urr HET BUITENLAND GEHEEL GEBIT St. George de Drakendooder, Deze reinigings-methode is zoo eenvoudig! Tandheelkundig Instituut THIJS IJS EN DE KWADE SLANG Radio-Programma i DONDERDAG 25 APRIL 1935 De Duitsche vioolplannen. Publicatie van het program verwacht op 31 Mei, den „Skagerrak-dag". De nieuwe Bulgaarsche premier heeft de richtlijnen van zijn te volgen politiek uiteengezet. Duitscfaland. Publicatie van het vloot- prog^om op „Skagerrak-dag Tvn 3lsten Mei, welke in geheel Duit-sch end als de Skagerrak-dag zal worden ge kird zal waarschijnlijk, naar de marine- medewerker van de ..Daily Telegraph" ver- #>emt. de gelegenheid bieden voor een offi ciële verklaring omtrent de Duitsche vloot- ^Het6wordt mogelijk geacht, dat het te ver wachten manifest in algemeené termen het Snnwnrogram zal aangeven, waarvoor thans openlijk °te Kiel, Wilhelmshaven, Hamburg pn Bremen voorbereidingen worden ge trof- f Gemeld wordt, dat alleen aan de wer ven te Hamburg al een tonnage van 400.000 ten aan oorlogsschepen is toegezegd. Waar- «chiiniijk zullen in dit program slagschepen worden opgenomen, die niet ver ten achter rillen blijven bij de Fransche „Dunkerque", Ipelfce 26.500 ton meet, en kruisers die groo- tpr en zwaarder bewapend zullen zijn, dan die van de „Karlsruhe"- en de „Leipzig"- ^Het^antal bouwen duikibooten zal waar- «rhiinlijk afhangen van het resultaat der Bn<relsch-Duitsche vlootbesprekingen. welke begin volgende maand zullen wprden ge- Houden. (Tel) Bulgarije. Tos'jev geeft zijn koers aan. Minister-president Tosjev heeft Woensdag In tegenwoordigheid van zijn collega van buitenlandsche zaken Kosseiwanoff de ver tegenwoordigers der buitenlandsche pers ontvangen en de richtlijnen der binnen- en buitenlandsche politiek van zijn kabinet uit eengezet De taak der nieuwe regeering. al dus verklaarde hij, is in de proclamatie van den koning scherp omlijnd en kan in en kele woorden worden samengevat: handha ving van den binnenlandschen en buiten- landschen vrede. De aanstaande besiuurs- hervorming met welker uitwerking de pre mier en de minister van justitie belast zijn, w] rekening houden met de tradities van de Bulgaarsche wedergeboorte, alsook met de politieke, economische, sociale en cultureele èischen van den modernen tijd. Ook het herstelwerk, dat door de regeering .is aan gevat in Mei 1934. zal daarbij niet buiten beschouwing blijven Wat betreft de buitenlandsche politiek verklaarde de premier, aan de gedragslijn van zijn voorganger niets toe te zullen voe gen Bulgarije is en zal ook in de toekomst zijn' een instrument van den vrede op den Balkan en in Europa. Er bestaan weliswaar tusschen Bulgarije en de nabuurstaten nog moeilijkheden, die echter bij goeden wil aan beide zijden bevredigend kunnen worden op gelost. Litauen. Protest der regeering te Berlijn. De Litausche regeering heeft naar Reuter verneemt te Berlijn geprotesteerd tegen het neerschieten van den Litauer Macelis, die, gelijk eenigen tijd geleden werd gemeld, door een Duitschen politiebeambte in Hannover is gedood. De regeering te Kowno verlangt een schadevergoeding, alsmede de bestraffing van den schuldigen politiebeambte. Volgens de Duitsche lezing was er een bevel tot uitwij zing tegen Macelis uitgevaardigd en is de Litauer gedood, toen hij zich tegen de politie verzette. Italië. Donaucoriferentie op 3 Juni bijeen? De Donauconferentie, tot het houden waar van te Stresa besloten is, zal, naar verluidt, per 3 Juni,. Maandag, te Rome bijeengeroe pen worden. De conferentie zal dan gehou den worden in het Palazzo Doria. Het geschil in Somaliland. iDen 22en Maart heeft Italië in een nota aan den Volkenbond zich bereid verklaard een verzoenings-procedure te aanvaarden ten einde het geschil met Ethiopië op te Ethiopië heeft in een dezer dagen tot Home gerichte nota laten weten, dat het eveneens bereid was dezen weg te volgen. Iersch sweepstake-gebouw in vlammen. Kwaadwilligen aan het werk. In het Plaza te Dublin, de gelegenheid waar de trekkingen voor de Iersche Sweep stake worden gehouden, heeft gisteren een zware brand gewoed. Dit was vermoedelijk de oorzaak, dat de brand in de stad een bij zondere beroering teweeg bracht. Het vuur had spoedig een grooten omvang aangeno men en de geheeïe brandweer was opgeko men om den brand tot het gebouw te be perken. Er was een sterke politiemacht op de been, welke de grootste moeite had, om 4e geweldige menigte van nieuwsgierigen op een afstand te houden. De brand is uitgebroken binnen in het ge- houw en schijnt reeds een grooten omvang te hebben gehad, toen hij ontdekt werd. De muren stortten in en alle zalen zijn verwoest. De groote trommel, die over de heele wereld vermaard is vanwege het mengen van de Sweepstakeloten, werd geheel door het vuur verteerd. Men schrijft den brand toe aan kwaadwil ligheid. Om 11 uur des morgens had de brandweer het vuur bedwongen. Van het fraaie gebouw is slechts een rookende puinhoop overgeble ven, Nader wordt uit Dublin gemeld: De organisatoren van de Sweepstake dee- len mede, dat bij den brand in het admi nistratiegebouw geen contramerken van „tickets" zijn vernield. De schade wordt ge raamd on 100.000 nond sterling. De Italiaansche regeering heeft verder een officieel communiqué uitgegeven waarin gesproken wordt over ongeregelde toestan den aan de -grens van Ethiopië en Erytrea waar rooverbenden vrij spel hebben en eeni- ge karavanen reeds geplunderd zijn. Bij een dezer aanvallen zijn 4 geleiders van een ka ravaan zwaar gewond en een is intusschen overleden. De Italiaansche regeering maakt uit een en ander de gevolgtrekking, dat de regee ring van Ethiopië niet in staat is in dit grensgebied haar gezag te doen gelden. Weer een spoorwegongeluk in de Sovjet-Unie. Treinbotsing op de Donetz-spoorlijn. Naar uit Artemowsk gemeld wordt is op 't station Jama op de Donetz-spoorlijn een treinbotsing ontstaan. Daarbij zijn 21 wag gons verpletterd. Of ook menschenlevens te betreuren zijn staat nog niet vast. MAX REINHARDT HEEFT BELASTING SCHULD. ,*Die Stunde" bericht, dat het Duitsche mi nisterie van financiën zich tot de Oostenrijk- sche autoriteiten heeft gewend, teneinde op grond van de wederkeerigheidsverdragen de belastingschulden van Max Reinhardt te in nen. Volgens opgave van de Duitsche autoritei ten heeft Reinhardt een belastingschuld van 200.000 mark. Naar aanleiding van dit Duitsche verzoek, hebben ook de Oostenrïjksche autoriteiten een onderzoek ingesteld en men is tot de con clusie gekomen, dat Reinhardt ook in Oosten rijk aanzienlijke belastingschulden heeft. Derhalve is een schatting van zijn bezit tingen in Leopoldskron nabij Salzburg gelast in verband met een eventueele executie. De waarde van het slot wordt echter op veel minder geschat- dan de belastingschulden van Reinhardt in Duitschland en Oostenrijk bedragen en het is niet waarschijnlijk, dat het slot bij executie zal worden verkocht, vooral aangezien onder de tegenwoordige economische toestanden moeilijk een kooper zal worden gevonden. (D.N.B.) Engelands Beschermheilige. De Engelschen maken geen feest van en geen drukte over den gedenkdag, 23. April, van hun beschermheilige, St. George, u weet wel, den slanken ridder zonder vrees of blaam die den draak versloeg. Deze heilige is misschien nog legendarischer dan St. Ni- colaas, dien eenige historici vereenzelvigen met een persoon van.vleesch en bloed, van za'chtmoedigen inborst en voorbeeldig leven. Over den heiligen Joris, zoo gezegd, loopen de meeningen uiteen. De legende van den strijd met den draak is verbonden aan de dochter van Edward in, die het stamhoofd der Engelschen was van 1327 tot 1377. De draak bedreigde de lieve koningsdochter: het was een Lybische draak, en George kwam tijdig aangaloppeeren en stak zijn lans in den monsterlijken muil, zoo snel, zoo krach tig en zoo voortvarend dat de doodsteek was toegebracht voor dat de drakerige vlammen de lanspunt hadden kunnen smelten en daarmee haar vernietigend, vermogen had den kunnen bezweren. St. George is de beschermer van de hoog ste Engelsche orde. die van den Kousenband. De ridderlijke roep van een mogelijk, ridder van de achtei'ste en donkerste middeneeuwen moet maatstaf zijn voor de levenshouding van de meest trotsche orde der Engelsche ridderlijkheid. St. George's antecedenten zijn stof voor veel meeningsverschil, dat de En gelschman echter niet belangrijk genoeg acht om er verhooging van temperatuur voor te willen ondergaan. Hij was een goed rid der, zeggen sommigen. Hij was de eerste oweeër zeggen anderen-, In bloedigen strijd hebben Engelsche strijdmachten gegild om den steun van St. George. In deze tijden verbaast de Engelschman zich of is hij ma tig geestdriftig „bij George". Hoe kwam het dat St. George de bescherm heilige werd der Engelschen? (niet die van de Schotten, de Welshmen, de Ieren natuur lijk!) Volgens een van de lezingen was de oorspronkelijke George een Romeinsch krijgsman, die Christen werd en door zijn keizer, Diolectianus, werd gevoegd in de rijen der Christelijke martelaren. De Christenen hielden zijn nagedachtenis in heilige eere De draak dan was de verstoffelijking of het symbool van de machten der duisternis die altijd worden vernietigd door de ridders van en de strijders voor het geloof. De Engelsche historicus Gibbon echter maakt van George een fraudeur. St. George was een provisie-leverancier voor het Ro- meinsche leger en bedotte in dat emplooi zijn machtige klanten. Toen dit uitlekte sloot hij zich aan bij de Ariaansche Christe nen die hun deel hij droegen aan de factie- twisten die bezig waren het Romeinsche rijk ten onder te brengen. Met zijn oorlogswinst kocht St. George den aartsbisschopoeliiken zetel van Alexandrië. Zijnaldus-verwaterd ka pitaal maakte hij snel solide door monopo lies te stichten voor zout, peper en begrafe nissen. Hij toonde groote vindingrijkheid in het uitdenken van belastingen. Het volk kwam in opstand en troepen moesten hem helpen om zijn gezag te handhaven. Dat duurde niet lang. De burgers vielen hem op nieuw aan en wierpen hem in de gevangenis. Het grauw was niet tevreden, drong de ge vangenis binnen en lynchte hem. Maar toen de Ariërs later weer heer en meester werden werd St. George heilig verklaard. Dat is Gibbon's lezing' van leven en bedrijf van den Engelschen beschermheilige St. George. En Gibbon was een Engelschman. Hoe dat zij de gedachte in Engeland houdt zich slechts vagelijk met St. George bezig en verbindt de figuur zeer zeker nooit aan dien aanbidder van het gouden kalf, door Gibbon geschetst. Voor het slapen gaan een „Laxeer-Akker tje", zonder iets aan Uw dagelijksche levens wijze te veranderen. Géén dieet. Dank zij de nieuwe vinding van Apotheker Dumonl: de nieuwe „Laxeer-Akkertjes", maakt Ge Uw bloed zuiver en verwijdert Ge uit Uw darm kanaal de schadelijke vergiften, die U zoo hangerig en pafferig maken. Ze geven U een prettig opgewekt gevoel. Géén bitter of wal gelijk smakend middel, dat soms erger is dan de kwaal. Géén al te heftig middel, dat U hèr-verstopping of op den duur een chro nische constipatie bezorgt, maar een zacht en op natuurlijke wijze werkend middel, dat bestaat uit onschadelijke bestanddeelen plantaardige stoffen - gal-exlrac- ten - z.g. melkzuur-fermenten en chlorophylle, welke zeer gunstig op geheel Uw gestel werken. JDaxeer-O/Jcertfes 77lak&n Schoon Schip „Laxeer-Akkerljes" probeeren is de goede eigenschappen daarvan leeren waardeeren. Per 12 stuks 60 cent. Overal verkrijgbaar. (Adv. lngez. Med.) Ceylon mobiliseert tegen de malaria. Alle verloven van doktoren ingetrokken. Naar uit Colombo wordt gemeld, zijn in verband met de hernieuwde uitbreking van de malaria-epidemie alle verloven van dokto ren en verplegend personeel ingetrokken. In de maanden November tot Maart heeft deze gevreesde ziekte op ufeylon niet minder dan 113,811 slachtoffers geëischt (D.N.B.) ZWERVENDE JEUGD IN DE SOVJET-UNIE. Het gemeentebestuur van Moskou maakt naar het D.N.B. meldt bekend dat maatre gel-en genomen zullen worden tegen de kin deren, welke de sta-d onveilig maken. Alleen in de laatste weken van Maart zijn ruim 1000 kinderen aangehouden, welke op de treinen en trams van hét eene stadsdeel naar het andere rijden en zich onder de bruggen ophouden In de meeste gevallen kon worden uitge maakt wie de ouders waren; zij kregen aan een strenge vermaning. In denzelfden tijd zijn in 11.315 gevallen ouders door de politie bekctird wegens na latig toezicht op hun kinderen en verschil lende overtredingen door de kinderen. Een deel van de zwervende kin-deren moest in gemeentelijke kindertehuizen worden on dergebracht, daar zij niets-van hun ouders afwisten. VALSCHE BANKBILJETTEN TE BATAVIA. BATAVIA, 24 ApriL (Aneta)In verband met de berichten omtrent de verspreiding van valschè bankbiljetten?.." verrichtte de politie diverse huiszoekingen. Verschillende personen zijn aangehouden. Tot dusverre zijn diverse oplichtingen geconstateerd wel door voorspiegeling van groote verdien sten bij de verspreiding van valsch geld. In totaal zijn vijf Chineezen gearresteerd, terwijl meer arrestaties verwacht kun nen worden RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 f "ït; met garantie, pijn- va.na.1 ^oos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag', Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. lngezMed.) Bloedige strijd aan het Chacofront. Hiermee, heb ik de eer u een monster te turen, dan komt dat als volgt op het papier staan: T j s D De Paraguancn op den terugtocht. Reuter meldt uit Buenos Aires; De hevige strijd tusschen de Bolivaansche en de Paraguaansche troepen, die reeds se dert een week aan het Chacofront woedt en wellicht de bloedigste uit den geheelen oor log tusschen de beide landen is neemt steeds grooter afmetingen aan. Volgens uit Asun cion, de hoofdstad van Paraguay, ontvangen berichten, is de slag thans reeds over een front van 200 KM. ontbrand. Tot dusver schijnt de strijd zich in het voordeel dér Bolivianen te blijven ontwik kelen. Na Charagua hebben de Paraguaan sche troepen zich thans namelijk genood zaakt gezien, ook de stad Haragun te ont ruimen. GEEN BASEBALL, GEEN SCHOOL NEW YORK, 24 April (V.D.) Het meeren- deel der scholieren van de Haverstraw school te New York, zijn in staking gegaan en heb ben een optocht geformeerd, waarin zij bor den met opschriften meevoerden, om uiting te geven aan hun verontwaardiging over het feit, dat de schoolcommissie het spelen van baseball op de school had verboden. Ongeveer 200 jongens verzamelden zich voor de school.- De borden droegen opschrif ten zooals „Wij eischen baseball. Geen base ball, geen school". Vervolgens begaf de stoet zich naar de huizen van de leden der school commissie, van wie bekend was, dat zij voor het verbod hadden gestemd. Hier werd een gejoel aangeheven, totdat de politie ingreep en de jongens verspreidde. Een snelschriftmachine uitgevonden. Meer dan 300 lettergrepen per minuut! Tachotype, een snelschriftmachine, waar mee bij behoorlijke oefening een woordelijk verslag van een lezing gemaakt kan worden van 300 lettergrepen per minuut, gemakkelijk te lezen voor iedereen, uitgevonden door een Nederlander. Ziedaar in het kort de voornaamste eigen schappen van de Tachotype, welke machine Woensdagmiddag in Amsterdam door den uit vinder, den heer Mar lus den Outer, werd ge demonstreerd. De voordeelen springen direct in het oog: het gaat sneller dan stenografie en het opgenomene kan vlot worden gelezen door anderen. Het apparaat ziet er uit als 'n kleine schrijf machine met 27 toetsen, die op een door den uitvinder na jarenlange proefneming be paalde wijze zijn aangebracht. De hoogte er van is verschillend en wel zoo, dat de toet sen het gemakkelijkst bereikt kunnen worden Een afbeelding van den stand, der lettertee- ken wordt hierbij afgedrukt Zooals men ziet ontbreken eenige letter, van het alphabeth, o.a. de b. d, g, i, k, m, q, x en z. De uitvinder vertelde ons, dat een grooter toetsenbord met meer teekens de snel heid belemmeren zou. Maar enkele vereen voudigingen in de taal zijn aangebracht, zoo dat het aantal teekens voldoende is. Een bijv. wordt een n met een j (ervoor) of een komma (erachter). Voor de ch neemt men voor de b: pj, voor de z een s, dubbel a wordt ae, dubbel o: oa, enz. Dat is een kwestie van enkele lessen en men kent die knepen. In het apparaat zit een rol papier van 50 M. lengte genoeg voor een heelen dag schrijven) en enkele c.M. breedte. Wil men voldoende pa pier hebben voor enkele dagen achtereen, dan wordt een klein, kastje toegevoegd en men heeft de beschikking over 200 M. Want, zei de uitvinder, „ik wil onafhankelijk zijn van het materiaal". Op één regel komt één lettergreep te staan, in één greep neer te drukken. Schrijft men de ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING De letters hebben een vaste plaats, doch daar zoowel links als rechts ongeveer dezelfde teekens voorkomen moet elke lettergreep te vormen zijn. De uitvinder ontveinst zich niet, dat er na- deelen verbonden zijn aan dit systeem, o.a. dat van het ontbreken van verschillende let ters. De voordeelen zijn echter, dat het woor delijk opnemen van het gesproken woord mits niet te snel) mogelijk is. De gemiddelde leerling kan sneller opnemen dan de kantoor stenograaf! En iedereen kan het- opgenomene direct lezen wat bij stenografie onmogelijk is! De topcapaciteit van een stenograaf is hoog- tens 260 lettergrepen, de topsnelheid met de snelschriftmachine is 400 lettergrepen per minuut! Door deze machine is de gelegenheid voor woordelijk opnemen grooter en derhalve de vraag ook. In samenwerking met den heer Vonk heeft de heer den Outer een vernuftig lesappardat uitgedacht, nl. een apparaat, dat het „ge tikte" niet op papier brengt, doch in verlichte letters op een bord. Er zijii reeds van dergelijke borden in gebruik, waar 12 en 15 leerlingen tegelijk aan kunnen werken. De leeraar ziet dan onmiddellijk de fouten, die op datzelfde oogenblik verbeterd moeten worden. Bij de tot nu toe gevolgde method.en ziet noch leeraar noch leerling de fouten, vóór dat de papieren zijn nagekeken. Dat de heer den Outer nu pas met zijn uit vinding in de openbaarheid treedt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat hij gewacht heeft met publiciteit, totdat hij bereikt had, wat hij wenschte: eenige machines zijn vervaardigd, tachotypisten hebben zich zoover getraind op die apparaten, dat de mogelijkheden ervan jedemonstreerd kunnen worden in de prak tijk.-Het is een Nederlanclsche vinding en de toestellen worden vervaardigd in Nederland, bij de Ericsson fabrieken in Gilserijen. Van deze uitvinding wordt op het oogenblik een documentaire film gemaakt door de film- _roep Visie te Amsterdam, voor propaganda o.a. in het buitenland. In het begin van Mei zullen in verschillende plaatsen in Neder land demonstraties gegeven worden met het apparaat, met verstoorting van deze film. De volgende week komen de machines in den handel. De uitvinder verwacht er groote mogelijkheden van bij invoering op kantoor enz. Thijs kwam om een hoek en kromp van schrik in elkaar want daar zag hij iets vreeselijks. Daar zit een groote slang en natuurlijk voelt Thijsje zich niets op zijn gemak. Sim's hoedje viel recht neer op den slang en staat nu potsierlijk op zijn kop. De slang is vreeselijk boos, want hij weet best dat het hem belachelijk staat. De hoed is ook te klein; hij krijgt er hoofdpijn van en hij kan het hoedje natuurlijk ook niet van zijn kop afzetten. Hij sist: „Zoo beer dus dat is jouw werk dat komt je duur te staan. Jij wilde mij bespottelijk maken; ik zal je straffen." Thijs neemt ov_erhaast de vlucht. ^!lillHl'^,,^'''''llllllllllllllll'|l'''''''''''''inilflllllllllH'l''''l''''''''!'IIIIIIHIIIIII!'''''''^' VRIJDAG 26 APRIL HILVERSUM, 301 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 5.— VARA. 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie F. Nienhuys. 10.35 Trio Fa voriet. 11,Vervolg declamatie. 11.15 Vervolg Trioconcert. 11.45 Gram.pl. 12.— Gram.pl. 12.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 1.45 Gram.pl. 2.Betuwsche novellen door G. J. Peters. 2.30 Gram.pl. 3.05 Zang door Carolina Segrera. A. d. vleugel: G. Confalonieri. 3.15 Modepraatje. 3.35 Vervolg zangvoordracht. 3.50 Gramo- foonmuziek. 4.Kniples. 4.45 Gram.pl. 5. Kinderuurtje. 5.30 ,.De Notenkrakers" o.l.v. D. Wins. 6.30 E. Walis en zijn orkest. 7.— E. Boekman: Het Belgische experiment. 7.20 „The Twinkling Three". 7.30 Vervolg orkestconcert. 7.40 Vervolg trioconcert. 7.47 Vervolg orkest concert. 7.57 SOS-berichten. 8.— Prof. Dr. H. Sevenster: Programma van de Moderne Theo logen-Vergadering 1935. 8.30 Henr. Bosnians (piano) en C. v. Leeuwen Boomkamp (cello). 9— Prof. Dr. L. J. v. Holk: Natuur. 9.30 Ver volg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Declamatie. 11.— Jazzcon cert fgr.pl.) 11.30—12.00 Gram.pl. HUIZEN, 1875 M. Algem. programma verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. S. J. Dok ter. 11.— Gram.pl. 11.15 Pianorecital D. Gras- hoff. 12.15 Gram.pl. 1-30 G. de Knegt>-Ter Haar (sopraan), H. Berghout (cello) en R. Beute (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00—3.45 Vervolg concert. 4.— Orgelconcert L, Blaauw. 5.— Ensemble v. d. Horst. 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.— Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram. platen. 7.30 Literair halfuur. 8.— Vaz Dias. 3.05 Stafmuziek Vrijw. Burgerwacht Amster dam olv. G. v. Zanten. 8.45 Declamatie P. v. d. Bijl. 9.15 Vervolg concert. 10.— Vaz Dias 10.05—11.30 Gramofoonmuziek. Gedurende het avondprogramma: Verkiezingsuitslagen (Pro vinciale Staten van Gelderland). DROITWICH, 1500 M. 9.35—9.50 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel R. New. 10.50 Alfred van Dam en zijn orkest. 11.50 BBC-dansorkest- olv. H. Hall. 12.35 Ka mermuziek. 1.20 Het Birmingham'sch Theater Royal Orkest olv. Gordon. 2.20 Schotsch Stu dio-orkest. 3.05 Gram.pl. 3.35 E. Colombo's orkest. 4.35 BBC-dansorkest olv. v. H. Hall. 5.20 Berichten. 5.50 en 6.05 Lezingen. 6.25 Bach concert. 6.50 „Hit the Deck" comedie met mu ziek van Youmans. 8.05 Vioolrecital Z. Fran- cescatti. 8.30 „Soft lights and sweet music". 8.50 Berichten. 9.20 Lezing. 9.40 Bridgewater kwintet mmv. E. Danieli (sopraan) 10.35 11.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 11.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 5.20 Zang. 7.20 Zang olv. Bonnaud. 9.50 Pascal-orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest olv. Thyregod. 2.20 4.00 Omroeporkest olv, Mahler. 7.30 Omroep orkest olv. Gröndahl. 8.30 Gram.pl. 8.45 Hoor spel met muziek. 9.45 Viool en piano. 10.15— 11.50 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Der Mensch zwischen Himmel und Erde", hoorspel. 8.20 Operetteconcert uit Frankfort olv. H. Rosbaud. 9.20 en 10.05 Be richten. 10.2011.50 Dansmuziek door Oskar Joost en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3