HET NIEUWE AVONDBLAD Steenen des aanstoots. ,fie JAARGANG NO. 149 MAANDAG 29 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT 3ONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. ijle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen ais zoodanig in de reg,sters Sn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ9000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog: 250.- bij verlies van een duim: 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; f2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkecringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Zij liggen opgehoopt in onze gemeente. Een Amersfoortsche kei in het Noordzeekanaal. Inderdaad, er is heel veel in onze gemeen te. waaraan men zich kan stooten. Vele din gen zijn er, die zoo noodig veranderd, ver beterd dienden te worden. Het is met onze gemeente gegaan als met een jongen, die uit zijn kleeren gegroeid is en wiens papa niet bij machte is, den groei met nieuwe pakjes bij te houden. Dan wordt er hier wat ver lengd, daar wat w^er gemaakt, er wordt op sommige plaatsen, waar veel slijtage is, een lap ingezet, kortom het wordt een in het oog loopende verschijning. Zoo is het ook met onze gemeente gegaan. Zij groeide snel; in den beginne, toen er nog geld in kas was. ging het nog, maar de laat ste jaren komen we ook niet meer aan een nieuw pakje toe Zoo ontstonden de steenen des aanstoots. Maai' niet alle zijn in de magere .jaren ge komen. Ook in de vette is er het een en an der verzuimd of te schraal aangepakt, waar door we nu nog met de gebakken peren zitten. De voorbeelden liggen voo.v het grijpen; de steenen des aanstoots in onze gemeente lig gen opgehoopt. Kijken we eerst eens rond in IJmuiden Overal niet alleen in het oude gedeelte, maar ook in het nieuwe, veel te nauwe straten. Ook toen in den stedebouw reeds modernere begrippen omtrent straataanleg waren bin nengedrongen. ging men in IJmuiden de zaak op den ouden voet voortzetten. Dirk Hartoghstraat, Van Linschotenstraat, Plan- ciusstraat, het zijn feitelijk niet veel meer dan flinke steegjes. Als de groentekar voor de deur staat, kan er nauwelijks een ander voertuig passeeren. En zoo zijn er tientallen van voorbeelden op te noemen. Men is, al bouwende aan IJmuiden in dezelfde fouten vervallen van het vorige geslacht, hetgeen tengevolge heeft, dat geheel IJmuiden van het puntje van de Visschershaven tot het station VelsenIJmuiden-Oost een stede bouwkundig monstrum is geworden, waarin men bovendien verzuimd heeft ook maar één vierkanten Meter te reserveeren als openbare speelplaats voor de kinderen. Dank zij de crisis, waardoor nog niet alle onbe bouwde terreinen bebouwd zijn. is er hier en daar nog wel een stukje grond, waar onze jongens en meisjes zich kunnen uitleven. En misschien hebben de drie speeltuinvereeni- gingen in IJmuiden het eveneens aan de crisis te danken, dat zij nog in het bezit van hun terreinen zijn. De groote fout, gemaakt bij den opbouw van IJmuiden is. dat men van eiken vierkan ten meter gronds een winstob.iect heeft wil len maken Een sprekend voorbeeld daarvan is het P. Vermeulenplein. dat oorspronkelijk ook als plein was bedoeld, maar dat later ook als bouwterrein werd ingedeeld. En al weer is het de crisis, die gemaakt heeft, dat dit plein nog niet volgebouwd is. Wanneer zal de Kennemerlaan eens aan haar doel van belangrijken verkeersweg kun nen beantwoorden? Het laat zich aanzien, dat de sta-in-den-weg, de on-esthetische ruïne aan het eind van dezen verkeersader vooralsnog niet gaat verdwijnen en het ver keer in Westelijke richting zich nog jaren lang zal moeten oplossen in de nauwe Na pierstraat of de nog veel nauwere Varenius- straat. En dan hebben we nog de voortuintjes in de Kennemerlaan. Het zal niet noodig zijn, deze onverkwikkelijke geschiedenis on lie ra telen, We hebben hierover herhaaldelijk in ons blad geschreven. De zaak is nog steeds hangende; met belangstelling wachten we het eind van het proces af. Van welken kant men deze kwestie ook beschouwt, het is een vreemde geschiedenis. Wie het geluk heeft, te wonen nabij (nu ook: in) de zandvlakte, die zich uitstrekt ter weerszijde van de Burgemeester Rambonnet- laan, wordt wanneer de wind wat al te sterk over deze vlakte blaast door een zandplaat geteisterd. Als IJmuiden een verlaten stad was geweest, zou ze zeker reeds geheel on der de opgewaaide laatste overblijfselen van den Moerberg bedolven zijn. Dit is een plaag, waar we aan zullen moeten wennen, even als we hebben moeten wennen aan de kwa- liikriekende geuren, die zich wanneer er een stevige Westenwind waait, uit.^c:ten over een groot deel van IJmuiden. Want zoolang er in IJmuiden genouwd wordt en ook wan neer er niet gebouwd wordt, zullen de zand-' verstuivingen blijven bestaan; zoolang in IJmuiden visch wordt aangevoerd, püf wordt overgeladen of tot vischmeel verwerkt, of visch wordt gerookt, zullen de specifiek Umuidensche geurtjes ons reukorgaan bin nendringen. Zoo komen uit het Zuiden de zandverstui vingen. uit het Westen de bewijzen, dat IJmuiden een visschersplaats is. naar ons toewaaien. En zoo komt uit het Noorden alles wat door het hoogovenbedrijf wordt uitge spuwd; kolendampen, gasdampen en alles wat. zulk een bedrijf maar de lucht in kan jagen, Ook daaraan zullen we moeten wen nen, Als na een warmen zomerdag de boreas eenige verkwikking komt brengen, zullen we deuren en ramen sluiten en zullen we ons de weelde moeten ontzeggen, te genieten van de frissche avondlucht in het tuintje of het prieeltje achter ons huis en ons troosten met de gedachte, dat het in het Ruhrgebied of de Borinage nog erger is, of zullen we vluch ten naar het strand, waar frissche zeelucht in onbeperkte hoeveelheden aanwezig is, ten zij de wind inmiddels is uitgeloopen, in welk geval zelfs ons onvolprezen strand niet vei lig is voor de luchtverontreinigers. Wanneer we wandelen naar het Oosten komen we, na eenige malen, nu in letterlij ken zin. in aanraking te zijn geweest met eenige steenen des aanstoots, doordat de be strating hier en daar wat ongelijk is gewor den. bij de tunnels, waar de grensrivier tus- schen IJmuiden en Velsen, i.e. het open riool tusschen de beide spoorbanen haar onwel riekende geuren uitwasemt, tot ergernis van de weinig talrijke bewoners en de talrijke voorbijgangers. Maar men trooste zich met de wetenschap, dat hieraan binnen afzienbaren tijd een ein de zal komen, dat men hieraan niet behoeft te wennen. Want op de begrooting voor 1935 is een bedrag uitgetrokken voor, het maken van een riool. Beter laat dan nooit. Zoo komen we in Velsen; het vriendelijk oude dorpje, dat zich uitstrekt langs den zoom van het polderland met zijn heerlijke vergezichten. We komen er langs den Sta tionsweg, die den laatsten tijd veel verbeterd is. doch bij welke verbetering men helaas verzuimd heeft, aan beide kanten van den rijweg een fietspad aan te leggen Wel ligt er aan den Zuidkant.van den rijweg een breede strook, die velen voor een rijwielpad houden, maar het is geen rijwielpad, het is hoogstens een pad voor wielrijders en dit maakt een groot verschil. Wielrijders, die hier niet be kend zijn, komende uit Oostelijke richting, zijn veelal geneigd, deze strook voor een of ficieel rijwielpad aan te zien; zij steken naar dit pad over en rijden zonder het te weten, links van den rijweg', hetgeen met zich mee brengt, dat zij. zonder het te weten, met hun leven spelen. In het fraaie villapark van Velserbeek zouden we moeilijk een steen des aanstoots kunnen vinden. Maar we ontmoeten weer één, een flinke kei in het oude dorpje, dat zich zoo bescheiden verbergt achter een zwaar geboomte, dat nog zwaarder geweest zou zijn, als de tand des tijds en de iepen- spintkever er geen slachtoffers hadden ge maakt. Daar kabbelt traag langs de huizen tus schen de pastorie der Ned Hervormde kerk en de Meervlietstraat een beekje. Maar bet is niet het heldere beekje van de Veluwe; het is gevuld met een onhelder, drabbig, kwa- lijkriekend vocht. Want het voert niet al- ;een het water af (voor zoover nog aanwe zig). oat komt van hooger gelegen streken; het heeft nog een andere functie want het is niet anders dan een open riool. Het is sedert vele jaren een bron geen heldere van ergernis van de bewoners van dit stukje van den aardbodem. Zij zullen er aan moe ten wennen, want het zal nog wel even du ren. voordat hier een riool komt. Er zijn vele factoren aanwezig, die een verbetering van den toestand in den weg staan, al is de toestand nog zoo „onhoud baar". Verder kunnen de slachtoffers zich troosten met de gedachte, dat het nog erger kan. Want erger en ook ergerlijk is het gesteld in Santpoort. Santpoort groeit en bloeit al is het misschien in schijnbaren bloei tegen de verdrukking in. Maar met den groei hoopen zich de moeilijkheden op. moeilijkhe den welke zijn ontstaan, doordat in geheel Santpoort een behoorlijk functionn eerend e rioleering ontbreekt. Moet dat nog langer zoo voortduren? Jaar in jaar uit heeft de inmid dels overleden Gezondheidscommissie op den ernstigen toestand gewezen en nog onlangs heeft de heer Sluiters in den gemeenteraad de aandacht van B. en W op dezen misstand gevestigd. Er ontwikkelt zich in dit deel onzer gemeente een moderne woonwijk, er worden steeds woningen bijgebouwd, het aantal inwoners neemt zienderoogen toe, maar de kwestie der rioleering blijft onop gelost. Dat moet op den duur spaak loopen. Steenen des aanstoots zijn de steenen. die nog steeds ontbreken in den Kruidberger- weg, zijn ook de keien, waarmede de Hage- lingerweg voor een groot gedeelte is be straat- Met dien Kruidbergerweg is het een vreem de geschiedenis Het schijnt, dat het gemeen tebestuur het juiste oogenblik heeft laten voorbijgaan, om dezen weg te doen verhar den. net als bij den Brederoodscheweg. En nu moge het waar zijn, dat zulk een in den zomer stof rijke en in den winter modder- vijke straat, meer dan een fraaie asphaltweg, het begrip „buiten wonen" accentueert, maar dit is een zeer negatief begrip en de bewoners zullen ongetwijfeld aan iets meer positiefs, in den vorm van een goede wegbe- dekking. de voorkeur geven. Steenen des aanstoots? De voortwoekeren de lintbebouwing, die het bouwen onnoodig duur maakt, die een blok- of kernbebouwing verhindert en die fraaie vergezichten op groene weiden, met een achtergrond van bosch en duin. belemmert, onmogelijk maakt. Heele stukken natuurschoon worden gemas keerd door een aantal woningen, die gevoeg lijk op een bouwterrein van eenige hectaren neergezet zouden kunnen worden. Een reusachtige steen des aanstoots, zoo iets als de beroemde Amersfoortsche kei, de Velser pont, brengt ons naar de overzijde.' Geleerde heeren zoeken naar een oplossing, maar wij leeken roepen het uit; geef ons een tunnel of liever geef ons twee tunnels, even als in Antwerpen, één voor het snelverkeer en één voor de overgebleven voetgangers, met een roltrap of zooiets. Ook de Velsenaren aan gene zijde van het Noordzeekanaal weten wat het beteekent, te leven onder den rook van groote fabrieken. Ze kennen de gas- en kolendampen van de hoogovens, de den neus prikkelende dampen van de papierfabriek, de heerlijke geuren, die bij NO. wind worden aangevoerd van de oevers van de Beverwi.jker Pijp. Ze zullen er, evenals de IJmuidenaren aan moeten wen nen. De bewoners van een groot deel van den Koningsweg ondervinden dubbel het twijfel achtige genot, te wonen nabij een groote fabriek. Als een vestingmuur loopt daar vlak voor hun ramen de hooge afscheiding van het palenpark. In plaats van op de bosscha ges. die hier vroeger te vinden waren als de laatste overblijfselen en tevens de laatste uitloopers van de Velser bosschen, kijken ze nu op den grauwen, eentonigen muur en de magere sprietjes, die het begin moesten vor men van een „plantsoenaanleg". Daarachter zien ze wat steenklompen en fabrieksschool'- steenen en voorts den hemel, blauw, bewolkt of bedekt met rookwolken, naar gelang van de omstandigheden. JLoo zien we, dat er veel is. dat anders kan en dat anders had gekund. Want er is veel in onze gemeente, dat men in andere ge meenten van hetzelfde kaliber niet zal vin den. omdat men elders beter de puntjes op de i gezet heeft dan in Velsen. Voortuintjes, onafgewerkte of onvoltooide straten, sommige misstanden op het gebied der rioleering. Brederoodscheweg. Kruidber gerweg zijn van een specifiek Velsensch ka rakter. Maar het is moeilijk, in een gemeente als de onze. die zich in Amerikaansch tempo heeft ontwikkeld, alléén en altijd de goede koers te houden. Waar veel gedaan wordt, worden fouten gemaakt; en tegenover deze fouten staan tal van daden, die veel tot de ontwikkeling van de gemeente hebben bij gedragen, daden die een bewijs zijn van durf en vertrouwen in de toekomst. En dan moet niet over het hoofd worden gezien, dat tal van zaken, die hierboven op den toetssteen werden gelegd, geboren zijn uit omstandig heden. welke lagen buiten het bereik van het gemeentebestuur of het college van B en W. S. B. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dinsdag 7 Mei 1935, des namiddags 7 uur, ten gemeente huize. Agenda: 1. Belastingzaken, 2. Ingekomen stukken 3. Wijziging gemeente-begrooting 1933 en vaststelling' van de 5de suppletoire begrooting der gemeente, dienst 1934. 4. Vaststelling' van pensionsgrondslagen. 5. Adres inzake begrafenissen voor rekeninL van de Instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon. 6. Wijziging van de overeenkomst met Hoog ovens inzake gaslevering. 7. Advies omtrent het beroepschrift van H. M. Troupin te Haarlem, tegen de weigering van een bouwvergunning. 8. Wijziging en verlenging van de huurover eenkomst met het Rijk betreffende het kam peerterrein te IJmuiden. 9. Advies op het adres van H. Ellens e.a. te Santpoort, inzake demping van een gedeelte der Jan Gij zenvaart aldaar. 10. Verlaging van den huurprijs van per- ceelen weiland. 11. Verhuur van een woning te Santpoort. 12. Herziening van het tarief voor het ver huren van de tennisbaan in het park „Velser beek". 13.. Vergrooting van de begraafruimte op de aigemeene begraafplaats. 14. Aanvulling der verordening op de hef fing der begrafenisrechten en vaststelling op nieuw der verordening op de invordering dier rechten. 15. Vaststelling van een Verordening op de algemeene begraafplaats. 16. Benoeming' van: a. Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de Hoofdstembu- reaux en van de stembureaux voor de verkie zing van leden van den Gemeenteraad; b. le den der schattingseommissiën voor de Rijks- inkomstenbelasting. IJMUIDEN R.-K. Tooneelvereeniging Kunstkring. .Tubileumvoorstelling met ,,'t Cafétje". Den 13den Mei a.s. herdenkt de R.K. Too neelvereeniging „Kunstkring" haar 12>j-jarig bestaan. Oorspronkelijk werd hij als onderafdeeling van de St. Josephsgezellen opgericht (13 No vember 1922), waar destijds Pastoor B. A. La- sance praeses van was. Het initiatief hiertoe namen de heeren A. Koene 'die thans nog werkend lid van „Kunstkring" is), A. Gomes en H. Gorter. Het ledental bedroeg 7, terwijl in de eerste jaren van haar bestaan de vereeni- ging uitsluitend tooneelwerken met enkel hee- renbezettmg opvoerde. Door een reorganisatie in de St. Josephs gezellen werd „Kunstkring" in 1925 zelfstan dig en heeft hij na dien tijd door den ijver en de animo van velen zijner leden en van het vooruitstrevend bestuur vele successen mogen boeken, niet alleen in IJmuiden, doch ook in Velsen-Noord, Beverwijk en Diemen. De vele genoegelijke en leerzame avonden door „Kunstkring" den parochianen geboden werden immer zeer op prijs gesteld. Ofschoon de uitvoeringen veel opgang maak' ten, bleek er zoowel bij de leden als bij de ge regelde bezoekers meer interesse voor gemengd tooneel te bestaan en werd dan ook in 1932 be' sloten in den werkenden kring eveneens dames op te nemen. Daar nu ruimere keuze in de op te voeren werken verkregen werd, hebben de uitvoeringen van „Kunstkring" door deze re organisatie een belangrijke verbetering on dergaan. Als eerste uitvoering bracht de vereeniging „Het spreekuur van den dokter" onder regie van den heer M. Jungbacker. Daarna werden achtereenvolgens ten tooneele gevoerd „De moord in de Kolmessergasse", „De onuitstaan bare", ,,De verloren erfenis", „Naar China' 'alle onder regie van kapelaan M. Haring) Van „De Hoed van Itaüaansch Stroo", „De -Mexicaansche Zilvermijn", „Het hoogste goed' voerde kapelaan P. J. Maas de regie, terwijl na 1927 onder leiding van kapelaan C. Hijge- mann ingestudeerd werden „De Hellas", -Mijn heer Klaproos", „Pastoor Bonus", „Het kost bare leven". De laatste jaren kende „Kunstkring" vele regisseurs; de heeren J. Tromp (met Oesin Blanda), kapelaan A. v. d. Hoeven (met ,.De Weddenschap"), A. A. Holtslag (met Wat niet sterven kon, Peper, Een dag dame, Partijtje Poker, Nathan heeft lefazzel, Baas in hui: Materialisme en Haar andere man) en ten slotte de huidige leider de heer J. Jungbacker (met Amor en Bananen, en Het Cafétje) 12jaar tooneelspelen, dat is voor dilettan ten een heele prestatie! Kunstkring heeft me- nigen genoegelijken avond geschonken en over belangstelling over 't geheel genomen niet te klagen gehad. Ook Zondagavond was de zaal van het R.K. Vereenigingsgebouw geheel gevuld, toen het scherm voor het eerste bedrijf van Tristan Bernard's Fransch blijspel ,,'t Cafétje" opging, Tevoren had de heer J. N. Osendarp namens de jubilaresse een openingswoord gesproken en de Weleerw. Heeren pastoor J. C. de Moll en kapelaan Coelen in 't bijzonder welkom ge heeteru Pastoor de Moei wenschte als geestelijk toe ziener de vereeniging met haar jubileum op recht geluk. Spr. hoopte, dat ze haar zilveren en daarna haar gouden feestdag zou mogen vieren. De intrige van het spel zullen we ditmaal niet behandelen, omdat we Vrijdag j.l. in "ons blad aan den opzet van het werk een uitvoe rige bespreking gewijd hebben in verband met de voorstelling van een andere tooneelvereeni ging, die toen hetzelfde thema behandelde. De introductie van I liep al dadelijk vlot van stapel. Knap werk had de Kunstkring-secreta ris. de heer A. Somes, geleverd, die voor sug gestieve tooneeldécors naar eigen ontwerp had zorg gedragen. Wat hier met bescheiden mid delen tot stand gebracht werd, verdient alle lof. Het Cafétje wordt gedragen door den speler die de rol van den kellner Albert te vervullen heeft. Deze was bij den heer A. Koene in ver trouwde handen; mei entrain werden door hem de lotgevallen van Albert vóór en na zijn erfenis ten tooneele gebracht. Met weinig moeite wist hij zijn publiek een gullen lach te ontlokken. In 't bijzonder was zijn houding na het bezoek aan den wijnkelder „passend". Philibert (Jungbacker Sr.) was „le patron", zooals we hem in IJmuiden gedacht hadden. Na de scène in I tusschen hem en Bigreden A. Gomes), die niet overtuigde, stelde deze oude tooneelrat zich op z'n medespelers in en wist deze zoodoende tot grooter actie op te voe ren. De geheele sfeer was. hoe verdienstelijk werk allen ook leverden, toch nog te weinig Fransch en te veel oer-Hollandsch. Mevr. v. d. Kolk gaf een temperamentvolle Eawige; een speelster, die tot een belangrijke kracht van Kunstkring kan uitgroeien, als ze zich met nog meer distinctie weet te geven. De artiste in het stuk vraagt een opvatting, die boven het gelijkvloersche uitgaat. In elk geval zat er actie in haar spel en behoorde zij met Albert tot degenen, die nog eenig vuur in het geheel brachten. Berengi-re werd door mej. N. Mooij gere produceerd, die als jonge kracht van Kunst kring haar intrede deed en het hare tot het succes van 't Cafétje bijdroeg. Bigredon had zijn „nummer" in n, toen de oesters hem minder goed bekwamen. Yvonne 'mej. Fr. Klaassen) trachtte het onaannemelijke slot zoo acceptabel mogelijk te maken. Onder de derde-plan spelers waren enkelen, die in grootere rollen een beter figuur geslagen hadden. Mee alle waardeering voor Kunstkring is men in het weergeven van het pétillante van een Fransch blijspel wel even te kort gescho ten. Als vermakelijk hoorspel heeft het allen geamuseerd. En dat- was hoofdzaak. De entreacte- en balmuziek vond in Don kers Band haar verzorging. W. Voortaan zullen de loten van de Iersche Sweepstake uit een andere trommel gehaald moeten worden, want de tot- Loe gebruikte (rechts op de foto) heeft bij den brand, welke in het Le Dublin heeft gewoed, te veel geleden. PERSONALIA De heer M. A. Visser, theologisch candidaat bij de Ned. Hervormde Kerk te Santpoort ont ving een beroep bij de Ned. Herv. Kerk te Schraar-d. ORGELCONCERT OP JULIANADAG. Aan het orgelconcert, dat op Julianadag in de Gereformeerde Kerk (West) gegeven zal worden, werken mede het Chr. Meisjeskoor ..Lenteklokjes" ondier leiding van mej. Riek Meyering, mej. A. van Kriek, sopraan, Haar lem en de heeren Han Zirkzee, piano Leiden en Cor Morriën, orgel IJmuiden. GEEN CONCERT VAN „JULIANA" De Chr. Muziekver. „Juliana", die zooals wij hebben gemeld, van plan was op den ver jaardag van Prinses Julia-na een concert te geven, kan dit plan niet ten uitvoer brengen omdat het gemeentebestuur in verband met de kosten niet kan voldoen aan het verzoek, ten behoeve van dit concert een plankier op te richten. Afscheid D. Moerman. Zaterdagmorgen heeft de heer D, Moer man. walkapitein van Bureau Wijsmuller, die zooals wij Zaterdag reeds hebben gemeld, belast is met de leiding van het bedrijf der firma in den Helder, afscheid genomen van. directie en personeel alhier. Het was een intieme plechtigheid, waarbij aanwezig wareh de directeur de heer J. Boon, kantoor- en walpersoneel alsmede de staf van de bemanningen der sleepbooten. Ook was aanwezig de heer D. J. van Mourik, ehef-maehinïst van Bureau Wijsmuller, vroeger bedrijfsleider van de werf te Vlaar- dingen en opvolger van den heer Moerman. De heer Boon sprak eenige hartelijke woor den van afscheid tot den scheidenden func tionaris. Hij zeide, dat de heer Moerman, na tien jaren in IJmuiden werkzaam te zijn ge weest, door omstandigheden plotseling was overgeplaatst naar den Helder. De heer Moerman heeft in IJmuiden veel voor de zaak gedaan, waarbij hij werd gesteund door de andere leden van het personeel, die een drachtig met den heer Moerman, in het be lang der zaak hebben samengewerkt. De heer Moerman laat niet alleen collega's maar ook vrienden achter. Nu plotseling de functie van leider van het bedrijf in Nieuwediep open kwam was er niemand, die beter dan de heer Moerman met deze taak belast kon worden. Spreker vertrouwt, met den opvol ger van den heer Moerman op dezelfde wijze te kunnen samenwerken en dat ook het per soneel met den nieuwen baas voor de maat schappij eendrachtig zax samenwerken. Herinnerende aan het spreekwoord„Sclwl- den is een beetje sterven" wees de heer Boon er op. dat de heer Moerman dagelijks met behulp van de telefoon bereikt kan worden, zoodat er van een scheiding eigenlijk niet gesproken kan worden Spreker bedankte den heer Moerman voor alles wat hij voor Bureau Wijsmuller heeft gedaan. De heer Moerman dankte den heer Boon voor de vriendelijke woorden. Hij dankte eveneens het personeel voor zijn medewer king en sprak den wensch uit, dat ook zijn opvolger op dezelfde wijze aller medewer king zou mogen ondervinden. Met een stevigen handdruk namen allen daarop afscheid van den sympathieken chet,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1