HET HUWELIJK VAN DEN DAG. Vijftig Jaar Roeisport. De K. en Z. V. Het Spaarne viert dit jaar haai' gouden, jubileum, en de reeks feestelijk heden V/ordt a.s. Zaterdag en Zondag geopend met nationale roeiwedstrijden op de Ringvaart bij Heemstede. Het mooie Heemsteedsche Soortpark zal een ideale accomodatie zoowel roor de deelnemers en hun bootenmateriaal Ijs voor het publiek opleveren, en er is een •root aantal inschrijvingen ontvangen. De Snaarne-wedstrijden openen het Nederland se roeiseizoen. Het ongewone feit doet zich erbij voor dal drie van de viJf oude vieren voor de „Varsity" die van Triton, Njord en „a ai vóór de studentcn-roeiwedstrijden elkaar bekampen zullen. Het programma be vat nog vele andere interessante nummers en de dames hebben er natuurlijk ook een groot aandeel in. Het Spaarne kan met voldoening op de vol tooide vijftig jaar roeisport terugzien. De ve.r- eenMug zic^ *n d*e halve eeuw weten te ontwikkelen tot een der grootste in den lande, bezittend een der mooiste clubgebou wen én een buitengewoon goede en uitge breide „vloot". Een eenvoudige zaak is dat niet geweest. In het ontwikkelingsproces van een roeivereeni- ging spelen de financiën wel een zeer over- heerschende rol. Roeien is een dure sport uit vereenigingsoogpunt bezien, omdat de nood zakelijkheid van een eigen gebouw en de aan schaffing en voortdurende vernieuwing van een groote hoeveelheid kostbaar booten-mate riaal erbij vereischt worden, terwijl het on derhoud van dit materiaal vakkundig perso neel vordert. Hoewel Het Spaarne steeds een contributie van haar leden geheven heeft, die tot de laagste bij de Nederlandsche roeiver- gnio-ingen behoort, is de vereeniging er niet temin in geslaagd zich constant te ontwikke len Daartoe was de steun van ouderen noo- dV- de stichting van het derde clubgebouw .„n de Friesche Varkensmarkt (1909) en voor al die van het huidige te Heemstede (1927) brachten flinke obligatieleningen met zich. Vertrouwen, ondernemingsgeest en vocrral het enthousiasme, dat zich persoonlijke opoffe ringen voor de goede zaak van een frissche, sezonde sport weet op te leggen, werden daar voor gevergd. Het Spaarne is wel zeer geluk- ki° o-eweest in het vinden van dezen onmis- baren steun, die zich vaak niet tot leeningen kon bepalen. Aan twee van haar ex-voorzit ters de heeren Willem Dyserinck (thans eere voorzitter) en J. de Breuk Lzn.. (thans eerelia, die het langst voorzitter der vereeniging was) is zij bovenal grooten dank verschuldigd. Treie andere namen zijn onafscheidelijk aan haar lan^e historie verbonden, en het is een bizon- der°voorrecht voor de vereeniging dat bij dit feest nog drie van haar oprichters: de heeren B J. Couvée Jr., F. J. L. Peltenburg en Jacobs, in* léven zijn en het zullen kunnen meemaken. Naast hen zou ik nog zeer velen kunnen noe men die de vereeniging vaak daadwerkelijk hebben gesteund en haar trouw zijn gebleven. De roeisport heeft bij Het Spaarne altijd de hoofdrol gespeeld. Het zeilen kwam in de tweede plaats, en ofschoon de vereeniging nog steeds een aantal 12-voets jollen bezit, die druk gebruikt worden, is de bevordering van de zeilsport. in Haarlem veel meer de taak van de voortreffelijke zeilvereenigingen, die onze stad bezit. Als roeivereeniging heeft Het Spaarne een steeds veelzijdiger wordende taak moeten ver vullen. Dat men de roeisport eigenlijk zijn heele leven lang met voldoening kan blijven beoefenen wordt wel bizonder goed gedemon streerd in de leden van onze Haarlemsche vereeniging. wier leeftijden varieeren van 16 tot in de 60. Daarbij kwam in de historie van Het Spaarne het oogenblik, dat men tot de toelating van damesleden besloot (1917). Al die verschillende categorieën roeiers en roei- sters eischen de veelzijdigst-mogelijke beoefe ning van de sport, en zoo vonden de la,tere Spaarne-besturen zich genoopt gelijktijdig toerroeien, raceroeien en stijlroeien, en ook het deelnemen aan lange afstands-tochten en aan vaardigheidsproeven (op 20 en 16 K.M.) te propageeren en te ontwikkelen. Op al die gebieden is heel wat gepresteerd. Raceroeien bleek de moeilijkste opgaaf, om dat Het SDaarne, gelegen tusschen twee uni- versiteits-steden. zijn jonge roeiers veelal spoedig aan Njord en Nereus moest afstaan, en verder zoo talloozen naar Indië vertrokken. Dit belemmert het vormen van goede wed- strijdploegen in hooge mate. Toch is sinds 1927 Het Spaarne een bekende figuur op de Nederlandsche roeiwedstrijden geworden, waartoe vooral het onvermoeide streven van dr. E. A. Kreiken, voorzitter in de jaren 1922- 1927, aanleiding gaf. In 1928 beleefde de ver eeniging een glorie jaar op de Nederlandsche wedstrijden: zij was zestien maal eerste, en behaalde twee kampioenschappen van Neder land: in vier met stuurman en double scuil. Sinds 1927 zijn trouwens in het geheel zeven kampioenschappen van Nederland door Het Spaarne gewonnen: drie in skiff, drie in double scull en één in vier met stuurman. De skiff is inderdaad bij Het Spaarne een bijzonder voorbeeld van succes op wedstrij den: Ir. Th. P. Tromp, Dr. P. D. Timmermans en Ir. Tj. de Vries wonnen er kampioenschap pen voor de vereeniging in. en H. Cox, die dit maal nog weer eens aan den start verschijnt, boekte jarenlang vele successen op de Neder landsche wedstrijden, terwijl er nu al weer jonge skiffeurs zijn die veel voor de toekomst beloven. De overwinningen in double scull sloten zich logisch bij die in de skiff aan. In de dames-wedstrijden in stijlroeien heeft Het Spaarne buitengewoon veel succes be haald: aanvankelijk alleen met vieren, later natuurlijk ook weer in de skiff. Op de wed strijden op de Ringvaart komt de vereeniging dan ook weer in vier damesnummers uit; bo vendien in drie race-nummers. De historie der vereeniging op het gebied van toerroeien zou meer ruimte vereischen dan ik hier besteden kan om er een waardig overzicht van te maken. Zij Wevat vele lange tochten, veel deelneming aan Rondvaarten door Nederland (die in 1909 voor het eerst gehouden werden), zelfs tochten op buiten- landsche wateren en twee merkwaardige ex pedities op de Noordzee. Die werden beide door ondernemende „vieren" op touw gezet: de eerste, vlak voor de oprichting van de ver eeniging in 1885, behoort tot de mooiste sport- herinneringen van B. J. Couvée; de tweede, in 1914, was vooral niet minder opwindend. Beide liepen gelukkigerwijze goed af: de vier- riemsgiek is allerminst een zeeschip, maar bleek een avontuurlijk „kustvaartuig". In ieder geval werden Katwijk en Noorüwijk er van IJmuiden uit mee bereikt. De Vaardigheidsproeven van den Neder- landschen Roeibond vinden bij Het Spaarne steeds groote belangstelling; driemaal won de vereeniging den nationalen wisselprijs daar voor, en zij hoopt dat in dit jubileum-jaar weer te doen. Tot zoover deze enkele feiten uit de historie van onze roeivereeniging, die tot de belang rijkste sportorganisaties in Haarlem en om geving behoort. Ook in dezen moeilijken tijd is zij krachtig en gezond gebleven, en steunt op een flink, ledental. Een schoone toekomst schijnt voor- Het Spaarne weggelegd en die wenschen wij het van harte toe. R. P. BEVERWIJK NAAR DE FLORA. De excursie van den Chr. Vrouwenbond naai de Bloemententoonstelling „Flora" zal op 14 Mei plaats vinden. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. In de Maandag gehouden vergadering van het Comité ter voorbereiding van den Natio nalen Reclasseeringsdag, welke op Zaterdag 18 Mei zal worden gehouden werden bespre kingen gevoerd over de te voeren propaganda. Medegedeeld werd o.m., dat de collectedag door den K.R.O. zal worden omgeroepen. Het Comité heeft van vele zijden medewerking mogen ontvangen. De speldjes zullen ten ver koop worden aangeboden door leden van de Chr. Meisjesvereeniging en door leden van de Graal en van de K, J. C. Met toestemming van het gemeentebestuur zullen op de kruis punten Molenstraat, Breestraat en Comelis Ampzestraat-Schans propagandadoeken wor den bevestigd. DE EMM ABLOEM-COLLECTE. De alhier gehouden Emmabloemcollecte heeft ruim f 285 opgeleverd. STEMMING VOOR DE CANDIDATENLIJST. De leden van de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" zullen Zondag a.s. een stemming houden voor de vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen. De vijf candidatenlijsten, waarover gestemd moet worden zien er als volgt uit: Lijst 1: G. Wellagen, M. Tromp, F. J. Scholts P. Bakker, J. Blokker. Lijst 2: J. J. Bisschop. Lijst 2a: W. de Groot. Lijst 3: J. G. Poel, Jac. Slotemaker, K. Com mandeur. Lijst 4: N. J. Out, J. L. F. Post, W. P. Lan- gendijk, N. Th. Braun, J. A. Modderman. Lijst 5: P. J. J. Haazevoet. FEESTELIJKE JAARVERGADERING VAN „HANDELSBELANGEN". De jaarvergadering van de Koopliedenver- eeniging „Handelsbelangen" droeg ditmaal een feestelijk karakter en als gevolg daarvan was de zaal van Hotel „Oud Meerenstein" ge heel gevuld met leden en hun dames, die aan de vriendelijke uitnoodiging van de feestcom missie gaarne gevolg hadden gegeven. De voorzitter van „Handelsbelangen", de heer J. v. d. Wel verheugde zich weliswaar over deze groote belangstelling, maar voegde daaraan den wensch toe. dat ook de ledenver gaderingen, waarin de belangen der leden worden besproken, over het algemeen een drukker bezoek zouden trekken. De kleinhan delaren immers zullen schouder aan schou der moeten staan, om niet ten onder te gaan. De secretaris, de heer J. Slotemaker werd vervolgens in de gelegenheid gesteld om zijn keurig verzorgd jaarverslag uit te brengen, Daarin memoreerde hij, dat het jaar 1934 zich onderscheidde door een vruchtbaar en eens gezind organisatieleven. Alle vereenigingsza- ken werden met de veilingen en de grossiers in de beste verstandhouding en zonder con flicten tot een goed einde gebracht. Voor den handel waren de uitkomsten zeer onbevredigend. De regeeringsmaatregelen, in het bijzonder de ingestelde akkerbouwcentrale hadden funeste gevolgen voor den kleinhan del. De secretaris merkte voorts op. dat de steun aan den land- en tuinbouw verzekerd wordt, blijkbaar ten koste van den kleinhan del. In de groentenvoorziening aan werkloo- zen kan niet anders worden voorzien, dan het verleenen van steun in natura. De protesten hiertegen kunnen niet scherp genoeg zijn, want den handelaren wordt het bestaan on mogelijk gemaakt. Alleen langs organisatori- schen weg is tegen deze wantoestanden te vechten. De saneering heeft in den handel veel werk met succes verricht. Nog steeds worden ech ter overtredingen geconstateerd. De secre taris spoorde de leden dan ook krachtig aan het werk der saneeringscommissie krachti; te steunen. De tijdsomstandigheden brengen mede, dat er geordend moet worden. De werk loosheid leidde tot een ongelimiteerde uit breiding van het aantal handelaren. „Beter een geordend bestaan," aldus de heer Slotemaker, dan in den vrijen handel ten onder te gaan. Het aantal leden, dat thans nog 215 be draagt, vertoonde een kleine teruggang als gevolg van den overschrijving van sommigen naar confessioneele organisaties. Na tenslotte nog dank te hebben gebracht aan den keur meester den heer J. de Vries voor zijn' verdien stelijk werk eindigde de secretaris zijn met applaus beloond verslag met de aansporing de saneering hoog te houden en nooit te koo- pen van den grossier-kleinhandelaar, den grootsten concurrent van den kleinhandel. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. Maks, maakte melding van een batig saldo, groot f 337.77, waardoor het be zit der vereeniging steeg tot f 1568. Den penningmeester werd dank gebracht en décharge verleend voor zijn gehouden beheer. Na afhandeling der huishoudelijke zaken kon het lang verbeide feestelijke gedeelte van den avond een aanvang nemen. De voorzitter van de feestcommissie, de heer P. C. Timmer leidde de artisten, d-e soubrette Henny Parker en den humorist Louis Dupont met een enkel woord in. Dit duo heeft de talrijke aanwezigen met zijn liedjes en amusante duetten eenige uren op zeer prettige wijze beziggehouden. Het succes van Mej. Parker en den heer Dupont was zeer groot en welverdiend. Zij werden op uitstekende wijze geassisteerd door Roemers Band. Een daverend succes viel ook den xylo phoon-viiluvoi L .-. club avond ook tijdens de feestvoorstelling voor de lezers van de „Kennemer Courant" zal optreden, ten deel. Een gezellig bal besloot dezen feestelijken avond, die niet zal nalaten den band tus schen de leden van „Handelsbelangen" krach tig te versterken. DRAVERSSL'CCESSEN. De harddravers van de stal Woestduin al hier, hebben op de te Sappemeer gehouden draverijen wederom eenige mooie successen behaald. In deze course won Harvest Lee den eersten en Quita den derden prijs. Berijder van de paarden was de trainer en pikeur, de heer W. Cnossen. DE STRAWBERRIES VIEREN FEEST. In verband met de promotie van het eerste heeren-elftal en van het dames-elftal zullen de leden van de hockeyclub „Strawberries" Zaterdagavond een feestelijke bijeenkomst houden. De feestavond wordt gehouden in het Kennemer Theater, SANTPOORT Jubileum Vox Humana. 25 jaar koorzang. .NSD, 935 Groote belangstelling wercl Dinsdagmiddag betoond voor de huwelijksvoltrekking van den populairen middenvoor van de Kennemers, den heer Klaas Groot met mej. A. Hoogland. Voor het stadhuis wachtte het bruidspaar een aardige verrassing. In clubcostuum vormden namelijk de adspiranten een eerehaag. waar door het gelukkige paar naar het- stadhuis schreed. Het moment werd op de gevoelige plaat vastgelegd. Het huwelijk weTd voltrokken door wethou der K. Steijn, die in zijn toespraak den wensch uitsprak, dat de middenvoor van de Kenne mers er in zijn loopbaan juist als op het groe ne veld in zou slagen de openingen te vinden, die uiteindelijk naar het beoogde doel zullen leiden. Bij het verlaten van het stadhuis bood een der adspiranten de bruid een fraaie tuil bloe men, aan die natuurlijk versierd was met de rood-zwarte clubkleuren De plechtigheid trok van de zijde van het in het rubato-tempo van publiek groote belangstelling. In hotel Zomerlust ontving de gemengde zangvereeniging „Vox Humana" haar gasten voor de viering van het 25-jarig bestaan van dit koor. Het getal belangstellenden was zoo groot, dat Dinsdag a.s. een herhaling van de zen jubileumavond gegeven moet worden. Zouden zij, die 5 Mei 1910 het ensemble op richtten, ook maar eenigszins vermoed hebben, dat hun initiatief nog eens met een zilveren jubileum bekroond zou worden? Deze vraag stelt het bestuur in het voor woord van het zoo smakelijk uitgevoerd pro gramma. En wel zeer terecht. Zoo iets zullen weinigen zich hebben kunnen denken, gezien de toestand van Santpoort en het vereeni- gingsleven aldaar een 25-tal jaren terug. En Santpoort bloeide op en Vox bleef niet achter. Nu is dit jubileum daar om te bewijzen, dat met eendrachtige samenwerking en het bevor deren van een onderling goeden geest ook hier iets blijvends tot stand is te brengen. In den loop der jaren heeft Vox tal van di rigenten gekend. Het waren de heeren Eisner, Berghuis, Zuidweg. Kwanter, Smit, Hooger- werf en thans de heer Joh. Brands. Deze laat ste heeft zijn koor op de energieke wijze, hem eigen, in korten tijd omhoog gebracht. Toen de voorzitter, de heer J. A. Westerho ven, het woord nam om de aanwezigen te ver welkomen, was de zaal goed bezet. Onder hen waren dames en heeren van het eere-comité en afgevaardigden van enkele lo cale koren. De eere-voorzitter, wethouder P. Nijssen, kwam eerst later en vergezeld door den burgemeester, mr, M. M. Kwint, ter concert. Vox had zich dezen avond moeite gegeven eens op bijzondere wijze voor den dag te ko men en een tweetal koorwerken van formida bele lengte ingestudeerd, n.l. Romberg's Lied von der Glocke en Erlkönigs Tochter van Niels Gade. De effectrijke compositie van Romberg getoonzet op Schiller's wereldbekend gedicht met denzelfden titel. De dichter plaatste als motto boven z'n werk: Vivos voco, Mortui plango. fulgare frango. (De levenden roep te saam, om de dooden klaag ik, de bliksem breek ik). Het is ontleend aan het randschrift van den bourdon, de groote klok, in de Schaffhauser Dom. Das Lied von der Glocke is het lied van lief en leed in het menschenleven. Doordat het klokgelui de meest treffende episoden uit menschelijk en maatschappelijk gebeuren be geleidt, heeft de klokkegieter telkens gelegen heid daarover uit te weiden. Geboorte, liefde- echt, leven en streven in het gezin, voorspoed, rampen, berusting en dood: ziedaar de reeks der schilderingen welke aan ons gehoor voor bijtrekken bij de reproductie van het koorwerk en de soli. Tot solisten had Vox zich gekozen mej. Lies Hertier, (sopraan), Jo Immink (alt), Jan Hen- sen (tenor) en J. Rotgans (bariton). De zoo onontbeerlijke instrumentale begeleiding, was in handen van Haarlem's Salonorkest, dat dit werk op prima wijze deed. Mej. Bets Neder- koorn verzorgde het pianistische gedeelte aan den vleugel met vaardige hand. De bariton, wien de Meister partij was toe bedeeld, wist met zijn aangenaam stemgeluid, dat technisch nog wel eens in gebreke bleef (ademhaling), bevredigende effecten te schep pen. Rhytmisch had het meer geaccentueerd kunnen zijn. De tenor had veelal met detoneeren te kam pen. iets wat in de duetteen nog extra opviel. Hij droeg zijn partij met veel entrain en moo; geluid voor. en hier vonden de aanwijzingen van Brands weerklank. Lies Hertier gaf met haar soli meer dan een belofte. Het viel ons op, dat hoewel soliste, zij de koren in 't eerst meezong. Iets wat door de fijngevoeligheid en pretentieloosheid weldadig aandoet. Ze bewijst daarmede, dat ze zich lid van het koor voelt in engeren zin en slechts in de soli zich hiervan losmaakt. Glashelder en eenvoudig van timbre (ge lukkig!) is haar stem, al is deze nog niet zoo omvangrijk al ze het zichzelf wellicht wenscht, vooral in het hooge register. Bij Jo Immink was de weinig eischen stel lende altpartij in goede „handen". De bekende soliste zong haar, zooals we het van haar ver wachten mochten. 1 Het koor had zijn gelukkige en minder ge lukkige momenten. De laatste waren vooral de brand-episode, laaiende vlammen gelijken tred hield. De stro fe Dem dunkeln Schoss was daarentegen van bijzondere bekoring. Ook b.v. het Tausend fleiss'ge Hande, hoewel we Vox daar gaarne wat rhythmischer hadden hooren reageereil. en de nuanceeringen!) In de forti weten de Vox Humanisten een ^roote klankrijkdom te ontwikkelen, waar Brands het meeste effect med.e te bereiken weet. Vooral het vrouwenkoor draagt- hier het leeuwendeel toe bij. Zoo werd deze Glocke op zeer verdienste lijke wijze gewrocht en oogstte terecht een langdurig applaus. Na de pauze genoot de ballade van de doch ter van Erlkönig een vlotte vertolking. De sage van den koning der elfen is overbekend. Goethe heeft er een zijner onsterfelijke gedichten aan gewijd. In deze ballade echter, welke ontleend is aan een Deensche volkssage, wordt verhaald hoe heer Oluf den avond voor zijn huwelijk bemerkt, dat nog een gast afwe zig is. Hij besluit hem te halen, doch de weg leidt langs den heuvel der elfen, die reeds zoo menigeen ongelukkig gemaakt hebben. De dochter van den elfenkoning noodt hem ten dans. Oluf denkt aan zijn bruid en weigert. Dan belooft zij hem de henfel op aarde of om gekeerd. hoe men 't noemen wil, doch zij loopt n blauwtje, zou de nuchtere mensch zeggen. Vertoornd dreigt zij hem met den dood. Hoe zei Goethe het ook al weer? „Und bist du nicht willig so brauch ich Gewalt! Ook Oluf moet zijn stoutmoedigheid met den dood bekoopen. En laat de wijze les na, dat men zich hoeden moet voor heuvels, waar schoone elven jonkvrouwen zich als de Loreley aan de zangkunst te buiten gaan. Dat 't man nelijk deel der jeugd het zich in de ooren knoope Ook Gade's compositie bloeide onder de handen van dirigent Brands op tot een In teressant koorwerk, waar we in aanmerking genomen, dat dit een feestconcert was, slechts goeds van willen schrijven. Hoe Vox Humana in de harten der Sant poorters leeft, hoe haar werk gewaardeerd wordt, bleek in de pauze toen vele bloemstuk ken werden aangedragen en vele felicitatie- en dankwoorden werden gesproken. In bonte rij waren er die van den voorzitter van Vox met een herinnerïngsrede, die namens alle le den den directeur huldigde, lauwerde en be- envelopte. Mevr. Brands mocht een bouquet bloemen ontvangen. Ook de bibliothecaris, de heer J. de Koning, die sinds de oprichting lid is, werd niet vergeten en ontving een gedach tenis. Den heer G. Bremerkamp, die de propa ganda voor Vox middels de pers altijd zoo consciëntieus verzorgd had, werd hiervoor op recht dank gebracht. De dames-solisten wer den allen bebloemd. Burgemeester Kwint bracht de felicitaties van het gemeentebestuur over. Spr. hoopte, dat Vox nog vele lauweren mag oogsten. Wethouder Nijssen feliciteerde namens het eere-comité de jubilarisse. de heer Mink uit Wervershoef sprak als voorzitter van den Noordhollandschen Zangersbond, een afge vaardigde van de zustervereenigïng Oefening Kweekt Kunst, de heer C. Visser Hzn. voor IJmuidcns Mannenkoor, de heer Verbeek als voorzitter van Santpoorts Bloei, een deputa tie der Turnvereeniging Santpoort, van het gemengd dubbelkwartet, etc., etc. Bloemenmanden werden aangedragen en weldra was het podium in een miniatuur- Flora herschapen. De vele blijken van appreciatie en de tal van ingekomen gelukwenschen, waar wij ons in deze kolommen gaarne bij aansluiten, ge ven Vox vernieuwde kracht om eens haar gouden feest te vieren. Schiller zei het immers dezen avond weer: „Fest gemauert in der Erde W. Hollend paard veroorzaakt ernstig ongeval. Eén doode, één ernstig gewonde. Dinsdag heeft nabij het kruispunt De Poort te Woudenberg een ernstig ongeluk plaats gehad. Op genoemd kruispunt reed de 73- jarige G. de Bree in een invalidewagentje en naast hem liep de 69-jarige landbouwer G. Rol, die met manden eieren naar de markt ging. Een op hol geslagen paard met wagen van den landbouwer Legemaat uit Maarsber- gen reed in woeste vaart de beide oude man nen onderstboven. De heer de Bree kreeg zoo'n ernstigen schedelbreuk en andere verwondin gen, dat hij kort daarop aan de gevolgen is overleden. De heer Rol kreeg een schedelbreuk en brak een pols. Hij Ls in ernstigen toestand naar het Diaconessenhuis te Utrecht overge bracht. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 Mei. Bevallen 3 Mei: J. P. C. van Kampen- Tromp, z.; 4 Mei: W. Mooi weerSchoenmaker, A. v. d. VeldeBoetje, d.; F. van Houten—Kol- lender, d,; 5 Mei: A. M. SmeemanFelix, z.\ A. J. VerloopStaphorst, d.; G. K, Kuiper v. d. Reep, d.; A. PeetoomMarquardt, z.; C. H. Riedemanv. d. Veldt, d.; toen des dirigenten slagvaardigheid met de Overleden 5 Mei: j., Akendamstraat; j„ Z. B. Spaarne. M. E. ZfjlstraLursen, 69 J. J. van Hazebroek, 84 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam, Rotterdam naar New-York 6 (9.28 v.m.) 170 mijl Z.W. van Valentia. Voiendam, N.-York n. Rotterdam 7 v. Ply mouth 8 (v.m.) te Rotterdam verwacht. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 4 te Seattle. Edam, New-York n. Rotterdam 5 te Boston. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 6 te Bilbao. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk 7 v. Beira te Rotterdam vertr. (n. m.) naar Bremen. Boschfontein 7 (n.m.) v Bremen n. Ham burg. Jagersfontein (thuisr.) 7 v. Dar-es-Salaam. Randfontein (uitr.) 5 v. Lor. Marques. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Seriphos n. Emden p. 3 Gibraltar. Vredenburg, 6 van Malilla. Stad Haarlem,'Melüla naar Roterdam p. 7 Dungeness. Flensburg 7 van van Rotterdam naar Narvik Stad Vlaardingen, 7 v. Kirkenes te Vlaar- Öingen. Stad Zwolle, Rotterdam naar Ancona pass. 3 Gibraltar. Stad Zaltbommel, Rotterdam naar Imperia 5 (4.19 n.m.) 30 mijl Z.W. van Niton. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (uitr.) 6 te Sydney. Almkerk (thuisreis) 7 te Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (uitr.) 6 te Kobe. Gaasterkerk (uitr.) 4 (2.12 n.m.) 75 mijl Z.W. van Niton. Grootekerk (uitreis) 4 van Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vulcanus, 7 van Barcelona te Genua. Merope, 7 van Danzig te Kopenhagen. Orion, 7 van Castellon te Barcelona. Orestes, 7 van Haifa naar Beyrouth. Costa Rica, W.-Indië n. Amsterdam, 7 v. Pta Delgada. Ceres 7 van Malta naar Patras. Stella, Bourgas n. Amsterdam p. 7 Gibral tar. Aurora, 6 van Valencia naar Alicante. Euterpe 7 van Bordeaux te Amsterdam. Ganymedes 6 van Izmir naar Stamboul. Juno, Venetië n. Rotterdam 6 van Algiers Perseus, 7 van Stettin te Amsterdam. Triton, Lissabon n. Amsterdam 6 (12 midd.) 260 mijl Z.W. van Ouessant. Rhea, Rotterdam n. Vigo p. 6 Ouessant. Orpheus, Rotterdam n. Pasajes p. 6 Oues sant. Colombia, Amsterdam n. Barbados pass. 5 Ouessant. Amor 4 v. West-Indië te New-York. Bacchus, Valencia n. Rotterdam p. 6 Gi braltar. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 4 v. Antofa- gasta KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland 5 van B.-Ayres naar Amsterdam. Montferland (uitr.) 3 van Santos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone (uitr.) p. 4 Dungeness. Alchiba (thuisreis) 6 van Rio Janeiro. Alpherat, 7 van Rotterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, Rotterdam n. Batavia 7 (10 v. m.) van Tanger. Kota Nopan 7 van Rotterdam te Antwerpen. Kota Tjandi (thuisreis) p. 6 (3 v.m.) Pt. de Galle. Djambi (thuisr.) 6 (11.30 n.m.) te Londen. Kota Baroe (uitr.) p. 6 (11 v.m.) Kaap Guardafui. Kota Pinang (uitr. p. 6 (11 n.m.) Kaap de Goede Hoop. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (uitr.) 7 te Port Said. Tajandoen (thuisreis^ 6 te Marseille. Salawati (uitr.) p. 4 Ouessant, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Adelaide, Japan n. Rotterdam 6 te Havre. Patroclus, Japan n. Rotterdam 4 te Shang hai. Achilles, Japan n. Rotterdam 7 v. Taku Bar. Ubena, 6 van Roterdam te Port Natal. Ettore, Rotterdam n. Reggio p. 7 Gibraltar. Macgregor Laird, Rotterdam naar Kribi 6 van Teneriffe. Neerlandia, m„ 6 van Hamburg n. City of Eastbourne, Rotterdam naar Ja pan 5 te Hongkong. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 5 van Shanghai. Duitsche visschcrij. De reederij Kohlenberg Putz te Weser- muende sluit het boekjaar 1934 al' met een netto-winst van 12.900 Mark. Deze worden met een bedrag van 60.000 Mark uit het reserve fonds gebruikt tot delging van het verlies over 1933 ten bedrage van 78.547 Mark. Er blijft dus nog een ongedekt verlies van 5.647 Mark. De bij de Nederlandsche Scheeps-Hypotheekbank gesloten leeningen zijn afgelost. Havenverbeteringen in Finland. De haven van Abö zal in den loop van dit jaar belangrijk worden verbeterd door aanleg van nieuwe kaden en kranen. De haven van Lappvik zal worden vergroot met werk ongeveer twee jaar gemoeid zullen zijn. Schoenenboot verkocht. Het Tsjechische stoomschip „Little Evy" van de bekende Bata-fabrieken, hetwelk ge bruikt werd om de producten dezer fabrieken naar de verschillende havens te vervoeren en bij de zeevaart bekend was als de schoenen boot is naar Frankrijk verkocht. Het schip is te Rotterdam verbouwd en dezer dagen naar de nieuwe bestemming vertrokken. Opgelegde Deensche boot. In tegenstelling met de verwachting, dat de vloot in het begin van hel jaar meer in de vaart zou komen, blijkt het dat het aantal op gelegde schepen in Denemarken toeneemt in- plaats van vermindert. Op 1 Januari lagen 19 schepen met 28.000 Br. Register Ton werkloos en op 1 April was dit al gestegen tot 42 schepen met 66.000 Bruto Register Ton. AANGEKOMEN 6 Mei: Plu to s.s. Odense Oberon s.s. Middell. Zee 7 Mei: Ousel s.s. Liverpool Perseus s.s. Stettin Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN 6 Mei: Prinses Juliana m.s. Den Helder Spes Salutis m.s. Rochester Asperity m.s. Rouaan Mary m.s. Rouaan Embla s.s. Karlshamn

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5