VERWACHT WORDENDE SCHEPEN- WEERBERICHT. Schip verm, aankomst Laatste bericht Alcinous Aludra Alkmaar Atlas (Gr.) Ascania Anita Russ Aurora Barneveld Boschfontein Be ren gar Boskoop Bennekom Bramow Clytoneus Costa Rica Cottica Calypso Elsa Essen Euterpe Giekerk Ganymedes Heidelberg Harmonie Hermes (Ned.) Helder (Ned.) Holmpark Hercules Helene Russ Itauri Iberia Joh. de Witt Juno (Ned.) Jagersfontein Krasnoe Znamia Klara Zetkin Maasland Merope Nikoklis Oberon Patricia Parana Pan Aruba Polydorus Poelau Bras Poelau Laut Poseidon (Ned.) Phoenicia Poelau Tello Phobos Perseus (Ned.) Pluto (Ned.) Regin Southgate S^rooskerk S'ella (Ned.) Sheaf Lance Salabangka Saleier Sat urn us Salland Sténtor Snhietand Saltersgate Spica Scopas Theseus (Brit.) Triandopn Triton (NédV)" Tiberius TrewoTlas Troja Tabinta Ulysses (Nèd.) Waterland. (Ned.) Zaanland Batavia Z. Afrika Chili Constantza Stenkjaer (n. Velsen) Uuras Barcelona Chili Z. Afrika Buenos Airt Chili Hamburg Danzig Batavia West Indië West Indië Hamburg Constantza Ned. Indië Bordeaux Beira Piraeus Ned. Indië Buenos Aires Bourgas West Afrika Rangoon West Afrika Trangsund Ned. Indië Pto Barrios Batavia Middell Zee Afrika Novosossisk Leningrad Buenos Aires Danzig Buenos Aires Alexandrië Mexico Buenos Aires Aruba Batavia Ned.-Indië Hamburg West Indië Mexico Batavia Curacao Stettin Gothenburg Hern ös and Rosario Japan Bourgas Basse in Ned. Indië Batavia Midd. Zee Buenos Aires Batavia New Castle Villa Constitucion. Bilbao (n. Velsen) Curacao Batavia Ned.-Indië Alèxandfië Gdynia Buenos Aires West Indië Hamburg Hamburg Hamburg Buenos Aires 12 Mei 5 Mei 8 Juni 12 Mei 15 Mei 9 Mei c Juni 7 Mei 12 Mei 6 Mei 28 Mei 26 Mei 21 Mei 27 Mei 12 Mei 5 Mei 10 Mei 21 Mei 9 Mei 1 Juni 18 Mei 4 Mei 7 Juni 7 Mei 6 Mei 6 Mei 17 Mei 14 Mei 1-. Mei 5 Mei 2 Juni ?8 Juni 5 Mei 24 Mei 17 Mei 7 Mei 5 Mei 7 Juni" 1 Mei 29 April van Port Said. 4 Mei te Hamburg. 30 April van Talcahuano. in lading. 27 April vertrokken, in lading. 2 Mei vertrokken. 1 Mei van Liverpool. 4 Mei te Rotterdam. 28 April van Fern. Noronha. 27 April van Paita. in lading. 1 Mei vertrokken. 4 Mei vertrokken. 30 April van Barbados. 29 April van Paramaribo, in lading. 29 April van Gibraltar. 1 Mei van Padang. 3 Mei vertrokken. 3 Mei te Antwerpen. 2 Mei vertrokken. 30 April van Marseille. 26 April van St. Vincent. 2 Mei te Stamboul. 27 Aoril van Takoradi. 1 Mei van Algiers. 26 April te Bata. 30 April vertrokken. 26 April van Colombo. 3 Mei van Pto Colombia. 1 Mei van Colombo. 2 Mei van Malta. 1 Mei van Beira. 1 Mei van Gibraltar, in lading. 26 April van Montevideo, in lading. 6 April van Nicochea. 0 April van Gibraltar. 27 April van Port af Spain. 29 April vertrokken. 21 April vertrokken. 1 Mei van Padang. 1 Mei van Perim. 2 Mei te Bremen. 21 April van Pto Barrios. 4 Mei vertrokken, in lading. 30 April te Panillac. in lading. in lading. 30 April vertrokken. 15 April v. La Plata 1 Mei van Perim. 30 April van Izmir 29 April van Perim. 19 April te Batavia. 1 Mei vertrokken. 3 Mei van Ouessant. inlading. in lading. :4 Mei vertrokken. in lading. 29" April vertrokken. 20 April vertrokken. 1 Mei van Colombo. 2 Mei van Port Said. 2 Mei te Lissabon. 30 April te Kopenhagen-^., in lading. 20 April van Cristobal, in lading. in lading. 4 Mei vertrokken. 28 April van Las Palmas. VOORNAAM zïet U er uit met de maatkleding van MEIJER. U kunt zich er gemakkelijk in be wegen, zonder afbreuk aan de pasvorm te doen. U moet maatkleding dragen, die van Uw goede smaak getuigenis aflegt. Vraagt U eens stalen of komt aan 't stuk Uw keus doen. JOH. MEIJER - Kleermaker KENNEMERLAAN 36 - Telefoon 4453 IJMUIDEN. (Geen filialen.) Wij weten schaar en naald te hanteren. (Adv. Ingez. Med.) De voorzitter deelde tenslotte nog mede, dat de Commissie van rapporteurs naar aan leiding van de dezen avond gehouden bespre kingen die stenografisch werden vastgelegd, een concept-rapport zal samenstellen, dat aan de Commissie uit de ingezetenen ter goedkeu ring zal worden voorgelegd. De heer M o e n s verzocht nog in het rap port op spoed aan te dringen. De volgende en waarschijnlijk laatste ver- adering der commissie werd bepaald op Don derdag 23 Mei. NATIONALE RECLASSEERÏNGSDAG. Het comité van uitvoering van den Nationalen Reclasseringsdag verzoekt ons op neming van het volgende: Zooals reeds eerder in ons blad werd meld hebben de verschillende reclasseerings vereenigingen het voornamen gezamenlijk een collectedag te organiseeren en wel op Zater dag 18 Mei a.s. De voorbereidingen van dezen dag, waar voor ook te Beverwijk, tevens omvattend de gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Heems kerk een comité van "uitvoering werd gevormd verkeeren in een vergevorderd stadium. Col lectanten en collectrices, die aan dit mooie werk hun krachten willen geven, zullen gaar ne geboekt worden en wel voor Beverwijk, door den heer H. Bakker, Corn. Amsestraat 15a, voor Wijk en Duin, door Th. Runia, Noord wij kerweg 30," voor Wijk aan Zee door mevr. Vlietstra en voor Heemskerk door mej Tooms en door de heeren Zuurbier en ten Veen. Het volledige comité hoopt, ter nadere rege ling van een en ander Maandagavond 8 uur in de St. Josephzaal aan den Arendsweg in vergadering bijeen te komen. Toch, hoe voortreffelijk .de organisatie ook moge zijn, aan de bevolknig de daad, om de zen dag te doen „slagen". En indien de bur gerij zich bewust is van haar verantwoorde lijkheid ten opzichte van degenen, die gestrui keld zijn en geholpen en verder gesteund moeten worden, dan zal de collecte zeker sla gen. We weten het, er wordt veel gevraagd. Maar deze arbeid mag zeker niet door gebrek aan middelen in verval komen. HEEMSKERK BEVERWIJK Vergadering van de commissie uit de ingezetenen. Besprekingen over het fusievraagstuk. Vrijdagavond vergaderde ten raadhuize ten tweeden male de commissie uit- de ingezetenen, bedoeld in art. 158 der gemeentewet, die voor 1 Juni a.s. aan Ged. Staten advies moet uit brengen over het door den gemeenteraad tot H. M. de Koningin gericht verzoek om bij de St-aten-Generaal een wetsontwerp aanhangig te maken, strekkend tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Voorzitter was burgemeester H. J. J. Schol- tens, secretaris de heer J. W. A. C. van Loe- nen. De voorzitter deelde mede, dat van den heer L. Grapendaal een schrijven was ingeko men, waarin hij als lid der Commissie bedank te, op grond van het feit, dat hij voor de Communistische Partij Holland den hem toe bedeelden zetel niet zonder stemming mocht aanvaarden. Zijn plaats werd ingenomen door den heer J. G. Beltermann, die de V. D. ver tegenwoordigt. Nadat de voorzitter verklaard had, dat de geloofsbrieven in orde waren bevonden werd tot toelating van het nieuwe lid be sloten. De voorzitter gaf vervolgens gelegen heid tot het houden van beschouwingen. De Commissie van rapporteurs had als leiddraad voor de discussies de volgende vraagpunten aangegeven: 1. Kunnen de leden de motieven in de adressen van de Gemeenteraden genoemd, al dan niet onderschrijven? Deze vraag werd behandeld door den heerj Joh. N. Tromp, die voornamelijk op histo-" rische' gronden betoogde, dat de samenvoeging van de beide gemeenten gewenscht en volko men gerechtvaardigd is. Spr. stipte terloops de belangrijkste vraagstukken aan, die zich bij ampele overweging van het fusie-vraagstuk op den voorgrond plaatsen. Hij stelde boven dien de urgentie van het vraagstuk in verband mét de ontwikkeling van het grensgebied in het licht. De motieven, welke de Raad aanvoerde, waren volgens spr. ten volle onderschreven door de burgerij van Beverwijk zelf, die in de Com missie uit de ingezetenen bij enkele candidaat- stelling voorstanders van de fusie koos. De heer Ir. M o e n s onderstreepte dit be toog door mede te wijzen op de historische aangroeiïng van Beverwijk. 2. De tweede vraag of samenwerking een oplossing biedt beantwoordde de heer Haze- v o e t in ontkennenden zin. De uitslag van de j.l. Dinsdag in Wijk aan Zee en Duin gehou den stemming, waarbij de bevolking van die gemeente zich in overweldigende meerderheid voor de samenvoeging uitsprak, heeft geleerd, dat samenwerking is afgewezen. Het aantal gemeenschappelijke regelingen bewijst, dat langs den weg der samenwerking geen bevre diging kan worden verkregen. Eenerzijds zijn deze regelingen afgedwongen, anderzijds opge legd. Spr. kwam na een uitvoerig en gedocu menteerd betoog tot de conclusie, dat slechts samenvoeging oplossing van vele vraagstuk ken kan brengen. In dit geval is het reeds een feit, dat een gemeente niet wordt gemaakt, maar dat zij moet groeien. Deze groei wordt slechts tegengehouden door kunstmatige be lemmeringen. Ook de heer Romunde wees er op, dat talrijke gemeenschappelijke belangen slechts door samenvoeging tot oplossing kunnen wor den gebracht. Den heer Duin was de gebrekkige water afvoer in de naburige gemeente een doorn in het oog. De tuinderij ondervond daarvan reeds vele malen groote schade. De heer Dingier gewaagde van een groote mate van „stroefheid" bij samenwerking. Spr. wees er in dit verband op, dat het volksbad huis onder de bezoekers zeker de helft Wijk aan Duiners telt. De afdeeling wijkverpleging en kraa-mverzorging van het Witte Kruis heeft in 1934 meer gewerkt in Wijk aan Duin, dan in Beverwijk. De naburige gemeente droeg daarvoor f425 bij en Beverwijkf1125. Met het consultatiebureau voor zuigelingen is het nog erger gesteld. Dat wordt door een grooter aantal moeders uit Wijk aan Duin bezocht, dan uit Beverwijk. Maar Beverwijk betaalt alle kosten. 3. De derde vraag of samenvoeging een al gemeen belang is, werd bevestigend beant woord door Mi-. J. A. B. Sanders, die een groot aantal punten aanvoerde waaruit de wenschelijkheid voor samenvoeging bleek. 4. Partiëele grenswijziging kon, volgens den heer W. Niesten geen doeltreffende oplos sing brengen. Van uitbreiding van Beverwijk kan geen sprake zijn. Juist in de grensstraten is de toestand onhoudbaar. Meerdere leden voerden daarover het woord en zij kwamen al len tot de conclusie, dat partieele grenswijzi ging den bestaanden toestand geen zier zal verbeteren. Bovendien, zoo betoogde de heer Tromp, heeft men binnen zeer korten tijd bij de steeds voortschrijdende bebouwing weer precies dezelfde situatie. 5. Ter beantwoording van de vijfde en laat ste vraag of een oogenblikkelijk geldelijk voor- of nadeel gewicht in de schaal mag leggen besprak de heer J. Post in den.breede de fi- nanciëele 'positie der gemeente Beverwijk. Spr. becijferde, dat 1/3 deel van deze schuld er niet geweest zou zijn, wanneer Wijk aan Zee en Duin gezorgd had voor scholenbouw enz. Er staan echter hoogere belangen op het spel, dan een financieel voor- of nadeel. Van de twee millioen schuld van Beverwijk is een be drag van f 1.247.490 aangewend voor gemeen schappelijke belangen. Maar tegenover deze schulden staat een volwaardig bezit, Ook de woningbouw heeft groote bedragen gevraagd. Spr. achtte echter een crediet van f 162.000 ten behoeve van de volkshuisvesting te Bever wijk volkomen verantwoord. Wijk aan Zee en Duin besteedde aan deze belangrijke zaak in totaal slechts f 18.000. Wijk aan Zee en Duin heeft in totaal f427.731 schuld, waartegenover nagenoeg geen bezit tingen staan. JAARVERGADERING VAN DE VEREENIGING VOOR GLASCULTUUR. Vrijdagavond hield de vereeniging voor glascultuur haar jaarvergadering. De voor zitter, de heer W. de Groot uit Beverwijk heette de aanwezigen welkom. De jaarrekening 1934 sloot met een batig saldo van f |De .reserve bedroeg f 3363.33. De voorzitter deelde mede dat de renté be. draagt 5 1/2 pet., wat dé leden 'nog'al hóóg vinden in dezen tijd. Hierin is begrepen 1 pet. premie voor de Boerenborg Mij. zoodat de rente slechts 41/2 pet. bedraagt. Aftredend was de heer W. de Groot. Daal de heer de Groot geen lid is van de vereeni ging werd op voorstel van de vergadering be sloten een nieuw bestuurslid te kiezen. De heer J. van Duivenvoorde werd met algemeene stemmen gekozen. De heer R. W. A. Muyen werd tot voor zitter gekozen. Het voorstel van het bestuur om de heer C. van Duiverivóordé als lid van den Raad van Toezicht te benoemen werd goedgekeurd. De heer J. J. M. Wiegman, burgemeester van Wassenaar, werd tot eerelid benoemd. R. K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. 15 Mei bestaat de R.K. Voetbalvereeniging A.D.O. 15 jaar. In deze jaren heeft A.D.O. een goed succes op het groene veld mogen bereiken; zij wist het te brengen tot de tweede klasse van den I. V. C. B. Ook zijn ernstige moeilijkheden te overwin nen geweest. Thans is alles op kranige wijze door een en ander tot oplossing gebracht. He' eerste bestuur bestond uit de heeren wijlen M. Mok, voorzitter, A. C. Beentjes, secretaris en C. Dam, penningmeester, C. v. d. Son en P. Koopman, commissarissen. Aan A. C. Been tjes komt zeker een woord van dank toe. Ook heeft A.D.O. veel te danken aan wij len kapelaan Houdijk, die de laatste vijf jaar veel gedaan heeft voor A.D.O., om deze ver eeniging tot grooten bloei te brengen. Toen A.D.O. dreigde ten onder te gaan, was het kapelaan Houdijk, die de teugels in handen nam; menig geldelijk offer is dan ook door hem gebracht. De tegenwoordigen geestelijk adviseur, ka pelaan van Rijn doet ook alles om A.D.O. te helpen. Ter gelegenheid van het derde lustrum is een nederlaagwedstrijd uitgeschreven; voor het winnende elftal zijn zilveren armband horloges beschikbaar gesteld. Zondag j.l. is de eerste wedstrijdreeks geopend en door A.D.O. gewonnen. WIJK AAN ZEE EN DUIN BAZAR TEN BATE VAN DE ZONDAGS SCHOOL. Woensdag 15 Mei .wordt ten bate van de Zondagsschool in het Vereenigingsgebouwtje der Ned. Herv. gemeente aan het Juliana- plein een bazar gehouden, waaraan tevens een verloting verbonden is. IJMUIDEN BESOMMINGEN Loggers: KW 173 f510; KW 124 f400; KW 62 f180; KW 169 f 260; KW 55 f160; KW 112 190; KW 28 f210. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 4 MEI Tarbot per K G. f 1,30—f 1 Griet per 50 K.G. f 23—f 7,50 Tongen per K.G. f 0,57f 0,45 De heer Moens was niet bezorgd voor te Kleine schol per 50 K.G. f 12,50—f3,10 groote financieele nadeelen, omdat zij even- I Bot per 50 K.G. f 2,50 tueel volkomen verantwoord zouden zijn te- Schar per 50 K.G. f 2,90—f 2,50 UIT HAARLEM De extra hulp aan werkloozen Thans 10 gulden beschikbaar voor den B-steu'n. Door het Nationaal Crisis Comité is, aldus deelt het orgaan Steunverleening en Werk verschaffing aan de gemeentebesturen mede, de regeling voor 1935 inzake de verstrekking van kleed ing, schoeisel en beddegoed voor ondersteunde en te werkgestelde werkloozen, gebracht. Het Nationaal Crisis Comité heeft er daarbij nog eens de aandacht op geves- tilga dat de verstrekking van den B-steun uit sluitend in den vorm van goederen en niet in geld mag geschieden. Voorts dat levensmid delen en brandstoffen uit de gelden van den B-steun niet mogen worden verstrekt. Mocht het vorig jaar worden besteed een bedrag van f 4.20 per werkloozen, dit bedrar is thans verhoogd tot f 10. Vervolgens Is de verdeeling der kosten ge heel anders geworden. Tot 1 Januari van dit jaar bestond de regeling dat de gemeenten eenzelfde bedrag moesten uittrekken als door het Nationaal Crisis Comité beschikbaar werd gesteld. Thans voor 1935 komt voor rekening- van de gemeenten 21 pet én ten laste van het Nationaal Crisis Comité 79 pet. van de kosten. Dit is een gevolg van 2 omstandigheden en wel ten eerste, doordat de minister van So ciale Zaken voor 1935 op zijn begrooting niet zooals voorheen f 750.000, doch f 850.000 heeft uitgetrokken, en ten tweede door dat de Re geering voor 1935 een extra' bedrag voor B- steun beschikbaar stelt. Wij hebben hier het oog op de extra hulp waarover indertijd in de Tweede Kamer der Staten-Generaal is ge sproken. Wij mogen in herinnering brengen, datae Regeering voor eenigen tijd besloot voor een maal een extra bedrag van f 2.000.000 uit te trekken, van welk bedrag pl.m. f 300.000 is ge bruikt voor verhooging van de kerstgave voor 1934. zoodat van die f 2.000.000 nog f 1,700.000 over is voor verhooging van den B-steun voor 1935. Het geval is derhalve zoo, dat zonder dat de gemeente zwaarder worden belast, de B- steun belangrijk kan worden verhoogd. De gemeentebesturen moeten dan ook evenals 't vorig jaar slechts een bedrag van f 2,10 per werkloozen uittrekken. Uit de circulaire blijkt voorts dat het Natio naal Crisis Comité nadere aandacht wenscht te zien geschonken aan de administratie en de controle. Voorschrift is thans, dat door of vanwege Burgemeester en Wethouders op on regelmatige tijden ten minste 3 x 's jaars de kas en boeken moeten worden gecontroleerd en dat van iedere kas-opneming proces-ver baal moet worden opgemaakt. Deze proces verbalen zullen op een betreffend verzoek aan het Nationaal Crisis Comité moeten wor den toegezonden. Ook den controleurs van het Nationaal Cri siscomité zal vervolgens ten alle tijde volledig inzage van kas en boeken en administratie van het B-comité moeten worden verstrekt. Hieruit blijkt dat het Nationaal Crisis Co-^ mité controle wenscht. te zien uitgeoefend door Burgemeester en Wethouders, doch dat- het ook rechtstreeks toezicht op de handelin gen van de plaatselijke comité's zal doen uit oefenen. Dit is niet te verwonderen, nu de ge meenten slechts een betrekkelijk gering deel dragen van de totale uitgaven en verreweg het grootste gedeelte door het Nationaal Cri sis Comité wordt betaald. De1 vraag-is- gerezen,.welke; gppieejiten .voor een bijdrage in /de :.kost£n yan -den B-steun in aanmerking komen-. Naar wij yerné'ihèn kó men daarvoor in aanmerking alle gemeenten, die uit het werkloosheidssubsidiefonds een bijdrage ontvangen in de kosten van steun verleening en/of werkverschaffing, doch ook kunnen die gemeenten een bijdrage erlangen, die, hoewel zij Op grond van hun financieelen toestand, geen bijdrage ontvangen uit het werkloosheidssubsidiefonds, inzake werkver schaffing en steunverleening zich gedragen naaf de betrekkelijke voorschriften van heu Departement van Sociale Zaken. JAARVERGADERING SCHOOLVEREENIGING „GROEN VAN PRINSTERER" De schoolvereniging „Groen van Prinsterer" zal op Donderdagavond 9 Mei haar jaarverga dering houden in de Dr. A. Kuyperschool aan de Rozenhagenstraat. Behalve de gewone agendapunten welke af gehandeld zullen worden, zal de heer W. F. Jansen, leider van het gemeentelijk bureau voor beroepskeuze en onder-voorzitter van het schoolbestuur, een lezing met lichtbeelden over „Beroepskeuze-voorlichting" houden. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM. Statistiek van bezoeken en uitleening over April 1935 (1934). I. Prinsenhof. Totaal 11132 bezoekers (v. 3. 9761); van wie overdag. 5593 mannen en 1491 vrouwen, 's avonds 3113 mannen en 935 vrou wen. De Leeszaal werd overdag bezocht door 1203 mannen en 191 vrouwen, 's avonds door 651 mannen en 142 vrouwen, in totaal 2187 per sonen (v. j. 1990). Het aantal bezoekers van de krantenzaal bedroeg overdag 3326, van wie 3098 mannen en 228 vrouwen, 's avonds 1598 mannen en 198 ouwen te za-men 1796 personen. Totaal be- zoeok 5122 (v. j. 5595).. II. Filiaal „Het huis te Zaanen". Bezoek to taal 1637 personen (v. j. 1481). Bezoek aan leeszaal door 682 mannen en 114 vrouwen, totaal 796 personen (v. j. 638). Aantal bezoekers aan beide inrichtingen 12769 (v. j. 11242). Het aantal uitgeleende boeken bedroeg aan het Prinsenhof 6620 (v. j. 6293), aan het „Het huis te Zaanen" 1462 (v. j. 1261). Het gezamenlijk aantal uitgeleende boeken bedroeg 8082 Cv. j. 7554). ZATERDAG 4 MEI T935 Verwachting: Zwakke totmatigen wind uit OóSféSj,. richting, gedeeltelijk bewolkt, droog weer houdens kans op onweer, weinig veranderinè in temperatuur. v Verdere vooruitzichten: Onzeker. Barometer Herenmorgen 9 uur 762 m.M Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 56 f. Laagste heden nacht 45 Hoogste heden 53 p' HOOG WATER TE JIDEN. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUlS Zondag v.m. 4.27 uur; n.m. 4.52 uur. Maandag v.m. 5.10 uur; n.m. 5,36 uur! Dinsdag v.m. 5,53 uur; n.m. 6,20 uur! Associatie voor Lijkbezorging, Lezing' van den heer J. Allebrandi. Ter viering van het 12 1/2 jarig bestaan van de Coöperatieve Vereeniging Associatie voor Lijkbezorging werd door deze vereeniging Vrij. dagavond een bijeenkomst georganiseerd waar de heer J. Allebrandi uit Amsterdam een lezing met lichtbeelden hield over „Het begrafeniswezen door alle tijden". In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer T. C. R. Smit, een overzicht van het werk der vereeniging sinds de oprichting. Hij dankte afgevaardigden van andere coöp. ver- eenigingen voor hun aanwezigheid en voor hun bloemenhulde. Verder vestigde hij er de aandacht op dat enkelen der oprichters, de heeren De Bok, De Laat, Piet, die nog in het bestuur zitting heb. ben en de heer Christiaans aanwezig waren. De heer J. Allebrandi wenschte in zijn func tie van voorzitter der Amsterdamsche ver eeniging namens de afd. Amsterdam, Den Haag, Hilversum. Delft, Zaandam, Utrecht en Alkmaar het bestuur geluk. Vervolgens sprak de heer Goedhart, voor zitter van den raad van commissarissen,, die tevens verschillende cadeaux aanbood aan de leden van het bestuur. De voorzitter schonk hierna een aantal ge. schenken aan eenige bestuursleden en func tionarissen der vereeniging. De heer Vos van Zalinge sprak nog eenige woorden, de heer B. A. A. Jansen uitvoerder namens het per soneel, en nadat de garagehouder, de heer Bouckaert nog een cadeau had aangeboden, begon de heer Allebrandi zijn lezing. Uitvoerig behandelde hij de wijzen van! uitvaart, die in de verschillende tijden ge bruikelijk waren. Hij sprak over de psycholo gische aanleidingen tot begrafenis bij de animistische volken en de overblijfselen van de gewoonten bij de primitieve stammen in onzen tijd. Ook toonde hij de wijze van be grafenis in den loop der eeuwen en den ontwikkelingsgang der ceremoniën. Verschil lende lichtbeelden gaven een beeld van de soort kerkhoven van de oudste eeuwen tot op heden. Ook behandelde spr. het begrafenjswezeri in de tegenwoordige tijden.- Tenslotte gaf spr. een overzicht van de toe standen' o'pfe rs cïi;l le 11de ,b eg r a a f pi aat sen die in zeer veel opzichten dikwijls veel-te wep- schen overlaten. Het streven van de verschil lende vereenigingen is erop gericht hierin verbetering te brengen Goudclausulek'westie voor den Hoogen Raad. Behandeling der zaak vier wéken aangehouden. Bij den Hoogen Raad zijn Vrijdag aange bracht de beroepen in cassatie ingesteld door de vereeniging voor den effectenhandel tegen de beslissing van het gerechtshof te Den Haag inzake de toepassing van de goudclausule met betrekking tot de 4% dollarleening 1930 van de Koninklijke Petroleummaatschappij en de 4 1/2% dollarleening 1927 van de Bataafsche petroleummaatschappij. Voor de eischeres stelde zich Jhr. Mr. W. M. de Brauw, voor de petroleummaatschappijen Prof. Mr. B. M. Telders. Op verzoek van den laatste werd de zaak vier weken aangehouden. Gereformeerde Kerk. genover de veel grootere voordeelen. I Wijting per 50 K.G. f4,30 Verkiezing van ouderlingen en diakenen. Voor de verkiezing van ouderlingen en dia kenen werden door den kerkeraad de navol gende dubbeltallen gesteld: Voor 4 ouderlingen in de Kloppersingelkerk. M. de Braai, C. van Heerden, J. G. Kempff, L. Meijer, J. H. Muller-, J. Otten, J. v. d. Vlies, Zomer. Voor 3 diakenen in de Kloppersingelkerk. P. van Driel Az., Th. Faber, M, Kooijmans, H. Lagerwaard, F. Schippers, J. J. Teitsma. Voor 2 ouderlingen in de Wilhelminakerk. D. Boerkool, M. Herrebout, A. Koeo.n, T. v. d. Lei. Voor 1 diaken in de Wilhelminakerk. Boon, R. Riphagen. Voor 1 ouderling in de Noord-Schoterkerk. Borger, L. de Vries. Voor 1 ouderling in de Hulpkerk. G. Hart, C. Meier. Voor 1 diaken in de Hulpkerk. J. Elffers, Th. J. Hart. Vaderlandsche Hypotheek bank mag de rente verlagen. De Hooge Raad heeft Vrijdag het ingestel de cassatieberoep tegen het arrest van het gerechtshof te Den Haag gewezen inzake de renteverlaging, der pandbrieven van de Va derlandsche Hypotheekbank niet ontvanke lijk verklaard op grond dat de eischer in cas satie bij het gerechtshof geen partij is geweest. De Vaderlandsche Hypotheekbank heeft dus thans in hoogste instantie dit proces gewon nen, waardoor de rente harer pandbrieven thans definitief verlaagd is. HOCKEY. Het int. tournooi te Brussel. Als de voorteekenen niet bedriegen, belooft het heden en Zondag in Brussel een prachtig hockeyfestijn te worden. Het weer is vaster dan ooit en de deelneming aan het tournooi is heel groot, zoodat aantrekkelijke wedstrij den verwacht kunnen worden. De buiten- landsche deelnemers zijn reeds Vrijdag in Brussel gearriveerd; zij hebben hun intrek in verschillende hotels genomen. Ook onze landgenooten zijn present en.... vól goeden moed, ook al omdat de kans groot is,'dat Van Lierop, die een blessuur aan zijn voet had opgeloopen, toch van de partij zal zijn. Hedenmiddag drie uur wordt in het Heysel- stadion de wedstrijd Nederland-Zwitserland gespeeld. De Hollandsche ploeg zal vermoede, lijk als volgt worden samengesteld: J. de Looper. Stokmans, Tresling, H. de Looper, Houtzagers, Van Lierop, Gunning. Schook. Brand, v. d. Hagen, Heybrock. Verder worden hedenmiddag nog gespeeld de wedstrijden BelgiëSpanje en Duitsch- landFrankrijk. Verwacht wordt, dat onze langënooten van Zwitserland zullen winnen en Duitschland yan Frankrijk. Wanneer de Duitschers morgen tegen Ne derland' uitkomen, kan men er van op aan, dat zij met een sterke ploeg verschijnen, om revanche te nemen voor de 21 neder laag te Amsterdam tegen onze jongens ge leden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6