HET NIEUWE AVONDBLAD gOe JAARGANG No. 165 VRIJDAC 17 MEI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel raeer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. In de Lucht. De „Manchester Guardian" is een van de feerste dagbladen van Engeland. Met de Times" en de „Daily Telegraph" staat dit orgaan, dat niet in de wereldstad Londen maar in een provinciestad van 700.000 inwoners ver schijnt en niettemin een internationale ver maardheid geniet, aan de spits der Engelsche journalistiek. Zijn roem dankt het blad in de eerste plaats aan zijn onomwonden eerlijk heid en moed, die het vaak tegen zijn eigen onmiddellijk financiëel belang in jaren- land hebben doen vechten voor doeleinden, die groot en goed maar impopulair waren. Er zijn zulke doeleinden, en niet zoo weinig ook. In een scherp gesteld hoofdartikel valt de Manchester Guardian thans de verbrokkeling en den slechten internationalen toestand van de civiele luchtvaart aan. Ontwapening in de lucht, zegt het blad, hangt af van het verkrij gen van unificatie van of controle over de burgerlijke luchtvaart. Baldwin heeft dat er kend, verscheidene staatslieden in Genève hebben het erkend. Elf Europeesche naties hebben zich vóór internationalisatie van de burgerlijke luchtvaart verklaard; daartoe be- hooren Frankrijk, Nederland en Engeland. De Duitschers hebben duidelijk te kennen gege ven dat er met hen over te praten valt. Er is veel bij te regelen, het zal niet in een paar dagen voor elkaar zijn, maar dat is geen be zwaar. Niet alleen de vrede en het redden der Europeesche beschaving zijn ermee gemoeid, maar ook „op overwegingen van de laagste materiëele soort" moet men het huidige stelsel veroordeelen. De inkomsten der huidige bur ger-luchtvaartmaatschappijen zijn miniem te genover haar enorme uitgaven. Haar onder linge concurrentie is een concurrentie tusschen staten, wie de hoogste subsidies geven zal. En de stichting van een internationale verkeers- maatschappij zou volstrekt geen nieuw we reldwonder zijn. Bestaan soms niet sinds lang de Internationale Postale Unie en de Com pagnie Internationale des Wagon-Lits? Ronduit zegt het Engelsche blad, dat de toestand van de burgerluchtvaart in Europa, enkele uitzonderingen daargelaten, niet meer is dan „een kolossale schijnvertooning". „Het is een lawaaiige voorgevel, opgetrokken om het binnenland plezier te doen en het buiten land te imponeeren". Als de staatssubsidies werden ingetrokken zouden de meeste lucht vaartmaatschappijen binnen een jaar. hoog stens achttien maanden, ermee uit moeten scheiden. Spanje heeft een behoorlijk gedetail leerd plan voor internationalisatie van de luchtvaart ingediend. Frankrijk heeft het zelfde gedaan. Engeland, zegt de Guardian scherp, heeft geen enkel constructief voorstel ingediend, maar zich bepaald tot het critisee- ren van de plannen van anderen. Het is thans hoog tijd dat Engeland het plan tot interna tionalisatie van de civiele luchtvaart opnieuw naar voren brengt, als men een internationa len bewapenings-wedstrijd in de lucht wil voorkomen. Dit alles schrijft de Manchester Guardian op het oogenblik waarop de Engelsche regeering voorstellen onderzoekt tot enorme uitbreiding van de militaire luchtvaart. Ze betreffen een in twee jaar te bereiken vredes-sterkte van tweeduizend toestellen, waardoor Engeland ge lijk zou komen met Frankrijk en Duitschland. Engeland heeft nu maar duizend vernietigings machines in de lucht beschikbaar, zoodat het plan een verdubbeling beteekent. Natuurlijk alleen van de vredes-sterkte. In oorlogstijd zou men andere dingen zien. Twintig jaar ge leden, tijdens den vod gen oorlog, toen de luchtvaart nog in zoo'n uiterst primitief sta dium was, bouwde Fokker (volgens zijn eigen boek) in een paar jaar duizenden toestellen voor Duitschland. Men kan dus aannemen dat de groote mogendheden in geval van een oor log elk zouden gaan bijbouwen in een no{ veel hooger tempo dan toen. Nu wijst de Manchester Guardian op het onzakelijk beheer van de burgerlijke lucht vaart in Europa, en op den fraaien gevel die een kolossale schijnvertooning verbergt, en ik citeer dit gezaghebbende Engelsche dagblad met 100 pCt. instemming. Op zakelijk wan beleid behoorden alle dagbladen in Europa te genwoordig te wijzen. Velen missen er evenwel den moed toe, en andere zijn geen voorlichters van de open bare meening, maar alleen reclame-makers voor de oorlogsindustrie, die ze financiert, met hun inktkoelies.incluis. Het is een ongeluk dat de menigte niet tusschen dagbladen en dage lijks-verschijnende circulaires van belang hebbenden weet te onderscheiden. Voor een eerlijk blad als de Manchester Guardian schijnt de tijd volkomen rijp om een verwoede campagne tegen den bewape- ningswedstrijd in-de-lucht, die feitelijk al aangevangen is, te gaan voeren. En om daar aan een even felle campagne vóór de inter nationalisatie van de civiele luchtvaart die in de meeste landen als aanvullings. dienst van de oorlogs-luchtvloot wordt be schouwd op touw te zetten. Maar het zakelijke motief maakt blijkbaar niet veel indruk. Wij beleven thans immers den triomf van zakelijk wanbeleid in Europa! Al die luchtvaartmaatschappijen, die zware subsi dies uit berooide staatskassen trekken, be- hooren toch met elkaar tot het groote zake lijke Doelbereid u voor op den nieuwen oorlog? Laat de Manchester Guardian het ook maar ontdekken; volgens het huidige Europeesche régime werkt heel Europa voor het voordeel vande internationale wa penindustrie. En ten nadeele van zichzelf. Alleen een Volkenbonds-initiatief kan red ding brengen. Ik vertrouw dat dat gebeuren zal, omdat de huidige toestand al te onzinnig is. R. P. VISSCHERIJEXAMEN. '"eslaagd te 's-Gravenhage als stuurman of ^tcomzeevisschersvaartuigen, de heer W. den ^««„alhier. VELSEN Tooneel club T avido. Viering eerste lustrum. De onderafdeeling van de vereeniging „De Gieteling", de tooneelclub Tavido, zag in de tooneelzaal de Pont een uitgebreid gezelschap bijeen ter gelegenheid van de viering van haar eerste lustrum. Tavido had voor dezen feestavond in studie genomen J. van Doom's blijspel in drie bedrijven met proloog „De Weg naar het Geluk", in het licht van dit lus trum gezien in elk geval een gelukkige, op timistische titel. Tavido heeft zich in Hoog ovenkringen reeds algemeene bekendheid ver worven. En niet alleen bekendheid, maar ook sympathie. Dit bleek uit de vele vormen van medeleven met dit jubileum, medeleven, dat zich uitte in gelukwenschen, huldigende woor den en geschenken. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer ir. B. Rijkeboer, die zijn vreugde en dankbaarheid met dit jubileum uitsprak. De heer Burghorn, de eerste voorzitter, speciaal voor deze gelegenheid overgekomen, werd evenals de schrijver van het uit te voeren werk, de heer J. van Doorn, welkom geheeten. De Hoogovenkunstkring, die den tijd kortte met enkele pittige marschen, voerde o.m. een speciaal voor dit jubileum gecomponeer den Feestmarsch van de hand van zijn diri gent, den heer L. v. d. Hoeff, uit. De intrige van dezen weg naar het geluk (ieder heeft zoo z'n eigen weg om dat ongrijp bare iets te trachten te vinden)'is: Ten huize van den rustend geneesheer Dr. van Meiland biedt zich op een advertentie voor dienstbode een werkloos jongmensch, Tom, aan. Deze wordt in het gezin, bestaande uit den dokter, zijn vrouw Charlotte met twee dochters Vera en Carla, geaccepteerd. Vera is verloofd met Eugene, een bankdirec teur. wien het in dezen tijd niet voor den wind gaat en wiens moeilijkheden de situatie nog gecompliceerder maken dan deze al geworden is. Want hij en Tom, die ingenieur te Delft is. zijn oude vrienden. Tom is zijn vroeger le ven ontvlucht, omdat hij van zijn oude moe der afhankelijk was. Carla, dochter nr. 2. voelt zich, in tegen stelling met haar oudere zuster, tot sport en spel aangetrokken. En Tom moet haar. als huisknecht, bij verschillende problemen, welke zich voordoen, assisteeren en instrueeren. Een en ander heeft de te verwachten ge volgen. zoodat tot grooten schrik van de ge- heele familie, deze op zekeren dag (het pro gramma zegt: na een maand) Carla en Tom in eikaars armen vinden. Wanneer het geheim van Tom's opleiding geopenbaard wordt en deze in de gauwigheid nog een bij zonderen motor uitvindt naar we hopen geen Wardenier!) is alles o. k. en hij wordt dus in genade aangenomen. In het voorspel werd onze aandacht al on middellijk getrokken door het vlotte en fris- sche spel van Carla (mej. R. Vogel), die dit spelpeil gelukkig voortdurend handhaven kon. E-n die in niet geringe mate tot het succes van deze voorstelling heeft bijgedragen. Tus schen haar en Tom (W. Grepouir) kwamen de meest sterke momenten voor. Deze speler is er een van Tavido's eerste plan en dit twee tal droeg met enkele anderen het stuk. Jam mer dat Tom geen correcter rokcostuum tot zijn beschikking had. Charlotte (mej. L. Marcusse) had als Frau Dokter een niet-gemakkelijke rol. Ondanks dat ze zich met gemakkelijkheid over de planken bewoog. vermocht haar dictie ons niet te overtuigen. Daar was haar spel nog te jeug dig voor. De dokter (H. G. Gerssen) had met deze naar het humoristische gespeelde figuur al spoedig de lachers op z'n hand, dit werkte sti muleer end op zijn optreden. Het andere paar, Vera en Eugène (mevr. M. Gregouir en C. Prinselaar) was nog een beetje onwennig, speciaal in hun tête a tête's. Waar om verschool Vera zich zoo graag achter de bloemenvaas? Wat minder gêne en ze zijn veelbelovende aanwinsten voor Tavido. Eugène wist met zijn uiteenzettingen, die vlot van rolkennis en overtuigend van into natie waren, veel goed te maken. Kaat, de keukenprinses, die kwam werd door mevr. J. Boeree-Karreman weergegeven. On- noodig te zeggen, dat deze ervaren tooneel- kracht de keukenvorstin van boven de 40 jaar op een dergelijke wijze crëerde, dat er gul ge lachen werd. Mej. S. Peek, was de Duitsche keukenprin ses, die ging. een rol, die haar natuurlijk vlot afging en pittig gespeeld werd. Hier werd even gedemonstreerd, wat tooneelroutine eigenlijk wel is. Mevr. S. Brands-v. d. Linden is altijd een prima kracht. Ook nu wist ze als de bemoei zieke vriendin van de doktersvrouw een ster ke figuur te scheppen, die de handeling van het stuk verscherpte. Regisseur A. II. Holtslag was de stuwende kracht achter de schermen, die het tempo op meer dan loffelijke wijze verzorgde, zoodat deze weg naar het geluk een succes voor Ta vido, spelers en schrijver werd. De heer Rijkeboer heeft Tavido hulde ge bracht voor hetgeen zij in haar eerste lustrum haar bezoekers heeft geboden. Alle dames ont vingen bloemen. De voorzitter van Tavido, de heer Gregouir bedankte op zijn beurt Ir. Rijke boer voor zijn vriendelijke woorden en bracht i ook het publiek dank voor zijn prettige hou- ding op de tooneelavonden. En natuurlijk werd H. O. K. niet vergeten. De heer v. d. Hoeff werd in het bijzonder dank gebracht voor de door hem gecomponeerde feestmarsch Geen zwembad in Velser- beek? Tegenstand bij de raadsleden. Wij hebben eens geïnformeerd, hoe het staat met de plannen van de Velser Zwemvereem- ging inzake het bouwen van een zwembad in Velserbeek. Zooals men weet zou deze vereeni ging volgens het oorspronkelijke plan een open zwembad stichten in den Z. O. hoek van het park, welk plan later werd gewijzigd in dier voege, dat op een terrein van bijna 1 H.A. een zwem- en strandbad zou worden gesticht. Naar wij thans vernemen, is de kans, dat het plan tot uitvoering komt, vrijwel nihil, omda' verreweg de meeste raadsleden er bezwaar te gen hebben, dat zulk een groot, gedeelte van het park aan zijn oorspronkelijk doel zou moeten worden onttrokken, Vooral voor het strandbad hadden vele leden bezwaren, an deren waren van meening, dat aan een strand bad geen behoefte meer bestaat, nu in een ander deel van de gemeente een strandbad in wording is. Naar ons is gebleken, had het oorspronke lijke plan veel kans van slagen gehad, daar de meeste raadsleden zich in principe daarmede accoord hadden verklaard. Het nieuwe plan bracht echter een ommekeer in de zienswijze van den Raad teweeg; de leden blijken te zijn geschrokken van de groote oppervlakte, welke voor dit nieuwe plan werd gevraagd. HET KINDERMATINéE VOOR DE JEUGDHERBERG. Men verzoekt ons te melden, dat het kin dermatinée voor de Jeugdherberg „Duinlust alhier a.s. Zaterdagmiddag te geven, niet plaats vindt in het Gebouw voor Chr. Belan gen alhier maar in het Gebouw Concordia te Velsen. BIJZONDER PROGRAMMA IN „DE PONT' „De Witte" en „Grensduivels". Op het nieuwe programma van de bioscoop „De Pont" prijkt als eerste hoofdfilm de be kende en veelgeprezen film „De Witte" waarin Jef Bruijninckx met zooveel bravour de titel rol vervult. De inhoud is ongeveer als volgt: Treske is dienstmaagd bij de ouders van de Witte. Zij is erg verliefd op Nis. Maar Nis wil niets van haar weten, zijn gedachten staan in den iaatsten tijd alleen op Lieske, het schoon ste meisje van de parochie. Dat laat echter Lieske heelemaal koud, want sedert eenigen tijd bestaat er tusschen haar en den nieuwen onderwijzer Hein Henke een stille liefde, die ze elkaar echter nog niet durfden verklaren. Mijnheer Boon, de muziekleeraar, die op't dorp woont, heeft de muziek voor een liefde lied gecomponeerd, en hij maakt nu van de verliefdheid van zijn vriend Henke gebruik, om daarvoor van dezen een tekst te bekomen. Zonder eenig vermoeden daarvan, gaat Hein Henke er op in en te midden van de woelige jongensklas maakt hij zijn Liefdegedicht aan Lieske. Daarmede hoopt hij definitief Lieske's hart te veroveren en het jawoord te krijgen. De Witte, die als straf voor een van zijn deugnietterij weer eens na de klas in de school moet blijven, moet nu voor meester Henke dat liefdegedicht aan Lieske overhan digen. Als Hein nu 's avonds de herberg wil bin nengaan, ziet hij tegen het venster van Lies ke's eigen kamer een schaduwen hij ver moedt dat Nis daar bij Lieske is. Zijn ja- loerschheid doet hem in de herberg ieder woord verkeerd opvatten, en het komt zoover dat hij na een paar woorden met Lieske, die niets ophelderen, kwaad en ongelukkig weg gaat. Mijnheer Boon weet de hand te leg gen op Hein's liefdegedicht en ziet dadelijk, dat het juist de gepaste tekst is voor zijn muziek. En bij eien goed glas wijn met zijn vriend den tenor uit de stad, groeit er uit zijn muziek en Hein's poëzie een liefde-wals die nog denzelfden avond door het stille dorp klinkt Ondertus- schen heeft Hein zijn verdriet willen wegspoe len met eenige glazen bier, en de hoofdonder wijzer heeft hem gezelschap gehouden. Licht jes aangeschoten trekken zij eindelijk naar huis en zij hooren dat uit het open raam van M. Boon nog.... „radio-muziek" klinkt. Hein weet natuurlijk niet dat die gevoel volle walsmuziek met zijn liefdegedicht in verband staat. Hij ziet alleen nog, dat Treske en Nis naast elkaar op de bank zitten te vrijenHeeft hij misschien, met zijn ja- loersche verdenking, Lieske onrecht aange daan? Treske is overgelukkig. Eindelijk gaat Nis haar den lang ver wachten kus geven.Plot seling hangt daar tusschen hun beider koppen een witte vlag. een stuk van de Witte zijn hemdslip, de te lange slip die moeder aan het hemd genaaid had. De liefde-idylle is ver stoord. Zelfs 's nachts kan die bengel een mensch niet met rust laten. De tenor heeft uit de stad een brief mee gebracht voor Hein Henke, en het toeval wil nu dat de Witte weer eens dezen brief op zijn bestemming moet brengen. En de Witte, overtuigd dat de mijnheer uit de stad, als hij zeide: „den onderwijzer", daarmede den hoofdonderwijzer bedoelde, zal den brief aan dezen afgeven. Hein Henke heet toch bij de jongens alleen „de nieuwe". Maar de Witte beleeft voorloopig andere avonturen op zijn weg. De molenaars vrouw heeft hem nu al dikwijls genoeg geplaagd, en nu is de maat volVoor het molenaars huis ziet men den rok van de vrouw aan een haak naar omhoog gaan en met het doorge scheurde kleedingstuk ziet men haar de Witte achterna zetten. Op zijn rustige wandeling komt de hoofdonderwijzer de Witte tegen, 't Is toch te begrijpen dat de Witte nu meer aan zijn eigen veiligheid denkt dain aan hetL<MferhrengeaH?aaMde^'i>rief# Rondom het vrij onstuimige leven van den Vlaamschen kwajongen en in nauw contact daarmede groeit de liefde tusschen twee jon ge menschenparen, zij het ook niet dan via vele moeilijkheden. De brief komt ten slotte aan het goede adres en alles, wat een happy end in den weg heeft gestaan, wordt op zij gezet. ,De Grensduivels" is natuurlijk een span nend Amerikaansch filmwerk, met den be kenden Harry Carey in de hoofdrol. IJMUIDEN Daverende slot-voorstelling van „Het Schouwspel". Nieuw Schouwtoonecl met gevraagd". Het „lest best" geldt zeer zeker voor deze laatste voorstelling van den Kunstkring „Het Schouwspel" want ongetwijfeld behoorde de opvoering van „Inbreker gevraagd" door het „Nieuw-Schouwtooneel" tot de best geslaagde, al willen we aan de vorige niets te kort. doen. „Inbreker gevraagd" heet een „vroolijk spel in drie bedrijven" en een vroolijk spel was het niet alleen qua inhoud, maar ook qua spel. Het heele stuk draait om Gerrit Mollema, den pantoffelheld, wiens dierbare ega Dobare niet overloopt van eerbied voor haar man, het geen niemand van de bezoeksters, nog minder van de bezoekers zal verwonderen, omdat hij niet alleen een pantoffelheld is maar boven dien lemend, die geen greintje moed bezit, die van angst zit te rillen als er vreemde gelui den door het huis gaan. Zijn angst stijgt ten top als dan ook nog Annie, het pittige dienst meisje hem, zooals men dat in zuiver Necler- landsch pleegt te noemen „destuipen op 't lijf jaagt" met haar verhaal over de film, die ze gezien heeft. Harry Peel, een bekend acteur en vriend van den man van de vrouw des huizes, (den titel van „heer des huizes" komt hem zeker niet toe) heeft er iets op gevonden, om meneer Mollema wat in de achting van mevrouw te doen rijzen: Gerrit Mollema moet zich meer man toonen, hij moet demonstreeren, dat hij meer mannenmoed bezit en als hij dat vol doende heeft bewezen zal mevrouw wel meer respect voor hem krijgen. Het loopt echter lee- lijk mis met het mooie plannetje van Peel, tengevolge van een samenloop van omstan digheden en van een vergeten telefoontje en als het gordijn voor het laatste bedrijf valt is Gerrit Mollema een nog grooter sukkel dan hij ooit geweest is en is mevrouw meer dan ooit de heerscheres. Lau Ezerman vertolkte de rol van den pan toffelheld en hij deed dit zoo voortreffelijk, dat het publiek werkelijk medelijden met hem kreeg. Hoe zuiver heeft hij deze caricatuur van een man uitgebeeld, fijn geestig getypeerd. De ovatie die het publiek hem aan het slot van de opvoering bracht was zeker verdiend.. Dogi Ruigani was de pittige dienstbode, die als bondgenoote den heer Mollema in diens ongelijken strijd tegen zijn vrouw ter zijde stond. Een belangrijke rol had mevrouw Jacqueline RoyaardsSandberg als de altijd critiseeren- de, steeds mopperende Debora, de vrouw die niet bepaald was geschapen om als 50 pet. van een model huwelijk te dienen. Dit waren wel de belangrijkste rollen en daar dit trio alle scènes waaronder er waren, waar het wel wat erg dik op lag en die aan de waarde van het stuk als „vroolijk spel" wel wat afbreuk deed, vlot opdischte. liep het geheele stuk als gesmeerd. Jacques Snoek is een te goede acteur om moeite te hebben met de rol van den acteur Harry Peel en Ko van Dijk als Guus-met-de handjes kwam evenals zijn col lega's de Gladde (Ferd. Koolbergen), linke Ka- reltje (C. Gerstel) en het joodje (Sam. de Vries) regelrecht uit de onderwereld, zoodat het niet te verwonderen viel dat een man als Gerrit Mollema het angstzweet uitbrak, toen hij plotseling eenige van deze heeren bij zich op visite kreeg. Het was een daverend slot van het program ma van den Kunstkring en de leden kunnen ongetwijfeld met het volste vertrouwen de voorstellingen van het volgend seizoen tege moet zien. HONKBAL A.s. Zondag 19 Mei wordt voor den beker wedstrijd StormvogelsP. S. V. een honkbal demonstratie gegeven tusschen de IJmuider Honkbal Club „De Duvianen" en Haarlem (Haarlem) van 122 uur. „De Duvianen" verschijnen met het volgend 9-tal: S. v. Westen (achtervanger), H. v. Malscn (werper), C. v. Nieuwenhuize (le honk), G. v. Dijk (2e honk), H. Damgen (3e honk), A. Stam en A. India (korte stop), F. de Weers en H. Buis (lange stop). LOTERIJ VAN DE JEUGDHERBERG. De uitslag van de loterij, gehouden ten bate van de Jeugdherberg is dat prijzen zijn geval len op de volgende nummers: 18 39 79 150 151 169 195 209 224 235 243 265 312 313 316 317 323 327 342 345 360 372 373 382 423 431 453 455 467 481 484 497 500 520 521 524 547 554 602 612 620 624 628 630 632 638 640 666 670 681 696 710 711 719 728 731 733 740 757 786 822 828 829 834 835 837 852 853 858 864 865 869 877 891 93 901 935 937 De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevrouw vau Leusenu, Van Tuyllweg 34. Vel sen vóór 1 Juni. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 17 MEI. Tarbot per K.G. f 0.65—0.63. Griet per 50 K.G. f 28—15. Tongen per K.G. f 0.630.45. Schar per 50 K.G. f 6. Kabeljauwjper.lSa^KXj,. £-31, J DE CLAESJE NAAR AMSTERDAM. Nader vernemen wij. dat de motortrawler Claesje niet naar Amsterdam is vertrokken voor reparatie, maar om te worden schoon gemaakt. Dat dit werk in Amsteddam geschiedt en niet in IJmuiden is omdat dit voor de reederij goedkooper is. ONTWIKKELINGSAVOND PAPYRUS. Hedenavond vindt in Concordia een ont- \v:kkelingsavond van de personeelvereeniging Papyrus plaats. Op dezen avond, de laatste van het seizoen zal optreden de heer G. Pilger met voordrachten over Japan. Op 22 Mei a.s. vindt de jaarvergadering plaats, waar o.a. een bestuursverkiezing zal plaats vinden wegens periodieke aftreding van de heeren C. Pels, J. de Rouville en J. Stra- ting. OPENULUCHT-SAMENKOMST. A.s. Zaterdagavond uur vindt op het Wil lemsplein een openlucht-samenkomst plaats, uiagaande van het Gereformeerd Verband van Evangelisatie met medewerking van het zangkoor Gera. Als sprekers zullen optreden Ds. Wesbonk van IJmuiden en Ds. Van Tey- lingen van IJmuiden-Oost. BESOMMINGEN. Logger: Sch. 107 f 1069 SANTPOORT PROT. DRAGERSVEREENIGING. Bij ontstentenis van Prof. Dr. G. A. v. d„ Bergh van Eysinga hield de Prot. Dragersver- eeniging onder leiding van den heer H. D. Ou werker lc haar jaarvergadering. De no tule der vorige jaarvergadering en het linancieel verslag werden goedgekeurd. De bestuursleden Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, H. D. Ouwerkerk en A. Kok werden bij acclamatie herkozen en namen hun herbe noeming aan. Besloten werd voorts de tarieven te herzien, WANDELSPORT. Zondag a.s. vindt de afst.andmarsch, welke dc turnvereeniging „Santpoort" heeft uitge schreven ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan plaats. sMorgens om half 10 start de uitschrijvende vereeniging als „kopgroep" bij „De Weyman", waarna om 10 uur de andere vereenigingen en de individueele loopers vol gen. Bij hotel „Velserend" is een verplichte rust voorgeschreven. Des middags omstreeks 3 uur verwacht men de deelnemers (sters) terug aan het kruispunt HagelingerwegBiezenweg. vanwaar zij met de muziek van, „Wilhelmina" voorop in op tocht naar „De Weyman" marcheeren. Disconto is weer verlaagd. Tot vier procent Het rentetarief van De Nederland- sche Bank is met ingang van Donder dag als volgt gewijzigd: Wisseldisconto, verlaagd tot 4 pet. Promessendisconto verlaagd tot 41/2 pet. Rente voor beleening van effecten verlaagd tot 4 1/2 pet. Rente voor beleening van goederen, verlaagd tot 41/2 pet. Rente voor voorschotten in Reke ning-courant, verlaagd tot 41/2 pet. Treedt Schuschnigg af? Fey zou hem opvolgen. Opnieuw geruchten over restauratie der Habsburgers. WEENEN, 16 Mei (V.D.) In de kringen der oppositie wordt beweerd, dat Bondskan selier Schuschnigg op een Heimwehr-verga. derin? die binnenkort zal plaats hebben, zal aankondigen, dat hij afstand doet van het Bondskanselierschap ten gunste van majoor Fey. Verder doen geruchten de ronde, dat restauratie van de Habsburgers tegen het einde yan dit jaar waarschijnlijk zou-zijn,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1