HET CONFLICT IN OOST-AFRIKA Koning George V van Engeland zaterdag 11 mei 193 5 het belangrijkste nieuws waarborgt RADIO MOORS nv THIJS IJS EN DE WINTERKONING Schoonheidsontvvaken. BUITENLAND. Een démarche van Frankrijk en Engeland te Rome? Zitting van den Volkenbondsraad zou tot veroordeeling van Italië s optreden leiden. Nog een Abessynisch protest te Rome. Italiaansche beschuldiging aan het adres der Europeesche wapen- en munitiefabrikanten. plichtingen meebrengt en het voor geen nieu wen toestand stelt. Naast den tekst bestaat er echter nog een politieke bedoeling en naast de i letter de geest, die het belangrijkste is. Laval kan als medeschepper van het Par ij- sche verdrag het beste het doel daarvan toe lichten en ophelderen, of het werkelijk niets verandert aan de tot dusverre bestaande FranschPoolsche betrekkingen. Men mag verwachten, dat de toelichting van het Rus sisch—Fransche pact in Moskou dezelfde zal zijn als te Warschau. Wanneer de principes van de Poolsche politiek, n.l. uitbreiding van de eigen staatsmacht en goede betrekkingen met de naburige staten, bij Laval het, juiste begrip vinden, zal men zijn bezoek aan War schau als vruchtbaar mogen beschouwen. Engeland. ITALIë. De Abessynische minister van buitenland se zaken heeft den zaakgelastigde van Abes synië te Rome telegrafisch verzocht bij het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken te protesteeren tegen de z.i. beleedigen- de uitlatingen van den Staatssecretaris van Koloniën Lessona, in de Italiaansche Kamer. In dit protest wordt verklaard, dat Abessy- nië, dat door Lessona ervan beschuldigd is het Verdrag van 1928 niet te zijn nagenomen, dit verdrag niet alleen is nagekomen, doch zich zeis tot den Volkenbond heeft moeten wen den om de uitvoering van de arbitrage, die in het preambuul van het verdrag is voorzien, door te zetten. Abessynië heeft aldus luidt het protest ondanks de oorlogszuchtige toe bereidselen van Italië in het conflict een vreedzame en correcte houding aangenomen, waarbij het herhaaldelijk doch zonder succes een scheidsrechterlijke beslissing heeft ge- eischt. Ook kan Abessynië er niet verantwoor delijk voor worden gesteld, dat met den aanleg van den straatweg Dessie-Assab nog niet begonnen is. Het protest besluit met de verklaring dat de verplichtingen van Italië als Volkenbonds lid zoowel als op grond van het Italiaansch- Abessynisch verdrag ten aanzien van de poli tieke onafhankelijkheid en de territoriale on schendbaarheid van Abessynië, door den staatssecretaris Lessona zijn. De ernstige toestand, welke zou kunnen ont staan, wanneer Italië zijn militaire maatrege len aan de Abessynische grens voortzet, heeft volgens de Daily Telegraph aanleiding gege ven tot diplomatieke activiteit zoowel te Lon den als te Parijs. De diplomatieke medewerker van dat blad verneemt, dat de mogelijkheid bestaat, dat Frankrijk en Engeland er gemeenschappelijk bij de Italiaansche regeering op zullen aan dringen, zorgvuldig de talrijke consequenties te overwegen, die het gevolg moeten zijn, wanneer het tot agressieve daden overgaat om zijn geschil met Abessinië te regelen. De Engelsche en Fransche regeeringen wen- schen Mussolini de verzekering te geven, dat zij een situatie vermeden zouden willen zien, welke onvermijdelijk zou leiden tot een veroor deeling van Italië door den Volkenbondsraad, wanneer deze den 20sten dezer te Genève bij eenkomt. Aan de oorlogstoebereidselen, welke Abes synië zou hebben getroffen, wijdt Gajda in het „Giornale d'Italia" weer een uitvoerige beschouwing. Volgens hem zou de keizer de mobilisatie reeds volkomen hebben laten uitvoeren in de grensgebieden van Somaliland en Eritrea. Dezer dagen heeft Haile Selassie het district Harrar bezocht, waar eenige duizenden man schappen zijn geconcentreerd. Het offensief karakter van deze mobilisatie blijkt uit het feit, dat vlak bij de grenzen der Italiaansche koloniën, op de gunstige plaatsen voor een inval, wapens zijn opgeslagen en dat er troe pen zijn samengetrokken, die gemakkelijk van het noorden naar het zuiden kunnen worden vervoerd. Bovendien heeft men sinds verscheidene maanden depots aangelegd voor wapenen, munitie, materiaal, levensmiddelen en zelfs opslagplaatsen van brandstof voor auto's en een hangar voor vliegtuigen. Sinds lang is men bezig met den aanleg van wegen. Er wordt Intens gewerkt aan den aanleg van nieuwe landingsplaatsen voor de luchtescadrilles en aan de vergrooting van de bestaande lan dingsplaatsen. Nieuwe radio-stations zijn gebouwd en tele loonverbindingen aangelegd tusschen Addis Abeba en verscheidene districten, speciaal aan den kant van de Italiaansche koloniën. Het blad meldt vervolgens, dat van Januari tot half April in Abessynië uit Europa zijn aangekomen 10.000 geweren, twee millioen patronen en 200 machinegeweren. Ook blijkt, dat Duitschland groote hoeveelheden chemi sche stoffen heeft geleverd, wellicht voor de vervaardiging van ontplofbare stoffen en gas sen. De bestellingen voor geweren, mitrail leurs, luchtafweergeschut, pantserwagens en Junkers-Vligtuigen worden thans uitgevoerd. De Italiaansche regeering wenscht aldus Gajda de betrokken regeeringen op deze transporten te wijzen en heeft reeds de ver zekering ontvangen, dat controle zal worden geoefend. Door aan Abessynië oorlogsmateriaal te leveren zijn de kanonnenfabrikanten en hun landen medeplichtig aan den gevaarlijken toestand, die zich ontwikkelt en de onvoor ziene gebeurtenissen, die hieruit kunnen voortvloeien. op een koker /zenuw-tabletten dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. door Viscount Robert Cecil. (Adv. Ingez. Med.) De opvolger van Lord W illingdon. Volgens Daily Telegraph is het zeer wel mogelijk, dat Lord Willingdon als onder koning van Indië zal worden opgevolgd door den markies van Linlithgrow. De bewindsperiode van Lord Willingdon expireert begin 1936. Lord Linlithgrow is geheel doorkneed in Indische kwesties. Vliegtuig op oorlogsschip te pletter geslagen. Drie inzittenden gedood. Reuter meldt uit Cherbourg: Een torpedo-watervliegtuig, dat bezig was op het water neer te komen, maakte een scherpe bocht onder den wind en kwam toen plotseling loodrecht ten val. Het vliegtuig sloeg te pletter op een der oorlogsschepen Drie der inzittende vliegers werden gedood, een gewond. Verplichte luchtbeschermings oefeningen in Engeland. Camouflage van bevolkingscentra. De Engelsche bladen melden, dat een spe ciaal regeeringsdepartement plannen uitwerkt voor verplichte oefening van de bevolking in de toepassing van veiligheidsmaatregelen tegen aanvallen uit de lucht. Deze maat regelen zullen methoden voor het camouflee- ren van groote bevolkingscentra omvatten, evenals het brengen van samenwerking tus schen alle plaatselijke autoriteiten bij de toepassing van het verdedigingsstelsel. In de steden zullen oefeningen bij geheel gedoofde verlichting gehouden worden. JUBILEUMFEESTEN IN WALES EN SCHOTLAND. LONDEN, 10 Mei. Het jubileum van den Koning zal Zaterdag afzonderlijk in Wales en Schotland worden, gevierd. De Prins van Wales gaat als vertegenwoordiger van den Koning naar Cardiff en de Hertog van York zal den Koning in de Schotsche hoofdstad vertegen woordigen. Geheel onverwacht maakten de Koning en Koningin gistermorgen een lange rijtoer door het Zuidwesten van Londen. Zij gingen naar de andere zijde van de rivier en reden door Battersea, Calpham en Wandsworth, waar zij de aangebrachte versieringen bewonderden en door een groote menigte, die zich overal verzamelde, toen het onverwachte Koninklijke bezoek bekend werd, werden toegejuicht. Britsch bombardements vliegtuig neergeschoten. Door opstandelingen uit het Euphraat- gebied. Duifsclhland. Gaat Von Schwerin Krosigk heen? Volgens den correspondent van de N. R. C. te Berlijn heeft de rijksminister van finan cien graaf von Schwerin Krosigk een langdu rig verlof genomen wegens ziekte. In politieke kringen neemt men aan, dat hij niet meer op zijn post zal terugkeeren. De voornaamste grond van dit vermoedelijke aftreden moet gezocht worden in den gespannen financieelen teestand des lands. Rijksdag op 16 Mei bijeen. De Rijksdag zal op 16 Mei bijeenkomen. Men verwacht dat Hitier bij deze gelegenheid een verklaring zal afleggen aangaande den militairen dienstplicht. Polen. Lavai's bezoek aan Warschau. De Fransche minister Laval, die tijdens zijn verblijf te Warschau woont in hotel „Europa", beeft na zijn aankomst te Warschau eenige officieele bezoeken gebracht. Het avondblad van de regeeringspartij „Kur- ler Czerwonny" schrijft in verband met de aankomst van Laval, dat het FranschRus sische verdrag voor Polen geen nieuwe ver- LONDEN, 10 Mei. Uit Bagdad wordt ge meld, dat een Britsch bombardementsvliegtuig, waarin zich een officier en een soldaat be vonden, bij een verkenningsvlucht boven het midden-Euphraat-gebied door opstandelingen is neergeschoten. Het vliegtuig raakte in brand en de beide inzittenden werden gedood. Ten Noorden van Diwanija aan den midden- lóop van de Euphraat waren eenigen tijd ge leden onlusten voorgekomen en onlangs werd weer melding gemaakt van een oproer van twee stammen onder leiding van grooten in vloed hebbende Sheiks. Nadat het vijfde batal jon van het Irak-leger naar het betrokken ge bied was gezonden, kwam het bericht, dat de rust en veiligheid waren hersteld. In een officieel Britsch bericht wordt ver klaard, dat het feit, dat het neergeschoten vliegtuig, een vlucht boven dit gebied maakte, niets met den opstand uitstaande had. REINHARDT IN HET HUWELIJK GETREDEN HOLLYWOOD, 10 Mei (Reuter). Max Reinhardt en Hélène Thimig deelen mede, dat zij in Nevada zijn getrouwd. Predikanten in het concentratiekamp. Beroep op Flick totnogtoe vei'geefsch. ZONDAG 12 MEI 1935. HILVERSUM, 301 m. 8.55 VARA, 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 5.15 VARA, 8.00—12.00 AVRO. 8,55 Gram.pl. 9,00 Voetbal- en Postduiven- nieuws. 9,05 Tuinbouwpraatje, S. S. Lantin- ga, 9,30 Orgelspel J. Jong. 9,45 A. Pleysier: Van Straat en Maatschappij. 10,00 Kerk dienst u. d. Ned. Herv. Kerk te Zierikzee. Voorg.: Ds. H. J. Barnouw. Hierna orgelspel door E. v. Bergen. 12,00 Uurslag en klokken spel van het Stadhuis te Schoonhoven. 12,01 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Omroepor kest olv. A. v. Raalte. 1,00 Gram.pl. 1.20 Om roeporkest olv. A. v. Raalte. 2.00 Boekbespre king Dr. P. H. Ritter Jr. 2,30 Verslag door H. Hollander v. d. Voetbalwedstrijd België Holland te Brussel. 5,15 „5—0 voor de VARA", potp. uit de VARA-Maandrevue mmv. solis ten en VARA-tooneel. 6.10 Declamatie C. Rij ken. 6,30 „Zehn Madchen und kein Mann". Suppé. M.m.v. solisten en het VARA-orkest olv. P. Tiggers. 7,45 Sportnieuws. 7,50 Gram. pl. 8,00 Vaz Dias. 8.15 Gram.pl. 9.15 Radio- Journaal. 9,30 Omroeporkest olv. A. <v. Raal te mmv. Zoltan Szekely (viool). 9,55 Orgel spel Pierre Palla. 10,15 De AVRO-Decibels olv. Eddy Meenk. 11,00 Vaz Dias. 11,10—12,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN, 1875 m. 8,30 NCRV, 9,30 KRO, 5,00 NCRV. 7,45—11,00 KRO. 8.30 Morgenwijding olv. Ds. G. W. v. Deth. Mej. G. Matter (opraan) en C. Kloppen burg (orgel). 9,30 Pontif, Hoogmis. 11.30 Gram.pl. 12,15 Orkestconcert, lezingen en Gram.pl. 2.50 Sehlagermuziek en Gram.pl. 4,15 Ziekenlof. 5,00 Gewijde muziek. 5,50 Kerkdienst uit de Weteringkerk v. d. Evang. Gemeente te Amsterdam. Voorg.: Ds. P. v. Vliet. Orgel: H. Bakkenist. Hierna Gramo- foonmuziek. 7,45 Sportnieuws. 7,50 Causerie. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Sehlagermuziek en Gram. pl. 9.00 Orkestconcert. 9,30 Hoorspel. 10.15 Orkestconcert. 10,30 Vaz Dias. 10,35 Gram. pl. 10 40—11,00 Epiloog. ROME, 421 m. 8,05 „Les Saltimbanques", operette van Ganne. Leiding: R. Josi. BERLIJN, 10 Mei (Reuter). Vernomen wordt, dat een disciplinair onderzoek wordt ingesteld naar een aantal predikanten der Belijdende Kerk, vooral in Saksen. In dit land zijn opnieuw zes predikanten gearres teerd. Hun ambtgenooten, die zich in concentra tiekampen bevinden, mogen niet langer hun vrouwen en ander bezoek ontvangen. In strijd met andersluidende berichten wordt gemeld, dat het bezoek, dat de Saksische pelgrims de vorige week aan minister Frick hebben ge bracht, geen resultaat heeft opgeleverd. KONINGSTRAAT 27, TELEF. 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 13 MEI 1935. HILVERSUM, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de VARA. 8.00 Vioolrecital H. Wiggelaar. 8.30 Gram.pl 9.00 „De Notenkrakers" olv. D. Wins. 10.00 Mor genwijding VPRO. 10.15 E. Walis en zijn or kest. 11.00 Declamatie L. de Jong. 11.20 G. Smit (viola) en J. Jong (piano). 11.40 Vervolg de clamatie. 12.00 Orgelspel C. Steyn. 12.30 Gram. platen. 1.002.00 De ïïierefluiters olv. E. Walis. 2.15 De Zonnekloppers olv. C. Steyn. 3.00 Voor de vrouwen. 3.30 „Orvitropia" olv. J. v. Horst. 4.30 Kinderuurtje. 5.00 Gram.pl. 5.40 Declamatie R. Numan. 6.00 Vioolrecital N. de Klijn. 6.30 Muzikale lezing P. Tiggers. 7.10 Astronomische lezing J. de Jager. 7.30 Zang door Engel Lund. 8.00 SOS-berichten. 8.03 Vaz Dias. 8.10 Gram.pl. 8.40 Declamatie door F. Nienhuys, en concert door „De Zonnekloppers" olv. C. Steyn. 9.40 „The Bohémiens". 10.10 Vaz Dias. 10.15 Gramofoonpl. 11.00 Fragm. „Ein Traumspiel", Strindberg. Mmv. het VARA- tooneel olv. W. v. Cappellen. 11.3012.00 Or gelspel J. Jong. HUIZEN. 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. N. P. E. G. v. Uchelen. 11.00 Chr. Lectuur. 11.30 12.00 en 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelconcert J Zwart. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Causerie A. J. Herwig. 3.153.45 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing Ds. J. H. H. v. Beem, mmv. zang en orgel. 5.00 Gram.pl. 5.15 Chr. Liederenuurtje mmv. Mevr. C. LabbertéKits, Mej. C. de Jager en W. Verwer (viool). 6.15 Gram.pl. 6.30 Vragen- halfuur. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Re portage. 7.30 Vragenhalfuur. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Herdenkingssamenkomst in de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam ter gelegen heid v. h. 10-jarig bestaan van den Centr. Bond voor Inw. Zending en Chr. Phil. Inrich tingen. 9.30 Gram.pl. 9.45 Vaz Dias. 9.50 HOV- Kleinorkest olv. M. Adam, mimv L. de Graaff (viool). 11.1011.30 Gramofoonmuziek. Koning George. Dante's definitie van den idealen vorst was „minister omnium", de dienaar van allen; en juist omdat de Koning van Engeland en zijn familie dat ideaal zoo dicht benaderen ver wekt de viering van het zilveren jubileum van Koning George V en Koningin Mary bij het volk zoo'n warm enthousiasme. De kranten hebben, evenals de doeken van de bioscopen, volgestaan met afbeeldingen van cavalerie, eerewachten en militaire muziekkorpsen, die de traditioneele begeleiding van een ko ninklijke optocht vormen. Maar niet als het symbool van een groote militaire macht zien de volkeren van het Britsche Keizerrijk hun Koning, wanneer hij langs de juichende me nigte in de Londensche straten trekt. Zij zien hem als het hoofd der natie, dat tezamen en nauw verbonden met zijn volk, al het lief ei: leed, alle moeilijkheden en gevaren uit een bewogen tijdperk heeft doorleefd. Het is waar, dat de Engelschman van praal- vertooningen houdt; zelfs de arbeiders of schoon zij sterk gekant staan tegen, iedere tenaenz om dergelijke plechtigheden voor militaire en politieke doeleinden te exploi- teeren scheppen vreugde in een zoo' grootsche gebeurtenis, die wat schittering en kleur in de saaie eentonigheid van het dage lij ksch leven brengt. Maar het is ongetwijfeld de lange staat van dienst van den Koning en de Koninglij ke Familie in oorlogs- en vre destijd ten bate van. het algemeen belang, die de grondvesten van den Britschen troon in de harten van 't volk heeft verstevigddat het, wat de vreugdevuren in alle dorpen het Vereenigd Koninkrijk doet opvlammen en waarlijk, zij geven onze gevoelens precies weer. Zeer verschillend zijn de omstandigheden, waaronder de huidige koning de genegenheid van zijn volk heeft behouden, van die uit het tijdperk van groeiende economische welvaart der Victoriaansche dagen; en ook heel anders was het onder de korte bewindsperiode van zijn vader, toen de vreugde en de voorspoed van het maatschappelijk leven nog niet ver stoord waren door die internationale rivali teit, welke zoo spoedig in den oorlog zou culmineeren. De laatste vijf en twintig jaar waren getui ge van het Engelsch-Britsche conflict, dat na veel bloedvergieten, tot de afscheiding van het grootste deel van Ierland van het parle ment van Westminster leidde; de oorlog, die zoovele millioenen levens kostte, vernietigde de economische structuur van industrieel Europa en de drie groote monarchale tronen van het vasteland vielen in de na-oorlogsche dagen van desillusie en toenemende verbit tering in de nationale en internationale po litieke relaties. Is het voortbestaan van de Britsche Kroon onder deze abnormale om standigheden louter een kwestie van bepaalde gevoelens of hebben we hier te doen met een element van politieken vrede en stabiliteit? Door twee dingen heeft de constitutioneele monarchie van dit land zich verdienstelijk gemaakt, niet alleen tegenover het Britsche volk maar tegenover de menschheid in haar geheel. In de eerste plaats ondersteunt en verper soonlijkt de koning, doordat hij boven alle partijpolitieke geschillen staat, het ideaal „van het „gemeenschappelijk welzijn", dat an ders door politieken strijd benadeeld zou kun nen worden of aan het dictatorschap van één oppermachtige partij zou zijn overgeleverd. In beide gevallen bestaat er gevaar, dat persoon lijke vrijheid, goede verstandhouding, ver draagzaamheid en zelfs de fijnere schakee ringen uit het intellectueele en geestelijke leven ernstig bedreigd worden .Als het open bare leven in Engeland vrij is van onverdraag zame extremisten; als politieke, religieuze en nationale minderheden tevreden onder de Britsche vlag kunnen leven; als de Engel- schen de politiek hunner partijen niet al te zwaar opvatten; als in het kort de Brit sche democratie nog steeds een bolwerk van gezond verstand is en een aanmoediging voor alle politieke machten, die een ordelijke vrij heid wenschen temidden van een half ver dwaasde wereld, dan komt dat grootendeels, doordat de koning de beschermer van al die menschelijke verlangens is. In de tweede plaats is de Kroon de voor naamste verbindende schakel tuscchen het Vereenigde Koninkrijk en de Dominions. Wei nig menschen In andere landen beseffen het werkelijke bestaan van de politieke onafhan kelijkheid der vijf staten Ierland, Canada, Zuld-Afrika, Australië en Nieuw Zeeland die met Engelsche-Indië en de koloniën de Britsche „Commonwealth" uitmaken. Auto nome gemeenschappen. In het statuut van Westminster wordt gezegd, dat zij „een gelijke status bezitten en in geen enkel opzicht onder geschikt aan elkander zijn zoowel wat de binnenlandsche als de buitenlandsche aan gelegenheden aangaat, ofschoon vereenigd door gemeenschappelijke trouw aan de Kroon". In geen enkel opzicht is bijvoorbeeld de regeering van Canada ondergeschikt aan het Britsche kabinet, maar toch zijn de mi nisters van dit Dominion evenzeer de minis ters van den koning. De afzonderlijke zelf standigheid in deze federatie, die eens in feite en in naam een keizerrijk was, heeft ontegenzeggelijk haar nadeelen: maar er ligt anderzijds een bijzondere kracht in de vrije en welwillende samenwerking van bepaalde menschengemeenschappen. In dit geval is het de trouw aan de Britsche Kroon met al de traditie van het vereenigende sentiment, welke de Kroon symboliseert die de band vormt. Zij. die in het Britsche Rijk niet de minst onbelangrijke groep van staten zien, die den Volkenbond erkennen en steunen, zij, die deze groep beschouwen als een krach tige waarborg voor orde en rust in de wereld, kunnen niet onverschillig tegenover de ver diensten van deze monarchie staan en even min tegenover den vorst, die door zijn per soonlijk inzicht, tact en sympathie de onder zijn bewind staande groepen in staat heeft gesteld de zaak van den internationalen vrede te dienen. Het komt zelden voor, dat de grenzen van zijn positie Koning George toestaan in het openbaar ten gunste van den Volkenbond stelling te nemen. Maar sinds een onverant woordelijk soort journalistiek gepoogd heeft de trouw aari het Britsche Rijk op te zetten tegen de trouw aan den Volkenbond, mag het wel geoorloofd zijn de rechtstreek- sche boodschap in herinnering te brengen .die de Koning op 23 October 1934 aan de Vol- kenbondsvereeniging van Canada zond. Zij diene als een passende conclusie van dit be scheiden eerbewijs aan den zoon van Edward den Vredestichter. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De kabouter ging al weer naar binnen en zei: „Zoek maar ergens anders onderdak. Het is hier het rijk van Koning Winter heb je soms die grenspaal niet gezien? Ik ben Koning Winter's onderdaan; daarom moet ik je in de kou achterlaten. Als Koning Winter jou soms in het rijk ontdekt, wacht je groot verdriet!" En, vlak voor Thijs' neus, sloeg de kabouter het deurtje dicht. „Het ls hoogst noodzakelijk voor de be vordering van den vrede en de samen- werl*'ng tusschen onze volken, dat de publieke opinie in alle landen de taak van den Volkenbond, het handhaven van den vrede en de orde 'in de wereld door middel van collectieve internationale actie, volkomen begrijnt en waardeert. Het volk van het Britsche Rijk heeft een groot aandeel in dit werk gehad en het zal het blijven behouden." Dat is de waarheid. Het Britsche Rijk heeft vele bijdragen voor den vrede geleverd. Geen enkel ander „Engelsch belang" kan er in beteekenis mede wedijveren. De wereld kan er verzekerd van zijn, dat Britsche volkeren, door de Kroon vereenigd, altijd zullen werken voor en „goodwill" onder de naties. (Nadruk verboden). Zooals de milde stralen der voorjaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelij ksch gebruik van „Zij"-Crème een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 203045 en 75 cent. (Adv. Ingez. Med.) Nederlandsch kindermeisje aan het Belgische Hof. Zij mag alleen Nederlandsch spreken. Uit Brussel wordt gemeld, dat met het oog op het degelijk aanleeren der Nederlandsche taal aan de kinderen van het Belgisch koningspaar, een Nederlandsche kinderjuf frouw is toegevoegd. Aan het plaatsings bureau van de vereeniging Tesselschade vroeg onlangs een Belgische dame naar een Nederlandsch meisje om Belgische kinderen in het Nederlandsch te onderwijzen. Pas toen zij te Brussel kwam hoorde zij welke aanstelling zij had gekregen. Haar werd opgedragen, dat zij in geen andere taal dan de Nederlandsche dei,"vorstelijke kinde ren mocht aanspreken. DE NORMANDIë ALS CANDIDAAT VOOR DEN BLAUWEN WIMPEL PARIJS, 10 Mei (V.D.) In Fransche scheep vaartkringen heeft men zijn hooo gevestigd op het nieuwe reusachtige schip Normandië, dat naar men hoopt, een ernstige candidaat zal blijken te zijn voor den bekenden Blauwen Wimpel. Tijdens de technische proeftochten heeft 1-et schip met op volle capaciteit loopende ma chines een snelheid bereikt van 31.7 knoonen of ruim 58 K.M. per uur, wat overeenkomt ™et een kruissnelheid van 28 knoopen per uur, waardoor het den Atlantisclien oceaan in re cordtijd zou kunnen oversteken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7