Flora 1935 Heemstede. Trok meer dan 600.000 betalende bezoekers. Dat de Internationale Bloemententoonstel ling 1935 Heemstede zeer veel succes gehad heeft is bekend. We hebben op gezette tijden de cijfers gegeven van het bezoek over be paalde perioden van Flora en thans kunnen wij de officieele cijfers meedeelen over de ge- heele periode. Het aantal betalende bezoekers aan de lo ketten geregistreerd is 1000 onder de 600.000 gebleven. Aangezien door huisgenooten van leden van de Alg. Vereeniging voor Bloem bollencultuur 10.000 knipkaarten gekocht wa ren heeft het aantal betalende bezoekers de 600.000 ruim overschreden. Naar schatting zijn voorts 150.000 bezoe kers zonder betaling toegelaten, zoodat Flora meer dan driekwart miïlioen belangstellen den heeft getrokken. Mede door het slechte weer is het bezoek Zaterdag en Zondag niet zoo druk geweest. Toch hebben nog 51 personen gebruik ge maakt van de gratis vliegtochten. Er waren meer gerechtigden, doch sommigen hebben geen gebruik gemaakt van de geboden gele. genheid. Zooals bekend werd aan eiken 150sten be zoeker tusschen 12 en 7 uur Zater^ae en Zon dag een gratis vliegtocht aangeboden. Bestuurder der Flora-tram had schuld aan botsing. Geen inspectrice van politie? De mededeeling van den burgemeester aan den Raad. De burgemeester van Haarlem heeft aan den gemeenteraad geschreven: „Zooals U bekend zal zijn heb ik aan Mejuf frouw J. E. Braat wegens gezondheidsredenen met ingang van 1 Mei j.l. op. haar verzoek eervol ontslag verleend uit haar betrekking van inspecteur van politie 2e klasse, belast met de behandeling van kinderzaken. Gezien de ervaringen opgedaan gedurende den tijd, dat de functie vervuld is geweest, waaromtrent nadere bijzonderheden te vin den zijn in het rapport van den Commissaris van politie, alsmede in de beschouwing van den Officier van Justitie bij de Arrondisse- ments Rechtbank alhier, welke stukken ter lezing zijn nedergelegd. heb ik mij afge vraagd of hét wel gewenscht is. de vacature opnieuw door een vrouw te doen bezetten. Ik ben tot de conclusie gekomen, dat inderdaad aan benoeming van een inspecteur de voor keur moet worden gegeven. Tenzij Uw Raad blijk zou geven, van een tegenovergestelde meening te zijn, ligt het derhalve in mijn voornemen in de vacante betrekking te voorzien door benoeming van een (mannelijk) inspecteur van politie 2e klasse Haarlem en Je Crisis. Minder gunstige cijfers. De Statistische Gegevens der gemeente Haarlem brengen ook over het eerste kwar taal van 1935 geen gunstige cijfers. De stijgende werkloosheid. In de maanden JanuariMaart werd dit jaar aan valide werkloozen uitbetaald 682.525 tegen 604.152 in dezelfde maanden van he.t vorige jaar. Een stijging dus met bijna 80 000! Het aantal valide werkloozen was.jin Maart 4909 tegen 3995 in dezelfde tijd van~'l934. Een verschil dus van 914. In Maart waren bij de tijdelijke werkge legenheid geheel of gedeeltelijk voor -rekening der gemeente 279 werklooz-en geplaatst, tegen 469 in dezelfde maand van het vorige jaar. Er is misschien eenige hei'leving in de bouw nijverheid te verwachten, want nu werd in Maart bouwvergunning verleend voor werken die tezamen 699.225 zullen kosten, terwijl dit bedrag het vorige jaar slechts f 234.335 was. Verminderd gasverbruik. De cijfers over de aflevering van gas door de Haarlemsche fabriek bedroeg dit kwartaal 6.208,216 M3. tegen 6.827.152 M3. in denzelfden tijd van het vorige jaar, Een vermindering dus van 618.936 M3. Gespecificeerd wordt opgegeven het gasver bruik te Haarlem. Deze cijfers staan als volgt tegenover elkaar: le kwartaal 1935: 4.762.660. Ie kwartaal 1934: 5.370.265. Dus alleen voor Haarlem bedraagt de ver mindering reeds 607.605 M3 Daaruit is dus af te leiden dat het gebruik te Bloemendaal, Haarlemmermeer Haar- lemmeriiede ca.. Zandvoort en het provinciaal ziekenhuis niets noemenswaard verminderd is. Det achteruitgang te Haarlem beloopt dus ongeveer 11.5 Uit deze cijfers blijkt dus wel, dfft na de ingevoerde tariefverlaving, die eind December van het vorige jaar is ingevoerd, de daling nog niet tot staan gekomen is. Ook minder electriciteit. De electrische centrale leverde in de maan den Januari, Februari en Maart af 3.772.808, 3.211.864 en 3.251.732 KWU. tegen 3 883.513, 3.221.827 en 2.294.753 KWU. in dezelfde maan den van 1934. Bij elkaar zijn deze ciifers dus: le kwartaal 1934: 10.400 093 KWU. le kwartaal 1935: 10.236.404 KWU Dit jaar dus minder 163.689 KWU. Deze vermindering beperkte zich dus tot ongeveer 11/2 Scheepvaart achteruitgaand De cijfers over de scheepvaart zijn ook weer ongunstiger geworden. Nu zijn in Maart hier binnen gekomen om te laden of te lossen 774 schepen met een in houd van 55.744 ton. Over Maart 1934 waren deze cijfers 876 schepen en 63.625 ton. Er zijn nu door onze wateren doorgevaren 571 schepen met 27.812 ton tegen 857 schepen met 46.763 ton in Maart 1934. De Kon. Holl. Lloyd. Organisaties zu'lcn eonferecren met dc regeering. AMSTERDAM. 21 Mei. De samenwerken de organisa.ties van zeevarend- en waipersoneel wier leden in dienst zijn bij de Kon. Holl. Lloyd zullen Vrijdag a.s. door den minister van economische zaken in audiëntie worden ontvangen ter bespreking van de voor het per soneel ontstane situatie ten gevolge van de door de regeering genomen besluiten. Waarschijnlijk te Iaat geremd. Het ongeluk met de electrische tram dat Vrijdagavond te Lisse is geschied, is zeer waarschijnlijk te wijten aan het niet den voorrang verleenen door den bestuurder van de ..Flora"-tram die uit Leiden kwam. De dubbele sporen zijn hier 20 Meter lang en het uitzicht is zeer goed, zoodat seinlichten daar overbodig zijn. De tram uit Haarlem heeft daar den voorrang. Waarschijnlijk heeft de bestuurder van de ,,Flora"-tram, de tram uit Haarlein niet tijdig opgemerkt en kon on danks remmen de tram niet houden. Geble ken is dat de remmen van beide tramtreinen goed in orde waren, en technische fouten konden niet worden geconstateerd. Wij vernamen dat de getroffen reizigers en den bestuurder het allen vrij goed maken. Esperanto. WOENSDAG 22 MEI 1935 De Haarlemsche bevolking. Het Esperanto-gebouwtje op de Flora. Flo-ra 1935 behoort weer tot het verledene en de verschillende lichamen en personen die erbij betrokken zijn geweest, zetten zich aan den arbeid tot het opmaken van de balans. Hieronder behoort ook de Esperantobcwe- ging en aangezien deze niets dan winst te boeken heeft, wat reeds van het begin af vast stond, is de balans spoedig opgemaakt. Het resultaat mag zeer bevredigend genoemd worden. Wij hebben hier het oog op het houten Esperanto-gebouwtje, dat tijdens de geheele tentoonstelling heeft dienst gedaan als ont vangstadres voor buitenlandsche esperantis ten en dat daar op verzoek van de gezamen lijke Esperanto-organisaties van Haarlem en Heemstede door de directie dér tentoonstel ling welwillend was geplaatst. Het had ten doel, Esperanto-sprekcnde bui tenlanders van dienst te zijn en tot dat doel hadden de Esperanto-vereenigingen in onder ling overleg een „dienst "-rooster opgesteld volgens hetwelk van 's morgens 9 tot 's avonds laat steeds Esperantisten aanwezig zouden zijn. Het aantal beschikbare personen was, mede wellicht tengevolge der werkloosheid, zeer groot en de „dienst" heeft dan ook voort durend goed gefunctionneerd; een deel der dienstdoen den had de vrijheid, zich op de tentoonstellingsterreinen te', bewegen om zoo doende gelegenheid te hebben buitenlanders te ontmoeten, aan wier aandacht de esperan- to-kiosk mocht zijn ontgaan. Talloos waren degenen die hun aandacht aan het gebouwtje wijdden en hun opmerkin gen ten beste gaven. „Zeg! Esperanto"; Hé, hier ook al Espe ranto", „Zeg, pa. daar staat Esperanto", „Waarom staan die daar met Esperanto?", deze en nog zeer vele andere uitroepen klon ken den geheelen dag; groot was de verlei ding voor de dienstdoen den om een gesprek over het nut en de leermethoden van Espe ranto aan te knoopen en propaganda-mate- riaal te gaan verspreiden. Dat was echter thans het doel niet; ditmaal was het juist een demonstratie van de practische toepassings mogelijkheid en ook zonder veel bezoek van Esperantisten zou die demonstratie zijn effect niet gemist hebben. Maar ook het bezoek is meegevallen en al overheerschte uit den aard der zaak het aan tal Nederlandsche esperantisten, die soms met een paar honderd personen tegelijk op bezoek kwamen, er zijn ook vele buitenlandsche espe rantisten geweest en het is te hopen dat voortaan op geen enkele internationale ten toonstelling een,.dergelijjce „stand" ontbreekt. De omgeving van Haarlem is een bezoek van buitenlanders ook zonder, bloemen ten. toon.s tel ling ten volle waard; vèTë zijn de 'mogelijk heden, o.a. door hét gratis beschikbaar stellen van gidsen en verdere reclame, door middel van Esperanto dit bezoek te bevorderen, het geen door zopvele buitenlandsche badplaatsen, jaarbeurzen en tóeristenvereenigingen wordt ingezien. Moge voor Haarlem enOmstreken het Esperanto-comité „Flora 1935" daartoe den eersten stoot gegeven hebben! Cijfers over het le kwartaal van 1935. Het inwoneraantal van Haarlem steeg in het le kwartaal van 1935 van lè9.127 tot 129.537. De 130.000ste Is dus spoedig te verwachten Er werden dit kwartaal 161 huwelijken ge sloten. terwijl 19 echtscheidingen werden uit gesproken. Er vestigden zich hier 160 vreemdelingen terwijl er 255 vertrokken. Het aantal vreemdelingen verminderde dir in totaal met 95 Er overleden 375 inwoners tegen 334 in de zelfde 3 maanden van 1934 Het sterftecijfer was nu over Maart 10.37 tegen 8.14 in Maar' 1934. In de eerste 3 maanden van 1935 kwamen hier 72 gevallen van besmettelijke ziekten voor tegen 174 in het le kwartaal van 1934. Belgische schoolkinderen in Haarlem. Voor Haarlem's Politierechter. Een rol met gering succes. Er was een heel lijstje van personen, die zich voor den poli/':ierechter moesten verant woorden en de pers was present om de ver handelingen te boekstaven Ze bofte niet: de eerste zaak werd met gesloten deuren behan deld omdat het betrof de tenuitvoerlegging van een voorwaardelijk vonnis. Dat komt nog al eens meer voor en er blijkt uit, dat er tal van personen zijn, die het voorwaardelijk vonnis wat al te licht opvatten. Als ze in eerste instantie voorkomen, sméeken ze om toch alsjeblieft voorwaardelijk te krijgen, ze beloven alle beterschap en ze krijgen dan ook nog al eens hun zin, maar zijn ze eenmaal zoo vei; dan denken ze: „Ziezoo, dat is afgehandeld" en vergeten, dat een voorwaardelijk vonnis deugdelijke voorwaarden bevat, waaraan zij zich te houden hebben, b.v. dat ze den drank moeten laten staan en dat ze zich hebben te gedragen naar de aanwijzingen van de reclas- seeringsvereeniging. Die luchthartigheid wordt hun noodlottig en ze moeten dan ondervinden, dat een voorwaardelijk vonnis geen vrijspraak is. Zoo ging het den man van heden ook, maai*, als gezegd de zaak werd achter de gesloten deuren behandeld en zoodoende kunnen wij niet inlichten omtrent de opgelegde straf en de overtredingen, die tot deze straf geleid hebben. De deuren bleven gesloten: er kwam een zedendelict en ook dat wordt aan de open baarheid onttrokken. Volgde een zaakje, waar een verdediger zou optreden, maar deze heer was als slachtoffer gevallen van een auto ongeluk en had eenige gebroken ribben opge- loopen. Een verdediger kan met gebroken ribben niet optreden en zoodoende werd de zaak uitgesteld, tot de ribben geheeld zijn; we hopen voor den geacht-en verdediger, dat dit spoedig het geval moge zijn. Nu zou het komen: twee verdachten zouden voor diefstal terecht staan, maar zij waren niet verschenen en daar hun aanwezigheid noodig werd geoordeeld, werd ook deze zaak uitgesteld, zij" zullen bij. een volgende zitting door den sterken arm worden voorgebracht. Weer werden de deuren gesloten, 't was weer een zedendelict, dat niet voor publiciteit ge schikt was. En toen de deuren weer open gingen voor een beleedigingsaffaire. was ook deze be klaagde niet verschenen, maar wat bleek? De dagvaarding vermeldde een verkeerden naam; 't. was slechts een verschil van een ie en een ee. maar toch de juffrouw heette niet, zooals de dagvaarding meldde en daar- om moest de zaak worden ingetrokken. Iets bleef er over van den rol; een juffrouw in IJmuiden had een klap op haai* wang ge kregen, omdat zij zich met een man in een café had vertoond, hetgeen niet strookte met j de begrippen van welvoegelijkheid welke de vrouw van den man had. Zij deed die begrip- 1 pep over aan haar zoon en die zette ze om in een klap op de wang van de juffrouw. De rechter vond het ook niet juist wat de juffrouw jedaan hp maar de klap was gegeven en de man, dit _.em had toegediend en niet ver schenen was, kreeg 10.- boete. Dat was de oogst van den dag. Bezoek aan Frans Hals Museum en Groote Kerk. Een groep van 62 Belgische schoolkinderen, die Maandag Amsterdam bezichtigd heeft, bracht hedenmorgen onder leiding van vier dames en heeren een bezoek aan Haarlem." Op uitnoodiging van het gemeentebestuur van Haarlem werd eerst een bezoek gebracht aan het Frans Hals Museum, waar de meisjes en jongens door den directeur, den heer G. D. Gratama, werden rondgeleid. Met groote be langstelling werden daar de kunstschatten be wonderd. Het volgende bezoek gold de Groote Kerk, waar eveneens op uitnoodiging van het ge meentebestuur een orgelconcert werd bijge woond. De heer George Robert, die een bijzon der dankbaar gehoor vond, bracht de volgen de nummers ten gehoore: Suite Gothique (Introduction Choral, Ménuet Gothique, Prière en Toccata) van L. Boëllman; Mélodie van A. Guilmant en Grand Choeur van Th. Salomé. De kinderen toonden veel interesse voor het statige kerkgebouw en het prachtige orgelspel van den heer Robert. De heer A. G. Boes, wethouder van Onder wijs, en de heer C. B. M. Segaar, hoofdcom mies ter Secretarie, onderhielden zich na af loop eenige oogenblikken- met de leiders. Hedenmiddag gebruikte het gezelschap de lunch in de lunchroom der firma Vroom en Dreesmann aan de Groote Houtstraat, waar van het schitterende uitzicht genoten werd. Wat Goering en Laval bespraken. Laval „Gesloten overeenkomsten voor alle landen open." PARIJS, 21 Mei (Reuter). De Jour meent omtrent het onderhoud tusschen generaal Goering en den minster van buitenlandsche zaken Laval te Krakau nog te kunnen mede- deelen, dat Goering heeft gewezen op den vredeswil van Duitschland en mededeeling heeft gedaan van de richtlijnen der rede, die Hitler zal houden. Laval heeft er nogmaals óp gewezen, dat Frankrijk geen insluitlngs-' poliitiek wil voeren, doch dat de gesloten overeenkomsten voor alle landen openstaan. Hij had daarom geweigerd eenige overeen komst aan te gaan, die de medewerking van bepaalde mogendheden zou uitsluiten De Voetbalwedstrijd HollandEngeland. Nog meer Engelsche beschouwingen. John Macadam van de Sunday Dispatch klaagt in zijn verslag over het weer dat zoo miserabel was dat de Britten niet werkelijk hun klassiek spel konden toonen. Hij is de eenige reporter die deze zienswijze uit. De" enormen geestdrift, die? "hij waarnam, vindt hij nochtans gerechtvaardigd, want al leek het geen wedstrijd van historische beteekenis, het spel was voortdurend snel, scherp en sportief. ..Deze Nederlanders", schrijft Maca dam, „allemaal zuivere amateurs en de meesten pas enkele uren vrij van hun dage lij ksch werk, waren verbazingwekkend. Hun passeeren was zuiver en snel en geheel gelijk aan de beste methoden der Schotten. De Engelschen onder het publiek waren zeer on der den indruk van het Nederlandsche spel, en de secretaris van de Football Association vertelde mij later dat hij nooit een zuiverder BURGERLIJKE STAND en een beter bevochten strijd had gezien". De ze schrijver pikt Andriessen, Halle Calden- hove en Bakhuys uit'als Nederlandsche spelers waaraan een Engelsch publiek het grootste pleizier zou beieven. De Schrijver is vol be wondering voor de sportiviteit van het pu bliek, dat elk knap stukje voetbal, van welke nationaliteit het ook kwam, met vervoering toejuichte. Een speciale correspondent van deSunday Times legt er in de eerste, plaats nadruk op dat de overwinning werkelijk op het kantje af was. Engeland had de betaalde spelers: de Nederlanders waren amateurs en het scheelde geen haar of de liefhebbers hadden de be roepsspelers overwonnen. Ook deze correspon dent heeft het prachtig werk van Halle in het doel bewonderd. „De weersomstandigheden wa ren den Britten gunstig. Het was goede, vaste grond met voortdurenden regen, hetgeen het Engelsche elftal in staat stelde eerste klas spel te leveren. Dat de amateurs zich zoo goed tegen onze mannen weerden is dus waarlijk een pluim op hun hoed. De Engelschen ver dienden geen betere .overwinning". Na eenige belangrijke speloogenblikken te hebben be schreven, o.a. de gemiste kans van Wels voor het Britsche doel, schrijft de man van de Sun day Times dat de wedstrijd niet veel zal doen om Engelsch voetbalaanzien .in het buitenland te verhoogen, omdat profs van amateurs moe ten winnen met een verschil van 3 of 4 doel punten. Hij merkt tenslotte op dat de Neder landers goed en fijn speelden in.het veld maar dat hun zwakheid was dat voor het doel der tegenstanders hun vaardigheid en doorzet tingsvermogen schenen te verzwakken. Ontvoerder van Cutzeit voor het gerecht. Schuldig geacht aan menschenroof. Een jaar geëischt. HAARLEM, 21 Mei. Getrouwd 20 Mei:A. Kolderie en M. H. van den Broek. Bevallen 14 Mei: A. Muller—den Otter, z.; 16 Mei: G. C. MathotHoogendljk, z.; W. C van Wanrooijvan Wieringen, d.; 17 Mei: A. M. MaierRösl, z.; J. M. Stoelmanvan den Houten, z.; A. M. Horstman.Dekker, d.; 18 Mei: L. WesselmanGaupp, d.; M. J. Laad- strade Bruin, d.: 19 Mei: H. Vorderhake van Rossum, z.; E. M. A. van HuijsteeBies, z.; M. E. C. VeringaRietzschel, z.; H. M. Schuurman- Schuijt, z.; 20 Mei: G, R. KlaassenAlbers, d. Overleden 18 Mei: G. A. SteentjesHom berg, 71 j., Vergierdeweg; R. C. Kremer, 69 j., Junoplantsoen; J. A. CornelissenArnold, 49 j„ Kampervest; D. Nijman, 83 j., Waarder- weg; 19 Mei: H. Berkhout, 78 j., M.v. Heems kerkstraat; V. Visser, 79 j., LeidschepleinTh. M. Vlaming, 76 j„ Kamperlaan; J. de Wilde, 75 j„ Hazepaterslaan; P. C. van der Sande, 63 j„ Tempeliersstraat; J. Doornhouwer, 58 j., Hazepaterslaan. ALMELO, 21 Mei (V._ D.) Hedenmorgen werd door de Almelosche rechtbank de zaak behandeld van de menschenroof te Hengelo. Op 4 Februari j.l. werd de. Duitsche beeldhou wer Ernst Gutzeit, die te Hengelo was geves tigd door den Haarlemschen schoorsteenbou wer H. KI.S. onder valsche voorwendsels per auto over de Duitsche grens bij Glanerbrug gevoerd met behulp van een te Enschede ge- vestigden autobusondernemer. De rechtbankwas als volgt samengesteld: president mr. A. C. Leender, bijzittende rech ters mr. Kleine Hammens en mr. J. Dufour, offiicer mi*. H. Wolfsen. De rechtzaal was tot in de uiterste hoeken bezet, terwijl tal van rechters en advocaten aanwezig waren. O.m. was het Tweede Kamerlid mr. Boon, die bekende vragen inzake de ontvoering heeft gesteld aanwezig. Gedagvaard waren o.m. de ontvoerde Duit- scher Gutzeit en de Duitsche politie-agent Kruschwitz; beiden waren niet verschenen. Als getuige werd verhoord K. S., die op kruk ken de zaal binnenkwam, daar hij een been mist, de kostbaas van den ontvoerden Duit- scher Jonker te Hengelo en de chauffeur De Vries, die dén Düitschër over de grens bracht. Voorts werd gehoord de hoofdinspecteur van politie te Enschedé, de heer K. Boerrigter. Verd. vertelde dat hij te Enschedé vertrou wensman was van de politie. Pres.: „Welke zaken betrof dat?" Verd. betoogt, dat hij hielp bij het opsporen van zaken in verdoovende middelen en wapens. Verder vef.telt' .verdachte; dat' hij op het poli tiebureau' te Efrschèdé in "óan faking is' geko men'met een zekeren Kruschwitz, die zich uitgaf voor 'grens commissaris. Met dezen heeft verdachte een nauwe vriendschap gesloten en toen hij later naar Haarlem was verhuisd, kreeg hij begin Januari 1935 een schrijven van dezen Duitsclier, niet het verzoek zich in verbinding te stellen met een zekeren Ernst Gutzeit. die woonachtig was in Hengelo. Hij moest dezen Duitscher mede 'deelen dat hij werk voor hem had in Haarlem. Verd. is toen eenige keeren naar Gronau geweest, waar hij met Kruschwitz en eenige Duitsche recher cheurs over Gutzeit heeft gesproken. Men vertelde hem, dat Gutzeit een gevaarlijk mis dadiger was die in Duitschland nog jaren ge vangenisstraf te goéd had. Verd. vertrouwde Kruschwitz volkomen en heeft nog tegen de zen gezegd: „Stelt u zicii met.de Enschedésciie politie in verbinding". De pres. vraagt hém, waarom hij dit niet zelf heeft gedaan, waarop verd. antwoordt, dat Kruschwitz 'met hem naar,Enschede is gegaan en daar hééft ".gezégd: „Ik zal wel naar het bureau gaan;'ga'jij? maar door naar Haarlem". Vervolgens vertelt verd. hoe Gutzeit bij avond over de Duitsche grens is gevoerd. Over de grens zijn toen eenige Duitsche be ambten in de auto géstapt en hebben met een revolver in de vuist den chauffeur ge dwongen naar Gronau te' rijden. Daar heeft verd. Gutzeit voor het laatst gezien. De griffier leest vervolgens de bewuste ver klaring voor van getuige Kruschwitz. die niet is verschenen Hieruit blijkt, dat Gutzeit in Duitschland werd gezocht wegens landver raad en dat de Duitsche autoriteiten er'zeer prijs op stelden hem in handen te krijgen. Voorts deelt hij mede, dat hij nooit heeft ge zegd de Enschedesche politie van déze zaak op de hoogte te zullen stellen. Daarna wordt gehoord de hoofdinspecteur van politie Boer rigter, die zegt dat de verd. wel eenige zaak jes voor de politie -heeft opgeknapt, waar voor hij een belooriing: ontving. De pres. vraagt dezen getuige naar de ontmoeting, 'aan de grens met Gutzeit. Zeer beslist "zegt inspecteur Boerrigter. dat Gutzeit zonder weifelen en heel' kalm heeft ge weigerd over de grens te gaan De officier vraagt of Gutzeit ook de reden heeft gezegd, waarom hij gevangen wordt gehouden, doch daarover is niet gepraat De chauffeur, die het gezelschap over de grens heeft gebracht heeft verklaard, dat hij steeds voor de Enschedesche politie rijdt en ook voor de Duitsche recherche, zoodat hij het geen bijzonderheid vond, dat hij dit ge zelschap over de grens moest brengen. De officier eïschte aan het einde der zitting tegen verdachte wegens men schenroof een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van preventief. Het ongeluk te Muntok. Prauw kwam langszij ondanks waarschuwingen. BATAVIA, 21 Mol (Aneta). Omtrent het ongeluk te Muntok waardoor acht inlanders den dood vonden deelt de resident van Pane- kalpinang mede, dat het ongeluk te wijten was aan de prauw. Ondanks de gegeven waar schuwingen trachtte de prauw toch langszij te komen, terwijl de Ophir met volle kracht achteruit-stoomde, waardoor het ongeluk ge- beurde. Gistermiddag waren de lijken niet gevonden. nog Hitler's Rijksdagrede. Aankondiging der militaire wetten; verzoenende taal jegens Rusland? In Nationaal Socialistische kringen wordt volgens Havas verklaard, dat de heden door Hitier te houden rede „de grootste politieke gebeurtenis van het jaar" zal zijn. De kanselier zou o.a. mededeeling- doen van de wetten inzake de organisatie van het leger, marine en luchtvaart, de vaststelling van den militairen diensttijd en de legersterkte, die waarschijnlijk 550.000 man zal zijn. De rijkskanselier zou wellicht een gebaar van verzoenings gezindheid in de richting van Rusland maken en Duitsehland's volkomen aanvaarding van Locarno bevestigen. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de lüasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag: 21 Mei 1935 Hooge Prijzen 100.000.— 14743 2.0008532 1.0006229 6259 8891 8967 10156 400.— 87 347 7913 10168 10195 11190 19947 200.— 2723 6395 7129 8953 11074 100.— 2085 3697 6166 10125 11507 11517 18642 Prijzen van 70. 32 167 181 193 232 285 343 668 808 822 1041 1285 1395 1533 1617 1641 1999 2062 2316 2350 2372 2396 2495 2508 2375 2886 2951 2959 2998 3448 3492 3789 3790 4098 4134 4174 4378 4398 4424 4430 '4524 4934 4946 5063 5162 5348 5350 5444 5627 5643 5696 5718 5724 5753 5820 5836 5972 6036 6155 6307 6364 6554 6680 6701 6790 6795 6819 6838 6868 6954 6991 7037 7095 7205 7282 7289 7360 7444 7495 7651 7685 7753 7761 7808 7857 8089 8127 8150 3312 8390 8608 8610 8700 8980 8993 9118 9347 9399 9402 9417 9426 9506 9700 9798 9982 10325 10530 10756 10924 11120 11131 11233 11256 11445 11533 11627 11636 11686 11705 11710 11884 12056 12145 12150 12249 12427 12478 12522 12747 12802 12832 12946 13083 13187 13193 13256 13383 13439 13490 13765 13950 13964 14001 14022 14069 14255 14401 14428 14452 14481 14643 14307 14900 15097 15209 15290 15403 15631 15650 15685 15781 15923 15947 15959 16046 16300 16365 16380 16410 16460 16488 16506 16562 16588 16762 16959 17029 17161 17315 17574 17590 17714 17881 17932 17948 17968 18153 18161 18271 18338 18383 18505 18515 18556 18658 18733 18771 18889 18981 19143 19159 19339 19500 19570 19600 19809 20008 20182 20211 20313 20365 20392 20594 20652 20761 20890 20966 143 '4Ï-S '587 734 820 1083 1^70 1494 1647 1837 2197 2433 Het grootste vliegtuig van de Sovjet Unie, de „Maxim Gorki", dat Zaterdag' met 11 personen bemanning en 36 passagiers verongelukt* 5 407 - 568 724 807 1076 1231 1411 1634 1830 1948 2404 2570 2574 2896 2901 3080 3144 3338 3366 3534 3541 3686 3702 3822 3840 3940 3941 4161 4178 4338 4466 4647 4656 4851 4860 5033 5041 5154 5178 5329 5343 5525 5527 5668 5681 5819 5839 6257 6291 6479 6534 6754 6793 7026 7044 7201 7263 7543 7544 7844 7866 8246 8301 8598, 8603 8658' 8666 8911 8942 9203 9210 9522 9523 9630 9641 9949 9964 10258 10268 10385 10465 10650 10652 10856 10922 11266 11269 11470 11489 11639 11653 11877 11925 12143 12174 12492 12520 12691 12785 13014 13046 13268 13275 13458 13460 13606 13610 13952 13966 14153 14209 14310 14315 14425 14603 14897 14913 15159 15161 15333 15369 15553 15603 15990 16031 16218 16221 16418 16437 16694 16697 16928 17Ö17 1727G 17299 17566 17610 17813 17832 18086 18096 18438 18441 18781 18828 18963 18984 19243 19245 19520 19546 19693 19700 20021 20079 20224 20247 20356 20362 20470- 20514 20754 20812 20973 20980 155 ■419" 621 739 878' 1108 1276 1509 1679 1861 2230 2452 2575 2906 3193 2378 Nieten 197 306 311 356 440 "460''' - 469- '''528 639 641 685 686 746 749 784 791 3714 3845 4108 4213 4472 4708 4944 4947 5054 5058 1123 1291 1526 1686 1875 2241 2498 2617 2935 3208 3400 3562 3721 3847 4110 4219 1124 1304 1543 1711 1878 2302 2500 2623 2954 3211 3413 3585 3731 3872 4111 4225 5203 5352 5537 5692 5891 6323 6566 6802 7054 7311 7571 7946 8414 8621 8677 4484 4485 4714 4738 4964 5073 5240 5395 5565 5768 6011 6335 5212 5364 5558 5719 5907 6325 6570 6850 7058 7351 7678 8015 8417 6897 7090 7363 8437 8625 8788 9374 9612 9761 8735 8948 9007 9342 9364 9535" 9595 9684 9703 9991 10053 10072 10271 10273 10321 10490 10523 10534 10673 10684 10739 10945 10948 11003 11293 11321 11332 11512 11518 11560 11659 11736 11752 11926 11947 11996 12280 12294 12359 12587 12598 12621 12809 12882 12925 13060 13116 13119 13283 13317 13347 13483 13510 13530 13657 13714 13728 13972 14023 14036 14238 14240 14261 14330 14358 14373 14729 14738 14751 14999 15031 15075 15192 15214 15229 15401 15411 15433 15664 15668 15704 16042 16054 16063 16226 16234 16315 16507 16530 16582 16714 16723 16765 17042 17091 17092 17303 17320 17395 17631 17641 17667 17833 17847 17852 18116 18174 18139 18442 18501 18510 18834 18875 18883 19015 19085 19176 19270 19320 19371 19566 19574 19590 19709 19716 19719 20080 20038 20106 20273 20295 20298 20380 20389 20429 20519 20521 20550 20882 20907 20908 1151 1161 1327 1363 1588 1598 1731 1740 1830 1900 2326 2369 2534 2545 2641 2690 2976 2978 3223 3300 3466 3508 3610 3668 3792 3793 3876 3877 4136 4137 4270 4282 4504 4511 4762 4795 4985 4997 5079 5113 5277 5291, 5412 5488 5587 5614 5780 5786 6168 6194 6361 6374 6640 6656 6975 6989 7164 7168 7367 7370 7752 7774 8045 8197 8442 8449 8633 8634 8879 8880 9130 9134 9432 9478 9618 9621 9790 9901 10099 10122 10341 10342 10535 10562 10741 10793 11024 11.049 11427 11449 11594 11613 11772 11803 12016 12071 12465 12472 12630 12643 12927 12957 13160 13199 13365 13409 13552 13579 13733 13787 14047 14100 14269 14275 14395 14405 14768 14782 15078 15125 15239 15311 15440 15472 15744 15821 16071 16122 16347 16367 16600 16662 16808 16835 17114 17168 17451 17482 176S0 17712 17906 17958 18218 18219 18527 18571 18909 18936 19178 19197 19420 19423 19633 19662 19729 19766 20139 20150 20317 20347 20430 20432 20627 20667 20914 20933 "»665-" 701 806 1038 - 1216 1401 1614 1824 1926 2395 2550 2700 3043 3315 3527 3679 3798 3931 4138 4299 4548 4349 5030 5140 5323 5507 5623 5803 6225 6466 6751 7003 7182 7481' 7843 8214 8565 8639 8901 9166 9501 10149 10379 10587 10831 11088 11466 11633 11808 12131' 12488 12646 12988 13218 13418 14137 14302 14418 14888 15149 15315 15522 15960 16143 16401 16687 16849 17181 17530 17713 17990 18339 18732 18938 19230 19471 19675 19829 20199 20349 20441 20752 20958

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2