Cu-baantjesjagerij. BEVERWIJK VERLAGING VAN VASTE LASTEN VOOR DEN TUINBOUW. In een gehouden gecombineerde vergadering Van het Kringbestuur en de afdeelingsbesturen uit Kennemerland van den L. T. B., den Ned. Tuindersbond en den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond is besloten een motie samen te stel len ter verzending aan de hoofdbesturen dier organisaties en aan de leden der Tweede Ka mer. In deze motie zal worden aangedrongen op verlaging der vaste lasten van den tuin bouw. In de commissie van redactie namen zit ting de heeren R. J. Poelman, W. van Dok, M. Passchier en D. Aafjes. DE VLEESCHKEURINGSDIENST IN HET EERSTE KWARTAAL. Blijkens het rapport van den Vleeschkeu- ringsdienst over het eerste kwartaal werden aan het openbaar slachthuis gekeurd: 1694 runderen, 361 kalveren, 40 paarden, 284 var kens en 104 schapen. Afgekeurd werden 5 run deren, 2 kalveren en 1 schaap. Het vleesch van drie slachtdieren werd door middel van sterilisatie voor de consumptie ge schikt gemaakt. EEN KREET IN DEN NACHT. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer de spannende sensatie film uit de Warner Bros-productie „Een kreet in den Nacht". In dit boeiende filmwerk spelen Bette Davis, Donald Woods, Robert Barrat, Margaret Lindsay en Artur Byron de hoofdrollen. DE GELDIGHEID DER CANDIDATENLIJSTEN Het hoofdstembureau zal a.s. Maandag, des n.m. te 4 uur ten raadhuize een openbare zit ting houden teneinde te beslissen over de voor de gemeenteraadsverkiezingen ingeleverde candidatenlijsten. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een jongmensch aan gehouden, dat het wettig over hem gestelde ge zag was onlloopen. Hij is naar Zwolle, dat zijn woonplaats is, teruggebracht. DIENST POLITIETROEPEN. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de mogelijkheid voor plaatsing bij 'het Korps Politietroepen voor ongehuwde jonge lieden, leeftijd 20—25 jaar, die reeds militair geoefend zijn, zooals vrijwilligers, dienst plichtigen, vrijw. landstorm e.d. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de arbeidsbeurs, Gast huissteeg, Beverwijk. OUDERAVOND SCHOOL 3. Dinsdagavond zal in het schoolgebouw een ouderavond "worden gehouden van school 3. De heer D. Dangermond, hoofd der school, zal een inleiding houden over het onderwerp „Kwajongensstreken en hoe wij als ouders en opvoeders daar tegenover moeten staan. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in het veilingsge bouw „Centrum" .ten overstaan van notaris Mr. A. Moens onder groote belangstelling in het ooenbaar verkocht: 1. Het woonhuis met schuur, erven en grond aan den Alkmaarsehenweg no. 20. groot 2 A. 83 c.A. Eigendom van wed. G. Esscher Reeling. Opgeboden tot f 3500. Kooper P. Blaauw. alhier voor 3800. 2. Woonhuis met schuurtje, erven en grond aan de Adrichemstraat no. 28, groot 1 A. 39 c.A. Eigendomvan. de erven Smit. Opgeboden door J, Broekhuis alhier tot 2005. Kooper J. Kuijs., alhier voor 2145- 3. Pakhuis met erf en grond aan de Ko ningstraat no. 16. groot 1 A. 13 c.A. Eigenaren N. en P. Braun. Hoogste bieder: V. Ph. Braun, alhier, voor ƒ2350 Bij afslag niet gemijnd. 4. Café nut woning, schuur, erven en grond aan den Koningsweg no. 274 to Velsen Eige naar G. v. d. Wal. Opgeboden tot 2475. Op gehouden. GEEN COMMUNISTISCHE LIJST. De ingediende candidaton-lijst, waarvan de heer K. Tijssen aanvoerder is werd in ons blad abusievelijk toegeschreven aan de Com munistische Partij. Deze Candida ten zijn echter gesteld door een vrije groep kiezers. Het was dus de lijst- Tijssen die wij publiceerden. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG. Het Comité van Uitvoering van den Natio nals Reclasseeringsdag verzoekt ons op neming van het volgende: Vele lezers zullen de laatste dagen getrof fen zijn door het affiche ter aankondiging van bovengenoemden dag. Het stelt voor een maatschappelijk gevallene, die dreigt te ver zinken, indien hem niet de helpende hand wordt toegestoken. Niet ieder is in de gelegenheid dit reddende werk in directon zin te beoefenen, maar wel kan ieder er indirect aan meehelpen door Zaterdag a.s. zijn bijdrage voor dit doel te offeren. Laat die bijdrage in overeenstemming zijn met. de belangrijkheid van het doel! Het Uitvoerend Comité doet, ondanks de nood der tijden, een dringend beroep op uw bekende offervaardigheid en verzoekt de in woners van Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk de collectrices, die Zaterdag a.s. het Reclasseeringsspeldje zullen aanbie den. mild te gedenken. EEN CACTUS MET ZEVEN BLOEMEN De heer Pieterse. Hoofdstraat 181 to Sant poort deelt ons mede dat hij een cactus heeft, een ethinopsis cennata, die vanavond zal bloeien met zeven witte, buisvormige bloemen, welk aantal een bijzonderheid genoemd kan worden. HEEMSKERK RAADSVERKIEZING. A.s. Woensdag ten 11.30 uur zal ten Raad- huize in een openbare zitting de nummering der candidatenlijsten tor verkiezing van le den van den Gemeenteraad plaats vinden. COLLECTE. Aan de afdeeling Heemskrk der Chr. Ver- eenïging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte is vergunning verleend tot het houden eener collecte middels een bloempjes verkoop op Woensdag 12 Juni. WIJK AAN ZEE EN DUIN UITNOODIGING TOT DEBAT. Teneinde de bewoners van de badplaats een goed overzicht te geven van de in de R.K. Kiesvereeniging gerezen moeilijkheden bij de candidaatstelling voor den gemeenteraad heeft de heer C. C. Schaaper den heer Bern. Schelvis uitgenoodigd tot een openbare ge- dachtenwisseling op een nader te bepalen datum, doch in ieder geval voor 13 Juni a.s. LIJSTEN GELDIG VERKLAARD. Het hoofdstembureau heeft in zijn Don derdag gehouden vergadering alle voor de a.s. gemeenter-aadsverkiezingen ingediende candi datenlijsten geldig verklaard. PERSONALIA. De "neer W. Aalders. hulpprediker der Ned. Herv. gemeente alhier slaagde voor het theologisch examen, afgelegd voor de commis sie van Ned. Herv. predikanten te :s Hertogen bosch. INSTELLING VAN EEN EERE-RAAD. Zooals wij berichtten heeft de R.K. Kamer centrale te Haarlem het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" alhier ge schorst tot na de gemeenteraadsverkiezingen- Naar wij vernemen zal een Eereraad uit maken, of deze schorsing al dan niet op juiste gronden is geschied. Voor dezen Eere-raad zullen worden aangezocht de heeren Chr. v. d. Bilt, lid van de Tweede Kamer te Den Haag, P. J. J. Haazevoet te Beverwijk en E. Schaaper te Krommenie, voorzitter van het hoofdbestuur van den R.K. Metaalbewerkers- bond „St. Eloy". De O 13 en O 15 te Brussel. De verbetering van de waterverbinding tus- schen Antwerpen en de Belgische hoofdstad heeft het mogelijk gemaaakt, dat Brussel zich van tijd tot tijd mag verheugen in het bezoek van zeeschepen, zij het ook van bescheiden tonnage. In deze maanden, nu Brussel tenge volge van de Wereldtentoonstelling in een soort van permanente feestroes leeft en ieder een zich beijvert, de gastvrije stad attenties te betuigen, hebben verschillende schepen van diverse nationaliteit van deze gelegenheid ge bruik gemaakt. Een zeeschip is voor den ech ten Brusselaar nog altijd een attractie, vooral als hij het kan zien in zijn eigen vertrouwde omgeving. Ook de Nederlandsche Koninklijke Marine heeft zich niet onbetuigd gelaten. Nog tijdens het verblijf van Koningin Wilhelmina en Prin ses Juliana zijn twee Nederlandsche onder zeeërs te Brussel aangekomen, die Woensdag middag tegen 5 uur Antwerpen passeerden en tegen het vallen van de duisternis een lig plaats vonden nabij het havenbassin Vergote, dat men passeert op weg van de stad naar het terrein der Wereldtentoonstelling. Het zijn de O. 13, onder commando van den luitenant ter zee Beckering Visser, en de O. 15, onder commando van luitenant Van Nolle. Beide onderzeeërs komen uit Den Helder, me ten ruim 600 ton en hebben elk een beman ning van 31 koppen aan boord. Zij zullen tot 22 Mei a.s. te Brussel blijven liggen. Te Brussel arriveerden in den loop van den dag bovendien nog twee Fransche duikbooten de „Eurydice" en de Diane", die eveneens eenigen tijd te Brussel zullen blijven. UITVOER VAN ZILVER UIT ITALIë VERBODEN. Men mag wel bankpapier meenemen Dezer dagen werd in verschillende bladen gemeld, dat toeristen, die uit Italië reizen, niet meer dan 50 Lire mochten medenemen Naar ons van officieele zijde wordt mede gedeeld is dit onjuist. Deze beperking geldt uitsluitend voor zilver. Iedere reiziger, Italiaan of buitenlander, die Italië verlaat, kan een bedrag van ten hoogste 2.000 Lire in Ita- liaansch bankpapier medenemen op voor waarde dat de coupures niet grooter zijn dan 100 Lire. Buitenlandsche deviezen of cheques in buitenlandsche valuta zijn aan geen be perkingen onderhevig. Alleen zilveren munt stukken mogen slechts tot ten hoogste 50 Lire worden uitgevoerd. AMERIKAANSCH BEZOEK AAN BOSKOOP. Het gezelschap van 150 Amerikanen, leden van Horticultural Societies en Garden Clubs, dat momenteel ons land bezoekt, heeft Don derdag verschillende kweekerijen te Boskoop bezichtigd. Ter gelegenheid van dit bezoek heeft het Gemeentebestuur van Boskoop een officieele ontvangst ten Raadhuize gehouden, waar de burgemeester, mr. E. P. Verkerk, een woord van welkom sprak, hetgeen door den heer J. T. Scheepers uit New-York beant woord werd. VRIJDAG 17 MEI 1935 'De Cubaansche regeermg heeft bepaald, dat de Cubaan voortaan op straat de colbertjas niet uit en den hoed niet af mag laten op straffe van boete of hechtenis.) Het kan warm zijn, daar op Cuba En dan pleegt een goed Cubaan, Zonder jas, 't armlastig dwangbuis En cok zonder hoed te gaan. Maar op dat besuikerd eiland Maakte men opeens een wet, Waardoor ieder extra warmpjes, In het zonnet j' is gezet. De Cubaan, die het nu waagde. Zonder hoed en zonder jas Rond te loopen, merkte eensklaps, Dat hij de.... Havanna was. Onverhoeds had hij een boete Voor zijn hoedeloosheid beet, En, op grond van ongekleedheid, Werd hij verder uitgekleed. Plotsling is de hoed daar hoofdzaak, Op zichzelf lijkt dat van pas, Maar men trekt je daarvoor toch niet Aan een niet gedragen jas! De Cubaan, die wel een jas heeft, Als hij zonder wordt beboet, Loopt niet warm voor een regeering, Die hem ongevraagd be-hoedt. P. GASUS. Regeling van uitverkoopen. Regeering brengt wijzigingen aan. Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. Aan de memorie van: antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp, houdende regeling betreffende het uitver koopen en opruimen in het winkelbedrijf, wordt het volgende ontleend: Het ontwerp dient te worden gezien als een geheel complex van maatregelen in het belang van den middenstand genomen of als nog te nemen. In dit verband wijst de minis ter inzonderheid op de wenschelijkheid van het stellen van z.g. vestigings-eischen; inzake het voorontwerp eener desbetreffende rege ling, welke bepaaldelijk voor den detail handel, het ambacht en de kleine nijverheid bedoeld is, is het advies van den Midden- standsraad en den Economischen Raad ver. zocht. Tegen het instellen van een beroepsin stantie heeft de minister geen bezwaar, nu blijkt, dat men daar vrij algemeen prijs op stelt; van de aan de hand gedane oplossin gen zou hij aan die waarhij beroep wordt opengesteld op den minister van'economische zaken, de voorkeur geven. Een nieuw op te nemén artikel voorziet hierin. Tegen invoering van de verplichting tot .ge heimhouding voor hen, die in hun functie bij de uitvoering van deze wet betrokken zijn, heeft de minister geen bezwaar. Een nieuw op te nemen artikel voorziet hierin. Naar de meening van den minister zal het niet mogelijk zijn met behulp van artikel 2 zonder meer een eindë temaken aan de z.g. „vliegende winkels". Wèl is hij daarentegen van meening, dat de onderhavige wet ten aanzien van de bij deze soort winkels gevolgde practijken be lemmerend zal werken. Tegen het opnemen van een Omschrijving van het begrip: „winkelnering", heeft de minister bezwaar. Het opnemen van een bepaling, krachtens welke de aanvrager verplicht zou zijn, even- tueele kosten voortvloeiende uit boekenonder zoek. voor zijn rekening te nemen, zou wel licht in de hand kunnen werken, dat tot een dergelijk onderzoek al te gemakkelijk zou worden overgegaan terwijl het, zooals gezegd, veeleer voor de hand ligt, dat het houden van een zoodanig onderzoek uitzon dering blijft. Naar de meening van den minister zal tegen ontduiking van de wet door schijn - vestiging van zaken, die na korten tijd weer een opheffingsuitverkoop houden, in het al gemeen wel met behulp van het derde lid van artikel 6 kunnen worden opgetreden zij het dan wellicht ook niet steeds de eerste maal; ook de bepaling van het vierde lid van artikel 6 zal met succes kunnen worden toe gepast. De minister acht geen aanleiding aanwezig een uitzonderingsbepaling voor faillissements uitverkoopen in de wet op te nemen; het schijnt toch niet onmogelijk, vergunning tot het aankondigen van den verkoop zóó tijdig aan te vragen, dat vertraging wordt vermeden en daarmede nadeel voor den boedel en voor crediteuren. Het belang, den uitverkoop of de oprui ming hun juiste karakter te doen behouden brengt mede, dat geen uitzondering wordt gemaakt ten aanzien van de seizoenoprui. mingen terwijl het ook juister is, geen on derscheid te maken tusschen deze oprui mingen en die, welker aankondiging van een vergunning afhankelijk is. Konmgm eri Prinses weer in ons land. Hartelijke begroeting. Danktelegram aan koning Leopold. Omtrent den terugkeer van de reis naar België van de Koningin en Prinses Juliana wordt gemeld, dat de burgemeester van Goir- le, de heer H. van Ginnemken, en de districts commandant der marechaussee te Den Bosch, den Koninklijken stoet per auto tot de grens zijn tegemoet gereisd. Daar kreeg men bericht, dat niet gestopt zou worden. Nadat de auto met de vorstelijke personen en de volgauto's de grens hadden overschreden, ging het op Goirle aan. In den kom van het dorp stonden de schoolkinderen met vlaggetjes in de hand in hagen opgesteld. De Koningin liet daar even stilhouden, waarop het 13-jarige dochtertje van den burgemeester de Koningin en de Prin ses orchideeën aanbood. Hierna werd de reis voortgezet. Te 2.25 uur kwamen de Koninklijke auto's aan de grens van Tilburg op den Goirleschen weg aan. Een auto, waarin de commissaris van politie was gezeten, ging vandaar den stoet vooraf, die langs den kortsten weg naar het station reed. Langs den weg stonden duizenden school kinderen opgesteld. Schier huis aan huis werd gevlagd. In matige vaart ging het door de straten. De Koningin en de Prinses groetten vriendelijk de haar toewuivende kinderen en om tien minuten over half drie was het sta tion bereikt, waar de Koningin en de Prinses in den gereed staanden koninklijken trein stapten. Precies te drie uur vertrok de tr-sin van Til burg. Telegram der koningin. De Koningin heeft na terugkeer 'in Neder land het volgende telegram gericht aan den Koning der Belgen: „In mijn land teruggekeerd, zie ik met le vendig genoegen terug op de onvergetelijke dagen, met U en Astrid doorgebracht. De har telijke ontvangst aan mij en Juliana door bei den bereid, blijft bij ons in voortdurende her innering. Het is ons een vreugde geweest te vens uwe lieve kinderen te hebben leeren kennen Wil voor uzelven en voor Astrid nog maals de uitdrukking van onzen warmen dank aanvaarden. Het verheugt mij oprecht dat deze hernieuwde persoonlijke aanraking onze banden wederom nauwer heeft aange haald. Gij weet op welken bijzonderen prijs ik deze banden stel, niet alleen .wegens de vol doening, welke zij mij en Juliana persoonlijk geven, maar ook wegens de beteekenis, welke zij kunnen hebben voor de verdere ontwikke ling van de vriendschappelijke gevoelens, welke reeds op zoo gelukkige wijze tusschen de wederzijdse he volken bestaan: Sta mij toe deze gelegenheid te baat te ne men, U nogmaals geluk te wenschen met de grootsche tentoonstelling, die een welspre kend blijk is van den durf en den onderne mingsgeest van België en deszelfs hoofdstad." De toestand van den Kon. Holl. Lloyd. Voorwaarden door de Regeering gesteld. Naar wij gisteren in een groot deel onzer oplage reeds hebben gemeld heeft de Arron dissementsrechtbank te Amsterdam aan den Kon. Holl. Lloyd op zijn verzoek voorloopig surséancevan betaling verleend. De eerste aanleiding tot dezen ingrijpenden maatregel is, een onlangs geheel onverwacht ontvangen mededeeling van den minister van Economische Zaken, dat de bestaande finan- cieele regeling, niet kon worden geconti nueerd. Hoewel de Raad van Commissarissen schrif telijk en de directie en commissarissen teza men mondeling de regeering hebben gewezen op de ernstige gevolgen, welke een surséance van betaling heeft, is het niet mogelijk ge bleken, deze te vermijden. De Donderdag ten departemente van Eco nomische Zaken met commissarissen en directie gehouden besprekingen, hebben noch- thans ertoe geleid, dat aan den Koninklijken Hollandschen Lloyd werd bericht, dat de re geering bereid was, indien de surséance van betaling onmiddellijk werd aangevraagd, na de verleening van de voorloopige surcéance de Benas te machtigen en in staat te stellen om een verder crediet te verleenen, met de be doeling den Koninklijken Hollandschen Lloyd in staat te stellen tot voortzetting van het be drijf gedurende den tijd, welke noodig is om tot een definitieve regeling inzake de voort zetting van den dienst van Amsterdam op de Oostkust van Zuid Amerika te komen. Voor dit doel zullen besprekingen met den K.H.L. worden gehouden. De directie moet zich voorshands van verder commentaar onthou den daar zij uit den aard der zaak overleg moet plegen met de door de rechtbank be noemde bewindvoerders.. Tot bewindvoerders zijn, zooals in ons eerste bericht werd gemeld, door de rechtbank be noemd Mr. M. van Regteren Altena en de heer Paul den Tex, beiden te Amsterdam. GEMEENTE AMSTERDAM VOOR STEUN OPGELICHT. Te Amsterdam is Donderdag wederom een arbeider gearresteerd, die de gemeente voor een zeer hoog bedrag pl.m. f 2000 aan steun zou hebben opgelicht. De man is in zijn woning door de re cherche van het bureau Raampoort gear resteerd en ingesloten in genoemd bureau Verdachte maakt deel uit van de ploeg fede ratieleden. die onlanvc ziin PTorresteerd. Handhaving 'der Warenwet? Retributie van de gecontroleerde bedrijven bepleit. Naar aanleiding van de indiening van het ontwerp „Wet tot verlaging van de open bare uitgaven" meent het College van direc teuren van keuringsdiensten niet te mogen nalaten er de aandacht van de Tweede Kamer op te vestigen, dat door de geheele of gedeeltelijke intrekking van de Warenwet zooals in paragraaf 56 van dit wetsontwerp wordt voorgesteld, het hygiënische en finan- cieele belangen van den consument en het economisch belang van industrie en handel ten zeerste zullen worden geschaad. Dank zij de werkzaamheid van de keurings diensten toch is bereikt, dat thans overaMn den lande de voedingsmiddelen vrijwel steeds onvervalscht en in deugdelijken toe stand voor de bevolking verkrijgbaar zijn. Juist in deze tijden, nu de inkomens van groote groepen onzer bevolking zoo zeer zijn gedaald, dat gevaar voor ondervoeding niet denkbeeldig is, mag zulks als een groot voorrecht worden beschouwd. Behalve voor de volksgezondheid achten de adressanten aanneming van het voorstel ook in het nadeel van het bedrijfsleven; de Warenwet bevordert n.l. ook de eerlijkheid in den handel. In het adres wordt als mogelijkheid om de door de regeering verlangde bezuiniging te bereiken een retributie van de belangheb bende bedrijven voorgesteld. Door het zeer groot aantal handelaren en fabrikanten, dat van de bescherming der wet profiteert, zou reeds, meent men, een jaarlijk- sche bijdrage van enkele guldens per bedrijf voldoende zijn om de gewenschte bezuiniging op 's rijks uitgaven te verkrijgen en de heil zame werking van de Warenwet te behou den. Instede van intrekking van de Warenwet zou dan een wijziging van de wet noodig zijn, waarbij de gemeenten worden gemachtigd tot het heffen van een kleine retributie van de gecontroleerde bedrijven. Het college van directeuren van keurings diensten van waren verzoekt de Kamer het hier bedoelde middel tot handhaving van Wa renwet en van de keuringsdiensten in ernstige overweging te willen nemen. FABRIKANTEN TEGEN OPHEFFING DER WARENWET. Door een twintigtal vooraanstaande fabri kanten van verbmiksartikelen is het volgende telegram gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage: „Ondergeteekende, allen gecontroleerden door de Keuringsdiensten van waren, zouden het in hooge mate betreuren, indien door in trekking van de Warenwet het toezicht op waren zou worden beëindigd. Zij zijn over tuigd, dat van een opheffing der controle op waren een ongebreidelde concurrentie het gevolg zou zijn en verzoeken u derhalve met den meesten aandrang ten aanzien van de Warenwet zoodanige besluiten te nemen, dat de controle op waren in onverzwakten omvang zal kunnen worden voortgezet". APPèL VAN DE SPAARNESTAD AFGEWEZEN. Het Amstërdamsche Gerechtshof heeft ar rest gewezen in het geschil tusschen de vieï omroepvereenigingen eenerzijds en de druk kerij Spaarnestad anderzijds over de publi catie van het „omroepmenu" in de Humorist". De omroepvereenigingen hadden tegen dezé publicaties, waarin zij een schending van hun auteursrecht zagen, bezwaar gemaakt. De rechtbank te Haarlem had De Spaarne stad bevolen deze publicatie te staken met bepaling, dat „De Spaarnestad" een dwang som van duizend gulden zou verbeuren voor elke overtreding van deze rechterlijke be slissing. Tegen dit vonnis van den president is „De Spaarnestad" in appèl gegaan. Het hof heeft dit appèl afgewezen. Het verbod tot publicatie van het „omroepmenu" blijft dus gehandhaafd. De moord in den IJpolder. Rechtbank gelast heropening van het onderzoek. In den nacht van 27 op 28 September 1933 speelde zich in den Grooten IJpolder een af schuwelijk drama af. De boerenknecht G. Ver hoeven werd daar, toen hij zich met zijn meis je in een schuur bevond, doodgeschoten. De arbeider C. S. werd gearresteerd, doch moest later weer in vrijheid worden gesteld, daar het bewijs niet te construeer en was. Eenige maanden geleden is het onderzoek echter heropend, naar aanleiding van verkla ringen van gedetineerden in de strafgevange nis te Haarlem, waar ook S. wegens een ander feit was ingesloten. Verd. bleef bij zijn ontkentenis. De officier van justitie Mr. Bosch requireerde wegens doodslag een gevangenisstraf van vijftien jaar. De Amsterdamsche rechtbank wees een in terlocutoir vonnis, waarin heropening van het onderzoek werd bevolen. De stukken worden weer in handen van den rechter-commissaris gesteld. Er zal een onderzoek worden ingesteld naar aanleiding van de gevonden kogels. De terechtzitting zal na dit onderzoek van den rechter-commissaris worden voortgezet. J SCHEEPVAARTBERICHTEN j| HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dainsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 14 v. Cristobal. Beemsterdijk 14 v. New-York n. Fernandina. Nictheroy, Vanvouver n. Rotterdam via Li verpool 14 Mei (2.37 n.m.) 520 mijl West van Land's End. Rotterdam, New-York n. Rotterdam 17 (n. m.) te Plymouth verwacht. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 16 v. Vlaardingen n. Pto. Ferrajo. Rozenburg 15 v. Sacona te Makri, n. Oran en Ro tterd a m Vlaardih gen Maasburg 15 van Porto Ferrajo te Melilla. Stad Zaltbommel 15 v. Ancona te Oneglia, naar Susa. Stad Zaandam 16 v. Sas van Gent te Sluis kil, naar Italië. Stad Zwolle 15 van Ancona naar Ravenna. Stad Haarlem, Vlaardingen n. Servola 15 (9.4 v.m.) 40 mijl' Oost van Niton. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Garoet (uitr.) p. 15 Ouessant. L Hoogkerk-LS van JRrnmgnhg Haprihprp^ HOLLANDAFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisreis) p. 15 Perim. Bloemfontein (uitreis) 15 Mei te Kaapstad. Meliskerk (uitreis) pass. 15 Dungeness. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitreis) 16 Mei van Suez. Serooskerk (thuisreis) p. 15 Mei Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Oberon 16 van Hamburg te Amsterdam. Calypso 16 van Amsterdam n. Rotterdam. Merope 16 v. Amsterdam n. Rotterdam. Cottica 16 v. Paramaribo te Amsterdam. Fauna 16 v. Gibraltar n. Oran. Titus, Rotterdam n. Castellon p. 16 Gibral tar. Orion 16 v. Alexandrië te Jaffa. Ceres 15 Mei van Saloniki naar Izmir. Colombia 15 (1 n.m.) van Amsterdam te Barbados. Ganymedes, 15 Mei van Stamboul te Cavalla. Perseus, 14 Mei van Kopenhagen te Danzig. Ulysses, 15 Mei van Tanger naar Algiers. Crijnssen 14 Mei van Barbados te Cristobal. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (uitreis) 15 (7 v.m.) te Santos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 16 Mei van Hamburg te Rotter dam. £iwaki 16 san Buenos-Ayres Je Rotterdam, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (thuisreis) 15 van Padang. Blitar, Batavia naar Rotterdam 16 (1 n.m.) van Liverpool. Kota Tjandi, Batavia n. Rotterdam 16 (8 v.m.) te Suez. Sibajak (thuisreis) 16 (4 n.m.) te Suez. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Johan de Witt (thuisreis) 15 van Genua. Poelau Laut (uitreis) p. 14 Mei Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Patroclus, Japan n. Rotterdam 15 v. Singa pore. Peisander, Amsterdam n. Batavia 16 van Padang. Alcinous, Batavia n. Londen 15 v. Amster dam. Polydorus, Batavia n. Amsterdam 14 v. Port. Sudan. Memnon, Japan naar Rotterdam 14 van Kobe. Prometheus, Amsterdam n. Java p. 15 Gi braltar. Melampus, 15 Mei van Amsterdam te Batavia. Achilles, Japan n. Rotterdam 15 v. Hong kong. City of Oran, Rotterdam n. Japan p. 16 Gi braltar. Phrontis, 16 v. Bremen te Amsterdam. Motorschade. De motorloggeï Saturmis-aifc Katwijk-is te Esbjerg binnengeloopen tot herstel van motor- schade. Houthavens geopend. De haven van Leningrad is sedert jongst leden Maandag officieel heropend verklaard. Met behulp van een tweetal ijsbrekers is het eerste stoomschip te Lulea aangekomen zoo dat ook de vaart op deze haven geopend is. Vlootvenninclering. Het onder Nederlandsche vlag varende doch te Batavia thuisbehoorende stoomschip Sing- kawang is verkocht om gesloopt te worden. AANGEKOMEN 15 Mei: Helene m.s. Frederiksvaerk Theano ss.. Fowey Astarte s.s. Bremen 16 Mei: Ellen s.s. Hamburg Gateshead s.s. New Cast!' Dromara s.s. Britonferry Rijnstroom s.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Phrontis s.s. Bremen Douglas s.s. Goolc VERTROKKEN 15 Mei: Bennekom s.s. Curacao Secunda m.s. Poole Marnix v. St. Aldegonde m.s. Batavia 3?xoja Breinen Theseus s.s. Stettin Stella s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Havsten m.s. Harburg Alcinous m.s. Londen 16 Mei: Noma s.s. Gothenburg. Kon. Holl. Lloyd. Surséance van betaling verleend. AMSTERDAM, 16 Mei (V. D.) Aan de Kon. Hollandsche Lloyd is door de rechtbank voor loopig surséance van betaling verleend. Tot bewindvoerders zijn benoemd mr. Van Regteren Altena en mr. Den Tex. Het verhoor zal plaats hebben op 28 Juni a.s. Dé eerste aanleiding tot deze ingrijpende maatregel is een onlangs geheel onverwacht ontvangen mededeeling van den minister van economische zaken, dat de bestaande finan- cieele regeling niet kon worden gecontinueerd. Hoewel de raad van commissarissen schrifte lijk en de directie en commissarissen tezamen mondeling de .regeering hebben gewezen op de ernstige gevolgen, welke een surseance van betaling heeft, is het niet mogelijk gebleken -deze te vermijden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2