UIT HET BUITENLAND Nieuws uit Zwitserland. GEHEEL GEBIT het belangrijkste nieuws THIJS IJS EN DE WINTERKONING Tandheelkundig Instituut p|NSD A O MEI 93 5 -word op De ontvoering van Berthold Jacob. De Duitsche antwoord* nota aan Zwitserland. Berlijn zal zich niet aan arbitrage onttrekken. De nieuwe regeering is een uitgesproken concentratiekabinet. Het beschikt over 240 van de 439 stemmen van het parlement. Tegenover de vroegere coalitieregeering be- teekent de huidige oplossing een succes voor de door Gil Robles geleide katholieke volks actie (Ceda), daar deze in het huidige kabi net met 5 ministers en de radicalen slechts 4 ministers vertegenwoordigd zijn. DUITSCHLAND. Van bevoegde Duitsche zijde wordt mede- 4ld ^at de Duitsch regeering in haar .'.j «v» Hp Inat.=;f".p 7.TtrihcorcnVto >ir»fo in de laatste Zwitsersche nota in- affaire Jacob verklaart, dat zij harer- afbreken kwestie vorige geven aanleiding heeft gegeven tot het der diplomatieke behandeling der reeds in dit stadium. Zij heeft in haar nota een uitvoerige uiteenzetting ge- van het door haar ingestelde onder den de daaruit te trekken consequenties, vr t Zwitsersche gezantschap, aldus de Duit- h® nota, heeft zich in zijn antwoord er fp beperkt. de tegenovergestelde meening Tt zwitsersche regeering te handhaven, zon- freenis feitenmateriaal tc produceeren. Si Duitsche regeering heeft in haar antwoord {a verder verklaard, dat zij zich niet zal ont- fékken aan haar verplichtingen, die voort- V ruiten uit. het Duitsch-Zwitsersche arbi- ira^everdrag. Uit. Bern wordt verder gemeld, dat in het nnlitiek departement gistermiddag in een con- frentie, onder voorzitterschap van bondsraad Motto het ontwerp opgesteld is van een arbi trate in de affaire-Jacob. Het ontwerp wordt Sen Bondsraad heden ter goedkeuring voor zegd en daarop aan de Duitsche regeering voorgelegdDaarin wordt overeenkomstig Jz Duitsch-Zwitsersche arbitrageverdrag van 3 December 1921 de benoeming voorge steld van 5 arbiters, waarvan één een Zwitser »n één een Duitscher moet zijn. Reide moeten door hunne regeerlngen benoemd worden, terwijl de drie anderen in gemeen schappelijk overleg moeten worden gezocht in staten, die niet bij de aangelegenheid be trokken zijn. Mocht een overeenstemming in- i-jjg de arbitrage of de benoeming der ge meenschappelijk aan te stellen arbiters niet jot stand komen, dan hebben zoowel Zwitser land als Duitschland het recht zich te wenden tot het Internationale Hof voor Permanente justitie in Den Haag. Joegoslavië. Regeeringsmeerderheid bij de verkiezingen. Het staat thans vast, dat de regeringspartij til de verkiezingen 221 van de 370 parle mentszetels heeft veroverd. De driemogendheden- conferentie in Venetië. De Hongaarsche minister van buitenland- sche zaken, De Kanya, de Oostenrijksche mi nister van buiteniandsche zaken Von Berger Waldenegg en de Italiaansche staatssecretaris Suvich hebben in Venetië een reeks besprekin gen gevoerd over de protocollen tusschen Italië, oostenrijk en Hongarije, die te Rome gesloten zijn. De besprekingen verliepen, vol gens het communiqué, „in een geest van de meest vriendschappelijke samenwerking. Er werden problemen bestudeerd, die direct de drie landen betroffen, op politiek gebied zoo wel als op economisch terrein en er werd bij zondere aandacht gewijd aan de voorberei ding van de a.s. conferentie betreffende het protocol van Rome van 7 Januari j.l. Nadat de belangrijkste punten waren opgehelderd werd een volkomen gelijkheid van opvattingen vastgesteld van de door de drie regeeringen nagestreefde doeleinden. De drie regeeringen hebben het vertrouwen, dat dit ophelderings- werk de overeenstëmmiing tusschen alle landen, die belang hebben bij bovengenoemde conferentie, kan vergemakkelijken". Voordat zij uit elkaar gingen hebben de staatslieden telegrammen van hulde gezonden aan Mussolini, Schuschnigg en Goemboes. Zuid" Amerika. De strijd in den Chaco. Van Paraguaansche zijde wordt medege deeld. dat de troepen op verschillende punten van het frj»;t de Boliviaansche aanvallen hebben afgeslagen. Te Santiago de Chili wordt medegedeeld, dat, wanneer te Buenos Aires de conferentie zal worden gehouden, waarop getracht zal worden, bemiddelend op te treden in het conflict in den Chaco, ook Uruguay zal worden uitgenoodigd. Het nieuwe kabinet van Lerroux. Pater Coughlin contra Roosevelt. De „radiopriester" niet erg op zijn gemak. Reuter meldt uit Detroit: Voor een enthousiast gehoor van 16.000 menschen heeft de bekende „radio-priester" pater Charles Coughlin de eerste propagan- da-vergadering van zijn „Nationale Unie voor Sociale Rechtvaardigheid" geleid. Pater Coughlin, die zijn bekendheid tot dusver alleen te danken had aan zijn radio redevoeringen. voelde zich, nu hij voor het publiek moest spreken, aanvankelijk niet zeer op zijn gemak. Staande in het felle licht van een batterij zieklichten zette hij, terwijl het zweet van zijn gelaat gutste,, zijn programma uiteen. Zijn organisatie, die voorloopig in 12 sta ten zal worden gevestigd, heeft ten doel „de massa te beschermen tegen de hebzucht en de overheersching van en de exploitatie door machtige belangen", de verbreiding van het beginsel van „sociale rechtvaardigheid" voor allen en de „handhaving en verdediging van het recht van privaat bezit, een recht, dat al tijd ondergeschikt moet zijn aan de onver' vreemdbare oppermacht der menschelijke rechten". Wij hebben ons, aldus pater Coughlin, niet georganiseerd om met de oude partijen te concurreer en, doch wel om de reactionnairen conservatieven en schijnheiligen, die het Con gres in discrediet brengen, te bestrijden. De regeering-Roosevelt geeft er de voorkeur aan met het Kwade op hooge plaatsen overleg te plegen, in strijd met de belangen der massa, en te luisteren naar hetgeen de Kamer van Koophandel en de Bond van Fabrikanten voorschrijven. Tegen de immoraliteit richt de Nationale Unie haar stem en zal zij haar vereenigde krachten richten. Ons plan is de verdrijving uit het openbare leven van allen, die ons bet-ere tijden beloof den en sociale rechtvaardigheid preekten en daarop na hun beloften te hebben ge broken de filosofie van de plutocratie practijk brachten Katholieken protesteeren tegen Staatsinmenging. Pelgrims niet mishandeld? Het herderlijk schrijven der. bisschoppen, waarin de ouders gewaarschuwd worden tegen de gevaren, waaraan hun kinderen onder het huidige regiem in en buiten de school zijn blootgesteld door de staatsbemoeiing met de opvoeding, in het bijzonder wanneer zij vol gens de bestaande plannen op den leeftijd tusschen 13 en 14 jaar naar nationaal-socia listische internaten zullen worden gezonden, is overal waar het in druk verscheen reeds aan het einde der vorige week door de ge* heime staatspolitie in beslag genomen. De kerken waren Zondag dan ook stampvol omdat- men mededeelingen. hierover ver wachtte. Deze zijn inderdaad in vele kerken gedaan terwijl in vele kerken het inbeslag ge nomen herderlijk schrijven van den kansel werd voorgelezen. 6 Bij het opwekken om bij te dragen aan een collecte voor het missiewerk onder de heide nen verklaarde de priester, dat er heidenen genoeg in Duitschland waren, doch dat het niettemin gewenscht bleef het Evangelie te verkondigen in vreemde werelddeelen. Officieel ontkent men thans dat de jeug dige katholieken die van een bedevaart naar den Heiligen Stoel ui-t Rome terugkeerden aan de Duitsche grens zouden zijn mishandeld. Een hunner zou slechts twee uur in arrest zijn gehouden omdat hij zich onbehoorlijk tegenover de beambten zou hebben gedragen, doch reeds na korten tijd kon hij zijn tocht /iet de anderen voortzetten. In een der Berlijnsche kerken werd door een jong priester namens den pastoor medege deeld, dat het Katholisches Kirchenblatt in beslag was genomen omdat het herderlijk schrijven der bisschoppen erin was afge drukt KONING GEORGE SPREEKT TOT ZIJN VOLK. Eensgezind de moeilijkheden tegemoet. Maandagavond heeft Koning George zijn onderdanen in het geheele Britsche Rijk per radio toegesproken. Zittend voor een gouden microfoon, die was opgesteld in de regentenzaal van Buckingham Palace, zeide de vorst met bewogen stem: „Aan het einde van dezen gedenkwaardigen dag wil Ik spreken tot mijn volk, waar het zich ook bevindt. Maar hoe kan ik uiting geven aan datgene, wat leeft in mijn hart? Hoe kan het anders, dat ik diep bewogen was, toen ik dezen morgen bij mijn; gang naar en van St. Paul's Cathedral langs de juichende menigten reed en dacht aan alles, wat de afgeloopen vijf-en- twintig jaar mij en mijn land en mijn rijk hebben gebracht? Woorden kunnen mijn ge dachten en mijn gevoelens niet weergeven. Ik kan U slechts zeggen, mijn zeergeliefd volk. dat de Koningin en ik U uit het diepst van ons hart dank zeggen voor alle trouw en liefde, waarmede Gij ons heden en altijd hebt om ringd. Ik wijd mij opnieuw aan U voor de ja ren. die mij moge gegeven zijn. Met dankbaar heid jegens God zie ik terug op het verleden. Wij hebben gezamenlijk groote beproevingen en moeilijkheden doorgemaakt; zij zijn nog niet voorbij; met verdriet denk ik aan diege nen mijner onderdanen, dit nog zonder werk zijn. Wij zun hun en in het bijzonder den genen. die lijden onder eenigen vorm van in validiteit, alle sympathie schuldig. Ik hoop, dat gedurende dit jubileumjaar allen, die daartoe bij machte zijn, hun werk en troost willen geven. Wellicht zijn andere moeilijkheden te wach ten, doch ik ben er van'overtuigd, dat wij ze met Gods hulp zullen overwinnen, indien wij ze met vertrouwen, moed en eensgezindheid tegemoet treden. Zoo zie ik met vertrouwen en hoop naar de toekomst. De jeugd behoort die toekomst. Ik vertrouw, dat door 't fonds, dat is ingewijd door'mijn geliefden zoon, den Prins van Wales, velen in liet geheele land naar geest en lichaam zullen worden geholpen, opdat zij nuttige staatsburgers zullen worden. Tot de kinderen wensch ik een bijzondere boodschap te richten. Herinner je, dat je in toekomstige dagen burgers zult zijn van een groot wereldrijk. Bedenk dat voortdurend, ter wijl je groot wordt, en indien de tijd gekomen is, wees dan bereid om met trots je werk, je verstand en je hart te wijden aan den dienst van je land. Ik ben zeer getroffen door alle gelukwen- schen, die mij heden hebben bereikt uit de Dominions en de koloniën, uit Indië en uit het Moederland. Mijn hart gaat uit tot allen, die thans naar mij luisteren, waar zij zich ook be vinden. Laat mij thans eindigen met de woor den, die Koningin Victoria 38 jaar geleden ge bruikte bij haar diamanten jubileum, want geen andere woorden zouden in meer oprecht heid en eenvoud kunnen uiting geven aan mijn diepe gevoelens: Ik dank U, mijn geliefd volk. God zegene U." Feest in Hydepark. LONDEN, 6 Mei. Een waar volksfeest is het afsteken van het geweldige vuurwerk in Hy depark geworden. Alle plaatsen zijn bezet. De regeeringsgebouwen en niet in de laatste plaats het Buckingham Palace zelf straalden des avonds in een fantastischen gloed. Een stroom van gelukwenschtelegrammen zijn in den loop van den dag y.an 'alle staats hoofden ter wereld en van de regeeringen dei- Dominions en uit de koloniën binnengekomen. Ook de opperste raad van de Mohammedanen heeft den koning een gelukwenschtelegram toegezonden. Het telegram richt de aandacht van den koning op de politieke toestanden in Palestina en doet bij deze gelegenheid een be roep op den rechtvaardigheidszin van den koning (V.D.) De aanstaande volksstemming over het „crisis-initiatief voorstel" en de verdediging van den Zwitserschen frank. Gering succes der fascistische frontpartijen bij de kanton nale verkiezingen in Bazel, Zürich en het Ticino. Bazel, het tweede Zwitsersche kanton met een socialistische regeering. (Van onzen correspondent). Mijnontploffing op Hakkaido. Lot van 84 mijnwerkers onbekend, Begin Juni zal de volksstemming over het reeds in een vroegeren brief besproken „crisis initiatief-voorstel" hier gehouden worden. Men weet, dat dit door ruim 330.000 staats burgers onderteekende initiatief-voorstel een bestrijding der economische crisis ten doei heeft door versterking van de verbruikkracht van het Zwitsersche volk, waarvoor in de eer ste plaats noodig wordt geacht een hooghou ding van de arbeidsloonen en van de prijzen der in Zwitserland voortgebrachte landbouw producten en industrieele artikelen. Des noods zal de staat financieele hulp moeten ver leenen, terwijl de staatsgelden dan niet uit verhoogde belastingen, doch uit nieuwe geld- leeningen zullen moeten verkregen worden. De bestrijders van dit initiatief-voorstel wij zen oa. er op, dat hierdoor het Zwitsersche staatscredlet zou geschaad worden, hetgeen een daling van de waarde van den Zwitser schen frank tengevolge zóu hebben. De voor standers. die zich heel goed bewust zijn van de impopulariteit van de gedachte van een mogelijken val van den Zwitserschen frank bij de groote meerderheid der Zwitsersche be volking, ontkennen beslist, dat de aanneming van het crisis-inltiatief-voorstel den Zwitser schen frank in gevaar zou brengen Zij richt ten tot de regeering, die het initiatief-voorstel krachtig bestrijdt, de uitnoodiging, dat voor- en-tegen standers zouden afspreken dit punt niet in den stembusstrijd te betrekken. Anders zou toch de aanneming van het crisis-initia tief-voorstel juist op grond van de argumen ten der tegenstanders, die ervan een waarde daling van den frank voorspellen, onge- wenscht gevaarlijke gevolgen voor den frank kunnen hebben! De Zwitsersche regeering heeft dit denk beeld als onuitvoerbaar van de hand gewezen. Zij achtte het onmogelijk één onderwerp van de gedachtenwisseling over het initiatief voorstel tot crisisbestrijding uit te schakelen. Als de voorstanders van dit voorstel inder daad zoo grooten prijs er op stellen, dat de waarde van deyiZwitserschen frank door dezen referendumstrijd niet verzwaktzal worden, dan hadden zij dit te voren moeten bedenken en niet een voorstel moeten indienen, waar van de aanneming stellig door het buitenland gebruikt zou worden, om nieuwe aanvallen op den Zwitserschen frank te doen! Of bij den stembusstrijd in Zwitserland zelf op dit vaar gewezen zal worden, is naar de mee ning der regeering van ondergeschikt belang. Het buitenland zal zich door een uitschake ling van de kwestie van den frank uit het debat over het „crisis-initiatief-voorstel" niet laten weerhouden het zijne over de evenlueele aanneming van dit voorstel te denken! Uit dit antwoord der Zwitsersche regeering valt dus af te leiden, dat zij bij haar bestrijding van het vooral door de socialisten en de jong- boeren verdedigde „crisis-initiatief-voorstel' niet zal nalaten op het belang van de hand having van den gouden standaard te wijzen en met het oog hierop verwerping van het initiatief-voorstel aan te raden. De verkiezingen voor de kantonale parle menten, die ongeveer met onze Provinciale Staten zijn gelijk te stellen, vinden in Zwitser land niet, zooals in Nederland, ongeveer ge lijktijdig plaats, doch worden in ieder kanton op een verschillend tijdstip gehouden. Hier- TOKIO. 6 Mei (V.-D.. Uit Hokkaido werd vanmorgen telefonisch gemeld, dat Maandagochtend om negen uur twintig in een kolenmijn te Horachi op Hokaïdo een ernstige ontploffing heeft plaats gehad. Omtrent het lot der 84 mijnwerker die zich in de mijn bevonden, is nog niets bekend. S.A. LEIDER AAN FRANSCHE GRENSPOST GEARRESTEERD. METZ, 6 Mei (Reuter) Aan de Fransche Grenspost te Creutzwald is een Duitsche auto aangehouden, waarin drie dames, een ge pensionneerd majoor van het Duitsch leger en een S.A.-leider in uniform zaten. Zij had den deelgenomen aan een Congres van^offi- eieren-oud-strijders te Saarbruecken. De S.A.-leider werd gearresteerd, wegens het dra gen van verboden wapens. Hij droeg namelijk zijn S.A.-dolk, de overigen werden over de grens geleid. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. De president der republiek heeft de door Lerroux ingediende lijst, inhoudende de samenstelling van het nieuwe kabinet, goed gekeurd; deze lijst bevat o.m. de volgende Da men: Minister-president Lerroux (radicaal); minister van buiteniandsche zaken: Rocha (radicaal) minister van oorlog: Gil Robles (Ceda); minister van marine: Roya Villanova (agrariër) minister van justitie: Ca Sanueva (Ceda); minister van financiën: Chapapieta (onaf hankelijk republikein); minister van binnenlandsche zaken; Por- tela Valladares (onafhankelük dicht staande hij de radicalen). De duisternis breekt aan De sneeuw houdt aan en nog steeds loopt die arme Thijs te dwalen. De wind steekt op, de vlokken dwarrelen heftig; de kou begint Thijs te bevangen. Waar moet hij heen? Geen licht, geen huis is er te zien. door ontbreekt de gelegenheid zich, tusschen de algemeene parlementsverkiezingen voor de Zwitsersche kamer in, een interessant denkbeeld over de stemming onder de be volking te kunnen vormen. In deze maand hebben echter althans In 3 van de 22 kantons parlementsverkiezingen plaats gevonden, waar door ten minste eenlg oordeel over de tegen woordige politieke stemming in het land mogelijk is. Het opvallende is het geringe suc ces der fascistische front-partijen in deze drie kantons (Bazel, Zürich en Ticino). Vooral de bevolking in de grenskantons bleek heel wei nig te willen weten van de opvattingen, die in het aangrenzend en land overheerschend zijn. Doch ook in het meer centrum van Zwitserland gelegen Zürich verkregen de frontpartijen slechts 6 pCt. van het aantal uitgebrachte stemmen. Zij zijn vrijwel van dezelfde kracht gebleven als verleden jaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in de stad Zürich. hetgeen voor een jonge partij een be denkelijk verschijnsel is. Een ander kenmerk dezer verkiezingen was. dat de partijen, die in de laatste jaren aan het bewind waren ge weest, aan invloed hebben verloren. Nieuw is dit verschijnsel, dat zich in crisistijden vrij wel overal voordoet, natuurlijk niet, doch het komt heel sterk tot uiting bij een vergelijking tusschen de op éénzelfden dag gehouden ver kiezingen van Bazel en Zürich, In Zürich, waar de socialisten sinds een tiental jaren de meerderheid in het gemeentebestuur bezitten, gingen dezen thans even sterk achteruit, als zij vooruitgingen in Bazel, waar burger lijke partijen aan het bewind wa' 'Tot ge volg van deze stemming-omslag is Gcnève thans niet meer het eenige Zwitser che kan ton is met een socialistische meerderheid in de regeering. B DE JONG VAN BEEK EN DONK. WOENSDAG 8 MEI. HILVERSUM. 301 M. Vara-Uitzending. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 met garantie, pijn- vanar «jj. Ioos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) Anderhalf jaar wegens beleedi- ging van Hitler. Oostenrijker in Duitschland veroordeeld. Uit Berlijn: De in Londen wonende Oos tenrijker Rohme is tot 18 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Hij werd er van be schuldigd, grove beleedigingen te hebben ge uit tijdens een reis in Duitschland aan het adres van Hitier, het nationaal-socialisme en de Duitsche vrouwen. FINANCIEELE BERICHTEN HET PARTICULIER DISCONTO IN DUITSCHLAND VERLAAGD. Het particulier disconto in Duitschland is met 1/8 pet. verlaagd tot 3 1/4 pet. Het dis conto voor gemeentezaken is eveneens met ROME, 421 M. 8.00 Orvitropia olv. J, v. d. Horst. 9.00 Gram. pl. 9.30 P. J, Kers: Onze keuken. 10.00 Morgen wijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continu bedrijven. Vara-tooneel olv. W. van Cappellen, trio L. Mieremet, Mr, J. H, van Peurscm (le zing) en gram. pl. 12.00 B. Blez (hobo) en W. Ciere (piano). 12.10 „De Zonnekloppers", olv. C. Steyn. 12.50 F. v. d. Heide 'klarinet.» en R. Schoute (piano) 1.00—1.45 „De Fliereflui ters", olv, E. Walls. 2.00 Voor de vrouw. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gram. pl. 6.00 Vara-orkest olv. H. de Groot. 6 30 Gram. pl. 6.40 Sportuitzending. 7.00 Vervolg orkest concert. 7.30 Voor het platteland. 7.50 C. Steyn (accordeon) en J. Vogel (piano) 8.00 Herh. SQS-ber. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.10 Rep. v. d. Tentoonstelling „Mooi Nederland" te Amsterdam. 8.30 Bonte Avond mmv. Dub- bel-X-Ensemble olv. C. Steyn, Orvitropia olv. J. v. d. Horst, Gaby Ehrhardt en Jenny Lee (Zang), Barandini (buikspreker), Vara-Too- neel olv. W. van Cappellen en P. Holman (conférencier). 11.00—12.00 Gram. pl. HUIZEë 1875 M. Ncrv-uit/,ending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8,15 —9.30 Gram. pl, 10,30 Morgendienst olv. Ds. J. Gil- lebaard. 11 00 Gram, pl. 11.15—12,00 Vioolreci tal E. Langeveld; adv.: C. van Erven Dorens. 12.15 Gram. pl. 12.30 Orgelspel R. Parker. 1.30 Gram. pl 2.15 Het Hendriks-Trio. 4.00 Zang door R. Ipema (sopraan. A. d. vleugel Chr. Veelo. 5.00 Kinderuur. 6.00 Technische cause rie. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Reportage. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Zang- en Voordrachtavond door leerlingen van de Idenburg-school te Rotter dam. Leiding: F. C. van Dorp. 9.45 Rotterd. Chr. Mannenkoor, Jongenskoor olv.H. W. de Wolff, en de Rotterd. Orkestvereen. olv. J. Trigt (Om 9.55 Vaz Dias 10.35—11.30 Gram. pl.. DROITWICH, 1500 M. 9.35—9.50 Morgenwijding. 10.05 Causerie. 10.20 Gram. pl. 10.50 Fransche les. 11.05 Or gelspel Q Maclean, 11.50 Ch. Manning en zijn orkest. 12.50 Orgelconcert R. Chamber lain. 1.25 Voor de scholen. 2,10 Het Fellowes Strijkkwartet. 2.35 Het Sted. Orke.st Bourne mouth olv, R. Austin, mmv. K. Taylor (plano). 4.05 Het Western Studio Orkest olv. F. Thomas. 4.35 BBC-Dansorkest olv. H Hall. 5.20 Be richten. 5.50 en 6.05 Lezing. 6.25 Bach-concert. 6.50 „The desert song", operette van Romberg. 8.05 Dialoog. 8.20 „I've got to have music" ge- varieert concert olv. A. Croon;Johnson. 8.50 Berichten. 9.20 BBC.-Orkest olv. M. Sargent. 10.20—11.20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram. pl. 11.35 Orkestconcert olv. Touche. 7.20 Orkestconcert olv Bigot, en solisten. 9.55 Dansmuziek. KALUNDRORG, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.504.50 Omroeporkest olv. Reesen. 5.05—5.35 Gram, pl. 7.20 Omroeporkest olv. Gröndahl. 7.55 An- dersen-programma. 8.40—11.20 2de en 3de acte van Wagner's „Tannhauser" olv. E. Tango. KEULEN, 456 M 5.20 Concert. 6.20 Vervolg concert. 11.20 Uit Breslau: Grenzland-orkest olv. Kaden. 1.35 Zang. 3.20 Zang en piano, 4.20 Omroeporkest olv. Hess, en solisten. 8.05 Omroeporkest olv. Buschkötter, mmv, A, Schoenmaker (viool). 10.10—11.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 1/8 pet. verlaagd. De op 15 Januari 1937 ver vallende schatkistbiljetten worden dienten gevolge afgegeven tegen 3 7/8 in plaats van 4 pet. en de op 15 April 1936 vervallende schatkistbiljetten tegen 3 5/8 in plaats van 3 3/4 pet. afgegeven. VOORUITGANG. Gelukkig zijn er ook bedrijven in Neder land. die ondanks de moeilijke tijden toch nog vooruit gaan. Wij vernemen tenminste, dat op de Swift-scboenfabrieken te Nijmegen dezer dagen de 250'te arbeider in dienst trad Dit treft ons des te meer, omdat de Swift- fabriek nog een zeer jong bedrijf is. 8.10 Orkestconcert olv. Marchesini.. 9.50 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 11.20 en 12.301.20 L. Langleis' orkest. 4,20 Het Pro Arte Kwartet. 5.50 Zang en piano. 6.35 Gram. pl. 7.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 9.30—10.20 Populair concert. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram. pl. 11.50 Omroeporkest olv. Dou- liez. 12.501.20 Gram. Pl. 4.20 Orgelconcert. 5.35, 4.50 en 6.35 Gram. pl. 7.20 Omroeporkest olv. Douliez. 9.30—10.15 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.35 Rijkszending: Mit Hermann Löns ins deutsche Land. 8.05 Pianoduetten 8.20 Con cert uit Hamburg olv. Maasz, 9.20 en 10.05 Berichten, 10.2011.20 Concert uit Keulen olv. Eysoldt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3