Het geheim van Lady Littenton Een bloemenhulde voor H M de Koningin bij het bezoek, dat de vorstin Donderdag aan het paleis van den Congo op de Wereldtentoonstelling te Brussel bracht. Een dochtertje van den Belgischen minister van Koloniën, Rubbens, biedt een ruiker orchideeën aan Jopie Slim en Dikkie Bigmans op den varkensfokdag welke Donder dag te Almkerk werd gehouden Grootvader vermaant zijn kleindochter. Een interessante close up van Koning Gustaaf van Zweden tijdens een officieel diner deze week te Stockholm in gesprek met zijn kleindochter, Prinses Ingrid, die binnenkort in het huwelijk zal treden met den Kroon* prins van Denemarken De molen .De Stier* aan de Houtmarkt te Leiden, dateerend uit 1687, wordt vanwege het gemeente bestuur gesloopt De Gooische Landbouwsportvereeniging organiseerde Donderdag in het sportpark Zuid te Bussum een concours hippique. Een der deelnemers aan het springconcours in actie H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana tijdens den rondgang bij haar tweede bezoek aan de Wereldtentoon stelling te Brussel De finish van de groote race, die Woensdag te Newmarket werd verreden en waarbij een groote menigte tegenwoordig was. De race werd gewonnen door .Bobsleigh" van Lord Derby voor ..Nairan" van den Aga Khan FEUILLETON. door ELSA KAISER. 1) HOOFDSTUK I. Alice Gordon ontwaakte na een onrustigen nacht, richtte zich op en bedacht zich plotse ling dat het vandaag Dinsdag was en dat er dus nog vier dagen vóór haar huwelijk moes ten verloopen. Morgen zou William Nelson komen. Op hetzelfde oogenblik terwijl zij hieraan dacht, werd het haar duidelijk dat zij William niet wilde zien, dat zij hem niet als haar verloofde kon beschouwen en dat zij hem absoluut niet kon trouwer.. Alice belde. Het kamermeisje kwam en bracht de brieven en de kranten mee. Alice keek alles vluchtig door. De bladen hadden lange artikelen over haar aanstaand huwelijk met den bekenden automagnaat, men vertelde van haar uitzet, van de cadeaux en gaf een lijst der bruiloftsgasten, een aparte foto was opgenomen van haar diadeem dien zij op haar huwelijksdag zou dragen. Deze diadeem was een erfstuk uit de familie harer moeder, die een gravin van Lockeren tot Luchtenburg was. Het kamermeisje had de gordijnen openge schoven en hel daglicht viel in de kamer en vergulde de flacons en gouden doosjes op de toilettafel. „Maak je even het bad klaar?" verzocht Alice. Suzette verdween in de aangrenzende bad kamer. Alice verzonk opnieuw in gedachten, Het zou een ongehoord schandaal zijn, een kolossale sensatie voor de high life als zij nu, yier dagen voor haar huwelijk, haar engage ment met William Nelson verbrak. Haar hu welijk met Nelson, de fusie tusschen twee reusachtige bedrijven, haar vaders staalwa- renfabriek en Nelson's autofabriek, hadden maandenlang stof genoeg doen opwaaien en waren de gesprekken geweest in de New- Yorksche salons's der Amerikaansche high- life. Ongelooflijke rijkdom verbond zich met ongelooflijke rijkdom. De praatjes, die eenige maanden vóór Alice's verloving met William Nelson, de ronde hadden gedaan, waren ver stomd. Wie dacht er nu nog aan den zelf moord van den ongelukkigen Emile Detroit? Maar toch hadden dezelfde tongen, die nu over Alice's uitzet en rijkdom babbelden, haar naam niet gespaard toen het ongeluk met Emile bekend werd. Die praatjes zouden opnieuw opleven, erger, tienmaal erger als de verloving met William verbroken werd. „En toch kan ik niet anders." dacht Alice. Zij wist dat zij alles liever zou verdragen dan een huwelijk met William Nelson. In haar geparfumeerd bad keek zij gedachtenloos naar de marmeren wanden van de schitte rend, modern ingerichte badkamer en onder vond in 't geheel geen genot van 't bad.Zelfs de massage nam haar vermoeidheid niet weg. Onder het aankleeden sprak zij geen woord met Suzette die verwonderd en een beetje on gerust naar het jonge gezicht van haar mees teres keek. Alice vroeg alleen: „Wat staat er voor van daag op het programma?" Suzette haalde uit de naaste kamer de agenda en las luid: „Van negen tot tien uur rijden, van tien tot elf ontbijt, van elf tot één tennissen, daarna lunchen, afspraak met mevrouw Wesley „Schei maar uit, Suzette, zeg alles voor vandaag af. Ik wil niemand zien, niemand spreken, ik heb geen tijd ik heb.... iets an ders te doen." „En welke reden moet ik opgeven, miss?" vroeg het kamermeisje. „Reden?". Alice dacht na. Zij wist zelf niet dat zij met dezen dag beginnen moest en hoe zij haar besluit zou uitvoeren, maar in ieder geval moest zij vrij zijn om met haar vader te kunnen spreken. Zij wilde niemand zien vóór zij met haar toekomst in het reine was. „Zeg maar dat ik ziek ben en te bed lig. Hoofdpijn of zoo iets. Enfin, zeg maar wat je wilt als ik in ieder geval maar niemand be hoef te zien." Zij ging naar haar boudoir en at een -paar vruchten. „Is papa al weg?" vroeg zij aan Su zette die de koffie gereed maakte. Tot haar verrassing antwoorddde Suzette. „Mijnheer is in zijn bureau beneden. De secretaris is al vroeg gekomen." Alice sprong op. „Vlug", dacht ze, „vlug, voordat ik geen moed meer heb!" Maar haar hart klopte toch luid en onrus tig toen zij de trappen afsnelde naar de werk kamer van haar vader. Op dit oogenblik, nu zij met een geheel persoonlijke vraag naar hem toe wilde komen voelde zij hoe vreemd hij haar steeds was gebleven. Zijn leven bestond enkel uit werk, het werk was zijn god, zijn geluk en er bestond niets anders op de wereld voor dezen gesloten man dan werk en succes. Hij was van klein af begonnen en alles wat hij bereikt had dankte hij aan zijn rusteloo- zen, volhardenden arbeid waaraan hij alles had ten offer gebracht, maar nu behoorde hij ook tot de grootsten, de rijksten van het land. Hij was nooit een teedpr vader geweest, eigenlijk had hij zich heel weinig met zijn dochter bemoeid. Zoolang haar moeder nog leefde had Alice dit zelden als een gemis ge voeld Haar dagen waren zoo licht en rijk en zonnig geweest, vol teederheid, liefde en luxe, eerst in de laatste maanden, toen zij alleen gebleven was met haar vader, voelde zij zijn gebrek aan belangstelling, aan teeder heid, als een knagend gemis. Zij werd een zaam en gesloten, ernstig als weinig jonge meisjes van haar sjand Zij had haar vader, zoolang zij zich heugde enkel maar bij het diner gezien. Vroeger, toen zij nog klein was, en nog niet met haar ouders aan tafel mocht eten, kwam hij 's avonds, als ze in bed lag, en zat een poosje bij haar, zwijgend, in zich zelf gekeerd en denkend aan zijn werk, waartoe ook de opvoeding van Alice behoorde die hij als een plicht beschouwde en niet als een genot, hij meende, dat hij wanneer hij des avonds een poosje aan haar kinderbed zat, dit tot zijn vaderlijke plichten behoorde en zijn dochtertje ten goede zou komen, Vroolijk was hij nooit. Slechts eenmaal in haar leven had zij hem zien glimlachen, dat was toen haar verloving met William Nelson bekend werd gemaakt, want deze verloving was z ij n werk geweest. Gordon's bediende, een stugge, zeer zwijg zame man, kwam Alice tegemoet. „Ik mag u niet toelaten, miss", zeide hij af gemeten. „Mijnheer werkt en wenscht niet gestoord te worden." „Wordt het als een storing beschouwd wan neer zijn dochter hem spreken moet?", vroeg Alice geprikkeld en beval daarna op ijskouden toon. „Roep mijnheer Langer, de secretaris." Mijnheer Langer was een jonge man met goede manieren en hij aanbad de dochter van zijn patroon. „Kunt u er voor zorgen dat ik papa te spre ken krijg, mijnheer Langer, het is erg drin gend." „Nu dadelijk?" vroeg de secretaris en wei felde. „Ja, direct, mijn hemel, is het dan zooiets ongewoons dat een dochter met haar vader wil praten", riep Alice geërgerd uit. „Heelemaal niet ongewoon, miss Gordon, maar wel buitengewoon en mijnheer Gordon wil niet verrast worden." „Maar ik kan hem geen verrassing bespa ren. Ik moet u dringend verzoeken mij een onderhoud met mijn vader toe te staan." De secretaris kon haar toon en den blik van haar mooie oogen niet weerstaan, dus' ging hij met voorzichtige stappen naar de werkkamer. „Als of vader een vorst is bij wien men een audiëntie verlangt, dacht Alice bitter. Zij bleef echter geduldig zitten wachten. Mijnheer Langer kwam terug. „Mijnheer Gordon verzoekt u een oogenblik geduld te hebben." Het was dus toch een audiëntie die haar werd toegestaan. Zij kon niet eenvoudigweg naar haar vader toegaan en met hem praten.' Dit maakte Alice bedroefd en voor het oogen blik voelde zij zich onzegbaar alleen. Moeder was gestorven en Emile, van wien zij zoo veel gehouden had, was dood! De vriendinnen konden deze beiden niet geheel vervangen, want zij bezaten niet haar vertrouwen. Wil liam Nelson was haar geheel vreemd, hij stond zoo ver van haar af dat zij niets als, angst gevoelde wanneer zij aan een huwelijk met hem dacht. Zij stelde hem zich voor, den niet meer jongen man, die met alle hulpmid delen der kunst zijn jeugd trachtt te bewa ren, zijn verliefdheid, en de rechten die hij, over vier dagen op haar zou hebbenNeen,' zoover mocht het niet komen! Even vreemd) en ver was haar vader voor haar bij wien zij. nu met den nood van haar hart kwam. Hij' was haar vreemd en toch kon h ij alleen haar helpen. Zonder hem was zij niets kon kon zij niets. Haar lot werd haar nu in die paar mi nuten van wachten heel duidelijk en zij be gon angstig te worden. Daar klonk de schel uit haar vader's kamer. ,Miss Gordon?" verzocht de secretaris beleefd en Alice trad binnen. (Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8