HET NIEUWE AVONDBLAD ?0e JAARGANG No. 147 VRIJDAG 26 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op--Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN; 1—5 regels 10.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. ijie abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de reg sters pin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen /2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; J 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; t 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet nood tg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Varia sluit het speelseizoen. Gemeentelijke Visscherij- school. Het jaarverslag over 1934. Met ,,'t Cafétje". Varia, dat tot nu toe zoo trouw de binnen- landsche tooneelproducten heeft beschermd, had voor haar laatsten speelavond in dit sei zoen het protectionisme overboord geworpen en bracht een Fransch blijspel in drie bedrij ven naar Tristan Bernard. Wel een gewaagde onderneming was het van den heer Roza en de zijnen met een stuk ten tooneele te komen, dat zulk een uitge breide bezetting eischt. Het was, zeide de heer Roza in zijn openingswoord voor het eerst, dat Varia een dergelijk werk opvoert en hij wist niet hoe het gaan zou. Na elk der drie bedrijven was er veel ap plaus, hetgeen bewees dat de bezoekers uiterst tevreden waren. „Ging" het dus wel? Ik zou daarop niet met een volmondig „ja" durven antwoorden. De regisseur heeft diep moeten grijpen om alle rollen behoorlijk be zet te krijgen en dit kwam de uitvoering na tuurlijk niet ten goede. En wat het stuk zelf betreft: van een Fransch blijspel hadden we iets anders verwacht. Of kwam het misschien doordat niet steeds met de noodige vlotheid gespeeld werd, dat ik in mijn verwachtingen min of meer teleurgesteld werd? ,,'t Cafétje" speelt natuurlijk in een cafétje. Wel kwamen we in II in een chique restaurant (hulde voor de fraaie décors) maar III bracht ons weer terug naar het zaakje van Philibert (A. H. Holtslag) vaar de kellner Albert (L. W. Boeree) het slachtoffer dreigde te worden van de intrigue van Bigredon (Jack Roza) Dat zat zoo: Albert erfde zoo maar een slordige acht millioen, wel geen acht millioen gave Hoilandsche guldens, maar acht millioen francs, een bedrag dat altijd nog wel een in trigue waard is. Bigredon, die toevallig iets eerder dan Albert gehoord had welk een for tuin zoo maar in diens schoot was komen vallen, wist Philibert te bewegen tot een un faire daad. teneinde Albert twee van de acht millioen afhandig te maken. Philibert zou z'n kellner een contract laten teekenen waarin werd overeengekomen, dat deze gedurende 20 jaar tegen een loon van 50.000 francs per jaar bij den patroon in dienst zou blijven. Wanneer het contract door een van beiden verbroken mocht worden zou een schadevergoeding van 2 millioen francs betaald moeten worden. Bigredon ging hierbij uit van de veronderstel ling, dat Albert, zoodra hij zijn millioenen- erfenis had uitbetaald gekregen, zijn kellners- baantje wel onmiddellijk er aan zou geven, ook al zou hem dit twee millioen francs moe ten kosten. Philibert stemde na eenige aarze ling toe en het contract was gauw geteekend. Albert krijgt een aangeteekenden .brief van een notaris en is natuurlijk blij met z'n erfe nis. Hij wil direct weg, na zijn schuld van 250 francs aan zijn patroon betaald te hebben. Maar deze laat hem zoo natuurlijk niet gaan. Weggaan, goed, maardat kost 2 millioen. En Albert gaat niet en nu zit Philibert met een kellner, die hem jaarlijks 50.000 francs kost. Boontje komt om z'n loontje. Albert heeft een meisje, Edwige (mevr. N. NeveDollee) waarvan hij niet houdt. Latex- komt er een tweede op de proppen, Berengère (mevr. J. BoereeKarreman) waarvan hij ook niet houdt. Philibert heeft een dochter Yvonne (mevr. T. RozaPeek) en die is het ten slotte, die de moeilijke situatie redt. Philibert is na tuurlijk wanhopig met z'n duren kellner, die bovendien de klanten de deur uit jaagt. Maar Bigredon weet ook nu weer raad. Als Albert Yvonne trouwt is de zaak gezond. En dat gebeurt natuurlijk ook. Als ik wat over het spel wil zeggen, moet ik beginnen bij den heer Boeree. Kostelijk speelde hij de rol van Albert. Vooral in I was hij uit stekend op dreef. Er zat Schwung in zijn spel, vooral nadat hij in den wijnkelder was ge weest. Hij schiep de sfeer van het Fransche blijspel. De heer Holtslag was een fijn type van een caféhouder; vooral in de scène van de samenzwering met Bigredon, als in hem de strijd ontbrandt tusschen zijn waren geest, die van een gemoedelijken caféhouder en de be geerte naar een deel van het fortuin van Albert is hij weer de knappe artist. Verder noem ik mevr. NeveDollee, de temperament volle artiste. Jammer, dat ze niet viool kan spelen, dit gemis vergoedde zij echter door haar spel. Mevrouw RozaPeek en mevr. BoereeKarreman speelden zooals men dat van deze geroutineerde dilettanten gewend is. Zoo ook de heer Jack Roza. die in I zijn beste spel te zien gaf. Mej. S. Peek als buffetjuf frouw maakte van haar rolletje wat er van te maken was. En ten slotte mag ik den jeugdi gen Dammers niet vergeten, die zijn rol als spoeljongen en wel als niet een van de snug- gersten, uitstekend uitbeeldde. Hij kreeg zoo waar een open doekje,- wat hij ook wel ver diend had. Het tweede bedrijf, dat in een deftig res taurant speelt was niet het beste. De fraaie décors hebben de aandacht wel wat van het spel afgeleid, maar behoudens de vermake lijke trek-scène tusschen Berengère en Edwige was dit bedrijf tamelijk dood, vooral tenge volge van het slappe tempo en het zwakke spel van de spelers en speelsters van het tweede plan. Hier kwam het dilettantisme te veel aan de oppervlakte. Gul was het applaus voor de Varianen. Maar ook de Kunstkring, die onder leiding van Ph. Vlessing de entr'acte muziek verzorgde, kreeg een flink aandeel in dit applaus. En welver diend, alhoewel ik wel eexxs het noodige élan miste. En de niet minder noodige zuiverheid. Al bij al: een goed geslaagde première, waar van als ook de jongere krachten wat meer kunnen geven, een reprise verwacht kan wor den, die een gunstiger critiek zal oogsten dan thans. Hulde voor de décors, de costumes en andere details. Uit alles sprak duidelijk, dat de regisseur zijn taak. niet licht opgevat heeft. S. B. In het jaarverslag over 1934 van de Ge meentelijke Visscherijschool wordt opgemei"kt, dat uitbreiding van den inventaris zeer ge- wenscht is. De gebrekkige vooropleiding en de meestal onvoldoende theoretische kennis der machinisten en motordrijvers brengt met zich mede, dat dit moet worden aangevuld door aanschouwelijk onderwijs. Van de firma Groeneveld en Van der Poll te Amsterdam werd ten behoeve van het on derwijs in scheepswerktuigkunde in bruik leen een scheeps-shuntdynamo ontvangen. Van eenige firma's hier ter plaatse werden voor ditzelfde onderwijs een aantal onder- deelen van hulpwerktuigen ontvangen. Ten dienste van het nautisch onderwijs werd in bruikleen afgestaan een miniatuur-sema- phore, vervaardigd door den heer R. Speel man, expert der Scheepvaartinspectie alhier. De beide booten wei-den afwisselend gebruikt; geen noemenswaardige hei-stellingen hadden hieraan plaats. In samenwerking met de Scheepvaart inspectie en de Reedersvereeniging werd onder de opvarenden propaganda gevoerd voor. het zeevaartkundig- en technisch onderwijs. Door de Reedersvereeniging werd over de vloot een tweetal circulaires verspreid, waarin een op wekking om in het. belang van het bedrijf, de Visscherijschool te bezoeken. In verband hiermede was het schoolbezoek buitengewoon, groot. Het aantal leerlingen, dat de verschillende cursussen bezocht bedroeg: Klasse A (opleiding bestman) 55. klasse B I 'opleiding zee- en vischvaart) 38. klasse B II en B III (opleiding stuurman, schipper en ouder dekpersoneel) 250. klasse C I (opleiding machinist 73. klasse C II (motordrijver) 31, klasse C en D (voorloopïg diploma) 28, totaal 475. Hiervan waren 47 leèrlingen uit andere gemeenten afkomstig n.l. uit Amsterdam 1, Beverwijk 2, Brielle 1, Egmond aan Zee 18, Haarlem 8, Middelharnis 5, Pernis 2, Scheve- ningen 2, Viaardingen 1, Wijk aan Zee 3. Zardvoort 3, Zoeterwoude 1. In de maand April was het grootst aantal leerlingen aanwezig n.l. 222. Omtrent de verschillende cursussen wordt o.a. het volgende oogemerkt: Opleiding Bestman. Diploma's werden niet uitgereikt. In verband met de groote vraag naar onderwijs in motoren werd deze cursus met ingang van 1 October uitgebreid met het leervak motorkennis. Dat dit zeer werd gewaardeerd bleek uit den grooten toe loop van leerlingen bij den aanvang van dezen nieuwen cursus. Het grootst aantal leer lingen bedroeg 31 in November. Op 31 Decem ber waren aanwezig 28 leerlingen. Opleiding zee- en vischvaart. De be langstelling voor dezen cursus is grooter dan andere jaren. In September werd op het IJselmeer een oefentocht gehouden met het oefenschip „Prins-Hendrik" van het onder wijsfonds voor de scheepvaart. Deze tocht was uiterst geschikt om onze leerlingen te laten wennen aan het leven aan boord van een schip. Hoofdzakelijk werden zij belast met het verrichten van scheepswerkzaamheden. Ook werd eenige malen met het schrobnet gevischt. 6 jongens behaalden het einddiploma. Op 31 December waren aanwezig 17 leer lingen. Opleiding stuurman en schipper Visscherij. Hoewel deze klas vooral in het voorjaar zeer goed werd bez -ch., konden slechts wei nigen een cursus tot het einde volgen. Ge leidelijk gingen zij weder in c?e vaart en wer den hun plaatsen door nieuwelingen inge nomen. In verband hiermede c.tden slechts weinig leerlingen examen. Er slaagden 6 can did it e a voor schipper en 2 voor stuurman. Het grootst aantal leerlingen in deze klas bedroeg 26 in April. Daar de opleiding voor stuurman „kleine vaart" grootendeels parellel loopt aan die voor stuurman Visscherij, werden in deze klas ook eenige leerlingen voor de „kleine vaart" geplaatst. Een leerling deed examen en slaagde. Op 31 December waren aanwezig 17 leer lingen. Klas Ouderen. Werd ook in het voorjaar zeer goed bezocht. Het grootst aantal leerlin gen bedroeg 104 in April. Hoewel de cursus in morseseinen geregeld werd gevolgd, konden geen diploma's worden uitgereikt. Verscheidene reed-s gediplomeerde schippers en stuurlieden werden opgeleid voor het aan vullingsdiploma, waarin bekendheid met „Astronomische Plaatsbepaling" wordt ge- eischt. Indien de Wet op de Zeevischvaartdiploma's wordt aangenomen, zullen deze menschen in staat zijn voor het bovengenoemde diploma examen af te leggen. Ook werd op verzoek der reederijen voor dezen cursus het leerplan der school uitge breid met het onderwijs in radio-telefonie, waarop dd. 20 November de Koninklijke goed keuring werd verkregen. Er slaagden 164 candidaten voor het certi ficaat „Internationale regelen ter voorko ming van aanvaringen op zee". Op 31 December waren aanwezig 18 leer lingen. Opleiding machinist en machinist-stoker Visscherij. In verhouding tot andere jaren werd deze klas het geheele jaar zeer druk bezocht. Vooral in de maanden April t/m Juli was de toeloop buitengewoon. Het grootst aantal leerlingen bedroeg 61 in Mei. Het wordt echter als een groot bezwaar gevoeld, dat er slechts tweemaal per jaar, n.l. in April en Juli, gelegenheid bestaat het examen voor de bovenstaande diploma's af te leggen. Ook dit jaar konden uit den aard der zaak niet alle leerlingen, die in April en Mei op school waren gekomen, reeds in Juli examen doen. 10 leerlingen deden examen voor machinist en 1 voor machinist-stoker, allen slaagden. Toen vervolgens bekend werd, dat in het najaar geen examen meer zou worden gehou den, gingen vele leerlingen, die voor de studie aan wal waren gebleven, weer in de vaart, daar zij financieel niet in staat waren tot April te wachten. Aantal leerlingen op 31 December: 18. Opleiding motordrijver. De belangstelling voor dezen cursus was niet zoo groot als vorige jaren. Het grootst aantal leerlingen bedroeg 15 in Mei. Er slaagden 9 candidaten, waarvan 2 voor motordrijver voor de Vischvaart en 7 voor motordrijver ter Koopvaardij. Verscheidene leerlingen, die in het bezit waren van het Voorloopig Diploma (Scheeps- machinist), volgden met gunstig gevolg bo venstaande opleiding. Deze leerlingen werden na het behalen van het diploma motordrij ver, bij de diverse stoomvaartlijnen geplaatst. Bliikbaar wordt het bezit hiervan op prijs ge steld. Aantal leerlingen op 31 December: 11. Opleiding Machinist Koopvaardij (Voor loopig Diploma). Deze 4-jarige cursus be staat uit twee klassen. Het grootst aantal leerlingen bedroeg 24 in October. Er waren dit jaar geen candidaten voor het examen. De bezetting was iets beter dan verleden jaar. Toch zou zonder twijfel de toe loop grooter zijn indien er wat meer gelegen heid bestond den verplichten werktijd voor het examen in de praktijk te behalen. Aantal leerlingen op 31 December: 22 Het tot-aal aantal leerlingen op 31 Decmber j.l. bedroeg derhalve 131 In den loop van het jaar slaagden 199 leer lingen voor het examen, waaraan zij zich on derworpen hadden. CURSUS VOOR HUISWERK AAN DE R. H. B. S. Naar wij vernemen heeft Dr. S. Elzinga, inspecteur M. O. voorgesteld, aan de R. H. B. S. alhier een cursus voor het maken van huis werk onder deskundig toezicht te verbinden. De bedoeling is, dit toezicht, waarbij deskun dige hulp en raad inbegrepen is, te doen uit oefenen door momenteel werklooze leeraren, die echter in voortdurend contact met de leeraren der school moeten blijven. Om deze hulp doelmatig en vruchtbaar te doen zijn, mogen er niet meer dan 10 leerlingen per leeraar toegelaten worden. De Inspectie hoopt o.a. op deze wijze het overmatig veel werken van sommige zwakke leerlingen en het te wei nige werken van gemakzuchtige leerlingen te gen te gaan. Zoo mogelijk zal direct na de Paaschvacantie begonnen worden. Van de ouders der leerlin gen, die aan den cursus deelnemen, zal een kleine vergoeding gevraagd worden. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. treden van de medewerkende meisjes en knapen ensembles constateeren. Het Harpje zong voor de pauze twee zoete lijke nummers, die wellicht als proef om even in te zingen bedoeld waren. Het ensemble hebben we reeds meerdere keeren beoordeeld; het heeft zeer bemoedi gend materiaal staan, dat na de pauze in een drietal smakelijker liederen van Brahms. Loots en Van Rennes betere gelegenheid kreeg uit te blinken. De altjes zijn wat aan den sterken kant; even inbinden een volgende maal. Het knapenkoor met zijn frissche stemmen werd weer een verrassing. Triomfantelijk als heerschers over het podium hebben de jongens Annie Franck's Kleppermarsch er uit geklep perd en gezongen. Ook het Avond van Andr. van Tetterode was zeer beschaafd van uitvoe ring. Een verrassing voor de luisteraars was het optreden van een zestal débutantjes. Het wa ren Gonnïe Peereboom. Jopie Smakman, Genie Noy. Liesje Belgraver, Lollekje v. d. Heide. Lies Molenaar, die voor hun solo-num mers braaf beklapt werden. Behalve de cantate van Wiers „In 't Plant soentje", zoo alleraardigst door „Klimop" ge zongen was de grootste attractie van deze uitvoering wel het geestige zangspelletje van Dalcroze „Het kleine Huisje", dat door de jongsten van het koor onder leiding van mej Ch. Preenen ingestudeerd en door haar aan de piano begeleid, gezongen werd. En met een succes! Er moest, en dat wel zeer verdiend, gebisseerd worden. Mej. Preenen had alle eer van haar werk. Een belangrijke taak. die zij consciëntieus vervult, is haar als pianiste voor de verschil lende ensembles toebedeeld. Zoo werd door het verdienstelijke van de uitgevoerde nummers, deze avond wederom een welverdiend succes voor den heer Wiersma en zijn jongens en meisjes. W. HET NIEUWE PROGRAMMA VAN „DE PONT" „Strooman" en „Koningin en Dictator". Men schrijft ons: De Reclasseeringsvereenigingen rekenen op ons aller hulp. Door de belangrijk min dere inkomsten moet dit werk aan alle kan ten worden ingekrompen. Om dit te voor komen is besloten een Nat. Reclasseerings- dag te houden over het geheele land. De collectedag zal worden gehouden op 18 Mei a.s. De opbrengst hiervan zal verdeeld1 worden onder alle Reclasseeringsvereenigingen ir ons land. Plaatselijke Comités -zorgen voor de voor bereidingen van dezen dag. Het plaatselijke comité in onze gemeente waarin alle gezindten zijn vertegenwoordigd is ook reeds druk in actie voor een goede regeling. Wij willen dan ook nu reeds deze collecte bij de ingezetenen aanbevelen en hopen te mogen rekenen op aller medewer king, zoodat ook in onze gemeente deze col lecte ten volle zal slagen. Hedenavond vindt in het dienstgebouw Willemsplein een vergadering van plaatse lijke comités-in onze gemeente plaats. UITVOERING KINDERKOOR „KLIMOP". In het Vereenigingsgebouw aan de Kalver- straat gaf het kinderkoor „Klimop" onder leiding van den heer S. Wiersma, een goed bezochte uitvoering. Medewerking verleenden het meisjeskoor „Het Harpje", en een knapenkoor, beide eveneens onder denzelfden directeur. De heer Wiersma heeft zich met zijn kin derkoren reeds een reputatie verworven. Ze mogen terecht 't praedicaat „uitstekend" dra gen om hun gedisciplineerdheid en gaven, frisschen zang. De uit te voeren nummers wor den immer met zorg en met smaak gekozen Zoo ook nu. Er waren oude bekenden als ,,'t Hoentje", „Kleppermarsch", „die Wag- hondjes" e.a. doch ook weer veel, die geheel nieuw waren. Er wordt op deze koren, alle behoorende bij de Chr. Gem. Zangvereeniging Nieuw Hosanna, flink gewerkt en de band tusschen de koren, leden en belangstellenden is altijd een vaste geweest. De kinderkoren blijven altijd een attractie, omdat de directeur het programma zoo weet in te kleeden, dat de uitvoering doorloopend boeien blijft. De heer IJ. Geerlof opende met een kort doch krachtig welkomstspeechje en ging daarna in gebed voor. De liedjes van Nico v. d. Linden en van Cornelis Dopper door de Klimoppers gezon gen behoorden qua muzikaliteit wel tot het meest geslaagde. Dat Wiersma met de door hem aangevoerde (en aangevuurde!) koren keurige resultaten weet te bereiken mochten we ook - z'n tegenstanders op de beste wijze schaak mat kan zetten. Met Chineesche trucs .bindt hij den strijd aan met de onderwereld, uit welken strijd hij als overwinnaar te voorschijn treedt. De tweede film vertoont de romantische geschiedenis van Nadina een eenvoudige win keljuffrouw. die door den dood van verschil lende troonpretendenten in aanmerking komt voor den troon van het koninkrijk Syrocca. SPREEKUUR VAN DEN NIEUWEN BURGEMEESTER. De waarnemend burgemeester van Velsen maakt bekend, dat de burgemeester, de heer Mr. M. M. Kwint, met ingang van 6 Mei 1935, zijn spreekuur houdt ten gemeentehuize op eiken Maandag, des voormiddags van 10 tot 12 uur. HERZIENING VAN HET PLAN VAN UITBREIDING. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat van 26 April 1935 af gedurende vier weken, in uit voerige kaarten uitgewerkt, op de gemeente secretarie i4e af deeling) voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd het ontwerp XIII tot herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente Velsen, voor zooveel betreft een gedeelte te Santpoort, begrensd door den spoorweg Haarlem—Velsen, de Willem de Zwijgerlaan, den Brederoodscheweg en de(n). Duinweg of Duivelslaan. SCHOOLVOETBAL TE VELSEN. De Donderdag gespeelde wedstrijden hadden het volgend resultaat: Afdeeling E: 3de ronde (winnaars) School H (IJm.-O.)Insingerschool (IJm.) 0—1' Julianaschool (IJm.O.)School E (IJm.-O.) 2—1 3de ronde (verliezers). School G (Velsen-N.)—School F (Santpoort) 5—0 School 3 (Beverwijk)School A (IJm.) 11 School 3 Beverwijk wint. Afdeeling D: 2de ronde (winnaars) Creutzbergschool (IJm.)H.B.S. V (Velsen) 1—1 School 4 (Beverw.)U.L.O. (Beverw.) 00 H. B. S. (Velsen) en U.L.O. (Bev.) winnen. Harold Lloyd en Una Merkel. De eerste hoofdfilm „Strooman" is een be werking van The Cat's Paw dat als feuilleton verscheen in de Saturday Evening Post. De korte inhoud is als volgt: Ezechiël Cobb (Harold Lloyd), zoon van een Amerikaansch missionaris in China, komt naar de Vereenigde Staten om zich een vrouw te zoeken. Grootgebracht en opgevoed zijnde in China, sinds hij vier jaar was, zijn z'n ma nieren en gewoonten die van een Chinees geworden, terwijl hij van de Amerikaansche toestanden vrijwel niets begrijpt. Het noodlot brengt hem in kennis met een geslepen politicus, die op zoek is naar een slachtoffer om als zondebok te gebruiken in zijn speeches tijdens de verkiezingscampagne voor burgemeester. Ezechiël. de jongeman uit China, die van toe ten noch blazen weet, wordt, door een poli tieke partij als tegencandidaat benoemd. Tot wanhoop van zijn aanhangers wordt hij door een samenloop van omstandigheden tot burgemeester gekozen en aanvaardt hij zijn benoeming. Reeds dadelijk ziet hij zich ge plaatst voor de zwaarste taak welke er mo menteel in de Vereenigde Staten van Ame rika bestaat, nl. het besturen van een stad met al de moeilijkheden en problemen, die daar aan verbonden zijn. Hij gaat- naar zijn beste weten te werk, doch niemand staat hem ter zijde. Op alle mogelijke manieren wordt hij tegengewerkt, men probeert hem geld af te persen, beraamt aanslagen tegen zijn leven, kortom probeert zijn gemoedstoestand te on dermijnen, totdat hij, de wanhoop nabij, zich om raad en bijstand wendt tot zijn vriend in de Chineesche kolonie. De voorouders van de U.L.O. 2e ronde 3 (Velsen) - (verliezers) -Visscherijschool (IJm.) 5—0. -Nijverheids- Gr. v. Prinstererschool (IJm.)- school (IJm.) 09. Hedenmiddag worden de finales nl.: Afdeeling E: Verliezers. School G.School 3 (Bev.) Winnaars. Insingersch.Julianasch. Afdeeling D: Verliezers. U.L.O. 3 Velsen—Nijverheidsch, Winnaars H. B. S. V—UX.O. (Bev.) Op het terrein zijn gisteren gevonden een rijwielmerk en een zakmes. De rechtmatig? eigenaars kunnen deze voorwerpen terutr &*-' komen bij Keur. Centrale voor Werkloozenzorg 2—3 34 3—4 Jong Holland snakt naar werk! Chineesch-Amerikanen vondenreeds lang voor de politici er aan dachten, de moest per- I Oost, A. ten Broeke IJmuiden, M. pecte methoden uit om hun_ medemenschen J IJmuiden, J. Visser, IJmuiden, H. Men meldt ons het volgende: In onze gemeente werd een Comité van Actie gevormd, dat zich speciaal wil bezig houden met de moreele zorg van de werk looze jeugd. Dit Comité is een plaatselijke afdeeling van de Centrale voor Werkloozen zorg, gevestigd te Utrecht, die voor enkele jaren werd opgericht met de bedoeling aan Christelijke groepen, die zich bezig houden met werkloozenzorg de noodige voorlichting en steun te geven. Bij de inrichting van ont spanningslokalen, cursussen, werkkampen e.d. voor jeugdige werkloozen geeft de „Cen trale" raad. Ook steunt zij financieel dit prachtige werk. in den vorm van subsidies aan Christelijke groepen die tot oprichting van werkkampen voor jeugdige werkloozen overgaan. De Centrale werkt stimuleerend; zij spoort Christelijk Nederland aan tot groote activi teit bij de moreele verzorging van werkloozen Daarnaast richt zij werkkampen in, waar onze jonge menschen *eenigen tijd kunnen werken. Teneinde dit werk op groote schaal te doen en den arbeid der Christelijke jeugd organisaties voor de werkkampen te steunen wordt 11 Mei a.s. een inzameling gehouden. Een halve ton is voor deze werkkampen noodig. Het Comité van Actie dat hier ter plaatse als onderdeel van de Centrale is gevormd be staat uit: Ds. R. Y. van der Meulen, voor zitter, Mr. G. J. BiewingaGijmink, secre taresse. A. Krijger, penningmeester en J. van der Burg. Het Comité van aanbeveling bestaat uit: Ds. Breukelaar, Santpoort, ds. Erdman, IJmuiden, ds. Faber, IJmuiden-Oost, ds. van Katwijck, Velsen, ds. Meijer, Velsen, ds. Milatz IJmuiden, pastoor Rinkel, IJmuiden, ds. Swaan, IJmuiden, ds. van Teylingen IJmui den-Oost, ds. Wesbonk IJmuiden ds. W'ld- schut, IJmuiden-Oost. D. Blok. IJmuiden- Schouten, J. Fidder. dwars te zitten en hier leert Ezechiël, hoe hij j IJmuiden, F. Wolthuis IJmuiden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1