Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK De bouw van het Witte Kruis- gebouw met badhuis. Een vlotte samenwerking. poor een bijzonder vlotte samenwerking van Burgemeester en Wethouders van Beverwijk en den directeur van Openbare Werken met het Bestuur der plaatselijke afdeeling van de «H Vereen. Het Witte Kruis en zijn architect den heer Meyran, kon nog Zaterdag 1 Juni aan den heer J. M. Tromp, aannemer alhier, laagste inschrijver bij de aanbesteding van 30 April j.l.» de bouw worden opgedragen van het nieuwe Witte-Kruisgebouw met badhuis aan de Baanstraat. Toen 28 Mei j.l. de goedkeuring van het hierop betrekking hebbende raadsbesluit door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland af kwam is onmiddellijk de nieuwe begrooting door den architect Meyran vastgesteld en over ig gepleegd met den laagsten inschrijver bij de aanbesteding in verband met de aange brachte verbeteringen. Deze stelde als gevolg hiervan op 31 Mei zijn nieuwe inschrijvings som vast op f 31.780. (Eerste inschrijving f 30.875). Op 1 Juni werd B. en W. gevraagd de aan gebrachte wijzigingen en de nieuwe inschrij vingssom goed te keuren, waartoe reeds in de mdfgenvergadering van dienzelfden dag van dit College besloten werd. Hierop is Zaterdag middag door het Bestuur van het Witte Kruis besloten, den heer Tromp de opdracht tot uit voering van het werk te verstrekken. Deze is hiermede Maandagmorgen 3 Juni half tien begonnen. Wanneer de bouw ongestoord kan doorgaan zal het mogelijk zijn op 1 December a.s. het nieuwe Witte-Kruisgebouw met badhuis te openen. Het gebouwtje van de Speeltumvereenigmg Beverwijk" is reeds afgebroken. Het zal door de welwillende medewerking van het bestuur der Speeltuinvereeniging door het Witte Kruis als bergplaats voor materialen worden ge bruikt. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 3 Juni 1935. Spinazie per kist 16—50 cent. Sla per kist 2060 cent. postelein per kist 20—28 cent. Wortelen per bos 714 cent. Rabarber per bos 12 1/2 cent. Raapstelen per bos 12 cent. Radijs per bos 23 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 57 cent. Uien per bos 3 cent. Bloemkool le soort per stuk 1016 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 68 cent. Tomaten per K.G. 1420 cent. Peulen per K.G. 5054 cent. Snijboonen per K.G. 52—55 cent. Asperges le soort wit per bos 20—25 cent. Asperges 2e soort wit per bos 610 cent. Asperges le soort blauw per bos 1216 cent. Asperges 2e soort blauw per bos 912 cent. Komkommers per stuk 47 cent. Aardbeien per doosje 1528 cent. UITSTAPJES VAN DE MEISJES- VEREENIGING. De meisj es-vereeniging „Ora et Labora" zal Woensdag 3 Juli een bezoek aan de Wereld tentoonstelling te Brussel brengen. Ook zullen eenige leden van 17 Juli in Lochem logeeren. BEVOLKING. Ingekomen personen: J. C. Hensen en gezin, mach. bankwerker, van Wijk aan Duin, Deken Waarestraat 35. R. Grapendaal en gezin, tuinder, van Wijk aan Duin, Groenelaan 21. W. C. Schelvis en gezin, grondwerker, van Wijk aan Duin, Gr. Houtweg 85. P. Korens en echtgen., zonder ber., van den Helder, Scheybeecklaan 5. J. H. G. van der Waal en gezin, schilder, van Wijk aan Duin. Adrichemstraat 41. Wed. Van Riessen geb. Groot, zonder ber., van Wijk aan Duin. Jan Alsweg 15 Th. J. Bakker en gezin, bloemenkoopman, van Zaandam, Begijnestraat 6. C. Giesberg, zonder beroep, van Wijk aan Duin. Wijkermeerweg 63. T. M. Bosman geb. De Waard, geh. met E. Bosman, zonder beroep, van Velsen. Munni- kenweg 35. Vertrokken personen: J. Winkelhuijzen en gezin, bloemist, naar Wiik aan Duin, Arendsweg 91. B. G. van der Wensch en gezin, schilder, n. Amsterdam, Preangerstraat 15 I. J. Hoogewerf, huishoudster, naar Heems kerk, C. van Assendelftstraat 11. J. P. H. Commandeur, bakker, naar Limmen, Rijksstraatweg. H. Pasma, zonder beroep, naar Rotterdam, Schiedamschedijk 47. Wed. Spruit, geb. van Maasdam, zonder ber., naar Wijk aan Duin, Verlengde Groenelaan 150. C. Winter en gezin, bakker, naar Wijk aan Duin, Arendsweg 43. A. Spring in 't Veld, dienstbode, naar Vel en. Walravenstraat 26. D. Smit, zonder beroep, naar Wijk aan Duim Verl. Groenelaan 146. G. J. Haver en gezin, metselaar, naar Wijk aan Duin, Arendsweg 133. A. A. Th. Fortgens, apotheker, naar Velsen, J. Kostelijklaan 1. Jaarvergadering Roode Kruis. Bevredigende gang van zaken. Maandagavond hield de plaatselijke afdee ling van het Ned. Roode Kruis in het Ken- nemer Hotel haar jaarvergadering. De voorzitter. Ir. A. H. Ingen Housz ver welkomde in zijn openingswoord in het bij zonder het lid van verdienste Dr. D. A. Boon en herinnerde er daarbij aan. hoe Dr. Boon de afdeeling steeds met raad en daad heeft terzijde gestaan. Onder instemmend applaus uitte spr. den wensch, dat het bestuur nog vele jaren van zijn adviezen zou mogen pro fiteered Op verzoek van het hoofdbestuur, dat het huishoudelijk reglement juridisch nader had onderzocht, werden in verschillende ar tikelen wijzigingen aangebracht, zoodat het huishoudelijk reglement thans in alle opzich ten overeenstemt met de statuten. De secretaris, de heer G. W. P. Stouten- beek, bracht vervolgens het jaarverslag uit. dat nog was samengesteld door Dr. D. A. Boon. In dit op keurige wijze samengestelde jaaroverzicht herinnerde de toenmalige se cretaris aan de in 1934 te Beverwijk gehou den algemeene vergadering van het Ned. Roode Kruis. Het ledental van de afdeeling liep iets te rug en daalde van 106 tot 95. Ook het aantal leden van het ziekenhuisveroleegfonds daal de en kwam van 1562 op 1407. Het ziekenhuis bewees ook in 1934 weer in een lang gevoelde behoefte van de heele streek midden-Kennemerland te voorzien. Het aantal opgenomen patiënten was 496 (vorig jaar 473) met 12250 verpleegdagen. (Vorig jaar 11172). Het aantal rustzoekende dames in het Rust huis was 26 met 1379 (v. j. 815) verpleeg dagen. De voorzitter roemde de wijze, waarop Dr. Boon steeds de jaarverslagen had verzorgd. Spr. deelde mede. dat mej. H. R. Lijesen als penningmeesteresse van de afdeeling zal fun- geeren. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek, dat de ontvangsten van de afdee ling in totaal f 1368.44 hadden bedragen en de uitgaven f 976.74. saldo f 391.74. De rekening van het Roode Kruis Zieken huis vermeldde aan ontvangsten in totaal f 60938,14, waaronder f 40602,86 aan ver- pleeggelden. Een bedrag van f 1299 werd ge reserveerd voor de dekking van een eventueel nadeelig saldo in 1935. Bij monde van den heer A. Deegenaar ver klaarde de controle-commissie boeken en be scheiden volkomen in orde te hebben bevon den. In aansluiting op dit rapport deelde de voorzitter mede, dat door het hoofdbestuur, nadat het afdelingsbestuur daartoe gaarne zijn toestemming had gegeven, het accoun tantskantoor Mr. Knol te Leiden, dat zeer speciaal werkzaam is op het gebied van con trole van ziekenhuis-administraties, op dracht had gegeven de administratie van de afdeeling te controleeren. In het accountantsrapport werd o m. op gemerkt, dat het beheer van het ziekenhuis zakelijk en correct werd gevoerd. De voorzitter hoopte, dat door deze ver klaring geruchten, als zou het bestuur be zwaar hebben tegen controle der admi nistratie, voor goed den kop zouden zijn in gedrukt. In de controlecommissie voor 1935 werden benoemd de heeren Deegenaar, Piso en Ir. Telders. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Th. Winter als bestuurslid herkozen. Vervolgens werd aan de vergadering een bestuursvoorstel ter goedkeuring voorgelegd betreffende een uitgave op de kapitaalreke ning voor de aanschaffing van een nieuwe Röntgen-inrichting. waarvan de kosten wen den begroot op f 7200 en van een electro cardiograaf voor hartziekten, waarvoor f 1000 noodig is. In zijn toelichting zei de voorzitter o.m., dat door een regeerxnesbes1uit inzake de veilig heidsinrichting herziening van de huidige installatie noodzakelijk was gebleken. Een grootere installatie opent ook meer medische perspectieven en mede op grond van de gunstige resultaten van het afgeloo- pen jaar kwam het bestuur met vrijmoedig heid met deze voorstellen. Voor deze uitgaven behoeft niet geleend te worden. Het bestuursvoorstel werd met al gemeene stemmen aangenomen. De voorzitter lichtte daarna het voorstel toe, om over te gaan tot royement van een lid. Spr. memcreerde. dat in den laatsten tijd een actie tegen het ziekenhuis werd gevoerd, die door het bestuur zeer ongewenscht en uitermate schadelijk voor het ziekenhuis werd geacht. Spr. liet de tegen de bestuurs leden aangevoerde persoonlijke grieven in het midden. Namens het bestuur stelde hij voor het lid J. P. Schelvis te royeeren, omdat zijn optreden als lid van het z.g.n. comité van actie in hooge mate schadelijk voor het ziekenhuis werd geacht. Deze geheele affaire is in onderzoek bij de justitie en hangende dit onderzoek wenschte spr. zich van verdere beschouwingen te onthouden. De heer J. P. Schelvis, hierna het woord verkrijgend had gemeend, dat dit royement een van de drie heeren Maters, Winter of Stoutenbeek zou gelden. Ook dat zou echter volgens spr. niet op zijn plaats zijn geweest, evenmin als voor hem. omdat het justitio neel onderzoek nog niet geëindigd is. Gaarne vernam spr. de reden, waarom hij voor dit royement als zondebok is uitgekozen. Spr. vertrouwde er op, dat de leden wel zouden weten voor wien de „bezem", die spr. wilde hanteeren noodig is. De voorzitter: Omdat u lid is van het comité van Actie, dat de belangen van het zieken huis in ernstige mate schaadt. Met 18 stemmen voor en 1 blanco sprak de vergadering zich voor het royement uit. De heer Schelvis verliet daarna de verga- 1 dering. Als gevolg van de actie hadden zich 5 nieuwe leden aangemeld. Het bestuur stelde zich voor leden, die zich op deze wijze aan melden. niet aan te nemen. De vergadering ging met dit standpunt accoord. Op een vraag van den heer C. Dingier of het bestuur voornemens was stappen te on dernemen tegen de gevoerde actie. b.v. door eveneens een openbare vergadering te beleg gen. antwoordde de voorzitter, dat de be doelde actie alleen met gemeene verdacht makingen wordt gevoerd. Spr. meende, dat de afdeeling in geen geval tot dat peil moet afdalen. De vergadering werd hierna gesloten. „NUCHTER FEEST VIEREN". Door de zeven samenwerkende geheel onthouders-organisaties is aan B. en W. van Wijk aan Duin verzocht om gedurende de feestweek twee doeken te mogen aan brengen met de opmerking /Nuchter feest vieren". Adressanten meenen dat, daar feestvieren en alcoholverbruik helaas vaak nog hand aan hand gaan, het huns inziens goed is het publiek hiervoor te waarschuwen. KENNEMER WANDEL CLUB. Zaterdag 1 en Zondag 2 Juni j.l. werd door 16 leden van de K.W.C. deelgenomen aan de Bondswandeling van 35 K.M. te Am sterdam, van de Ned. Wand. Org. Allen vol brachten in de beste conditie dezen tocht en ontvingen de fraaie N.W.O. herinnerings medaille. De vereeniging ontving 'n groeps- prijs. DE TENNISCOMPETITTE. De laatste Zondag van de tenniscompetitie kenmerkte zich door een buitengewone drukte op de Duinwijckbanen, een drukte die zich vooral concentreerde rond de baan waar T.O.P. IAlkmaar-Heiloo bekampte. Wat velen hoopten is inderdaad werkelijkheid ge worden. T.O.P. heeft met 53 gewonnen en is daardoor op het nippertje aan degradatie ontsnapt. Velserbeek I won met 53 van Heemstede n. terwijl Verserbeek II en T.OP. n resp. van Bonzo en K.A.T. II met 53 en 62 verloren. Het Tennistournooi op de Duinwij ckbanen zal dit jaar gehouden worden van 31 Augus tus t/m 8 September. NIET NAAR DE WERELDTENTOONSTELLING Door te geringe deelneming gaat het bezoek van het personeel der Beverwijksche Conser- venfabriek aan de Wereldtentoonstelling te Brussel niet door. MARKTBERICHTEN. Noteering van den 3en Juni 1935. Spinazie per kist f 0.30f 0.70 Postelein per kist f 0.13f 0.24 Andijvie per kist f 0.85f 1.10 Raapstelen, 100 bos f 1.50f 2 Radijs, 100 bos f 3f 4 Wortelen per bos f 0.07f 0.11 Komkommers per 100 f 3f 9 Asperges wit per bos f 0.20f 0.24 idem blauw per bos f 0.07f 0.15 Aardarmelen, klei per K.G. f 0.05f 0.08 ld. zand per K.G. f 0.09 Peulen per Kilo f 0.70 Bloemkool per 100 f 6f 12 Uien per Kilo f 0.09 Sla per kist f 0.40f 0.60 Rabarber per 100 bos f 1.50f 3 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.04f 0.05 Appelen per Kilo f 0.35 Aardbeien per doosje f 0.18f 0.24 WIJK AAN ZEE De jaarlijksche schouw over de wegen enz. zal worden gehouden op Maandag. 17 Juni a.s.; een eventueele herschouw 14 dagen later. COLLECTE. Aan het Comité van Actie voor Zonnestraal te Beverwijk is vergunning verleend tot het houden eener collecte ten bate van het „Zon- nestraal-verpleegfonds" op het strand dezer ;emeente op Zaterdag 22 Juni. PROPAGANDA-VERGADERING. 11 Juni zal in het café van den heer L. Schipper een propagandavergadering gehou den worden uitgaande van de S.D.A.P. De heer W. van Dok zal een rede houden over platte- landsarmoede en de a.s. Raadsverkiezing. FEESTCONCERT. Woensdagavond wordt op het concourster rein een feestconcert gegeven door de Patro naatsfanfare uit Castricum, dirigent de heer P. Kuij. HET ZOMER-TENNISTOURNOOI. Het tennistournament georganiseerd door de N.V. Sportex zal dit jaar gehouden worden van 511 Augustus. BRANDMELDING. Onderstaande perceelen zijn thans voorzien van een bord met opschrift „Brandmelding" zoodat bij eventueel voorkomende branden men zich aldaar kan vervoegen: C. Schauikes, Duinwijklaan 1. G. Hommes, Bankenlaan 62. Houthandel ^Tahenco" Rijksstraatweg 106. C. Vessies,- Café „De Vriendschap", Rijks straatweg 6. C. Groeneveld, Rijksstraatweg 403. H. Mensing, Arendsweg 45. J. Kentson, Verl. Vondellaan 2. H. C. v. d. Colk, Creutzberglaan 32. Gebr. Berghuis, Gladiolenlaan 93. C. J .van Eerden, Hooge Hoflanderweg 55. P. Kaspers, Groenelaan 11. J. van Vuuren, C. Matersweg 80. L. Langendijk, Boeweg 59. L. Langendijk, Boeweg 63. BENOEMING ZOMERAGENTEN. Tot tijdelijk veldwachter zijn benoemd H. v. d. Hoek alhier en J. de Jager uit Delft. DE AMSTERDAMSCHE JEUGD KOMT. Evenals vorige jaren zullen ongeveer 2000 Amsterdamsche schoolkinderen vanwege het Eendaagsche Vacantie kinderfeest op Dins dag 9 Juli een bezoek brengen aan Wijk aan Zee. Met de verschillende restaurant- en lunch roomhouders zijn hiervoor de noodige schik kingen getroffen. HEEMSKERK SCHOUW. DINSDAG 4 JUNI 1935 Door onze lens gesnapt. WATERPOLO. COMPETITIE KON. NED. ZWEMBOND. De competitie-indeeling heeft een belang rijke wijziging ondergaan. Die ziet er, wat de clubs uit Haarlem en omgeving betreft, als volgt uit: Dames Tweede klasse. A. HT.C., H.D.Z. 2, Inter Nos en Nereus. B. Zignea, AJD.Z. 2, Nereus 2, de Pinguins en Triton. Heeren: Eerste klasse. A. H.P.C., A.Z. 1870, de Dolfijn, U.Z.C. en het IJ. B. D.J.K., H.Z. en P.Z.. L.Z.C., Maas en Zian. B. H.V.GB., De Waterratten, de Ham, Neptunus, Nereus en Triton. C. Haarlem, Goudsche Zwemclub, R.Z.C., S.V. Hillegersberg, S.Z. en P.C. en de Zijl. Derde klasse: B. Velser Zwemvereeniging, D.A.W., Aalsmeer en de Pinguins. Reserve Eerste klasse. A. H.P.C. 2, D.J.K, 2, de Dolfijn 2, U.Z.C. 2 en het IJ 2. Reserve Tweede klasse. B. H.P.C. 3, H.V.G.B. 2, Neptunus 2 en Nereus 2. Reserve Derde klasse. C. De Waterratten 2, Haarlem 2, H.P.C. 4 en de Zijl 2. De H.P.C.-dames. die het vorige jaar kampioen van haar afdeeling waren, hebben het dit jaar heel wat moeilijker. Nereus en Inter Nos, twee clubs, die voorheen eerste klassers waren, hebben verzocht om indeelins in de tweede klasse. Dat worden zware con currenten voor de Heemsteedsche dames. De H.P.C.-dames komen in dit seizoen ver moedelijk als volgt uit: M. v. d. Zouwe, P. Schalken. F. de Boer, F. Kann, C. Kann, P. Jager, T. Wildeboer. Het is verheugend, dat Zignena, onze eenige Haarlemsche Dameszwemclub, dit seizoen weer aan de competitie deelneemt. Zij zal ongetwijfeld wel een flink zevental op de been kunnen brengen, dat in de B- afdeeling, die minder sterk is dan afdeeling A, een goed figuur zal slaan. De heeren van H.P.C. zullen wel vol goe den moed aan deze competitie beginnen. Het vorige iaar ontging den Heemstedenaren op het nippertje het afdeelingskampioen- schap en daar de ploeg aan snelheid heeft gewonnen door het opnemen van den be kenden 200 Meter-zwemmer A. H. Sipkema. verwachten we, dat Braam en zijn mannen het dit seizoen tot een goed einde weten te brengen, vooral daar er serieus getraind is. De zwaarste tegenstander is natuurlijk het IJ. Dit team moet het echter zonder den goalgetter, G. Bohlander stellen, die van woonplaats is veranderd. De volgende spelers zullen trachten den begeerden titel voor H.P.C. te behalen: L. Kohier, A. J. Braam, H. Leyenaar, J. Uitendaal, A. H. Sipkema, J. Kooyman, S. L. Mooi. H.V.G.B. en de Waterratten hebben het met de competitie-indeeling o.i. beter getroffen dan Haarlem. Ten eerste omdat de C-af- deeling beduidend zwaarder is dan afdeeling B en ten tweede, omdat zij minder verre reizen behoeven te maken dan de „Haarlem"- ploeg. Het zou ons niets verwonderen, indien de Waterratten dit jaar een goeden gooi naar het afdeelingskampioenschap deden. Zij heeft het volgende, sterke zevental: C. van den Broek, S. de Vries, A. H. de Bruyn, J. Kollerie Th. van Koningsbrugge, N. Kollerie. N. de Vries. H.V.G.B. heeft haar zevental sterk moeten wijzigen. Drijver is wegens studieredenen voorloopig niet disponibel, terwijl Van Om meren en Bouwer, die niet meer kunnen trainen, dit seizoen voor H.V.G.B. 3 zullen uitkomen. Mr. J. A. B. Sanders. Mr. J. A. B. Sanders werd in Magelan-g (Ned. Indië) geboren, doch kwam i-eeds op jeugdigen leeftijd naar Nederland, waai' zijn vader bur gemeester was van Roermond. Hij studeerde aan het Gymnasium te Roermond en aan de Univei-siteit te Amsterdam, waar hij in 1924 doctoi-aal examen deed in de rechten. Mr. Sanders vestigde zich in 1924 als advo caat te Beverwijk en nam al spoedig deel aan het opeixbare leven. Het meest bekend is hij misschien wel als penningmeester van de Harddraverij vex-eeniging „Bevex-wijk en Om streken", de populaire organisatie, die behalve een j aarlij kschen feestdag aan de burgerij ook een fleurige Breestraat schenkt. De heer Sandex's is voorts secretaris van de vereeniging „Handel en Industrie", bestuurs- lid van de stichting „Katholieke Kring" en van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. VACANTIEREIZEN NAAR DUITSCHLAND Wij vcrsti-ekken buitengewoon goedkoope marken in Reischeques van 25, 50 of 100 Mark. Dagkoers. Kantoor geopend tot 8 uur. VAN HALEM CO. (N.V.) SCIIOTERWEG 3, HAARLEM, Telcf. 13370. Effectenzaken, Coupons, Vreemd geld enz. (Adv. Ingez. Med.) Het H.V.G.B.-team z;et er in den eersten tijd als volgt uit: A. Boeree, J. Bongertman Jr., A. II. Goedings, P. Rol, P. Hollander, Wm. Hilarius, C. Wicherink. Het komt ons voor, dat H.V.G.B. een moei lijk seizoen tegemoet gaat. al achten wij het zevental sterker, dan De Ham en Triton. Zooals reeds gezegd, krijgt Haarlem het niet gemakkelijk. Ploegen als Gouda en Hil legersberg zijn lastige tegenstanders. Geluk kig heeft Haarlem snelheid en uithoudings vermogen op deze zeventallen voor. Weet men deze, voor waterpolo zoo belangrijke factoren voldoende uit te buiten, dan is het geenszins onmogelijk, dat Hölsken c.s. voor de derde maal in successie het afdeelings kampioenschap vex'overen. Vermoedelijk verschijnt Haarlem in de vol gende opstelling: Th. Hölsken, G. Kapteyn, W. Hölsken, II. Bannink, J. van Hemsbergen Jr. C. Zeeman, J. van Hemsbergen Sr. De Velser Zwemvereeniging, V.Z.V., gaat dit seizoen haar geluk in den Ned. Bond be proeven. Wij hopen, dat men evenveel suc cessen zal behalen als in de Kringcompe- titie gedurende de voorafgegane seizoenen. Daar ons omtrent de tegenstanders van V.Z.V. weinig bekend is. zullen we ons van een bespreking harer kansen onthouden. De Velsenaren hebben hun eerste zeven tal als volgt samengesteld: T. van den Bx*oek, G. Vriend. W. Kluyver, P. Visman, J. de Maver. C. Visman C: Janus Jr. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Locnmonar Vancr. n. Rott 2 te Southampton. Nebraska Rott. n. Vancouver 2 te Londen. Veendam Rott. n. N.-York 2 (n.m.) van Southampton. Boschdijk 2 v. Rotterdam te Philadelphia. Damsterdijk, Vancouver n. Rott. 31 van Victoria (B. C.) HOLLAND—AFRIKALIJN. Bloemfontein (thuisr.) 2 te Dar-es-Salaam, vert. 4. Meliskerk (uitr.) 1 v. Port Sudan. Jagersfontein 2 v. Beira te Rotterdam vertr. 3 n. Hamburg. HALCYONLIJN. Stad Haarlem 1 v. Servola n. Bizerta. Flensburg 31 v. Narvik naar Maasburg, Rottm. n. Pto. Ferrajo p. 31 Ouess. Stad Vlaai-dingen 3 v. Vlaardingen n. Kirkenes. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Grootekerk (thuisr.) 3 te Shanghai. Gaasterkerk (uitr.) 1 van Singapore. Serooskerk 3 van. Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitr.) 1 van Livorno. HOLLAND—WEST-AFRIKALIJN. Amstelkerk (uitr.) 2 van Bordeaux. Maaskerk (uitr.) 2 van Lagos. Helder 3 v. W.-Afrika te Hambux-g. JAVA-NEW-YORK LIJN. Adrastus Java n. N.-York 1 van Singapore. Talisse Batavia n. N.-Yoi-k p. 1 Perim. Palembang N.-Yoi-k n. Java 2 te Belawan. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax 3 Juni van Stettin te Amsterdam. Hermes 3 Juni van Bourgas te Amsterdam. Theseus 2 van Kopenhagen naar Gdynia. Orpheus 3 van Musel te Oporto. Baarn 31 v. Iquique n. Arica. Bodegraven 31 v. Valparaiso n. Corral. Achilles 2 v. Amsterdam te Hamburg. Amazone 2 v. v. Kopenhagen te Amsterdam. Barnevedd 2 v. Antwerpen te Amsterdam. Boskoop 1 v. Antwerpen n. Hamburg. Cei-es 1 vair Stamboul naar Panderma. Costa Rica Amst. n. W.-Indië p. 2 Ouessant. Fauna 1 van Fiume naar Susak. Ganymedes Bourgas n. Rott. 1 v. Algiers. Ix-ene 2 van Hamburg te Amsterdam. Merope 2 van Valencia te Malaga. Nereus 2 v. Kopenhagen te Stettin. Orion 1 van. Piraeus te Patras. Plu to Aarhuus n. Amst. p. 2 Brunsbuttel. Rhea Palermo n. Lissabon p. 2 Gibraltar. Titus 1 van Beyrouth naar Malta. Venus 1 van Malta naar Algiers. Vesta 2 van Qran te Barcelona. Colombia 1 v. Barbados te Cristobal. Venezuela 1 v. Bax-bados naar Pt. Limon. KON. HOLL. LLOYD. Salland 2 v. B.-Ayres te Amsterdam. Eemland 3 v. Hamburg te Amsterdam. Waterland (uitr.) 30 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) p. 2 Kaap del Armi. Kedoe (thuisr.) 2 te Havre, vertr. 4. Kota Gede (uitr.) p. 2 Ouessant. Kota Nopan (uitr.) 1 van Bombay. Kota Radja (thuisr.) p. 1 Perim. Djambi (uitr.) p. 1 Dakar. Modjokearto (thuisr.) 2 van Belawan. Dempo (thuisreis) pass. 3 Perim. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 1 van Santos. Alchiba 2 v. Rotterdam te Hamburg. Alwaki (uitr.) 2 (1.1 n.m.) 30 mijl O. van Niton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix van Sint Aldegonde (uitr.) p. 31 Perim. Poelau Bras (uitreis) pass. 1 Dungeness. Enggano (thuisreis) 1 van Batavia. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Menelaus, Japan n. Rotterdam 2 van Taku Bar City of Bristol, Japan n. Rotterdam, n. 2 Perim, Benvannoch, Kohsichang n. Rotterdam 3 te Suez. City of Birmingham, Otaru n. Rotterdam p. 2 Gibraltar. Patroclus, Japan n. Rotterdam 2 v. Port Said. Antenor, Japan n. Rotterdam 2 v. Shang hai. Clytoneus, Batavia n. Amsterdam p. 3 Gibraltar. City o fWellington 1 v. Taku Bar n. Rot terdam. Antilochus, Rotterdam n. Japan 1 te Shang hai. Eurymedon, Liverpool n. Batavia 2 (8.3 v.m.) 80 mijl Z. v. Land's End. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Tosari, Calcutta n. Vancouver 1 van Soe- rabaja. Silverwalmt, N.-Orleans n. Calcutta 1 v. Lor Marques. Silverbeech, Vancouver n. Bombay 1 vai1 Belawan. Onder Fransche vlag, De zeesleepboot Schelde van den Interna tionalen Sleepdienst L. Smit Co. te Rotter- dem zal onder Fransche vlag gebracht worden onder directie van een te Duinkerken nieuw op te richten Fransche maatschappij. Deze maatschappij zai in werkelijkheid het eigen dom van de Nederlandsche onderneming zijn doch werd opgericht om te voldoen aan de Fransche wet, welke voor het sleepbedrijf het monopolie alleen aan schepen onder eigen vlag toekent. Motor contra stoom. De Duitsche motorschoener Heinrich Block uit Wewelsfleth heeft een nieuwen motor ge kregen, waardoor het schip een vaartsnelheid van elf mijl bex-eiken kan. Voor een kustvaar der is dit een mooie voorsprong boven menige stoomboot. AANGEKOxMEN. 2 Juni: Ilse s.s. Britonfex-ry Hakubasan Maru m.s. Mojl Vliestroom s.s. Huil Hilda m.s. Londen Irene s.s. Hamburg Amazone s.s. Danzig Merel s.s. Londen Rhein s.s. Hamburg 3 Juni: Helene s.s. Santander Eemland s.s. Hamburg Trito s.s. Fowey Ussuri s.s. Leningrad Bowling s.s. Leitli Ajax s.s. Stettin VERTROKKEN. 3 Juni: Dalarö s.s. New Castle.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5