VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. Schip Aludra A™ar Atlas (Gr.) ïïScr*"..: A&es (Ned-) amazone Boschfontein jjerengar Boskoop jjennekom Bramow girkenh Buccari Bacchus (Ned.) Baarn Clytoneus Costa Rica Cofctica Essen Egori Giekerk (janymedes Gaunless Grangepark Glynwen Heidelberg Harmonie --••• Hermes (Ned.) Helder (Ned.) Hercules Havsten Hebe (Ned.) Itaurl Iberia Joh. de Witt Juno (Ned.) jagersfontein Krasnoe Znamia Klara Zetkin Kreta Kurmark Maasland Merope Montferland Nikoklis Patricia Polydorus Poelau Bras Poseidon (Ned.) Phoenicia Poelau Tello Phrontis Parana Regin Rhesus Randfontein Southgate Serooskerk Stella (Ned.) Sheaf Lance Balabangka Saleier Salland Stentor Saltersgate Skeldergate Superga Theseus (Brit.) Tajandoen Treworlas Troja Tabinta Theseus (Ned.) Tarakan V. A. Polemis Venezuela Wolfram verm, aankomst Z. Afrika Chili Constantza Barcelona West. Afrika Midd. Zee Hamburg Z. Afrika Buenos Aires Chili H amburg Danzig Pt. Arthur Buenos Aires Midd. Zee Chili Batavia West Indie West Indië Ned. Indië W. Afrika Beira Piraeus West Afrika Bassein Swansea Ned. Indië Buenos Aires Bourgas West Afrika West Afrika Curacao Danzig Ned. Indië Pto Barrios Batavia Middell Zee Z. Afrika Novosossisk Leningrad West Indië Ned. Indië Buenos Aires Danzig Buenos Aires Buenos Aires Mexico Batavia Ned.-Indië West Indië Mexico Batavia Hamburg Buenos Aires Hernösand Batavia Z. Afrika Rosario Japan Bourgas Bassein Ned. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Villa Constitucion Ibievy Constantza Batavia Ned. Indië Buenos Aires West Indië Hamburg Stettin Ned.-Indië Kosseir Hamburg West Afrika 30 Mei heden 12 Mei heden 22 Mei 8 Juni '12 Mei 15 Mei 12 Juni 12 Mei 6 Mei 30 Mei 26 Mei 21 Mei 15 Mei 6 Mei 27 Mei 12 Mei 13 Mei 10 Mei 1 Juni 18 Mei 11 Mei 7 Juni 16 Mei 12 Mei 20 Juni 14 Mei 1) Mei 2 Juni 28 Juni 18 Mei 24 Mei 17 Mei 7 Juni 10 Me» 13 Mei 12 Mei 11 Mei Laatste bericht 6 Mei te Rotterdam. 5 Mei te Iquique. in lading. 9 Mei van Malaga. 8 Mei van Dakar. 9 Mei van Fiume. 11 Mei vertrokken. 9 Mei te Hamburg. 4 Mei van St. Vincent. 8 Mei van Curacao. 11 Mei van Antwerpen. I Mei vertrokken. 8 Mei van New York. in lading. 8 Mei van Finisterre 7 Mei van Callao. 8 Mei van Singapore. 7 Mei te Pta Delgada. 29 April van Paramaribo. 6 Mei van Colombo. 5 Mei van Las Palmas. 10 Mei te Hamburg. 9 Mei van Stamboul. 16 April van Axim 8 Mei van Colombo. 8 Mei vertrokken. 9 Mei van Gibraltar 10 Mei van Dungeness. 7 Mei te Izmir. 4 Mei te Liberia. 3 Mei te Kogo. 21 April vertrokken, in lading. 9 Mei van Port Sydan. 8 Mei van Trinidad. II Mei van Port Said. 9 Mei van Razveiro 7 Mei van Zanzibar. 1 Mei van Gibraltar, in lading. 4 Mei van Trinidad. 5 Mei van Hacassar. 8 Mei van Bahia. 7 Mei te Kopenhagen, in lading. 7 Mei van Las Palmas. 5 Mei van de Azoren. 1 Mei van Padang. 10 Mei te Genua. 9 Mei van Lizard. 4 Mei vertrokken. in lading. 11 Mei vertrokken. 29 April vertrokken. 6 Meil van Söderhamn. 6 Mei te Macassar. 9 Mei van Port Natal. 15 April v. La Plata 4 Mei van Port Said. 9 Mei van Finisterre. 7 Mei van Port Said. 9 Mei te Belawan. 8 Mei te Safoang. 5 Mei vertrokken, in lading. in lading, in lading. 4 Mei van Stamboul. 8 Mei van Perim 7 Mei van Marseille, in lading. 6 Mei van Azoren. in lading. in lading. 8 Mei van Batavia. 7 Mei van Gibraltar. 11 Mei vertrokken 7 Mei van Finnistèrre. Verwachting: Meest matige Noordoostelijken tot Noorde lijken wind. Geedeeltelijk bewolkt, Weinig of geen regen. Kouder. Verdere vooruitzichten: Gedeeltelijk be wolkt. Guur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 58 F. Laagste heden nacht 44 F. Hoogste heden 52 F. HOOG WATER TE IJMUIDEN. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Zondag v.m. 10.36 uur; n.m. 11.12 uur. Maandag v.m. 11.43 uur; n.m. uur. Dinsdag v.m. 0.12 uur; n.m. 12.37 uur. Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Finsch s.s. Sarmatia Viipurl IJMUIDEN 1.50 MARKTPRIJZEN van Zaterdag 12 Mei. Tarbot per K.G. 0.580.44. Griet per 50 K.G. 16—5. Tongen per K.G. 0.46—0.38. Middelschol per 50 K.G. 22. Zetschol per 50 K.G. 27. Kleine Schol per 50 K.G. 22—1.85. Schar per 50 K G. f 2.20—1.60. Tongschar per 50 K.G. 2016. Vleet per stuk 0.56. Kleine poon per 50 K.G. 2.502. Middelschelvisch per 50 K.G. 17. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. —7.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 84.90. Kabeljauw per 125 K.G. 28—8.50. Groote gullen per 50 K.G. 6—4.70. Kleine gullen per 50 K.G. f 8—6. Wijting per 50 K.G. 2.30—1.65. Makreel per 50 K.G. 10. Heilbot per K.G. 0.80—0.56. Leng per stuk 0.80. BESOMMINGEN. Trawlers: Alma IJM. 44 375 manden f 1420. Dolfijn IJM. 103 140 manden f 1090. Loggers: KW 56 f 890. KW 58 f 720. KW 39 f 670. KW 69 f 690. KW 154 f 480, KW 45 f 270, KW 64 f 190, KW 96 f 100. LEGER DES HEILS Zondagavond zal in de zaal van het Leger des Heils een bijzondere afscheidssamenkomst plaats hebben. Kapiteine H. G. Edelkoort. de leidster van de afdeeling is overgeplaatst haar Amsterdam. De kapiteine heeft in den korten tijd, dat zij hier gestationneerd is ge weest met heel veel zegen mogen arbeiden en de afdeeling ziet haar slechts noode vertrek ken. Des morgens zal een plechtige opdracht- dienst plaats hebben van de kinderen van een der leden. Gevolgen van de valuta. Met ingang van 2 Mei j.l. zijn door het ha venbestuur van Danzig de tarieven voor ha ven- en plaatskosten met een gelijk bedrag verhoogd als de officieele daling der waarden Van de Danziger Gulden. Steun aan reederijen. De Engelsche regeering heeft onlangs een Plan uitgewerkt tot steun aan de reederijen einde deze in de gelegenheid te stellen haar oude schepen door nieuwe te doen vervan Sen. Aan de hand van dit plan zijn thans reeds ïan elf reeders verzoeken om steun inge komen. Deze aanvragen omvatten 20 stoom schepen, die nieuw gebouwd zouden worden met gelijktijdige slooping van oude schepen. Visscherijnieuws in een notedop. Naar zee. De stoomtrawlers Odin en Timor zijn weer naar zee vertrokken Wordt klaargemaakt voor de haringvisscherij. De motorlogger Cornelis de Boer wordt voor de haringvisscherij gereedgemaakt. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Utrecht IJM. 73 met: 50 manden schelvisch. 95 manden braadschelvisch, 95 manden radio. 40 manden platvisch, 50 manden makreel, 10 manden gul, 60 manden varia, 120 manden ijskabeljauw. Totaal 530 manden en 700 stuks stijve kabeljauw. Maria R. Ommering IJM. 7 met 25 manden schelvisch, 60 manden braadschelvisch. 70 manden radio. 25 manden platvisch. 70 man den makreel, 10 manden gul, 20 manden varia, 50 manden koolvisch, 40 manden wijting. To taal 390 manden en 200 stuks ijskabeljauw en 365 stuks stijve kabeljauw. BEVERWIJK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. Olthof en W C. Rosbag; L. Grapendaal en C. de Vries; Getrouwd: K. Groot en A. Hoogland; R, Room en T. Schutter; J. Hazenberg en A. E. Czichowski. Bevallen: H. G. Twisk—Bannink, z.; C. M. AdrichemSpies, z.; G. ten HaveJager, Overleden: N. Harmeijer, 59 j., geh. met D. Walter (vr.)E. M. Beets, 83 j., wed. van A. Stierp (vr.); N. van Roon. 60 j., wed van P. Kelder (vr.); M. Grapendaal, 70 jgeh. met J. Philipoom (vr.). BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Voor de leden van de Beverwijksche Dam club gaf de clubkampioen, de heer K. Kikke in café „Bellevue" een simultaan-séance. Van de negen gespeelde partijen won de clubkam pioen er drie, namelijk van de heeren A. Pekel, J. A. Oussoren en A. J. Snijders, verloor van de heeren S. Troost, S. D. Hoogvorst, W. Spanjaard, J. v. d. Berge en C. Pekel en speelde remise tegen den heer D. Kikke. De secretaris van de Damclub, de heer A. J. Snijders heeft den clubkampioen een her inneringsmedaille aangeboden. HEEMSKERK A. D. O.'s derde lustrum. ZATERDAG MEI 1935 MARKTBERICHT. Noteering van 10 Mei 1935. Spinazie per kist f 0.160.50 Postelein per kist f 0.300.50 Andijvie per kist f 0.500.65 Raapstelen. 100 bos f 2 Radijs 100 bos f 2 Koolrapen, per zak f 0.80 Wortelen per K.G f 0.10—0.14 Komkommers, per 100 f 716 Asperges per bos Wit f 0.300.35 Idem blauw f 0.130.20 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.050.0! Idem zand f 0.09 Savoije kool per 100 f 14 Bloemkool per 100 f 612 Uien per K.G. f 0.08 Prei per bos f 0.14 Sla. per 100 krop f 37 Rabarber per 100 bos f 58 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.04 Appelen per K.G. f 0.300.35 Aardbeien, per doosje f 0.42 WIJK AAN ZEE EN DUIN BAD- EN ZWEMINRICHTING „ADRICHEM". De bad- en zweminrichting „Adrichem" zal op 20 Mei a.s. wederom voor het publiek wor den opengesteld. De eigenaar van de inrich ting mocht op 9 Mei j.l. van Dr. E. C. M. J. Hollman, inspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid een uitgebreid rapport ontvangen waaruit wij overnemen, dat na onderzoek is gebleken, dat het zwemwater in goede conditie verkeert en bacteriologisch gunstig wordt beoordeeld. Het rapport ligt. voor belangstellenden ter inzage. Het bad staat onder voortdurende controle van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid te Utrecht. VELSEN CANDIDATEN K.D.P. De Kath. Democratische Partij stelde voltallige vergadering en zonder eenig advies, voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezin gen de volgende candidaten voor: 1. P. Schel vis. 2. Jac. Zuurbier Sr.. 3. Jac. Zuurbier Jr., 4. H. Lengers, 5. J. W. Nijsen. HUISEIGENAREN PAS OP! Den laats ten tijd komt het meermalen voor, dat de jeugd of onbevoegden zich toegang verschaffen tot onbewoonde perceelen, die alleen met het dagslot zijn gesloten. Huis eigenaren en anderen, die met het toezicht op dergelijke perceelen zijn belast, wordt in overweging gegeven de deuren met het nacht slot te sluiten. AANHOUDING. Door de politie te Velsen-Noord is een per soon opgespoord, die gesignaleerd was in het Politieblad wegens f 3 boete of het ondergaan van 1 dag hechtenis. Na de boete te hebben betaald is hij weer heengezonden. GRONDBORINGEN VOOR WEGEN EN WONINGEN Door den Rijkswaterstaat worden op het weiland langs de Meervlietstraat grondborin gen verricht. Naar wij vernemen houden deze grondboringen verband met de plannen inzake den aanleg van den nieuwen verbindingsweg met het te verleggen pontveer en met den bouw van eenige woningen ter plaatse, in ver band waarmede het- noodig werd geoordeeld een bodemonderzoek in te stellen. TOONEELVEREENIGING „TAVIDO". Donderdag 16 Mei geeft de tooneelclub „Tavido", onderafdeeling van de Gieteling een uitvoering ter viering van haar eerste lustrum. Opgevoerd wordt „De weg naar geluk", blij spel in 3 bedrijven van J. v. Doorn. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. M. BoonHoebe z., Wijk aan Zeeërweg 48, IJmuiden; E. KoperSchol, d.. Jac. van Heemskerkstraat 58, IJmuiden; T. Schol—Dekker, d., Casèmbrootstraat 42, IJmuiden; C. G. 't HartGroot d., Ooster duinweg 86, IJmuiden. Gehuwden: J. Roeper en Aa van Herfden, Planciusstraat 31. IJmuiden; F. J. M. Weine- kus en P. v. d. Kolk, Haarlem; A. C. Blinkhof en D. Gravemaker, Kompasstraat 10, IJmui den; M. J. Roeper en L. Piekema. Heeren veen; C. Geyteman en G. W. Rop, de la Rey- straat 11, IJmuiden; N. Zwaan en N. de Graaf Schoolstraat 10, IJmuiden; C. Langbroek en K. Bal, de Roemerstraat 13, IJmuiden: F. J. de Kort en E. Kramer, Koningsplein 16. IJmui den; A. van Jaarsveld en T. Trap, Tilburg; J. Visser en L. Boelig, Rembrandtlaan 11, IJmui den. Ondertrouwden: G. van Dongen en Leijenaar, Stephensonstraat 54, IJmuiden; G. van Ling en W. Marinus, Haarlem; J. van der Burg en M. C. Houtkamp, Gorinchem; B. Da vids en J. Broek, Odoorn; W. Wijker en F. A. v. d. Laag, Braamstraat 3, IJmuiden; A. Roossien en G. E. M. Snip. Schulpweg 127, Velsen N., J. van Elfringhof en A. S. v. d. Werf Nijkerk; H. van Dok en G. C. Tuinzaad, Va- reniusstraat 9 rood, IJmuiden; A. Dijkhuizen en A. P. van Wolferen, Edisohstraat 5, IJmui den. J. Dienaar en R. Jager, Bloemstraat 44, IJmuiden; Th. Mulder en G. A. Hofland, Wijk aan Zee en Duin; P. J. Vermeulen en H. W. Blokzijl, Zeeweg, 389, IJmuiden; K. Steijn en W. Lansen. Beverwijk; P. v. d. Hoek en H. Oepkes, Pres. Stey-nstraat 5. IJmuiden. C. H. v. d. Aart en G. E. de Vries, Banjaertstraat 12. Velsen-N., W. Veldman en J. M. E. Dek- iker. Wijk aan Zeeërweg 32, IJmuiden; M. J. Stals en L. Bakker, Haarlem; M. Workum en A. Goedhart. 's-Gravenhage; J. A. Scholten en H. P. Mortijn, Tulpenstraat 15, Sant poort. In het voorjaar van 1920 wisten eenige Heemskerksche jongelui door botje bij botje te leggen een „grooten" voetbal te bemachti gen. Zij kregen de beschikking over een stuk weiland, waarop ze iederen Zondag naar har telust mochten trappen. Het hek was -spoedig van den dam. Reeds op 15 Mei 1920 had de oprichting van een voetbalvereeniging plaats. Een definitief bestuur werd gekozen, met wij len den heer M. Mok als voorz., den heer A. C. Beentjes als secretaris, den heer C. Dam als penningmeester en de heeren C. v. d. Zon en P. Koopman als commissarissen. Het. eerste elftal werd ingedeeld in de 2e klasse D.H.V.B. en werd in 1923 kampioen. Ze promoveerde naar de eerste klasse D.H.V.B en bereikte in haar eerste seizoen de tweede plaats, met één punt minder dan de kampioen Leiden. Toch ging zij over naar de 2e klasse R.K. Federatie. Tot nu toe was het A.D.O. steeds voor den wind gegaan. Ook voor haar echter bleek het spreekwoord „Het zijn sterke beenen, die de weelde kunnen dragen", waarheid te be vatten. Er volgde een groote reactie. A.D.O. was zoo onfortuinlijk, dat haar eerste elftal op de laatste plaats terecht kwam. en daar ook de degradatiewedstrijden tegen Volendam verloren werden, verdween A.D.O. weer uit de R.K. Federatie. De reactie ging zelfs zoo ver, dat de Heemskerksche club zich geheel uit' het actieve voetballeven terugtrok. Ze dreigde te verdwijnen. Zoo ver kwam het echter niet. In 1927 werd opnieuw begonnen met het eerste elftal wederom in de 2e klasse D.H.V.B. Ondanks groote moeilijkheden van allerlei aard werd flink volgehouden en met succes. Reeds na één seizoen promoveerde ze naai de le klas D.H.V.B.. waarin zij vijf achtereen volgende jaren bleef. In 1933 werd zij kam pioen en promoveerde naar de 2e klasse I.V.C.B.. waarin zij nu reeds twee seizoenen uitkwam en telkens een goede plaats op de ranglijst innam. Dit jaar eindigde ze op de vierde plaats met slechts vier punten min der dan de kampioen Teyllngen. We zijn er van overtuigd dat A.D.O. eens in de hoogste afdeeling zal komen. A.D.O. speelt mom-enteel met 3 senioren elf tallen, 2 junioren en 1 adsplrantenelftal. De geest onder de leden is uitstekend. Hoewel ook in Heemskerk de crisis zich ernstig doet ge voelen, voldoen de meeste leden toch zoo goed mogelijk aan hun financieele verplichtingen, zoodat A.D.O. met vertrouwen de toekomst kan tegemoet zien. Een goede gedachte ls het geweest een sun- portersclub op te richten. Dit is een zelf standige vereeniging, maar zij werkt nauw met de voetbalclub samen. Jammer is dat nog niet veel meer Heemskerkers lid zijn van deze nuttige vereeniging. Een nieuw tijdnerk vraagt weer de aandacht. Het zal weer nieuwe eischen stellen Daarom wordt een beroep gedaan op allen, die A.D.O. steunden, om te blijven helpen. De tijdsomstandigheden laten het niet toe, een luisterrijk jubileum te vieren. Toch wilde men het niet onopgemerkt voorbijgaan. Het bestuur heeft daarom het volgende program opgesteld: Zondag 19 Mei 's morgens half zeven H. Mis. 's Middags half drie een feest- wedstriid tusschen A.D.O. en V.V.Z. (le klas I.V.C.B.), waarvoor de supportersclub een fraaien beker beschikbaar heeft gesteld. nuttig zijn. Moge de politie echter in allen gevalle tegen laatstaangeduide categorie van wegbedervers met groote gestrengheid op treden. Anders zal alle actie voor veilig ver keer goeddeels vruchteloos blijven. J. A. Landbouw-crisisfonds draagt over '34'35 geen risico. Minister antwoordt op adressen. Van den Minister van Economische Zaken is bij de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur het volgende antwoord op de adressen van 8 en 18 April j.l. ingekomen: In antwoord op Uw verzoekschriften d.d. 8 April 1935 en 18 April 1935 heb ik de eer U hierbij mede te deelen, dat bij schrijven van 19 Juni 1934, afdeeling Directie van den Landbouw, de besturen der toenmalige Neder- landsche Bloembollenkweekers- en Neder landse!) e Bloemlbollenexporteurscentrale er nadrukkelijk op werden gewezen, dat voor het saneeringsjaar 1934 1935 door het Landbouw- Crisisfonds geen enkel financieel risico kom worden gedragen. Bij de uitvoering der saneeringsvoorschrif- ten, meer speciaal die betreffende het innemen van een eventueel overschot, moest derhalve van den aanvang af voor oogen worden ge houden, dat het ook zelf de fondsen had bij een te brengen om die kweekers te steunen, die aan het einde van het exportseizoen met een overschot voor wat. betreft bloembollen voldoende aan exportkwaliteit, zouden blij.en zitten. In deze, door mij uitgestippelde, gedragslijn is nimmer wijziging gebi'acht en het ligt ook niet in mijn bedoeling hier wijziging in te brengen. Men zal derhalve ook op dit moment op geen steun uit het Landbouw-Crisisfonds mogen rekenen. Teneinde echter de financiering van de uit te betalen steunbedragen te vergemakkelij ken, werd door mij bepaald, dat door de Stich ting Nederlanclsche Sierteeltcentrale per 1, Mei over een voorschot uit het Landbouw-Cri sisfonds ad f 400.000 in totaal zou kunnen worden beschikt. Zooals U bekend, ligt het in mijn bedoeling, dat bij de inning der heffingen de noodige so-pelheid bij de inning zullen moeten wor den gevolgd.- kan voorshands door mij niet worden aangegeven. Dit zal voorloopig van geval tot geval moeten worden bezien. aca het woord.... Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken ge-plaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Ziekenfonds IJmuiden. Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de vertegenwoordigers van de leden, waar in zij zeggen, dat zij den heer Peduzzi niet hun vertrouwen gaven, deel ik mede als ver zekerde mij nimmer met candidaatstellen en stemming te hebben bemoeid, in de ver wachting, dat alles wel goed ging. Deze per sonen zijn door nog geen 10 pCt. van de leden gekozen. Niemand gaat voor zijn plezier naar het kantoor om te stemmen. Referendum is nooit gehouden! Ergo 90 pCt. van de leden in teresseert zich w e 1 voor de onthulling van den heer Peduzzi. Tot op heden hebben zij zich niet met de interne aangelegenheden be moeid. Dank zij den heer Peduzzi moeten zij het nu wel doen. HARRY SERVAAS. Tegen veilig verkeer. Tegen veilig verkeer: dat- zijn de be heerders van talrijke grootere en kleine wa gens van allerlei gehalte en tractie in onze gemeente, die nog steeds verzuimden hun ■vehikelen van ex deugdelijk achterlicht te voorzien en daardoor een permanent gevaar voor zich zelf en anderen vormen. Tegen veilig verkeer zijn ook de vele automobilisten, die hun wagens in de latere avonduren onverlicht in donkere lanen (als de Velserbeek-lanen en den Driehuizer Kerk- weg) parkeeren en die daardoor vooral bij on gunstige weergesteldheid de verkeersonveilig heid ten zeerste bevorderen. Tegen veilig verkeer zijn voorts de tech nici van het Stroomleveringsbedrijf, die niet- functionneerende lampen der straatverlich ting zelfs op kruispunten en hoofd verkeers wegen gedurende ettelijke dagen defect laten. Dit veelvuldig gesignaleerde euvel is vooral fnuikend op met opgaand geboomte om zoomde wegen en heeft wellicht den Officier van Justitie te Haarlem, die dezer dagen vrij spraak vroeg voor een chauffeur, die op den Stationsweg een karvoerder doodelijk aan reed. in het openbaar van een „erbarmelijk slechte" verlichting ter plaatse doen ge wagen. Tegen veilig verkeer ten slotte zijn de automobilisten, die den allerlaatsten tijd vooral de villawijken onze plaats onveilig maken door uit bezuinigings- of andere motieven te rijden met van slechts één koplamp voorziene wagens. Deze zeer slechte gewoonte schijnt onder meer een bepaald taxibedrijf aanvaard te hebben. Als men nu slechts zoo snugger was om de buitenlamp (rechter lamp) ge doofd te houden, ware het verkeersgevaar niet- zoo ernstig. Door evenwel (hetgeen bij deze categorie lieden gebruikelijk is) de binnen- lamp buiten dienst te stellen, scheut men. wijl andere wagenvoerders den tegenheger voor een motorrijwiel of ander tweewielig voertuig kunnen houden .groote gevaren. Voor de gemeentepolitie liggen hier nog ruime terreinen van werkzaamheid. Een in tensiever surveillance in onze buitenwijken zou KATHOLIEK DAGBLAD HAD CRITIEK. LONDEN, 11 Mei. (Reuter.) De Koblenzer Volkszeitung, een belangrijk katholiek orgaan, is naar Havas verneemt in beslag genomen en verboden omdat het critiek heeft geoefend op den nationaal socialistischen leider in het dis- trict-Koblenz. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Mei. Ondertrouwd 9 Mei: G. M. Groenendijk en I. Veltman; J. W. H. Put en W. Driehuizen; M. J. J. Zandwijk en C. van Ba kei; C. Denijs en A. A. E. Klipp; J. E. Kruijff en G. A. G. van der Veldt; J. H. Bellaart en M. E. Schouten; G. Cornet en J. Bijvoets. Getrouwd 9 Mei: D. van Geenen en A. M, E. Feuerriegel; A. J. Boesmans en H. M. Tim mer; W. van Schaik en E. M. van Dijk; J. C, de Haan en B. H. C. Botti; K. W. van Beau mont en J. Sieval; C. Kuijper en A. Cornelis- sen. Bevallen 7 Mei: A. C. van Everdingen— Putman, z.; A. C. Erbrink—de Jong, z.; 8 Mei: J. M. de Jong—Brunt, z.; J. A. van den Bos— van Zutphen, d.; A. G. Wesseling—Lammers, z.; E. A. M. van RoodeSerné, z.; 9 Mei: J. G. M. Verbernevan Oploo, z.; Overleden 8 Mei: J. Engel, 47 j., Maas straat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 11 MEI Bioscoop de Pont: „De Big van het regi- ■sient" en „Ridder van den Kouseband". 8 u, ZONDAG 12 MEI Bioscoop de Pont: „De Big van het regi ment" en „Ridder van den Kouseband". 8 u. Matinée: 2.30 en 5 uur: „De Big". Patronaatsgebouw: Concert „Euphonie". 8 u, ZONDAGSDIENST DER APOTHEKER De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de Havenapotheek, welke apotheek tevens is aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. AGENDA TE HAARLEM. He den: ZATERDAG 11 MEI Stadsschouwburg; Nieuw-Schouwtooneelij De Familie Kegge. 8.15 uur. Frans Hals Theater: De Smokkelaars van Duinkerken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Het jolige Weeuwtje, met Chevalier en Jeanette MacDonald. 2.30, 7 uur en doorloopende voorstelling tot 11.30 u. Cinema Palace: Tiger Bay met Anna May Wong. Op het tooneel Tiers, accordeonist. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Barcarolle, met Fröh- lich. Op het tooneel: éhristiane et Duroy, pa- rodistes francais. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling irt Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZONDAG 12 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplëin: Intieme Kunstavond Marcel Barger. 8.15 uur, Bioscoopvoorstellingen 's middags en dea avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 2 uur Heemstede: Wielerwedstrijden op dé Heemsteedsche Wielerbaan. 2 uur. MAANDAG 13 MEI Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's rnpi-f«nc f> to* 'r avonds 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5