RMPTII DAMRUBRIEK JU 1§ m 1(1 it iü H Hf li if e e iü S iü li B m g In m il 'M flini^iiifimtiiiiiinEBniniiiiiininHiniiaiifiiiiiiiiiiiiiirrinimniiiiiUiiHiiniiiiHiiraijnifliiniHflHnniitimini^ De Rugby League Cup Final; korte pauze bij Engelsche voetbalmatches; Rondom de F. A. Cup; Athleten gevraagd voor de O. S. te Berlijn; Ontevreden Spurs-aandeelhouders; Een Schotsch junioren golf-kampioenschap; Wereldrecords athletiek; Het beste sportverhaal; Definitie van een auto coureur. In Engeland worden twee soorten rugby ge speeld, door amateurs in vijftientallen ónder jurisductie van de Rugby Union en door be roepsspelers in ploegen van dertien onder lei ding van de Rugby League. Afgezien van een verschil in het spelreglement en in de punten telling, spelen de profs een competitie voor het kampioenschap alsmede een knock-out tournooi voor een beker, terwijl de amateurs ten einde te groote rivaliteit en ruw spel uit te schakelen, slechts in vriendschappelijke ontmoetingen uitkomen. Sedert eenige jaren wordt de Rugby League Cup Final op Wembley gespeeld, waarschijn lijk met het doel, propaganda voor het be- roepsspel in Londen en Zuid-Engeland te ma ken, waar tot nu toe uitsluitend amateur- vereenigingen gevestigd zijn. Den meesten aanhang heeft het beroepsspel in Yorkshire en omliggende provincies, alsook in Wales. Zaterdag a.s. zullen dan Huddersfield en Castleford elkaar op Wembley bestrijden en hoewel het sterke Huddersfield de beste kan sen heeft, hoopt iedereen dat Castleford de trofee zal veroveren. Laatstgenoemde club is gevestigd in het kleine stadje van dien naam, dat slechts 21.000 inwoners telt en de kleinste plaats is, die ooit in een cup-final vertegen woordigd was. Het valt licht te begrijpen, dat de c>ib niet over die financieele hulpbronnen kan beschikxen, die de groote vereenigingen tot steun zijn en het is slechts aan de spor tieve medewerking van de enthousiaste be volking te danken, dat men een eenigszins voldoende terrein-accomodatie kon inrichten. Eenige jaren geleden was het veld door zijn ongelijkheid haast onbespeelbaar, doch werk- looze supporters zorgden ervoor, dat het ter rein thans in uitstekende conditie is. De club'kan geen personeel bekostigen, maar hulpvaardige handen hebben twee houten kleedkamers gebouwd met één primitieve waschgelegenheid voor beide teams. De tri bune is op den afval van de naburige steen kolenmijn gebouwd Alle spelers zijn werk zaam in deze mijn en ook daags voor een wedstrijd wordt des avonds tot tien uur ge werkt. Slechts voor deze bijzondere gelegen heid van de Cup-final zullen de spelers Vrij dag vrij krijgen maar dat is ook de eenige luxe. die zij zich permitteeren. Dat is wel een verschil met de groote voetbalclubs, die voor extra-training naar een badplaats gaan, in dure hotels verblijven, golf spelen, schuimba- den nemen en behandeld worden met electri- sche massage en ultra-violette stralen. Zoo zeer leeft de bevolking van Castleford met haar club mede, dat ofschoon er, zooals ge zegd, slechts 21.000 inwoners zijn, bij den wedstrijd voor de derde ronde 27.000 toe schouwers aanwezig waren. De jongste speler van het team, Bernard Cunliffe is eerst 18 jaar oud en een zoo jeugdige deelnemer aan een Cup-final is iets nieuws. Enkele Engelsche sportbladen spreken er hun verwondering over uit, dat referee Fogg bij den eindstrijd tusschen Wednesday en West Brom de officieel op vijf minuten vast- gestelde pauze tot tien minuten verlengde. Inderdaad wordt in Engelsche matches slechts vijf minuten rusttijd toegestaan en het zal ons benieuwen, of daarvoor in den komenden wedstrijd Holland-Engeland een regeling ge troffen is. Het zou toch wel erg sneu voor de spelers van het Nederlandsch elftal zijn, als hun juist in dezen uiterst zwaren strijd twee derde minder tijd gelaten werd om op hun verhaal te komen dan waaraan zij gewend zijn Speciaal voor de minder vlugge spelers, zooals Van Run en Anderiesen, die toch al genoeg moeite zullen hebben, het tempo eenigermate te volgen, is vijf minuten pauze wel een heel erg groote handicap. Nu kan men wel zeggen, dat dit weinig verschil in het resultaat van de match zal maken, doch een 25-nederiaag is toch altijd nog verdienste lijker dan een 17-débacle. Hoewel Sheffield Wednesday den beker verdiend gewonnen heeft voor de eerste maal sinds 1907, toen zij E verton met 2—1 ver sloeg, had het resultaat evengoed omgekeerd kunnen zijn. West Brom toch leverde een on gekende prestatie, door tot tweemaal toe een achterstand in te loopen en na het tweede doelpunt van Sandford speelden zij zoo goed, dat de aanval drie opgelegde kansen kreeg, die echter niet benut werden. Eerst rende de middenvoor W'G. Richardson „clean through" de backs en met slechts keeper Brown voor zich wilde hij den bal in den uitersten hoek plaatsen. Hij schoot hardnet naast den paal. Vervolgens schoten Glidden en Sandford van dichtbij tegen het houtwerk, maar aan voerder Glidden liet de mooiste kans op de zege voorbijgaan, toen hij een lage „cross pass" van zijn collega op den anderen vleugel Boyes, niet bereiken kon. Men rekent het West Brom als een fout aan, dat zij in plaats van haar geregelden rechtsbuiten Gale, haar oud-aanvoerder Glidden opstelde, die in maanden niet meer in het eerste elftal ge speeld had en daardoor juist het beslissende •onderdeel van een seconde te langzaam bleek. Dit was een nadeel, dat het vermeende voordeel van zijn ervaring in de finale van 1931 tegen Birmingham ruimschoots ophief, vooral toen de rechtsbinnen Carter in hst laatste kwartier door een verwonding genood zaakt was, met Glidden van plaats te wisselen. Naarmate de wedstrijd zijn einde naderde en spannender werd kreeg de West Brom-doelman Pear son meest last van zijn zenuwen en hij heeft dan ook het derde doelpunt op zijn ge weten. De Sheffield-aan voerder Starling gooide in het laatste gedeelte van de match elke paar minuten zijn voorhoede door elkaar met het doel, de vijandelijke verdediging in de war te brengen. Vier minuten voor het eindsignaal werd de bal hoog door het mid den gespeeld en hoewel Pearson geen moge lijke kans had het leder te bereiken, liep hij uit. Linksbuiten Rimmer. die in elke ronde gescoord had, en viermaal het winnende doel punt had gemaakt, stond toevallig op de midden-voor plaats. Hij greep de kans onmid dellijk aan en kopte den bal over den keeper heen in het leege doel. Twee minuten later schoot hij een voorzet van rechtsbuiten Hoo per opnieuw langs Pearson. Men is het er algemeen over eens, dat dit één der best gespeelde finales in de beker geschiedenis was. Het is 32 jaar geleden, dat er zes doelpunten in een bekereindstrijd ge maakt werden; dat was in 1903 toen Bury met 6—0 van Deroy Coutn.v won. Slechts vier maal sedert het begin van deze eeuw zijn er vier doelpunten gescoord, in 1900, toen Burv Southampton met 4—0 versloeg, in 1901, bij een 3—1-overwinning van Tottenham op Sheffield United, vervolgens in 1908. toen Wolverhampton, onder aanvoering van den amateur, dominee Kenneth Hunt een 3-1- zege op Newcastle behaalde en tenslotte in 1928, toen Blackburn op onverwachte wijze met dezelfde cijfers Huddersfield uitschakel de. In laatstgenoemden wedstrijd werd nog eerder gescoord dan Zaterdag j.l. Want ter wijl Palethorpe aan Wednesday na twee minu ten de leiding gaf, wist destijds Roscamp van den aftrap af den Huddersfield-keeper met bal en al in het doel te loopen. Dit ontmoe digde de tegenpartij zoozeer, dat zij nog voor de pauze een 20-achterstand boekte. Bijna alle athletiekciubs in Engeland zijn thans op zoek naar veelbelovende jongeren in verband met de Olympische Spelen van 1936 te Berlijn. Weliswaar beschikt men na tuurlijk over een kern van geoefende en be proefde athleten, doch deze vinden hun eigen weg wel en zullen wel zorgen, in zoo goed mogelijke conditie te komen. Doch men slaat met bezorgheid de voorbereidende maatrege len In Duitschland gade cn vraagt zich af, of men tegen dat land met succes zal kunnen concurreeren. De Duitschers toch hebben het vraagstuk van een competente vertegenwoor diging op de eenige juiste manier aangepakt. Zij gingen van het standpunt uit, dat de ge wone j aarlijksche internationale ontmoetingen niet van zoo groot belang waren, sinds daar in meestal toch niet met geheel volledige ploe gen wordt uitgekomen en men deze wedstrij den gevoegelijk aan de reeds gevestigde athle ten van naam kon overlaten. Het is echter een zaak van nationaal prestige om op de Olym pische Spelen met de best beschikbare jonge krachten voor den dag te komen en deze worden reeds thans terdege voorbereid en ge oefend. Daarom heeft men bij onze Oosterburen be paald. dat aan jongelingen, die belangstelling voor athletiek toonen, vrij lidmaatschap, training en coaching bij de groote vereenigin gen zal worden verstrekt, waardoor de finan cieele belemmering voor werkloozen en minder gesitueerden wordt weggenomen. Dit voor beeld wordt thans door enkele clubs in het Noorden van Engeland gevolgd, maar zoolang deze maatregel niet algemeen wordt, is de vrees gegrond, dat men over te weinig veelbe lovende juniores de beschikking zal krijgen, om Groot-Brittannië te Berlijn behoorlijk te doen vertegenwoordigen. De aandeelhouders van de Tottenham Hotspurs-club hebben, nu de degradatie een feit is geworden, de handen ineengeslagen en een vergadering belegd, waarin geëischt werd, dat zij in de directie van deze vereeniging ver tegenwoordigd moeten zijn en zoodoende zeg gingskracht krijgen in het bestuur. Het schijnt, dat, zooals het zoo dikwijls gaat, de thans ontslagen manager Percy Smith wel voor alles verantwoordelijk gesteld werd, doch dat men dezen deskundige niet de facilitei ten en de bevoegdheid verschafte, om de maatregelen te nemen, die hij noodzakelijk achtte. Tenslotte kreeg Smith al de blaam, die eigenlijk de betweters in de directie toekwam. Men ziet, dat het in beroepsvoetbal al evenzoo toe gaat als bij andere groote ondernemingen. Na lange aarzeling is de Scottish Golf Union er op veler aandrang toe overgegaan, een kampioenschap voor jongens te organiseeren, welke meeting op de North Berwick-links ge houden zal worden. Het bestuur was langen tijd van meeening, dat het verkeerd was voor de sportieve opvoeding van jongelui, om hen als rivalen voor een kampioenschap tegen el kaar te laten spelen, doch het argument van de diverse clubs, dat zij daardoor reeds vroeg de noodige wedstrijd-ervaring opdeden en dat thans voorkomen werd, dat de jongens tegen veel oudere en geroutineerdere spelers moes ten uitkomen, heeft tenslotte den doorslag gegeven. Voor de wedstrijden, die deze week begin nen, hebben 47 jongelui ingeschreven, waar van niet minder dan een derde gedeelte uit West-Schotland afkomstig is. De 17-jarige Leith-Buchanan is favoriet en hij heeft vorig jaar getoond, deze distinctie te verdienen, door op de Inverness-baan in 68 rond te gaan. Zijn grootste concurrent is A. G. Lowe, een school jongen uit Wales, die in het Engelsche jon genskampioenschap van het vorige seizoen tot de laatste acht behoorde. Dat deze jongens soms beter spelen dan de oudere deelnemers moge blijken uit het feit, dat een 17-jarig jongeling zoo juist het Zuid-Afrikaansche amateur-, zoowel als het open kampioen schap gewonnen heeft, waarbij hij in laatst genoemd tournament verscheidene bekende profs, klopte, o.a. den Nederlandschen „open"- kampioen van 1934, den Engelschen beroeps speler Sidney Brews. Volgens Brutus Hamilton, athletiek-trainer aan de Californische Universiteit en daardoor ongeveer de belangrijkste persoon van deze Amerikaansche Hoogeschool, zijn er twee we reldrecords, die niet meer verbeterd kunnen worden, omdat de menschelijke limiet bereikt is. Dat zijn de 400 Meter hardloopen, die door Carr iri 46 1/5 sec. werd afgelegd en het ko- gelstooten, waarvan Torrance met 17 Meter 40 de houder is. De overige wereldrecords zijn, volgens Hamilton dan altijd, niet definitief. Zoo kan de tijd van 10 3/10 sec., door Williams, Tolan en Metcalfe over de 100 Meter gemaakt, verbeterd worden tot 10 sec. Een Fransche sportjournalist vindt het doelloos, over de waarde van records te pra ten. want, zoo zegt hij, vlak na den oorlog werd mij uitvoerig duidelijk gemaakt, waarom de tijd van den Fin Hannes Kohlemainen over de 5000 M. niet te verbeteren was. Want zelfs de beroemde Jean Bouin, in den oorlog ge sneuveld, kon niet sneller dan 14 min. 36 3/5 sec. over dien afstand. Doch enkele jaren later was het eerst Nurmi, daarna Ritola, vervol gens Lehtinen en nog een andere Fin, die het record tot 14 min. 17 sec. omlaag haalden. Een sportblad in Weenen had een prijs uitgeloofd voor het beste sportverhaal, dat niet langer dan 2000 woorden mocht zijn. De volgende inzending trok de algemeene aan dacht: „Mijn oudste broer traint zich in het discuswerpen. Gisteren heb ik zijn discus met lijm ingesmeerd, hetgeen hij te laat bemerkte. Mijn sportverhaal bestaat tot hier aan toe uit 21 woorden; de overige 1979 woorden heeft mijn broer gezegd, terwijl hij de discus uit i zijn hand trachtte los te maken". De automobiel-constructeur Moore heeft een definitie gegeven van een renwagen- coureur. Deze luidt als volgt: „Een goede coureur moet zijn als een kind met het hoofd van een man van vijftig jaar". VOETBAL. De wedstrijden voor a.s. Zondag. De belangstelling voor het resteerende ge deelte van het voetbalprogramma in on~e omgeving is niet heel groot meer. nu het be kend is geworden, dat Blauw WLt weer in de eerste klas is teruggekeerd en dat Overmaas en Vitesse er uit zijn verdwenen. Men is nu eigenlijk alleen nog nieuwsgierig naar de lot gevallen van H.B S. en H.V.V. Die twee Haag- sche clubs zijn druk bezig, elkaar ..af te maken". Ze hebben nu beide drie punten uit drie wedstrijden. H.B.S. speelt morgen haar laatsten wedstrijd tegen O.D.S. De Hagenaars moeten absoluut winnen om nog een kans op het eerste-klasseschap te behouden, want als O.D.S. wint, dan degradeert H.B.S. naar de tweede klasse. Zelfs een gelijk spel zou niet voldoende zijn, want H.V.V. die op eigen veld nog tegen O.D.S. moet spelen kan vijf punten halen. Het zou ons pïets verwonderen als het tenslotte nog op e?n beslissingswed strijd tusschen H.V.V. en H.B S. zal uitloopen In Amsterdam wordt morgen nog de wed strijd Blauw WitOvermaas gespeeld. Die wedstrijd heeft nog alleen deze beteekenis, dat de Amsterdamsche voetballiefhebbers ge- gelegenheid krijgen. Blauw Wit te bejubelen Het valt in Overmaas te prijzen, dat ze zich nog voor dezen wedstrijd beschikbaar stelt, In Afdeeling III is het nu weliswaar be kend geworden, dat Vitesse naar de tweede klas is overgegaan, maar het moet nog wor den uitgemaakt, welke tweeae-klasser zal promoveereri. Voor morgen is de wedstrijd S.C.H.Hengelo vastgesteld. De winnende partij is eerste-klasser. Alleen bij een gelijk spel moet nog een poosje op de beslissing ge wacht worden, want dan moet nog de wed strijd HengeloVitesse gespeeld worden. Ii» Afdeeling IV is nog niet spoedig te verwachten, wie den strijd om een eereplaats in de eerste klas zal winnen. Wel kan de wed strijd Willem IIRoermond, die morgen ge speeld wordt, van veel invloed zijn, want de winnende club maakt in ieder geval een heel goeden gooi. Verder is hier nog vastgesteld PalemigMiddelburg. Voor Afdeeling V wordt eindelijk de laatste wedstrijd voor de eerste klas gespeeld. Dat is Sneek—H.S.C. Het zal onze lezers waarschijn lijk niet interesseeren, wie op beide punten beslag legt. Voor de promotie tweede klasse moeten De Kooi en Hoogezand tegen elkaar binnen de krijtlijnen verschijnen. Hoogezand behoeft slechts gelijk te spelen om eerste klasser te worden, ten koste van Frisia. In Velsen en Beverwijk is de belangstelling voor voetbal nog heel groot, want Kennemers en Beverwijk maken een heel goede kans om te promoveeren. Morgen moeten ze beide echter een afwachtende houding aannemen, want voor hen is geen wedstrijd vastgesteld, wél voor de concurrenten. De Kennemers zou den natuurlijk het liefst zien, dat de strijd FortunaU.V.S. in een gelijk spel eindigde, en het zal Beverwijk vermoedelijk wel koud laten, hoe de uitslag van den wedstrijd A.P.G.S.—- Amstel zal zijn, want de Wijkers staan met hun vier punten uit twee wedstrijden fier bovenaan. Voor het landskampioenschap zijn vastge steld Ajax—D.W.S. en Go aheadVelocitas. Velen zullen een gemakkelijke overwinning voor Ajax voorspellen, maar we herinneren er aan, dat Ajax op 14 April bij de eerste ont moeting slechts met 10 kon winnen. Het zal er morgen dan ook wel heet aan toe gaan; we denken nog niet aan een nederlaag voor D.W.S.ook al heeft zij in deze belangrijke competitie geen enkel doelpunt kunnen maken. De wedstrijd in Deventer zal wel door Go ahead gewonnen worden. Voor de na-competitie der nummers twee kan morgen aan den Schoterweg een aardige strijd verwacht worden tusschen Haarlem en G.V.A.V. Als de roodbroeken met niet te veel invallers verschijnen, kunnen ze wel winnen. In Breda woïdt N.A.C.Heracles gespeeld. NederlandEngeland. onder leiding van B. Dukel. EINDSTAND OPLOSSERSWEDSTRIJD Van de vologende inzenders mochten wij van alle geplaatste vraagstukken de oplossin gen ontvangen- G. Postma 45 p.; F. Postma 45 p.: C. Suyk 45 p.: H Laros 45 p.; F. Dukel 45 p.; C. Rihe 45 p.; N. N. 45 p.: C. H. Wouters 45 p. Deze inzenders zullen dus om de prij zen moeten loten voor dezen wedstrijd' door de redactie beschikbaar gesteld. Deze loting wordt gehouden op den e.v. clubavond van D. C. IJ. De prijzen zullen aan de prijswinnaars worden toegezonden. Oplossingen Rubriek 15. Schijf 23 voor Zwart niet te winnen. No. 2 Probleem. Zwart: 1 3 4 8 10 11 12 13 14 16 17 36 en 1 dam op 28. Wit 15 23 24 25 26 30 32 34 38 41 43 47 49 en 1 dam op 29. Wit 49—44 29—33 33—22 47—41 25—20 en wint. Eindspel Blankenaar. Wit 2 dammen 2 5, één schijf op 21. Zwart: 3 6 39. Wit wint: 21—17 6—11 17x6 39—43 6—1 4348 537 enz. enz. Een '.eerzaam eindspel KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Hieronder volgen weer eenige fraaie partij fragmenten die zich in het laatste tournooi voordeden. Wit, B. Dukel: 25 27 28 32 35 37 38 39 43 48 Zwart, F. Raman: 3 4 9 14 16 17 19 23 24 26. Wit heeft in deze stelling tempo voordeel, hetgeen winst oplevert. Wit Zwart 1 .17—21 Wit dreigde met 28—22 en 38—33 ten aan val. 2. 39—34 9—13 3. 43—39 4—9 4. 34—30 13—18 5. 39—34 9—13 6. 38—33 3—8 Met gedwongen spel voor Zwart, forceert Wit de winst van 1 schijf. Doch in deze klas sieke stellingen kan men zelfs met twee schij ven achterstand zeer vaak vrij gemakkelijk de remise forceeren. Wit heeft van den cijfer- stand uit keurig gespeeld en goed berekend dat tempogebrek voor Zwart dreigt. ZATERDAG 4 MEI 1935 Overweldigende belangstelling. Zooals wel te verwachten was, is de be langstelling voor den voetbalwedstrijd Ne derland—Engeland, die op 18 Mei te Amster dam igespeeld wordt, buitengewoon groot. De „Sportkr." deelt mede, dat de aanvrage om toegangskaarten alles op dit gebied over troffen heeft. Vereenigingen. bonden en of ficials hebben samen niet minder dan 96.000 kaarten aangevraagd. De aanvragen van particulieren zijn hierbij niet inbegrepen. Het aantal Engelschen dat hier komt, is niet groot. Er zijn slechts 300 kaarten naar Enge land gezonden. In totaal hebben vereenigingen en bonden f 160.000 gezonden. Hiervan wordt meer dan een ton terug gestuurd, daar slechts ge ringe percentages kunnen worden toege wezen. AUTOMOBILISME. DAMESRIT DER K.N.A.C. De belangstelling, welke de sportieve dames leden der K. N. A. C. in de laatste ritten aan den dag hebben gelegd, is voor de Sportcom missie der Club aanleiding geweest, in het sportprogramma van dit seizoen een rit op te nemen, uitsluitend voor de dames bestemd. Dat wil dus zeggen, dat alle dames, die sportief voelen, in de gelegenheid zullen worden gesteld om in een ouderlingen kamp blijk te geven van haar vaardigheid. Het karakter van dezen damesrit is zoodanig dat de deelneemsters, voor zoover dat voor haar nog noodig mag blijken in kennis worden gesteld met den aard van een betrouw- baarheidsrit, zoodat zij bij volgende gelegen heden niet vreemd meer behoeven te staan tegenover de eischen, welke in dergelijke rit ten worden gesteld. De opzet is, dat de deelneemsters zich in De Bilt zullen vereenigen voor den start van den betrouwbaarheidsrit, die over een afstand van ongeveer 60 K.M. zal gaan. Na afloop ligt het in de bedoeling dat een gemeenschappe lijke koffietafel te Soesterberg zal worden ge houden of bij gunstig weer een picnic, waar voor in ieder geval een mooie gelegenheid in de buurt van Soesterberg zal worden uitge zocht. In den middag zal tot slot een eenvou dige behendigheidsrit worden gehouden, ten einde de bestuurderscapaciteiten der dames te onderzoeken. Dit laatste onderdeel van den damesrit moet men niet verwarren met een z.g. terreinrit, aangezien het in geen opzicht in de bedoeling van de sportcommissie ligt, de deelneemsters voor z.g. acrobatische toeren te stellen en voor deelneming if te schrikken. Deze damesrit zal plaatc 3a1. v- dag 25 Mei ei:. een fraai staaltje damkunst zien. Er werd ge speeld: Wit 1 34—30 Wit dreigt met 33—29 en 30—24 Zwart moet dit omzeilen. Op 27—32 Wit 31^27 32x21 ver plicht 13x2 29—23 en 30—24. Op 12 en 11—17 29—23 en 30—24. Op 19—23 29—24 en Zwart ontkomt niet aan verlies. Zwart speelde: 2. 28—32 49—44 Wit dreigt, met 2520 de partij uit te maken. Op 19—23 volgt 42—37. 3. 11—17 30—24 4. 19x30 35x24 32—37 gedw. Zwart's eeriigste zet op 611 4237 32x41 36x47 27x36 2621 en 2420 met winst. Op 13—19 42—37 en dam. 5. 42—38 en Wit wint een schijf daar op 37—41 36x47 26—21 47—41 volgt. 6. 6—11 31x42 Drie zeer fraaie partij fragmenten! Opl. en corr. binnen negen dagen te zenden aan Wassenaerstraat 23, IJmuiden-Oost. Zwart: F. Raman. ZWART O F.< CRICKET. NED. CRICKETBOND. Nu V. V. V. (Amsterdam) naar de eerste klasse is gepromoveerd en V. R. A. II zich heeft teruggetrokken, is door het N. C. B.-be stuur een competitieschema voorgesteld, waar bij de vereenigingen. vorig jaar uitkomende in atdeeling A en B. thans in één Overgangs klasse zijn ondergebracht, en wel: A. C. C.; P.W.; Quick (N.i S. C. H. C.; H.B.S.; Sparta; H.C.C. Ill; Rood en Wit II; C.V.H., R.C.H., Ajax (L.)Kampong en Excelsior. Met het oog op verre reizen is voor elke vereeniging het wedstrijd-rooster zoodanig vastgesteld, dat men van eer. billijke verdee ling mag sptsken aldus lezen we in het Alg. Hbld. Het aantal te spelen wedstrijden per ver eeniging varieert tusschen elf en veertien, waarbij sommige clubs elkander zoowel uit als thuis, andere elkaar in het geheel niet ont moeten. Zoo speelt A C. C., de eenige Amsterdam sche overganger, b.v. uit en thuis tegen P. W. (Enschedé); Quick (Nijmegen), S. C. H. C. Bilthoven) en Excelsior (Rotterdab). Uit tegen H. B S. (Den Haag); R. en W. (Haarlem) en R. C. H. iHaarlem) en thuis te gen C. V. H. (Haarlem) en Kampong "Utrecht). Sparta (Rotterdam) en Ajax (Leiden) zal zij dus niet ontmoeten. -38 WIT Wit: B. Dukel. Zwart: 8 13 14 16 18 19 21 23 24 20. Wit: 25 27 28 30 32 33 34 35 37 48. Met het spelen van 4843 812 43- 1217 staat de stelling symmetrisch, wat Wit geen voordeel brengt. 7. 28—22 8—12 8. 33—28 12—17! Zwart heeft niet anders dan het schijfoffer met 12—17. Op 24—29 volgt 48—43 29x40 35x44 23—29 44—40 18—23 40—34 30—24 en Wit wint. Op 2329 volgt 2823. 9. 22x11 16x7 10. 27x15 7—12 11. 48—43 Als compensatie voor het schijf offer heeft Zwart Wit 1 zet overgelaten n.m. 48—43. 12—17 12. 43—38 24-29 Correct is remise met 1822. Wit kan een tweede schijf door 2520 winnen, doch o.i. is winst uitgesloten. Op 38—33 volgt 22—27 met absoluut remise. Door den tekstzet krijgt Wit bij het juiste tegenspel kans te winnen. 3024? Het spel is thans remise. Winst kans had Wit gehad met 28—22 17x28 37—31 29x40 35x44 28x37 31x42 met mooie kansen voor Wit. Wij laten het aan onzen lezerskring over te beoordeelen of die stand remise is. Naar onze meening is de stand gewonnen voor Wit. Partij fragment No. 2 deed zich voor in de partij VosRustenburg welke partij Vos het eenige verliespunt bracht. Na fraai spel kwam het tot onderstaanden stand: Wit, Vos: 26 27 28 32 34 38 40 42 44. Zwart, Rustenburg: 6 7 8 13 15 17 19 23 35. Zwart aan zet speelde IS—20 en Wit kan thans eenvoudig door het schijf offer 25—30 winnen met 2822 te spelen waarna 4439 niet meer te coupeeren is. Zwart, Rustenburg. ZWART W/.e m.. WIT Wit, J. H. Vos. Nadat Vos deze het spel als volgt: fraaie winst overzag verliep I 15—20 20—24 8—12 7—12 12—18 2. 38—33 3. 34—30 4. 43—38 5. 40—34 Met 4439 heeft Wit de remise. 6. 27—21 en Zwart won verrassend door 2429 33x24 gedw. 18—22 21x12 22x42 en Zwart won. Partijfragment no. 3 ontstond in de partij P. J. v. DartelenJ. Bom met Zwart. Zwart 11 schijven 4 6 11 12 13 15 18 19 22 27 en 28. Wit: v. Dartelen: 25 26 29 31 34 35 36 39 42 48 en 49. partij fragment liet van Dartelen weer BILJARTEN. DE BILJARTSPORT EN DE MALAISE. Ook de biljartsport ondervindt den druk der slechte tijden. In Haarlem en Omstreken zijn vele biljartclubs daaraan ten offer gevallen, o.a.: „De Korenbeurs". „B. V. Haarlem". „Num mer Een". Ook in andere plaatsen in ons land bezweken tal van dergelijke vex-eenigingen en inrichtingen. Zoo vernamen wij, dat de aller grootste zaak op dit gebied, de Nieuwe Karse- boom te Amsterdam, waar niet minder dan 32 biljarts stonden en een 30-tal biljartclubs hun clublokalen hadden, failliet is gegaan. Hier door moeten al deze organisaties een goed heenkomen zoeken, waaronder verschillende met een goede reputatie op dit gebied, als b.v.: „K. R. A. S.", dat vaak nationale en interna tionale tournooien hield. Enkele groote clubs zijn daarin reeds geslaagd, doch verdrongen op haar beurt kleinere, daar de exploitanten zeer begrijpelijk liever hun lokalen aan om vangrijker organisaties afstaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 4 MEI Bioscoop De Pont: De Big van het Regi ment. 7 en 9.3'0 uur. ZONDAG 5 MEI Bioscoop De Pont: De Big van het Regi ment. 2.30, 5, 7 en 9.30 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg, welke apotheek te vens is aangewezen voor den achtdienst in de volgende week. AGENDA TE HAARLEM. ZATERDAG 4 MEI „De blinde vliegenier" Frans Hals Theater: 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: ..It Happened one Night", geprolongeerd. Matinée 2.30 uur. Ver der doorloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Geschichten aus dem Wienerwald" Op het tooneel: Carmelo Vesio, de beroemde Italiaansche tenor. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Madame Du Barry". Op het tooneel: Milcar Comp., een bijzondere variété-attractie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Groenendaal van 12 uur. Bloemententoonstelling in "s morgens 9 tot 's avonds ZONDAG 5 MEI Stadsschouwburg: Erika Mann's Pfeffer- mühle. 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Revue: ,,'t Gaat toch zeker goed". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Groenendaal van 12 uur. Bloemententoonstelling in s morgens 9 tot 's avonds MAANDAG 6 MEI Don Kozakken koor Gem. Concertgebouw: .Platoff". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds Ï2 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 9