HET NIEUWE AVONDBLAD Opoe Tjadens t Bekende plaatsgemooten DERTIC JAAR MELKVENTER. flvJAARCANG No. 163 WOENSDAG 15 MEI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y3 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Teief. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIèN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alleabonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de reg'sters lijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheeie invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een band, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den" man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2w00.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde «uitrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. Minister Marchant's Aftreden. De tijding van minister 'Marchant's aftre den. als gevolg van ziyn overgang van de Ned. jjerv. naar de R.K.. Kerk, is niet onverwacht gekomen. Al süids langen tijd liepen er ge ruchten omtront zijn aanvaarding, of a.s. aan vaarding, Van het Roomsch-Katholieke geloof. Thans Wijken die niet alleen juist geweest te zijn, maar ook zou hij zijn besluit al geruimen tijd geleden genomen hebben. Hij heeft daar van geen mededeeling gedaan, en op hem ge dane vragen geen positieve antwoorden gege ven, zich verder blijkbaar stellend op het standpunt, dat zijn persoonlijke godsdienstige overtuiging buiten zijn positie als V. D. mi nister stond. In V. D.-kringen is men van meening, dat dit geen persoonlijke aangele genheid was, en dat de minister er mededee ling van had dienen te doen. Men kan het niet billijken dat hij dat heeft nagelaten. Op het feit van mi'. Marchant's overgang naar het R. K. geloof, op zich zelf beschouwd, past o.i. niemand critiek. Dit betreft de ge wetensvrijheid en godsdienstvrijheid, die in Nederland geëerbiedigd worden en tot de grondslagen van ons staatsbestel behooren. En den politieken kant van de zaak laten wij bui ten beschouwing. Gedurende de twee jaar van zijn minister schap heeft mr. Marchant een zware en on dankbare taak te vervullen gehad. Dit kan, in een tijd als deze, en bij het streven naar „aanpassing aan een lager levensniveau", van eiken minister gezegd worden. Voor den mi nister van Onderwijs, die een buitengewoon groot deel van de bezuinigingen en besnoeiin gen kreeg toe te passen, gold het in bijzondere mate. Hij moest daarbij bovendien richtingen inslaan, tegenovergesteld aan het onderwijs- ontwikkelend streven van zijn partij. Mr. Marchant heeft zich voortdurend te midden van conflicten en botsingen bevonden, en die geenszins ontweken. Persoonlijken moed kan men hem niet ontzeggen. Hij zoekt blijk baar zelfs gaarne de moeilijkheden op, en be gaf zich dan ook in „het doornig struikgewas der spelling" waarin hij een nieuwe editie schiep, naar hem vernoemd, die op de scholen invoerde en een zeer rumoerigen strijd met zijn tegenstanders aanving. Zijn gaven als polemist buitte hij daarbij ten volle uit, maar velen hebben zich de vraag gesteld of in een tijd als deze, waarin met name het M. O. en het Voorbereidend Hooger Onderwijs drin gend om herziening vragen, er geen zaken van grooter en diepgaander beteekenis zijn waarop het departement van Onderwijs zijn aandacht behoort te concentreeren. Het on langs verschenen nieuwe bezuinigingsplan van de regeering stelde inderdaad herzienin gen bij het bedoelde onderwijs in uitzicht. De enquête, in dit blad begonnen ten aan zien van deskundige meeningen omtrent dit onderwerp prof. dr. Jan de Vries te Leiden, dr. A. de Vletter en dr. C. Spoelder lieten er zich achtereenvolgens over uit hebben wij dan ook voorloopig stopgezet, in afwachting van duidelijker formuleering van de regeerings- plannen. Tot dusver is die nog uitgebleven. Ik hoop dat de nieuwe minister van Onder wijs deze plannen, al dan niet in nieuwen vorm gegoten, weer zal opvatten. En daartoe zal het zeker gewenscht zijn dat deze nieuwe minister een deskundige is op het gebied van het Onderwijs. Den persoonlijken moed en strijdlust van minister Marchant erkennend, kan men zich toch zonder bijzondere inspan ning een serieuzer, constructiever en deskun diger beleid aan het departement van onder wijs voorstellen. Er zouden ook meer rust en waardigheid van kunnen uitgaan. Wel is het zeker dat een onderwijsman, „nourri dans le sérail", in dezen tijd van voort gezette bezuiniging, van afbraak van zooveel dat men zoo gaarne behouden zou, een zeer pijnlijke en moeilijke taak te vervullen zou krijgen. Nog moeilijker dan zijn voorganger, die geen onderwijsman was. Maar aangezien er nog andere zaken aan de orde zijn dan bezui nigen, en de tijd er voor rijp schijnt, en het een landsbelang is dat een ter zake volkomen kundig man daarbij de leiding heeft, zal die man gevonden dienen te worden R. P. IJMUIDEN Ned. Vereen, van Huis vrouwen. Mevr. dr. J. v. d. Bergh van EysingaElias over: Vrouwentaak in beroep en gezin. Voor de af deeling Velsen-IJmuiden der Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen sprak Mevr. dr. J. vair den Bergh van Eysinga-Elias uit Santpoort in de bovenzaal van Kennemer- hof over: Vrouwentaak in beroep en gezin. De bijeenkomst, die onder leiding van de presidente, mevr. P. L. de Boer-Harder, stond ^s slechte matig bezocht. Mevr. v. d. Bergh wilde, alvorens haar rede je beginnen, gaarne een woord ter aanbeve ling spreken voor den propaganda-avond, die Begeven wordt tot steun der IJmuidensche Jeugdherberg. Tot het onderwerp barer rede overgaand, besprak mevr. v. d. Bergh de veranderingen 10 maatschappelijke positie der vrouw gedu rende de laatste honderd jaar. Uitvoerig ging spr. na, hoe deze zich in de beroepen ingedrongen heeft, toen ze zich ge dwongen een positie tot haar onderhoud moest verschaffen. Dat het jonge meisje ging studeeren om «eh een beroep te verwerven, was echter niet alleen een economische noodzakelijkheid, fl°ch ook een psychisch en een physiek belang. Spr. somde op, welkt eischen aan de a.s buisvrouw gesteld moeten worden. Niet alleen huishoudelijke kennis, doch ook waren-, wets- «ygiëne-, natuurkennis etc. moet zij hebben. Van meer belang dan dit alles is echter de kak der vrouw als opvoedster in gezin zoowel op school* Mevr. v. d. Bergh roerde in dit verband de kwestie de vrouw als opvoedster der jeugd, als onderwijzeres, aan. Met klem verdedigde ze haar zienswijze, dat de vrouw juist als leera- res op de scholen van het M. O. gehandhaafd worden moet om haar beschavenden invloed. Spr. was het in dezen in geenen deele eens met de tactiek der regeering om de vrouw uit de beroepen terug te dringen ter wille van den werkloozen man. Met betrekking tot de opvoeding der jeugd beval spr. meer versobering aan. waar het uitgaan en festiviteiten betreft. Dit is een kwestie, waar de huisvrouw veel in berei ken kan. Dure soireetjes van schoolverenigingen, diners, bals en kostbare toiletten zijn in den na-oorlogstijd aan de orde van den dag ge komen. Elke gelegenheid tot een fuifje wordt, met graagte aangegrepen. Spr. zou gaarne be perking en vereenvoudiging van dit euvel zien. De huisvrouw kan het hare er toe doen met pressie op de schoolhoofden uit te oefenen. Ook trachte de huisvrouw er den moed bij de jeugd in te houden, wanneer ze hopeloos afzakken en moedeloos worden, als ze geen perspectief in hun toekomst zien. En wel een alomtegenwoordige werkeloosheid. Door er hen op te wijzen, dat voor de al- lerbesten nog wel plaatsen open zullen zijn, kan de huisvrouw vele jongeren tot een steun zijn in somberen tijd Mevr. v. d. Bergh behandelde daarop de dikwijls gestelde vraag: moet de moeder het meisje opvoeden voor het huwelijk, voor het beroep of voor beide. De huwelijkskans in Nederland voor de vrouw is in de laatste decenniën sterk gedaald en de noodzakelijkheid het meisje een beroeps opleiding te geven is dus wel van belang. Toch verwaarlooze men de huishoudelijke opvoe ding niet. In verband met de vooruitzichten en le venskansen onzer meisjes kantte spr. zich sterk tegen het systematisch ach ter uitzetten van de vrouw in de beroepen, zooals thans meer dan ooit voorkomt. Juist nu. dat de man weinig verdient, is het een groot voor deel, als de getrouwde vrouw haar aandeel in het huishouden in den vorm van een gesala rieerd beroep kan bijdragen. Daarom moet het jonge meisje van tegenwoordig zeer zeker een beroepsopleiding genieten, opdat ze voor de toekomst geborgen is. Op de 4 werkenden in Nederland zijn 3 mannen en 1 vrouw. Werkloosheid en vrou wenarbeid, dit getuigen de cijfers, hebben niets met elkaar te maken. Alleen, zegt spr door de bezuinigingen worden meer vrouwe lijke dan mannelijke beroepen getroffen; om dat ze sociale en hygiënische instellingen uit den lateren tijd treffen. Het eenige verweermiddel, dat de vrouwen tegen dit onrecht hebben, is het kiesrecht. Dat zij dit recht verstandig gebruiken ter verde diging van haar rechten! betoogde spr. Na de pauze beantwoordde spreekster eenige haar gestelde vragen. Mevrouw de Boer sloot hierna de bijeen komst met dank aan spreekster. DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag waren aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 382 bouwvakarbeiders, 293 metaalbewerkers, 37 kantoorbedienden. 16 huisbedienden, 33 houtbewerkers, 25 landarbeiders, 400 visschers en haven- en transportarbeiders, 675 losse en fabriekarbeiders en 303 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 2 bouwvakarbeiders, 15 metaalbewerkers, 6 kan toorbedienden, 8 huisbedienden. 1 landarbei der, 3 visschers, 39 losse- en fabrieksarbeiders en 5 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroe; derhalve 2243. (De oudste inwoonster van ons land. Opoe Tjadensis op 106- jarïgen leeftijd te Groningen ge storven.) Opoe Tjadens is gestorven. Na een lang. heel lang bestaan. Zij heeft laat nog roem verworven En is nu ter rust gegaan. Honderd zes jaar lang te leven Is een ongewone tijd, Die geluk heeft moeten geven, Maar ook stellig zorg en strijd. Die haar dagelijks het duister Van den sombergrauwen nacht. Maar ook telkens weer den luister Van 't herboren zonlicht bracht. Heel eenvoudig en bescheiden Ging haar klein bestaantje voort, Zij 't in goede of slechte tijden, Er werd niets van haar gehoord. Tot ze, eenmaal in de honderd, Eensklaps interesse vond. Toen was iedereen verwonderd, Dat zij al zoo lang bestond. Toen men haar den roem bedeelde, Waren reeds haar been en zwak. Maar toch droegen zij die weelde Met het allergrootst gemak. Want met 's werelds ijdelheden, Had zij lang reeds afgedaan, Opoe Tjadens, rust in vrede, Onderwijl wij verder gaan. De stranding van de „Condor" Kapitein geschorst. Inzake de stranding tijdens mist van het stoomvisschersvaartuig ..Condor" IJM. 72 op de Nederlandsche kust tusschen Egmond en Wijk aan Zee, deed de Raad voor de Scheep vaart de volgende uitspraak. De Raad is van oordeel, dat dit ongeval ge heel aan onvoldoende navigatie is toe te schrijven. De betrokkene kon wel weten, dat hij na 31 mijlen in den koers Zuid te hebben afgelegd, met den vloedstroom, die het schip inzette, niet ver meer van den wal af kon zijn. Deze stranding had niet behoeven te ge schieden. wanneer de kapitein op verstandige wijze had gebruik gemaakt van het lood. Dit is echter niet gebeurd, Het is onbegrijpelijk, dat een ervaren kapitein als deze betrokkene, die toch niet den indruk heeft gemaakt van iemand, die er maar op los vaart, het voor de hand liggende middel niet aangrijpt om on der omstandigheden als de onderhavige, met zekerheid een stranding te vermijden. Een straf van schorsing acht de Raad hier geboden. Mitsdien straft hij den betrokkene door hem de bevoegdheid te ontnemen om als kapitein te varen op een schip, als bedoeld bij artikel 2 der Schepenwet, voor den tijd van acht dagen. NAAR HET CONCOURS. Nader vernemen wij, dat IJmuidens Man nenkoor voor het in Santpoort te houden concours van den Noord-Hollandschen Zan- gersbond als vrij nummer heeft gekozen „Een Kermiscavalier" van Alfons Vranken en niet „Vlaamsche Kermis", zooals eerst werd ge meld. DE IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Men schrijft ons: Het is voor het bestuur eener vereeniging verheugend te mogen constateeren. dat zijn werken vruchten afwerpt, vruchten, die ge oogst worden in den vorm van vermeerdering van het ledental en van de sympathie der bur gerij. Vooral dit laatste is voor een vereeniging die zonder de minste bijbedoelingen van wel ken aard ook. slechts nastreeft een zuiver menschllevend doel n.l. het helpen van den medemensch, die in nood verkeert, ongeacht of dit met persoonlijk levensgevaar gepaard ""aat, van het allergrootste belang. De IJmuider Reddingsbrigade bezit deze sympathie, wat blijkt uit den groei van het ledental en de medewerking van autoriteiten, van de gaven van ingezetenen. En zij verdient dit tenvolle, om het „excel sior" dat deze brigade tot haar devies heeft gemaakt. Haar leden getroosten zich veel moeite en kosten om paraat te kunnen zijn wanneer een medemensch hulp noodig heeft. Zij volgen cursussen in reddend zwemmen en E. H. B. O., oefenen 's Zomers op het strand en geven er hun vrijen Zondag aan om aan zee te waken over het welzijn der baders, om het IJmuider strand een sfeer van veiligheid te geven. Deze dagen mochten de leden J. Beukman, W. Ehlhardt, B. Ehlhardt, W. Haanepen, C. Ham en de dames-leden, J. en M. Bakker er in slagen het diploma A van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen te behalen. Dit is een succes voor de vereeniging en, naar we hopen, een aansporing voor anderen om het voorbeeld van bovengenoemde leden te volgen. Een speciale vermelding verdient hier wel mej. M. Bakker, die het klaarspeelde op 16- jarigen leeftijd met de ouderen te wedijveren en glansrijk de moeilijke proef doorstond." Een ander en niet minder groot succes voor de vereeniging is, dat nog dit seizoen een eigen home op het strand zal verrijzen, waar door er voor de leden, die dienst doen op het strand, de gelegenheid wordt geschapen zich even te verpoozen, zich te verkleeden, enz., ter wijl is er dan ook gelegenheid is het reddings materiaal behoorlijk op te bergen. Dat dit alles geld kost behoeft geen betoog. De ingezetenen wekken wij dan ook op het mooie werk der IJ. R. B. te steunen. Het is zoo gemakkelijk en het kost zoo weinig! Voor slechts f 1 per jaar is men lid, werkend of on dersteunend, zoo men wil. Voor niemand kan dit een bezwaar zijn. Zij die kunnen zwemmen mogen zeker niet achterblijven. Zij dienen te bedenken, dat. zoolang niet iedereen kan zwemmen, ieder zwemmer moet kunnen redden. Door onze lens gesnapt. De heer v. d. Broek op zijn dagelijkschen tocht langs de klanten. A.s. Donderdag zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Broek in dienst trad bij de Melkinrichting „Velsen". Reeds in tie maand October van het jaar van zijn indienst treding kwam de heer v. d. Broek, na eerst eenigen tijd in Velsen werkzaam te zijn ge weest, als melkventer naar IJmuiden, zijn tegenwoordig werkterrein, Maar toen kon de heer v. d. Broek, die met paard en wagen de klanten bezocht, het werk alleen af. In 1906 werd de wijk gesplitst, thans loopen in zijn wijk zeven venters met het bekende karretje van de M.I.V. Nu 23 jaar geleden kreeg de heer v. d. Broek het filiaal op den hoek van de Kennemerlaan en de Julianakade, dat hij ook thans nog beheert. Ongetwijfeld zal de sympathieke melkbezor ger, die nu dus al 30 jaren lang trouw de klan ten van de M.I.V. bedient en die door de wijze waarop hij zijn taak vervult bij de klanten in hoog aanzien staat, bij zijn jubileum veel be wijzen van deelneming ondervinden, - VELSEN Wat de Arbeidsbeurs deed in 1934. Een en ander uit liet jaarverslag. Het jaarverslag van de Gem. Arbeidsbeurs over 1934 meldt omtrent den toestand en de gebeurtenissen op de plaatselijke arbeids markt o.a.. dat de werkloosheid onder de op varenden der vloot over de laatste maanden van 1934 iets gunstiger was dan over dezelfde periode van het vorig jaar. In de bouwbedrijven was de toestand iets gunstiger dan in 1933. Gedurende de eerste 10 maanden van het verslagjaar was de werk loosheid beduidend minder dan in de overeen komstige maanden van het vorig jaar. Octo ber en November waren echter ongunstiger. Aan het einde van het jaar was de werkloos heid echter precies gelijk aan die van het vorig jaar. De vermindering der werkloosheid in deze groep was in hoofdzaak te danken aan het bouwen van woningen te Velsen-Noord en van kleine landhuizen te Santpoort. Waarschijnlijk tengevolge van de lichte ver betering, die de werkloosheidscijfers voor de visscherij aantoonen. waardoor de nevenbe- drijven gunstig werden beïnvloed, vertoonde de werkloosheid in de metaalindustrie even eens een daling in vergelijking met het vorige jaar. Het vergelijkend overzicht van de werkloos heid in de groep losse- en fabrieksarbeiders toont aan. dat de toestand hier stationnair bleef. Hetzelfde kan gezegd worden van de overige kleinere beroepsgroepen. Het aantal aanbiedingen van werkzoeken den bedroeg 8327 (v.j. 8447». het aantal plaat singen 2726 (v.j. 3051», het aantal aanvragen van werkgevers 2717 (v.j. 3006», het aantal voldane aanvragen 2709 (v.j. 3003). Rijkswerkverschaffing De gemeente maakte wederom gebruik van de vergunning, om werklooze arbeiders uit te zenden naar de rijkswerkverschaffingen. Op 5 Maart vond de eerste uitzending plaats en werden 60 arbeiders ondergebracht in Kamp Roosdomsbrug bij Markelo. Deze werkver schaffing werd op 29 Maart tijdelijk stopgezet. Op 9 April mochten opnieuw werkloozen worden uitgezonden en wel 20 man. Zij wer den ondergebracht in Kamp Luttikholt bij Neede. Het aantal, dat mocht worden tewerk gesteld werd op 23 April gebracht op 27 man; 6 arbeiders werden geplaatst in Kamp Lep pink. Het aantal uitgezonden arbeiders werd 4 Juni gebracht op 45. Deze menschen werden tewerkgesteld bij het Waterschap de Regge en gehuisvest in Kamp Hengevelde bij Diepcn- heim waar zij bleven tot de werkverschaffing op 16 November werd stopgezet. In totaal werd aan loon en toeslag verdiend f 24812.75 over 8819 dagen. Het gemiddelde bedrag, dat iederen Zaterdag aan de gezinnen B. F. Kipp. De heer B. F. Kipp. hoofdinspecteur van Politie te IJmuiden is reeds gedurende bijna 20 jaar op verschillende plaatsen in politie dienst. Zoo was hij achtereenvolgens inspec teur in Brielle, Maassluis en Hillegersberg. Toen hij in laatstgenoemde gemeente in dienst was, ontving hij in Juli 1926 zijn benoeming als hoofdinspecteur van politie in Velsen, zoodat hij thans reeds bij na 9 jaar alhier werkzaam is. Sedert korten tijd is de heer Kipp comman dant van de burgerwacht, in welke functie hij door wijlen burgemeester Rambonnet werd benoemd als opvolger van den heer Dammers, werd uitbetaald bedroeg f 16,88 (v.j. f 18.84). Telt men hierbij den verblijfstoeslag ad f 4.75 per week, dan blijkt een tewerkgestelde ge middeld f 21.63 per week te hebben verdiend. Gemeentelijke iverkverschaffing. Op 1 September 1933 werd een begin ge maakt met het plaatsen van werkloozen bij een werkverschaffingsobject in de gemeente, n.l. het afzanden van een terrein bij de hoog ovens. De werkzaamheden werden op verzoek der Amsterdamsche Ballast Mij wegens ge brek aan een afzetgebied voor het zand op 17 Maart stopgezet. Het aantal tewerkgestelden bedroeg tijdens het verslagjaar 118. Aan loon en toeslag werd verdiend f 5751.99. Het ge middelde loon dat per week werd Verdiend bedroeg f 19.35. Werkloosheidsverzekering, Het aantal volgens het werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde weikloozenkassen, welke leden hadden, die woonachtig waren in de ge meente Velsen bedroeg aan het einde van het verslagjaar 66 (in 1933: 64) met in totaal 4068 (v.j. 4543) leden. Èr werd uitgekeerd een bedrag van f 164.654.88 tegen f 203.835.69 in 1933. De Gemeenteraadsverkiezing. 116 candidaten! Gisteren publiceerden wij de lijsten van 13 politieke partijen en kiezersgroepen, die een candidatenHjst hadden ingediend voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Het aantal is in middels nog met een gestegen, daar ook door de groep „Onpartijdige gemeenschapsbelan gen" een lijst is ingediend, echter alleen in kieskring II met als eenige candidaat R. Schmidt. Weinig had het gescheeld, of er was nog een 15e lijst bijgekomen, n.l. de lijst A. de Waal, die thans zitting heeft voor de groep-Schilling. Zooals wij reeds hebben gemeld, was er eenige kans, dat de heer de Waal een plaatsje zon krijgen op de lijst der Neutrale Partij. Dit stuitte echter op bezwaren, waarna de heer de Waal het voornemen opvatte, alsnog met een eigen lijst uit te komen. Hij slaagde er echter niet in op tijd het vereischte aantal handteekeningen te verkrijgen. Eenige minu ten na vier uur, teen de zitting van het hoofd stembureau reeds was opgeheven kwam de lijst op het gemeentehuis en kon dus niet meer worden aangenomen. Het totaal aantal candidaten, dat dingt naar 'n der 27 plaatsen is 11G. Er is dus keus te over. Van den ouden Raad komen niet meer onder de candidaten voor de heeren J. P. Handgraaf 'R.K.), M. J. Enzerink ex-Vrijheidsbond), A. de Waal (groep-Schilling) en A. van Woensei... '(C/P. H.).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1