Zondag. Sport-Varia. WIJK AAN ZEE EN DUIN R.K. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht heeft een vergadering belegd op Zondag 12 Mei in café „De Zon". Agenda: Definitieve candidaatstelling voor den ge meenteraad BADMAATSCHAPPIJ E. P. U. Naar wij vernemen heeft de directie der Badmaatschappij E. P. U. besloten na ge houden inschrijving de exploitatie van het strandstoelenterrein en badgedeelte nabij den Zwaansweg in eigen beheer te nemen. „PAASCHDUIN" Donderdag 16 Mei zal in 't Natuurvrienden tehuis „Paaschduin" een lichtbeeldenserie: ..Langs onze natuurvriendentehuizen" vertoond worden. Na afloop zal 't „Tehuis" te bezichtigen zijn en.... zoo de omstandigheden daarvoor zich leenen zal de „meesterzanger der vogels" er beluisterd kunnen worden. HEEMSKERK PERSONALIA. De administrateur van het Algemeen Arm bestuur, de heer H. Schram, slaagde te Haar lem voor schriftelijk gedeelte van examen ge meenteadministrateur. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Bad- en Zweminrichting aan de Maerelaan zal in de laatste week van Mei opengesteld worden. R.K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O Het programma voor Zondag luidt: Nederlaagwedstrijd A.D.O.G.D.A. (Ie klas I.V.C.B.) 2 uur. Vriendschappelijk: Vitesse IIA.D.O. n 2.30 uur. A.D.O. ni—Vitesse III 12.30 uur. Vitesse aA.D.O. a 1 uur. Competitie: S.D.E. aA.D.O. b 12.30 uur. MUZIEKCONCOURS. Het op 2 Juni te houden muziekconcours zal worden geopend door het fanfarekorps „Eensgezindheid" uit Egmond-Binnen. OUDERAVOND. Zondagavond 12 Mei zal door het Patronaat en Gezellen een ouderavond worden gegeven; o.a. zal er een film worden vertoond. De moord te Hoofddorp. Behandeling in hooger beroep Groot aantal getuigen gehoord. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof is Donderdag in hooger beroep de gerucht makende moordzaak te Hoofddorp behan deld. Zooals men weet is aldaar in den nacht van 5 op 6 September de 43-jarige electricien van B. vermoord. Verdacht van dezen moord werd de 24-jarige pleegzoon W. K. en de vrouw van Van B. gearresteerd. Laatstge noemde werd spoedig in vrijheid gesteld; tegen den pleegzoon werd voor de Haarlem- sche rechtbank tien jaar gevangenisstraf ge- eischt. Hij werd echter vrijgesproken en on middellijk in vrijheid gesteld. Voor het Hof waren 25 getuigen gedag vaard. Verd. bleef volhouden onschuldig te zijn Aan het uitvoerige getuigenverhoor ont- leenen wij het volgende: Op de kraag van het pak van den ver- r'r.gene is een lv ïr gevonden van hetc.'.fde pigment als dat van verdachte. De president brengt het feit te sprake, dat verd. vel eens oneenigheid had met zijn pleegvader. Verd. vertelde, dat hij ongeveer anderhalf jaar vóór dit drama zijn pleeg vader eens het huis had uitgegooid, waarbij de pleegvader een tand uit zijn mond werd geslagen. Ter sprake komt dan. dat een blauw polo- hemd van verd. door de vrouw van den ver- slagene in een sterke persil-oplossing is uit gewas1::" Bloedspatten zijn er niet op ge vonden. De inspecteur van politie Jelsma heeft een ondr- v op de plaats des misdrijfs inge steld. Sporen van inbraak ontbraken; er waren bloedspatten op den grond, op de muur en od een fiets, die in het schuurtje stond, waarin de werkplaats was. De verslagene van Brussel was aldus get. doodsbang voor den verd. maar hij had den inspecteur gevraagd geen maatregelen te treffen, daar hij dan voor zijn leven vreesde. Het geval met den tand was volgens get. veel korter geleden. Getuige meent, dat Van B. graag van zijn pleegzoon afwilde, maar dat hij hem niet kwijt kon. Ook aldus deelde de in specteur mede dat de verslagene den indruk, dat er een ongeoorloofde verhouding Dit rijm is alleen voor kindren, Alle kindren, groot en klein, Moeders mogen het slechts lezen, Als ze zelf ook kindren zijn.... Zondag twaalf Mei is het weder De speciale Moederdag. Waarop ik mijn medekindren, Hoop ik. even wijzen mag. Elke moeder viert verjaardag, Dat 's een feestdag in het jaar, En dan komen alle kindren, Als het mooglijk is. bij haar. En dan brengen ze haar bloemen En cadeautjes op haar feest. Wat op iederen verjaardag Steeds traditie is geweest. Maar één dag voor alle moeders, Dat is weer een ding apart, Dat 's een dag voor dank en liefde Aan het zorgend moederhart. Dan 's de taart, om iets te noemen. Dat het kind haar sturen zou, Dan 's de foto van de kindren, Die ze zoo graag hebben wou, Dan zijn de bonbons, de bloemen, Boeken, handwerken en zoo, Een verrassing voor een moeder En geen reeds verwacht cadeau. Dan beduidt het geen erkenning: Zij is zooveel jaren oud, Maar de kostbaarder betuiging, Hoe het kind van moeder houdt.... Deze Zondag moet een zondag Voor ons aller moeders zijn, Daar wou 'k even aan herinnren, Medekindren, groot en klein! P. GASUS. bestond tusschen verd. en v. B.'s vrouw. De verdediger vraagt den politiebeambte: „Wist u dat van B. wel eens spoken zag?" Getuige weet dit niet, maar heelemaal normaal achtte hij den verslagene niet. De gemeenteveldwachter P. van Gent is door ir. Van Thiel gewaarschuwd, dat er iets niet in orde was. Getuige is met zijn collega v. d. Ley 't eerst op de plaats des misdrijfs geweest. Door een tuimelraampje konden zij het lijk van den verslagene zien liggen. Zij hebben toen een raam van het woonhuis op geschoven en zijn naar binnen gegaan. Via het huis konden zij in de schuur komen. Zekere Van W., die ook als getuige is ge dagvaard, wilde aldus de agent persé het schuurtje binnengaan, omdat hij iets wilde hebben, een contract of zooiets, dat van B. bij zich zou hebben. Deze van W. bleek in het bezit te zijn van een sleutel van een zijdeur. Deze laatste verklaring wordt bevestigd door een collega van getuige. De monteur van W. wordt dan als getuige gehoord. Hij geeft toe in het bezit te zijn geweest van een sleutel van de zijdeur. Hi.i was in dienst bij Van Brussel. Op den ochtend van den 6en September was hij aan de zij deur gekomen, doch deze bleek van binnen gegrendeld te ziin. Dat gebeurde wel meer. dan kwam van F ritsel om de deur te openen Doch dien ochten-' verscheen v. B. niet. Ge tuige had een half* uur heen en weer ge- loopen om te wachten, tot v. B. opendeed Op een gegeven oogenblik had hii door het raam gekeken en bloedspatten gezien. Toen dacht ik, dat van B. of W. K. (verd.) zich bezeerd hadden; aan moord dacht ik geen oogenblik". Pres.: Maar waarom bent u niet om de werkplaats heengeloopen om door 't groote raam naar binnen te kijken? Getuige (opgewonden): Ja, daar dacht ik pas later aan. Mr. Lewe van Nyenstein: Waarom bent u weggegaan? Getuige (aarzelend)Van B. had den vorigen dag gezegd, dat hij wel bij me zou komen. Mr. Lewe v. Nyenstein:Dat maakt het nog onbegrijpelijker. Eerst kunt u het huis niet in. u ziet bloedvleken. Van B., die u beloofd had binnen te komen, verschijnt in het ge heel niet Getuige kan hier geen verklaring van geven. Den volgenden dag op 7 September is getuige weer naar het huis van Van B. gegaan, hij vond den toestand onveranderd. Toen pas is hij het raampje in de werk plaats gaan opschuiven; hij zag het lijk lig gen. schrok hevig en is naar huis gegaan om wat bij te komen.Daarna is hij zijn chef Ir. van Thiel gaan waarschuwen, die de politie heeft gealarmeerd. Daarna is hij weer naar de plaats van het ongeluk teruggegaan. Pres.: Wilde u toen niet naar binnen om een contract te halen? Getuige: Neen, ik was kwaad, omdat de politie den sleutel wilde afnemen. Dat con tract was maar smoes. Pres.: Een contract is geen smoes, en trouwenshet was er! Getuige geeft dit toe. Procureur-generaal: Hebt u een dag voor den moord niet met van B. in de bus ge zeten en heeft die toen geld geteld? Getuige: Neen, dat was in de tram. Getuige Ir. C. A. van Thiel, voor wiens fir ma de verslagene werkte, is van meening, dat Van Brussel een eigenaardig mensch was met een sterke fantasie. De president leest dan een brief voor, die de vrouw van den verslagene in 1913, bij gele genheid van haar huwelijk heeft ontvangen. Daarin deelt een zekere „Oithonia" (een af zender waarvan men nimmer een spoor ge- ivonden heeft), mede, dat de verslagene vroe-i ger lid is geweest van de orde, waartoe ook „Oithonia" behoorde. De jonge vrouw werd gewaarschuwd voor gevaren die haar toe- komstigen echtgenoot zouden omringen. „Nu» hij geen lid meer is, kunnen wij niet meer over hem waken", aldus schreef de geheim zinnige afzender. Dan komt het contract weer ter sprake, dat Van W. uit het huis wilde halen. Ook ge tuige Van Thiel had Van W.'s houding toen vreemd gevonden. Van W. wordt weer voorgeroepen. Het blijkt dat in het contract bepaald was, dat de inboe del eigendom was van Van W.. De verslagene had eenïgen tijd voor den moord het con tract van Van W. teruggevraagd en na lang aandringen had get. het stuk geretourneerd. Pres.: Waarom was dat?" Getuige: „Hij zei: „er stond hem wat te wachten en ik zou het gauw terug krijgen". Pres.: ..Waarom wilde u het contract juist dien ochtend terug hebben?" Getuige kan hiervan geen verklaring geven. Getuige M. een melkboer, weet te vertellen, dat getuige van W. op 7 September bezig was op het erf van B. een gasbuis door te zagen. Pres.: „Had u dan wèl gereedschap bij u? En straks verklaai-de u. dat u dat op het werk had laten staan." Van W. weet hier geen erg bevredigende verklaring van te geven. „Ik zal het gereed schap uit het magazijn hebben gehaald...." Een buurman van van B. heeft op den och tend van 6 September heel in de vroegte geluiden gehoord. Pres.: „Wat voor geluiden?" Getuige: „Doffe slagen en gestommel." Ongeveer een half uur later had get iemand per fiets hooren vertrekken. Te kwart over zes wordt de zitting geschorst tot Maandagochtend a.s. 10 uur. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. V. S. v.—H. F. C. (3—3) De Donderdagavond op het verlichte Haar lem-terrein gespeelde wedstrijd V. S. V.H. F. C. is in een gelijk spel geëindigd, waardoor H. F. C. als bezoekende club in de volgende ronde komt. De blauwwitten verdienden deze overwinning door hun vasthouden; zij wisten zelfs een 2O-achterstand in te loopen. De volgende elftallen stellen zich op onder leiding van den heer Boeree: V. S. V.: v. d. Wint, v. Zutphen, v. d. Griendt, Den Boer. De Vries. Hillekamp. v. Osch, de Koning, v. d. Lugt, Sterk, Michel. H. F. C.: Wepster, Hagenaar, Koper, Drijver, Höck De Nijs, Kruijer, Jongeneel, Dorsman. Wittebol, Van der Togt. V. S. V. begint met krachtig aan te vallen en is geruimen tijd in de meerderheid. Toch krijgt H. F. C. de eerste scoringskansen. Door goed werk van Wepster heeft Höck slechts voor het intrappen* maar hij faalt. Dit herhaalt zich nogmaals als Koper en Drijver voor een leeg doel over den bal heenloopen. V. S. V. ontsnapt hierdoor aan een groot ge vaar. Goed werk van Van der Lugt bezorgt V. S. V. de leiding (10). De Velsenaren houden ook hierna het beste van het spel; enkele minuten voor rust ver groot Michel met een hard schot den voor sprong. Rust 20. Hoewel een ieder dacht dat V. S. V. in de tweede helft een groote overwinning zou gaan halen, hebben de blauwwitten er anders over gedacht. Wel speelde V. S. V. beter, maar H. F. C. werkte enthousiast. In de voorhoede was Höck uitgevallen. Wepster speelde rechtbuiten en Hagenaar linksbuiten. Ker- mer completeerde de voorhoede. Van der Wint is bij enkele gevaarlijke H. F. C.-aanvallen op zijn post, maar bij een scrimmage scoort H. F. C. tegen. Wel tracht V. S. V. het spel te verplaatsen en zij valt ook meermalen goed aan, maar de H. F. C.-verde- diging houdt stand. Een goeden voorzet van Hagenaar kopt Koper mooi in (22). Als één der V. S. V.'ers onnoodig een vrijen trap ver oorzaakt, is het Koper die hieruit met een hard schot via een V. S. V.-speler aan H. F. C. de leiding geeft. (23). V. S. V. pakt nog eens extra aan, maar vindt de H. F. C.-verdediging op zijn plaats. Een zacht schot van Sterk laat v. d. Togt glippen. Met 3—3 komt het einde. KINIIEIME. D. O. E.D.O. komt als volgt uit: Van Roon, Zandstra, Borne, Van Geemen, Koppen, Oomen, Nottrot, H. Koene, Putten, Perukel Jr., Spek. E. D. O. 2—E. H. S. 1. Op het terrein van Heemstede komt E.D.O. 2 als volgt uit: Verhagen. Sluis, van Weeren, J. Steffens, Kloos, J. W. Koene. Broertjes. Galland. Koppen, Kelder, Veen BelgiëNederland. Wijzigingen in het Belgisch elftal. Uit Brussel: In verband met het feit, dat Isenborg en Joacim gekwetst zijn, zijn er eenige wijzigingen aangebracht in het Bel gische elftal, dat Zondag a-s. tegen Neder land uitkomt. De linksbinnenplaats wordt thans bezet door Van Caelenberg (Union St. G.) terwijl Vieillevoye van Bressoux linksbuiten speelt. De Vries, wiens uitkomen eveneens onzeker was. is Donderdag door de dokters goedge keurd. Zondag zal dus het volgende Belgische elf tal in het veld verschijnen. Doel: Christiaens. Achter: Paverlck en Schmellinx. Midden: Dahlem. Stijnen en Claessens. Vóór: Devries. Voorhoof, R. Braine. Van Caelenberg en Viellevoye. Reserves zijn v. d. Weyer, Pappaert, Meul- dermans, Dewinter, Bastin, Mondelé. SERIEWEDSTRIJDEN „RIPPERDA". Zondag worden op de terreinen aan den Vergierdeweg de navolgende wedstrijden gespeeld. lste afdeeling Kennemers 3Kinheim 2, aanvang 12 uur. 2de afd.: Kennemers 4E.T.O. 1, aanvang I uur 30. 3de afd.: D. W. O. 2—Kenau 2, aanvang II uur 30. 3de afd.: Spaarnestad 3Zwanenburg 1, aanvang 2 uur. Nederlaagwedstrijd Juniores: RipperdaH. S. V.. aanvang 10 uur. Voor de promotie 3de kl. A.: H. F. C. 4Swastika 1. aanvang 10 uur. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. Tweede Jeugd heeft j.l. Zaterdag voor de verrassing gezorgd door IJ. F. C. voor de tweede ronde om den KennemerlandBeker een 40 nederlaag toe te brengen. V. V. IJ. speelde tegen Kennemerland. Kennemerland verloor van dit sterke elftal met niet min der dan 51. Morgen wordt de demi-finale om dezen beker gespeeld, n.l. ZeevogelsV. V. IJ. en Tweede JeugdUlysses. ZeevogelsV.V.IJ. kan een spannende ont moeting worden. Aan het begin der competitie zijn de Zeevogels er in geslaagd V.V.IJ. te kloppen. Dit was de eenige nederlaae van V.V.IJ. in dit seizoen. Hiermede hebben de Zeevogels dus het bewijs geleverd, dat de kampioenen niet onverslaanbaar zijn. We gelooven niet dat de thuisclub moreen we derom dat kunstje uithaalt. V. V. IJ. is op het oogenblik in zulk een goeden vorm, dat we zonder aarzelen een overwinning voor de bekerhouders voorspellen. Tweede JeugdUlysses is een wedstrijd tusschen twee ploegen, die vrijwel even sterk zijn. De achterhoede der thuisclub lijkt ons beter. Mogel'ik dat deze factor den doorslag geeft. De winnaar komt in de finale. HONKBAL DE COMPETITIE BEGINT. De competitie van den N.H.B. begint Za terdag a.s. Dan worden twee wedstrijden ge speeld, n.l. V.V.G.A.Haarlem en Quick H.H.C.. V.V.G.A. is altijd een zware tegenpartij en als alle plannen bij Quick doorgegaan zijn, Lammens bowlt. Mr. Vrij is terug gekeerd en M. Bakker kan weer regelmatig spelen, is Quick ook een zware tegenpartij geworden. We vermoeden dan ook. dat beide Haarlem- sche negentallen weinig succes zullen be halen in deze eerste wedstrijden. DERDE KLASSE HAARLEM. Het N.H.B.-bestuur benoemde den penning meester van H.H.C., den heer D. Baas, tot competitieleider van de Haarlemsche derde klasse. Het resultaat van den zesdaagschen wielerwedstrijd te Montreal luidt: 1. Killian Vopel. Op één ronde: 2. Audy—J. Walthour. Op twee ronden: 3. LepageCrossley. 4. Cozens—Beekman. Op drie ronden: 5. Peden— O'Brien. Op vijf ronden: 6. Piet van Kem penMiethe. De bekende Fransche tennisspeler La- coste is op het oogenblik weer aan het trainen. Hij verklaarde het tennisspel weer actief te willen gaan beoefenen. Het i3 echter de vraag, of Lacoste zich weer tot een der groote krachten zal ontwikkelen, waarop Frankrijk opnieuw zal kunnen steunen. De Engelsche voetbalclub Manchester City is Donderdag te Praag met 51 ge klopt door een SpartaSlavia-combinatie. Men deelt ons mede dat de bekerwed strijd Stormvogels—P. S. V. Zondag 19 Mei zal gpsneeld worden. VRIJDAG 10 MEI 1935 BEVERWIJK «ft PROGRAMMA VAN HET KENNEMER THEATER. Kovacs Lajos in het bijprogramma. tret Kennemer Theater vertoont in de nieu- bioscoopweek als hoofdnummer de span ende film „Het dagboek der Misdaad" met oirth Chatterton, Adolphe Menjou en Claire rodd in de hoofdrollen. Aan den inhoud van deze boeiende film ont- „enen wij het volgende: ne tooneelschrijver Paul Molet is verliefd op ndette, die de hoofdrol vervult in een zijner nikken. Zij wil echter niets met hem te doen Jebben zoolang hij niet van zijn vrouw ge- ^paufweet niet dat zijn vrouw zijn ontrouw veft bemerkt en hij probeert daarom zoo voorzichtig mogelijk over een scheiding te inreken. Zij brengt het gesprek echter steeds nn een ander onderwerp. Tijdens de repetitie van Paul's stuk weet zij het theater binnen te komen en schiet Odette dood, zonder door iemand te zijn opgemerkt. Bij het onderzoek, door de politie ingesteld, ontdekken zij een man, naar wien men reeds eeruimen tijd zocht als den moordenaar van Ien bankbediende. Men veronderstelt;' dat Odette hem gezien heeft en dat hij uit angst van te worden verraden, haar zou hebben ge dood. Paul vindt echter zijn eigen revolver in een emmer met water hetgeen hem aanleiding ireeft zijn vrouw van moord te beschuldigen. Zij geeft kalm toe den moord te hebben be gaan en verzoek hem haar bij de politie te willen aangeven, doch hij antwoordt dat zij dat zelf moet doen. Zij weigert echter. Eerst wenscht Paul haar te verlaten, maar toen hij gekalmeerd was besloot hij toch bij haar te blijven wonen, zonder zich echter in 't minst met zijn vrouw te bemoeien. Francoise is ongelukkig en heeft wroeging omdat Cos- telli van den moord op Odette wordt beschul digd. Zij weet vergunning te krijgen hem in de gevangenis te bezoeken en vertelt hem, dat zij Odette heeft vermoord. Costelli, wetende, dat hij toch ter dood wordt veroordeeld we gens moord op den bankbediende, raadt haar aan over het geval te zwijgen. Costelli bekent den moord op Odette te heb ben gepleegd en wordt onthoofd. Francoise's gezondheid wordt door wroeging steeds meer ondermijnd en zij vertelt haar man, dat zij zich bij de politie zal aangeven. Paul, die haar physieke achteruitgang reeds geruimen tijd heeft gadegeslagen heeft medelijden met haar Ondanks de verhouding, die hij met Odette had, houdt hij toch nog van zijn vrouw. Hij wil met haar meegang, doch zij weigert. Zij vindt, dat zij deze zaak alleen in het reine moet brengen. Op weg naar de officier van justitie slaagt zij er in een kind te redden, dat op het punt stond te worden overreden, waarbij zijzelf ernstig gewond werd. Ze herstelde, doch het bleek, dat zij haar geheugen kwijt was. De dok ter is van meening, dat zij alles weer op nieuw zal moeten leeren. Paul neemt haar daarom mede naar een villa aan zee, waar zij elkaar weer leeren liefhebben. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „Mannequin" met Bette Davies, In het bij programma speelt de band van Kovacs Lajos in een speciale show-film eenige „hits". ARBEIDERSVEREENIGING VOOR LIJKVERBRANDING. In de gehouden ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van de Arbeidersver- eeniging voor Lijkverbranding werden de ge- stuursleden A. L. van Groningen, D. v. d. Haan en P. J. M. Massee herkozen. De heer A. L. van Groningen werd afge vaardigd naar het op 11 en 12 Mei te Arnhem te houden congres. VEREENIGDE VEILINGEN Kennemerland en Vrije Veiling. Spinazie per kist 2660 ct. Sla per kist 351,20. Postelein per kist 35—45 ct. Wortelen per bos 12—15 ct. Rabarber per bos 3 1/2—6 ct. Raapstelen per bos 11/22 ct. Radijs per bos 12 ct. Peterselie per bos 12 ct. Seldrie per bos 23 ct. Prei per bos 410 ct. Bloemkool le soort per stuk 1215 ct. Idem, 2e soort per stuk 810 ct. Asperge le wit per bos 4246 ct. Asperges le blauw per bos 28—35 ct. Asperges 2e blauw per bos 1624 ct. CANDIDATENLIJST VOOR DEN GEMEENTERAAD. De lijst der Vrijz. Dcm. Na gehou i schriftelijk referendum is de candidatenlijst voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezingen door de Vrijz. Dem. Kiesvereeniging als volgt samengesteld: 1. K. Steijn (aftr.), 2. R. van Lunzen. 3. C. de Boer, 4. G. Joor, 5. R. F-wouts. Deze volgorde werd vastgesteld volgens het aantal punten, dat de candidaten hadden be haald, namelijk K. Steyn 171, R. van Lunzen' 106, C. de Boer 95, G. Joor 79 en R. Ewouts 74 punten. SCHEEP VA ART BE RICHT EN HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk 9 van Hamburg te Amsterdam. Almkerk (thuisreis) vertr. 10 v. Antwerpen. Aagtekerk (uitreis) 9 te Brisbane. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochka trine, Rotterdam n. Vancouver 8 v. Londen. Statendam, 9 v. New-York te Rotterdam. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 8 van Cristobal. HALCYON LIJN Stad Zaandam 9 v. Huelva te Sas van Gent. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) p. 7 Gibraltar HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 9 van Bremen te Hamburg. Giekerk 9 van Rotterdam te Bremen. Jagersfontein (thuisreis) 7 van Zanzibar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 8 van Alicante te Malaga. Bacchus. Valencia n. Rotterdam p. 8 (4 n.m.) Finisterre. Boskoop, Chili n. Amsterdam via Liverpool 8 van Curagao. Colombia, Amsterdam n. Barbados 8 (2 n.m.) van Funchal. Odysseus, 8 v. Amsterdam te San Juan P. R. Orpheus 8 van Pasajes naar Bilbao. Rhea, 8 van Vigo naar Lissabon. Vulcanus 8 van Genua naar Livorno. Costa Rica, Barbados n. Amsterdam 8 (1.18 v.m.) 900 mijl Z.W. van Land's End. Baarn, Amsterdam n. Chili 7 van Callao. Triton, 9 Mei van Beyrouth te Amsterdam. Bennekom, Hamburg n. Amsterdam 9 te Antwerpen. Ulysses, 9 van Amsterdam naar Rotterdam. Titus 9 Mei, van Amsterdam naar Rotter dam. Deucalion 8 van Hamburg te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland (thuisr.) 8 van Babia. ROTTERDAM—ZUID-A M^PJKA LIJN Alchiba (thuisreis) 8 v.Victoria (Br.) Alpherat 9 van Rotterdam te Hamburg. Alwaki (thuisreis) p. 9 Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LOYD. Dempo, 9 van Rotterdam te Batavia. Modjokerto, 9 van Rotterdam te Batavia. Indrapoera (uitreis) 9 11 v.m. te Marseille. Blitar (thuisreis 9 Mei (11 v.m. van Oran. STOOMVAART MIJ. OCEAAN, Alcinous, Batavia n. Amsterdam pass. 9 Wight. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 9 v. Hongkong. Antiloches, Rotterdam n. Japan 7 van Port Sudan. Prometheus, Amsterdam n. Java 8 te Liver pool. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (uitreis) p. 7 Gibraltar. Saleier (thuisreis) 8 Mei van Sabang. AANGEKOMEN 9 Mei: Cor Jesu s.s. Huelva Anïta L. M. Russ s.s. Koivisto Ransdorp m.s. Nordenham Pan Aruba m.s. Aruba VERTROKKEN. 8 Mei: Groenlo s.s. New Castle Nereus s.s. Kopenhagen Amazone s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Waterland s.$. Buenos Aires Scopas s.s. Rotterdam 9 Mei: Medée s.s. New Castle Liquidatie reederij. Aan de aandeelhoudersvergadering der N.V. Soleveld. van der Meer en van Hattum te Rot terdam, welke indertijd hare schepen ver kocht, was voorgesteld de reederij te liquidee-. ren. Omdat er geen kapitaal genoeg op deze vergadering aanwezig was kon geen besluit worden genomen en zal een tweede vergade ring voor de behandeling van dit voorstel moeten worden gehouden. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba aangekomen Noorsch motorschip Pan Aruba passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,5 meter. Belangrijke sleepreis. De motorsleepboot Zwarte Zee vertrok van Glasgow naar Italië met het 15.000 ton groote passagiersschip Minnedosa, dat door de Cana dian Steamships Ltd. naar Italië verkocht is, op sleeptouw. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Mei. Ondertrouw 8 Mei: C. H. Th. de Gier en S. A. M. Aan de Kerk; H. G. Does en C. van Egmond; C. J. van He teren en M. E. Reijerts; R. Meure en A. P. Alsema; A. Korthals en G. Boellaard; W. J. J. Divendal en E. S. Hoenderdos; H. Eekhof en A. C. de Vries; S. den Hartog en R. E. Morgenthau; J. Weide en A. van der Veldt; S. Fellinga en S. J. van der Mark; E. Hijnen en J. Vissers; L. van der Putten en A. Ho? gendoorn; G. L. H. van den Brink en J. W. de Meij; M. Laan en Th. M. de Boer; B. Röling en W. C. M. van Zijp. Getrouwd 8 Mei: M. J. Th. Hermsen en O. M. S. Brück; D. W. Koops en E. G. K. Crop- pen; W. Dikkeboom en N. Posch; J. M. Huis man en G. Groote; G. A. Bijman en A. G. Vink; G. Hardesmeets en M. C. van der Meer; Ph. de Jager en B. A. Grul; A. Ph. van Loon en M. Nimis: J. Dekker en C. Dekkers; Th. Kan en J. Keur; J. A. van Straalen en L. Th. Heg; C. Piers en J. M. van Halst; P. Guit en G. de Ruiter; P. N. Brouwer en G. C. Berbée; N. J. B. Handgraaf en A. E. Kol; J. de Oude en C. Severijnse; G. van der Meer en C. Prins; D. B. van Aggelen en A. M Hoek stra; D. W. Veenhof en M. S. Spiers; H. Th. Koger en A. Minnema; D. Blokker en E. K. M. Bös; N .de Boo en A. van der Sluis. Bevallen 6 Mei: H. JansenRank, z.; M. C. Arnaud de Callavon—Bernsen, d.; G. Lewis Delchambre, z.; 7 Mei: G. M. van den Aard weg—van Tongeren, d.; J. Spanjer—Steen bergen, d.; H. J. Bijster—Molenaar, z.; 8 Mei: H. C. BaarsWasser, d.; G. Verwoerdt-Pauw, d.; E. M. God vliet—Vale, z.; W. A. Pre vost de Boo, z. Overleden 6 Mei: L. Modoo, 74 j„ Voovzorg- straat; 7 Mel: B. J. Versterre, 65 j., O: anje- boomstraat; R. de Groot, 61 j„ Klooster raat; C. Zwart, 58 j., A L. Dysprinck^ C. "pookNecV .raat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5