BEVERWIJK RAADSVERGADERING Behandeling der begrootingen. Verhooging der Personeele Belas ting en van de belas ting op de vermakelijkheden. Herziening van jaarwedden en loonen van gemeentepersoneel. Dinsdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemees ter H. J. J- Scholtens. Afwezig de heer C. Versteeg. jta vaststelling van de notulen werden her benoemd tot leden van de Schattingscom- riissie voor de Inkomstenbelasting de hee ren F. Ph- Bruan, H. Blom, Th. J. Corne- j-sse »°n D. Teer. Vastgesteld werd het tweede suppletoir ko hier voor de hondenbelasting, dienst 1935. 'op voorstel van B. en W. werd de onderwij zer W. Pieksma overgeplaatst van school no. 2 naar school no. 1 met ingang van 15 Juli en werd eervol ontslag verleend aan mejuffr. A. Smit onderwijzeres aan de o.l. school no. 1 wegens opheffing van haar betrekking. De heer Visser sprak woorden van waar deering voor het onderwijs, dat mej. Smit ge durende meer dan 40 jaren aan de school heeft gegeven. Een voorstel tot wijziging en vaststelling opnieuw van de verordening bedoeld in art. 9 üd i der winkelsluitingswet werd goedge keurd.' Als boekhoudkundige van het Gas- en Elec- triciteitsbedrijf werd aangewezen het Ac countants kantoor Nijst en Co. te 's-Graven- liage. De heer Visser merkte bij de vaststelling van de verordening regelende de bezoldiging van de politie op, dat hij het zeer de vraag vond of het juist is deze salarisregeling aan de Kroon ter goedkeuring voor te leggen althans in dezen vorm. Spr. zou ook het personeel zelf willen hooren. Onjuist vindt spr. het. dat wel de lagere inkomens worden aangetast,, maar niet de hoogere. Door plaatsing der ge meente in een hoogere klasse werden b.v. wel de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger verhoogd. De voordracht van B. en W. wordt goedge keurd, nadat er op gewezen is, dat de hoofd besturen van de politie-organisaties gehoord zijn bij de voorbereiding. Tevens wordt mach tiging verleend om tot aanstelling van een leerling-agent over te gaan. Nadat de raad een adres, te zenden aan Ged. Staten omtrent de samenvoeging der ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin had vastgesteld werd overgegaan tot behan deling van de begrootingen voor het dienst jaar 1935. Algemeene beschouwingen. De heer Bisschop dankte B. en W. voor hun pogingen, om de begrooting sluitend te maken. In het bijzonder verheugde spr. zich over de handhaving van de posten voor voor bereidend onderwijs, kindervoeding, wijkver pleging enz. Spr. achtte het te betreuren, dat de personeele belasting moet worden ver hoogd, maar de raad zal toch de burgerij den grootsten dienst bewijzen, door deze begroo- ting te aanvaarden. De heer Visser wijt de tekorten op de begrootingen van vorige dienstjaren aan de maatregelen der regeering. waardoor een derde van het aantal gemeen ten noodlijdend is geworden. Beverwijk mag zich nog gelukkig prijzen niet daartoe te be- hooren. Het gemeentebelang wordt het beste gediend door er voor te zorgen dat de ge meente niet noodlijdend wordt. Spr. illustreert vervolgens met enkele voorbeelden het ver schil van inzicht, dat omtrent sommige vraag stukken in den Raad bestaat, o.a. ten aanzien van de ziekenfondspremie, het crediet van f 95.000 voor de gaslevering aan Limmen enz. Dc heer Visser had voorts ernstige bedenkin gen tegen het systeem van contra-prestatie voor steungelden en gaf B. en W. in overwe ging, om van dit systeem een zeer spaarzaam gebruik te maken. Spr. verzette zich tegen de voorgestelde sa larisverlaging, waardoor in het bijzonder de lagere inkomens getroffen worden. De hoo gere functionarissen mogen echter niet ont zien worden. Nu de verkiezingen naderen meent spr., dat het zijn nut kan hebben de raadsbesluiten van de laatste vier jaren de.revue te laten passeeren. De V o o r z i 11 e r: „Dat moet u in de kies- vereeniging doen". De heer Visser zag van zijn voornemen met het oog op den tijd, dien hij noodig zou hebben af. Hij hoopte, dat de kiezers bij de a.s. verkiezingen een goede keuze zuller. doen. Mevr. Kern p—H aan voorspelt, dat het den verkeerden kant opgaat, wanneer er maar steeds bezuinigd wordt. Zeer verkeerd acht spreekster het dat omtrent de voorgenomen salarisverlaging geen overleg werd gepleegd met de commissies van overleg. Zeer onjuist vindt zij het, dat de salarissen van burge meester secretaris en ontvanger werden ver hoogd. De radio-distributie had volgens mevr. Kemp een bron van inkomsten kunnen vormen, maar men heeft net zoolang gewacht lot het getij verliep. „Met de regeeringspoli- tiek" zegt spreekster, „gaan we steeds dieper de put in" De heer De Groot is van oordeel, dat de raadsleden werkelijkheidszin moeten hebben. Er zullen offers gebracht moeten worden. Uit de cijfers blijkt, dat de gemeentelijke huis houding zich nog behoorlijk kan redden. De raadsleden zullen kordaat over de moeiiijk- heden moeten heenstappen, om uit de handen 1 van de regeering te blijven. De heer v. Groningen (S.D.A.P.) Is van oordeel, dat de regeering door haar maatre gelen de schuld js van de misère, waarin vele gemeenten zijn gekomen. Spr. verzet zich sterk tegen de aangekondigde salarisverla ging voor het gemeentepersoneel. Ook de heer E ij k i n g is daartegen ge kant. Toen een verlaging dreigde voor de hoo gere ambtenaren werd de gemeente in 'n hoo gere klasse geplaatst. De voorzitter zegt, dat het B. en W. zwaar gevallen is deze voorstellen te moeten doen. Maar er zijn geen betere voorstellen, ook niet van den Raad, die de voorstellen van B. en W. zouden kunnen vervangen. De moei lijkheden zijn het gevolg van "het feit, dat men niet op het juiste moment de bakens heeft verzet. In 1932 was het tekort op de begrooting bijna 100.000 en in 1933 ruim 58.000 en toen reeds liet het zich aanzien wat stond te gebeuren. Inzake de radiodistri butie hebben zich nog geen nieuwe gezichts punten voorgedaan. Overigens achtte spr. het de vraag of de gemeenten, die toegerust zijn met radio-distributie, daarvan wel voor- deelen plukken. Onder de partijgenooten van mevr. Kemp wordt daarover pessimistisch geoordeeld. Als er spoed gemaakt had moeten worden, dan hadden B. en W. dit stellig reeds uit eigen belang te doen. De heer De Groot merkt op, dat de regee ring zeker wel aandacht zou kunnen schenken aan de verlaging van de vaste lasten. Als er vroeger bij de regeering was aangeklopt om werkloozensteun dan zou het tekort in 1932 niet zoo groot zijn geweest. Mevr. KempHaan: Bij de radio distributie heeft men het getij laten verloo p-en, Wethouder Steyn wijst er op, dat destijds een goed plan voor een radio-distributienet is afgestemd. Verder wil spr. opmerken, dat het in 1932 niet zoo gemakkelijk was, om bij de regeering aan te kloppen. Men zou overigens geen hinder hebben van de regeering, wanneer de steun- verleening maar niet de „crime" was. Bever wijk kon rustig draaien, wanneer dat er niet was. Men zal echter alles in het werk moeten stellen, om niet noodlijdend te worden. Die poging is in het belang van de burgerij. Het is wel gemakkelijk, om geen verantwoording te willen dragen, maar de verantwoording om gevaar te loopen noodlijdend te worden is veel grooter. Dan werkt men mede aan het wegnemen van sociale maatregelen. Er is getracht een goede lijn te volgen en men heeft te bedenken, dat B. en W. zich hebben bezig gehouden met op de best mogelijke wijze een sluitende begrooting te krijgen. De voor gestelde verhooging van de personeele belas ting is een kwaad .maar het is niet anders te doen tenzij er voorstellen komen, die de ge meente niet brengen in den rij der noodlij dende gemeenten of die het voorstel van B. en W. kunnen vervangen. Critiek op de re geering heeft hier geen zin. De heer E ij k n g is het niet eens met de voorgestelde salarisverlaging. Deze moet eerst in Georganiseerd Overleg worden behandeld. Daarna werden de begrootingen behandeld. Achtereenvolgens werden na enkele opmer kingen de begrootingen vastgesteld van het Gasbedrijf, waarbij de voorzitter gelegenheid vond hulde te brengen aan den directeur, die op een doortastende manier en met beschei den middelen zijn bedrijf op peil weet te houden; het electriciteitsbedrijf, waarbij de heer Welagen B. en W. verzocht de mogelijk heid te onderzoeken, om personeel met 40 dienstjaren te kunnen pensioneeren vóór den 65-jarigen leeftijd; het slachthuisbedrijf, het bedrijf Openbare Werken; het Grondbedrijf; van den Ophaal- en Stortingsdienst en van de Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Visser brengt enkele gevallen ter sprake, waarbij M. H. naar zijn meening niet op de juiste wijze zou zijn opgetreden. Wet houder Steyn weerlegde voor zooveel mo gelijk de beweringen van den heer Visser. Vervolgens komt de gemeentebegrooting aan de orde, die post voor post werd behandeld. Bij verscheidene posten worden onmerkingen gemaakt, die van weinig belang zijn. Naar aanleiding van een verzoek van de Chr. Vereeniging voor Vacantiebezigheden deden B. en W. op verlangen van den Raad de toezegging het voor dit doel beschikbare sub sidie zoo goed mogelijk te zullen verdeelen De heer Visser bespreekt het subsidie aam* het Roode Kruis Ziekenhuis. Spr. is van oordeel, dat het bestuur medewerking ver leent, om tegen te gaan, wat het volk wil. Dit standpunt keurt de heer Visser af. Hierna werd gepauzeerd. In de avondzitting, waarbij de heer Maters afwezig was, vestigen de heeren Visser, Van Groningen on mevr. KempHaan de aan dacht op het nut van den schooltuin. De voorzitter zegt. dat de tuin in den hui- digen vorm kan blijven bestaan, maar dat geen subsidie kan worden verleend. Verscheidene leden wenden pogingen aan, om subsidies verhoogd of oonieuw op de be- grooting geplaatst te krijgen. Zoo betoogt de heer Out het groote nut en de noodzakelijkheid van de Handelsavond school „De Hanze", de heer E ii king breekt een lans voor de muziekcorpsen. De voorzitter zegt. dat B. en W. op al deze dingen met „bloedend hart" hebben nmeten bezuinigen. Over een voorstel van den heer Van Gro ningen, om een subsidie van f 25 te ver- leenen aan het Instituut voor Arbeiders-ont wikkeling staken de stemmen (66). i Bij de post Werkverschaffing" bespreekt de heer Visser het antwoordt van B en W. on zijn vragen over de werkverschaffing. Het heeft spr. o.m. verwonderd, dat de Com missie, die bestond uit vertrouwensmannen van' de tewerkgestelden, niet meer aan het, werk zijn gesiteld. Hij acht het niet juist, dat- op deze wijze revanche wordt genomen na be ëindiging van het conflict. Voorts hoopt spr., dat er naar nieuwe objecten zal worden ge zocht. De Voorzitter merkt op. dat het for meel de weg is, om bij verdere bespreking van beantwoorde vragen een interpellatie aan te vragen. In deze gemeente is met de werkver schaffing heel wat bereikt. Wanneer er inci denten geweest zijn, dan zijn B. en W. daar door een ervaring rijker geworden. Mochten zich weer zulke dingen voordoen, dan zullen B. en W. zeer streng optreden tegen degenen, die van kwaden wil zijn en die door hun op treden de bona-fide werklieden en hun gezin nen treffen. Dan zullen andere maatregelen worden genomen dan nu. Voor andere werkobjecten zijn B. en W, rusteloos bezig en dat zal ook blijken uit bin nenkort in te dienen plannen, waaronder ook de verbetering van het Zijkanaal A en van het Geniesluisje zal zijn. Het voorstel van B. en W. om het aantal opcenten op de Personeele Belasting te ver- hoogen tot 140 wordt met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter merkt op, dat deze be lasting hiermede eigenlijk „buiten haar oevers" is getreden. B. en W. hopen zoo sooe- dig mogelijk van de dwalingen huns weegs op dit gebied terug te kunnen keeren. Deze hooge personeele belasting is zeer nadeelig voor de ;emeente. Vermakelijkheidsbelasting. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om de vermakelijkheidsbelasting van 15 op 20 pet. te brengen is een verzoek ingekomen van den Ned. Bioscoopbond, om dit voorstel niet aan te nemen. De heer v. Groningen meent, dat de verwachting van een meerdere opbrengst van f 1500 niet in vervulling zal gaan. Het bios coopbezoek zal nog meer afnemen. Den heer Visser komt het gevaarlijk voor dit voorstel aan te nemen. De heer Welagen wil de bioscopen buiten dit voorstel laten. Verder merkt spr. op. dat de theaters elkander geducht bestrijden door de filmhuur op te drijven. Spr. doet een voorstel om de verhooging niet op het bioscoopbedrijf toe te passen. Wethouder Steyn acht het wel verant woord, dat het, uitgaande publiek in het tekort bijdraagt. Het is beter het resultaat af te wachten en met Januari de zaak nog eens te bekijken. De heer Welagen trekt zijn voorstel in, wanneer de raad op deze zaak over een half .jaar kan terugkomen. De heer Visser vindt het niet- raadzaam een proef te nemen. Spr. dient het voorstel van dein heer Welagen opnieuw in. Dit voorstel wordt met 57 stemmen verworpen. (Voor mevr. KempHaan en de heeren Visser, Van Groningen, Welagen en Eyking). Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Het voorstel van B. en W. om een algemeene herziening der jaarwedden en loonen van het gemeentepersoneel in studie te nemen ont moet bestrijding bij de heeren Eijking, Wela gen e.a.. De Voorzitter en wethouder S t e ij n wijzen er op, dat deze post reeds twee jaar op de begrooting staat, doch de salarisverlaging is toen niet doorgevoerd, omdat er nog eenige meevallers waren. Deze zaak zal echter eerst in het Georgani seerd Overleg worden gebracht en eerst daarna zal den Raad het voorstel tot salarisherziening bereiken. Het voorstel van B. en W. werd met 84 stemmen aangenomen. (Tegen mevr. Kemp Haan, en de heeren Eijking, Visser, van Gro ningen De begrootin-g wordt daarna vastgesteld met 102 stemmen. Tegen stemmen mevr. Kemp Haan en de heer van Groningen. Zij sluit voor den gewonen dienst in ontvangsten en uitga ven met een bedrag van f 1.189.304,80. Kapitaaldienst f 382.856,33. De voorzitter doet vervolgens mede- deeling van emissies van Ged. Staten houdend goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Aan mej. J. G. Maschhaupt wordt op haar verzoek met ingang van 1 Juni ontslag ver leend als leerares, aan de gemeentelijke huis houd- en industrieschool. De vergadering wordt hierna gesloten. NAAR ZEE. Het Centraal Genootschap van Kinder-, Herstellings- en Vacantiekolonies zal op 24 Juni een aanvang maken met- de dag-uit zendingen van kindeven naar Wijk aan Zee. HET MEISJE MET I)EN BLAUWEN HOED. Op Hemelvaartsdag brengt het Kennemer Theater een reprise van de Nederlandsche film „Het meisje met den blauwen hoed". Deze film. die bij haar vorige vertoon ingen groot succes oogstte, wordt gedraaid in de voorstellingen van 2.30, 5 en 8 uur. CIRCUS „IIENNY". Het Nederlandsche Circus „Henny" heeft zijn verblijf in Beverwijk nog wat verlengd on znl ook op Hemelvaartsdag nog een twee tal voorstellingen geven. Daarbij wacht den Beverwijkers een bij zondere attractie. De directeur de heer Teu- teberg. bekend om zijn paardendressuur, zal namelijk in een dag het paard van den heer Schuitemaker, den besteller van de Ned Spoorwegen, africhten. Het- Beverwijksche paard, van welks bijzondere intelligentie wij onlangs reeds eenige staaltjes vermelden, zal Donderdagavond tijdens de voorstelling van circus Henny optreden. GOUDEN ZAKEN-JUBILEUM. De bekende loodgieterszaak van de firma Honig zal op 15 Juni vijftig jaren bestaan. De zaak heeft zich in die halve eeuw zeer uitgebreid, maar zij is toch altijd in het zelfde pand. Meerstraat hoek Gasthuissteeg gevestigd gebleven. GEEN KERMIS, MAAR WEL POFFERTJES. De alhier goed bekende poffertjes- en wa felkraam van den heer Loggen zal van Pinksteren af weer standplaats hebben op het terrein van de Beverwijksche Export- veiling op het Stationsplein. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 28 Mei 1935. Prijsnoteerïng: Soinazie per kist 1630 Sla per kist 35105 Postelein per kist 2528 Wortelen per bos 6—10 Rabarber per bos 23 1 2 Raaostelen per bos 12 Radijs oer bos 12 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 34 Bloemkool le per stuk 810 Bloemkool 2e oer stuk 57 Tomaten per K.G. 1420 Peuten per K.G. 60 Dikke boonen per K.G. 50 Asperges le wit per bos 2n26 Asperges 2e wit per bos 1012 Asperges le blauw per bos 1417 Aardbeien per doosje 16—22 Het overzicht van de groentenveiling. ZOMERWEER BRENGT DALENDE MARKT. De gang van zaken had voor de afgeloo oen week al een heel eigenaardig verloop en hewiist nog weer eens, hoe wisselvallig de handel soms kan zijn. Een vergelijking met de prijzen van de meeste producten van slechts enkele dagen terug geeft daar een duidelijk beeld van. Een sterke inzinking viel vooral waar te nemen ot> Dinsdag 28 Mei toen een beduidende verlaging intrad, die misschien ook wel voor een groot gedeelte is t^e te schrijven aan den ongewonen veilings- 1 da e die tengevolge van den feestdag ver- -r-Vioven moest worden. Sla had o^d^nVs rte flinke aanvoeren ech ter het minst te liiden van nrijsdaling en was gereseld ^osr voor behoorlijke prijzen te verhandelen Voor dit. product bleven de mijzen nog 't meest standvastig en 't maak te tegenover andere producten een gunstige uitzondering. De noteeringen van goede kwaliteit zonder gebreken schommelden zoo ongeveer naar soort van 36 ct. per stuk, Spinazie heeft zich lang weten te hand haven en kwam in het laatst der vorige WOENSDAG 29 MEI '1935 week nog aan redelijke prijzen maar kwam de laatste dagen vooral, nu het weer warmer wordt tot lagere noteeringen. Op de laatste veiling was alleen voor extra mooi goed nog eenige aandacht doch verreweg het grootste edeelte bleef onverkocht. Postelein waarvan de noteeringen in het begin dezer week nog stonden van 4560 ct. liep terug tot een prijs van 2530 ct. per kist. De Asperge waarvan de prijzen toch meest al op laag peil stonden maakten deze week al een bijzonder slecht figuur. Prijzen van 2025 ct. soms enkele centen hooger zijn niet loon end te noemen temeer daar de mindere soorten ook voor bespottelijk lagen priis van de hand gaan. Bloemkool was geregeld iederen veilings dag ruimschoots vertegenwoordigd. Eerste soort maakten vorige week nog prijzen van 1420 ct. de Inzet was deze week van 1216 en daalden op de laatste veiling tot ten hoogste 10 ct. per stuk. Ook de mindere soorten staken thans zeer ongunstig af in prijs. Rabarber waarvan wij den laatsten tijd, wat de nrijzen betreft, nu juist niet verwend waren bleef zoo ongeveer dezelfde prijzen handhaven die meestal wisselden naar kwa liteit van 23 12 ct. per bos. Bospeen waarvan het aanbod steeds groo ter wordt bewoog zich in prijs voor goede soort van 1012 ct. ofschoon ook voor dit nroduct op de veiling van Dinsdag voor de mindere soorten de prijzen nogal gedrukt waren. De aanvoer van tomaten wordt zoo gelei- *]"k aan iets grooter ofschoon tot nog toe de oartiities toch nog beperkt bleven. Naar mate het aanbod iets ruimer werd liepen de noteeringen echter ook steeds terug. Het zelfde geldt ook voor komkommers waarvan de aanvoer zich nog tot geringe kwantums bepaalt. In de f mi taf deeling zijn het. nog altijd aPeen aardbeien waarvan thans echter mooie parijen worden aangevoerd. In de Berlijnsche Universiteit werd in een bijeenkomst den 25sten sterfdag van den grooten medicus Robert Koch herdacht. FA ILLISSEMENTEN. De Arrondisscments-Rechtbank te Haarlem heeft 28 Mei de navolgende faillissementen uitgesproken; K. Kee, schoenmaker wonende te Bever- wük. Peperstraat 33. Curator Mr. E. J. van Tuinen, Beverwijk. Jac Stoelman, rietwerker, wonende te tr^nrlem. G O Gracht 27 a. Curator Mr, H, J. Hoppe. Haarlem. Peetje Vonhof. winkelierster in chocolade artikelen, wonende te Haarlem. Kruisstraat 27. Curator Mr. A. C. F. Hendrikse. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top. De navolgende faillissementen werden op geheven wegens gebrek aan actief: N.V. Eerste Bloembollenpreparatie en Cul tuurmaatschappij, gevestigd te Heemstede. Curator Mr. C. Blankenvoort, te Haarlem. F. Hekker, bloembollenkweeker, wonende te O verveen. Curator Mr. J. H. van Gelderen te Haarlem. Ed. Fennell. caféhouder, wonende te IJmui- den. Bik en Arnoldkade 12. Curator Mr. L. G. van Dam, te Haarlem. C. Cr. F Maaskant, koetsierbesteller, wo nende te Hi'legom. Stationsweg 234. Curator Mr. mevr. E. J. Scheltema Con- radi, te Haarlem. H. Cnossen. reiziger, wonende te Haarlem, Ged. Schalkburgergracht 81. Curator Mr. J. van der Vegt. Beëindigd wegens het verbindend worden, der uitdeelingslijst werden de navolgende faillissementen. J. H. Rekoert, wonende te Haarlem. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem J. P. de Klerk, pensionhouder en uitgever, wonende te Bloemendaal. Curator Mr. Jhr. W. A. Baud te Haarlem. C. A. van Zanten, bloembollenhandelaar, wonende te Heemskerk. Curator Mr. A, Beets te Haarlem. Dr. Ing. W. Meester, thans wonende te Am sterdam. Curator Mr. Mej. Kluitman te Haarlem, J. Maussen, wonende te IJmuiden-Oost. Curator Mr. A. W. Hellema. Mr. H. A. M. Smits, alhier, werd als advo caat en procureur bij de Haarlemsche Recht bank toegelaten en beëedigd. CONCERT IN HET PARKHERSTELLINGS OORD. Zaterdagmiddag 1 Juni geeft het dameskoor onder leiding van mevrouw M. Sybrandi Halberstadt. een concert voor de patiënten van het Park-Herstellingsoord in Haarlem- Nooi-d. Het koor. dat composities ten gehoore brengt van Beethoven, Mozart, Schubert, Bargiel. Haas, Averkamp en Zagwijn, wordt :p de piano begeleid door de pianiste, mejuf frouw Jikke Heyselaar, die als soli een Prélude en Wals van Chopin zal spelen. Mevrouw A. RoerschSemeyns zal vroolijk Proza voor dragen. HOLLAND—AMERIKA LIJN Drechtdijk Vancouver n. -Rotterdam 25 van Los Angeles. Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver 26 te San Francisco. Beemsterdijk New-York naar Rotterdam 27 te Chester. Veendam 28 van New-York te Rotterdam. Nictheroy 23 v. Vancouver te Hoek v. Holl. HALCYONLIJN Vredenburg 28 van Narvik te Vlaardingen. Stad Zaandam 27 van Vlissingen te Savona. taai' Makri. Stad Arnhem 26 van Rotterdam te Bagnoli naar Melilla. Stad Amsterdam 26 v. Vlaardingen te Porto Ferr«^ naa- Seriphos. HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein 27 van Rotterdam te. Beira, strekt 29 naar Rotterdam. Boschfontein (uitreis) pas.. 27 Ouessant. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Helder (thuisreis) 28 te Havre, vertrekt 28 tn.m.) naar Rotterdam. Aüistelkerk 28 v. Hamburg te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 28 v. Algiers te Amsterdam. Ajax 27 van Odense naar Stettin. Amazone 27 van Danzig naar Kopenhagen. Boskoop Chili naar Amsterdam 27 van Liver pool via Antwerpen. Cej-es 27 van Varna naar Constantza. Irene 28 van Guatemala te Amsterdam. Luna 27 van West-Indië te New-York Orestes 27 v. Rotterd. te Amsterdam (verb.) Orion 27 van Yerakini te Cavalla. Pluto Hamburg n. Gothenburg p. 28 Hol ten au. Simon Bolivar 28 v. Barbados te Amsterdam. Theseus 28 van Stettin te Amsterdam. Ulysses 27 van Salonika naar Izmir. Venus 27 van Messina naar Palermo. Saturnus Rotterdam naar Tanger 27 (12.51 v.m.) 92 mijl Z.O. van Land's End. Orpheus Rotterdam n. Pasajes p. 27 Oues sant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 28 van Amsterdam naar Hamburg. Maasland (thuisreis)' 27 (11.42 v.m.) 320 mijl Z.Z.W. van Land's End, 30 (9 v.m.) te IJmui- den verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk (thuisreis) 28 van Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitreis) 28 (11 v.m.) van Tanger. Indrapoera (uitreis) 27 te Belawan. Kedoe (thuisreis) pass. 28 Gibraltar. Kota Tjandi (thuisreis) 27 te Londen, vertr. 28 (5 n.m.) van Londen. Kota Gede (thuisreis) 28 (n.m.) v. Londen. Baloeran (uitreis) 28 v. Gibraltar. ROTTERDAM—ZUTD-AMERIKA LIJN Aldiba (thuisreis) 26 van Montevideo. Alcyone (uitreis) 27 te Montevideo. Alchiba 29 (3 v.m.) van Buenos-Ayres te Rotterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (uitreis) 28 te Port Said. Enggano 25 van Padang naar Tjilatjap. Poelau Bras 23 v. Amst. n. Batavia via Ant werpen STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polydorus 28 v, Batavia te Amsterdam. Theseus (Eng.) 28 v. Batavia te Amsterdam. Clytoneu.s Batavia n, Rott. 27 te Suez. City of Bristol Japan n. Rott. 26 v. Co lombo. Antenor Japan n. Rotterdam 26 v. Osaka. Patroclus Japan n. Rott. 28 v. Aden. Memnon Japan. n. Rott 27 te Singapore. Deucalion Japan naar Rotterdam via Lon den 27 (9.10 v.m.) 330 mijl Z. van Land's End. Pooische handelsvloot. De Pooische handelsvloot telde op den eersten dag van het loopend jaar 86 schepen met 66.000 bruto register ton inhoud. Van deze waren er 24 groote schepen met 63.000 ton, zoodat de rest van den tonnenmaat verdeeld is over kleine schepen, hoofdzakelijk kust vaarders. Weer in de vaart. Het stoomschip Eemland van den Kon. Holl. Lloyd, dat sedert zijn aankomst op 1 April jongstleden te Amsterdam werd opgelegd, is weer in de vaart gebracht en in ballast naar Hamburg vertrokken om daar te laden voor Zuid-Amerika. Aanstaanden Zondag komt het stoomschip te Amsterdam terug om de lading 'e completeeren, waarna het a.s. Woensdag zal vertrekken. Noorsche visch cn Amerikaansch fruit. Een Noorsche expeditie van drie schepen zal bij IJsland ter haringvisscherij vertrekken. De vangst zal naar Noord-Amerika worden ver scheept tegen inruiling van Amerikaansch fruit, waarvoor de regeering een waax*de van 300.000 Kronen als transactie heeft toegestaan. AANGEKOMEN. 27 Mei: Lingestroom s.s. Bristol Prinses Juliana m.s. Rotterdam Wal Ion ia s.s. Gothenburg Texelstroom s.s. Liverpool Vulcanus s.s. Midd. Zee Orestes s.s. Midd Zee U-ene s.s. West Indië Mei: Thriantha m.s. Great Yarmouth Voorwaarts hls. Rotterdam Theseus s.s. Stettin Monkstone s.s. Swansea Simon Bolivar s.s. West Indië Bushwood s.s. Gdynia Ask s.s. Heraösand Geziena m.s. Londen Laurent Meews m.s. Houston Jolly Nights m.s. Dover The Sultan s.s. Queenboro Polydorus s.s. Ned. Indië VERTROKKEN. 27 Mei: Ganter s.s. Kotka Skoger m.s. Kragero Ransdorp m.s. Brussel Regin s.s. Bremen Ashlea s.s. Hamburg Flore s.s. Brussel Southgate s.s. Cardiff Beijerland s.s. Seaham 22 Mei: Magne m.s. Smögen Wirma s.s. Browhead Eemland s.s. Hamburg Melrose s.s. Leith BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Mei. Overleden 25 Mei: W. P. van Munster, 58 j., Leidschevaart: M. A. Post. 51 j., Weltevreden- plein; G. de Gooiier—Glazemaker, 94 j., Leid- schestraaA.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5