HET NIEUWE AVONDBLAD Minstens 5 cent espa ring Umuider Courant! Haringdrijfnetvisscherij geregeld. 20e 1 AARGANG No. T58 DONDERDAG 9 MEI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden "tnededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevojgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.- Bank te Schiedam. De Vijfde Flora. Vrijdag wordt de vijfde en laatste tiendaag- sche tentoonstelling in het „Bloemenpaleis" op de Flora geopend. De Vijfde Tiendaagsche „ter begeleiding van den bloei van het ter rein", zooals het Uitvoerend Comité het uit drukt. Deze Vijfde Flora zal bestaan uit in zendingen van vervroegde zomerbloemen. Twee belangrijke producten van de bloembol len-streek, iris en gladiolus, zullen met rozen, anjers, lelies en andere snijbloemen worden tentoongesteld, en andere gedeelten van het Bloemenpaleis zullen bezet worden met inzen dingen begonia's, gloxinia's, pot- en diverse perkplanten, terwijl ook nog een nieuwe col lectie orchideeën, op geheel andere wijze op gesteld, het oog zal verblijden. Dit alles belooft weer heel veel. Er zijn men- schen die juist door de merkwaardige climax, die het tentoonstellingsbestuur in zijn „Tien- daagschen" heeft weten te ontwikkelen, zijn gaan twijfelen of nog iets mooiers dan de Vierde denkbaar zou zijn. Ik moet erkennen dat ik dien twijfel niet deel. De wonderen der Flora schijnen onuitputtelijk, en als het trio Van Waveren-Krelage-Voors verklaarde dat het zijn climax nog wel in een zesde, ja ze vende Flora zou kunnen doen stijgen zou ik ook geneigd zijn het te gelooven. Helaas moet er aan deze blijde tentoonsteling der natuur schoonheid ook eens een eind komen. En dat eind beginnen we nu te naderen. Het zal gelukkig een blijde finale kunnen zijn, waaruit ongetwijfeld de plannen voor de volgende Flora alweer voort zullen komen. Want nu is al wel ruimschoots gebleken dat het moedige initiatief, dat deze tentoonstel ling in een slechten tijd ondernam, ten volle gerechtvaardigd is. In alle opzichten blijkt Flora 1935 een groot succes te zijn. De koene verwachtingen van het tentoonstellingscomité omtrent een veel grooter bezoek dan bij de ex positie van 1925 verwachtingen die zooveel pessimistisch hoofdschudden hebben uitgelokt zijn zelfs tenvolle bewaarheid. Misschien Zullen ze straks nog overtroffen blijken te zijn. Flora's voorbeeld moet niet alleen een sti mulans voor de Nederlandsche cultures, maar ook een aansporing zijn voor vele menschen in gansch andere bedrijven, wier ondernemings geest het onder den druk der tijden dreigt te begeven. Uit het Flora-succes kunnen zij nieu wen moed putten om op hun terrein weer eens wat nieuws op touw te zetten. Wie zijn vindingrijkheid peilt, wie met durf aanpakt en risico niet schuwt, kan in deze tijden soms op buitengewone wijze slagen. Het is bekend dat slechte tijden een beter gelegenheid bieden voor de ontwikkeling van nieuw initiatief, dan perioden van hoogconjunctuur. Flora heeft ons nu al bijna twee maanden Jang een ware weelde van bloemenpracht en van blijdschap gebracht. Van blijdschap ook, want zij heeft in ettelijke zorgelijke levens de zon doen schijnen. Zij heeft daar ben ik zeker van tallooze menschen de schoonheid des Levens weer eens doen besef fen. En bij den invloed van een kort tentoon- stellingsbezoek is dat niet gebleven, want hoevelen hunner zullen sindsdien niet weer met nieuwe belangstelling de Natuur zijn gaan zien, en genoten hebben van een uitzicht, een boschkijkje, een bloemenperk in hun dagelijk- sche omgeving waarop ze eigenlijk nooit let ten? Hoevelen zullen er gezegd hebben: we moeten toch eigenlijk bloemen in huis heb benof zelfs op kantoor. Hoevelen zijn er niet, die meer aandacht aan hun tuintje zijn gaan wijden, omdat je daar toch eigenlijk zoo veel plezier aan kunt beleven! Het tentoonstellingsbestuur zal straks wel zijn officieelen dank aan de pers gaan be tuigen voor de ondervonden medewerking. Als journalist wil ik het graag vóór zijn en het namens dit blad onzen dank betuigen. Ons blad heeft veel aandacht aan deze Flora be steed, zoowel in artikelen en beschrijvingen als in illustratieven zin. En we zullen die aandacht aan Flora 1935 blijven geven tot haar laatsten dag toe. Maar dat is een blijde taak. Wij zijn in een tijd als deze wel heel dankbaar dat wij onze lezers op dit feestelijk gebeuren kunnen onthalen ter vergoeding van al de misère die helaas dage lijks uit het nieuws spreekt. Naast bewapeningswedstrijden, bezuini gingsplannen, werkloosheids-statistieken, jaar verslagen van maatschappijen met geweldige verliezen, wantoestanden in allerlei landen en de rest, die nu eenmaal wel gemeld móeten worden, hebben we ons gelukkig eens kunnen laten gaan in deze kleurige, blijde stralende Flora-1935, die zoovelen hun leed heeft doen vergeten, die een golf van optimisme heeft gebracht en de zon heeft doen schijnen.... ook in de pagina's van de krant. Daar zijn wij Flora dankbaar voor. R. P. IJMUIDEN OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. ZEEVOGELS—V.V.IJ. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld de ontmoe ting tusschen rangnummers 1 en 2 van de lste afd. Zaterdagmiddagcompetitie. Daar in de competitie de punten werden gedeeld, ver wachten we ook nu een spannende ontmoe ting. We verwachten een kleine overwinning van de kampioenen, hoewel Zeevogels haar Uiterste best zal doen. de finale te bereiken. De toegangsprijs is laag gesteld, zoodat een ieder in de gelegenheid is kennis te maken met de Zaterdagmiddag-competitie. De wed strijd vangt aan om drie uur op het N.A.S.B.- veld aan den Hagelingerweg te Driehuis en staat onder leiding van den heer A. Peper. OPENBARE MUZIEKLES. Hedenavond geven in „Het Wapen van Velsen" de leerlingen van den heer Willem van Tilburg een openbare muziekles. Een groot aantal leerlingen zal op deze openbare les proeven van bekwaamheid afleggen. Concert IJmuiden's a Capella Koor. Als gast Eendracht's Mannenkoor. Het a Capellakoor is geen ensemble, dat aan den weg timmert. (Men verontschuldige ons deze hinkende vergelijking). Het is reeds geruimen tijd geleden, dat we het op een openbaar concert mochten hooren. Ook voor de vereenigingen is het echter crisistijd, zij het dan gelukkig minder op artistiek dan wel op financieel gebied en het risico van het ge ven van een concert is werkelijk te groot, dat men er al te gemakkelijk toe zou overgaan. Het was er dan nu toch van gekomen en de gastvrouwe sloeg met den ons voorgezetten muzikalen disch zeker geen kwaad figuur. Ex- waren meerdere zeer appetijtelijke gangen en alle vocale en instrumentale spijzen wer den met de meeste toewijding opgediend. De service was dus in orde. Aan de toebereiding er van was in de keuken, die in de kunst re petitiezaal heeft, door den chefkok, den di recteur, den heer P. Grin Jr., de meeste zorg besteed, opdat het de gasten goed smaken zou. Tafelpraeses was de heer A. de Waal, die allen hartelijk verwelkomde en ons een sma kelijk eten toewenschte. En daarna begon Lucullus zijn festijn. Het hors d'oeuvre verscheen in den vorm van het a Capella Koor met een 3-tal nummers, waarvan het eerste de Wolff's Levensvernieu wing was. Dit ging voor de sopranen ge vaarlijk hoog; zij hadden te veel te forceeren en haar klank lijdt er onder. Aan het slot van de strofe II gaf het mannenkoor, in het bij zonder de bassen, homogenen zang. Mooie nuanceering werd in het Salve Regina ge noteerd; al is het te moeilijk er werd met veel tekstbegrip gezongen. De diskant is jam mer genoeg niet de sterkste zijde van het koor. En dan bedoelen we voornamelijk de sopra nen ze zingen niet homogeen genoeg en heb ben dikwijls neiging tot te hoog inzetten, wat dan tot opdrijven leidt. Zoo komen ze zelf voor den val., want als de hooge passages ge naderd zijn kunnen ze deze ten eenenmale niet halen. De tenoren zijn over het geheel van goede capaciteit; doch wel zeer in de minderheid. Bassen en zeker de alten, heb ben de beschikking over behoorlijk materiaal. De heer Grin, die op zeer muzikale wijze het koor leidt en toont een vlot begrip te hebben van de diverse composities, wenschen wij' het 'materiaal toe van de Eendracht- mannen. Want hoe frisch en muzikaal a Ca pella Koor ook zingen moge, het klankgehalte is nog niet, wat de zangers en zangeressen zelf wel wenschen, dat het zijn moet. Van de hors d' oeuvre was Olman's Mei het meest smakelijk gesaVoueerde. Directeur Van Dijk en zijn mannetjes van Velsen-Noord gaven met de Gravers, van Ol- man een te zware krachtproef, die vooral rhythmisch vele verlangens naar voren bi-acht. Ook de vastheid en de uitspraak kon helderder zijn. 't Gehalte is zeer aanvaardbaar; de ver dienste van de registers hebben we dikwijls mogen noemen. Heinze's Bede begon keurig; directeur van Dijk heeft een voorliefde voor het extra-ver- zorgen der nuanceering en dit kan Heinze's werk best hebben. De heer A. Wegman zette de baritonsolo zeer gevoelig in en wist hier mooie effecten te bereiken. Jammer, heel jammer, was daarna die storende ruwheid van de tenoren, die zelfs onzuiverheid tot gevolg had. Zon dagmorgen, van Ed. Flipse is een werk, dat in de bezetting van de Eendrachters goed tot zijn recht komt. Moeilijkheden bleven de zan gers niet bespaard en zij hadden het te -too- nen, dus vroeg het een retouche. Dan kwam Avondvrede, van Kroon, minder gecompliceerd, er beter af, dit had zeer zeker kwaliteiten. In de Tiroolsche Teppich- handlerin hoorden we zoowaar Bernhardts- grüter als solist! 't Is een lastig refreintje en voor een amateur wel in het bijzonder. Met Der Spielmann waren het de pistaches, die een knalsucces ontlokten. Rikus Grin, bekend door de microfoon, gaf een 7-tal gemakkelijk aansprekende werken, die tot het beste van het geserveerde be hoorden. Het was de wijn, die den disch be- spoeide en die dus geen krans behoefde. De in onvoldoend getal aanwezigen waren gul met het applaus voor den solist en zijn echt- genoote, die als begeleidster fungeerde. Bij de Thaïs-méditatïDn die met veel schwung vertolkt werd, mocht het duo bloemen ont vangen. Elgar's La Caprieuse wist de gemoe deren stormenderhand te veroveren door haar tintelende mousse erende voordracht.Grin toonde in zijn spiccati zijn beheersclaie stok- voering, een der mérités van zijn spel, dat in de laagte wel zeer gaaf van klank is. Als dessert deed a Capella Koor twee im portante grepen uit de koorlitteratuur: Rob. Schumann's Zigeunerleven en fragmenten uit Romberg's Lied van de klok. Eerstgenoem de was goed van samenzang en klankgehalte. Hier toonde het koor zich van een andere zijde Ingehouden en dan beschaafd werd Schumann vertolkt. Ook Romberg had deze kwaliteiten, 't Was aanmerkelijk gelukkiger dan voor de pauze; het was homogeen en niet heterogeen. Mej. Bets de Waal verzorgde op vlotte, iet wat forse he wijze, de begeleiding aan de piano De heer G. Nat, die over zulk een mooi ge luid beschikt, zong op warme, zeer lofwaar dige wijze de bariton (bas) soli. De uitspraak van het Duitsch verzorge hij een volgende maal. Directeur Grin, die in óe klassieke wer ken toonde was hij waard is, heeft in het geeft U een abonnement op de Neemt daarom nog heden een abonnement. Verreweg de meesten deden het reeds! .dessert" wel het mooiste bereikt wat a Ca pella Koor ons bood. Hem mogen we daar een woord van hulde niet voor onthouden! Ook gelooven wij te hebben mogen opmer ken, dat zijn ensemble zich tot dit genre werk aangetrokken gevoelt. Dit getuigde de frischheid en saamhoorigheid, waarmee het gezongen werd. W. Visscherijnieuws in een notedop. Opgelegd. De trawler Hercules IJM. 196 en Gerberdina Johanna IJM. 38 zijn opgelegd. Naaizee. De Rotterdam IJM. 112 is naar zee vertrokken. Niet afgeslagen. De Uiver IJM. 384, die gis termorgen aan den afslag was. heeft niet af geslagen. De vangst werd heden verkocht. Geepen uit Denemarken. Deze week kwam met een consignatie-zending visch uit Dene marken ook een partij geepen aan. Merkwaar digerwijs werd voor deze visch een goede prijs betaald. Per kistje inhoudende ca. 40 stuks werd f 6 betaald. Een andere importeur ont ving eenige zeer zware heilbotten in consig natie. Tongen blijven goedkoop. De prijzen van de tongen blijven goedkoop, wat niet te verwon deren valt als men ziet welke groote hoeveel heden er op sommige dagen worden aange voerd. Maandag bedroeg de aanvoer ca. 35000 K.G. en als men nu weet, dat het contingent van uit voer naar Frankrijk slechts 20.000 K.G. per tijdvak van 10 dagen bedraagt, een contin gent, waarvan ook andere havens als Den Helder en Scheveningen hun deel opeischen blijkt duidelijk, dat het grootste gedeelte van den aanvoer in het binnenland moet worden geplaatst of naar Engeland geconsigneerd waaraan een groot risico verbonden is. Alma IJM. 44 wordt gesleept. Naar wordt gemeld wordt de Alma IJM. 44 met een lekken ketel door de Clasina Luther IJM. 59 naar IJmuiden gesleept. Wijziging betonning en verlichting. In de eerste helft van deze maand zal de roode lichtboei No. 2 van het Schuitengat (Zeegat van Terschelling) worden vervangen door een roode spitse ton. Nadere bijzonder heden zijn te vinden in B. a. Z. Twee honderd zeventig schepen mogen uitvaren Damnieuws. Om het Kampioenschap van Groot-IJmuiden. De uitslagen van deze week luiden: Maarniet alle tegelijk. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken is bepaald, dat het aantal vaartuigen, dat dit jaar aan de haringdrijfnetvisscherij zal mogen deelnemen, op 270 wordt vast gesteld. Tein einde te voorkomen, dat in het begin een overmatige aanvoer van haring zal plaats hebben, is, evenals dit het vorige jaar het ge val was, een regeling getroffen, om het boven genoemde aantal schepen bij gedeelten in de vaart te brengen. Bovendien is met hetzelfde doel het aantal netten, dat door de schepen ter haringvangst mag worden medegenomen, beperkt. Deze regeling is thans als volgt: op 13 Mei a.s. mogen uitvaren 71 vaartuigen, op 8 Juni a,s. 65, op 27 Juni a.s. 61 en op 22 Juli a.s. 73. Van 13 Mei 1935 af zal ter haringvangst mogen worden medegenomen een vleet, waarvan de totale bovenspeerreeplengte niet meer be draagt dan 216 M., van 8 Juni af een vleet met een totale bovenspeerreeplengte van ten hoogste 1824 M. en van 27 Juni af een vleet, waarvan de totale bovenspeerreeplengte 2432 M. niet te boven gaat. RECLAME. Het Brillenhuis, Kanaalstraat 83 heeft den alleenverkoop voor IJmuiden van het eerste in ons land vervaardigde brilmontuur dat in sierlijkheid en kwaliteit met de duurste buiten- landsche monturen kan wedijveren. Waar tijdens een achtaaagsche reclame speciale prij zen worden berekend zullen zeker velen vair deze bijzondere reclame willen profiteeren. LID EXAMENCOMMISSIE. Mej. J, H. van Markesteijn alhier is be noemd tot lid van de commissie, welke te Amsterdam zal zitting houden voor het af nemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de nuttige en fraaie handwerken. DRANKWET. Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van Wed. C. van der Ster-Bakker van beroep Caféhoud ster, wonende te IJmuiden om een verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de benedenvoorlocaliteit van het perceel Bloemstraat no. 17 te IJmui den. Vóór 19 Mei 1935 kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. De JongH. Schaap 1—1 BasstraF, Dukel 2—0 LigthartJ. Smit 2—0 C. Suykv. d. Velde 2—0 H. de BoerKraai 1—1 P. Ley theG. Postma 2—0 De Jong—C. Suyk 2—0 H. BuisSouverein afgebroken. A. Schager—v. d. Heyde 0—2 Meierv. d. Heyde 2—0 H. LarosOutenaar 2—0 A. PostP. de Boer 2—0 Schouten—A. Ras 2—0 GlasBroek 1—1 v. StratenD. Weerdt 0—2 D. WeertKlingen 0—2 Brandsv. Straten 0—2 BroekGlas 1—1 Het natuurbad bij Velserend. Binnenkort gereed. Met koortsachtigen ijver wordt gewerkt aan den bouw van het fraaie natuurbad bij Vel serend, opdat de opening zoo spoedig mogelijk kan geschieden. Het spreekt vanzelf, dat de exploitant, als het e'enigszins kan reeds dit jaar het volle seizoen wil benutten, en in ver band hiermede gaat het in Amerikaansch tempo, waarbij de Hollandsche degelijkheid echter niet verwaarloosd wordt. De hierbij geplaatste foto toont duidelijk de fraaie omgeving van het bad. Het is bijna aan alle kanten door hoog geboomte omringd; ook blijkt uit de foto, dat het werk snei vordert. Op den voorgrond ziet men de kanobaan. Deze is geheel gereed; zoo ook het daarachter gelegen ondiepe bassin. Achter dit ondiepe bassin, vlak voor de kleedkamers komt het diepe bassin. Een deel hiervan is reeds op volle diepte en hier kan met het storten van het. beton een begin worden gemaakt. Inmiddels j wordt hard gewerkt met het uitgraven van het andere gedeelte, waar zandauto's af en aan .rijden. De datum van opening nadert dan ook zeer snel. De stand is thans: Groep A: 1. Basstra gesp. 5, pnt. 7; 2. Leijte 5, 7; 3. B. Dukel 4, 6; 4. Koetsier 4, 5; 5. Postma 6, 4; 6. Bais 4, 3; 7. Kramer 3, 2; 8. F. Dukel 5, 2. Groep B: 1. Ligthart 6, 11; 2. de Jong 7, 8: 3. Suyk 5, 7; 4. de Boer 6, 5; 5. Smit 6, 4; 6, Schaap 4, 3; 7. v. d. Velde 4, 3; 8. Kraay 6, 3. 'Tweede klas: Groep A: 1. H. Buis 4, 8; 2. Souverein 5, 7; 3. v. d, Heyde 6. 5; 4, Postma 5, 4; 5. Meyer 3, 3; 6. Ott 5, 3; 7. Schager 4, 2. Groep B: 1. Laros 5, 10; 2. Smit 4, 7; 3. Vrijhoef 5. 6; 4. Post 6, 4; 5. Visser 3. 2; 6. de Boer 4,2; 7. v. d. Outenaar 5, 2; 8. C. Buis 2, 1. Derde klas: Groep A: 1. v. d. Sluis 5, 7; 2. Postma 4, 6: 3. Snel 5, 6; 4. Broek 3, 4; 5. Glas 5, 4; 6. Schol 2, 1; 7. v. d. Gaag 4. 0. Groep B: 1. Schouten 5, 9; 2. van Straten 5, 8; 3. Klinge 4, 5; 4. Brand 5, 5; 5. Snel 6, 4: 6. Vis ser 3, 2; 7. de Weerdt 4, 2; 8. Ras 4, 1. VETERANEN STORMVOGELS—V. O. C. A.s. Zaterdagmiddag 4 uur wordt op het ter rein van Stormvogels de traditioneele wed strijd gespeeld tusschen de veteranen van Stormvogels en die van V. O. C, Ongetwijfeld zal deze wedstrijd veel belangstelling trekken. VELSEN TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort en de Driehuizer- kerkweg van de Ver Loren van Themaatlaan tot den Zeeweg te Driehuis van Maandag 13 Mei a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zullen zijn af gesloten. SANTPOORT De toegang naar de Ruïne van Brederode. Van kwaad tot erger? Er is heel wat te doen geweest over den weg, die van den Brederoodscheweg loopt naar de Ruïne van Brederode, het oude monument, dat jaarlijks door duizenden personen uit het geheele land bezocht wordt. Zooals men weet, behoort de (oude) toegangsweg niet aan Rijk of Gemeente maar is particulier eigendom. Reeds eenige jaren geleden heeft de eigenaar van dezen weg getracht, den weg aan de ge meente over te doen. Men kon echter niet tot overeenstemming komen, waarop de eigenaar dreigde, den weg af te sluiten, hetgeen tenge volge zou hebben dat een van Neerland's meest bezochte historische plekjes voor de bezoekers onbereikbaar zou worden. „Monumentenzorg" heeft zich toen met het geval bemoeid. Dat instituut kon vermoedelijk met den eigenaar van den ouden weg niet tot overeenstemming komen, hetgeen te betreu ren is, dat naar onze meening de juiste op lossing zou zijn, dat de historische weg naar het historische monument door het Rijk werd overgenomen, hetgeen niet is geschied. Het instituur heeft thans met een anderen particulier een overeenkomst afgesloten en het gevolg hiervan is. dat men nu slechts over een anderen particulieren weg de ruïne kan be reiken. In de overeenkomst tusschen „Monu mentenzorg" en den betrokken eigenaar is o.a. bepaald, dat de weg tusschen het parkeer terrein en de ruïne alleen als voetpad gebrukt mag worden. Met deze wijziging is de ruïne in nog ruimer mate dan voorheen een winstobject geworden. Bestond er voorheen nog eenige vrijheid, deze is thans geheel verdwenen, niet alleen door dat men min of meer genoodzaakt wordt, auto of rijwiel op het parkeerterrein van den ex ploitant te parkeeren, maar bovendien is er een lunchroom met. terras pekompn wpikp men, moet passeeren, wat ongetwijfeld vele bezoe kers zal afschrikken. En wat zal er gebeuren als het contract tusschen beide partijen eens niet verlengd wordt?

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1