IJMUIDEP COUPANT HET NIEUWE AVONDBLAD Hengelseizoen. 20e JAARGANG No. 174 DINSDAG 28 Mtl lyja ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yz cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. /Ule abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verhes van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De Schoolvoeding. Financiëel overzicht. De heer J. Pen. penningmeester van het comité voor Schoolvoeding verzoekt ons opna- nie van het volgende financieele overzicht van de schoolvoeding over het tijdvak van 19 No vember 1934 tot en met 12 April 1935. over een tijdsduur dus van 20 weken of 80 voe dingsdagen. Aanvang 19 November voor plm. 400 kin deren, Met dit aantal doorgegaan tot 12 Jan. 1935. Uitgaven tot 12 Januari 1935 f 874.90. Tijdsduur van 19 Nov. 193412 Januari 1935 7 weken 28 voedingsdagen, wordt per portie 7,8 cent. Vervolgens van 12 Januari 1935 voor pl.m. 600 kinderen. Met dit aantal doorgegaan tot en met 12 April 1935. Uitgaven tot en met 12 April 1935 f 2529,91. Tijdsduur van 12 Januari tot en met 12 April 13 weken 52 voedingsdagen, wordt per portie 8,1 cent. Diverse onkosten betreffende het opknap pen van de keuken (benoodigdheden voor in- ventarisaanvulling en Ioonen) f 80,91. Uitgaven totaal f 874.90 2529.91 80.91 f 3485,72 Ontvangsten totaal 4220,87 Saldo Mei 1935 f 735,15 Momenteel ontvangen 124 leerlingen, ver spreid over alle scholen der gemeente, op advies van dr. L. S. Limborg—Meijer, iederen dag melk. Dit aantal is, indien noodig, voor uitbreiding vatbaar. nieuws van t. v. ij. Dames- en heeren leden van T. V. IJ. maken op Donderdag d-Iemelvaartsdag) een fiets tocht naar Noordwijk. Het vertrek is bepaald 'op 's morgens 8.30 uur van het Kennemer- plein. r 3 's Maandagsavonds wordt weer geoefend op het athletiekterrein. Het bestuur wekt de leden op, trouw te oefenen, daar de compe titie half Juni begint. chr. metaalbewerkersbond. Het door de af deeling IJmuiden van den Chr. Metaalbewerkersboxid ingediende voor stel om wijziging te brengen in de bepalingen voor uitkeering bij invaliditeit is op het de zer dagen gehouden congres te Apeldoorn aangenomen- nieuw hosanna Het Chr. Gemengd Koor „Nieuw Hosanna dir. S. Wiersma. dat reeds jaren op een der feestdagen deelnam aan een der vele zang concoursen in den lande en oorspronkelijk naar Zeist zou gaan, daarna naar Deventer, zal dit jaar niet uitkomen. De vele moeilijke omstandigheden der werkende leden deden bestuur en dirigent besluiten, de voorgenomen plannen niet ten uitvoer te brengen. jaarvergadering van „papyrus" Op de laatst gehouden jaarvergadering van de vereeniging van personeel der papierfa briek „Papyrus", gehouden in Concordia heeft de voorzitter een uiteenzetting gegeven van de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar. De jaar verslagen van penningmeester en secretaris werden onder dankzegging goedgekeurd. Voor de excursie naar een der groote dag bladen bleek zooveel belangstelling te bestaan dat getracht zal worden een tweede excursie te organ iseeren. De aftredende bestuursleden de heeren C. Pels, J. de Rouville en J. Strating werden her kozen. veertig jaar getrouwd. Op 30 Mei a.s. hoopt het echtpaar G. Toon en D. Toon-Pelkes, Piet Heinstraat 37 zijn 40-jarige echtvereeniging te herdenken. inbraakInde r. h. b. s. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de R. H. B. S. De inbreker heeft o.a. een bezoek gebracht aan de leeraarska mer waar een verzameling munten, toebehoo- rende aan een der leeraren wordt vermist. Sporen van inbraak werden niet gevonden, zoodat een door de politie ingesteld onderzoek geen resultaten opleverde. velser zweminrichting. Het aantal baders in de eerste week na de open in e van de Velser Zweminrichting be droeg 101. Het hoogste aantal bezoekers werd ge boekt op Vrijdag 24 Mei nl, 21, het laagste aantal op Maandag 20 Mei 6 stuks. openlucht samenkomst. Hedenavond 8 uur houdt de heer IB. Jen- niinga, evangelist alhier, zijn eerste open- luchtsamenkomst en wel op het Kennemer- plein. ophalen van huisvuil. Huismoeders en andere belanghebbenden maken wii er op opmerkzaam, dat a.s. Don der?- r 'Keme1 v~.ar ts dag) geen '-ui-Tuil zzl worden opgehaald. Dit geschiedt thans in IJmuiden in plaats van Donderdag, a.s. Woensdag en wel des morgens in IJmuiden- Oost tot den watertoren en Woensdagmiddag in het overige gedeelte van IJmuiden. Vigneron-Dahlpatent in Enge land ongeldig verklaard. Belangrijk proces tegen Engelsche reederij en de V. D. Limited. Te Londen heeft rechter Clanson, van de Chancery Division, vonnis geveld in een zaak, die met de grootste belangstelling in de vis- scherij kringen van Grimsby en elders werd gevolgd. De zaak was door de „V. D. Limited" te Lon den aanhangig gemaakt tegen de „Boston Deep Sea Fishing company, Ltd", te Fleetwood. V.D. Limited eischte schadevergoe ding voor het ongeoorloofd gebruiken van een patent op uitvindingen die als verbeteringen op trawl-vischtuig en trawlnetten werden aan gegeven, en dat toegekend werd aan Jean Baptiste-Jos. Alphonse Vigneron, alsmede Vigneron Dahl en Co, en waarvan V. D. Li mited" geregistreerde eigenaars zijn. Gedaagden ontkenden inbreuk op deze patentrechten te hebben gemaakt. Ook Frederick Parkes en Basil Arthur Par- kes van Fleetwood, vereenigde eigenaars van den stoomtrawler „General Birdwood", hadden een verzoek ingediend, waarin werd gevraagd de ,,V. D." patenten ongeldig te verklaren, tot staving waarvan werd beweerd dat bewuste patenten gebrekkig zijn. Verder was er vanwege ,,V. D." een aanvraag tot het patenteeren eener verbetering op hun hoofdpatent. Hiertegen vex'zetten zich de Boston Compa ny en de heeren Parkes. De advocaat der eischers Whitehead, zette de technische bijzonderheden van het patent uiteen. Op dit oogenblik worden drie soorten netten trawls è'enoemd, gebruikt, de beam-trawl, de Otter-trawl, die door een boot wordt gesleept en de „Filet de Boeuf" of „Gangui" die door twee booten wordt gesleept, en die men voor namelijk in de visscherijen der Middelland- sche zee aantreft. De beam-trawl, is enkel geschikt voor klein tonnemaat. De Otter-trawl, die heden door de meeste der grootere schepen wordt gebruikt, heeft zekere nadeelen, die men bij het „Filet de Boeuf" type niet aantreft.- terwijl de „Filet de Boeuf" twee schepen vereischt, die elk een eind sleepen. Welnu, de uitvinding door V. D. gepaten teerd, bestaat uit een vischtuig, waarmede het „Filet de Boef" kan worden gebruikt waar voor één schip volstaat, terwijl het sleepen een minimum van kracht vergt. Een andere uit vinding, die ook als voorwerp van het patent is aangegeven, is een vischtuig dat, voor het visschen op den bodem gebruikt, een grooter strook van den zeebodem omvat, dan met de Otter-trawl en waarbij men ook minder last van slib heeft. Tenslotte wees deze advocaat erop, dat de vangsten met 75 t. h. verhoogden, door aan wending van het „V. D." vischtuig. Hij stipte ook aan, dat door degenen die verleden jaar recht verkregen het patent te gebruiken 28 000 vergoedingen werden betaald. Gedaagden voerden aan, dat zij geen mis bruik of overtreding hadden gemaakt, en dat de klacht van eischers geen steek hield. Hun advocaat Moritz wees er op dat het niet be wezen is, dat het patent nr. 175.824 een be langrijke uitvinding inhoudt. Hij betoogde verder dat Vigneron en zijn mede-eischers in Frankrijk proefnemingen deden, die hen in 1912 het Fransch patent bezorgden. Maar ver der niets. Vervolgens werd aangevoerd, dat het Fransche patent maar een eerste stap was, en dat het zonder de uitvinding van de kraaivoet-bevestiging aan het achterste van de Otter, onvolledig was. Aangenomen dat zulks werkelijk zoo is, welk verband houdt dit met het patent? De vier eerste beschrijvingen van het patent hadden niets met den kraai-voet te maken. Indien dus niets kon worden gedaan zonder den kraaivoet, dan deugden de aanspraken niet. Eischers kwamen in 1920 naar Engeland en verkregen een patent op iets dat reeds acht jaar voordien in Frankrijk was gepatenteerd en dat in Engeland sinds 7 1.2 jaar in het openbaar was bekend. Ten tweede, eischers patenteerden iets in Engeland, dat volgens hun eigen betoogingen zonder nut was. Er werd daar een monopolie gesticht, juist op het oogenblik dat de duur van het eerste patent zou vervallen. Het mo nopolie is dus op onwettige wijze verlengd ge worden. Tenslotte besloot rechter Clanson als volgt De Fransche uitvinding was in Engeland reeds bekend, vóór het eerste patent in Enge land werd genomen. Het eerste patent van eischer is ongeldig. Met één uitzondering zijn de andere patenten ook ongeldig, door gebrek aan bepaling van het ontwetp. Rechter Clanson verwierp de patentrechten van eischers die hij onontvankelijk verklaarde, uitgenomen Nr 210.396, dat een afzonderlijk patent zou uitmaken. Hij beval hunne ongel digheidsverklaring. Het bevel tot ongeldigheidsverklaring zal. nadat drie weken na de uitspraak verstreken zijn aan het Patent Office worden mede gedeeld. Indien eischers in beroep gaan, zal het bevel niet eerder dan na afloop van de beroepszaak worden doorgegeven. nieuw voetpad naar de zuiderpier. Van gemeentewege' is men thans bezig met het aanleggen van een nieuw voetpad van •het parkeerterrein door de ingraving naar de Zuiderpier. Dit voetpad, gemaakt van groote tegels zal dienen tot vervanging van het be staande plankier tusschen de spoorrails, dat mettertijd om practische redenen verwijderd zal worden. T?aa" iren me* het bekoop van het nieuw0 pad meer vrijheid heeft dan bij het oude. waar rnen aan het beloop der spoorrails ver bonden was. zal het mogelijk zijn het nieuwe pad zoodanig te leggen, dat gevaar voor on- derstuiven verminderd wordt. Nu de Junimaand weer nadert Zoekt de brave hengelaar, In het schemer van den zolder Weer zijn vischtuig bij elkaar. Want het kriebelt in zijn visch-kuit En hij voelt pas. dat hij leeft, Als hij 't strakjes met de baarzen Aan den (hengel) stok weer heeft. Laat een ander ballen trappen, Ballen stooten, ballen slaan. Al die sport kan in de schaduw Van zijn hengelsport niet staan. Zijn bal is een malsche deegbal En dien slaat hij aan den haak, Met zijn aas als enkle troefkaart Vindt de visscher zijn vermaak. Strakjes, in den prillen morgen, Gaat hij naar een stille vliet, En hij vischt in troebel water, Helder is *t nu eenmaal niet. Soms heeft hij een harden dobber, Als hij vischcollege loopt, En hij vis a vis zijn visschen, Waakzaam op een „tukje" hoopt. Maar ook dan is hij gelukkig, Want zelfs met zijn grootsten strop: Niets dan schoongesnoepte haken, Haalt hij levensvreugde op. P. GASUS. openen, terwijl ook andere vooraanstaande personen de toezegging gaven, bij de opening tegenwoordig te zullen zijn of op een ander tijdstip de tentoonstelling te zullen bezoeken. Het bestuur koestert den wensch, dat behalve leden en donateurs ook velen, die tot nog toe niet in contact met de Vereeniging kwamen, door een bezoek aan de tentoonstelling blijk zullen geven van hun belangstelling voor dit sociale werk. Uit den aard der zaak moet zulk een eerste expositie op bescheiden schaal wor den opgezet, maar toch durfde men ons de verzekering geven, dat menig eigenhandig ge maakt voorwerp de moeite waard is bekeken te worden en dat ook een eerste kennismaking methet werk dezer Vereeniging een indruk zal vestigen van goeden, degel ijken arbeid in het belang van de rijpere jeugd. De officieele opening der tentoonstelling, welke gehouden wordt in School B, Botha- straat te IJmuiden, vindt plaats op Hemel vaartsdag, des avonds te 8 uur, terwijl de expositie ook de beide volgende avonden, als ook op Zaterdagmiddag 1 Juni, te bezichtigen zal zijn. Om elkeen in de gelegenheid te stel len, het werk der cursisten te aanschouwen, wordt er geen entree geheven. fransche trawler repareert in ijmuiden. De alhier met een lekken ketel binnenge komen Fransche trawler Dauphin Di 1069 zal de schade bij de Hera repareeren. Tentoonstelling Vereeniging voor de Rijpere Jeugd. Mooi resultaat van een wintercursus. Reeds meermalen hebben wij in ons blad me- dedeeilingen gedaan omtrent de Vereeniging tot behartiging van de belangen der rijpere jeugd in de gemeente Velsen, eerst over haar oprichting nu ongeveer een jaar geleden daarna over haar sociale strekking, de wijze waarop zij haar doel tracht te bereiken, het werven van leden en donateurs, de cursussen welke zij dezen winter georganiseerd heeft en uiteindelijk over de tentoonstelling welke eerstdaags als besluit van haar eerste cursus jaar gehouden zal worden. Teneinde ons eens wat nauwkeuriger op de hoogte te stellen van deze tentoonstelling, hebben wij ons gericht tot een der bestuurs leden der Vereeniging, den heer Heybrock. die tevens voorzitter is van het meerendeels uit cursusleiders bestaande tentoonstellings comité. Deze deelde ons in een onderhoud het volgende mede: „Wij staan thans aa.n het einde van onze eerste wintercursussen en het heeft ons be stuur zoo zeer verheugd, dat vele inwoners onzer gemeente ons werk gesteund hebben eensdeels door als lid of donateur dezen ar- bied .in financieelexi zin mogelijk te maken, anderdeels door met opoffering van heel veel vrije uren daadwerkelijken steun te geven als leider of leidster onzer cursussen. Zoo hebben wij in het afgeloopen seizoen kun nen organiseeren een scheepjesbouw-cursus, figuurzaagcursus, weef- en raffia-cursus, tim- mercursus en teekencursus. Van al deze cursussen, aldus vertelde de heer Heybrock ons, kan men op de aanstaande tentoonstelling een keur van grootere en klei nere werkstukken bewonderen en het woord „bewonderen" werd hier niet zonder reden gebruikt, want men zal verbaasd staan bij me nig voorwerp den leeftijd vermeld te zien van hem of haar, die het gemaakt heeft. Dan zal men ook beter dan ooit tevoren kunnen besef fen, van welke groote waarde deze cursus avonden zijn voor de rijpere jeugd, niet alleen omdat hierdoor zoo veel wellicht nutteloos voorbijgegane tijd wordt omgezet in pro ductieve uren van arbeid en genot, maar ook omdat dit werk zob bij uitstek geschikt is om onder de jongeren een liefhebberij te kwee ken, waarvan zij vooral ook in later jaren nog zooveel pleizier zullen ondervinden. De heer Heybrock sprak zijn groote verheu ging uit over het feit, dat ook in de kringen van de hoogste gemeente-autoriteiten belang stelling en sympathie voor het werk der Ver eeniging bestaat, hetgeen wel hieruit moge blijken, dat burgemeester Kwint zich bereid verklaarde, de tentoonstelling officieel te Wij dooden Wandluizen, vlooien, ratten, motten en andere ongedierten, alleen onze tweevoudige methode garan deert U afdoende verdelging onder geheim houding en schriftelijke garantie. ZUIVERINRICHTIN G „RADICAAL", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (AcLv. Ingez. Med.) DRIEHUIS Het ongeval op den Hagelingerweg. De toestand der slachtoffers. Naar wij vernemen, hebben de vier slacht offers van het ongeval van j.l. Zondag, die in het Arxtonius-Ziekenhuis verpleegd wor den allen een rustigen nacht gehad. De toestand van den heer Handgraaf en van den motorrijder Jacobs is echter nog zeer zorgwekkend. Zij zijn nog bijna voort durend buiten kennis. Mevr. J. en Gonnie Schoon maken het tamelijk. Het. meisje heeft echter ernstige brandwonden bekomen. SANTPOORT personaia. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel slaagde mej. G. S. Willems, onderwij zeres aan de Chr. School te Santpoort. kerkelijk leven. Candidaat M. A. Visser te Santpoort, be roepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Schraard, hoopt 16 Juni zijn intrede te doen, na bevestigd te zijn door Ds. H. J. Visser, predikant bij de Herv. Gemeente van de Prov. Ziekenhuizen t.e Santpoort. Saneering in 't bloembollen- bedrijf. Een klagende kweeker. In verband met de heerschende ontevreden heid onder de bloembollenkweekers over de uitbetaling van het door de regeering overge nomen surplus bloembollen en de inning van de roebelasting, vroegen wij een tuin- der-bloebollenkweeker om inlichtingen Deze vertelde ons het volgende: „De regee ring stelde een minimum-verkoopprijs vast voor de bollen. Werd deze prijs op de veiling niet verkregen, dan nam de regeering de bol len over voor 85 pet. van dien prijs. De beta ling zou plaats vinden per Mei 1935. Dezer dagen geschiedde de uitbetaling. Ik had een hoeveelheid bollen ter veiling ge bracht, die tegen den minimumprijs ruim f 700 waard waren. Ze konden dezen prijs niet halen dus nam de regeering ze over tegen 85 pet. van dien prijs, zoodat ik ongeveer f 600 te vorderen had. Doch wat ontving ik per 1 Mei? Om te beginnen betaalde de regeering slechts 60 pet. uit. Hiervan hield zij direct in de volle f 200 roebelasting, die ik betalen moest, plus f 1.50 voor leges. Voorts eischte de veiling ook haar deel nl. 4 pet. voor opslag en 3 pet. voor ophouden, zoodat ik ongeveer f 150 ontving. De regeering zeide onlangs, dat zij bij de nvordering van de roebelasting de noodige soepelheid zou betrachten. Zou het dan om te beginnen niet het beste geweest zijn om ook slechts 60 pet. van de roebelasting in te hou den? En hoe lang zullen we nu nog op de 40 pet. moeten wachten? Het ligt dus voor de hand. dat binnenkort verkoop onder den minimumprijs maar a con tant verwacht kan worden", aldus onze zegs man. r. c. brederode. De proefwedstrijd tusschen een A en een B- elftal van de Zaterdagmiddag-competitie wel ke Dinsdag zou plaats vinden, is nader vastge*. steld op Woensdagavond a.s. op het Brede- rode-terrein. VELSEN Zucht naar sensatie drijft vele Engelsche jongemannen ertoe zich aan te melden voor het Engelsche militaire vliegercorps, dat een groote uitbreiding zal ondergaan. collecteeren onder valsciie vlag. De Commissaris van Politie der gemeente Velsen deelt het navolgende mede: De Burgemeester van de Bilt (U.) maakt bekend, dat zich in April 1935, voornamelijk in de tweede helft van die maand, bij verschil lende goed gesitueerde inwoners dezer ge meente twee vrouwen vervoegden, die qui- tanties aanboden, volgens haar mededeeling afgegeven door de T. B. C. Vereeniging „Zon nestraal" te Hilversum. Deze vrouwen deelden aan het personeel van bedoelde inwoners me de, dat mijnheer of mevrouw al jaren deze vereeniging steunde met een jaarlijksche bij drage, zoodat het in drie gevallen is gelukt de quitantie te innen. Bedoelde quitanties zijn onderteekend met W. Bakker, terwijl als plaatsnaam Zeist wordt genoemd. Bij onderzoek is echter gebleken, dat deze vrouwen niet handelden in opdracht van ge noemde vereeniging. Haar beweringen be rusten op onwaarheid. Op de in deze gemeente aangeboden quitanties kwam steeds een be drag van f 5 voor. Signalement van beide vrouwen: le. ongeveer 40 jaar, flink postuur, roode kleur, gekleed met korten, rooden mantel: 2e ongeveer 28 jaar, slank postuur, bleeke gelaatskleur, gekleed met langen mantel.Geeft voor dat zij genaamd is zuster Werner. Beiden zijn goed bespraakt en onberispelijk in haar optreden. Als verdacht van oplichting verzoekt voor noemde Burgemeester opsporing, aanhouding en voorgeleiding van genoemde vrouwen. de werkloosheid. Jl. Zaterdag waren aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs als werkzoekende ingeschreven 375 bouwvakarbeiders, 295 metaalbewerkers, 39 kantoorbedienden, 24 huisbedienden, 32 houtbewerkers, 29 landarbeiders. 523 vis schers, haven- en transportarbeiders, 679 losse en fabrieksarbeiders en 298 in overige beroepen. Vex-der beneden den leeftijd vaxi 18 jaar: 10 metaalbewerkers. 6 kantoorbe dienden. 12 huisbediendem. 32 losse- en fa brieksarbeiders en 5 in overige beroepen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe- ken bedroeg derhalve 2359. om het kampioenschap van noord-holland. Vorige week werd de partij K. de Jong— K. de Boer gespeeld om het tweede klas kam pioenschap van Noord-Holland. Hoewel de Jong met één stuk vóór groote winstkansen had. faalde hij leelijk. De partij werd afge broken in een gewonnen stelling voor den Zaandammer, die hierdoor wel den kam pioenstitel zal behalen. om het kampioenschap van groot-ijmuiden. Nog zijn de voorwedstrijden niet geëindigd voor alle klassen. Voor de eerste klas zijn reeds vier finalis ten bekend nl. F. Basstra. B. Dxxkel A. Ligt- hart en P. Leyte. terwijl C. Suyk K. de Jong en H. Schaap voor twee plaatsen barrage partijen zullen moeten spelen. Naar alle waarschijnlijkheid zal onze dami'edacteur de heer B. Dukel in verband met familie-om standigheden zich van dit tournooi teiaxg trekken. Voor de tweede klas zijn de finalisten: H. Buis, H. La I-os, Souverein, P. Smit. terwijl voor de overige twee plaatsen nog 6 spelex-s in aanmerking komen. Voor de derde klas zijm bekend: F. Postma, van Straten, Schouten, Klingen, terwijl ook hier ;nog om twee plaatsen .gespeeld moet wordexi. Voor de finale werden reeds de volgende partijen gespeeld: B. DukëlF. Basstra 11' P. Leyte F -o Tweede Klas: H. Laros—P. Smit 20 H. LarosSouverein 1I Buis—Souverein 2Q

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1