HET NIEUWE AVONDBLAD Accountantsjubileum. Mr. Marchant's opvolger en het bezuinigingsontwerp. JAARGANG NO. 164 DONDERDAG 16 MEI 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de reg.sters zijn ingeschreven en verder op .voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen /2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Vreemdelingenverkeer boven het Noordzeekanaal. Vergadering algemeen bestuur in „No. Een" Gistermorgen vond in Hotel No. Eén de vierde vergadering plaats van het Algemeen Bestuur der Federatie van V. V. V.'s in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal welke werd bijgewoond door afgevaardigden der V. V. V. te Schoorl, Groet-Camperduin, Texel, Heilo, Egmond aan Zee, Uitgeest, Callantsoog, Wijk aan Zee, IJmuiden (de heeren B. G. Schuiten maker en G. Voet), Hoorn, Beverwijk en Den Helder. De leiding berustte bij Mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, die de vergadering opende met een woord van welkom en mede deelde, dat de burgemeester van Velsen heeft toegelegd een deel der vergadering te zullen bijwonen. Ka voorlezing der zeer uitvoerige notulen deelde de voorzitter mede., dat van de 18 aan gesloten afdeelingen 13 "^vertegenwoordigd zijn. De heer Biersteker, een der afgevaardigden van den Helder sprak daarna eenige woorden van gelukwensch tot den voorzitter in ver band met diens benoeming tot burgemeester van Zijpe Spreker sprak den wensch uit, dal de federatie hem als voorzitter zou mogen be houden, omdat in Zijpe geen aangesloten V. V. V. bestaat, blijft de heer Breebaart als secretaris van de gemeente Callantsoog in de organisatie. De voorzitter dankte den heer Biersteker voor de vriendelijke woorden en stelde de vergadering genist, dat hij voorals nog zijn functie als voorzitter niet zou neer leggen. De secretaris deelde nog mede, dat de V.V.V. te Koog op Texel zich bij de federatie heeft aangesloten. De aanwezige leden van Koog evenals die van de pas aangesloten afdeeling Uitgeest kregen een bijzonder woord van wel kom. Bij de ingekomen stukken werd voor gelezen de mededeeling van de Kamer van Koophandel te Hoorn, dat deze Kamer de federatie een subsidie toekent van f 10. In verbond met een klacht over den toe stand van den weg door het dorp Callantsoog ceelde de voorzitter mede. dat deze weg in middels verbeterd is en een der mooiste we gen van Noord-Holland is geworden. Verder deelde de voorzitter mede, dat plannen be staan tot verbetering van den weg langs de duinen nabij Petten, welke door een zeer fraaie streek komt, zoodat, wanneer het plan wordt uitgevoerd, weer een mooi gedeelte van Noord-Holland voor het vreemdelingenverkeer open komt. De heer Biersteker (Den Helder) wees op een artikelenreeks in „De Zakenwereld", waarin wordt gewezen op het belang welke de ge meenten hebben bij 't werk van de V.V.V.'s. De heer Schuitenmaker (IJmuiden) onder streepte dit. Uit het verdere verloop der besprekingen bleek, dat slechts van enkele gemeenten een financieele bijdrage wordt verkregen. Onge veer 60 gemeenten hebben het verzoek een subsidie te verleenen van de hand gewe zen. De voorzitter zeide. dat het volgend jaar een nieuwe poging zal worden ondernomen om van die gemeenten, waar een V.V.V. is gevestigd, subsidie te verkrijgen. De heer Bosschaert (Egmond aan Zee) deel de nog mede, dat op de begrooting van zijn gemeente f 500 was uitgetrokken voor subsi die. Dit werd geschrapt door Den Haag, maar tenslotte kwam het na herhaalde besprekin gen zoover, dat de post gehandhaafd bleef. De rekening en verantwoording van den penningmeester, het volgende punt der agen da, kon daarna worden afgehandeld. De rekening sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 349,21. Namens de kas- commissie bracht een der leden eenige opmer klngen naar voren welke door den penning meester den heer Bosschart en den voorzit ter werden beantwoox-d. Het jaarverslag, uitgebracht door den se cretaris werd goedgekeurd. Bespreking uitgave Gids. De voorzitter deelde mede, dat in het ver schijnen van den Gids eenige vertraging is ge komen. De drukproeven zijn thans gereed. Verschillende op- en aanmerkingen kwa men over den Gids naar voren. De afgevaar digde van Hoorn klaagde er over, dat vereeni gingen die geen lid van de Federatie zijn een veel grooter plaatsruimte hebben gekregen dan sommige aangesloten vereenigingen. De beoordeelingen over den Gids liepen zeer uiteen. Aanmerking werd gemaakt op den omslag, terwijl ook de text aanleiding gaf tot eenige discussie. Verschillende opmerkingen werden namens de redactie-commissie door den heer G. Voet beantwoord. De voorzitter deelde nog mede, dat het late verschijnen van den Gods niet de schuld is van den samensteller of den uitgever. Het besluit tot het uitgeven is laat genomen en daardoor stuitte de commissie op moeilijkhe den. De voorzitter dankte de redactie-com missie voor het vele werk, dat zij aan den Gids heeft verricht. Te ruim half twaalf kwam burgemeester Kwint ter vergadering. De voorzitter riep hem j*n hartelijk woord van welkom toe en ver heugde zich er over, dat de burgemeester met Jtin aanwezigheid heeft bewezen belangstel ling voor het werk der Federatie te hebben Burgemeester Kwint bedankte den voorzit ter voor zijn woorden. Hij wees er op, dat Vel- sen behoort tot die gemeenten, die in zich tiebben veet nog niet voldoende naar buiten is doorgedron gen. Daarom kan een vereeniging voor vreem delingenverkeer voor Velsen veel nut doen. Na dit korte intermezzo werd de behande ling der agenda voortgezet. De voorzitter deed eenige mededeelingen over het voorgenomen bezoek van V. V. V.'s uit Groningen en Drente. De secretaris, de heer Bosman deed eenige mededeelingen over het contact met de A. N. V. V. Uit zijn mededeelingen bleek, dat er wei nig vereenigingen zijn, die een geregeld con tact met de Algemeene Vereeniging onder houden. De heer Schuitenmaker gaf als zijn meening te kennen, dat het gewenscht is, dat uit elk der vereenigingen één lid in de A. N. V. V. ver tegenwoordigd is. Spreker wees op de moei lijkheid voor Velsen, daar in deze gemeente twee vereenigingen zijn (IJmuidens Bloei en Santpoorts Bloei), wat spreker betreurde, daar IJmuidens Bloei toch het belang van de geheele gemeente voor oogen heeft. Van verschillende zijden werden aanmer kingen gemaakt over het steunen van recla me-campagnes van particulieren door de A. N. V. V. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Ver gadering der A. N. V. V. te Valkenburg worden benoemd de voorzitter en de secretaris. Aan het slot der vergadering werd bepaald, dat de plaats, waar de najaarsvex-gadering zal worden gehouden zal worden vastgesteld door het bestuur Met een woord van dank tot de aanwezigen sloot de voorzitter de vergadering. Lunch, boottocht en thee. Na afloop van het officieele gedeelte verza melden de vergaderingbezoekers en de gasten, bestaande uit burgemeester Kwint en de pers zich aan de lunch, waar de voorzitter van IJmuidens Bloei de heer W. A. Dolleman, die het laatste gedeelte van de vergadering had bijgewoond eenige woorden tot zijn tafelge- nooten richtten. Het laatste gedeelte van het programma de boottocht en de thee in het Badpaviljoen List zou bijna in het water zijn gevallen. Maar on danks dat het zoetjesaan pijpestelen was gaan regenen lieten de congx-esbezoekers zich niet afschrikken. Daarvoor leven .ze op een te ver- trouwelijken voet met god Pluvius, immers doet één fiksch regenbuitje op een zomerschen dag niet dikwijls wonderen, ook voor de leden van de V. V. V.'s in Noord Holland, waarvan de meesten, naar de discussies te oordeelen de gelukkige bezitters zijn van een hotel of res taurant in een van de badplaatsen langs de Noordzeekust. Bui'gemeester Kwint, die eveneens den boottocht meemaakte verruilde spoedig zijn beschut plaatsje in de kajuit voor een min dei- aangenaam verblijf aan dek, waar hij zich door den heer Schuitenmaker liet voorlichten omtrent de havens, de beteekenis van ver schillende havenwei-ken, lichten enz. Met groote belangstelling volgde de burgemeester, die voor het eei*st met de havens van IJmui den kennis maakte, de uiteenzettingen van den oud-zeeloods. De motorboot van de Visch- ploeg, waarmede de tocht gemaakt werd, voer eerst naar de hoogovens, daarna naar de Noordersluis waar werd aangelegd om den V. V. V.'ers gelegenheid te geven de sluis te be zichtigen, waai-bij ook onze burgemeester van de partij was en voer daarna onder een strie men den i-egen naar de semaphore, waar allen afstapten voor het bezoek aan het badpavil joen. Hier dronk men een kopje thee en wer den door Mr. Breebaart en den heer Schuiten maker nog eenige wooi'den gesproken, waarbij laatstgenoemde bux-gemeester Kwint hulde bx-acht voor zijn sportiviteit, regen en koude te hebben getrotseerd om alles te zien wat er te zien was. Na het bezoek aan het badpaviljoen gingen de gasten per auto of met de motorboot naar IJmuiden en vervolgens naar hun haardste den, die ze na de in IJmuiden opgedane koude wel dubbel gewaardeerd zullen hebben. PROPAGANDA-AVOND JEUGDHERBERG Ten bate van het fonds tot instandhouding, der IJmuidensche jeugdherberg .,Duinlust" had het daartoe opgerichte comité van actie ixi het Gebouw voor Christ. Belangen een px-o- paganda-feestavond georganiseerd. De bijeenkomst, die beter bezocht had kun- xien zijn, werd geleid door de voorzitster, mevr. de Graaff-baronesse Bentinck, die alle aan wezigen eexi hartelijk welkom toeriep. De pre sidente wees op het groote belang, de jeugd- herberg van IJmuiden steun te verleenen, om dat deze wegens enkele belangrijke vex-bou- wingen financieelexi onderstand behoeft. Spr. bracht dank aan den heer van t Kaar en mevr. van Splunter, die zich zoo beijverd heb ben dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen. De kixidermiddag zal in tegenstelling met de eerste voox-nemens thans in het gebouw Concordia der Papierfabrieken op Zaterdag middag a.s. gegeven worden. Dexx aanwezigen werd daarna een zeer ge varieerd programma geboden. Onder het spe- lexi der potpourri „Voorwaarts marsch" werd door de Concordia band, clie evensexxs op han dige wijze de bedrijven aan elkander reeg, met het programma eexi begin gemaakt. De heeren A. A. Driessen en A. Wegman fun geerden als conferenciers, die een aantal trekker- en IJmuidensche liedjes zongen. De afgevaardigde der I-Iaarletixsche trekkers sprak een woord van erkentelijkheid voor het stichten door het particulier initiatief van ..Duinlust". Juist de particulier gestichte jeugdherbergen zijn den trekkers altijd sym pathiek. Spr. schetste in een kort overzicht het ontstaan en doel dezer zoo nuttige, cul- tureele instellingen, die de jeugd nationaal en internationaal tot elkaar brengen, die too- nen wat hen allen bindt en niet wat hen ver deelt. Spr. wekte op donateur of lid der IJmui densche jeugdherbex-g te worden. De heer Cor Kramer uit Haarlem vertelde bij een serie lantaax-nplaatjes van zijn trek tochten en het logeeren in jeugdherbergen. Door dèn Ned. Trekkers Bond, afdeeling Haarlem, werden Meidansen uitgevoerd: de N.B.A.S. uit IJmuiden vroeg de aandacht der aanwezigen voor eenige volksdansen. 't Instituut van de accountants, Onder 't motto: Reken maar, Vierde feestlijk jubileum, Het bestaat thans veertig jaar. Nu het deze veertig jaren Zoo vol eere heeft voltooid. Kaïx het stellig veel vertellen, Zich vertellen doet het nooit. Wat zijn leden wel presteerden In die veex-tig jaren tijd, Is ixx cijfers uit te drukken. Maar het is geen kleinigheid. 't Epos van de nauwgezetheid, Dat is zijn bestaansverhaal, Met een prachtig creditsaldo Op de telling van 't totaal. 'k Zing den lof van den accouxitaxit, Nu hij feestlijk jubileert. Grootste aller boekenwormen, Superteller, dien men eert. Toeziend voogd, onx zoo te zeggen, Van 't kind van de rekening. Voor wien 't cijfer in het leven Geldt als het belangrijkst ding. Een twee drie staat voor zijn werkkracht, Vier is het vier tiental jaar, Vijf, de vijf, die wij hem geven. Zes hij is van zessen klaar; Zeven is ook z ij n gelukstal, Acht is wat hij altijd geeft, Hij 's tot werken steeds ge-negen, Nul, 't verschil waarnaar hij stx-eeft. 'k Zing den lof van den accountant, Bij het feest der veertig jaar, Van den man, die zeker blijvend Mee zal tellen, reken maar! P. GASUS DAMMEN. liederen bij de luit, die een warm applaus ver- wierven. Een verloting tot dekking van de kosten werd in de pauze gehouden. De tooneelvereenigmg Concordia had een aandachtig gehoor met de bekende humoris tische een-acter van J. B Schuil: Intermezzo. De 3 acteurs, mevr. E. Bakker-Visser en de heeren P. Fiege en A. Wegman, speelden de bekende intrige met veel verve en wisten een verdiend applaus te oogsten, zoodat de orga nisatoren van dezen avond hopelijk op een welgeslaagde bijeenkomst mogen terugzien. UITVOERING De R.K. Gezellenvereeniging zal 19 Mei a.s. in het vereenigingsgebouw aan de Mahustraat haar jaarlijksche uitvoering geven. Medewer king verleenen het RK. gezellenkoor van Be verwijk en de Kolfingsband uit Haarlem LEGER DES HEILS Hedenavond zal Kapiteine den Hertog uit Zeist, die belast is met de leiding van de plaatselijke afdeeling van het Leger des Heils, haar welkom geven in de zaal Edisonstraat. VERGADERING GING NIET DOOR De vergadering van de Winkeliersvereeni- ging „Groot IJmuiden", die gisteravond in Hotel Nummer Eén gehouden zou worden is wegens gebrek aan belangstelling niet door gegaan. PROLETARISCHE VRIJDENKERS De afdeeling IJmuiden van den Bond van Proletarische Vrijdenkers belegt 20 Mei a.s. een openbax'e vergadering in het voormalig kerkgebouw aan de Willebrcrdstraat. Als spreker zal optreden de heer Wijnkoop met als onderwerp: „De Duitsche Kerkstrijd". Visscherijnieuws in een notedop. Opgelegd. De Bloemendaal is opgelegd voor survey. Weer naar zee. De Gerberdina Johanna IJM. 38 is gisteren uitgevaren. Naar Amsterdam voor reparatie. De mo tortrawler Claesje is naar Amsterdam ver trokken voor reparatie. Visch van en naar Engeland. Een impor teur alhier voerde uit Engeland een groote partij heilbot en x-oode poon aan. Onze expor teurs zenden tamelijk veel tong naar Engeland. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN GROOT-IJMUIDEN. De uitslagen van deze week luiden: B. DukelF. Dukel 20, C. SuijkSchaap 02. B. DukelJ. Kramer 20. De Jong C. Suijk 20; BasstraBais 2—0. Bals Kramer 11, P. Ley teBais 11, J. Meijer H. Buis 02, SchagerOtt 20, VisserLaros 02, SmitC. Bxxis 20. Glas—Schol afgebr. V. d. SluisPostma afgebr., de Weerdt Brand 02, Van StratenKlinge afgebr. SchoutenVisser 20. Thans hebben de finale bereikt B. Dukel. F. Bastra. P. Leyte en A. Ligthart, terwijl nog kans hebben om de finale te bereiken C. Suyk, Koetsier, Schaap en de Jong. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG Het Plaatselijk Comité van Uitvoering ver zoekt aan allen, die den leeftijd van 16 jaren bereikt hebben, zich zooveel mogelijk op te geven als collectant voor de collecte van Re- classeerings-instellingen van alle gezindten, welke wordt gehouden op 18 Mei a.s. Bedenkt dat duizenden menschen landelijk, eheel belangloos en vrijwillig zich gevexx voor den Reclasseeringsarbeid en dan mogen wij vaxx u toch vex-wachten dat ook gij enkele uren disponibel wilt stellen op 18 Mei a.s. Collectanten kunnen zich opgeven bij de heeren J. M. Jimmink, Julianakade 65, J. F. Kx-iek, Pres. Krugerstraat 68c, J. Stet, Willem Beeksweg 5 VELSEN Veertig jaar bij de Alkmaar Packet. Dc heer J. Bossen jubileert. Onze Haagsche correspondent schrijft: Naar ons ter core komt, mag men vex-wach ten, dat minister Slotemaker de" Bruine, zoo dra aan Mr. Marchant het gevraagde ont slag zal zijn verleend, ad interim de leiding van het Onderwxjs-departement op zich zal nemen. Een enkel blad, zoo b.v. de (R.K.) Residentie bode heeft nog even als mogelijkheid ge noemd, dat de koningin het verzoek van Mr. Marchant niet zou inwilligen. Theoretisch ware dat denkbaar, praktisch echter niet, want de verstaxxdhoudixxg tusschen her verdere kabinet en den demissionairen bewindsman is, bovenal texigevolge van de door hem maan denlang in acht genomen geheimhouding, ook tegenover, zijn mede-ministers, omtrent zijn bekeering tot de RK. Kerk dusdanig ge worden, dat verdere samenwerking onmoge lijk is geworden. Mocht niet een der huidige bewindslieden definitief naar Onderwijs, K. en W. overgaan, dan zal natuurlijk, degene die voor deze portefeuille zou worden uitgenoodigd, met de reeds door het kabinet ontworpen bezuini gingsplannen op onderwijs, accoord moeten gaan. Het is immers nauwelijks aan te nemen, dat men het 77 millioen-ontwerp, waarin juist de onderwijsbezuiniging zulk een be langrijke plaats inneemt, weer geheel op losse schroevexx zou willen laten komen. De jubilaris. Zaterdag 18 Mei a.s. hoopt de heer J. Bossen, Ruysdaelstraat 9 alhier den dag te herdenkexi waarop hij 40 jaar geleden bij de Alkmaar Packet ixa diexxst trad. Zijn dienstjaren bij deze bekende reederij heeft de heer Bossen in verschillende takken van het bedrijf doorge- bracht. Op 27-jarigen leeftijd werd de heer Bossen aangesteld als dekknecht op de oude raderboot ..Zuiderzee", die den dienst onder hield tusschen Amsterdam en Harlingen. Na 3 jax-en werd hij overgeplaatst in gelijke functie op de lijn AmsterdamAlkmaar, waarin hij 7 jaar werkzaam bleef. Vervolgens werd hij belast met de goederenbestelling in Amsterdam welke taak hij een 8-tal jaren ver vulde. Daarna werd de heer Bossen aangesteld als boot-conducteur en in deze fuxxetie heb ben honderden, zelfs duizenden den jubilaris leeren kennen als een xiauwgezet en minzaam ambtenaar. In 1933 werd de heer Bossen op wachtgeld gesteld, doch tijdens den zomer dienst kan men den heer Bossen weer aan den bootsteiger vinden, wanneer hij als invaller aan het werk is. Bij zijn 25-jarige dienstvervulling wex-d hem door de directie een gouden horloge met in scriptie geschonken. VERKIEZING GEMEENTERAAD De Voorzitters van de Hoofdstembureaux maken bekend, dat de bij hen ingeleverde lijs ten der caxxdidatexi, gesteld voor de op 26 Juni a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Velsen, ter gemeentesecx-etarie voor eexx ieder ter inza ge zijn xiedergelegd. Verlaging van vaste lasten. Een eerste wetsontwerp te wachten Van den Regeeringspersdienst ontvangen wij het bericht, dat zeer binnenkort de indie ning van een eex-ste ontwerp tot verlaging van de vaste lasten bij de Tweede Kamer zal wor den ingediend. Onze Haagsche correspondent voegt hier aan het volgende toe: Wij achten het zeer waarschijnlijk dat be doeld voorstel een regeling inzake de landelijke hypotheek zal bevatten en herinneren er aan, dat wij reeds in ons blad van 29 April in het artikel over het groote bezuinigingsplan de voorspelling waagden, dat het kabinet bin nen luttele weken met een voorstel van dien aard voor den dag zou komen. Uit de woordenkeus der mededeeling van den Regeerings Persdienst mag men opmaken dat er nog andere ontwerpen tot verlaging van vaste lasten te verwachten zijn, gelijk trou wens ook voor de hand ligt. Het communiqué gewaagt immers van een eerste ontwerp. Zoon schoot op zijn vader. Uitspraken in de zaak te Stiens. LEEUWARDEN, 15 Mei. 'V.D.) De rechtbank te Leeuwarden veroordeelde heden den 18- jarigen J. de W. arbeider te Stiens wegens poging tot moord op zijn vader P. de W. tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk, met aftrek van preventief en twee proefjaren onder bijzondere voor waarden De zoon had wegens het slechte ge drag van zijn vader tegenover de kinderen zulk een wrok tegen dezen gekregen, dat hij besloot hem neer te schieten. Bij zijn patroon stal hij een jachtgeweer. Veertien dagen later toen de mishandelingen weer plaats hadden, heeft dc zoon het geweer gehaald en twee schoten hagel op zijn vader gelost, die ge wond werd aan hand en rug.Ook de vader stoxid terecht wegens een zedendelict. De eisch te gen hem was vier jaar gevangenisstraf. Heden werd de man veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf. Staat van beleg in het Euphraatgebied. Rebellenleiders capitulecrcn. De eerste foto van dc aardbevingscatasti'ofe op het Japansche eiland Formosa, waarbij meer dan drieduizend personen gedood en circa elfduizend ^wondJwerden, - -• BAGDAD, 14 Mei (Reuter). Koning Ghazi van Irak heeft den staat van beleg afgekon digd voor het opstandige gebied aan derx mid- J denstroom van de Euphraat. Terzelfder tijd deelt de regeering van Irak mede, dat het luchtbombardement op de stel lingen der opstandelingen het gewenschte ge volg heeft gehad. Eenige rebellenleiders hebben de wapeng j -neergelegd; hun - aanhangers zij»-gevlucht,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1