NEDERLAND—ENGELAND. VOETBAL Morgen de groote dag! Sport-Varia. Het Engelsche Elftal en de kansen van de Oranje-ploeg. Een gedeelte van de op 27 April 1911 op het R. A. P.-terrein te Watergraafsmeer tijdens den wedstrijd ingestorte tribune. Bas Paauwe. Eindelijk zal dan toch de lang verwachte dag komen, waarnaar zoovele duizenden voet balvrienden in ons land nu reeds eenige weken achtereen zoo reikhalzend hebben uitgezien, en waarop men hoopt het hoogste voetbal genot van het seizoen te mogen smaken. Dit belooft Zaterdagavond inderdaad een dave rend slot van het seizoen te zullen worden. Hoeveel personen ons gevraagd hebben, aan welk adres ze toch een toegangskaart zouden kunnen bemachtigen, kunnen we onmogelijk zeggen. Het waren er heel wat. Welk een ver schil met vroeger, toen men, al gold het nóg zulk een belangrijken interlandwedstrijd, rus tig bij voorverkoop in sigarenwinkels een kaartje kon koopen. En toen konden toch lang niet zooveel toeschouwers geborgen worden, als tegenwoordig. Dit moeilijk bekomen van een kaart heeft men te wijten aan de steeds maar toenemende belangstelling voor het voetbalspel. Als ei vroeger zeven- of acht duizend menschen naar een belangrijke voet balmatch gingen kij ken, sloeg men de han den van verbazing in een. Nu zou een sta dion, plaats biedend aan zestig- of zeventig duizend toeschouwers misschien nog te klein zijn. Op die groeiende belangstelling heeft blijkbaar architect Jan Wils, toen hij ons nieuwe Olympisch Sta dion bouwde, niet ge rekend. Laten we hopen, dat hij alsnog een oplossing weet te vinden voor de vraag, hoe in de toekomst aan een 70.000 personen een plaats gewaarborgd kan worden, opdat niet meer zooveel duizenden teleurgesteld behoeven te worden. Het is al lang geleden dat schrijver dezes voor het eerst een voetbalwedstrijd tusschen Nederland en Engeland heeft bijgewoond. Dat was op 17 April 1911 op het terrein van R.A.P. te Watergraafsmeer, toen daar de Engelsche amateurs op bezoek kwamen. In hun doel stond de vermaarde Brebner. De beroemde Vivian Woodward was rechtsbinnen en op de linksbinnenplaats speelde eenpredikant, Hoare. Het Nederlandsch elftal bestond uit: Göbel, Heijning, Otten, Bosschart, De Korver, Hörburger, Welcker, Ruffelse, M. Francken, Thomée, v. Berckel. De ouderen onder onze lezers zullen nog met genoegen aan deze oude sterren terug den ken. Het was een hartstochtelijke strijd, die door de Engelschen slechts na de uiterste krachtsinspanning met 10 gewonnen werd. Het eenige doelpunt van den wedstrijd werd door genoemden predikant gescoord! Overi gens gaf deze strijd geen onvermengd genot. De regeling op het terrein was namelijk al lertreurigst, want er waren veel meer kaarten verkocht, dan er plaatsen waren. Het gevolg was dat duizenden het speelterrein opstorm den en vlak langs de zijlijnen op den grond gingen zitten. De corners konden slechts met de grootste moeite genomen worden. De te leurgestelde menschen. aan wie door de op dringende massa het uitzicht benomen werd, begonnen uit woede met graszoden te smijten! Het duurde geruimen tijd, eer de politie de menschen zoover naar achteren had kunnen dringen, dat de wedstrijd kon beginnen. Dit was trouwens op dien middag niet de eenige wanklank. Een gedeelte van één der hooge staantribunes stortte namelijk naar beneden, in zijn val een groot aantal toeschouwers meesleurend. Er ontstond een geweldige pa niek. Vele dames vielen van schrik flauw en eenige personen werden ernstig gewond. Hierboven kan men de gevolgen van deze catastrofe zien. De tweede NederlandEn geland wedstrijd, dien we bijwoonden, verliep heel wat prettiger en toenwon Holland! Dien tweeden Paaschdag van 1913 vergeten we nooit! De strijd had plaats op Houtrust in Den Haag. Bijna algemeen werd een overwinning voor de Engelschen verwacht. Het Neder landsch elftal was als volgt samengesteld: Göbel, Bosschart, Wijnveldt, T. Kessler, De Korver, Boutmy, Van der Wolk, Vos, De Groot, Westra van Holthe, D. Kessler. In het Engelsche doel stond nog altijd de l'a- meuse Brebner; Vivian Woodward bezette toen de middenvoorplaats. Hoare was niet opge steld. Vóórdat de wedstrijd begon werd De Korver gehuldigd, omdat hij toen reeds dertig maal in het Nederlandsch elftal gekozen was. (Over gebrek aan uitblinkers heeft de elftalcommis sie blijkbaar nooit te klagen gehad!) Reeds vijf minuten na het begin gaf het be kende Sparta-kanon De Groot (invaller voor den aanvankelijk gekozen Van Breda Kolff) •net een geweldigen kogel aan Nederland de leiding. Het was Woodward, die een oogen blikje aan de scherpe bewaking van De Kor ver wist te ontsnappen, die gelijk" maakte.' ^a^ederpm^gaf/De-Gi^kmet-am^zoaimo^ gelijk nog harder schot weer aan Holland een voorsprong, die niet meer afgestaan werd. Het onmogelijk geachte was toen dus ge schied: de Engelschen waren door Oranje ge slagen! Het enthousiasme, dat toen los barstte, tart elke beschrijving! We hebben deze her inneringen niet gepu bliceerd om de ver wachting op te wekken, dat onze jongens ook morgen te Amsterdam zullen winnen, want het spelpeil van de vroegere Engelsche amateurs verschilde natuurlijk hemelsbreed met dat van de profes sionals van tegenwoor dig. Maar ze zijn toch het bewijs, dat onge breideld enthousiasme wel eens van koel, be rekend spel kan win nen. De verwachtingen voor den grooten strijd van morgenavond zijn hoog gespannen. Dat komt natuurlijk door de kranige 20 over winning, die de Oranjeploeg j.l. Zondag te Brussel op de Belgen heeft behaald. Ook die overwinning werd door vurig enthousiasme en taaie wilskracht verkregen, waartoe alle elf spelers het hunne hebben bijgedragen. Toch heeft de keuzecommissie van den K.N.V.B. ge meend, nog een wijziging in het elftal te moe ten aanbrengen. De linksbuiten Van Gelder is namelijk vervangen door den D.F.C.-speler Mijnders, die weer in een heel goeden vorm heet te zijn en die reeds eerder met Smit een gevaarlijken linkervleugel heeft gevormd. De Mijnders. Drok. ondervinding zal moeten leeren, of de keuze commissie een goeden ruil heeft gedaan Ver der heeft zij den R.F.C.'er Drok weer eens op gesteld. Het begin van een internationale voetballoopbaan als van dezen Rotterdam mer zal nog niet veel eerder hebben plaats gehad. Vóór den wed strijd NederlandBel gië oordeelde Prof. Snapper hem niet lichamelijk geschikt om mee te spelen. Dat moet wel een ontzet tende teleurstelling voor hem zijn geweest. De veel gesmade en veel bejubelde Lagen- daal werd toen aange wezen om naast Bakhuijs te mogen spelen. En j.l. Zondag moest Drok te Brussel zoowaar nog vóór de rust wegens een kwetsuur uitval len. Morgenavond wordt het dus weer eens met hem geprobeerd, De meeningen over deze keuze zijn zeer verdeeld. Velen juichen het toe, dat aan Drok de eer waardig gekeurd is, tegen de Engelschen uit te komen, maar even zooveel anderen zijn bevreesd, dat hij het weer niet houden zalen dan wordt geen inval ler toegestaan. De laatsten hadden dan ook veel liever den weliswaar wat langzamen, maar toch uiterst tactischen en stoeren Lagendaal tegen de Engelsche beroepsspelers opgesteld gezien. De beslissing was echter aan de keuze commissie err die zal men moeten eerbiedigen. Dat het geen desillusie moge worden! De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: Nederland: Halle, Caldenhove, Van Run, Paauwe, Anderiesen. Van Heel, Wels, Drok, Bakhuijs, Smit, Mijnders. Engeland Boyes, Westwood, Richardson, Eastham, Worrall, Burrows, Barker. Gardner, Hapgood, Male, Ilibbs. zijn er van overtuigd, dat hij zijn taak weer n i 1 tot een goed einde zal brengen. Te zes uur zal LJC eerst© WCdStriJU tegdl de strijd natuurlijk voor een geheel bezet Sta- dion beginnen. Zij. die niet naar Amsterdam 0en Engelsch prof.-elftal. kunnen gaan, worden eenigszins schadeloos gesteld, omdat over beide zenders een verslag wordt uitgezonden. Zooals gewoonlijk zullen we weer onmiddellijk na afloop op onze nieuws- borden in de Groote Houtstraat, in onze bij kantoren aan het Soendaplein. te IJmuiden en Beverwijk en aan alle andere bekende adres sen den rust- en eindstahd publiceeren. als mede de namen der spelers, die eventueel kans hebben gezien, den Engelschen keeper te pas- seeren. SCHAKV" U.K. SCHAAKCLUB ..SINT BAVO" HAARLEM Uitslagen van de onderlinge wedstrijden: Groep I: P. A. Wijtkampvan Dijk F. A. PutsW. de Boer B. v. KesselN. Bottelier N. BottelierC. Bottelier Van Dijk—B. v. Kessel afg-' Groep li: J. H. HeuserB. Hommes De WitB. Stevenhage A. J OdijkJ. Bottelier J. JonkmanJ. v. Kesteren 0—1 1—0 1—0 0- 1—1 0—1 1—0 0—1 BaiLwens. De strijd zal geleid worden door den beken den geroutineerden Duitschen scheidsrechter Dr. Bauwens, aan wien men het leiden van een dergelijken belangrijken wedstrijd met een gerust hart kan toevertrouwen. We Het internationaal biljartournooi om den wereldtitel in het libre-spel op de matchtafel heeft dit jaar te Bordeaux plaats op 23 Mei en volgende dagen. Voor Nederland zal hieraan deelnemen J. H. Sweering, onze nationale kam pioen en eventueel als tweede speler C. van Vliet. In den wedstrijd om het derde klasse clubkampioenschap 1934/1935 der Haarlemsche Damclub is thans de beslissing gevallen. De clubkampioenstitel werd behaald door B. Hen- neke. Naar wij vernemen zal de 1 an den wieier wedstrijd DenemarkenNederland voor ama teurs verreden worden op 21 en 24 Mei a.s. te Kopenhagen. Op de tussehenliggende dagen zullen geen wedstrijden plaats hebben. Elk land wordt vertegenwoordigd door zes renners; voor Nederland is thans als zesde deelnemer de Haarlemmer H. Ooms aangewezen. De Engelsche voetbalclub Manchester City verloor Donderdagavond te Weenen met 43 van Austria-Wien. De voetbalclub „Bloemendaal" houdt Donderdagavond 23 Mei haar algemeene ver gadering in hotel „Rozendaal" te Overveen. Op de agenda staan o.a. d.e punten: Jaarver slagen. bestuursverkiezingen, enz. Het is thans zeker, dat de bouw van het nieuwe Feijenoord-stadion, plaats biedend aan 60.000 personen, doorgaat. Met het werk zal spoedig begonnen worden. De Haarlemsche Zwem- en Poloclub H.V.G.B. is voornemens deel te nemen aan één der Jeugdvacantiereizen met de ..Tarakan" van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" naar Noorwegen. Twintig „Haarlem"-athleten starten Zon dag a.s. bij de wedstrijden van A.V, „Zaan land" op het W.F.C.-terrein te Wormerveer. Onder hen zijn o.a. v. d. Booren en Scherpen - huyzen voor de 1500 M., Verkes en Lamoree voor het polsstokhoogspringen en v. d. Klin kenberg voor het hoogspringen met aanloop. Een ploeg, bestaande uit Scherp en h uyzen 1800 M.) v. d. Booren (400 M.), Metz en Van Geen huizen ieder 200 M., zal bovendien aan de Olympische estafette deelnemen. Door Criticus. De Engelsche elftalcommissie heeft bij de samenstelling van het vertegenwoordigend team voor den strijd tegen Holland op 18 Mei geen enkel risico willen loopen en elf spelers gekozen, die tezamen een ploeg vormen, waar tegen het Nederlandsch Elftal, zelfs in zijn besten vorm, kansloos moet worden geacht. Laat ons eens kijken, welke tegenstanders ons nationale elftal te bekampen krijgt. De achterhoede bestaat uit Hibbs in het doel en Male en Hapgood als backs, dezelfde verdedi ging derhalve die zich op Hampden Park re gen het sterke Schotsche elftal zoo uitstekend geweerd heeft. De Birmingham-keeper Hibbs is nog steeds een der beste doelverdedigers in Engeland en zijn rijpe ervaring in interna tionale matches geeft hem de voorkeur boven Moss (Arsenal) en Sagar (Everton). In bijna alle vertegenwoordigende wedstrijden, die de Engelsche ploeg in de laatste jaren op het Continent speelde, stond Hibbs in het doel, zoodat hij geacht kan worden volkomen te zijn ingesteld op de tactiek der diverse vaste- landsploegen. Bovendien speelde hij het vorig jaar tegen Ierland en Wales. Male en Hapgood zijn clubgenooten en het feit, dat zij geduren de het geheele seizoen tezamen het backstel van Arsenal vormden, welke club voor de der de achtereenvolgende maal kampioen van Engeland werd, spreek voor zichzelf. Hapgood is behalve aanvoerder van zijn club tevens captain van het Engelsch team en hij is veel beter dan Male. Hij heeft eer. dergelijke studie van het voetbalspel gemaakt, dat hij bijna op elke plaats in het elftal te gebruiken is, wat hij onlangs tegen Everton nog toonde, door den gewonden doelman Moss schitterend te vervangen, zonder eenigen twijfel is Hapgood de beste Engelsche achterspeler van dezen tijd en bovendien de ster van het thans samenge stelde nationale elftal. Zijn clubgenoot Male was oorspronkelijk een halfback en als zoo danig heeft het geruimen tijd geduurd, voor dat hij een vaste plaats in het Arsenal-team kreeg. Toen echter aanvoerder Tom Parker de voetbalschoenen voor het managerschap van Norwich City verwisselde, kwam Male op de backplaats, waar hij zich totnutoe gehand haafd heeft. Tegen Italië en Schotland heeft hij behoorlijk gespeeld, zonder meer, hetgeen echter niet wil zeggen, dat er geen betere of in ieder geval gelijkwaardige krachten in zijn plaats zouden te vinden zijn. Sliaw van West Bromwich is ongetwijfeld beter voetballer. De middenlinie is na den strijd tegen Schotland grondig gewijzigd, want slechts de spil Barker van Derby County is gehandhaafd. In tegenstelling met de meeste Engelsche centre-half-backs van dezen tijd speelt Barker niet uitsluitend verdedigend, hetgeen her haalde malen ernstige critiek van deskundigen heeft uitgelokt, temeer, daar Male en Hap good gewend zijn aan een teruggetrokken spil Roberts. Intusschen zijn alle Engelsche spelers wel dermate technisch en tactisch onderlegd, dat zij zich voldoende aan Barker's stijl kun nen aanpassen, ook al heeft diens speelwijze tegen een sterke ploeg als die der Schotten ook bezwaren opgeleverd, waarvan de Schot sche aanvallers gereedelijk partij trokken. rOaax-^echter Allen». smds-hii Yart, /Portsmouth:1- naar Aston Villa overging, veel minder ging spelen en Millership van de Wednesday geen genade kan vinden in de' oogen der keuze commissie werd Barker gehandhaafd. Als rechtshalf is de Aston Villa-man Gardner opgesteld, een speler met een verrassend goede baltechniek, die reeds enkele malen als reser ve voor de nationale ploeg gekozen werd. Wat Van Heel is in het Nederlandsch Elftal, zal Gardner bij de Engelschen blijken te zijn, met dit verschil, dat zijn productiviteit wel eens onder een teveel aan technische capaciteiten lijdt. Opmerkelijk is zijn ingooien; evenals de vroegere Willem Il-speler Versluys gooit hij den bal van de zijlijn tot in den doelmond. De linkshalf Burrows van Sheffield Wednesday heeft zoo juist een bekermedaille gewonnen en zijn keuze voor de Engelsche ploeg kan als een experiment worden beschouwd. Zoowel Copping als Crayston, de beide Arsenal-kant- halfs van bijna twee Meter lengte, zijn nutti ger voetballers dan Gardner en Burrows, doch Copping is ziek en Crayston schijnt nog eeni gen tijd op zijn „can" (internationaal petje) te moeten wachten. Starling van de Wednes day en Stoker van Birmingham, om er maar- enkelen te noemen, zijn sterker spelers dan Burrows en ook de Newcastle-speler Weaver kan eerder aanspraak maken op deze plaats. In de voorhoede was de keuze van den linksbinnen Westwood van Bolton een vast staand feit. Deze jonge speler heeft er veel toe bijgedragen, dat de Wanderers dit jaar- zulk een succes in beker- en competitievoet bal hebben gehad. Hij is een uitstekend veld- speler met een goed schot in beide beenen en zijn kop werk is buitengewoon. Naast hem op den linkervleugel speelt Boyes van West/Brom- wich in plaats van den gewonden Bastin van Arsenal. Boyes, een der twee nieuwe spelers in het West Bromwich-team. die nog geen Cup- medaille heeft (uit den eindstrijd van 1931) is snel, klein en stevig met een geweldig schot. Zooals alle Engelsche vleugelspelers werkt hij samen met zijn collega op de rechtsbuiten plaats waar ditmaal de Portsmouth-man Wor rall is opgesteld. Deze heeft weliswaar verras sende manoeuvres, doch afgezien van een en kelen brillianten solo-aanval, behoort hij tot de zwakste spelers van deze ploeg, voorzoover men van zwakte kan spreken. Zeker is echter, dat er minstens een tiental Engelsche rechts buitens zijn, o.a. Crooks van Derby County, Matthews van Stoke en Beasley van Arsenal, die beter spelen dan hij. Als rechtsbinnen zal in de plaats van den oorspronkelijk gekozen Carter (Sunderland) een nog beter speler op- treden, want de jeugdige Eastham van Bolton is een „schemer" (een plannen-uitdenker) eerste klasse en aan hem en zijn clubgenoot Westwood is het voor een zeer groot deel te danken, dat Bolton promoveerde en in de Cup zulk een groote rol speelde. Zijn baltechniek en trouwens zijn geheele spel is zoo bizonder goed, dat, daar als linksbinnen Westwood over bijna even sterke gaven beschikt, de West Brom-middenvoor W. G. Richardson in zijn vooruitgeschoven positie kansen genoeg geboden zal krijgen. Naar mijn meening heeft •Richardson zijn allerbesten tijd gehad, doch, -^daarLoioch-jGumey-<Sunderlaiid>> noch-Drake (Arsenal) beschikbaar waren, en in het ge sloten seizoen de keuze niet zoo gemakkelijk is, heeft men den humeurigen Richardsmi de kans gegeven. Hij is óf zeer productief, óf ge heel uit vorm en in het laatste geval is hij niet altijd evèn fair, vooral niet met inloopen op den doelman. Eens scoorde hij vier goals in vijf minuten tegen West Ham en drie in zes minuten tegen Derby County, terwijl hij in 1931 beide doelpunten in de Cup-finale maak te. Een stevig doorzetter met een hard schot in beide beenen en een veelvuldig scorer door kopballen. Dat is het Engelsche elftal tegen Holland. Ongetwijfeld zal dezer dagen allerwegen de vraag gesteld worden, welke kansen de Ne- derlandsche ploeg tegen de beste Engelsche beroepsspelers heeft. Het is mij gebleken, dat er in ons land nog zeer velen zijn, die meenen, dat een Holland- sche overwinning lang niet uitgesloten mag worden geacht en althans een gelijk spel in de lijn der verwachtingen ligt. Zij baseeren deze voorspelling op de 40 overwinning van de nationale ploeg in 1927 tegen den toenma- ligen kampioen van Engeland, Newcastle Uni ted, alsmede op de gunstige resultaten, in la tere jaren tegen Engelsche club-elftallen be haald. Het is jammer, dat men deze optimisten moet teleurstellen, in de eerste plaats al, om dat een vertegenwoordigend elftal in een lan- denwedstrijd natuurlijk een geheel andere tegenstander is dan een tourend club-elftal. Dat is op zichzelf een in elk voetballand voor komend verschijnsel, waarover niemand zich zal verbazen. Daarbij heeft men in Engeland aan den lijve ondervonden, dat het spel op het vaste land van Europa in de laatste tien jaren groo ten vooruitgang heeft gemaakt. Het komt er dus op aan, de wereld te toonen, dat het Engelsche spel (met het Schotsche) nog steeds het sterkste van alle landen is. Er zal wel niemand aan twijfelen, dat de technische en tactische capaciteiten van de ons bezoe kende professionals volmaakt zijn en dat zij bovendien in staat zijn. den geheelen wedstrijd op volle kracht te spelen. Wat kunnen de Hollanders daartegenover stellen? Op zijn best is het Nederlandsch elf tal te vergelijken met een middelmatigen Engelschen tweede klasser, waarbij de groot ste kracht ligt in het gebrek aan systeem en de als gevolg daarvan voor de tegenpartij ver rassende aanvallen. Snelheid, open spel en veel en goed schieten zijn daarom de voorwaarden voor het berei ken van een eervol resultaat. Doch er zal in den komenden strijd van onze nationale ploeg zeer veel van het uithoudingsvermogen ge vergd worden, temeer, omdat men met zeker heid kan verwachten, dat de Hollanders in het eerste halfuur van het kastje naar den muur gestuurd zullen worden en hun geen tijd gelaten zal worden, den bal rustig onder controle te brengen. Hoewel het Nederlandsch Elftal, in tegenstelling met clubvoetbal, in de laatste jaren zeer is vooruitgegaan, behoort het niettemin qua techniek tot de zwakslen van Europa. Doch laat ons hopen, dat het Nederlandsch Elftal waarvan de spelers in ieder geval aan elkaar gewend zijn, een eervol figuur slaat en dat het niet te zeer de gevolgen ondervindt van de groote inspanning van den wedstrijd te Brussel. Wanneer de achterstand in het eerste half uur tegen de Engelschen niet te groot wordt en de spelers zich door het stevige „shoulder- charging" niet van hun stuk laten brengen, dan is een kleine nederlaag mogelijk en dat zou een bizonder eervol resultaat zijn. CRITICUS Dc wedstrijd van as. Zaterdag tegen Enge land is de eerste wedstrijd, die het vertegen woordigend Engelsch elftal tegen onze ploeg speelt. Wel hebben wij vóór den oorlog her haaldelijk tegen het Engelsche amateur-elftal gespeeld, doch dat is natuurlijk veel zwak ker dan het werkelijke vertegenwoordigende elftal, waarin, vroeger nog wel eens een enkele amateur werd opgenomen, wat tegenwoor dig echter nooit meer gebeurt. Die Engelsche amateur elftallen waren ech ter destijds gewoonlijk sterk genoeg om van het Nederlandsch elftal te winnen. Vooral in de Engelsche modder bracht ons elftal er weinig van terecht. De 12—2 nederlaag in 1907 te Darlington was daarvan een bewijs, Negen maalde speelde ons elftal tegen de amateurs en slechts één enkele maal slaagde Nederland er in te winnen. Dat was in 1913 op Hout- rust, toen Nederland, dank zij een kogel van Huug dc Groot, met 21 won Maar na den oorlog heeft Engeland met zijn amateurs niet meer tegen ploegen van het vasteland gespeeld, omdat men in Enge land van meening is. dat continentale ama teurs eigenlijk dien naam ten onrechte dra gen. Onbekendheid met hetgeen op het vaste land op het gebied van voetbal gebeurt, is een der voornaamste oorzaken van dit mis verstand. Bovendien veroorzaakt onbekend heid met Engelsche gebruiken aan dezen kant van het Kanaal, in Engeland weer misverstan den. Zoo seinde b.v. het bureau van Reuter eenige dagen geleden naar Engeland de sa menstelling van onze ploeg, zooals die ver moedelijk tegen Engeland zou uitkomen. Men seinde echter de namen van onze spelers zonder voorletters, alleen voor Paauwe maakt men een uitzondering, men seinde B. Paauwe ter onderscheiding van den anderen inter nationaal J, Paauwe. Het gevolg hiervan was. dat de Engelschen thans overtuigd zijn, dat 30 van de 11 spelers beroepsspelers zijn en dat alleen B. Paauwe amateur is. Immers in Engeland onderscheidt men In een elftal de amateurs van de beroepsspelers, doordat men bij de amateurs ook de voorletters vermeldt. In de laatste jaren heeft Engeland regel matig aan het einde van het seizoen een vertegenwoordigend elftal naar het. vasteland gestuurd om daar tegen een der sterkste ploegen te SDelen en ook heeft men ieder iaar in het middenseizoen een elftal van het vasteland voor een bezoek uitgenoodigd. De laatste ploeg, die tegen Engeland heeft ge speeld. was Italië. Deze wedstrild heeft te Londen een zeer onaansenamen indruk ach tergelaten. Het is inderdaad een ruwe wed strijd geworden, klaarbUikeliik doordat de Italianen van sommige bepalingen van het spelreglement een andere opvatting hadden dan de Engelschen. De Engelschen vallen den doe!verdediger steeds hevig aan. tenminste als hij den bal heeft. Vooral de Arsenal-mid- denvoor Drake, die door een verwonding ver hinderd is om tegen onze ploeg uit te komen, is een schrik voor de doelverdedigers, die hij op ongenadige wijze aanvalt. Dat, gaf reeds in de eerste minuut van den strijd tegen Italië aanleiding tot onaangenaamheden, die nog verergerd werden doordat het stevig aan vallen van de Engelschen terecht niet werd gestraft en het aanvallen van de Italianen vaak wèl, omdat dez* ook een speler aan vielen, die den bal niet harl en die geen direct deel nam aan het snel. Het. werd zóó erg, dat de Engelsche bladen na afloop schreven over „The war at Highbury", den oorlog op het terrein van de Arsenal! In de eerste verontwaardiging schreef men verder, dat men een einde moest maken aan de wedstrijden tegen het vasteland; er werd zelfs een soort campagne tegen die wedstrij den opgezet. Het bestuur van den Engelschen V. B. zweeg echter Blijkbaar heeft de heer Rouse, de tegenwoordige secretaris van den Engelschen bond, die als scheidsrechter heel wat wedstriiden op het vaste1 and heeft ge leld en ook meermalen te Amsterdam als zoodanig heeft gefungeerd, het bestuur dui delijk gemaakt, dat. dit geval tot de uitzon deringen behoorde. En hét zal ten slotte ook wel de heer Rouse geweest zijn, die er voor gezorgd heeft, dat aan het verzoek van den K.N.V.B. door tusschenkomst van Lotsy ge daan, om het Engelsch elftal naar Amsterdam te zenden, is voldaan, Men is er van overtuigd, dat onze ploeg sportief zal spelen en 'n krach tig doch ridderlijk tegenstandre zal zijn. De Engelsche journalisten, die het elfta1 zullen vergezellen, zullen zich dan met eigen oogen kunnen overtuigen, dat men verkeerd doet, alle continentale landen over één kam te scheren. Men rekent er derhalve in officieele Engelsche kringen op. dat ons elftal goed maakt, wat de Italianen hebben bedorven. Een eervolle taak derhalve. Dat onze ploeg sportief zal optreden, daarvan is iedereen na tuurlijk overtuigd. Of onze ploeg echter een even krachtigen toegenstand zal bieden als de Italianen, dat zal afgewacht moeten worden. Men kan er van overtuigd zijn. dat dit. vooral wat techniek betreft, wel de sterkste ploeg is. die men in de laatste jaren in Neder land" heeft gezien, een elftal, dat vermoedelijk door een betere taktiek nog sterker zal zijn dan de prachtige ploegen van Uruguay en Argentinië, die we hier bij de Olympische Spelen hebben gezien. C. J. GROOTHOFF. De GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN TURN LUST. gymnastiekwedstrijden van de Chr. G. V. Turnlust werden geëindigd met die voor de heeren-afdeeling. De heeren P. Dijkstra. J. Prent, H. Spronk en P. Wagemans traden de zen avond als jury-lid op. De onderdeelen waren een vrije oefening, een oefening aan elk der vier hoofdtoestellen, en een paardsprong. Het eerste gelid A had evenwel twee rek- en twee ringen-oefeningen te verwerken, zcodat voor dit gelid een aeht- kamp was bestemd. In het bijzonder door de eerste gelsderen werd uitmuntend werk geleverd In 't eerste gelid A behaalde J. Verkes met glans de over winning met 67 p. No. 2 met, 61 p. werden J. de Vries en L. Silvis. J. Timmerman volgde daarop met 59 p. Voor het le gelid B was de volgorde: 1. P. Stam 47.5 p„ 2. J. Hagemans en J. v. Looij 44 p., 3, L. Kouveld 42 p. De resultaten van het 2e gelid hadden he ter kunnen zijn. De bovenste plaatsen werden bezet, door D. v, Looij (42,5 p.), W. v. Petegsm A. Freij en J. Baars (allen 39 p.) In den 3den graad was de overwinning aan J. dc Jong en R. Timmerman met 43 p. No. 2 en 3 werden resp. D. Zuurendonk met 41.5 p. en E. Dekker met 40,5 p. POSTDUIVEN. „HAARLEMS AMSTERDAMSCH KWARTIER" Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Mons iBelgië». afstand 217 KM. De prijzen werden als volgt behaald- 1 A Breeuwer; 2 9 12 13 14 18 G. H Stouten- 55 J W. Cornet; 4 7 17 J. J. Hirt: 6 10 II 20 c Ko ning; 8 21 H. J. Petter; 15 16 H. van Alphen- 19 C. Schuurhuizen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5