Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK pe Vas-commissie organiseert een cursus. Alcohol en veilig verkeer. In de gehouden vergadering van de plaatse- v.iie v A. S.-commissie heeft de heer Kraan Ipn inleiding gehouden over de belangstelling, die bij de jeugd gewekt moet worden voor het alcohol-vraagstuk ten opzichte van. veilig ver keer Naar aanleiding van deze bespreking f,erd besloten in den volgenden winter een rursus te organiseeren voor leerlingen van het vijfde, zesde en zevende leerjaar der lagere scholen over dlcohol en veilig verkeer. Na af loop van den cursus, die zes lessen zal omvat ten zal van de leerlingen een opstel over de behandelde stof worden gevraagd. Het les materiaal zal worden aangevraagd bij het V. a S. en bij den propagandadienst van het Drankweer-museum. Tevens zal om de mede werking van onderwijzers worden verzochft. Door het organiseeren van dezen cursus hoopt de commissie bij de jeugd meer belang stelling voor het alcoholvraagstuk te wekken. DE PATROUILLE DES DOODS" IN HET KENNEMER THEATER. Vanaf Vrijdagavond wordt in het Kenne- mer Theater als hoofdnummer vertoond de bijzonder spannende woestijnfilm „De pa trouille der doods", met Victor Mc. Laglen, Wallace Ford. Boris Karloff en Reginald Den ny in de hoofdrollen. Het onderwerp, dat in deze schitterende film behandeld wordt is geenszins alledaagsch te n0Ewf eenzame eavalerie-patrouille, verloren in de wijde zandvlakten van Mesopotamië; jonge, vroolijke kerels, die er geen flauw besef van hebben, dat ze binnen enkele dagen zullen sterven Een partouille der Engelsche cavalerie doolt eenzaam en verloren door de woestijn van Mesopotamië. De commandant van de pa trouille wordt neergeschoten en de sergeant (Victor Mac Laglen), een oude veteraan, neemt het commando over. Zij komen aan een kleine oase, waar ze besluiten voorloopig te kampeeren. Arabieren sluipen om het kampement, schie ten de schildwachten neer en stelen de paar den. Het kamp wordt belegerd door eén on- zichitbaren vijand, waarvan men de aanwezig heid alleen maar merkt door de met noodlot tige zekerheid afgegeven schoten. Eén voor één worden de soldaten neergeschoten, als zij zich maar even buiten de veilige dekking wa gen. Twee soldaten, Cook en Mackay willen trachten hulp te halenen enkel hun ver minkte lijken, op hun eigen paarden gebon den, komen terug. De laatste, die het waagt het'kamp te verlaten is Brown (Reginald Denny), die er de voorkeur aan geeft vechten de te sterven. Drie zijn er nu nog maar over; de sergeant, Morelli (Wallace Ford) en de krankzinnig geworden Sanders (Boris Kar loff). De redding schijnt nabij, wanneer een vliegmachine over het kamp zweeft. Maar ook de piloot wordt, als hij uit zijn machine stapt, door den onzichtbaren vijand neergeschoten. Als de avond daalt steekt Morelli het vlieg tuig in brand, om de vlammen als hulpsignaal ,te latefi dienen. Sanders grijpt een brandend stuk hout en loopt daarmee de woestijn in. Morelli holt naar voren om hem terug te ha len. Beiden worden neergeschoten. Nu is nog alleen maar de sergeant over en als de Ara bieren eindelijk tot den aanval overgaan, maait hij ze grijnslachend weg met een machi negeweer, dat hij uit het vliegtuig heeft ge red, Als eenzame overwinnaar wordt hij ten slotte gered door een escadron cavalerie. Deze film is niet alleen buitengewoon span nend, maar zij munt bovendien uit door de schitterende fotografie. Ongetwijfeld zal voor deze boeiende film groote belangstelling be staan. COÖPERATIE „ALGEMEEN BELANG" Woensdagavond vergaderde in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" de Colöp. Broodbakkerij- en Verbruiksvereeniging „Al gemeen Belang". Na de gebruikelijke openingswerkzaamhe den bracht de heer Nijssen rapport uit na mens de commissie, die tot taak had de in het verslag van den accountant nader aan geduide punten te onderzoeken. Het bestuur had aan verscheidene onderdeelen van het bedrijf, die verbetering behoefden, reeds aan dacht geschonken en maatregelen tot een meer economisch beheer genomen. De commissie adviseerde o.m. een reservefonds te vormen en daarvoor jaarlijks een half pet. van den bruto-omzet te bestemmen. Over dit rapport werd in den breede ge- diseusieerd. Het bestuur gaf de verzekering, dat zoo noodig straffe bezuinigingsmaatrege len zullen worden ingevoerd. Een der leden meende een motie van wan trouwen tegen het bestuur te moeten stellen. Deze motie kwam in stemming. Zij werd ech ter met 42 stemmen voor en 49 tegen ver worpen. Langdurige besprekingen werden daarna gevoerd over de aanstelling van een accoun tant. Het resultaat van deze besprekingen was, dat de heer Reynders te Beverwijk be noemd werd. De voorzitter dankte den heer Reynders voor zijn reeds in het vorige boek- jaar verrichten arbeid. De voorzitter, de heer Comis werd met alge- meene stemmen herbenoemd. Voorts werd aan het bestuur een crediet verleend groot f 2500 ten behoeve van den bouw van een magazijn en een kelder. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren H. van Zutphen en Schelvis gekozen. EEN ZILVEREN JUBILARIS. Woensdag was het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer J. Bakker in dienst dei- gemeente trad. Een kwart eeuw heeft de jubilaris zich beijverd, de straten in onze ge meente een verzorgd aanzien te helpen ge ven. Zijn werkkring- ressorteert namelijk tot Openbare Werken. De heer Bakker bracht den dag van zijn jubileum in den huiselijken kring door, waar hij veel bewijzen van belangstelling in ontvangst mocht nemen. Namens Openbare Werken heeft de heer Timmer den jubilaris gelukgewenscht en hem daarbij als herinnering aan dezen dag een fraaie cassette lepels en vorken aangeboden Mooie bloemstukken legden voorts getuige nis af van de waardeering, die de heer Bak ker zich in breeden kring heeft weten te ver werven. DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN VAN „BEVERWIJK" In verband met de te verwachten groote belangstelling voor den promotiewedstrijd Be. verwijkA, P. G. S. verzoekt het bestuur ons opneming van het volgende: Tijdens de Promotie-wedstrijden kunnen leden-supporters op vertoon van contributie- kaart, de groote deuren passeeren, ook dona teurs en houders van plaatsbewijzen van voor verkoop en gratis toegangbewijzen moeten door de controle bij de groote deuren. De le den hebben bij de promotie wedstrijden geen recht op de overdekte tribunes. Werkloozenkaarten zijn verkrijgbaar Zon dag tusschen half elf en elf uur voor ieder een, die voorzien is van een stempelkaart, welke is afgestempeld op Vrijdag 26 April a 15 cent per stuk aan het loket op het terrein. Voorverkoop is bij C. Hart, sigarenmagazijn Alkmaarscheweg, J. Bakker, Kerkstraat i3. sigarenmagazijn, C. Schoorl, sigarenmagazijn Regulierstraat en P. v. d. Stroom, sigarenma gazijn Kerkstraat 28. Het bestuur verzoekt voor den goeden gang en orde bij het loket zooveel mogelijk gebruik te maken van den voorverkoop. VRIJZINNIG CHRISTELIJK JONGEREN BOND. Opvoering Leekenspel „Job" In de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat gaf de spelgroep van de af deeling Beverwijk van den Vrijzinnig Christelijken Jongeren Bond Woensdagavond een opvoering van het Bijbelsch leekenspel „Job", spel in vijf bedrij ven door Ds. J. D. v. Calcar. De heer C. v. Wingerden heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en gaf hierna het woord aan Ds. van Calcar, die een inlei ding hield over het door hem geschreven werk. Spreker is bij zijn bewerking uitgegaan van de hoofdgedachte van het oude Bijbelsche boek Job. die het raadsel van het lijden van de menschheid door alle eeuwen heen heeft verkondigd. Men zag voordien het leed als een straf en de zegenende vreugde als een loon, dat men verdiende. Het boek „Job" werd geschreven in een tijd. dat er oorlog en ellen de over het land kwamen en de vraag naar voren drong: „Is God wel rechtvaardig?". De gedachte, die in het boek Job uitgedrukt wordt geeft een volkomen antwoord op deze vraag. Om de uitbeelding duidelijker te maken verplaatst spreker de handelingen, die volgens het eerste deel van het boek in den hemel ge schied zijn, naar de aarde. Het geheele spel dat wel een zeer moeilijke opgave voor de leekenspelers was, werd dikwijls op de juiste wijze aangevoeld, zoodat zich zeer goede mo menten voordeden. De V. C. J. B. kan dan ook op een zeer ge slaagde opvoering terug zien. Het overzicht van de groenten- markt. Het gebeurt maar zelden dat direct, na feest dagen de gang van zaken een normaal ver loop heeft en de handel ongestoord en rustig in dezelfde banen blijft. Zoo was ook deze week de inzet weer heel wat ongunstiger, dan wij dat den laatsten tijd gewoon waren en moest voornamelijk het-hoofdproduct Spinazie sterk in prijs dalen. De noteeringen, die in het laatst der vorige week nog stonden van 90145 per kist daalden en bewogen zich toen zoo onge veer van 2545 ct„ terwijl enkele partijtjes zelfs het lot van „doordraaien" beschoren was. Op de veiling van Woensdag was de stem ming gelukkig weer iets opgewekter en her stelden de prijzen zich. Zij varieerden dien dag weer naar kwaliteit van 3575 ct. per kist. Sla, waarvan het aanbod belangrijk rui mer wordt, kon voor goede kwaliteit nog be hoorlijke prijzen handhaven. Wat tot goede soort kon worden gerekend maakte prijzen van 35 ct., mindere worden naar kwaliteit betaald. Bloemkool, die vorige week met zeer hooge prijzen werd betaald, sommige tot 30 ct., moesi ook een veertje laten en kwam deze week als hoogste cijfer aan 20 ct. per stuk. De aanvoer van Rabarber nam deze week al belangrijk toe, daar thans uit de natuur dit product al aardig aangevoerd wordt. De no teeringen liepen geleidelijk terug en stonden de laatste veiling van 510 ct. per bos. Bospeen komt nog sporadisch voor en be paalt zich nog tot kleine kwantums. De notec*- ringen hiervoor stonden deze week van 1525 ct. per bos. Raapstelen en Radijs waren iets ruimer ver tegenwoordigd. Voor Raapstelen waren de prijzen van 34 en voor radijs van 6—7 ct. per bos. Andijvie, die zoo nu en dan nog wordt aan geboden werd verhandeld van 6070 ct. per kist. De prei begint, ook in aanvoer sterk re ver minderen. Ofschoon de prijzen nog op behoor lijk peil bleven, toch schijnt de kooplust voor dit product niet meer zoo groot- te zijn. De matige aanvoer was dan voorzeker wel oor zaak. dat de noteeringen voor eerste soort zoo ongeveer konden blijven staan van 810 ct. per bos. Witlof was geregeld voor behoorlijke prijzen te verhandelen. Het aanbod hiervan wordt echter ook geleidelijk minder en het zal zeker nog maar kort duren, dat ook dit product weer geheel geruimd is. De prijzen varieerden naar soort van 1020 ct. per K.G. In de fruitafdeeling waren de aardbeien iets ruimer vertegenwoordigd, doch het aanbod bleef toch nog tot kleine partijen beperkt, den verjaardag onze!' pv'trief op bescheiden wijze vieren. Om 8.15 uur zingt het bekende kin derkoor van Mevr. AriszSchrama eenige liedjes, terwijl later op den avond de leidster zal optreden in ,,'t Huis te Velsen* Tevens wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt, de jaarvergadering te houden. Op de agenda staat o.m, vermeld de verkiezing van een voorzitter en andere bestuursleden en de bespreking van de viering van den a.s. Koninginnedag. DRIEHUIS ORANJE-VEREENIGING. De Oranje-vereeniging „Driehuis" wil den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana niet onopgemerkt doen voorbijgaan. Wel biedt zij haar leden geen feest aan, maar toch wil zij Door 'onze lens gesnapt. MEJ. H. R. LYESEN. Het was geen gemakkelijke opdracht voor onzen fotograaf, om uit te vinden, waar hij Mej. H. R. Lyesen kon aantreffen, teneinde met haar foto onze rubriek „Bekende Bever wijkers" aan te vullen. Mej. Lyesen, de ver loskundige van onze gemeente, heeft een groote praktijk en het terrein, waarover de patiënten verdeeld zijn is uitgestrekt. Totdat het geluk den cameraman dienstig was. In de verte naderde de bekende auto. Onze foto graaf maakte nadrukkelijke gebaren, om de aandacht van de bestuurster te trekken. De auto stopte en Mej. Lyesen, in de stellige over tuiging in den fotograaf een aanstaanden vader te mogen begroeten hetgeen een ver gissing was, informeerde belangstellend naar de reden van dit oponthoud. Toen de uitleg volgde had de camera het werk reeds gedaan Mej. Lyesen is een goede bekende in hon derden gezinnen te Beverwijk en omgevin; waar eenmaal het jonge leven aan de deur klopte en waar zij de komst van een nieuwe wereldburger voorbereidde en wat vergemak kelijkte. De verloskundige stond aan het bed van honderden jonge moeders en aan de wieg van eenige duizenden jonge Beverwij kertjes. Zij vervult haar verantwoordelijk ambt met groote toewijding, maar naast deze toewijding vraagt haar arbeid ook veel opof feringen. De nieuwe mensch komt wanneer het zijn tijd is om te komen en hij vraagt niet naar dag en uur. Hij is Souverein en voor hem vallen alle beletselen weg. Twee levens staan op het spel, dat van hem en dat van zijn moe der. En dan is er de verloskundige, die des noods bij „nacht en ontij" over deze kost bare panden waakt. In het gewichtige en moeilijke uur komt Mej. Lyesen en wijdt haar beste zorgen aan het groote gebeuren, dat een bron is van veel lief, maar dat ook een bron kan zijn van veel leed. Een moeilijke maar mooie taak vervult Mej. Lyesen in het maatschappelijke leven. Een taak, die den vollen mensch eischt, dag in dag uit. in den nacht, Zondag en in de week, zomer en win ter. Want het nieuwe leven blijft ontkiemen in de groote Natuur. DONDERDAG 25 APRIL 1935 SANTPOORT VOOR DEN VREDE. Voor de afdeeling BloemendaalSantpoort van den Algemecncn Nederl. Vrouwen Vrede bond, treedt. Dinsdag a.s. in hotel „De Weyman" op de heer W. L. van Warmelo met het onderwerp ..Als de vrouw geen oorlog wil. is de vrede verzekerd. Haar taak in deze tijden". HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREEN1GING A.D.O. Het programma voor Zondag luidt: A.D.O.Vitesse 2.30 uur. (nederlaagwedstrijd) A D.O. aD.E.M. a 12 uur. AD.O. bS.D.E. a 1 uur. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD. De candidaatstelling voor den gemeente raad vindt plaats op Dinsdag 14 Mei a.s. van 9 tot 4 uur ten Raadhuize. Elke lijst mag ten hoogste 16 candidaten bevatten en moet onderteekend zijn door ten minste 25 kiezers of kiezeressen, die stemgerechtigd zijn voor den Raad. GOEDKOOPE HARING. Vanaf 29 April a.s. zal voor ondersteunde werkloozen alsmede voor hen die voor vleesch in blik in aanmerking komen, goedkoope pekelharing beschikbaar gesteld worden. Bons hiervoor zijn verkrijgbaar aan het kantoor van het Algemeen Armbestuur van 1012 uur. den ploertigen kleermaker in De Rechte Lijn herinneren en zijn knappen Van Huysden in Multatuli's Vorstenschool. Een zijner mooi ste rollen was wel Don Quichotte in het blij spel van Langendijk. dien hij met veel fan tasie als een tragï-comische figuur gaf. Het samenspel van Henri Morriën en Nico de Jong als Don Quichotte en Sancho Pancha in dit oud-Hollandsche blijspel -behoorde tot het beste, dat wij van de Rotterdammers in hun tijd hebben gezien. En vergeten wij ook niet zijn Brack in Hedda Gabler. van wien hij in prachtig sa menspel met. Alida Tartaud Klein autoriteit en scherpe teekening wist'te geven. Morriën stamde uit. een tooneelspelersge- slacht. Zijn vader Henri" Morriën was een der meest bekende acteurs van zïin tijd de zoon. die eigenlijk Carel Cornelis Jo hannes heette, nam als tooneelSpeler den naam van zijn vader aaii. Hij begon zijn loopbaan te Amsterdam bij Charles de la Mar maar nadat hij eenmaal naar Rot terdam was gekomen, is hij de Maasstad altijd trouw gebleven. Zijn laatste levensjaren ziin voor Morriën - als voor zoovele kunstenaars niet ge makkelijk geweest. Nadat het Rotterdamsch Tooneelgezelschap was ontbonden, heeft hij nog enkele jaren in een wel heel ander mi lieu namelijk in den Circus-schouwburg bi.i Marrus Spree gespeeld en regie ge voerd, doch toen ook Spree gestorven was en hij nog een jaar met Johan de Weert aan het hoofd van een gezelschap, dat enkel volksstukken en draken opvoerde, had ge staan. moest hij het ook wegens ziin ge zondheid opgeven en kwam hij zonder emplooi. Maar Morriën was een man. die zijn moeilijkheden en zorgen voorbeeldig droeg en als men hem toevallig eens ont moette. merkte men het nauwelijks aan hem, dat zijn leven zoo zwaar was. De laatste maal. dat ik hem zag optreden, was in De Duivel in de Vrouw, waarin hij de rol van den jager speelde. En thans is ook deze speler van de oudere garde heengegaan. Vooral in den kring van zijn oude confraters zal men hem blijven herinneren als een opgewekt, joviaal col lega, die zijn zorgen dapper en flink heeft weten te dragen. J. B. SCHUIL. Henri Morriën t Het was verleden jaar in het begin van Sep tember bij de crematie van P. D. van Eysden, dat ik Henri Morriën, den bekenden Rotter- damschen tooneelspeler, die Zaterdag in den ouderdom van 64 jaar is overleden, voor het laatst heb ontmoet. Hij sprak toen het woord van afscheid namens de „Rotterdammers" de Tartauds, Nico de Jong en Carel van Hee: die mede gekomen waren om de laatste eer aan hun ouden en beminden directeur te bewij zen en het was duidelijk, dat Morriën dit af scheidswoord moeite kostte. Wal al herinne ringen blijde en ook droeve moeten hem op dat oogenblik door het hoofd zijn gegaan, herinneringen aan den mooisten tijd van zijn artisten-loopbaan Vijf en twintig jaar lang was Morriën lia geweest van het Rotterdamsch Tooneelgezel schap. Zoo iets moet de tooneelspelers vooral de jongeren onder hen bijna als een sprookje in de ooren klinken. Een kwart eeuw bij één en hetzelfde gezelschap, onder den zelfden directeur! Hoe. ver zal dat ook Mor riën, die het in de laatste jaren zoo moeilijk had, hebben toegeschenen! Welk een tijd van rust en verzekerdheid was dat voor de artis- ten! En welk een populariteit genoten zij, die oude „Rotterdammers" In de Maasstad! Nog eenmaal, nadat het gezelschap reeds jaren was ontbonden, heeft Morriën dat mo gen ondervinden. Toen hij in '31 zijn 40-jarig tooneeljublileum in Rotterdam wilde vieren, schaarden zijn vroegere collega's, die bij Van Eysden met hem samen hadden gespeeld Alida en Frits Tartaud en Nico de Jong zich nog eens om hem en annonceerden zij Hedda Gabler, waarin Morriën de rol var. Brack zoo prachtig had gespeeld, Binnen 24 uur waren alle plaatsen in den grooten schouwburg in de Aert van Nesstraat genomen, zonder dat er eigenlijk eenige reclame voor was gemaakt. De oude liefde voor de „Rotterdammers' kwam nog eenmaal boven; het Rotterdamsch publiek wilde hen nog eens toejuichen zooals zij 't zoo vele malen vroeger had gedaan. Het werd een ontroerend afscheid voor altijd, want deze opvoering van Hedda Gabler was de laat ste, waarin de artisten van Van Eysden nog eens gezamenlijk op de planken stonden. Van den tijd der „Rotterdammers" zullen vele Haarlemmers zich Henri Morriën nog herinneren. Twee Zaterdagavonden in de maand waren in den schouwburg aan den Jansweg, toen Van Gasteren er nog het beheer voerde, vast voor het gezelschap van van Eys den gereserveerd en op die avonden kon men ook geregeld MoiTien op de planken zien. Want de Rotterdammers gaven bijna geen stuk, waarin Henri Morriën niet meespeelde. Wij zagen dezen acteur zelden op het eerste plan, maar hij behoorde vooral als salon komiek zoo in dit ensemble, dat wij ons bijna geen voorstelling zonder hem konden denken. Het was vooral in de vele blijspelen zooals in Inkwartiering waarin hij Reiff von Reïfflingen speelde Huzaren koorts. Op Manoeuvre. In Rok. Zijn Terugkomst, Het Millioen, La Belle Marseillaise, Levensdal, Het Witte Paard, Maria Theresia, Benjamine dat Morriën meest naast Marie van Eysden Vink optrad en hij toonde zich altijd hoe wel hij zich zelf zelden geheel vermocht weg te spelen een acteur van routine, die zich in dat milieu uitstekend aanpaste. Velen zullen zich ook nog zijn voortreffelijke!! Volders CHAPELLE ARDENTE VOOR MGR. SCHIOPPA. In de pauselijk nuntiatuur is een cha- pelle ardente ingericht waar het stoffelijk hulsel van mgr. Schioppa opgebaard is. De ontslapene is gekleed met alle teeke nen zijner hooge waardigheid, de witte mij ter rust op het hoofd, de handen met paarse handschoenen omvatten den kelk als teeken zijner priesterlijke waardigheid Hij draagt het paarse bisschopskleed met goud brocaat bestikt. Het praalbed staat onder een troon hemel. waarvan een groot paars kruis met crucifix afhangt. Aan het hoofdeinde van het praalbed branden twee kaarsen in zil veren kandelabers Aan deze chapelle ar dente grenst de huiskapel van den inter nuntius. Ook deze is in rouw gebracht. Aan den voet van het praalbed ziin witte aronskelken neergelegd. Twee zusters ver toeven in de chapelle, in gebed verzonken. Het stoffelijk overschot van Mgr. Schioppa zal Donderdagavond naar de kerk van den Heiligen Jacobus aan de Parkstraat worden overgebracht, waar zooals gemeld Vrijdag ochtend de solemneele uitvaart zal plaats hebben. Ook de kerk zal in rouw gebracht worden. Voorts vernemen wij, dat het corps diplomatique in den stoet zal meerijden. Deze zal zich van de Parkstraat via Plein 1813. Javastraat. Scheveningsche weg en Kcrkhoflaan naar de R.-K, Begraafplaats begeven. Ook hedenochtend kwamen zeer veie autoriteiten Mgr. Arigoni. den pauselij ken auditeur, die tijdelijk belast is met het beheer der internuntiatuur hun deelneming betuigen. Onder hen waren Van Weideren baron Rengers, grootmeester van het huis van Prinses Juliana, de minister van Justi tie mr. Van Schaik. de waarnemend burge meester van Den Haag mr. De Vries, de hoofd aalmoezenier mgr. Noordman en zeer vele anderen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 24 April. Ondertrouwd 23 April: H. J. G. Klein Schip horst en A. c. C. Roozen: J. de Oude en C. Severijnse; W. Kok en J. C. J. de Ridder. Bevallen 19 April: E B. van RoodeGlas, d.; 20 April: E. A .A. BerendregtPodzus, z.; M. J. SelhorstTarrach, z.\ C. OudReich- wein. d.; C. C. Stoute—Bosch, z.; J. P. Kool Bosman, z.; G. C. KolRoede, d.; E. M. van EekhoutTimmers, z.; 21 April: A. Cijs—Vis, z.; M. Landweh rJohann—Grond, z.; F. L. Knolvan Viersen, z.; A. A. v, d. Moolen v. d. Voort, d.: M. A. G. van Elferen— Bccren- hout, z.; 22 April: N G. Spaans—Blokker, d.; A. A. PostmaNoels, z.; 23 April: B. Warmer damZimmerer, z. Overleden 20 April: A. E. van Til—Swen- neker. 79 j.. L. Lakenstraat; A. M. van Rooijen v. d. Meer, 78 j.. Zomerluststraat: H. J. HeuleHoogeweg, 89 j., Verspronckweg; M. A. Bleijswijkv. Reijsen. 78 j„ Hofdijkstraat; 21 April: T. Jonker—Feenstra, 59 j. Archipel straat; W. H. WillemseKees, 64 j„ Kamper laan; E. G. H. Koelemeijer—Braakhuis 40 j., Kamperlaan; M, Doesburg—v. d, Berg, 73 j., Groote Houtstraat; M. H. Commelter, 13 Voortingstraat; 22 April: C. F. Weber. 76 J., Reguliersstraat; J. A Hessels. 53 j„ Leidsche- vaart; 23 April: F. L. Olijerhoek, 31 j., Kam perlaan. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damstordijk, Rotterdam n. Vancouver 24 (v.m.) van Londen. Binnendijk, Rotterdam n. New-Orleans 24 (v.m.) te Antwerpen. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rotterdam 22 (n.m.) te Londen. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam, 21 te San Francisco. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 20 van Pta Arenas (C.A.) Bilderdijk 24 v. New-York te Rotterdam. HALCYON LIJN. Maasburg, Vlaardingen n. Ferrajo 22 (7,21 n.m.) 150 mijl Z. van Land's End. Vredenburg 23 v. Vlaardingen te Pto. Fer rajo. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Aludra (thuisreis) p. 24 v.m. Ouessant, naar Duinkerken. Bloemfontein 24 (n.m.) van Rotterdam via Antw. n. Beira. Jagersfontein (uitr.) 24 van Durban. HOLLAND—WE ST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 24 van Amsterdam naar Ham burg HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk 24 van Japan te Rotterdam. Zuiderkerk (uitr.) 24 te Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Fauna 24 April van Amsterdam naar Ham burg. Bodegraven 24 van Amsterdam naar Cu racao. Achilles 23 van Gibraltar te Oran. Orestes 23 van Barcelona naar Genua. Poseidon 21 van Pto Barrios naar Amster dam. Tiberius 23 van Kopenhagen n. Gdynia. Triton 23 van Beyrouth naar Malta. Sonja Maersk 23 van Tarragona n. Gandia. Vesta, Napels n. Amsterdam p. 23 Gibral tar. Vulcanus, Rotterdam n. Vigo p. 22 Oues sant. Aurora. Rotterdam n. Bilbao p. 22 Ouessant. Odysseus, Amsterdam n. W.-Indië p. 22 Ouessant ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitreis) p. 24 (1 v.m.) Suez. Blitar (thuisreis) 23 (8 n.m.) te Suez. Kedoe (thuisreis) 24 van Singapore, Kota Baroe (uitreis) p. 24 (1 v.m.) Gibral tar. Silverguava, Vancr. n. Calc. 21 te Rangoon Bintang, Bombay n. Vancr. 21 te Singapore. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Algorab (uitr.) 23 ter reede van Buenos Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens 24 van Amsterdam n. Ba tavia. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 23 van Genua. Poelau Tello (uitreis) 23 van Sabang. Tabinta (thuisreis) p. 22 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis 23 van v. Batavia en Amsterdam te Londen. Benmacdhui, Kohsichang n. Rotterdam p, 23 Perim. Memnon, Kobe n. Rotterdam 22 te Osaka. City of Birmingham, Japan n. Rotterdam 23 te Manilla. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 22 te Dairen. Patroclus 22 te Yokohama, voor Rotterdam. City of Adelaide, Japan naar Rotterdam, 22 van Pt. Sudan. Antilochüs Rotterdam n. Japan 23 (9.56 v.m.) 120 mijl Z. van.Land's End. City of Norwich, Japan n. Rotterdam ver trok 25 van Londen via Duinkerken. Theseus, Batavia n. Amsterdam 23 van Belawan. Alcinous. Batavia n. Amsterdam, p. 24 Pe rim. Eurymedon, Batavia n. Amsterdam, p. 24 Wight. Melampus, Amsterdam n. Batavia 24 te Pt Said. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 24 te Marseille. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 23 van Co lombo. Ertsaanvoer. Alhier is aangekomen voor het Hoogovenbe- drijf het Yoego-Slavisch stoomschip Slava van Bona met een lading ijzererts. De eerste makreel. Door Zweedsche motorkotters is de eerste makreel, zij het ook in zeer geringe hoeveel heid, te Egersund (Noorwegen) aangebracht. Zweedsch reederijbedrijf. De Zwreedsche Amerika-Lijn vervoerde in het afgeloopen jaar 16.925 passagiers tegen 16.852 in het jaar tevoren. De vervoerde goe deren stegen van 50.020 ton in 1933 tot 56.046 ton in 1934. De bedrijfswinst over het vorig jaar bedraagt 246.771 Kronen, terwijl van 1933 nog een bedrag als onverdeeld saldo ter be schikking stond, zoodat de totale winst 302.534 Kronen bedraagt. De directie stelt voor geen dividend uit te keeren, doch het geheele bedrag op nieuwe rekening over te brengen. Verkoop niet doorgegaan. De verkoop van het stoomschip Gaaster- land van de Kon. Holl. Lloyd, waarover men met Rusland in onderhandeling was. is niet doorgegaan zoodat het schip voor dc lijn blijft varen. AANGEKOMEN. 23 April: Slava s.s. Bona VERTROKKEN. 23 April: Thorsholm m.s. Harburg Carrickmacros s.s. Rotterdam Bloemfontein m.s. Rotterdam Ray s.s. Rotterdam Verwoestende branden in Noord-Japan. TOKIO, 24 April (Reuter) Japan is door een tweede ramp getroffen, In het Noorden des lands zijn n.l, twee verschrikkelijke bran den uitgebroken, in de Prefecturen Pukushina en Niyagi. In een dorp zijn van de 49 huizen veertig verwoest en in een ander dorp zijn ruim honderd huizen met den grond gelijk gemaakt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5