Hollandsche roem. :n3e Beverwijlcers. m BEVERWIJK Winkeliersvereeniging „Eendracht maakt Macht'' Een incassobureau ingesteld. Maandagavond vergaderde in het Kenne- mer Theater de Winkeliersvereeniging „Een dracht Maakt Macht". De heer G. W. P. Stoutenbeek, voorzitter, deelde hi zijn openingswoord mede, dat het bestuur besloten heeft de agenda's in het vervolg zoo kort mogelijk te houden en liever een keer meer bijeen te komen. Het huis houdelijk gedeelte zal worden gevolgd door een of andere attractie, bijv. een filmver- tooning en een praatje over een of ander onderwerp, dat de middenstanders interes- ^Na vaststelling der notulen, vroeg de voor atter aan alle leden om mede te werken aan de uitoreiding van het aantal leden. Spr. zag gaarne, dat het ledental zoo spoedig mogelijk tot honderd gestegen was. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het bestuur voor stellen heeft voorbereid inzake het instellen van een incasso-bureau en een daaraan ver bonden zwarte lijst. Het bestuur stelde zich voor dit te doen naar het voorbeeld van de Zaandamsche winkeliersvereeniging. In de „Hanze" is het voorstel reeds aan genomen. Het plan is, dat een incasseerder wordt aangesteld, die in de eerste plaats tracht, de achterstallige vorderingen te ineasseèren en die hij eventueele geschillen tusschen klant en winkelier poogt te bemiddelen. Deze in casseerder wordt bijgestaan door een com missie uit de vereeniging. Verder zal eenmaal in het kwartaal een zwarte lijst verschijnen Van gevallen waarvan „oplichting" aangeno men moet worden verschijnen tusschentijd- sche mededeelingen. Voor alle leden betaalt de organisatie een gulden per lid, voor elke kwitantie die aan het incasso-bureau ter inning wordt aange boden moet veertig cents incassokosten be taald worden en bovendien 10 pet. van het geïnde bedrag. Voor het eerste jaar zullen de vorderingen niet ouder mogen zijn dan van 1 Jan. 1932 tenzij de Commissie anders beslist. Over het algemeen mogen de vorderingen niet ouder zijn dan twee jaren. Het bestuur achtte het voorts gewenscht, dat het incassobureau rechtspersoonlijkheid krijgt, waarvoor de plaatselijke Middenstands-Centrale Koninkl. goedkeuring zal moeten verkrijgen. Even tueel zullen de bemoeiingen van het bureau zich uit kunnen strekken tot Velsen, IJmui- den, Uitgeest en Heemskerk. Nadat de voorzitter eenige vragen had be antwoord werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. In de commissie voor het Incassobureau zullen zitting nemen de heeren Lubbers voor de Hanze en Gillessen voor E.M.M. De voorzitter waarschuwde nogmaals de leden, om niet in te gaan op aanbiedingen van onbekende advertentie-colporteurs. Nu waren er weer eenige winkeliers „ingevlogen" voor een advertentie op een programma, dat dienen zou voor een concert in 't Sanatorium „Heliomare". Het programma is nooit verschenen en het concert is nimmer gegeven. Bij de rondvraag werd ernstig geklaagd over de willekeurige toepassing van tarieven door het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Het bestuur zal trachten daarin verbetering te krijgen. De heer Botterop wenschte gaarne op Za terdagavond de echte gezellige Breestraat stemming terug en drong er op aan een muziekkapel te laten spelen. Het bestuur deed de toezegging te zullen trachten aan dezen wensch te voldoen. De heer Blaauw heeft daarna films ver toond van een schoolfeest, een Koninginnedag en van de door de Winkeliersvereeniging in 1934 gehouden sprookjesoptocht. Tenslotte werd nog een onderling „praatje" gehouden over de werking van een vent- verbod enz. De heer Stoutenbeek heeft daarna deze ge animeerde vergadering met een woord van dank, in het bijzonder van den heer Blaauw gesloten. MARKBERICHTEN. Noteering van Beverwijk, 13 Mei 1935. Spinazie, p. kist f 0.20—f 0.40. Postelein, per kist f 0.30f 0.40. Andijvie, per kist f 0.65. Raapstelen, 100 bos f2. Radijs. 100 bos f 1.—f 2.—. Wortelen, per bos f 0.10—f 0.14. Komkommers, per 100 f 8.f 14. Asperges, wit f 0.27—f 0.30. Idem, bl. f 0.13—f 0.20. Aardappelen, klei per K.G. fO.OS—f0.08. Idem, zand. per K.G. f 0.09. .Sovoije kool. per 100 fl.f4. Bloemkool, per 100 f 8.f 16. Uien, per K.G. f 0.04 1/2—f 0.09. Prei, per bos f 0.14. Sla. per 100 krop f 3.f 7. Rabarber, per 100 bos f 2.f 4. Pieterselie, per bos f 0.03. Selderie, per bos f 0.02. Appelen, per K.G. f 0.25—f 0.30. Aardbeien, per doosje f0.24. GESLAAGD. Voor het examen electrotechnisch opzich ter slaagde onze plaatsgenoot de heer H. W. Kessens. Raa9sle<3en, 'die ïnet terugkeeren. Van de thans zitting hebbende raadsleden hebben de heeren J. F. Braun, N. C. M, Brantjes en W. Maters te kennen gegeven, dat zij niet voor een herbenoeming in aan merking wenschten te komen. Als gevolg daarvan komen hun namen niet voor op de heden ingeleverde Candidatenlijsten. J. F. Braun De heer J. F. Braun, die op den 28sten Februari 1859 te Beverwijk geboren werd heeft reeds 28 jaren onafgebroken zitting in den gemeenteraad. Hij volgde in 1906 zijn vader op, den heer V. Ph. Braun, die in 1906 aftrad, na 32 jaren deel te hebben uitgemaakt van de Beverwijksche vroedschap. De heer J. F. Braun heeft het record van zijn vader, die in 1914 op 91-jarigen leeftijd over leed, dus niet verbeterd. De heer J. F. Braun werd onlangs 76 jaar en in verband daarmede besloot hij na een welbestede politieke loopbaan, het welk aan de jongeren over te laten. In 1931 werd hij, hoewel hij toen reeds 72 jaren oud was, wethouder. De heer Braun had een zeer werkzaam aandeel in het R.K. poli tieke leven. Hij was o.m. dertien jaren voor zitter van de R.K. raadsfractie. Wethouder Braun maakte ook vele jaren deel uit van de commissie van bijstand in het beheer van de Gemeente Lichtbedrijven, W. Maters. De heer W. Maters, die in September ook niet in den Raad zal terugkeeren, deed in 1923 zijn intrede in den Beverwijkschen ge meenteraad als afgevaardigde van de Neutrale Groep. Als raadslid vestigde hij de aandacht op zich door zijn onvermoeiden arbeid in de geruchtmakende gaskwestie van 1926, toen de gemeenteraad besloot tot opheffing van het eigen gasproductiebedrijf en tot het betrek ken van gas van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden. Bijna onafgebroken was hij lid van de Commissie van Bijstand in het beheer van de Gemeente Lichtbedrijven. Hij heeft daarin de voorbereidingen helpen treffen voor de gas levering aan de gemeenten Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin, Uitgeest en Limmen. Ook was de heer Maters lid van de Commissie van Bijstand in het beheer der financiën. C. M. Brantjes. De heer N. C. M. Brantjes (R.K, Staatspartij) kwam in 1920 in den Raad kh> opvolger van den heer Th. Cornelissfc, die in dat jaar be dankte. In de zittingsperiode 1923—1927 volgde hij kort nadat de nieuwe raad zitting had genomen, den heer Hergarden op. In 1927 volgde zijn herbenoeming. In 1931 moest hij zijn plaats afstaan aan den heer C. A. Zwager. DINSDAG 14 MEI 1935 Ik snuffel in een stapel nieuwtjes Naar onderwerpen in mijn trant. Ik kies er twee, zij moeten dienen Tesaam, al zijn ze niet verwant.... Ik zie. dat er, wat bij verrassing, Opeens weer een Miss Holland is. Zij heeft als juffrouw ingeschreven, Eens uitverkoren, werd zij Miss. Zij verpersoonlijkt vrouwenschoonheid In 't lage landje aan de zee, Vraag mij nu niet, wie haar verkozen, Of; hoeveel dongen er wel mee, Zij moet bekooriijkheid en gratie, De elegance zelve zijn. Het teere geestesschoon vereenen Met de volmaakte lichaamslijn. Zij moet de poëzie vertolken. Die 't hoogste vrouwenschoon typeert, Dat moet, want anders was zij zeker, Toch met dien titel niet geëerd. Ik lees ook van een voetbalwedstrijd, Waarin de Nederlandsche ploeg, Het elftal onzer Zuiderburen, In felbevochten sportkamp sloeg. Er was ons land reeds van tevoren, Van alles van die match verteld, Het is dus zeker geen verrassing, Dat mijn courant den uitslag meldt. Hier kwam het aan op kracht en snelheid, Hier kwam geen schoonheid bij te pas, Ik denk, dat teederheid en gratie Van dezen strijd wel verre was. De inzet was sportieve glorie, Als poëzie telt dat niet mee. Maar het vertegenwoordigt tevens Het lage landje aan de zee Hoe ik ook poëzie bewonder, Ik waag het toch om, naar mijn smaak, Miss Holland, Holland mis te vinden En voetbal Holland, Holland raak. P. GASUS. Voorhout. Stins J. H. adj. Comm. posterijen»TV 1 W. Pastoorsstraat 8 van Wijk aan Duin. Teusink G. H. kantoorbed. Baanstraat 77 van Haarlem. Post A. echtgen. G. H. Teusink zonder Baanstraat 77 van Dalfsen. De Bruin M. Th. I. huishoudster Meeresteijnstraat 18 van Heemskerk. Slot A. E. Hotel Oud Meeren- steijn van Amsterdam. Bommer W. J. chauf feur Adricnemstraat 64 van Warmenhuizen. Van Lammers Bueren J. H. ingenieur (GEz.) Dr Schuitstraat 55 van Amsterdam. Krapholz W. gez. smelter Str. van Linsch.straat la van Wijk aan Duin. Van Zanten W. smelter Str. ■an Linsc"n.straat la van Wijk aan Duin. De Kruijff T. gez wegwerker N S. Spoordijk van Zaandam. Steenbakker A. gez. fabr. arb. Hoogovens Heemskerk weg 20 van Wijk aan Duin. Vlottes J. gez. broodbezorger Bloem hofstraat. 2 Uitgeest. De Jager J. gez. stoker Deken Waarestr. 23 van Velsen. Vertrokken: Tegenbosch J. J. gez. arb. naar Amsterdam Haarl. Houttuinen 341. Martens H. dienstbode naar Ambt Delden A. I. Bak ker K. J. gez. arb. naar Velsen Beecksanghlaan 2f. Pirovano J. fabr. arb. naar Krommenie V. Hogendorpstraat 19. Blokdijk J. gez scha renslijper naar Wildemanstraat 19. Wed van Roon-Eggerding gez. zonder naar Amsterdam Koninginneweg 131. Pels P. zonder naar Wijk aan Duin Rijksstraatweg 96a. Schoeler L. F. ambtenaar P.T.T. naar Hengelo Deldenerstr. 2a. Van Bugnum E. P. F. zonder naar Velsen „Meerzicht". Van Bugnum H. Chr. zonder naar Haarlem Zijlsingel 6. Van Eek T. J. verpleeg ster naar Rotterdam „Eudokia". Dekker J. M. zonder naar Soest Assendamweg 6. Rijkhoff J. fabr. arb. naar Assendelft R. Houwertjes Ter Hoeve G. Chr. bouwkundig opz. naar Rozenburg Zuidzijde A. 91; Abbenhuis J .gez. arb. naar Zaandam 2e Krimperslop 1; Van Egmond M. E. zonder naar Heemstede Mes daglaan 18; Van Kruistum, J„ gez. groenten- handelaar naar Wijk aan Duin GroeneweL 73; Van der Winden P. zonder naar Apeldoorn Morellenlaan 5; Schutter T zonder naar Zaandam Rosmolenstraat 110; Gooi S P. M. gez. chef veldwachter naar Ooststellingwerf Oostwolde Stationsstraat 26; Brattinga Tj. dienstbode naar Haarlem Nieuwe Gracht 86. JUBILEUM AAN DE BEVERWIJKSCHE CONSERVENFABRIEK. Deze bedankte reeds na enkele maanden en ten derden male fungeerde de heer Brantjes als opvolger. Hij wenschte voor de komende verkiezingen geen candidatuur te aanvaarden. VERGADERING NEUTRALE GROEP. Maandagavond vergaderde in het Kenne- mer Hotel de z.g.n. Neutrale Groep, die van af 1923 den heer W. Maters naar den ge. meenteraad afvaardigde. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen werd de volgende candidatenlijst samenge steld: 1. Ir. K. L. Moens, 2. F. A. van Loenen, 3. Ir. A. J. Allan, 4. H. Blom, 5. A. C. Schaap. Reeds in December van het vorige jaar berichtten wij dat de heer W. Maters niet meer in den Raad wenschte terug te keeren. Hoewel een ander plaatselijk blad dit be richt later weer meende te moeten tegen spreken, blijkt uit de samenstelling van de lijst, dat onze inlichtingen zooals gewoon lijk juist waren. DE TENNISCOMPETITIE. Schreven we Zaterdag j.l. dat Velserbeek I zou moeten bewijzen dat zij op papier sterker waren dan K.E.K. I, de uitslag heeft ons in het ongelijk gesteld. K.E.K. I won met 53. Met een beetje geluk had de uitslag ook in het voordeel van Velserbeek kunnen zijn en daar rekenen we dan maar voor a.s. Zondag op. De spanning is door deze uitslag toegenomen. Velserbeek II verraste ons door tegen Animo gelijk te spelen. Beide deelen nu de onderste plaats. Het zwakke T.O.P. I leed een 62 nederlaa; tegen Heemstede I. Verrassend was hier de overwinning van de heeren de Waardv. d. Bliek op Melse en de Ruiter in 2 sets. Ook de dames van T.O.P. leverden goede prestaties, getuige de 3 sets nederlaag van mej. Teer tegen mevr. Kiihn. T.O.P. II leed de gevoeligste nederlaag van den dag n.l. 80 tegen Spirit, en staat nu stevig onderaan. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Zondag 19 Mei zal de Natuurvriendengroep, onderafdeeling van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling een excursie maken naar de broedplaatsen op het eiland Texel. DIPLOMA-UITREIKING GEMEENTELIJKE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Maandagavond vond in de Gemeentelijke Huishoud en Industrieschool de diploma-uit reiking plaats aan de leerlingen van den avondcursus. Daar burgemeester Scholtens en mevrouw Maters verhinderd waren dezen avond bij te wonen, sprak mevrouw Nooi een kort openingswoord. Spreekster wees hierin op het nut van het huishoudschoolonder wijs vooral in het latere leven, daar goed onder richt dan dikwijls groot voordeel geeft. Spr. wekte daarom de aanwezige meisjes op om den geheelen cursus te volgen, omdat dan pas succes verkregen kan worden. Hierna werden met een toepasselijk woord door mevrouw Nooi de diploma'e uitgereikt aan de dames C. F. Rothe, Tr. v. d. Wal en Cathr. Berghuis, waarna door enkele leerlingen thee en gebak werd geserveerd. BEVOLKING: Ingekomen: Philipsen C. J. dienstbode Dr. Schuitstraat 44 inw. van Valburg. Edses zonder Adrichem- straat 7 van Alkmaar. Draaier J. gez. kantoor- bed. Scheijbeecklaan 8 van Amsterdam. Smit B. gez. koopman Meeresteijnstraat 27a van •Amsterdam. Wed. Smit geb. ter Woome zonde: Meeresteijnstraat 27a van Amsterdam. De Swart B. J. J. zonder Breestraat 63 inw. van Door onze lens gesnapt. Donderdag 2 Mei was het 25 jaar geleden, dat de heer P. v. d. Linde bij de N.V. Bever wijksche Conservenfabriek in dienst trad. Door omstandigheden is dit feit echter pas giste ren door directie en personeel herdacht. Een der directeuren, de heer J. P. Neijt, sprak namens de commissarissen, waarbij hij den heer v. d. Linde dankte voor de nauwge zette plichtsbetrachting, die hij gedurende die jaren betoond had. Spr. overhandigde hem een gouden horloge met inscriptie, een pen dule en een bloemstuk. Daarna bood de bedrijfsleider, de heer N. Luijt met een toepasselijk woord den jubilaris namens het personeel een gouden horloge ketting aan. De heer v. d. Linde dankte allen die medegewerkt hadden om hem dezen dag tot een onvergetelijken te maken. SANTPOORT Fanfarecorps „Oefening kweekt kunst". Groot nationaal muziekconcours. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan heeft het Fanfarecorps „Oefening kweekt Kunst", dirigent Peter Wit, een groot natio naal muziekconcours gearrangeerd voor har monie- en fanfarecorpsen, met daaraan ver bonden marschwedstrijden op Hemelvaarts dag, 30 Mei en Tweeden Pinksterdag 10 Juni. Dit concours zal gehouden worden op het feestterrein in het Burgemeester Rijkenspark te Santpoort. Er is een feestgids verschenen, voorzien o.m. van een inleidend woord van den heer J. P. Nijssen, wethouder der gemeente Vel sen en voorzitter van het eere-comité. die de prestaties van het corps prijst en zijn beste wenschen voor de toekomst van „O. K. K." uitspreekt. Het Uitvoerend Comité bestaat uit de heeren R. N. Bolleman, J. Menet Jr., J. W. Erbrink, R. van der Pol en H. van Zuilen. In het eere-comité hebben zitting, behalve wethouder Nijssen, mej. J. W. Bokhoven, Santpoort; prof. dr. A. D. Fokker, Santpoort; mej, Zr. Ch. B. Haarman, Santpoort; kape laan H. C. A. M. Roelvink, Bloemendaal; jhr. mr. C. J. A. den Tex, burgemeester van Bloe mendaal; ds. H. J. Visser, Santpoort, rabbijn S. Ph. de Vries Mzn., Haarlem. In de jury hebben zitting genomen de hee ren; J. Bonte, Den Haag; P. van Me ver, Koog aan de Zaan en Peter Wit, Haarlem. Verschillende lauwerkransen en medailles zijn beschikbaar gesteld o.m. een groote bron zen medaille door de Koningin; een groote bronzen medJ-Uie door Prinses Juliana; een groote zilveren krans door de Commissie van Bestuur van het Prov. Ziekenhuis. HEEMSKERK OÏVI EEN HOND TE VERMIJDEN. In de Oosterstreng reed een 12-jarige jon gen, G. Nijman op de fiets en wilde uitwijken voor een hond die midden op den weg liep. De jongen kwam met zijn fiets i nhet mulle zand, viel en bleef liggen. Hij werd bij den heer Does binnengedragen waar bleek, dat hij zijn been gebroken had. Dr. IJfsma ge laste overbrenging naar het Ziekenhuis te Alkmaar. J. J. VAN UUM. De heer J. J. van llum is een man, waar mede iedere Beverwijker op zijn tijd, te maken heeft. Hij is namelijk gemeentebode en een ieder, die zijn schreden om welke reden dan ook naar het gemeentehuis richt belandt bij den heer Van Uum, die voor ver dere expeditie, of van den persoon of van de boodschap, welke hij aan een der af- deelingen mocht hebben, zorg draagt. Met zijn bekende hulpvaardigheid wordt het publiek terecht geholpen of „afgepoeierd", want dat moet voor een goeden gang van zaken ook wel eens gebeuren. De heer J. van Uum maakt zich behalve als gemeentebode, ook zeer verdienstelijk als verzorger van de Kennemer Oudheidkamer, een instelling van het Historisch Genoot schap Midden-Kennemerland, waarop iedere recht.geaarde Beverwijker trotsch mag en moet zijn. Hij is de man die de bezoekers niet alleen rondleidt en inlicht, maar ook zorgt hij er voor, dat alles er piekfijn uit ziet. Historische voorwerpen en geschriften, die wat in al te sterke mate de tand des tijds vertoonen, worden door hem zoo goed mogelijk gerestaureerd en weer in toonbaren staat gebracht. De heer J. van Uum volgde 15 Nov. 1929 den heer Koster als gemeentebode op, na be ëindiging van zijn militairen loopbaan". Van 1906 —1913 was hij wachtmeester bij de rijdende artillerie. Tot 1928 vertoefde de heer Van Uum in Ned.-Indië. AANRIJDING OP DEN RIJKSSTRAATWEG. Maandag werd op den Rijksstraatweg al hier een wielrijdster aangereden door een vrachtauto van Rumping uit Beverwijk. De auto zou uitwijken voor een bakfiets en de bestuurder kon niet verhinderen dat hij de wielrijdster aanreed, met het gevolg, dat de juffrouw viel en ernstig aan het gelaat ge wond werd. Dr. Meijer verleende de eerste hulp. De auto reed in volle vaart tegen een boom aan en werd zwaar beschadigd. De bestuur der kwam met den schrik vrij, doch het rij wiel was ook zeer beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Woensdag 15 Mei 1935, des middags ten 2 uur. Agenda Behandelen van een verzoek door N.V. Mij „Noorderbad" tot pacht van een gedeelte strand. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Mei. 8 Mei: S. Nederkoorn—Daudeij, d.; 9 Mei: W. M. H. Zijlstra—Bartels, d.; H. Janssen— Voogd, d.; 10 Mei: M. E. van Harten—van. Poeteren, z.; J. H. Petersvan der Aar, z.; C. M. J. van der GeestHeilker. d.; 11 Mei: M. Soen—Jonker, d- Overleden 9 Mei A. M, van Lieshout—La- mers, 72 j„ Timorstraat; 10 Mei: T. F. van der Colk—Heintzberger, 45 j., Stuijvesantstraat; S. Fontein, 71 j„ Parklaan; 11 Mei; P. Vreeken, 27 j„ Haarlem HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk 13 v. Philadelphia te Rotter dam. Bcschdijk, Rotterdam n. New-York 12 (8.41 V.m.) 15 mijl Zuid van Land's End. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 11 van Las Palmas. Hercules (thuisreis) 11 Mei van Victoria. Giekerk 11 Mei van Hamburg n. Newcastle. Meliskerk (uitr.) 12 te Antwerpen, vertr. 14 (n.m.). Jagersfontein (thuisreis) 11 van Mombassa. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Vredenburg, Melilla n. Rotterdam pass. 13 (v.m.) Dungeness, 13 (8 n.m.) verwacht. Maasburg 11 van Pto. Ferrajo naar Melilla en Rotterdam. Stad Zwolle, 11 van Rotterdam te Ancona. Stad Amsterdam 13 (n.m.) van Emden naar Vlaardingen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 12 te Marseille. Grootekerk (uitreis) 12 te Dairen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 12 van. Melbourne te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 13 van Bari te Catania. Amazone, 13 van Hamburg te Amsterdam. Adriadne 12 van Alicante te Castellon. Barneveld, 13 (2 v.m.) van Amsterdam te Hamburg. Bennecom 12 van Antwerpen te Amsterdam. Costa Rica, 12 van Barbados te Amsterdam. Merope 11 van Danzig te Amsterdam. Oberon 12 (10 n.m.) v. Amsterdam te Ham burg. Orestes, 11 van Piraeus naar Malta. Stuyvesant, Amsterdam n. W. Indië p. 12 Ouessant. Theseus, Stettin naar Amsterdam pass. 12 (11 n.m.) Brunsbuttel. Ulysses, Rotterdam n. Tanger p. 12 Oues sant. Venezuela, 12 van Hamburg te Amsterdam. Venus, 12 van Genua te Palermo. Vulcanus, 11 van Napels naar Castellon. Martin Goldschmidt, 11 van Valencia naar Huelva. Fauna, Rotterdam n. Gibraltar p. 12 Oues sant. Titus, Rotterdam n. Castellon p. 12 Oues sant. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 10 van Iqueque Juno, 13 van Venetië te Rotetrdam. Euterpe, Amsterdam naar Bordeaux p. 11 Dungeness. Bacchus 13 van Roterdam te Amsterdam. Stella, 13 v. Bourgas te Amsterdam. Ganymedes, 13 y. Constantza n. Stamboul. Rhea, 12 Mei van Olhao naar Cadix. Orpheus 12 Mei van Musel te Oporto. Aurora, 13 Mei van Setubal naar Lissabon. Nereus 13 Mei van Kopenhagen naar Stet tin.. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (uitreis) 13 (7 v.m.) te Rio de Janeiro. Salland (thuisreis) 11 Mei van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Modjokerto (uitreis) 13 te Soerabaja. Kota Radja, 11 van Batavia n. Rotterdam. Blitar (thuisreis) p. 12 (5 n.m.) Finisterre. Kedoe (thuisreis) p. 12 (8 v.m.) Kaap Guar- dafui. Kota Nopan (uitreis p. 12 (2 v.m.) Ouessant. Kota Tjandi (thuisreis) p. 12 (5 n.m.) Perim. Djambi 13 v. Rotterdam n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitreis) pass. 10 Teneriffe. Alphacca 11 v. Buenos-Ayres n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tadajoen (thuisreis) pass. 12 Mei Ouessant. Chr. Huygens (uitreis) pass. 10 Mei Perim. Poelau Roebiah, Amsterdam n. Batavia 13 v. Bombay. Tarakan, Batavia n. Amsterdam, 12 van Sabang. Salabangka, Batavia n. Amsterdam 12 van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, Japan n. Rotterdam 13 v. Aden. City of Birmingham, Otura n. Rotterdam 12 van Colombo. City om Oran, Rotterdam n. Japan p. 12 Dungeness. Theseus, Batavia n. Amsterdam 12 te Suez. Melampus, Amsterdam n. Java 12 v. Bela- wan. Diomed, Japan n. Rotterdam 12 v. Port Said Polydorus, Batavia n. Amsterdam p. 12 Perim. Achilles, Japan n. Rotterdam 12 van Shang hai. Benmacdhui, Kohsichang n. Rotterdam via Londen 12 (8.1 v.m.) 130 mijl Z.Z.W. v. Land's End. City'of Cardiff, 11 v, Nagasaki n. Rotterdam Memnon, 10 van Yokohama naar Rotterdam Handelsvloot van Bulgarije. In Bulgarije gaat men de handelsvloot ook moderniseeren. Naar gemeld wordt laat de Bulgaarsche Handel Stoomvaart Mij. drie nieuwe stoomschepen van 3000 bruto ton bou wen voor den dienst in de Levant. Schepenverlies. Volgens een opstelling van den Germani- schen Lloyd zijn in Februari aan schepen bo ven 100 bruto register-ton van de wereldvloot verloren gegaan: 16 stoomschepen met 20.776 ton; 6 motorschepen met 3.169 ton, 2 zeilsche pen (met motoren) met 285 ton en 4 zeilsche pen (zonder motoren) met 5.600 ton, tezamen 27 schepen met 29.830 ton. Schoolschepen In Polen. Dezer dagen is het derde Poolsche school- schip met den naam Elemka in de vaart ge bracht. Het schip voer vroeger onder Deen- sche vlag met den naam Cap Nord en is een vijf master met motor van 1458 bruto reg. ton. In Gdynia nam het een lading stukgoederen in voor Palestina en Egypte en zal van daar weer met lading naar Polen terugkeeren AANGEKOMEN 12 Mei: Costa Rica s.s. West Indië Venezuela s.s. Hamburg 1 Gannet s.s. Londen Gaunless s.s. West A:rika Amazone s.s. Hamburg 13 Mei: Bowling s.s. Leith Rhein s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Swansea VERTROKKEN 13 Mei: Phoenicia m-s. Bremen

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7