HET NIEUWE AVONDBLAD gfc JftKKCKNC No. TgQ TAXI? TELEF. 4220 IJMUIDEN Hoeden en Overhemden Joh.Elzer Bekende VELSEN Visscherij-Snufjes plaatsgemooteii ZATERD AC 11 MEI 1935 NMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERi jjjjNTiëN,-OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval dep dsóö van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Aanpassing. Wat nog maar weinige jaren geleden een ongehoorde inbreuk op de ministeriëele eti quette in dit land geweest zou zijn: dat minis ters het woord voeren over groote vraagstuk ken buiten de Staten-Generaalis tegen woordig een heel gewone zaak. Zelfs komt het al voor dat zij in openbare vergaderingen op treden. De minister van Financiën, mr. Oud, die Don derdag aan 'n lunch van het departement Am sterdam der Maatschappij voor Nijverheid en Handel een rede hield, heeft daarin opgemerkt dat het goed is dat de regeering op deze wijze contact zoekt met verschillende groepen der bevolking. En dat kan men vooral in een tijd als deze beamen. „Men krijgt anders zoo den indruk, ver van de regeering af te staan", zei mr. Oud. Wij gelooven dat de gewoonte, een maal ingeburgerd, nu wel blijvend zal zijn, evenals zij dat in Engeland al zoo lang is. Ik herinner mij zelfs een Engelsc.hen minister die een openbare vergadering, waarin hij als redenaar optrad, tevens van plezierige afwis seling voorzag door eenige schoone liederen ten gehoore te brengen. Hij had toevallig een mooie stem. Ik weet niet of ons huidige mi nisterie over een zanger beschikt, maar het zou in dezen tijd een heilzaam ding zijn. Als nu bijvoorbeeld minister de Graeff, als hij eerstdaags in een Haagsche openbare vergade ring over den Volkenbond spreekt, dit initia tief eens kon nemen Maar minister Oud heeft niet gezongen. Hij heeft over aanpassing gesproken. „Aanpas sing" is het regeeringsprogram van het kabi- nct-Colijn. Het is geen prettig program, v/e voeren het zuchtend uit, het combineert hooge belastingen met salaris- en loonsverminde ringen. met afschaffing van instellingen en subsidies, met inkrimping van personeel. Het beperkt zich niet tot overheidsbedrijven; het particuliere bedrijf voelt de uitwerking voort durend en is wel genoopt, ernaar te handelen en eveneens zich aan te passen aan een lager levensniveau. Het is een zorgelijke en vaak een bittere taak. Men vraagt zich daarbij tel kens af waar het einde ervan zal zijn, evenals we ons dat afvroegen in de oorlogsjaren 1914- 1918, toen de moeilijkheden voor de geheele bevolking ook maar steeds toenamen, en toen de honderdduizenden jonge menschen in het leger eraan twijfelden of zij ooit weer in hun beroep zouden terugkeeren of hun afgebroken studies kunnen hervatten. De zekerheid dat alleen internationale toenadering een herstel ih. den. algemeenen toestand kan brengen schept eèn merkwaardige analogie met de oor logsjaren. Ook toen hingen wij in Nederland van het beëindigen van buitenlandsche vijan delijkheden af. Wij hadden de kern der moei lijkheden niet in eigen macht. Hetzelfde geldt nu: Nederland is vrijhandels-gezind maar kan den economischen oorlog, die in Europa en daarbuiten woedt, niet beëindigen. Wij wach ten, evenals in 1914-1918, op den vrede. En in- tusschen noopt de regeering ons tot aanpas sen, hetgeen moeilijker aanvaardbaar is dan in '14-'18, omdat een buitenlandsche oorlo-te- vuur-en-te-zwaard een duidelijker, onmisken baarder geval van „force majeure" is dan oen buitenlandsche economische oorlog. Ik vrees dat dit verschil: het moeilijker aanvaarden, inderdaad het eenige is. Minister Oud heeft gesproken over den kwaden klank dien het woord „aanpassing" heeft gekregen. Het is haast een scheldwoord geworden, zei hij. Men heeft het gebruikt als tegenstelling van „een constructieve poli tiek' en dat z.i. geheel ten onrechte. In dezen tijd is, naar het inzicht der regeering. aanpas sing juist de kern van de constructieve politiek die zij te voeren heeft. Gebruikt men inplaats van het woord aan passing het woord „deflatie" dan dringt zich onmiddellijk het alternatief op. Dat is „infla tie", veroorzaakt door een opgeven van den gouden standaard. In zijn mildsten vorm wordt het alternatief: devaluatie, vaststelling van den gulden op een verminderd percentage van zijn waarde. De minister van Financiën is over dit veel besproken en -beschreven alternatief niet meer gaan uitweiden; uit zijn rede bleek trou wens duidelijk dat de regoering nog steeds en met overtuiging haar deflatie-politiek verde digt. Waarbij men zou kunnen opmerken dat, als het ooit tot opgeven van den gouden standaard zou moeten komen, het in elk geval een groot voordeel zou blijken te zijn als men het Nederlandsche volk eerst tot een beschei dener leefwijze gebracht had. Niet dat dit blad de meening wil uitspreken, dat devaluatie ons onvermijdelijk voorland is. Allerminst. De zeer sterke goudpositie van de Nederlandsche Bank is in staat alle specula tieve aanvallen uit het buitenland af te slaan, De mogelijkheid dat Frankrijk den gouden standaard zou loslaten is niet meer dan een hypothese. Er schijnt in dat land niet de minste neiging toe te bestaan. Het Zwitser- sche geval is onzekerder, maar Zwitserlands beslissing behoeft de onze niet te beïnvloeden. En in de laatste dagen schijnt het streven naar handhaving van het goud in Zwitserland weer sterk te groeien. Natuurlijk blijft de mogelijkheid van de valuatie van den gulden bestaan. Maar m.i, zal die alleen materialiseeren, als het nood gedwongen zou moeten, als de gebeurtenissen in het buitenland geen anderen uitweg meer overlieten. Zelf, dus zonder dien onweerstan- haren dwang van buiten, zullen wij het naar mijn overtuiging niet doen. Het is een te spe culatieve stap, de gevolgen zijn te onzeker en de Nederlandsche volksaard is nu eenmaal anders dan de Belgische. Als natie zijn we niet geneigd tot plotse linge hevigheden, niet tot revolutionair in grijpen, niet tot noodsprongen, wèl tot een koel, weloverlegd beleid, waarbij we alle moge lijkheaen tevoren kunnen overzien. Bij de tegenstelling aanpassing-devaluatie dringt de eerste zich naar voren als de methode, hoe moeilijk en zwaar en impopulair ook, die den Hollandschen aard verreweg het best „ligt" van de twee. En België's ervaringen zijn geen erg .aanlokkelijk voorbeeld ter navolging R. P. NATUURLIJK IJ.T.O. (Adv. Ingez. Med.) ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp Ansjovis verkoop Ver.) Ansjovis: De vangst blijft zeer beperkt en laat zich tot nog toe niet gunstig aanzien. Handel stil met onveranderde prijzen. EXCURSIE NED. VER. VAN HUISVROUWEN. De afdeeling VelsenIJmuiden der Ned. Ver- eeniging van Huisvrouwen maakte per auto bus een uitstapje naar de Gero-fabrieken te Zeist. Via Amsterdam en langs de Vecht bereikte men Soesterberg, waar in het theehuis Soes terdal de Geldersche koffietafel gereed stond; van dit restaurant uit hadden de dames een prachtig uitzicht op het militair vliegveld. Te Zeist werd het gezelschap opgewacht, door een der bedrijf leiders der Gerof abrieken. welke het gezelschap door dit bij uitstek na tionale bedrijf rondleidde. Alvorens daar toe over te gaan heeft hij een korte verhandeling gehouden over de geschiedenis van vork en le pel, want ook deze eenvoudige gebruiksvoor werpen hebben een geschiedenis. Daarna be zichtigde men in volledige volgorde het ver- vaardigingsproces der in den handel gebrach te artikelen, n.l. de model-, vorm-, smelt-, en gietkamers. Van de verschillende bewerkingen, welke het eetgerei in die kamers ondergaat, werd met de grootste belangstelling kennis geno men. In de toonkamers stonden de nieuwste snufjes, welke nog in den handel gebracht moeten worden, uitgestald. Ook werd hier aan ieder, der bezoeksters een Gerozilveren souve nir aan. het bezoek aangeboden. De gastheer bood de Velserafdeeling in ho tel Hermitage een thee aan en daar heeft de leidster van het gezelschap den bedrijfsleider namens allen hartelijk dank gebracht voor den interessanten en leerzamen tocht door zijn fabrieken (een Nederlaridsch bedrijf waar meer dan 600 paar handen werk vinden) de mooie geschenken en het zoo buitengewoon gastvrije onthaal. Deze woorden werden met een extra applausje onderstreept als bewijs, dat een ieder er volkomen mede instemde. Via Amersfoort^gssum werd hierna de thuisreis aanvaard; de geheele tocht heeft zich gekenmerkt door een opgewekte stemming en werd door prachtig weer begunstigd. FEESTAVOND VOOR DE JEUGDHERBERG De feestavond, die a.s. Woensdagavond in het gebouw voor Christelijke Belangen gege ven wordt, ten bate van de Jeugdherberg „Duinlust" alhier belooft zeer interessant te worden en waar bovendien een mooi doel wordt nagestreefd zullen zeker velen den avond be zoeken. Het programma vermeldt: opening, Concor dia Band, conferenciers, lantaarnplaatjes over trekken en jeugdherbergen, Geert Dils, liedjes met de luit, Meidansen van de afdeeling Haar lem N. T. B.. trekkersliedje N. T. B., Inter mezzo (één-acter), afscheidsconferenciers en volksdansen N. B. A. S. IJmuiden. Tijdens de pauze vindt een verloting plaats. IJMUIDENS MANNENKOOR. IJmuidens Mannenkoor heeft als verplicht werk voor het a.s. concours te Santpoort op gekregen een compositie van Gerard Boudijn getiteld „Geboorten Als vrij werk zal het koor uitvoeren „Vlaamsche kermes" van Jan Nieland. NED. HERVORMDE JEUGD CENTRALE Donderdagavond j.l. werd een uitvoering gehouden in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat- van al de Herv. Jeugdverenigin gen, aangesloten bij de Jeugdcentrale. De be doeling van deze Jeugdcentrale is, om zooveel mogelijk samen te werken en niet zooals tot nog toe dikwijls het geval was, elkaar in de wielen te rijden, door gelijktijdig uitvoeringen te geven. Door samenwerking hoopt men niet alleen iedere vereeniging te dienen, maar ook mee te werken tot opbouw van de kerkelijke gemeente. Elk der aangesloten vereenigingen heeft de zen avond iets ten beste gegeven, terwijl de meisjes van de Chr. Gymnastiekvereenigin; „Quick", een springrietoefening deden ei deze vereeniging aan het slot nog een aardigen stand liet zien. Alles werd vlot af-gewerkt en de stampvolle zaal heeft zeker genoten. Een volgende keer hoopt de Jeugdcentrale eens met iets van hooger gehalte naar voren te komen. Door geschikte krachten uit de verschil lende vereenigingen te kiezen, kan men eens iets massaals geven. De uitvoering stond onder leiding van den voorzitter der Jeugdcentrale, den heer K. J. Noy. DE KOMENDE OPERETTE DER IJ. O. V. In de achterzaal van hotel Nr. Een zijn de repetities der IJ. O. V. in vollen gang. Wat IJ. O. V. nu weer beteekent? IJ. O. V. is de IJmuider Operette Vereeni ging, die thans in studie heeft genomen de bekende succesoperette van Frans Lehar „Het vroolijke weeuwtje" (Die lustige Wittwe). Dit zangsDel werd op 5 Dec. 1905 voor het eerst voor liet voetlicht gebracht en beleefde per jaar over de geheele wereld gerekend maar even 36 000 uitvoeringen Onder leiding van de heeren Ph. S. Vlessing en Reinhard Rijke, resp. voor het muzikale gedeelte en de regie, zijn de repetities in vollen gang. Er zijn in de operette 14 hoofdrollen, terwijl het aantal medewerkenden reeds een 60-tal bedraagt. De solistische rollen zijn als volgt verdeeld mevr. de Smidt (zangleerares alhier) de ti telrol; mevr. Dora Arisz-Schrama vervult de belangrijke zangrol van Valencienne. De Maurice Chevalierrol, prins Danilo heeft de heer Jack Roza op zich genomen; de Haarlemsehe tenor Goossens die van Camille. De heer H. A. Osendarp (bariton) vervult de taak van den gezant; de heer L. W. Boeree is eveneens een rol vap importantie toevertrouwd De twee mededingers naar de hand der lustige Wittwe vinden in de heeren Adr. de Back en A. A. Driessen hun vertolkers. De in de operette voorkomende dansen wor den door mevr. van der Plas, leerlinge van Rie Miedema, ingestudeerd met een aantal dames koorleden. Alle factoren zijn dus aanwezig om tot een welgefundeerde opvoering te komen. Dat deze greep uit het repertoire der meesters van de operette een zeer bijzondere is, moge blijken uit het feit, dat dit de eerste maal zal worden dat „Het lustige Weeuwtje" door een dilettan tenensemble in Nederland opgevoerd zal wor den. Dit zal dan in October a.s. plaats moeten vinden. Er wordt hard gewerkt door de leiding de leden, de animo is bijzonder groot, Dit bleek ops uit een bezoek, dat wij gisterenavond aan de IJ. O. V. brachten. VETERANEN STORMVOGELSV. O. C. In het elftal van de Stormvogels-veteranen dat hedenmiddag 4 uur uitkomt tegen de V. O. C.-vetei-anen zijn eenige wijzigingen ge komen. Het elftal is nu als volgt samengesteld Thijssen, Koster. Vos, P. Visman, P. Heilig. G. Heilig Veuger, J. Blinkhof, R. Visser, Snoeks, G. de Jonge ■De nieuwste Zelfbinders GRATIS! Trompstraat 22 (Adv. Ingez. Med.) OPENBARE LES. Het muziekinstituut van den heer Willem van Tilburg gaf een openbare les in het Wapen van Velsen. Een goedverzorgd program ma werd vlot afgewerkt. Van de jongeren sloegen Rietje van Boek hoven met een walsje, Jelly van Tilburg met Wiegedeuntje en Corrie van der Kolk met een keurige voordracht van Vesperglöckchen een goed figuur. Dan waren er nog IJs Scheeres. Martha Unger, Gré Boon en Han te Boekhorst met een aantal pianosoli, die er qua voordracht wezen mochten. Een klein meisjeskoor zong eenige lichte kinderliedjes, die wel zeer in den smaak van het publiek vielen. Vooral de gebaartjes, die bij den zang uitgevoerd werden, verhoogden het succes van het geheel. Toos Baljet begeleidde op vaardige wijze deze zangeressen-in-den-dop. Een vlot en pittig gespeelde Pas Redouble werd zeshandig voorgedragen door Wil Win kel. Han te Boekhorst en Jan Bergsma; Trijni Timmer gaf met Carneval de Venise te ken nen, dat ze meer kon dan alleen maar „Jan, daar leit, etc." Ook haar begeleiding van Annie Gjaltema. die op waardeerende wijze enkele vioohverkjes uitvoerde, mocht gehoord wor den. Corrie Jurg, Albert Loes en Willy Bleeker, Henri de Vries, Alwin Jans. Arie Groot en Mijndert Spaan volgden in bonte rij. Allen toonden zij, dat het werk van hun leermeester goede vruchten afwerpt en ze met regelmatig te studeeren nog goede amateur-pianisten kunnen worden. Willy Jans en Toos Baljet behooren tot de meergevorderden. Het spel van eerstgenoemde verdient een pluim voor de technische afwer king; aan voordracht en expressie echter wat meer aandacht schenken, Willy. Toos Baljet's fort was juist de expressieve zijde van haar nummer; ze voelt al heel goed aan, wat er nzulk een Berceuse of Elfendans zit. De lesavond werd besloten met Chopin's Nocturne in g-klein. Jo Verwey was de taak te beurt gevallen om deze voor te dragen. Keurig van nuanceering en lofwaardig van techniek; dat was zeer goed gedaan. De leeraar voerde met al zijn leerlingen o.m. nog uit II Maestro e lo Scolare van Haydn, dat een smaakvolle uitvoering genoot. In de pauze werd den leeraar een mooie ets, mevr. van Tilburg een tuil bloemen aan geboden. De 500.000ste bezoeker van „Flora", de heer Nic. Jonker, te Wor- merveer, wordt door den burgemeester van Heemstede, Jhr. J. P. W. van Doorn, welkom geheeten. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 15 Mei 1935, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe- zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voormiddags. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen de volgende Hinderwetsvergunningen zijn ver leend: a. aan G. C. Vreman te IJmuiden, tot het uitbreiden van zijn brood-, koek- en banket bakkerij, in het percee. van Wassenaerstraat no. 37; b. aan de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken de? fa. Van Gelder Zonen te Velsen, tot het uit breiden van het bestaande schakelhuis op haar fabrieksterrein; c. aan de N.V. Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. Van Gelder Zonen te Velsen, tot het op richten van een turbinehal op haar fabrieks terrein; _t d. aan de N.V; Petroleum Maatschappij The Texas Company te 's Gravenhage, tot het wij zigen van de benzinepompinstallatie vóór het perceel Driehuizerkerkweg no. 77 te Driehuis. DE RAADSVERKIEZINGEN. De Kath. Democratische Partij komt voor de a.s. verkiezingen te Velsen met de volgen de lijst uit: 1. C. Schelvis, IJmuiden-Oost; 2. J. Zuurbier, Velsen-Noord; 3. J. A. Zuurbier; 4. A. A. Lengers, 5 J. W. J. Nijsen en 6. J. A. Hogedoom, allen IJmuiden-Oost. CCXIX. En zoo daalde het aantal binnengekomen trawlers deze week tot 24, waaronder twee, die er feitelijk niet bij hoorden, want die kwamen bij toeval binnen. Dit waren de Cla- sina Luther, die Vrijdagmorgen met de Alma op sleeptouw binnenkwam. Men ziet nu eens, waar het langzaam maar zeker met IJmuiden naar toe gaat. Ik begin zoo langzamerhand tot de conclusie te komen, dat alleen een wonder ons nog redden kan. Of een grondige, maar dan ook grondige reor ganisatie, waardoor IJmuiden als 't wart in het bezit kwam van een opnieuw van de fun deering af opgebouwd bedrijf, vrij van oude schepen, vrij van oude schulden, vrij van oude vooroordeelen en oude stelsels Alléén 'n ver jongd bedrijf, aangepast aan de tegenwoor dige tijdsomstandigheden heeft nog kans op levensvatbaarheid. Maar ook wanneer het Door onze lj?ns gesnapt. W. A. Dolleman. De heer W. A .Dolleman, voorheen candi- daat-notaris ten kantore van den heer G. D. Boerlage, werd in 1913 benoemd tot notaris in IJmuiden. In 1919 werd hem de standplaats Velsen toegewezen. De heer Dolleman bekleedt buiten zijn druk notarisambt in het openbare leven een be langrijke functie; hij is n.l. voorzitter van de Vereeniging IJmuidens Bloei en het is dan ook niet te verwonderen, dat hij 'n open oog heeft voor de belangen van onze visschers- en havenplaats. In het bijzonder heeft hij ge ijverd voor het tot stand komen van het: IJmuiden los- en laadplaats. Zijn nieuws jaarsreden als voorzitter van IJmuidens Bloei getuigen van een groote kennis van de plaatselijke toestanden en van een ruimen blik en genieten dan ook terecht de grootste belangstelling. De heer Dolleman is beschermheer van IJmuidens Mannenkoor. eens eenmaal zoover mocht komen, dat we kunnen spreken van een IJmuiden-redivivus, zullen we den ouden tijd niet meer terug krijgen. zoolang de chaos in het internatio nale economische leven niet uit de wereld is. Slechts enkele trawlers konden het deze week tot een behoorlijke besomming bren gen. ondanks de flinke schepen visch. Het was met de prijzen dan ook slecht gesteld en voor al de tongen waren spotgoedkoop, veel goed- kooper dan verleden jaar om dezen tijd. De kustbooten en de loggers maakten het bitter slecht, zoo ook de drie beugers, die hun laat ste beugreis maakten. Het viel dan ook des te meer op. dat de enkele Deensche kotters nog 700 a 900 gulden konden besommen, waaruit blijkt, dat deze scheenjes ook in moeilijke tijden nog iets goeds tot stand kunnen brengen. Er wordt tegenwoordig zoo veel gesproken en geschreven over rationalisatie en vooral in het visscheriibedrijf is nog veel irrationeels. Daar heb je bijvoorbeeld de Urker Noordzee- visschers. Betere visschers zijn e? haast niet te vinden, maar ze visschen maar vier dagen van de zeven, want drie hebben ze noodig, om des Zondags op Urk .te kunnen zijn. Na tuurlijk komt ook hen een wekelijkschen rust dag toe. Zij hebben een zwaar leven, werken dag en nacht en niemand meer dan deze toilers of the deep gun ik een dag om te rus ten. hun familie op te zoeken en hun kerke lijke plichten te vervullen. Maar als deze menschen in of nabij IJmuiden woonden, zouden ze dit ook kunnen doen en dan had den ze daarvoor niet drie dagen, maar slechts één dag noodig; ze zouden dus zes dagen kunnen visschen, hetgeen beteekent. dat ze hun productie en dus ook hun besomming- gelden met 50 pCt. zouden kunnen, vermeer deren. En de olie. die ze nu op de reis naar en van Urk verstoken zouden ze veel nuttiger kunnen besteden. Onlangs waren er aan het eind van de week vijf Nieuwedieoer botters en kotters in IJmuiden binnen. Weet u wat de opvarenden van deze schepen deden? Die huurden ge zamenlijk een autobus en lieten hun schip in IJmuiden achter. Dat is rationalisatie, want ze konden nu Zaterdags, na alhier gemarkt te hebben Zondags thuis zijn. Voor een Urker Is dit nattfarlijk niet zoo gemakkelijk, want je kunt nu eenmaal niet met een autobus laps* Urk rijden: maar de bestaansstriid is voor deze menschen zoo zwaar, dat het funest is, twee kostbare dagen te verknoeien. PIETERMAN.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1