HET NIEUWE AVONDBLAD Schoonmoederdag. Bekende plaatsgenooten 20e JAARGANG NO. 140 WOENSDAG 17 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN; per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 lus 5 cents incass0' losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Ui...-S van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de rei .sters nIngeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gc ubli- erd en ten kantore van dit bIad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver van van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Nationaal-Socialistische Beweging. Gisteravond sloot de N. S. B. de reeks hal-er „ileangsvergaderingen met een openbare „rêadering in Thalia waar als spreker optrad <ie heer van Kampen. Het bezoek had beter kunnen zijn. Na een kort openingswoord van den voor* wtter den heer P. Kok betrad de heer van Kampen het spreekgestoelte. Spreker begon de ]gUgens" der verschillende politieke tegen standers naar voren te brengen, waarin hij diverse uitlatingen van sprekers en bladen ei- ^Vervolgens hekelde spreker verschillende da den der regeering, in het bijzonder van de mi nisters Marchant en Colijn. De S. D. A. P. bestaat nog slechts uit eenige bonzen', die zich te fatsoenlijk achten om zich Marxist te noemen. We hebben, doordat de tegenstanders zich tegen de N. S. B. tot een monsterverbond vereenigd hebben, het twee- mrtiienstelsel gekregen, de N. S. B. en de anti- jT S B. Onder elkaar bestrijden de tegen standers elkaar hoffelijk, maar als het tegen de N. S. B. gaat, dan begint men te schelden. Spreker wees op de cumulatie-gevallen als voorbeeld waarvan hij o.a. wees naar de be noeming van een gepensionneerden luit. kolo nel tot bezuinigingsinspecteur te Groningen. Deskundigheid en democratie gaan niet samen Het A. R. Kamerlid Chr. van den Heuvel werd benoemd tot lid van den Raad van Arbeid; ean een ambtenaar vroeg de heer v. d. Heuvel, wat het was, deze Raad van Arbeid. Hijzelf wist het niet. De N. S. B. is een beweging met motorische kracht, die ons volk opjaagt naar een hooger plan. daarom staan de tegenstanders naast el kaar en misbruiken ze dat goddelijke woord: „vrijheid". De vragen van den heer Wijnkoop tot de regeering gericht, besprekende, zeide spreker, dat de leider Ir. Mussert in verband daarmede aan de regeering heeft medegedeeld, dat de bewering omtrent het voorkomen van wapens enz. een impertinente leugen is. De N. S. B. zegt niet: stemt ons morgen en overmorgen kiezen de schepen zee of slaan we de Bijenkorf in puin. Neen, zeide de heer van Kampen, zoo is de N. S. B. niet en zoo ge makkelijk gaat het niet. Waarom gaat het dan morgen? Of wij zullen worden één volk, of een verzameling van egoïstische partijen. Natio- naal-socialisme geeft den ontwortelde een vas ten bodem .omdat het nationalistisch is, het geeft hem een hemel boven zijn hoofd, omdat het socialistisch is. Nationaal-socialiSme da vert door de landen, ook door uw land, omdat het ook hen zal bereiken, die zich nog op een eiland wanen; het is een klaroengeschal om de slapenden wakker te maken, het druppelt wat in de oogen, dat ze beter zien. Nationaal- socialisme is, het Nederland van de 20e eeuw bouwen, een christelijke staat. Ge kiest morgen uw land of de politiek, uw opgang of uw ondergang, was de inleiding van de peroratie, waarmede spreker zijn rede be sloot. Na de pauze werd gecollecteerd voor het strijd- en verkiezingsfonds, waarna de inge komen schriftelijke vragen door den spreker beantwoord werden. De eerste vraag stelde spreker in de gele genheid, het standpunt der N. S. B. uiteen te zetten ten opzichte van het militarisme. Vre de kan alleen bestaan bij hen, die gerechtig heid willen, zeide spreker. De N. S. B. wil op een doeltreffende wijze alles bewaren, wat als een geestelijke waarde beschouwd moet wor den. Nationaal-socialisme is niet militaris tisch en niet anti-militaristisch maar het wil gerechtigheid laten heerschen. Verdere antwoorden waren o.a.: het natio naal-socialisme kent geen verschil tusschen spierarbeid en hoofdarbeid, maar er moeten zijn hoogen en lagen. Kosteloos onderwijs voor hen die uitblinken, de toekomst van het land ligt bij de kerels op het land met de blauwe kielen. Het Nat. socialisme beoogt met zijn weerbaarheid de jongelui gevoel voor tucht bij te brengen. De Nat. socialistische staat zal zorgen, dat ouders aan hun kinde ren vreugde beleven. Het Czarisme is wegge jaagd omdat het verdiende weggejaagd te worden. Vrijhandel wil zeggenzet de grenzen van ons land open, opdat ons land door vreemde producten overstroomd kan worden. Mussert zal alleen aan de regeering komen als H. M. de Koningin hem roept. Nog tal van andere vragen werden door spreker beantwoord. Aangezien de vergadering 0h 11 uur moest eindigen, bleven tal van vra gen onbeantwoord. Ook verviel hierdoor de ge raden gelegenheid tot het stellen van monde- ™ge vragen. Met het zingen van het Wilhelmus werd de vergadering besloten. Tijdens het laatste gedeelte der vergadering kwamen eenige verkiezingsuitslagen uit Over- 'Jsel en Drente binnen. In Enschedé en eeni- °e ^liggende steden bleken de resultaten voor de N. S. B. te zijn: 10 pCt.. 8 pCt., 6 pCt, pot, en 13 pCt. Later werd nog onder ap- Pis der aanwezigen medegedeeld, dat de distl'icten voor de N. S. B. een gemid- Percentage van 8>/2 hadden opgeleverd. GHETTO DOOR PAL VU. iPe Arbeiders Tooneelvereeniging PAL VU, re- I» ,eur de heer H. van Dokkum, zal Dinsdag craiv .-5- in Thalia haar 3e en laatste voor- fejn dit seizoen geven. PAL VU zal alsdan een uitvoering geven van iT bannende en bijna wederom actueele raneelwerk van Herman Heijermans „Ghet- -Je!fns.zal de heer Van Dokkum met dezen beuken. zijn 30-jarig tooneeljubileum her- Het orgel in de Goede Herder Kerk. Fraai instrument met oud-Hollandschen klank. Op de galerij van de Goede Herder Kerk valt door het fraaie glas-in-loodraam eern getemperd licht. Bij dit getemperde licht is de bouwer van het orgel, de heer Verweys he- zig. het orgel te „installeerenl Er wordt hard gewerkt, want morgenavond zal de plechtige inwijding plaats vinden, bij welke gelegenheid het instrument bespeeld' zal worden door den bouwer. Dr. A. A. Wildschut was zoo vriendelijk ons het een en ander omtrent het orgel te ver tellen. Het orgel, zoo vertelde Dr. Wildschut, is ge bouwd volgens het electro-pneumatisch systeem met kegelladen, en vol-automatische electrische windvoorziening. De motor behoeft niet te worden aangezet. De organist behoeft slechts op 'n knop te drukken; hierdoor wordt een zwakstroom overgebracht naar een auto maat, die den motor vanzelf inschakelt. Door dit systeem wordt voorkomen, dat storende geluiden bij de inschakeling worden geprodu ceerd. Het front is geheel „sprekend", d.w.z. dat er geen looze pijpen gebruikt zijn. De pijpen zijn van een hoog tingehalte, nl. 75 pet. Door dit hooge tingehalte verkrijgt het geluid een warm timbre. In den regel wordveel zink ge bruikt, maar in het orgel van de Goéde Herder Kerk is geen zink verwerkt. De binnenpijpen zijn uitsluitend van tin en hout. De dispositie is als volgt: acht sprekende re gisters op het eerste manuaal, vijf op het tweede en twee op het pedaal. De registers op het eerste manuaal zijn een bourdon 16 voet, een prestant 8 voet, een open fluit 8 voet, een salicionaal 8 voet, een octaaf 4 voet. een woudfluit 2 voet, een mixtuur 3/5 sterk en een trompet 8 voet. Op het tweede manuaal, dat geheel ge bouwd is in een gesloten zwelkast, waardoor het geluid alleen door de zwelkast naar bui ten komt bevinden zich een holpijp 8 voet, een viola di gamba 8 voet, een vox celestes 8 voet, een open fluit 4 voet en een basson hobo 8 voet en op het pedaal een sub-bas 16 voet en een octaaf-bas 8 voet. Verder bevat de speeltafel de gewone speelhuipen. Vooral belangrijk is de vaste combinatie en de vrije combinatie over alle orgels. De dispositie is ontworpen door den heer A. Kousemaker te Amsterdam en wel zoo, dat het orgel vooral geschikt is als kerkorgel met den klank der Oud-Hollandsche kerkorgels, welke klank verkregen wordt door het hooge tinge halte der pijpen. Zooals reeds gemeld, zal morgenavond de inwijding plaats vinden. Dit geschiedt in een samenkomst, die met het oog op de Lijdens week een plechtig karakter zal dragen, doch die niet als een gewone kerkdienst beschouwd moet worden. Nadat ds. Wildschut ons deze uiteenzetting had gegeven, stelde hij ons in de gelegenheid, de vordering van de installatie van het orgel in oogenschouw te nemen. In de kerk werden we opnieuw weer getrof fen door de buitengewone schoonheid van het interieur. Helder teekenden de tafereelen van de glas-in-lood-ramen zich af tegen het bui tenlicht. Op den vloer van de sacristie lagen orgel pijpen, netjes uitgelegd volgens hun toekom stige positie. En op de galerij werd druk ge monteerd. De speeltafel stond midden in een chaos van houtwerk en pijpen, de heer Ver weys was met zijn mannetjes druk in de weer. De plechtige stilte van een leege kerk was zoek. Er werd getimmerd en geklopt en de heele galerij was in een werkplaats herscha pen. Eenige dagen vóórdat de kerk ingewijd zou worden, hebben we het gebouw bezichtigd on- i der leiding van den architect. Het leek ons een onmogelijkheid, dat alles op tijd gereed zou komen. Zoo was nu weer onze indruk met de in stallatie van het orgel. We vroegen ons af: moet die warboel van hout en metaal Donder dagavond zijn opgebouwd tot een harmonisch geheel? Zullen uit deze chaos, waaraan nu nog wordt gepast en gemeten, gezaagd en ge schroefd, op den vastgestelden avond, opge bouwd tot een instrument, voortkomen die heerlijke klanken, die ruischende orgelmuziek; zullen de jubelende tonen zich uitstorten over de in devotie luisterende gemeente? De heer Venveijs heeft de verzekering ge geven. dat het orgel op tijd gemonteerd is en dus gaat het hier als met de kerk: ook die was op tijd klaar. En zonder twijfel zal de gemeen te Donderdagavond dan eindelijk het lang verwachte instrument kunnen beluisteren, dat niet alleen als zoodanig de plechtigheid van den dienst zal vergrooten, maar dat ook als bouwwerk zal bijdragen tot een algemeele vervulling van de belofte die het schoone kerkgebouw bij de opening deed verwachten. CONCERT KINDERKOOR „KLIMOP". Het, kinderkoor „Klimop", onderafdeeling van het Chr. Gemengd koor Nieuw-Hosanna zal onder leiding van den directeur, den heer S. Wiersma, op Donderdag 25 April a.s. een concert geven in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. NAAR DE FLORA. De af deeling Velsen-IJmuiden der Nederl. Vereen, van Huisvrouwen maakte Dinsdag middag een excursie naar de „Flora" te Heem stede. De tocht geschiedde per autobus en een tweetal taxi's. OPENBARE LES MUZIEKSCHOOL. De leerlingen der Muziekschool van den heer P. Grin Jr. zullen Dinsdag 23 April a.s. in „het Wapen van Velsen" in een openbare les proeven van bekwaamheid afleggen. (In den Amerikaanschen Slaat Texas is met groote vochtigheid en optochten een Schobnmoeder- dag gehouden.) De schoonmama heeft 'in moderne tijden. Nu niet bepaald zoo n erg plezierig lot. Zij is van allen 't minste te benijden. Sinds jaar en dag wordt zij maar wreed bespot. De grappenmakers ziin haast niet te stoppen. Sinds zij voor !t eerst het kluehttooneel besteeg, Verscheen een eindelooze reeks van moppen, Waarin zij altijd weer de klappen kreeg. Zij droeg haar lot steeds zwijgend en gelaten, Al maakte men het dan ook nog zoo bont, Speelde haar rol en liet de wereld praten, Daar zij haar troost in groot gezelschap vond. Van verre is nu een idee gekomen, Dat men bij ons ook wel vermelden mag, Nu Texas reeds de leiding heeft genomen, 't Is het idee van een Schoonmoederdag. Schoonmoeder zijn is niet zoo erg bekoorlijk, Zij heeft haar zoon of dochter heen zien gaan. En hoopt, dat die zich verder ook behoorlijk. Door 's levens last en zorgen heen zal slaan. Zij heeft ze steeds beschermd tegen gevaren, Al was ze soms van eigen fout bewust, Als zij alleen op eigen.' kracht gaan varen. Dan laat de zorg haar niet zoo gauw met rust. De tijd gaat voort, de jeugd zoekt nieuwe wegen, Die 't moederoog niet zonder angst beziet. En als zij dan een tijdlang heeft gezwegen. Dringt haar het hart en zwijgt zij langer niet. Schoonmoederdag? wij moeten 't niet beginnen, 't Principe lijkt mij ook volslagen mis. Een vrouw kan immers slechts dien titel winnen, Wanneer zij eerst en hooger moeder is. Laat dan de wereld rustig moppen tappen. Dacht u, dat schoonmama daar wat om gaf? Die, meerendeels niet kwaad bedoelde, grappen, Doen toch geen schijntje van haar waarde af. Zij geven toch. bij objectief beschouwen, Van één gevoel ten duidelijkste blijk, Zij is de meest bespotte aller vrouwen, Want schoonmama heeft drommels vaak gelijk. P. GASUS. VERGADERING A.-R. KIESVEREENIGING. Door de A.-R. Kiesvereeniging IJmuiden- Oost is gisteravond in de Geref. kerk Velser- duinweg een vergadering gehouden waarin als spreker optrad de heer M. Baas, lid van den gemeenteraad te Amsterdam. Na voorlezing van Ps. 99 opende de heer B. Schipper met een inleidend woord de ver gadering. De heer Baas die hierna het woord verkreeg had tot onderwerp: „Nu meer dan ooit!" Spreker begon te zeggen, dat er voor de Statenverkiezing niet zooveel animo is als voor een Tweede-Kamerverkiezing. Bij de Kamerverkiezingen gaat het voor de Anti- revolutionnairen om een principieele zaak. Bij de Provinciale Statenverkiezing zegt spr. gaat het niet minder om de principieele be langen, maar tevens gaat het daar ook om de materieele rzaken voor het volk. De heer Baas bracht hierbij naar voren, dat de mensch van heden rekening moet houden met degenen die na hem komen, waarom hij dan ook bespreekt de plichten die er liggen op het terrein van het materieele leven. Hierbij besprak de heer Baas de verrichtin gen, en de financieele politiek waar men in de Prov. Staten rekening moet houden. Sprekende over de provinciale politiek ves tigde spreker de aandacht op de verzorging der geesteskranken volgens het beginsel der A.-R. niet op het terrein der overheid of Prov.Staten. Nu er van deze gestichten er in N.-Holland zijn, wil de A.-R. deze niet afbre ken, maar uitbreiden ook niet. Vervolgens werd besproken het overheidsbedrijf, water en electriciteit. Deze bedrijven in handen der overheid ligt in de lijn der A.-R. beginselen. De verkiezingen ook voor de Staten is een vrucht van onze democratie, waardoor tevens de plicht op iederen kiezer rust, zijn plicht in deze te kennen. De verkiezingen voor de Staten zijn dit jaar feller dan de vorige, al dus spreker. De oorzaak hiervan is, volgens den heer Baas, omdat de inzet is het regime van Colijn. Hierbij sprak hij over de reclame- makerij van partijen, die nog nooit eenige verantwoordelijkheid hebben gedragen noch hebben durven dragen. Door dit negatieve optreden breekt men af en opent men den weg voor de dictatuur der N.S.B. Terugkomende op de Staten sprak de heer Baas over de N.S.B. die het gaat om de om zetting van oude regeering. De N.S.B. is te gen de democratie. Hierbij wordt duidelijk gemaakt wat democratie is. Het gaat om geestelijke vrijheid, waarom de A.-R. naar de stembus gaat. Met een korte uiteenzetting van de beginselen der A.-R. partij besloot spr. zijn rede, waarna men de twee eerste coupletten van het Lutherlied zong. Hierna sloot Ds. van Theylingen de verga dering met eerstens te waarschuwen tegen sommige partijen, voornamelijk de N.S.B. die op allerlei manieren de Christen tot zich tracht te trekken en ten tweede om als kie zer zijn plicht te kennen en als een princi pieel Christen zijn stem uit te brengen. NAAR HET CONCOURS. Het Chr. Gemengd koor Soli Deo Gloria, directeur de heer S. Wiersma, zal deelnemen aan het nationaal concours te Rotterdam op Hemelvaartsdag a.s. Soli Deo Gloria komt in de 3e afdeeling uit. Het vrije werk is Gouden Regen van Anderson, het verplichte nummer Nacht door C. v. d. Linden. StrawberriesH. D. M. 2 (7-0) Strawberries promoveert naar de 2e klasse. DAMES. Zoo heeft dus het lieftallige deel der Straw berries gezorgd voor het tweede eervolle re sultaat in dit seizoen. Vorige week promoveer de het eerste heeren-, nu het eerste dames elftal. De uitslag 7—0 tegen deze sterke tegenstand sters is wel geflatteerd. Vooral in het eerste edeelte bleken de zenuwen bij de gastvrouwen te veel mee te spreken. Na een kwartier kwam mej. Pronk op dreef en zij scoorde no. 1, spoe dig gevolgd door twee goals van de dames de Mooy en Doorn. H.D.M. valt flink aan en de keepster mej. v. Ronkel moet eenige malen op rustige en zekere wijze redden. Eenig fortuin kwam daarbij; Rust 4—0. H.D.M. II vertoont technisch goed spel en houdt ook goed vol. Mej. Heymans is dezen dag niet op slag in tegenstelling met aanvoerster Poppe. Mej. Pronk brengt met haar formidabele schoten den stand geleidelijk op 70. De middenlinie had als van ouds een be langrijk aandeel aan dit succes. Na afloop bood de heer Verwoerd namens Strawberries bloemen aan; de aanvoerster van H.D.M. II voegde daarbij heel sportief haar gelukwenschen. In deze promotiecompetitie was het doel- gemiddelde der Driehuizer dames 306. Van deze 30 nam mej. Pronk het leeuwendeel voor haar rekening. Al met al een keurige prestatie. HEEREN. 's Middags speelde Strawberries II tegen A.M.V.J. R'dam en won met 10. Dit doelpunt werd door M. de Jong gemaakt. De voorhoede bleek dus weer niet in staat tot doelpunten. Bepaald hinderlijk en zeer te veroordeelen is het onderling gekrakeel en geharrewar bij Strawberries II. Op scheidsrechters en tegen standers maakt dit een onaangenamen indruk. Wint het tweede heeren-elftal volgende week van Hudito te Delft, dan blijft een goede promotiekans bestaan. DAMMEN. IJMUIDEN IV KAMPIOEN VIERDE KLAS. Gisteravond speelde D.C.IJ. IV haar laatsten competitiewedstrijd tegen het vierde tiental van de Haarlemsche Damclub. Door den uit slag: 1010 wist D.C.IJ. beslag te leggen op het kampioenschap harer afdeeling. Hieronder volgt de gedetailleerde uitslag; H.D.C. IV: IJmuiden IV; P. H. MeureA. Schager 20 G. BakkerP. de Boer 11 J. Stammois—A. J. Visser 1—1 B. HennekeC. Buis 02 H. G. J. Andriessen—J. v. Straten 1—1 J. G. GroenewoudG. v. d. Outenaar 11 W. Jonkhof—J. Visser 1—1 W. J. A. Matla—A. v. d. Sluis 1—1 J. MerksJ. Klinge 11 J. F. v. Garderen—P. Postma 1—1 10—10 De eindstand dezer afdeeling luidt: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. IJmuiden IV 6 5 1 0 11 83—37 H.D.C. IV 5 3 1 1 7 56—44 Hoofddorp 1 5 1 0 4 2 34—66 H.D.C. V 4 0 0 4 0 27—53 Ongetwijfeld een fraaie prestatie voor onze plaatsgenooten. Om het Kampioenschap van Noord-Holland. Suijk in den halven eindstrijd. Gisteravond speelde 1 C. Suijk, winnaar van de Groep IJmuiden te*en T' H' AmelunS. winnaar van de Groep Haarlem Na sterk spel tWÊ&iM wist Suijk zijn tegen stander als het ware te overspelen, met het gevolg, dat hij op fraaie wijze won. Thans komt Suijk in den halven eindstrijd tegen den winnaar van het district Zaandam. C. Suijk. Wint hij ook deze partij, dan is onze jeugdige plaatsgenoot kam pioen van Noord-Holland DE NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Namens het Comité van Uitvoering van den Nationalen Reclasseeringsdag schrijft men ons: Het is onze bedoeling nog eens de aandacht te vestigen op bovengenoemden dag. welke 18 Mei a.s. gehouden zal worden. Het doel van dezen dag is, meer bekendheid te geven aan het werk van de Reclasseerings-Vereenigingen. En dit is beslist noodig. Dat prachtige werk kan niet genoeg gewaardeerd worden. Wij denken hierbij aan hen, die voor bepaalden tijd onder toezicht van de Reclasseerings- Vereeniging kwamen, en zoo buiten de ge vangenis bleven. Of aan hen, die uit de ge vangenis ontslagen, door den steun van de vereeniging met opgericht hoofd in de maat schappij durfden terugkeeren. Het.is duidelijk dat dit prachtige werk aller aandacht en steun ten volle waard is. En steun vooral heeft men noodig. Uit den aard der zaak heeft de crisis op den reclasseeringsarbeid wel heel duidelijk haar stempel gedrukt. Helpt mee deze moei lijkheden te bestrijden. U kunt blijk geven van uw medeleven, door een bijdrage te offeren op den collectedag, welke eveneens 18 Mei ge houden wordt. Collectanten worden verzocht zich nu reeds op te geven bij het plaatselijk secretariaat, Pres. Krugerstraat 68. Door onze lens gesnapt. J. C. Sluiters. De heer Sluiters is zeer zeker iemand die tot de bekend plaatsgenooten gerekend mag worden; niet alleen in Santpoort, maar ook in Velsen en vooral in het oude Velseroord is de heer Sluiters niet alleen een bekende, maar ook een geziene persoonlijkheid. De heer Sluiters Is na de heer Vermeulen het oudste raadslid. Hij heeft onafgebroken zitting van September 1911 af zoodat hij het volgend jaar zijn 25-jarig jubileum hoopt te vieren. Voordien was de heer Sluiters van December 1906 tot September 1907 lid van den Raad. De heer Sluiters, die lid is van de Chr. His torische Raadsfranctie heeft steeds veel werk van zijn raadslidmaatschap gemaakt en men kan zijn stem dan ook meermalen hooren, vooral wanneer het aangelegenheden betreft, die verband houden met het bouwbedrijf. Als raadslid heeft de heer Sluiters zitting in het bestuur van de Vereeniging voor Nijver heid son derwijs in Kennemerland. n.l. als Ge delegeerde van het Gemeentebestuur. Ook in kerkelijke kringen is de heer Sluiters een vooraanstaande en geziene figuur. Verbouwing kantoorgebouw Staatsvisschershaven. Er komt een schaftlokaal in hal C. Naar wij vernemen zal door een a.s. verbou wing van het kantoorgebouw van het Staats- visschershavenbedrijf in een lang gevoelde be hoefte voorzien worden. Op den began en grond zullen n.l. de aldaar aanwezige urinoirs worden weggebroken en de aldus ter beschikking gekomen ruimte zal tot koffiekamer-schaftlokaal omgebouwd wor den- De z.g. koffiewagen zal dan vermoedelijk wel uit de vlschhal verdwijnen evenals eventueele handelaars in tabak, sigaren, enz. Het buffet in de a.s. koffiekamer zou n.l. verpacht wor den, zoodat men de beschikking zal hebben over een behoorlijk lokaal, waar men rustig zijn brood zal kunnen nuttigen en een kop koffie gebruiken kan. VELSEN Onze nieuwe burgemeester. Installatie Donderdag 2 Mei 's morg. 10^ uur. Onze nieuwe burgemeester, Mr. M. M. Kwint bracht gisteren een kort bezoek aan zijn nieuwe standplaats. Hij bezocht de vergade ring van Burgemeester en Wethouders, waar bij hij kennis maakte met de wethouders en den gemeentesecretaris. Vergezeld van den loco-burgemeester den heer J. C. Dunnebier maakte burgemeester Kwint daarna een tochtje door de gemeente. In een vergadering van den gemeenteraad op Donderdag' 2 Mei des voorm. 10.30 uur, zal Mr. Kwint geïnstalleerd worden. Op dienzelf den dag zal hij ten gemeentehuize gelegenheid tot kennismaking geven aan autoriteiten, be sturen, commissies, corporaties en particu lieren des namiddags van 2 tot 3 uur. Zij, die van de gelegenheid tot kennisma king wenschen eeb'-uik te maken, dienen rah te laten inschrijven op een lijst, die ter ge meente-secretarie, eerste afdeeling is neer gelegd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1