HET NIEUWE AVONDBLAD Enorme duinbrand IJmuiden. bij Noodlottig verkeersongeval Hagelmgerweg. op den 20e JAARGANG No. 173 MAANDAG 27 MEI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2]/2 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIcN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- lekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN T eraardebestelling G. J. Muusze. Veel hulde voor den bekwamen technicus. Onder groote belangstelling vond Zaterdag op Westerveld de teraardebestelling plaats van wijlen den heer G. J. Muusze, in leven commies der P. T. T. en sous-chef van het radiostation IJmuiden. Onder de velen, die den geaohten ambtenaar naar zijn laatste rustplaats leidden merkten wij op de heeren A. J. W. van Anrooy, referen daris ter hoofddirectie van de P. T. T., M. Gee- verding, chef van het telegraafkantoor te Amsterdam, M. J. Baak, directeur en de Coster, adj .-directeur van het postkantoor alhier. K. Keizer, chef van den radiodienst, G. van Gies- sel, secretaris van het hoofdbestuur van den Centralen Bond van P. T. T., vele ambtenaren van den radiodienst en het postkantoor, be stuur en leden van de Orkestvereeniging „De Kunstkring" enz. Velen voelden behoefte, woorden van waar deering te uiten voor het werk van den over ledene. Eerst sprak de heer van Anrooy en wel namens de inspectie van de kust- en radio telefonie en den voorzitter van de examen commissie voor radio telegrafisten. Spr. her dacht het goede werk, door den heer Muusze gedurende zoo vele jaren verricht in zijn func tie als ambtenaar van het kuststation en als lid van de examencommissie. De dienst ver liest in hem een bekwaam ambtenaar, de examencommissie een bekwaam lid. Spreker bracht den overledene hulde voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten. „Wij staan thans gereed, den overledene zijn laatste rustplaats in den schoot der aarde te bereiden", zoo ving daarna de heer Baak zijn afscheidsrede aan. Meer dan 25 jaar, zoo vervolgde spreker, was de overledene in dienst van P. T. T. Hij heeft zich doen kennen als een nauwgezet en plichtsgetrouw ambtenaar. Hij was een bekwaam technicus. Vain dezen aanleg heeft de administratie gebruik gemaakt door hem achtereenvolgens te werk te stellen in Seheveningen, Sambeek en het laatst in IJmuiden, waar hij sinds 1925 werkzaam was. Ruim 10 jaren was de heer Muusze op het kantoor in IJmuiden in dienst en in die jaren heeft spi-eker de gelegenheid gehad, de groote gaven van den heer Muusze te leeren kennen. Hij had een helder verstand en een welver sneden pen. Hij wist steeds zeer duidelijk te omschrijven wat noodig was en zijn artikelen op radiogebied werden steeds gaarne gelezen. Uit deze artikelen bleek, dat hij de stof vol komen beheerschte. Hij wist verbetering te brengen in de ontvangst te IJmuiden, waarvoor hij grooten dank van de admnistratie mocht ontvangen. Totdat hij reeds door zijn ziekte werd ondermijnd heeft hij gewerkt, maar ein delijk moest hij het opgeven door een ziekte, waarvan hij niet meer zou terugkeeren. Veel heeft hij moeten lijden. Ten slotte richtte de heer Baak eenige woorden van troost tot de weduwe en de dochter. Hij' hoopte, dat de sym pathie en het medeleven, bij de ziekte en het overlijden van man en vader ondervonden, haar zou mogen helpen, den zwaren slag te dragen. Dehee-r G. Meerman sprak namens de col lega's een laatste woord. „We kunnen het zoo moeilijk realiseeren, dat we het in het vervolg zonder hem moeten doen", zeide spreker. Jarenlang is hij ondeze leider geweest, voorna melijk in administratief opzicht. In dankbare herinnering zullen wij gedenken niet alleen wat hij in dit opzicht deed, maar ook het vele op ander gebied. Zijn uiteenzettingen op tech nisch gebied, zijn inzichten op maatschappe lijk en litterair gebied hebben wij in groote mate van hem meegekregen. Bij duizenden vakgenooten was Muusze bekend door zijn wijze van uiteenzetting van problemen, die voor enkelen bestemd was maar die, door zijn welversneden pen behandeld, bij velen bewon dering wekten. Wij gedenken hem ook omdat hij een der onzen was. Moge het een troost zijn te weten, aldus spreker, zich richtende tot de familie van den overledene, dat zijn weak bij ons voortleeft, dat zoovele van zijn ge-dachten onze gedachten zijn geworden. De -heer F. Smit van Haarlem sprak als vriend van den overledene, dien hij gedurende bijna 40 jaren heeft gekend. De heer Van Giessel zeide, dat de overledene boven en behalve ambtenaar, een bekwaam medestrijder in zijn organisatie was. Namens de afdeeling Kennemerland en het hoofdbe stuur van den Centralen Bond van P. T. T. personeel wilde spreker enkele woorden zeg gen. Collega Muusze was een sieraad van den bond. Spreker bracht hem hulde niet alleen voor zijn technische bekwaamheid, maar ook voor de poëzie, die aan zijn pen ontvloeide en onder het pseudoniem Guus Rijmer in het bondsorgaan werden geplaatst. De weduwe zegde hij de steun van de organisatie toe. De organisatie zal verder -den geest van Muusze blijven voortdragen. Wij zetten geen sluittee ken, maar het Bondslied van den Centralen Bond ver-gezelle hem op zijn laatsten tocht. De heer A. J. van der Weijden, sprekende namens het bestuur, dankte den overledene wat hij als bestuurslid, maar in de eerste plaats als trouw lid voor den Kunstkring heeft gedaan. Vooral in zijn functie van secretaris heeft hij veel voor de vereeniging gedaan. Niemand deed tevergeefs een beroep op zijn medewerking. „Uw heengaan heeft een leege plaats in den Kunstkring achter gelaten. Uw Beplanting over een oppervlakte van zeker 20 H.A. vernield. Zondagavond omstreeks ha.lf tien, toen de schemering begon te vallen, steeg een rose gloed uit het duinlandschap ten Z. van IJmui den omhoog. Hei trok de aandacht van vele wandelaars in de omgeving van de haven en vooral op de Julianabrug, vanwaar men het schijnsel, dat wees op een grooten brand, dui delijk kon waarnemen, stonden velen te kijken. Aanvankelijk dacht men aan een brand in de rookerijen in het duin. Ook de brandweer was eerst deze meening toegedaan, zoo ook wij Dus op de fiets naar „de plaats des onheils". Maar in de rookerijen lag alles rustig in een landelijke stilte. Er was zelfs geen rook, veel minder vuur. Er waren alleen veel geuren, nie' van de aangenaamste natuurlijk. Op een duintop, moeizaam in het halfdonker beklommen, zagen we de duinen in Zuidelijke richting op grooten afstand van ons, geheel in vlammen gehuld. Langs de half-donkere silhouetten lekten de vlammen over een breede oppervlakte. Het was dus een duinbrand. Dan maar langs het strand. Ook dit viel niet mee. Het kostte veel moeite, maar deze moeite werd rijkelijk beloond. Want eenmaal op het strand trof ons een feeëriek schouwspel. Felle vlammen golfden over de toppen van de dui nen. Op een plaats waar de vloed den voet der duinen naderde weerkaatste het water de vuurzee. Met ons waren tal van wielrijders en voet gangers op weg naar den brand, die zulke afmetingen had aangenomen dat de mogelijk heid, het vuur in zijn loop te stuiten ons haast onmogelijk leek. En zooals wij den brand op dat oogenblik zagen moest het al minstens 11/2 uur gebrand hebben Met vele anderen overtraden we art. 461 en beklommen het duin. Een schouwspel om niet licht te vergeten trof ons daar boven op de duinen. Over een .breedte van honderden me ters laaiden de vlammen op, alles vernielen de w-ait in hun weg trad. En onder ons was alle beplanting verkoold of tot asch verbrand. De brandweer van IJmuiden had die van Santpoort gewaarschuwd en met acht man onder leiding van den heer Sluiters was deze er op uit getrokken, per auto den weg door Duin- en Kruidberg langs en verder de laatste K.M. ongeveer te voet door de duinen. Ook de gemeentepolitie van Santpoort was -ter assis tentie mee uitgetrokken. Toen de brandweer lieden op de plaats.van den brand kwamen had het vuur zeker al gedurende 11/2 uur zijn vernielend werk verricht en waren reeds vele H.A. beplanting vernield. Moeilijk was het werk van de brandweer, die trouw geas sisteerd werd door het personeel van Duin en Kruidberg en door eenige burgers. Het front was te groot om spoedig succes van den strijd te kunnen verwachten. Maar door onvermoeid werken kreeg men ten slotte de overtuiging, dat het zou lukken. En inderdaad, na ongeveer een uur met takken en met schoppen rond te hebben „gebluscbt" slaagde de brandweer er in het vuur in zijn weg te stuiten. Het was moeilijk, een schatting te maken van de oppervlakte, welke door -het vuur was geteisterd maar naar onze m-eening bedraagt deze zeker 20 H.A. zoodat deze brand als de grootste kan worden beschouwd welke in onze omgeving heeft gewoed. Onder de aanwezigen was ook de heer Her- bert Cremer, op wiens grondgebied, de brand woedde. VAN WIEN IS DIE FIETS? Aan het bureau van politie zijn inlichtingen te bekomen aangaande een op de Zuiderpier gevonden heerenrijwiel. HET FESTIVAL VAN „DE EENDRACHT" Aan het festival in verband met haar 35- jarig jubileum uitgeschreven door de Harm. Kapel der Kon. papierfabr. „de Eendracht" op 30 Juni en 6 en 7 Juli, zullen de volgende zang- en muziekvereenigingen deelnemen: Harm. Soli Deo Gloria, Driehuis, Fanf. cox-ps Kunst en Vriendschap, Krommenie, Bever- wijk's Gemengd Koor, Beverwijk, IJmuiden's Mannenkoor. IJmuiden, Mannexxkoor Zanglust, Beverwijk, R.K. Harm. St. Caecilia, Velseri, Chr. Gem. Koor Soli Deo Gloria, Velsen. Meis jeskoor Huize Meerzicht, Velsen-N., Kinder koor Nachtegaaltje, Velsen. Kinderkoor Len tebloemen, Velsën, Jeugdfanfarecorps v. d. Speeltuin Kixidervreugd, Velsen-N., N.Z.H.T.M. Tramharmonie gecomb. Haai'lemLeiden, Chr. gem. Zangver. Halleluja, Velsen, Dubb. man- nenkwartet- de Vereenigde Zangers, Beverwijk, Chr. gem. koor Looft den Heer, Velsen. Chr. gem. koor Nieuw Hosanna, Velsen, Kinderkoor Klimop, Velsen, Chr. gem. Koor de Lofstem, Wijk aan Duin, Chr. gem. Koor Vox Humana. Beverwijk, Chr. Harmonie Wilhelmina, IJmui den, De IJmuider Volksstem, IJmuiden, De Kleine Stem, IJmuiden, Doopsgezindzangkoor, Beverwijk, Kenxiemer Orkest Vereeniging, Be verwijk, Fanf. corps Oefening Kweekt Kunst, Santpoort, Arb. Muz. Vereen. Voorwaarts, Velsen, St. Jozefs Harmonie, Bevel-wijk, Man nenkoor de Eendracht, Velsen, Zaanland's Mannenkoor. Koog-Zaandijk, Zaandijk's Har monie, Zaandijk, Kunst na arbeid (Harm.), Velsen, Fanf. corps Eensgezindheid, Wormer. Harm. Concordia, IJmuiden, Bev. Harmonie kapel, Beverwijk. Op Zaterdag 29 Juni des middags 3 uur zal een receptie gehouden worden; 's avonds 8 uur wordt een concert gegeven, door de jubilee- De Cordillera in IJmuiden. Slechts zeven passagiers scheepten zich in. Zoo hebben we dus den eersten steamer van de Hamburg Amerika Linie, om passagiers aan boord te nemen in onze haven gehad. Men heeft zich wonderveel hiervan voorge steld, doch het is op een teleurstelliixg uitge- loopen. In de eerste plaats kwam de Cor dillera niet om elf uur, zooals abusief door een ander blad was medegedeeld, maar eerst te gen 3 uur in de haven. In de tweede plaats kwam het m.s. niet aan den steiger, maar liep het Noor der Toeleidingkanaal binnen waar het schip ook zwaaide. En in de derde plaats waren er slechts zeven passagiers, die hier aan boord gingen. Met een motorbootje werden ze aan boord gebracht. Velen, hebben uren gewacht en ten slotte werd hun moeite slecht beloond. DE KINDEREN WEER „IN VEILIGE HAVEN". Na den optocht allen op de glijbaan. De Speeltuinvereeniging „In Veilige Ha ven" trof nxet de opening van haar speel tuin weer een echt I.V.H.-weertje. Het was Zaterdag eindelijk eens een dag zonder den guren N.O. wind, die ons maar steeds deed vergeten, dat de lente al een heel eind ge- vordei'd is. Opgewekt trok dan ook een stoet van on geveer 400 kinderen van het Tiberiusplein naar den speeltuin, waar de voorzitter, de heer S. Kluft een woord van welkom sprak. De heer Kluft zeide, dat het hem veel ge noegen deed, de nieuwe glijbaan te kunnen openen. Ook dit nieuwe speelwerktuig, een fraai Wickstead-toestel is weer de vrucht van de goede harmonie tusschen bestuur en werkers. Voor de opbrengst van den bazar heeft men deze glijbaan, een des meest on ontbeerlijke speelwerktuigen voor een speel tuin kunnen lcoopen. Spreker hoopte, dat hierdoor veel nieuwe leden tot de vereeni ging zullen toetreden. Dit aantal bedraagt thans 200 maar het moet minstens tot 300 worden opgevoerd. Hij bi-acht hulde aan de wei-kers, die steeds klaar staan a.ls er wat voor den speeltuin gedaan moet woi-den. De heer Bosman, wethouder voor Soci ale Aangelegenheden sprak voorts nog een kort woord. Hij verheugde zich over de goe de harmonie in de vereeniging. Deze moet thans onder veel moeilijker omstandigheden werken, omdat zij geen subsidie meer ont vangt. Daarom is het zoo mooi, dat ondanks dat zooveel voor de kinderen gedaan wordt. Spreker bracht het bestuur hulde voor de goede organisatie. Het gemeentebestuur is overtuigd van het goede werken van ver schillende vereenigingen, in het bijzonder van de speeltuinvereenigingen en hoopte, dat men veel genoegen van de nieuwe glij baan mag hebben en er veel nieuwe leden door mogen toetreden. Het spreekt vanzelf, dat er onder de jeugd veel animo voor de glijbaan bestoxxd en de genen die het toezicht op zich hadden ge nomen hadden handen vol werk om stag natie in het glijbaanver keer te voorkomen. Aan de wedstrijden, die ter gelegenheid van de opening van den tuin werden gehou den namen meer dan 300 kinderen deel. De prijswinnaars en -winnaressen waren: Houtjesrapen: 1 G. P-eters, 2 F. Jenenga 3 M. Taal. Eierloopen: 1 M. Manneken, 2 Fietje Mei- neman, 3 Cor Schepers. Zakloopen1 Jacob Visser, 2 Tonia But ter. 3 C. v. d. Horst. Hindernisloopen: 1 Piet Bot, 2 Annie Stol. 3 Wessel Leeuwis. TRAÏNINGSMARSCH. De gymnastiekvereeniging Gratia-Plato maakte Zondagmorgen €en t-rainingsmarsch van het Velserduinplein via BeverwijkWijk aan Zee naar het punt van vertrek. Deze wandeling was bedoeld als trainingsmarsch voor den medio Juni te houden wandeltocht van het K.N.G.V. DRIEHUIS. Motorrijder rijdt met groote snelheid op een troep kinderen in. Eén doode en vier zwaar gewonden. Zondagmiddag 1 uur had op den Hagelingerweg nabij het Missiehuis een noodlottig verkeersongeval plaats, tengevolge waarvan een 10-jarige jongen werd gedood en drie volwasse nen en een meisje zeer ernstig werden gewond. Het ongeval is geheel te wij ten aan het roekeloos rijden van een motorrijder, die met zijn echtgcnoote, die op het duozadel was gezeten, tot de zwaar gewonden behoort. Deze motorrijder F. J. Jacobsen genaamd, wonende in de Meidoornstraat te IJmuiden- Oost, kwam van den Driehuizer kerkweg af en reed in dc richting Santpoort. Hij passeer de den bocht nabij de woning van den briga dier van politie met een snelheid van onge veer 80 K.M.. zooals ooggetuigen verklaarden. Deze bocht levert voor bedachtzaam rijdenden geen moeilijkheden op. doch J., die klaarblij kelijk haast had, reed zoo snel, dat iemand wien hij passeerde, uitriep: „Als die den bocht haalt, weet ik het niet". Deze opmerking bleek helaas juist. Door de razende snelheid, waarmede de motorrijder den Hagelingerweg op reed. kon hij zijn mo tor niet midden op den weg houden. De ge volgen waren ontzettend. Want juist voor den motorrijder uit liep een groep kinderen. leden van de afdeeling Santpoort van den Nederl, Arbeiders Sportbond, die onder geleide van twee leiders en een leidster van een wande ling huiswaarts keerden. Met onverminderde vaart reed de motor op het geheel rechts van den weg loopende groepje in. Een hevig gegil weerklonk en voordat oog getuigen konden realiseeren wat er was ge schied. lagen er vijf zwaar gewonde mensehen, waaronder twee kinderen, kermende langs den weg. Het eerste slachtoffer was de heer J. D Handgraaf, voorzitter van de afdeeling, die achteraan liep. Maar verder snelde de motor op het groepje kinderen in. Even vóór den heer Handgraaf liep de 10-jarige J. C. Oos tewaal. Deze jongen werd eveneens tegen den grond gereden. Hij bleef voor dood liggen. Nog had de motor zijn vaart niet verloren. Het derde slachtoffer was de 9-jarige Hillegonda Schoon, die onder den motor terecht kwam, geheel langs den kant van den weg. Daar botste de motor tegen een boom, nog met zulk een vaart, dat de duorijdster over haar man heen van het duozadel vloog en evenals de bestuurder met een smak tegen de straat werd gesmeten. De aanblik van de gevolgen van dit onge val was ontzettend. Vijf menschen, allen zwaar gewond, sommige, vooral de beide mannen, het gelaat vol bloed, vloeiende uit emsti; wonden aan het hoofd, lagen zieltogend langs den weg. De brigadier van politie de heer Dubbis. d: nabij de plaats, waar het ongeval geschiedde, woont, hoorde in zijn woning het gekerm d< slachtoffers. Hij nam direct de noodige maat regelen op de plaats van het ongeval, terwijl zijn vrouw telefonisch medische hulp en po litie alarmeerde. Dr. Mac Daniël was spoedig nagedachtenis zal in dankbare herinnering bijl rende vereeniging Woensdag 3 Juli wordt een ons blijven voortleven" zoo besloot spreker. Terwijl de organist het Bondslied liet hooren, y-Tiêt de stoet de aula. De bondsleden liepen - ".en stoet achter het omfloerste vaandel. Bij het graf diankte -de broeder van den over- concert gegeven, aangeboden door de R.K. Harm. St. Caecilia en het mannenkoor de Een dracht. De entreeprijzen worden uiterst laag gesteld, zoodat die welhaast voor niemand een bezwaar zullen zijn om in het prachtige park ter plaatse, later gevolgd door Dr. van Leusen. Ook het Roode Kruis van IJmuiden was spoe dig aanwezig. Het bleek dat de kleine Oostewaal er het ergst aan toe was, maar ook de heer Hand graaf, de bestuurder en het meisje waren zeer ernstig gewond. Nadat allen voorloopig "er- bonden waren werden de slachtoffers naar het Antonius-Ziekenhuis in IJmuiden overge bracht. de heer Handgraaf en de jongen per ziekenauto, de anderen door welwillend aan geboden particuliere auto's. De jongen is tij dens het transport overleden. Naar ons gisteravond werd medegedeeld, is de toestand van alle andei'e slachtoffers zeer ernstig. Het meisje had ernstige brandwon den bekomen, de beide mannen zware hoofd wonden. Voor hun beider leven wordt ge vreesd. Naar wij vernemen heeft, behalve de politie autoriteiten van Velsen, ook de officier van justitie een nader onderzoek ingesteld. Het ongeval veroorzaakte op den drukken weg een groote opschudding. (Vervolg op pagina 4.) VOETBAL. Aan de V V. „Driehuis" tot dusver in hoofd zaak bestaande uit veteranen, is nu ook een afdeeling voor de jeugd verbonden. Deze ad- spiranten afdeeling speelt heden om half 7 als voorwedstrijd van de om half 8 te spe len ontmoeting V. V. DriehuisD. C. IJ. een wedstrijd tegen een elftal van leerlingen van school J. uit IJmuiden. TOONEELAVOND CRISIS-COMITé. De afdeeling Driehuis van het Crisis-comité heeft moeten ondervinden, dat het veel moeite kost de Driehuizer gemeenschap 's avonds uit huis te krijgen. Ze had n.l. Zaterdag j.l. in „De Weyrnan" een tooneelavond georganiseerd met als op te voeren stuk: „Onder één dak" van Fabricius en had voor een en ander de noodige reclame gemaakt. Desondanks was „De Weyrnan" maar bescheiden bezet. De heer Van Heyst opende den avond. Hij dankte ieder voor zijn aandeel in de organi satie en de Driehuizer winkeliers voor hun stoffelijke bedragen voor de te houden loterij. Voorts dankte hij het tooneelgezelschap „Oefening en Ontspanning" uit Amsterdam, ieider de heer Berton te Driehuis voor zijn kostelooze medewerking, alsook de „Three House Boys" voor hun welwillende muzikale medewerking. Hierna rees het scherm voor „Onder één Dak". De Amsterdammers hebben goed spel te zien gegeven, alleen in 't eerste bedrijf had wat vlotter gespeeld kunnen worden. De rol van den ouden vader werd met alge heele overgave door den heer Berton gespeeld. Hij was het toonbeeld van den verstokten boer met zijn dwaze verguizing van het stadsmeisje, welker figuur goed werd uitgebeeld door Mej. Wertwijn. Deze Dora was werkelijk een „schat" en 't speet ons voor Jan, den smidsknecht, dat er niet twee Dora's waren. Een vrouw, zooals zij, kwam hem toe. Inplaats daarvan zat hij opgescheept met Antje, die zijn levenshumor niet naar waarde kon schatten. Liesbeth Mej. Roskam was eveneens een aardige vrouw, terwijl Wolter de heer Blom zich een goed zoon toonde. Zijn aan- geboi-en stijfkoppigheid droeg er niet weinig toe bij, de tragedie tot een goed einde te bren gen en zijn vader een genoeglijken levensavond te bezorgen. De rollen van Jacob, den onderwijzer, de heer Van Eist met zijn keurige volzinnen en zijn vrouw Lena, „de lieve schoondochter", Mej. Berghuis mochten er eveneens zijn. De notarisrol, die den heer Engel was toe vertrouwd, was een ondankbare, maar zij was in goede handen. Een gezellig bal besloot den avond. de aanwezigen voor ham belamg&teMng^yan goede-zang en..muziek fe genieten,., i Te Driehuis zijn hondendressuurwedstrijden gehouden. Deze viervoeter geelt, esa iniet-aan de.öeis VELSEN PERSONALIA. De heer P. Kee voorzitter der plaatselijKe afdeeling van den R.K. bond van technici, St. Bernulphus, is door de algemeene vergadering aangewezen als lid van het hoofdbestuur, JEUGDFANFARE SPEELT OP HET FESTIVAL. Naar wij vernemen zal het Jeugdlanrar»- corps van Kindervreugd, directeur de heer L. van der Hoef deelnemen aan het op Zaterdag 6 Juli a.s. te houden jubileumsfestival van de Harmonie „De Eendracht". MEN WEET ER DUS ALLES VAN. Aangezien het in den laatsten tijd herhaal delijk voorkomt, dat in parken en bosschen toebehoorende aan gemeente of particulieren door onbevoegden meidoorn, brem, lelietjes van dalen en andere bloemen worden geplukt, wordt in het algemeen belang een ieder ge waarschuwd, omdat door de politie in het vervolg streng daartegen zal worden opge treden,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1