HET NIEUWE AVONDBLAD De nachtegaal. 20e jAARGANG No. 146 DONDERDAG 25 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIcN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden medèdeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnës van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- 'oïj overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN i De nieuwe verordening op de winkelsluiting. Verruiming der verkoopgelegenhcid op Zondagen en in de zomermaanden. Het zal ongetwijfeld ten gerieve van onze winkeliers zijn wanneer wij hieronder laten volgen den tekst van de onlangs in werking getreden verordening op de winkelsluiting, die in eenige belangrijke onderdeelen af wijkt van de oude verordening, vooral ten aanzien van de verkoopgelegenheid op Zon dagen en in de zomermaanden. Verordening op de Winkelsluiting. Artikel 1. Behoudens het bepaalde in artikel 4, 2e en 3e lid der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad no. 460) en met uitzondering- van 31 December is het verboden een open of besloten ruimte, waar pleegt te worden ge werkt in een kappers- of barbiersonderne ming'. voor het verrichten van kappers, en barbiers werkzaamheden, voor het publiek geopend te hebben op Maandag na des mid dags 1 uur. Burgemeester en Wethouders kunnen in bijzondere gevallen voor de geheele gemeen te of voor een bepaald deel daarvan, van 't verbod algemeene ontheffing verleenen. Artikel 2. Met afwijking in zooverre van de bepalin gen der Winkelsluitingswet 1930 (Staatsblad nc. 460) is het geoorloofd: I. gedurende het tijdvak 15 Mei tot en met 15 September voor het publiek geopend te hebben winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak de navolgende waren ten vex-koop in voorraad zijn, uitsluitend voor den verkoop van die wai'en, te weten: fotografie-artike len, souvenirs, prentbriefkaarten, pijpen, 'rookei'sbenoodigdheden, tabaksartikelen, fijne vleeschwaren, visch, fruit, melk, melkpro ducten, eieren, brood, beschuit, koek, banket, suikerwerk of chocolade al dan niet tezamen met consumptie-ijs: op Zondag tusschen des morgens 9 uur en des avonds 8 uur; II. gedurende het tijdvak van 15 Mei tot en met 15 September winkels voor het publiek geopend te hebben op de eerste 5 werkdagen der week van 8 tot 9 uur namiddags; III. gedurende het tijdvak 15 Mei tot en met 15 September de op het gemeentelijk kampeerterrein te IJmuiden geplaatste win-, kels.uitsl uitend voor de kampeerders op dit terrein en voor gasten en introducés dier kampeerdei-s, geopend te hebben: a. op Zondag van 9 uur des voormiddags tot 8 uur des namiddags; b. op de eerste 5 werkdagen der week van 8 tot 9 uur namiddags; IV. op het terrein, behoorende tot de Ruïne van Breder ode en de onmiddellijke omgeving een winkel op Zondag voor het publiek ge opend te hebben voor den verkoop van souvenirs, prentbriefkaarten en geringe eet waren, gedurende de uren, welke de Ruïne voor het publiek toegaxxkelijk is; V. dat Burgemeester en Wethouders onder door hen te stellen voorwaarden, aan de houders van: a. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak bloemen en planten of fruit ten ver koop in voorraad zijn, gelegen in de on middellijke nabijheid van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort; b. winkels, waar uitsluitend of in hoofd zaak bloemen en planten ten verkoop in voorraad zijn, gelegen iix de onmiddellijke nabijheid van het Antonius Ziekenhuis; vergunning verleenen, om hun winkels op Zondag voor den verkoop van bloemen en planten ondei-scheidenlijk fruit voor het publiek geopend te hebben van één uur vóór den aanvang van den bezoektijd tot aan het einde daarvan, door B. en W. bij openbare kennisgeving bekend te maken. Op fruitwinkels, waarvoor deze vergunning verleend wordt, is het bepaalde in artikel 4, lid 1, sub d der wet niet meer van toe passing. VI. dat Burgemeester en Wethouders, onder door hen te stellen voorwaarden, aan de houders van winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn en winkels, als bedoeld in arti kel 4, lid 1, sub a, der wet, gelegen in en in de onmiddellijke nabijheid der vischallen te IJmuiden. vergunning te verleenen om op werkdagen hun winkels uitsluitend voor den verkoop van pijpen, rookersbenoodigdheden tabaksartikelen, respectievelijk van bi'ood, banket, suikerwerk, chocolade en consumptie- ijs, voor het publiek geopend te hebben vóór des voormiddags 5 uur. VII. gedurende het tijdvak van 15 Mei t.m. 15 September, behoudens de toestemming noodig ingevolge de algemeene politieverorde ning, te venten, te verkoopen en te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar ver keer openstaande land- en waterwegen; a. op Zondag de onder I genoemde artike len, met uitzondering van melk en room, gedurende de onder I aangegeven uren; b. op de eerste vijf werkdagen der week gedurende de onder II aangegeven uren. Artikel 3. In afwijking van het bepaalde in artikel 7, lid 3, j. artikel 4, lid 1, onder c en in artikel 8. lid l onder a, der Winkelsluitings wet 1930 (Staatsblad no. 460) is het verboden op Zondag melk en room aan de huizen der vei'bruikers te bezorgen en daarmede te venten of deze te verkoopeix en te koop aan te bieden op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land- en waterwegen op andere uren daxi tusschen 8 en 9 uur des voormiddags. De bezorging van melk en room aan ge stichten, bakkerijen, hotels, cafés, restau rants, lunchrooms en openbare midde'en van vervoer is toegelaten op Zondag tus schen des morgens 8 uur en des avonds 8 uur. Artikel 4. Ingeval van onvoldoenden melkaanvoer op Zaterdag, ontstaan door het geheel of ge deeltelijk stilliggen van het melkvervoer ten gevolge van grooten sneeuwval, strenge vorst zwaren storm of andere buitengewone niet te voorziene omstandigheden, zijn B. en W. bevoegd in afwijking van het bepaalde in het eerste lid van artikel 3 toe te staan dat op Zondag melk en room aan de huizen der vei'bruikers wordt bezorgd en daarmede wordt gevent of deze wordt verkocht of te koop aangeboden op of aan vo.or bet open baar verkeer openstaande land- en water wegen op door hun college- aan te geven uren. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de gemeentel, ar beidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 404 bouwvakarbeiders, 335 metaalbewerkers, 36 kantooi-bedienden, 22 huisbedienden, 39 hout bewerkers, 32 landarbeiders, 477 visschers, ha ven- en transportarbeidei-s, 695 losse en fa brieksarbeiders en 272 in overige; beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 3 bouwvakarbedei-s, 20 metaalbewerkers, 8 kan- tooi-bedienden, 9 huisbedienden. 2 landarbei ders, 4 visschei-s. 48 losse en fabrieksarbeiders, 7 in ovei'ige beroepen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 2413. VERKEERSONGEVAL. Op den Wijkerstraatweg heeft een auto een meisje aangereden, dat zich geheel ï-echts op dien weg bevond. De bestuui-der van den auto reed door, ondanks dat hij wist, dat hij een aanrijding veroorzaakt had. Een ter plaatse surveilleerende agent van politie, die de aan rijding gezien had, zette met e.en juist passee- renden auto den dader achterna. Het gelukte den agent, dezen in Bevei-wijk in te halen. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Het meisje dat aangereden werd, klaagde over pijn aan haar linkerbeen. Haar rijwiel werd ernstig beschadigd. HINDERWET. Burgemeester en Wethoudex-s van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. de N.V. Petroleum Maatschappij „The Texas Company" te 's Gravenhage, om ver gunning tot het wijzigen van een benzine pomp-installatie bij het perceel Pal-menstraat no. 3 te IJmuiden; b. de N.V. „Melkinrichting Velsen" te Velsen, om vergunning tot het uitbi-eiden van haar fabriek door het bijplaatsen van een installa tie voor de bereiding van consumptie-ijs, in het perceel Wijkei-straatweg no. 11. Op Woensdag, 8 Mei 1935. des voormid dags te elf uur, zal ten Gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren-tegen 'die ver zoeken in te bi-engen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. IJMUIDEN VERLOREN EN WEERGEVONDEN. Dezer dagen kwam de incasseerder van het Natuurijs Verkoopbureau tot de onaangename ontdekking dat hij zijn tasch met kwitanties verloren was. Natuurlijk was de man zeer ge schrokken door dit verlies. Maar gelukkig duurde het niet lang of eenige kinderen kwa men er mee aandragen. Zij hadden de tasch in de vischbal gevonden. Een belooning werd hun -niet onthouden. Visscherijnieuws in een notedop. Opgelegd. De stoomtrawler Condor is opge legd. Uitbreiding snurrevaad-visscherij? Eenige plaatsgenooten zijn naar Esbjerg vei-trokken om aldaar een kotter te koopen. ten einde daarmede van onze haven uit de snurrevaad- visscherij uit te oefenen. Duitsche trawlers binnen. Heden kwamen alhier twee Duitsche trawlers binnen, waaruit bh dat de besommingen in de Duitsche hi s ongunstig zijn. Slechts een der beide triers n.l. de Gera HC 245 heeft zijn vangst, 950 manden hier gelost. De trawler die een groote hoeveelheid makreel aan boord had trof het slecht. Hij besomde slechts f 1905. De tweede, de Würzburg die eerst gistermorgen 10 uur binnen kwam heeft, toen de schipper van het ongunstige lot van zijn collega vernam niet gelost en is met zijn groote vangst naar Geestemünde vertrokken. IJsoorlog in Shields. In North-Shields is on langs een ijsoorlog uitgebroken. Tot nu toe had gedurende meer dan 30 jaar de Shields Ice and Cold Storage Company het monopo lie van de ijsfabricage maar onlangs heeft de reederij T. B. Bilton Sons zelf een ijsfabriek gebouwd. Deze offreerde haar overproductie aan den handel tegen den prijs van 18 sh. per ton (f 6.50) tegen 21 sh. (f 7.55), welke voor heen aan de fabriek werd betaald. De fabriek heeft thans haar prijs veidaagd tot 17 sh. 6 per ton (f 6.35). Gebroken reis. De stoomtrawler Petten kwam gisteren na negen dagen in zee te zijn ge weest met een defecte winch terug. De trawler had slechts 100 nvnden visch aan boord en besomde f 1310. Vi.ur het verrichten van ver schillende reparaties zal de trawler eenigen tijd binnen blijven. Veel makreel. Er wordt nog veel makreel aangevoerd. De Duitsche trawler Gera HC 245 had o.a. niet minder dan 800 manden aan boord. De prijzen van deze vischsoort liepen hard terug, zoodat de besomming van dezen eersten in 1935 alhier binnengekomen Duit- schen trawler zeer ongunstig was. Weinig schelvisch. Werd de laatste weken de markt. overladen met schelvisch, deze week is door geen enkele Noordboot een hoeveelheid schelvisch van eenige beteekenis aangevoerd. Natuurlijk werden de weinige kisten van deze vischsoort. die aan de markt kwamen, tegen zeer Hooge prijzen verkocht. GEBRUIK ECHOLOOD NEEMT TOE. Heft gebruik van het ultrasonoor echolood type Langevin-Florisson in in 1934 sterk toe genomen. Tusschen Januari en December'zijn orders voor meer dan 500 nieuwe toestellen bij de Marconiwerken ontvangen. Het totaal aantal apparaten in gebruik op Britsche schepen is thans gestegexx tot 1415. Het pleit voor de doelmatigheid van dit toe stel, dat een dergelijke vooruitgang kon plaats hebben in een tijd van depressie op scheep vaartgebied. Meer dan 40 Engelsche scheepvaartmaat schappijen hebben echoloodtoestellen op hun vloot of hebben ze besteld en het instrument is bijna tot een normaal uitrustingsartikel ge worden voor visschei'svaartuigen. De voornaamste i-eden voor dezen vooruit gang is, dat het echolood een middel is om de veiligheid te verhoogeix en tijd en daarmede kosten te besparen. VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. In de Witte Bioscoop aan de Mahustraat vond een niet bijzonder druk bezochte verga dering plaats van de Vereeniging Voor Veilig Verkeer. De voorzitter, de heer A. Mooi zeide in zijn openingswoord, dat de avond bedoeld was als propaganda. Het is, zeide spreker een ver keerde gedachte, dat de vereeniging alleen is voor autobezitters. Ook wielrijders en voet gangers hebben belang bij een veilig verkeer en kunnen ais lid toetreden. Na deze korte inleiding vond de vertooning plaats van de verkeersfilm. Het was.een heele teleurstelling.dat door het ontbreken van een geluidsinstallatie de film als een stomme film vertoond moest worden. Hierdoor kwam de propagandistische waarde van de film niet naar voren. De lessen konden niet worden ge volgd en het deed vreemd aan, commissaris Versteeg van Amsterdam een uiteenzetting te „zien" geven van de verkeersregeling in Am sterdam, zonder dat er iets te hoox-en viel. De film vertoont in de eerste plaats een les in veilig verkeer. Aandachtig luisteren de kin deren naar de wijze lessen van den politie agent. Vervolgens laat de film zien een les op straat, de regeling van het verkeer in de Leidschestraat enz. Een komische noot bracht eeix terugdraaiende en een versnelde film. Na afloop vond een huishoudelijke verga dering plaats, In deze vergadering vond o.a, de verkiezing plaats van twee nieuwe be stuursleden. Bij dit punt spi-ak de heer Tuin- stra den wensch uit, dat aan het bestuur werden toegevoegd een medicus en een on derwijzer. Het speet den heer Tuinstra. dat er niemand uit de onderwijswereld aanwezig is, te meer omdat er in onderwijskringen zoo veel belangstelling was voor de door spreker en den heer Roelofs gegeven veilig-verkeer cursussen De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat gekozen werden dr. P. C. de Weerdt en de heer van Oos.trom, beiden te Velsen. Tot leden van de kascontrole-commissie werden benoemd de heei'en van der Jagt, H. Medik en J. Geels. Bij de rondvraag werd het bestuur verzocht, cursussen voor dc leden te organiseeren. De voorzitter zegde toe, dat aan het ver zoek zal worden voldaan. De heeren Tuinstra en Roelofs stelden zich voor het geven van dezen cursus beschikbaar. Aan de leden zal per circulaire worden medegedeeld, waar en wanneer de cursus gegeven zal worden. In zijn sluitingswoord deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van plan is, binnenkort opnieuw een propaganda-vergadering te hou den en verder voornemens is. den nieuwen burgemeester te verzoeken, het eere-lidmaat- schap der vereeniging te aanvaarden. De voorzitter maakte nog bekend, dat zich tijdens de pauze vijftien nieuwe leden hadden opgegeven, zoodat de vereeniging thans reeds 105 leden telt. Turnvereeniging Olympia. De beroemde speelbank te Monte Carlo heeft zwaar onder de crisis te lijden en de mogelijkheid schijnt zelfs te bestaan, dat tot sluiting van deze gelegenheid zal worden overgegaan. Voor het eerst sinds haar bestaan zal de bank dit jaar geen dividend uitkeeren Jeugdavond en prijsuitreiking. Ter eere van haar 10-jarig bestaan heeft de Turnvereeniging Olympia, dir. de heer Chr. IF. Smit, een drietal „jubel-avonden" georpaniseerd. De laatste dezer avonden, de uitgestelde festiviteit voor de jeugdleden, vond gisteravond in het Thalia Theater plaats. Evenals vorige malen was ook nu de zaal tot in alle hoeken bezet met jonge en oude belangstellenden,, die in de eerstee plaats gekomen waren om den uitslag der onder linge wedstrijden en prijsuitreiking bij te wonen en daarna achter de beteekenis van het groote zwarte vraagteeken, dat in het programma van dezen avond afgedrukt was. te komen. De voorzitter der jubileum-commissie, de heer B. Dunnebier, sprak het openingswoord Aan 5 adspiranten werd een woord van bij- zonderen dank gebracht voor hun zegelver koop ten bate van de kas. De heer Dunnebier deelde o.m. nog medp dat Olympia zal uitgebreid worden met een roei-afdeeling. Daarna was het woord aan den directeur, die onder veel bijval van de adspirantjes tot prijsuitreiking over ging. Dat dit heel wat monden in beweging bracht lata zich begrijpen! De uitslagen der onderlinge wedstrijden der adspiranten waren als volgt: Meisjes A: le prijs Teuna van Leeuwen 48 1/2 punt. 2e prijs Femmy Wijker 451/4 punt. 3e prijs Jansje Blok 45 punten. 4e prijs Bep Smit 43 3/4 punt. Maximum punten te behalen: 60 Meisjes B: le prijs Tekla van Zomeren 47 punten. 2e prijs Joh. Stam 461/4 pnt. 3e prijs B. v. d. Eykhof 46 pnt. 4e prijs Nel Rijpma 45 pnt. Maximum puxiten te behalen: 60. Meisjes C: le prijs Alie Hoogendijk 37 punten. 2e prijs Luus Wijminga 361/2 pnt. 3e prijs Rietje de Groot 351/2 pnt. 4e prijs Janny Steker 35 pnt. Maximum punten te behalen: 50. Meisjes D: le prijs Willy van Rooijen 37 punten. 2e prijs Jacoba de Groot 36 1/2 pnt. 3e prijs Wanda Kleiman 36 punten. 4e prijs Willy Minnes 35 pnt. Maximum punten te behalen: 50. Jongens A: le prijs A. J. Tellier 46 punten. 2e prijs L. Tiggelaar 44 1/2 pnt 3e prijs H. van Eek 44 pnt. Maximum punten te behalen: 60 Jongens B: le prijs Nico de Niet 48 punten. 2e prijs Henk Den 45 3/4 pnt, 3e prijs Wim Hamers 45 pnt. Maximum punten te behalen: 60. Jongens C. (2e afd.) le prijs Jac. Tellier 421/2 pnt. 2e prijs Jan Dekker 40 1/2 pnt. 3e prijs Piet Visser 37 1/4 pnt. Maximum punten te behalen: 60. Jongens C: (le afd.) le prijs Jacob Guijt 471/2 punt. 2e prijs Corn, de Joode 46 pnt. 3e prijs Hans Dekker 44 3/4 pnt. Maximum punten te behalen: 60. De nachtegaal is er alweer, Men hoorde hem reeds hier en daar, En overigens hij niet alleen. Men meldt ook weer den ooievaar En tal van andren zijn terug, Nu onze zomer weer ontwaakt, Waarvan 'k dien eenen zwaluw noem, Die, zegt men," nog geen zomer maakt. Ik groet den braven nachtegaal, Erathïcus luscinia. Van zijn verblijf teruggekeerd In 't warmere Noord Afrika. De vogel, dien men dikwijls hoort, Maar nooit, of uiterst zelden, ziet. De onvermoeide zanger van Het schoonste vogel-levenslied. O scepticus, o cynicus! De wereld is in barren nood, Gij ziet geen uitweg, waar gij spiedt, Uw stemming drukt u zwaar als lood. Maar wanhoop niet, 'schep nieuwen moed. Er is genezing voor uw kwaal, In 't stille schemerdonker bosch. Ga heen en hoor den nachtegaal. P. GASUS. Na de uitreiking der prijzen wei'den allen getracteerd en toen werd het vraagteeeken tot leven gebracht: het werd n.l. een amu sante en rijk gevarieerde goochelvertooning en een optreden der V.V.IJ.-zangers. Deze laatste kregen zoowaar de geheele zaal aan het meezingen met populaire refreintjes. Daar moesten Lou Bandy en heel Carré het wel tegen afleggen. De Blue Rascals hadden de zorg voor de entre.acte-muziek op zich genomen. Geen wonder dat het voor de Olympia-adspiranten een „knar-avond werd! Ernstige misdaad in de Haringhaven. Omtrent de poging tot doodslag, waarvan wij gisteren reeds met eenige woorden mel ding maakten, vernemen wij, dat niet twee personen, doch alleen een zekere D., die reeds eerder met den strafrechter in aanraking is geweest, is gearresteerd. K. is niet gearres teerd, d-och als getuige in deze zaak gehoord. In den loop der vorige week heeft D, zekeren v. cl. Z., alhier woonachtig in de Haringhaven te water gegooid, waarna hij den man met het hoofd onder water hield. Gelukkig werd op het allerlaatste oogenblik cle misdaad ver ijdeld, doordat een derde persoon ten tooneele verscheen. D. verdacht ten onrechte v. d, Z. er van, dat hij hem bij de politie veri'aden had, om welke reden hij v. cl. Z. klaarblijke lijk heeft willen verdrinken. Laastgenoemde durfde, uit angst voor D. in den beginne geen aangifte bij de politie te doen, maar ten slotte heeft hij dit toch ge daan. De verdachte is naar Haarlem overge bracht en ter beschikking van de justitie ge steld. De vischvoorziening van België. Invoer wederom gecontingenteerd. Naar wij vernemen heeft het Ministerie van Zeewezen, dat onlangs in verband met het feit, dat vele Belgische visschersvaartuigen hun vangst niet in België, maar in Engeland verkochten, als strafmaatregel de contingen- teering van visch tijdelijk had opgeheven, de zen maatregel weer ingeti'okken, zoodat de toestand van voorheen weer is ingetreden. Ook is de uitvoer van visch naar Frankrijk en Engeland, die was verboden, weer toege- Alhoewel de tijdelijke opheffing der contin- genteering niet van groote beteekenis is ge weest, hebben sommige exporteurs er van kun nen profiteei-en, vooral omdat ditmaal ook niot-consentbezitters in België mochten in voeren, zoodat eiken als exporteur ei'kende vischhandelaar niets in den weg stond, om be stellingen uit te voeren. Fnuikend voor onzen uitvoer naar België is echter de invoer-taxe van fr. 0,50 per K.G. Hierdoor is het voor onze exporteurs haast niet mogelijk, met eenige winstkans zaken met onze Zuiderburen te doen. Reeds geruimen tijd worden er besprekingen gehouden over een mogelijke opheffing van deze taxe, maar tot nu toe is daarvan niets ge komen. Het wordt echter niet onmogelijk ge acht, dat ter wille van de consumenten de Bel gische Regeering binnen afzienbai'en tijd deze extra heffing zal laten vervallen. Overzicht der Indische financiën. BATAVIA, 24 April (Aneta) Blijkens een overzicht over den toestand van de Lands- financiën over het jaar 1934, opgenomen in het „Economisch Weekblad", is de voorloo- pige uitkomst over het jaar als volgt: Gewone Landsuitgaven f 349.000.000, bij een raming van 376.000.000. Gewone ontvangsten 267.000.000, bij een raming van 295.000.000. Het tekort bedraagt dus 82.000.000 bij een raming van 81.0.00.000. Deze voorloopige uitkomsten houden ook de uitgaven en ontvangsten in verband met het bijzonder uitvoerrecht op beyolkingsrub- ber in.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1