I)e Statenverkiezingen. tien van de elf provincies de nieuwe W in van provinciale Staten zijn gekozen, colleg®5 statistische commentaar geven die ïan nakomende verkiezing in Gelderland doof auWelijks meer beïnvloed kan worden. c*et 01 pr neCTen tienden van het kiezerscorps riand hebben nu hun stem uitge- «n 4 p-'^e algemeene tendenz is duidelijk, bracht e tijen dje gezamenlijk de huidige -nff vormen, en die in tien provincies r^uïfi met elkaar 377 zetels bezetten, heb- daarvan 48 verloren, dat is dus 12.7% b*a „emeenschappelijke sterkte. Verre- Tan ÏS arootste verlies leed de Vrijheidsbond, se? Hpn Drovincies van 50 tot 29 zetels ó'e.in nlrlies dus 21 zetels. De C.H. Unie tot 52, verlies 8. de V.D. Bond 2ikte, daa»^ l-r 26, verlies 7, de R.K. Staatspartij V3D Ui tot 154, verlies 6 en de A.R. Partij van vanVfift verlies eveneens 6. inwiPii van dissidenten, afgescheiden pn deden zich hierbij gelden ten aan- 2 an de R-K. Staatspartij, want de Kath. ^"partij won drie zetels, en ook van de ^.nt men neemt aan dat een groot A,R" w' stemmen van de Chr. Dem. Unie, die netels behaalde en er de vorige maal tien gnkele had, van deze partij afkom- 1«Grootste oppositiepartij tegen de re- n° de S.D.A.P., leed in de tien provm- ^ppn verlies van twee zetels. Zij daalde ',eS ii6 zetels tot 114. Haar dissidenten, de A— -1 er dus twee. j.Soc. n arootste zetelwinst werd geboekt door ,1 vóór het eerst aan verkiezingen deel- fle_InHp N.S.B. die in de tien provincies 's verwierf met een totaal van 264.180 immen Dit vertegenwoordigt 7.9 pet. stemm 1ljtcrphrachte stemmen. Te "uitgebrachte stemmen. Te ver. ^Vfpnls dat het resultaat van Gelderland aantal stemmen van de N.S.B. voor het rtoele land op ongeveer 300.000 zal bren- Beziet Drovincies, en de percentages voor de Hep y „„vUior» rian vnlt. nr» rint rip :sc ;e :ai J'™t."gezamenlijk 52-2 Pct- thans 27-3 me rot comon rins 4-R fi net thiiipnde partijen, dan valt op dat de wrscllUienae stïap 1931 hadden zij nog 29.3 pet. plus WD' i:;l. KO O +V,o,.c *)H t „„grootste, R.K. Staatspartij en S.D.A.P, ..Venlijlt niet meer de meerderheid heb- gCZoB Uo^^nn -711 nna 9.Q 3 r»et -nlus ,,t Dlus' 21.3 Pct samen dus 48.6 pet. De vijf partijen die thans de regeering „men behaalden bij de Statenverkiezingen tien provincies in 1931 67 pct. van de «en. Zij sijn nu gezakt.tot 57.5 pet., dus met 91/2 pct. Dergelijke statistische gegevens bewijzen, dat inderdaad een vrij belangrijke wijziging in de bestaande verhoudingen heeft plaats grepen. In hoeverre de nieuwe samen stelling van de colleges van Provinciale Sta ten van invloed zal zijn op de eerstvolgende Eerste Kamerverkiezingen, is niet te voor- snellen In de verschillende provincies plegen Mi die'verkiezingen allerlei partijgroepeerin- e;n te worden toegepast. In hun ouden vorm rijn zij thans, dat is zeker, in verscheidene «vallen niet meer mogelijk. Dat deze Sta tenverkiezingen een wijziging in de partij verhoudingen in de Eerste Kamer tengevolge jal hebben, schijnt wel vast te staan, maar niemand kan nog voorspellen van welken omvang d:e zal zijn. Wat de stemmentotalen voor de tien pro vincies betreft: de R.K. haalden weer het grootste aantal 911.000, de S.D.A.P. volgt met ruim 712.000. Dan komt op flinken afstand de A.R. Partij met 380.000, dan de C.H. met 288,000 en daarna de N.S.B. met 264.000. De Vrijheidsbond is tot 202.000 gezakt, de V.D Bor.d tot 142.000. De Communisten, zijn tot 122.000 gestegen (vorig totaal 112.000), en in 10 provincies van 9 op 12 zetels gekomen, het geen overigens weinig te beteekenen heeft. Omtrent Noordholland en de gemeenten in dit district hebben wij gisteren zeer uit voerige gegevens opgenomen. Ten aanzien van Haarlem valt op dat de verliezen zich zoo sterk concentreeren op de V.B., de C.H. en de Middenstandspartij. De A.R. en de V.D. gingen in Haarlem in percentage iets voor uit, Voor het overige kan men uit de veelheid van cijfers en statistisch materiaal nog veler lei conclusies trekken; eenige hoofdpunten zijn hierboven opgesomd. R. P. Protest tegen de Roebelasting. BEVERWIJK WANDELSPORTVEREENIGING „DE VOORTREKKERS". Men schrijft ons: Op Zondag 14 April j.l. nam de W. S. V. „De Voortrekkers" met 15 leden deel aan de ..Bloembollenmarsch" georganiseerd door de H. W. s. V. „Jan Pastoors" te Haarlem. Begunstigd door zeldzaam mooi voorjaars weer, startte een groot aantal wandelaars (sters) om 10 uur van af het gebouw „Olym- pia" te Haarlem, waarvandaan zij een 30 K.M. lange marsch langs de bloembollenvelden on dernamen. Vele velden stonden reeds in vollen bloei, iets wat vooral voor de stadsmenschen een zeldzaam mooi gezicht was, vooral de Ara" mocht zich in een begrijpelijke be langstelling verheugen. Om ongeveer 4 uur waren alle wandelaars (sters) weer in „Olympia", teruggekeerd en nam de prijsuitreiking een aanvang. „De Voortrekkers" kwamen in het bezit van «n fraaie groepsprijs, terwijl iedere deel nemer (ster) die de tocht volbracht had een zeer mooie draagplaquette in ontvangst kon «men. Bloembollenkweekers gaan actie voeren. Het regeeringsbesluit tot invoering van de z.g.n. roebelasting heeft in de kringen der bloembollenkweekers groote ontstemming te weeg gebracht. De bloembollenkweekers kre gen in den loop dezer week de uitnoodiging, om voor den 25sten April een verklaring te onderteekenen, dat zij zich bereid verklaarden de roe-belasting te voldoen. Deze verklaring had in wezen dezelfde beteekenis van een ac cept. waarop slechts de vervaldatum ontbrak De plaatselijke afdeelingen van Bloembollen cultuur en van het Holland's Bloembollen kweekers Genootschap hadden haar leden op Vrijdagavond in Hotel „Ter Burg" in een ver gadering bijeengeroepen, teneinde te over leggen of tegen dezen aanslag een gezamen lijke actie zou kunnen worden gevoerd. De voorzitter, de heer Koster, zette in zijn openingswoord uiteen, dat de i*egeeri.ng nog altijd geen uitbetalingen heeft gedaan uit het surplusfonds. De heffing van de roe-belasting achtte spr. zeer onbillijk, omdat 75 pct. van de vakgenooten niet tot betalen in staat is. Deze heffing maakt de kweekers volkomen onmach tig om hun bedrijven voort te zetten. De hef fing bedraagt niet minder dan f 3 per roe van bouwland. De heer J. Meyer deelde mede, dat in de op denzelfden middag te Haai'lem gehouden ver gadering van het hoofdbestuur van het H. B. G. met de voorzitters der afdeelingen geadvi seerd werd de accepten toch maar te teekenen. Teekent men niet, dan zal dat aanleiding kun nen geven tot allerlei narigheden. Wel werd verwacht, dat met de inning der gelden soe pelheid betracht zou worden. In den loop der volgende week zou van het H. B. G., den L. T. B. en den Bond van kleine kweekers een circulaire over deze aangelegenheid verschij nen. De saneering is nu eenmaal aanvaard met „alle lusten en lasten" en deze roebelas ting is een van die lasten. De voorzitter was van oordeel, dat het onbillijk is, om nu weer een roebelasting te heffen, omdat de menschen gesaneerd hebben. De heer Meyer merkte ter illustratie op, dat de regeering f 900.000 zal ontvangen, maar dat zij f 1.400.000 zal hebben uit te betalen aan surplus. De ontbrekende 5 ton zullen uit het crisisfonds worden aangevuld. Na langdurige besprekingen werd besloten met zusterafdeelingen een gezamenlijke actie te voeren tegen de heffing der roebelasting Vervolgens besloot de vergadering adhaesie te betuigen aan het besluit van de afdeeling Texel, om aan de regeering ontheffing van de roebelasting te verzoeken. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Eindstand 2e kl. Competitie 1934/35 Noord Holland. Vereeniging gesp. gew. gel. verl. v.-t- pt H. D. C. 2 6 5 1 0 77—43 11 D. C. IJ 2 6 5 0 1 76—44 10 Castricum 1 6 3 1 2 60—60 7 Haarlem 2 6 2 1 3 51—69 5 Beverwijk 1 6 2 0 4 5466 4 Zaandam 2 6 1 1 4 5367 3 Helder 6 0 2 4 49—71 2 COMITé VOOR EXTRA HULP AAN ONDERSTEUNDE WERKLOOZEN. Het Comité voor extra hulp aan onder steunde werkloozen deelt ons mede, dat we der een uitkeering zal geschieden. Voor hen die in aanmerking wenschen te komen, zijn bij den bode van het Gemeentehuis aanvraag formulieren aanwezig. WIJDINGSAVOND NED. HERVORMDE KERK. In het Hervormd Kerkgebouw werd Don derdagavond een wijdingsavond gehouden uit gaande van het Nederlandsch Hervormd Zangkoor, onder leiding van den directeur den heer D. Klut terwijl het instrumentale gedeelte werd verzorgd door het strijkorkest .Concinere", dir. de heer D. Klut. Na ge meenschappelijk zingen van Gezang 119 vers 1 ging Ds. C. M. Krijger voor in gebed, waar na door een van de leden van „Concinere" een vioolsolo „Clamavi ad te Domine" ten ge- hoore gebracht werd. Vervolgens voerde het koor met orkestbegeleiding uit de „Johannes Passion" van Herman Schüzz (15851672) naar een bewerking van Johann Sebastiaan Bach, afgewisseld door Schriftlezing van Ds. Krijger uit het Evangelie van Johannes. Hoofdstuk 18 en 19 30. De avond werd door Ds. Krijger met ge bed gesloten. De steunverleening aan den tuinbouw. Een adres aan de regeering. In de streek Kennemerland heerscht on der de tuinders groote ontstemming over het feit, dat zij gepasseerd zijn bij de uitkeering van den extra-tuinbouwsteun. Het Kringbe- stuur van den L.T.B. zal thans een adres aan de regeering zenden, waarin wordt be cijferd, dat van het verleend bedrag geen cent aan den tuinbouw ten goede komt. Het adres luidt als volgt: De aangekondigde extra uitkeering van f 360.000 ten behoeve van tuinders, die hun producten geveild' hebben aan de veilingen te Beverwijk, Castricum, Heilo en verder aan de veilingen boven Alkmaar, heeft bij de tuinders groote dankbaarheid opgewekt voor het bewijs van medeleven met de nooden in hun gezinnen. Ons hoofdbestuur wil als tolk hiervan optreden en uwe excellentie dank zeggen voor deze extra uitkeering. Uwe excellentie zal het ons hoofdbestuur eohter niet euvel duiden, wanneer het op merkt, dat de keuze der producten, waarop genoemde extra uitkeering zal worden ver leend. een zoodanige is. dat slechts een zeer gering bedrag kan worden uitgekeerd aan tuinders, die hun bedrijf uitoefenen in Ken nemerland, alhoewel uitdrukkelijk de aan voer te Beverwijk. Castricum en Heiloo als maatgevend wordt genoemd. Het in de streek Kennemerland als gevolg van deze extra uitkeering uit te betalen be" drag, hetgeen berekend wordt op ongeveer f 1900 zal voor slechts een derde deel ten goede komen van den teelt in Kennemer land. Vroege aardappelen en kool worden hier echter niet door de tuinders, doch door akkerbouwers geteeld. Het zal uwe excellentie bekend zijn dat de nood in deze tuindersgezinnen zeer groot is en een extra uitkeering ten behoeve van hen alleszins gemotiveerd is. Ons hoofdbestuur verzoekt zulk een uit keering met des te meer vrijheid daar het overtuigd is van den wensch van uwe ex cellentie om bijzonder door de crisis getrof fen streken op een bijzondere wijze te hel pen. Uitgekeerd wordt aan Vereenigde veilingen f 527.06 en f 35.63. totaal f 562.69: Gebr. Duin f 195.99 en f 272.69, totaal f 468.68; Kluft en Tervoort f 536.05 en f 318.54, totaal f 854.57: resp. voor kool en vroege aardappelen. Na een uitkeering aan Castricum en Heilo van f 12.40 resteert nog voor de streek Ken nemerland f 1898.34. Niet uitgekeerd kan worden wegens dooi den handel geschiede aanvoeren uit de kool streek f 750 en voor aanvoeren door tuinders uit de koolstreek f 561.29: zoodat nog over blijft f 607.05. Dit bedrag is echter de uitkeering voor vroege aardappelen, geteeld door grove tuin bouwers en akkerbouwers, zoodat aan de tuinders van de geheele streek Kennemer land geen enkele extra steun ten deel valt. De L.T.B. en de Chr. Boeren- en Tuinders- bond hebben voor eventueel nadere toelich ting aan de regeering aangewezen de heeren Jac. Niissen en R. W. A. Muijen. SANTPOORT LAND- EN TUINBOUW. De afdeeling Driehuis-Velsen van den L.T.B. hield in café „Rozenstein" een vergadering, zulks naar aanleiding van de teeltbewijzen 1935 en de roebelasting. Voorzitter P. P. Heeremans verwelkomde de zeer vele leden en gaf een kort resumé van de spoedvergadering van den kring Beverwijk van den L.T.B. Op die vergadering was, o.a. krachtig' protest aan- geteekend tegen de verdeeling der extra f 360.000, die binnenkort zal plaats hebben. Zeer waarschijnlijk zal Beverwijk, dus voor namelijk zij, die groenten veilden in „Kenne merland" o.a. Santpoort. Limmen c.a. van dit bedrag te verdeelen krijgen f 500. Dit vindt zijn oorzaak hierin, dat de extra steun verstrekt wordt op vroege aardappelen en kool en deze producten worden hier niet geteeld. Ook werd daar door een vertegen woordiger der L.C.O. een duidelijke uiteenzet ting gegeven over de aanvragen en toewijzin gen der teeltbewijzen. Gebleken is. dat de in ventarisatie der teelgronden in 1933 en 1934 geheel fout is geweest, zoodat momenteel bij dezen crisismaatregel een chaos is ontstaan. De voorzitter zette dan op duidelijke wijze uiteen, hoe men heeft te handelen. Extra wijst hij er op, dat nateelt alléén plaats kan heb ben op land, waarop aardappelen en bollen zijn geteeld. Vervolgens spoorde hij. aan op 18 April de overeenkomst te teekenen met de L.C.O. be treffende de roebelasting. Veel werd er ge protesteerd, dat de regeering deze belasting meteen inhoudt, van hetgeen zij heeft te be talen voor het surplus bloembollen, dat de kweekers verleden jaar inleverden. Besloten werd een dringend verzoek te zenden via het hoofdbestuur aan de regeering, waarin ver zocht zal worden dat de regeering de grootst mogelijke soepelheid zal betrachten met de invordering der roebelasting. De rondvraag leverde o.a. op een verzoek aan het gemeente bestuur om het euvel van losloopende honden tegen te gaan. De honden vernielen veel in de jonge gewassen en bloembollen. Geklaagd werd voorts over de L.C.O.. die op verzoeken van tuinders betreffende teeltbewijzen e.d. vrijwel zeer laat of geheel niet antwoordt. Ook den tuinbouwsteun achtte men in verband met den landbouwsteun veel te gering en men drong aan op krachtiger protesten. Het was een zeer geanimeerde vergadering, en er kwam goed tot uiting, hoezeer de tuin ders hier door de crisis worden getroffen. VRIJDAG 19 APRIL 1935 HEEMSKERK ken vrjje lijst. Het aftredende raadslid de heer Nic. Hen- neman die vier jaar geleden met voorkeur stemmen voor de RK. Staatspartij werd ge kozen, zal bij de a.s. verkiezingen op een vrije lijst candidaat gesteld worden. NEDERLAAG-WEDSTRIJDEN A. D. O. Voor de nederlaagwedstrijden van A. D. O,, waarbij iedere speler van het elftal dat A. D, O. de grootste nederlaag toe brengt, een armbandhorloge ontvangt, hebben de volgen de vereenigingen ingeschreven: G, D. A„ Loosduinen, V. V. Z. Zaandam, De Meer. Am sterdam, allen 1ste klas I.V.C.B.; D. O. S. S Amsterdam, Vitesse. Castricum, Teylingen Sassenheim, 2e klas I.V.C.B. en G.V.O. Krom menie, kampioen le klas D.H.V.B VOETBAL. Op as. Maandag (2den Paaschdag) zal de beslissingswedstrijd Z.RC.—Zeemeeuwen wor den gespeeld. Hoe deze strijd ook moge af- loopen, in elk geval komt op 28 April a.s. de 3de klasser, hetzij A.P.G.S. of Zeemeeuwen, naar Beverwijk. Bij gelijk spel Z.R.C.Zee meeuwen komt A.P.G.S. en bij verliezen der Zeemeeuwen komen deze laatsten in aanmer king. Wint Zeemeeuwen, dan natuurlijk A.P.G.S. WEDSTRIJD TUSSCHEN DE NEDER- LANDSCHE EN BELGISCHE OUD-INTERNATIONALS. Voor den jaarlijkschen liefdadigheidswed strijd tusschen de Nederiandsche en Belgische Oud-Internationals zullen dit jaar de navol gende spelers in het veld komen: HOLLAND: Jan de Boer (Ajax). Van Dijke (Overmaas), Van Kol (Ajax). Kools (N.A.C.), Grijseels (V.U.C.), Krom Landaal (A.G.O.V.V.), Kluin (A.G.O.V.v!) Dr. Thomee (Concordia), Formenoy (Sparta), De Natris (Ajax). BELGIë: Raemdonck. Ruysseveldt, Janssen, Pelsmaeker, A. Fierens, Van Averbeke, Eist. Mertens Larnoe, Thijs, P. Braine, De wedstrijd wordt gehouden op het V.U.C.- stadion a.s. Vrijdag, aanvang 3 uur. KENNEMERS—U. V. S. De Kennemers hebben het in hun eersten promotie-wedstrijd tegen het Vlaardingsche Fortuna niet tot een overwinning kunnen brengen. Nu is verliezen tegen de laatst ge plaatste uit een hoogere afdeeling zeker geen schande, maar, eerlijk gezegd, is deze neder laag van de Wijkers ons toch wel even tegen gevallen. In het bijzonder is de prestatie van de voorhoede beneden onze verwachting gebleven. Deze linie toch scoorde in haar eigen omgeving gemiddeld ruim vier doel punten per wedstrijd. Dit gevoegd bij het feit, dat de Vlaardigsche doelman in 16 wedstrijden 70 maal gepasseerd werd. had bij ons de verwachting opgewekt, dat Groot c.s. fceker driemaal zouden doelpunten, in welk geval een Wijker overwinning verzekerd zou zijn geweest. Nog is alles echter niet verloren, "t Ls waar de eerste overwinning is in een promotie degradatie-competitie meestal een daalder waard, maar naar onze meening is nog van alles mogelijk, dus ook een promotie van Kennemers, Maar dan dient er Maandag van U.V.S. gewonnen te worden! En dat dit nog geen vaststaand feit is, moge hieruit blijken, dat de U.V.S.'ers het kampioenschap hunner afdeeling behaalden met 29 punten uit 18 wedstrijden met een doelgemiddelde van 4720. Vooral hun verdediging schijnt dus nog al wat „mans" te zijn. Kennemei's, aangepakt! ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE In verband met de a.s. feestdagen is voor morgen slechts het volgende programma voor de C afdeeling vastgesteld: S.I.Z.O. 3—V.E.W. 2. Kennemerland 4V.J.B. 2. V.V.IJ. 3—V.V.B. V.E.W. 2 achten wij sterker dan het derde elftal van S.I.Z.O,; vermoedelijk zal het be zoekende team met twee punten naar Heem stede terug keeren. Kennemerland 4 wint o.i. gemakkelijk van V.J. B. 2, terwijl wij de pres taties van V.V.B. hooger aanslaan dan van V.V.IJ. 3. De Velsenaren kunnen deze ont moeting zeker winnen. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „KENNEMER LAND". „Kennemerland" houdt morgen op haar terrein aan de Ramplaan te Overveen onder linge wedstrijden voor juniores en adspiran- ten. Een adres aan den Minister van Waterstaat. Betreffende stroomlevering aan Noordhollandsche gemeenten. Green gaan dagelijks per vliegtuig naar hun school in Heston (Eng.). Door de Vereeniging van Hoofden van Stroom-Distributie-Bedrijven, daarin bijge staan door haar juridische adviseurs Mr. H, Blaupot ten Cate, Jhr. Mr. F. H. van Kin schot. Mr. F. J. van Lanschot en Mr. W. C. Wendelaar, is in een uitvoerig adres aan den Minister van Waterstaat verzocht, geen goedkeuring te verleenen aan de voorwaar den en tarieven voor stroomlevering van het P.E.N. zonder dat hierin ook de zelfdis- tribueerende Gemeenten begrepen zijn. Het P.E.N. stelt zich n.l. op het standpunt, dat de Provincie, ingevolge den brief d.d. 28 Mei 1932 van den toemaligen Minister van Waterstaat Mr. Reymer. aan de N.V. Zaanland, waarbij als gegadigde krachtens de Rijksconcessie alleen zou zijn te beschou wen de directe verbruiker, niet verplicht is tot stroomlevering aan de Gemeente en daarom ook geen tarieven voor deze levering aan den Minister van Waterstaat heeft voor te leggen. Dit standpunt wordt door de vereeniging bestreden. Zij meent, dat de bedoeling van bovengenoemd schrijven van den minister aan de N.V. Zaanland is geweest, om aan de N.V. duidelijk te maken, dat bij haar actie niet meer op steun van Waterstaat kan ge rekend worden, maar dat in geenen deele hierdoor definitief het juridisch standpunt der Regeering wordt vastgelegd. Integendeel is de Vereeniging van meening dat de Gemeenten wel degelijk krachtens de Rijksconcessie recht op stroomlevering kun nen doen gelden. Teneinde de belangheb benden bij" de stroomdistributie in Neder land in staat te stellen op grond eener voor lichting een oordeel te vellen over de mérites van bovenbedoelden brief, werd het advies ingewonnen van zes Hoogleeraren in het Nederiandsche Staatsrecht, n.l. de Profes soren Kamphuisen. van der Pot, Huart, Kra nenburg, Anema en de Savornin Lohman. Vier van de zes hoogleeraren achten zon der eenig voorbehoud den inhoud van het schrijven van 28 Mei 1932 onjuist en geven op de meest besliste wijze te kennen, dat het P.E.N. onrechtmatig zou handelen, indien het ditmaal geen algemeene voorwaarden en tarieven voor de gemeenten zou vaststel len. terwijl één van de beide anderen, hoewel hij den rechtsplicht niet onderschrijft, op economische gronden niets van de uitschake ling der gemeenten wil hebben en de tweede meent, dat een afdoend bewijs niet te leve ren is, maar dat volgens grammaticale uitleg ging der gemeenten zeker onder de gegadig den moeten gerekend worden. Daar geen der zes Professoren in het Staatsrecht op zich durft te nemen de ver dediging eener goedkeuring van voorwaar den en tarieven, waarbij die voor de ge meenten ontbreken, doet de Vereeniging dus op grond van dit sterke juridische stand punt een beroep op den Minister van Water staat, om voor de belangen van de zelfdistri- bueerende Gemeenten te waken. Een afschrift van het adres Is gezonden aan alle Ministers, alle leden can de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal en aan alle leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland. HOLLAND—AMERIKA LIJN. «iani, 18 van Rotterdam naar -New-York. HALCYON LIJN. Rozenburg, 18 van Rotterdam naar Napels, flensburg. 18 van Narvik te Vlaardingen. holland—afrika lijn. ™udra (thuisreis) 18 te Teneriffe verw. Jagersfontein (uitreis) 18 van Kaapstad. t,Snlfontein (uitr.) 18 te Mombassa, ver- wtt 20 April. holland—west-afrika lijn. waaskerk (thuisreis) 18 van Le Verdon. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. fetek (thuisreis) 17 van Singapore. (uitl'eis) 18 van Singapore. off*1, (huisreis) 17 van Marseille. Verpen k 18 van R°tterdam naar Ant- Wv*AVA-NEW YORK LIJN. miuaon 17 te New-York voor Batavia. Tiin/AVA0HINAJAPAN LIJN. TiiVofara van Hongkong naar Manilla. -Jiaarang 16 van Hongkong naar Amoy. KON. IIOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 17 (12 midd.) te Santos. Zaanland (thuisreis) 17 (4 n.m.) van Bahia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bacchus 17 van Cadix naar Genua. Bodegraven 17 (9 n.m.) van Hamburg n. Amsterdam. Ceres 17 (9 n.m.) van Amsterdam te Ham burg. Hermes 17 van Izmir naar Stamboul. Oberon 17 van Salonika te Nauplia, Rhea 17 van Kopenhagen naar Amster dam. Ulysses, Bourgas naar Antwerpen 17 van Malta. Alkmaar, Amsterdam naar Chili 16 van Callao. Boskoop, Chili naar Amsterdam 16 teTo- copilla. Saturnus, 18 van San Feliu de Guixoles n. Barcelona. Sonja Maersk, Amsterdam naar Culliera 17 van Gibraltar. Titus, 18 van Hamburg te Amsterdam. Trajanus, 18 van Amsterdam naar Ham burg. Aurora, 18 van Amsterdam naar Rotterdam Vulcanus, 18 van Amsterdam n. Rotterdam NEDERL.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agatha 16 te Singapore. Agnita, 15 van. Glasgow naar Key West v. o., waarsch. Houston. Mitra, 6 van Curacao naar Gibraltar v. o. Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisreis) 18 (n.m.) van Londen en pass. (5 n.m.) Gravesend. Modjokerto (uitreis) pass. 18 Perim. Sibajak (uitr.) 16 van Singapore. Kota Pinang (uitr.) pass. 17 (6 n.m.) Oues- sant. Dempo (uitreis) 18 (8 v.m.) te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN: Aldabi, 17 van Hamburg naar Rotterdam. Alwaki (thuisr.) 17 te Santos. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. Diomed, Japan naar Rotterdam 17 van Hongkong. Sarpedon, Japan naar Rotterdam 17 van Singapore. Patroclus 17 van Dairen naar Rotterdam. City of Bristol, Japan naar Rotterdam 17 te Taku Bar. Eurybates, Batavia naar Amsterdam 17 te Suez. Melampus, Amsterdam naar Batavia pass. 18 Gibraltar. City of Norwich, Dairen naar Rotterdam 18 te Havre. Eurymedon, Batavia naar Amsterdam 18 van Marseille. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 18 te Suez. AANGEKOMEN. 17 April: Waterland s.s. Methil Orion s.s. Midd. Zee Astarte s.s. Bremen 18 April: Rijnstroom s.s. Leith. Gateshead s.s. New Castle Gondul s.s. Londen Thriantha m.s. Colchester Alt s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil VERTROKKEN. 17 April: Cerro Ebano s.s. Rouaan Colombia m.s. Hamburg Hazelwood s.s.-Swansea Nereus s.s. Kopenhagen Thirlby s.s. Rotterdam Theano 18 April: Continent m.s. Exmouth Groote diepgang. Het met benzine en petroleum van Port Arthur aangekomen Noorsche motortankschip South America passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,1 Meter. Visscherljmuseum. Het gemeentebestuur van Skagen (Deag marken) heeft een stuk bouwgrond ter be schikking gesteld om daarop een visscherij- museum te stichten. Onder meer zal een paar oude visschershutten worden geplaatst om het type voor de toekomst te bewaren. Opbrengst loodsgelden. In de afgeloopen maand bedroeg de op brengst der loodsgelden f294.611 tegen f353.428 in dezelfde maand van het vorig jaar. Vlagverwisseling. Het naar Rusland verkochte stoomschip Hardenberg is onder de nieuwe vlag gebracht met den naam Turksib. Onderzoek aanvaring. A,s. Dinsdag' zal de Raad voor de Scheep vaart een onderzoek instellen naar de aan varing, welke heeft plaats gehad op 23 Ja nuari jongstleden in het Noordzeekanaal tus schen het binnenkomende stoomschip Water land en het uitgaande Deensche stoomschip Flynderborg. Heropende scheepvaart. De eerste schepen zijn in Leningrad aange komen. waarme-de seizoen 3 geopend.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5