Abessynië richt zich opnieuw tot den Volkenbond. GEHEEL GEBIT THIJS IJS EN DE WINTERKONING het belangrijkste nieuws Tandheelkundig Instituut Minister van Zeeland verdedigt zijn beleid. plNSDAG 14 MEI 1935 BUITENLAND. Verwijten aan Italië. Onpartijdige scheidsrechters ver zocht. Dringende behoefte aan vreedzame regeling. Genève. Bij het Volkenbondssecretariaat is Maan- A&<r een nieuwe nota dér Abessynische re- peering ontvangen, waarin gewezen wordt on den ernst van den toestand en waarin de Abessynische regeering in het bijzonder be zwaren opsomt in verband met het feit, dat de Italiaansche regeering nog steeds niet is overgegaan tot de benoeming der arbiters, aan wie volgens het AbessynischItaliaan sche arbitrageverdrag van 1928 het conflict worden voorgelegd, opdat men tot min nelijke schikking zou kunnen geraken. In de nota wordt opgemerkt, dat de offi- cieele redevoeringen, die de gebeurtenissen begeleid hebben, geen twijfel laten aan de ■vijandelijke bedoelingen van de Italiaansche «peering. Abessynië heeft reeds herhaalde malen gewezen op de gevaren van dusdani ge maatregelen voor den vrede. Tegenover de verwijten van Italiaansche zijde inzake militaire voorbereidingen van Abessynië ver wijst de Abessynische regeering naar het her haald aan de Italiaansche regeering gestelde verzoek scheidsrechters te benoemen volgens artikel V van het ItaliaanschAbessynische arbitrageverdrag De Italiaansche gezant te Addis Abeba heeft de Abessynische regee- rjng verzocht scheidsrechters van Abessyni sche nationaliteit te benoemen. In tegen stelling daarmede is de Abessynische regee ring van meening, dat het veiligste middel tot "het tot stand brengen van een onpartij dige en onafhankelijke scheidsrechterlijke instantie er in bestaat zoodanige personen te benoemen welker onafhankelijkheid, pres tige deskundigheid en ervaring door alle staten onaangevochten is. De Italiaansche 'regeering heeft met het oog op deze hou ding op de Abessynische voorstellen niet ge antwoord. In plaats daarvan hebben verant woordelijke politieke personen in Italië be ledigende beschuldigingen uitgesproken te gen Abessynië en hebben zij het voornemen 5an Italië te kennen gegeven eens en vooral met Abessynië tot een einde te komen. De Abessynische regeering protesteert tegen de bewering van Italië, dat de Abessynische kei zer bevel heeft gegeven tot algemeene mo biliseering. Abessynië is niet overgegaan tot eenigerlei mobiliseering en bekrachtigt zijn vredelievende bedoelingen. Zonder voorbe houd verplicht het zich. zich te onderwerpen aan den scheidsrechterlijken uitspraak van onpartijdige rechters. De nota besluit met het dringende"" beroep op den Volkenbondsraad volgens artikel 15 een vreedzame regeling van het conflict te verzekeren, opdat de po litieke onafhankelijkheid en integriteit van het Abessynische staatsgebied geeèrbiedigd en tegen iederen aanval in stand gehouden zal worden- Genève. Hongaar sch-Joego-Slavisch conflict voor den Volkenbond. Door het Volkenbondssecretariaat is offi cieel medegedeeld, dat het Hongaarscn—Joe goslavische conclift, dat ontstaan is door den aanslag te Marseille, is geplaats op de agenda van de zitting van den Volkenbondsraad, die op 20 Mei a.s. begint De kwestie is, naar men zich zal herinne ren, in de Januarizitting van den Volken bondsraad verdaagd om de Joegoslavische re geering gelegenheid te geven, kennis te nemen van de maatregelen die de Hongaarsche regeering heeft genomen. Rapporteur voor deze aangelegenheid is-de Engelsche grootzegelbewaarder Lord Eden. Balkan-entente steunt het accoord van Rome. De conferentie van den permanenten raad van de Balkan-entente is Maandagmiddag beëindigd In het slotcommuniqué wordt o.m. ver klaard, dat de permanente raad zeven keeren is bijeen gekomen, den algemeenen toestand in Europa breedvoerig heeft besproken en tot de bevredigende conclusie is gekomen, dat de toestand op den Balkan geen enkele reden tot ongerustheid geeft. De Raad con stateerde met vreugde de tot standkoming Brandcatastrofe in Japansche stad. 200 huizen door het vuur vernield. Uit TOKIO: Een geweldige brand in de stad Kamo, in de prefectuur Niegato, heeft Maandagavond niet minder dan ruim 200 huizen in den asch gelegd. CONFLICT BIJ CHREVOLET SPOEDIG TEN EINDE? TOLEDO, 13 Mei (V.D.t Het is zeer waar schijnlijk, dat het conflict in de Chrevolet- fabrieken tot een oplossing zal komen, ten gevolge van een zeer lange bespreking, die gisteren is gehouden tusschen vertegenwoor digers der General Motor Corporation en lei ders der vakvereenigingen. van het Fransch-Sovjet-Russische verdrag, waarin hij de basis ziet van de toekomstige organisatie van de veiligheid in Oost-Europa. De Balkan-entente is voorts principieel be reid steun te verleenen aan het te Rome ge sloten accoord. De Raad heeft besloten: 1. De uitbreiding van het ruilverkeer zoo wel binnen den Balkanbond als tegenover derde staten; 2. Uitbreiding en verbetering der ver keersmiddelen; 3. Bevordering van het verkeer en 4. Bestudeering van bank-technische kwesties. Er zullen jaarbeurzen en tentoonstellingen worden georganiseerd om een beter begrip der nationale producten te bevorderen. onafhankelijke werk, die op hun beurt de lasten van de verantwoordelijke werk, die de lasten van de verantwoordelijkhei moes ten dragen. In zijn nalatenschap laat hij het volk de eer en de macht van den staat. Dit testament, dat hij ons nog bij zijn leven heeft overhandigd, moeten wij aan vaarden en hiermee moeten wij ons balas ten. Dat de rouw en smart in ons het begrip van de verantwoordelijkheid van het. geheele volk voor zijn geest en de geslachten van de toekomst mogen verdiepen. Zuid» Amerika. Paraguay bereid tot deel neming aan bespreking. De regeering van Paraguay heeft de uit- nooaiging aanvaard deel te nemen aan be sprekingen tot bijlegging van het geschil. Officieel wordt medegedeeld, dat de Pa- raguyaansche troepen in de sectoren van Parapiti en Bahia Negra een aanval van den vijand hebben afgeslagen en dezen daarbij groote verliezen hebben toegebracht. Pilsoedski's overlijden. Zijn laatste wilsbeschikking. De „Kurjer Poranny", het blad der re- geeringspartij, meldt, dat Pilsoedski reeds eenige jaren geleden beschikkingen over zijn begrafenis heeft getroffen. Als blijk van zijn groote liefde voor de wetenschap heeft de maarschalk in zijn uiterste wilsbeschikking bepaald, dat zijn hersens voor wetenschap pelijk onderzoek beschikbaar gesteld moeten worden. Voorts heeft hij den wensch' geuit, dat zijn hart zal worden overgebracht naar Wilna, in de nabijheid van welke stad hij het levenslicht heeft aanschouwd. Daarheen zal dan ook het stoffelijk overschot van zijn moeder worden overgebracht, waarna Pil soedski's hart aan haar voeten zal worden gelegd. Boodschap van Moscicki. De president van de republiek heeft de volgende boodschap tot het volk gericht: „Maarschalk Joseph Pilsoedski is overleden Door zijn groote levenswerk heeft hij de kracht van de natie georganiseerd door zijn genie en zijn onbuigbare wils-inspanning heeft hij den. staat weer opgewekt. Hij voer de hem naar de wedergeboorte van zijn macht, naar. de bevrijding van zijn .krachten waarop de toekomst van den staat gebaseerd moest zijn! Door zijn onmetelijken arbeid heeft hij Polen gemaakt tot een levende en levensvatbare realiteit en tot het leven voor bereid en ons leger doen zien in de glorie van zijn overwinnende vanen. Deze man, de grootste van onze geschie denis, putte uit het verleden de kracht van zijn ziel en door zijn bovenmenschelijk pogen raadde hij de wegen van de toekomst. Zichzelf zag hij -hierin niet meer. want reeds lang voelde hij, dat hij door zijn laatste handelingen aan het einde van zijn physieke krachten was gekomen. Hij zocht en vormde de mannen voor het RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 va na f i - met garantie, pijn- vanar j jj. loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen correspondent). BRUSSEL, 13 Mei. Hedenmiddag heeft de eerste minister, minister van buitenlandsche zaken. dr. Paul van Zeeland, de eerste groote politieke rede tijdens den tijd van zijn bewind gehouden. De Union de la Presse étrangère ontving de heer Van Zeeland aan een feestmaaltijd, in gericht in de zalen van het Pershuis. Nergens in Europa beschikken de journa listen over een zoo deftig en grootsch club gebouw als in Brussel. Het Pershuis dat tege lijkertijd dient als werkgeledenheid, socië teit en hotel, beschikt gelijkvloers over een wintertuin, een biljartzaal en twee feestzalen In één daarvan de z.g.n muziekzaal had deze bijeenkomst plaats. Men kan zich moeilijk een barokker omgeving denken. De vroegere eigenaar van hét gebouw, een nouveau-riche uit de tweede helft van de 19e eeuw. liet deze ruimte van onder tot boven versieren met spiegels met vergulden festoenen van stuc.- werk. Het geheel ziet er uit als een soort speelgoed-oerwoud van een overladenheid. als men met de stoutste verbeelding niet kan voorstellen. En te midden van die smakelooze weelde uit een afgesloten periode, sprak België's premier, die er prat op gaat geheel van zijn tijd: jong, zakelijk en energiek te zijn De vertegenwoordigers der Europeesche pers waren in groote getale gekomen. We zagen de Nederlandsche pers au grand com- nlet; verder Duitsche, Fransche, Italiaansche Amerikaansche. Luxemburgsche, Poolsclie en Tiechische bladen. De voorzitter hield een korte inleiding waarin hij den eersten minister de verzeke ring gaf v.an de sympathy,dei; journalisten die zijn moeilijk werk, naüwkeurig en welwil lend volgen, maar die zich ten allen tijde het recht op een loyale kritiek moeten voorbe houden. Hierop nam dr. Van Zeeland liet woord Hij spreekt zacht, maar met een indringend accent. Hij is sober in zijn gebaren en on derlijnt slechts hier en daar met een wuiven de handbeweging, het zwierig verloop van zijn volzinnen. Hij heeft tegelijkertijd in ziin oogopslag en in zijn stem iets van den nrofeet en iets van den professor. Zijn rede H:?nde hem om een samenvatting te geven van het werk in wel haast twee maanden verricht en om het vertrouwen te vragen voor de conversie der staats!eeningen waarvan voor een belangrijk deel het welslagen der regeeringsplannen af hangt. Deze rede. ge roepen om een groote weerklank zoowel binnen- als buitenland te vinden, kan aldus werden samengevat: Ik stel mij de actie van de regeering voor als een grooten langdurigen strijd waarvan de stadia zich over heel een jaar zullen uitstrek ken. Eerst aan het einde van dit jaar, wan neer wij onze pogingen achtereenvolgens op al de bedreigde punten zullen hebben kunnen aanwenden, zullen wij zien of de slag gewon nen is, of verloren. Ik zou willen beginnen met een historisch overzicht van het eerste stadium. Toen de devaluatie tot stand gebracht was en in de onmiddellijk daaropvolgende periode, konden de moeilijkheden en de gevaren zich op vijf verschillende punten samentrekken. Ten eerste op monetair gebied. Wat is hier eigenlijk gebeurd? Van den eenen dag tot den anderen veran dert de kapitalen-beweging, die sedert lang reeds middenpuntvliedend was, van richting. Ontzaglijke bedragen komen terug naar het Financieele maatregelen nader uiteengezet. land, onder alle vormen. Voor het oogenblik overtreft het totaal van de teruggevloeide kapitalen al wat wij in onze stoutste verwach tingen hadden kunnen hopen. Wat de verdedi ging van den frank betreft, deze is op haar nieuwe basis, meer verzekerd dan zij het ooit sedert 1926, geweest is. Het Fonds tot egalisatie van de wisselkoersen- heeft slechts in een zelfde richting hoeven te werken: de gunstigste. De belga, het dient ge zegd. primeert feitelijk op al de valuta van de wereld. In die omstandigheden mag men zeg gen dat het muntvraagstuk voor ons heeft opgehouden te bestaan. En thans het tweede punt: de toestand van het bankwezen. Op het- oogenblik dat wij het bewind in handen namen, was het pijnlijk ste punt, de hachelijke toestand waarin de banken zich bevonden naar aanleiding van een gestadig afhalen van deposito's. Doch vol gens het woord dat een vriend mij kwam her halen en dat hij had hooren uitspreken door een eenvoudig loketbeambte „Is het geld drie maal sneller naar de banken teruggevloeid dan het tijd noodig had om ze te ontvluch ten." Men begrijpe mij wel: de twee verschijnse len, waarvan ik zooeven sprak, de terugvloei ing van de kapitalen in het land en de weder- belegging der deposito's in de banken die twee verschijnselen gaan gepaard en hangen in zekere mate althans van elkander af. Het is zeker dat die tweevoudige beweging het ge volg is van een ontoetwistbaren terugkeer van het vertrouwen. Het derde punt waaraan wij bijzonder aan dacht moesten wijden was de markt van de staatsfondsen. Ook hier een gunstig verloop. Wat. de markt der beurswaarden met ver anderlijke opbrengst aangaat, waren wij dooi de ervaring gerechtigd te vreezen dat de koer sen te snel zouden stijgen, dat de speculatie weer eens de zelfde vergissingen als voorheen zou begaan wat tot gevolg zou gehad hebben de koersen met sprongen naar de hoogte te jagen, tot een te hoog peil, buiten alle verhou ding met den economischen toestond van het land over het algemeen en de rendeeringsmo- gelijkheid van de zaken in het bijzonder. Wij hadden het geluk, bij den aanvang, de remmen te kunnen gebruiken die de nieuwe reglementeering ter beschikking stelde van de overheden die met het beleid van de markt belast waren. Mij dunkt, dat wij op die markt, zooals op de andere,: alle reden hebben om over den gang van zaken voldaan te zijn. Ten slotte en dit punt had in onze oogen een gansch bijzonder belang moesten wij daags na de heelkundige bewerking waartoe wij hadden moeten hesluiten, de stijging dei- koorts beletten, dat wil- zeggen, de opdrijving van den prijs der koopwaren. Het bleek gelukkig weldra, dat de'prijsver- hooging binnen zeer matige grenzen zou blij ven. Wij hadden immers talrijke en getrouwe medewerkers gevonden. Feitelijk kwamen de eerste stormteekenen, die toch onvermijdelijk waren, veel sneller tot bedaren dan men had kunnen verwachten. Van nu af reeds, meen ik, kan verzekerd worden dat de prijsschomme- lingen voor den kleinhandel zullen overeen stemmen met wat wij hoopten, en wat zij in het belang van het land dienden te zijn, zeer traag en uiterst gematigd. Zoo hebben de gebeurtenissen overal waar wij de wacht hielden, een gunstig verloop gehad. Waarom moesten wij devalueer en? ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING, GRETA GARBO ALS ANNA KARENINA. Metro-Goldwyn-Mayer verfilmt Anna Ka~ renina wederom, ook thans met Greta Garbo in de titelrol. De kleine Cora Sue Collins, die ook in „Koningin Christina" medespeelde, zal in „Anna Karenina" als nichtje van Garbo een rol vervullen. De regie van deze film wordt gevoerd door Clarence Brown, terwijl Fredric March de mannelijke hoofdrol speelt. Alge meen productieleider is David O' Selznick. Erich von Stroheim zal Brown als militair des kundige ter «sijde staan. In „Anna Karenina" zullen verder mede spelen: Basil Rathbone, als Garbo's echtge noot, Maureen O'Sullivan, Reginald Denny en Freddie Bartholomew, de jonge David uit ..David Copperfield". Merkwaardig is, dat William Daniels hiermede Garbo's negentiende film zal fotografeeren; alleen in haar .eerste „De Stortvloed", was dit niet het geval. Plotseling blijft Thijs staan; in de verte ziet hij iets vreemdsoortigs daar komen twee kabouters met een draagbaar aan loopen! Zij dragen een man met een grooten baard met zich mee. „Dat moet de booze koning Winter zijn!" denkt Thijs. En hij voelt zich allesbehalve op'zijn gemak. Iedereen kent' de fatale opeenvolging der feiten, der vergissingen en der tegenslagen die over ons het onheil van de devaluatie hebben gebracht. Maar ik heb in zekere krin gen, of in zekere geschriften dienaangaande twee tegenwerpingen ontmoet die menigeen hebben getroffen en waarop ik wensch in te gaan. De eerste tegenwerping kan aldus samen gevat worden: „wij stonden voor het dilem ma, zegt men: de bank redden of den frank; de regeering heeft de bank, wij zouden den frank hebben verkozen." Een dilemma was er; zeker maar het moet aldus worden omschrevenmen moest zich er toe beperken de goudwaarde met een zekere breuk te verminderen om tegelijkertijd het bezit der spaarders en het crediet der produ centen te redden, ofwel diende het moratorium der banken aanvaard, wat beteekende de de posito^ blokkeeren, credietverstrekking weige ren, en aldus in de slechtste politieke en so ciale omstandigheden, 's lands gevaarlijk ver zwakte economie 'onderste boven keeren. De keus was dus niet: „of onze munt, of de ban ken" maar wel: „of onze munt alleen, of de banken en de munt samen." Er zou immers geen mensch met gezond verstand gevonden worden, die geloofde dat men in België de spaarders en de producen ten, met andere woorden het werkende deel van het land zou hebben kunnen benadeelen, zonder dat de crisis was overgeslagen op de munt zelf. De andere opmerking die ik meer dan eens heb gehoord is deze: „het zij zoo, wij onder werpen ons aan het onvermijdelijke, niette genstaande onzen tegenzin, erkennen wij dat de devaluatie onvermijdelijk was; maar waar wij niet mee kunnen instemmen is met den devaluatie voet; gij hadt U kunnen houden aan 15; gij zijt gegaan tot 28, 't is te veel en wij maken er U een verwijt van.' Wij moesten echter de nieuwe pariteit van den frank bepalen op een peil, waarop wij alleszins de overtuiging hadden hem te kun nen verdedigen wat er ook zou gebeuren Hoofdzaak was dat- wij een punt vonden waar de nieuwe frank zou kunnen stand houden zonder de kracht der omstandigheden tegen zich te hebben. Het richtsnoer dat wij te volgen hadden was het opzoeken van het peil waarop de koopkracht van den Belgischen frank, België het meest nauwkeurig beantwoordde aan de koopkracht van het pond sterling daar waar dit gebruikt wordt, d.w.z. in een zeer groot deel van de wereld. Wij zijn tot het besluit gekomen dat de overeenkomst in koopkracht tusschen den frank en het pond zich bevond omstreeks de 70 a 75 pet-, van de oude pariteit. De gebeurtenissen hebben, naar ik meen. bewezen dat die berekeningen tamelijk juist waren. Wij hebben geenszins een kunstmatig voor deel, wij hebben alleen maar willen beletten dat anderen tegenover ons' Kun kunstmatig begunstigde positie zouden behouden. Komen wij tot het heden, tot het tweede stadium van de regeeringsactie, tot de periode van herstel. Een spil, waar de actie die wij nastreven, om draait, is de vermindering van de werk loosheid. Om dat doel te bereiken, zijn wij bereid geen enkel middel onbeproefd te laten. Maar wij blijven de overtuiging toegedaan dat de ware methode om er te komen, er in bestaat aan de ondernemingen een winst marge te bezorgen, zonder welke zij zich niet kunnen uitbreiden, noch voortgaan met wer ken. Om de lasten te verminderen die op de pro ductie drukken, hadden wij twee verschillende methoden in overweging genomen, de fiscale verlichtingen en de vermindering van de financieele lasten. De eerste maatregelen tot verlichting der lasten werden getroffen; zij gaan in hoofd zaak uit van den wensch de hervatting der zaken in de hand te werken. Die fiscale verlichtingen worden voortgezet Wij zouden, natuurlijk zoolang de inkom sten niet op een gevoelige wijze zullen toe nemen niet voor belangrijke sommen nieuwe lastenverminderingen kunnen overwegen; want wij verliezen geen oogenblik de nood zakelijkheid uit het oog 0111 tot een evenwicht in de begrooting te komen. Maar wij weten dat zekere verlichtingen, zekere vereenvoudi gingen, op de goede plaats t-oegepast, een gunstig economisch gevolg kunnen hebben dat buiten verhouding staat met den aan de Thesaurie opgelegde krachtinspanning. Maar 't is vooral van een aanmerkelijke vermindering der financieele lasten dat wij de verlichting verwav.hten die ons economisch organisme noodig heeft. Daarom kwam de conversie van de rente ons van den beginne af voor als een der voornaamste mijlpalen op den weg naar het economisch herstel. Indien de conversie gelukt en ik reken er inderdaad ten zeerste op dan is het evenwicht van de begrooting verzekerd en worden de lasten die op onze Thesaurie drukken teruggebracht tot op het peil dat met het betalingsvermogen van onze economie overeenkomt. Ik vrees de kritiek niet, ver van dat; ik zou haast zeggen dat ik ze verlang, mits zij opbouwend weze. Wat mij hatelijk voor komt, is '11 crit-iek met louter negatief karak ter, een critiek dit haar oorsprong vindt in vijandige gevoelens en die er het op gemunt heeft af te breken, eerder dan aan het ge bouw mede te werken. Er zijn sommige geruchten in omloop ge bracht aangaande wijzigingen in den schoot van het Kabinet. Daarvan is nooit sprake ge weest. Men is zoo ver gegaan te laten doorschemeren dat er oneenigheid in der- schoot van het kabinet heerschte; dat de eene of de andere minister er aan dacht- zich terug te trekken. Ik kan u niet genoeg zeggen, hoezeer die geruchten van allen grond ontbloot zijn. Deze regeering kwam tot stand onder ..ansch bijzondere omstandigheden; de man nen die ze samenstellen kwamen uit de verst afgelegen hoeken van den politieken gezicht einder; geen van hen heeft iets van zijn eigen overtuiging prijs gegeven, maar allen hebben zij besloten uit te schakelen wat hen ver deelt, om al hun krachten en al hun wils kracht- te concentreeren op de uitvoering van een uitgestrekt,, maar duidelijk afgeba kend programma-. Mijne heeren, in den loop van de laatste weken, gaven de Belgen een voorbeeld dat verdient onthouden te worden. De kalmte waarmede zij den weerslag van de devalutatie doorstonden en beheerschten, was merkwaardig, in een van de vijftig lan den wsar gedevalueerd is. Het Is voor mij een diepe vreugde hun heden mijn dank te kunnen betuigen en geluk te wenschen. hun te zegeen dat het aan de kalmte, aan de stille wilskracht, aan de vrij en vrijwillig aanvaarde tucht te dan ken is, dat het eerste stadium van den grooten strijd tegen de crisis een overwinning was. Eens te meer. vraag ik aan al de Belgen dat zij het oor zouden leenen aan den drin genden onroep. dien ik namens het Vader land tot hun richt. Dat zij het voorstel dat wij hun doen, onderzoeken met dezelfde kalmte, hetzelfde realisme, dezelfde objec tiviteit en tevens met hetzelfde verlangen om ons te helpen, denzelfden wil om onmiddel lijke belangen of persoonlijke beweegredenen te doen wijken voor het hooger belang van de gemeenschap. Ik hoop dat de rente-houders in mijn overtuiging zullen deelen, te weten dat zij, door ons aanbod te aanvaarden, de eenige houding aannemen die en in hun welbe grepen belang is en vereenigbaar is met de eischen van het openbaar welzijn". Na afloop brachten de aanwezigen den spreker een ware ovatie. JAN GRESHOFF. RADIOPROGRAMMA. WOENSDAG 15 MEI 1935. HILVERSUM 301 M. 8.— Gram platen; 9.— Strijkorkest, o.l.v. E. Walis. 9.30 Dubbel X Ensemble o.l.v. Steyn 9.45 Schalmei o.l.v. P. Renes. 10.— Morgenwij ding. 10,15 Voor Arb. in de Continubedrijven: D Wins, piano, C. v. d. Lende, lezing, A. de Booy, zang,, VARA-tooneel o.l.v. W. van Ca- pellen en gram. platen. 12— De Zonneklop- pjers o.l.v. Steyn. 12,45 Gram. pl., 1.1,45 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, 2.— Voor de Vrouw. 2,15 Kniples 3.Voor de kinderen. 5.30 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 6.30 R.V.U. S. v. Dantzig: De crisis, het goud en de wisselkoer sen. 7.— Sportuitzending, 7.20 Voor het plat teland. 7.40 H. Leberto: Het internationale variété 8 Herh. S.O.S.-berichten. 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia. 8,15 Pianospel N. Orloff 8.30 „Het ruilkantoor", spel van Dunsany. (VARA-tooneel o.l.v. W. v. Capellen. 9.05 Gram. pl. 9,15 Zang door B. Ucko (tenor). 9.30 Vaz Dias. 9.35 Vervolg zang. 9.45 Gram. pl. 10.VARA-orkest o.l.v. C. Steyn. 11.4512.— Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. N.CR.V.-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gram. pl„ 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. R. J. v. d. Meulen. 11.—12.— en 1215 Ensemble Van der Horst. 1.15 Orgelspel D. Lincy. 2.Zang door A. M. Boezaardt (sopraan), A. d. vleugel A. Vermeeren. 3.— Chr. Lectuur. 3.303.45 en 4.— Gram. platen. 5.— Kinderuur. 6.— Tech nische causerie. 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 J. C. Geervliet: Waarom elk Nederlander zwemmer? 7.30 Landbouw- halfuur. 8— Vaz Dias. 8.05 Ned. Herv. Gem. Zangkoor „Het Lied" o.l.v. G. Akkerman. 9. A, J. de Neef: Onze Papoesche Evangelisten. 9.30 N.C.R.V.-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk m.m.v. Hermann Schey (bas). Om 10,Vaz Dias. deel boven andere volkeren gezocht. Integen- 11—11.30 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3