I Mopperweer. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. DE PRIJZEN GAAN DALEN. Ofschoon het verloop van den handel van enkele producten weer iets beter was toch bleven de prijzen voor een groot gedeelte nog aan den lagen kant. Sla is momenteel het hoofdproduct, dat de markt beheerscht en komt niet al«?en in groote partijen, maar eveneens in groote verscheidenheid van kwa- lltett aan de veilingen. Naast de restanten van het glasproduct levert de volle grond nu weer het grootste percentage van den aan voer. De kwaliteiten van dit product loopen meestal sterk uiteen, waarvan een zeer on geregelde noteering het gevolg is. De prijzen wisselen dan ook meermalen van 2070 ct. «gr kist. postelein, waarvan de laatste dagen flinke «artijen werden aangevoerd noteerden van 20—-28 ct. per kist. Spinazie heeft alleen voor extra kwaliteit, die echter sporadisch voor komt nog eenige belangstelling, doch minder soorten met ge breken hebben weinig waarde. De no teer in- ffen varieeren dan ook van 1650 ct. per kist. welke hoogste prijs echter zelden voor komt. Bloemkool, waarvan de prijzen vorige week plotseling sterk daalden kon zich weer zoo danig herstellen, dat voor eerste soort van 12—15 ct. en voor tweede van 68 werd be taald. In den Asper gehan d el was de stemming iets williger, doch de prijsverbetering was alleen bij eerste soort te bemerken, met slechts enkele centen hooger voor dik-wit bewogen zich de noteeringen van 2026. voor dik-blauw 1416 ct. per bos. Mindere soorten naar verhouding belangrijk De aanvoer van bospeen was deze week van beduidenden omvang, waardoor de prijzen po» al in het gedrang kwamen. De noteerin- gen liepen naar kwaliteit uiteen van 612 ct, per bos. Met Rabarber, waarvan de prijzen toch al zeer laag stonden, liep het vooral de laatste dagen erg mis. De noteeringen van de meeste partijen kwamen niet hooger dan van 12 ct. per bos met een enkele uitzondering. Met de tomaten gaat de aanvoer nog steeds matig, ofschoon wel iedere veiling een ver meerdering valt te constateeren. De prijzen wisselden deze week zoo p.m. naar soort van 14—20 ct. per K'.G. Naast dubb. boonen, die al meerdere ma len waren aangevoerd, verschenen ook deze week de eerste snijboonen aan de veiling, die werden verhandeld tegen prijzen van 5355 ct. per K.G. Peulen, die nog steeds in kleine kwantums worden aangeboden hebben van zelf nog al belangstelling en maakten mooie prijzen van 50—54 ct. per K.G. Soepgroenten als selderie enz. waxen voor betere prijzen te verkoopen en noteerden ran 5—7 ct. per bos. Peterselie daarentegen kwam slechts tot hoogstens 3 ct. Raapstelen en radijs hebben al heel wei nig vraag meer en gaan voor prijzen van 12 ct. per bos van de hand. De aardbeienaanvoer beweegt zich in stij gende lijn met noteeringen, wisselend van 15—28 ct. per doos. Voor perziken liepen de prijzen uiteen naar joort van 39 ct. per stuk. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMER- LAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Marktbericht van 5 Juni 1935. Spinazie per kist f 0.200.55 Sla per kist f 0.200.90. Postelein per kist f 0.180.25. Wortelen per bos f 0.060.12. Rabarber per bos f 0.010.03. Raapstelen per bos f 0.010.02. Radijs per bos f 0.020.03. Peterselie per bos f 0.030.04. Selderie per bos f 0.040.07 1/2. Uien per bos f 0.010.02 Bloemkool le per stuk f 0.12—0.15. Bloemkool 2e per stuk f 0.060.08. Asperges le wit, per bos f 0.200.26. Asperges 2e wit, per bos f 0.080.12. Asperges le blauw, per bos f 0.120.15. Asperges 2e blauw, per bos f 0.080.10. Komkommers per stuk f 0.040.07. Perziken per stuk f 0.030.09. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". In de maand Mei werden bij de Winkeliers- combinatie „Plan West" 146 zegelboekjes in geleverd. Voor de verhoogde uitkeering kwa men ditmaal in aanmerking: Hollander, De ken Waarestraat 42, Beverwijk; P. A. Gelder mans, Hooge Hoflanderweg 20, Wijk aan Duin; J. Barbels. Oude Alkmaarscheweg 70. Wijk aan Duin. De datum was '13 Mei 1935. SAMENWERKING TUSSCHEN R.K. STANDSORGANISATIES. In het K.S-A.-gebouw vergaderde de be sturen van de plaatselijke af deelingen van den R.K. Volksbond, de Hanze en den L.T.B. met de besturen van de bij die organisaties aangesloten vakafdeelingen. De leiding van deze bijeenkomst berustte bij kapelaan S. Ligthart die herinnerde aan de eerste stap pen, die zijn voorganger verrichtte om een nauwere samenwerking te bewerkstelligen tusschen de R.K. Standsorganisaties. De voorzitter van den Volksbond, de heer A. v, d. Plas. hield vervolgens een inleiding over het Industrialisatie-congres. DE VIER MÜLLERS IN HET KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont in het Pinksterprogramma als hoofdnummer de Hollandsche film „De vier Müllers", een bewer king van het ook in ons land met veel succes opgevoerde tooneelstuk. De hoofdrollen wor den vervuld door Adolf Bouwmeester. Johan Kaart, Tilly Perin—Bouwmeester, Jacques van Bijleveld. Gusta ChrispijnMulder. Minny Erfman, Cissy van Bennekom en Johan Mees ters. De familie Müller. fabrikanten van vader op zoon, hebben altijd ..in textiel en onmin" geleefd. Grootvader Müller, een gewiekst koopman, zijn zoon minder succesvol, de klein zoon een aardje naar zijn grootpa en dan is er nog de vierde Müller, die leeft van kwaad spreken en het overbrengen naar de familie van allerlei „geheimpjes". In geen 18 jaar heeft grootvader direct con tact gehad met zijn zoon, nochtans was hij haarfijn op de hoogte, wat ten huize van zijn kinderen plaats greep. De conflicten zijn overigens niet van de lucht. Fel ontbrandt de strijd om de heer schappij in de jutte. De strategie van den oudsten Müller, be nevens diens credietwaardigheid, bezorgt hem de overwinning, doch ten koste van zijn eigen zoon. Dit kan de man met den grooten mond, doch met het kleine hart toch niet verdragen. En wat in 18 jaar niet gebeurd is, gebeurt nu. De oude Müller begeeft zich naar de woning van zijn zoon en het einde van een heftige discussie is de vereeniging van alle Müllers in de firma „Müller en Zonen". Deze amusante film liep overal met groot succes, zoodat het in de Pinksterweek wel druk in het Kennemer Theater zal worden. PERSONALIA. De heer A. J. Bredewold alhier, slaagde te Utrecht voor het examen van de Nederland- sche Broederschap van gediplomeerde make laars. Mej. Gr. Burger slaagde te 's Hertogenbosch voor de akte L.O. DE BLAUWE WEEK-ACTIE. Als hoogtepunt van de jaarlijksche blauwe- week-actie, georganiseerd door de Ned. Chr. Geh. Onth. Vereen., de Ned. Vereen., de A.N.G.O.B., D.O.V., Nieuwe Leven en de Schakel, werd Woensdagavond in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw in de Oosterwijk straat een propaganda-bijeenkomst gehou den. Deze vergalreing was des middags vooraf gegaan door een bijeenkomst voor de jeugd, welke zich in een zeer druk bezoek mocht verheugen. De kinderen vermaakten zich op uitstekende wijze met de poppenkast, ver toond door den heer Kraan en werden bo vendien nog onthaald, dank zij een milde gift van de coöperatie „Algemeen Belang", die vor deze tractatie gezorgd had. De avondvergadering was helaas slechts matig bezocht. De voorzitter van het Blauwe week-comité betreurde dit in zijn openings woord mar kon daartegenover stellen, dat de verkoop van het blauwe bloempje een record-besomming heeft opgeleverd, dank zij de gelukkige beslissing van het comité, om den bloempjesdag van Hemelvaartsdag naar den daarop volgenden Zaterdag te verplaat sen. Spr. verwelkomde de medewerkenden aan het programma van dezen avond, in het bijzonder de Geheelonthouders Zangvereeni- ging D.O.V. De heer Bakker deelde vervolgens mede. dat de spreekster voor dezen avond mevr. BarbiersSeelemeijer. wegens ziekte ver hinderd was. Haar plaats zou worden inge nomen door den heer H. H. Kraan. De heer Kraan behandelde het onderwerp ..Geheelonthouding is een noodzakelijkheid" Spr. bracht in zijn rede in de eerste plaats hulde aan de pionniers in de drankbestrij ding, die zich veel opofferingen hebben moe- t engetroosten. Vervolgens betoogde hij, dat de drankellende ook in dezen tijd nog be staat, als is zij zoo groot niet meer. Men redeneert, dat door het organiseeren van de jeugd de drankellende in de toekomst tot het verleden zal gaan behooren. Er is een tijd geweest, dat aan de ieuedbeweging niets werd gedaan. Dat was de tijd van de kna- penvereenigingen, die veel jongeren tot zegen waren. De jeugd was echter passief, zij nam geen aandeel in de leiding. Daarna kwam de periode van de padvinderij. Dit systeem gaf de jongens gelegenheid practisch werk zaam te zijn. De trek naar de natuur was chter het belangrijkste. Deze beweging ont moette veel tegenstan, ook van de A. J. C. maar spr. stelde vast, dat in de Roode Valken veel van de padvinderij is overgenomen. De ieuugd trekt de natuur in en de geheel onthouding hoort er echter zoo bij, maar toch voelen de jongeren er niet voor, om aan drankbestrijding te gaan doen. Bij de natio nalistisch georganiseerde jeugd is men, al dus de heer Kraan, niet van drank af- keerig en hierin ligt volgens hem een gevaar voor het volk. Geheelonthouding achtte spr. dan ook al tijd nog een gebiedende eisch, maar de ware geheelonthouder magdaarmede niet te vreden zijn. Voor hem geldt den stelregel: drankbestrijding is een gebiedende eisch. De her Kraan oogstte een dankbaar ap- olaus. De avond werd verder gevuld met muziek en zang. De heer A. L. de Lobel zong door den heer J. Vessies zeer goed aan de oiano begeleid een tweetal liederen beneven-s twee opera-aria's, waarmede hij veel succes had. De Geheelonthouders zangvereeniging D. O V. bleek onder leiding van den heer Pot- gieser goede vorderingen te maken. De kwa liteit moest veel van het vernis aan kwanti- 't Wil met de zomermaand nog niet, Althans op 't zomersche gebied, Wil het nog niet goed lukken: Het is een tijd. dat je niet weet, Of je je warm of luchtig kleedt. Met al die Juni nukken. Je neemt des morgens het besluit: Ik ga er zonder jas op uit, Daar het wel droog zal blijven; Iets later plast de regen neer, Zoodra heb je je jas dan weer. Of het gaat overdrijven. Het weergemopper en gezucht. Is van de lucht niet van de lucht, Ach, laat ons maar berusten: Wij kunnen er toch niets aan doen, En straks, straks komt toch het seizoen, Om van de zon te lusten. P. GASUS. teit vergoeden en versterking der gelederen is zeker een nodozaak. Toch kon men met genoegen dit kor beluisteren, zijn zang was in ieder geval beschaafd en getuigde van een zeer muzikale opvatting van den dirigent. Het Kennemer Strijkje onder leiding van den heer H. Roos vulde de pauzes met mu ziek. Aan het slot van den avond heeft de heer Bakker allen dank gezegd voor de aan de Blauwe Week-actie verleende medewerking. DE LUILAKMARKT. Wij herinneren onze lezers nog even aan de Luilakmarkt, welke Vrijdagavond in het Veilingsgebouw „Centrum" aan de Koning straat geopend wordt. Zoowel de directie van de veiling, als de Beverwijksche bloemisten hebben zich beijverd om deze eerste Luilak- markt tot een attractie te maken. Zoo'n Lui lakmarkt is in Haarlem traditie geworden. Vrijdagavond en in den nacht trekt men naar de markt en men neemt een „Luilakpotje" mee naar huis. Het veilingsgebouw zal ongetwijfeld een uit gelezen collectie bloeiende planten bevatten en, naar men ons verzekerde „voor ieders beurs". Er is ook voor attracties gezorgd, zoo dat deze proef, om de Luilakmarkt naar het voorbeeld van de Spaarnestad ook in Bever wijk in te voeren, alle kans van slagen heeft. De markt begint Vrijdagavond te 9 uur en zal onafgebroken tot Zaterdagmorgen 7 uur voortduren. ViscKpartij met noodlottige gevolgen. Drie menschen verdronken. Vader wilde zijn beide dochters redden. Te Barger Compascuum (gem. Emmen) is Woensdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een vader en twee dochters om het leven zijn gekomen. Het elfjarig dochtertje van den arbeider Louwes, zat met haar 13-jarig zusje in het kanaal te visschen en tuurde aandachtig naar den dobber. Op zeker oogenblik boog het meisje daarbij te ver voorover, verloor het evenwicht en viel in het water. Daar het meisje niet zwemmen kon en het water diep is, stelde haar dertien-jarig zusje terstond pogingen in het werk om het meisje te red den. Het mocht niet baten. Bij hara pogin gen haar zusje de helpenr'- and te bieden verloor ook zij het evenwicht en viel van den kant in het water. Toen was het de vader die te hulp schoot. Maar ook hij moest zijn pogingen om de beide meisjes te redden met den dood be- koopen. Want ook hij geraakte te water en verdween in de diepte. Ijlings toegeschoten hulp bracht de lijken de drie slachtoffers op den vasten wal. HEEMSKERK FEESTCONCERT. Woensdagavond werd op het concourster rein een feestconcert gegeven door de Patro naatsfanfare uit Castricum. De musici werden verwelkomd door het fanfarecorps St.-Cae- cilia, waarna met muziek een rondgang door het dorp gemaakt werd. Na afloop bracht de heer P. Groot, vice- voorzitter van het uitvoerend comité, dank aan directeur en corps. FEESTCONCERT VAN ST. CAECILIA. Zondag (le Pinksterdag) geeft het fanfare corps St. Caecilia een feestconcert op het, concoursterrein met medewerking van het jongenszangkoor onder leiding van den heer C. Groot DONDERDAG 6 JUNI 193." Door onze lens gesnapt. V erkeersongevallen. In de Hasebroekstraat te Amsterdam is Woensdag een ernstig ongeval geschied. Twee jongens waren achter op een in deze straat staande met zand beladen vrachtauto ge klommen en de bestuurder, die daarvan niets bemerkt had, en de auto wilde aanzetten, reed deze een paar meter achteruit. Door den schok viel een der kinderen, een zesjarige knaap, van den wagen, met het noodlottig gevolg, dat een der achterwielen over zijn hoofd ging. Hij was onmiddellijk dood. Kleine onder een goederentram. Het 5-jarige dochtertje van den heer E. Ku- gel, korenmolenaar te Farnsum, gemeente Delfzijl, is, toen het de voor het huis loopende trambaan overstak, door een goederentrein van de stoomtramweg mij. Oostelijk Groningen gegrepen. Het kind, dat een arm en een been werden afgereden, werd na voorloopig ver bonden te zijn naar het academisch zieken huis te Groningen vervoerd, waar het is over leden Door een windvlaag Op den weg van Assen naar Rolde is de landbouwer R. Tienkamp, vermoedelijk door een windvlaag onder een auto geraakt en ernstig gewond. Gemeenteraadsverkiezing. Woensdag zijn weer in verschillende plaat sen verkiezingen voor de gemeenteraden ge houden. De uitslagen daarvan zijn: Te Arkel: 3 Lib. (thans 3), 2 S.D.A.P. (2), 1 Gemeentebel. (0), 0 A.R. (i), 1 C.H. (0), 0 Onafh. (1). Te Culemborg 3 Lib. (thans 3), 3 S.D.A.P. (3), 1 A.R. (1), 1 C.H. (1), 5 R.K. (5). Te Dirksland: 1 Lib. (thans 1), 0 V.D. (1), 2 S.D.A.P. (1), 3 A.R. (4), 1 Staatk. Ger. (1). Te Enkhuizen: 1 Lib. (thans 1), 1 V.D. (1), 4 S.D.A.P. (4), 3 A.R. (3), 2 C.H. (2), 2 R.K. (2). Te Montfoort: 0 A.R. (1), 0 C.H. (1), 6 R.K. (5), vrije lijst 1. Te Nijkerk: 3 S.D.A.P. (2), 0 Gemeentebel. (1)„ 4 A.R. (4), 5 C.H. (5), 1 R.K. (1). Te Smilde 2 V.D. (2), 2 S.D.A.P. <3). 1 Ge meentebel. (0), 4 A.R. (4), 4 C.H. (3), 0 Plattel (1). Motor botst tegen auto op Amsterdamsche Vaart. Aanrijding die nog goed afliep. Woensdagavond is op den Rijksstraatweg Halfweg—Haarlem nabij de Liedebrug weer een aanrijding geweest tusschen een auto en een motorrijwiel. In de richting Halfweg reed een personen auto. Deze wilde den Liedeweg inrijden en gaf het teeken, dat hij links ging uitwijken. De auto werd achterop gereden door drie motor rijders. De eerste kon nog juist uitwijken, de derde slaagde er in tijdig te stoppen. De tweede echter, de ongeveer 25-jarige Simonis uit Amsterdam, botste tegen de auto op, waar bij hij zijn linkerbeen brak. Dr. Kuipers uit Halfweg verleende de eerste hulp, waarna de gewonde per ziekenauto naar het Juliana- ziekenhuis te Amsterdam vervoerd werd. De motor en de auto werden slechts licht be schadigd ONGELUK MET ENGELSCH JACHT. Bij Krimpen a<'d IJssel voer Woensdagavond het Engelsche motorjacht „Sonia". dat op weg was van Londen naar Loosdrecht, in verband met daar te houden zeilwedstrijden. Aan boord bevonden zich vier Engelschen, n.l. de 22-jarige K. L. Grolgone, diens 25-jarige broer E. B. Grolgono, de 22-jarige medische student W. R. Welply en de 24-jarige medische student C. Holland, allen uit Londen. Bij Krimpen, waar het jacht in slecht weer kwam, naderden twee binnenvaartschepen. De Engelschen wilden tusschen deze twee schepen door laveeren, maar zagen niet, dat het eerste het andere schip sleepte, zoodat de „Sonia" tegen de tros liep. De botsing had tot gevolg, dat de mast van de „Sonia" afknapte, waar door de 25-jarige Grolgono en de student Welply haar op het hoofd kregen. Eerstge noemde liep een groote hoofdwonde op, ter wijl de andere een verwonding aan het rech teroog bekwam. De „Breda 6" van de firma Van der Schuyt heeft daarna de „Sonia" op sleeptouw geno men en naar Rotterdam gebracht. Na in het ziekenhuis aan den Coolsingel te zijn verbonden, zijn beide Engelschen weer naar boord teruggekeerd. De „Sonia" is daarna op haar motor naar Amsterdam vertrokken, waar de mast zal wor den gerepareerd. Flora wordt afgebroken. J. Visser. De heer J. Visser, lid van den Beverwijk- schen gemeenteraad, is vooral In het politieke en sociale leven een zeer bekende plaatsge noot. Hij trad in 1917 toe tot de gelederen van de S.D.A.P. en toonde zich van stonde af aan een overtuigde strijder voor de beginselen dier partij. Eenige jaren was hij o.a. voorzitter van de afdeeling Beverwijk van de S.D.A.P. en werd enkele keeren candidaat gesteld voor de Prov. Staten. In 1919 benoemde de toen malige gemeenteraad hem tot lid van de Commissie van toezicht op het lager onder wijs. Deze functie heeft hij slechts korten tijd waargenomen, want reeds in 1920 werd deze commissie als gevolg van de nieuwe wet op het lager onderwijs opgeheven. Op 3 October 1924 deed de heer Visser zijn intrede in den gemeenteraad. In 1925 volgde zijn benoeming tot lid van de Commissie van bijstand in het beheer der bedriïven. Ingevolge een besluit van de partij-afdeeling moest de heer Visser daarvoor echter, hoewel tegen zijn zin bedan ken. Vanaf de oprichting van het openbaar slachthuis in Juli 1929 was hij lid van de commissie dier instelling. In 1932 werd hij aangewezen als lid van de commissie van bij stand in het beheer der financiën, waarbij hij thans nog deel uitmaakt. Bij de candidaatstelling voor den gemeente raad in het voorjaar van 1931 rezen moeilijk heden met de afdeeling. welke tot gevolg had den, dat de heer Visser niet op de groslijst kwam. Een groep kiezers stelden hem toen candidaat on een vrije lijst. Aan de 422 stemmen, die op deze lijst werden uitgebracht ontbraken er nog maar weinig, die noodig waren om zelfs twee zetels te be halen. Ook voor de op 26 dezer te houden verkie zingen voor den gemeenteraad heeft de Groep Visser een lijst ingediend, waarvan de heer J. Visser lijstaanvoerder is. Veiling der bollen, slooping der gebouwen. Woensdag was voor Flora nog eens een drukke dag. Wel niet zoo een als met Paschen, er waren wel geen ruim veertig duizend be zoekers. maar toch telden wij eenige tiental len Hetgeen een drukke dag beteekent, r a ruim twee weken van rust. Woensdag namelijk werden de bollen geveild, die her en der waarts op het teri-ein staan verspreid en er waren talrijken gekomen om van dit laatste schouwspel op het tentoonstellingsgrondge bied getuigen te zijn. Vaklieden hoofdzakelijk, die een kijkje kwamen nemen en af en toe wat kochten. Droevig was het schouwspel op de gronden waar honderdduizenden hun schreden hebben gezet, in bewondering voor wat moeder natuur in rijken overvloed schonk. Droevig, omdat alles terneerlag in groene eentonigheid, on verzorgd. achtergelaten. Droevig, omdat brok ken hout. van huizen en bruggen, op paden en wegen lagen verspreid, terwijl de gemeente Heemstede de grijze tegels weghaalde, die zij reeds voordat de tentoonstelling zou beginnen had aangekocht. In deze troosteloosheid klonk de stem van den afslager, monotoon zooals de geheele om geving was. met tóch een tikje van wat leek op aanmoediging-meer-te-bieden dan reeds geboden was. Hetgeen des afslagers arbeid is. Daar gingen de perkjes Bismarck, de randjes Spring Dream in een morgen die van louter regenachtigheid in het geheel niet deed den ken aan een lentedroom. Daar gingen de Aviatrices, de Herauten, de Prof. Zeemannen, de Hudsons, de Saturnussen, de Olympiades, de Snowstorms, en de tientallen andere soor ten. Daar gingen ze ofze gingen niet. Want lang niet alle prijzen leken den kooper of den verkooper geschikt en daarbij komen nog technische kwesties, die wij hier niet wil len bespreken. Maar er i s een groot verschil tusschen bollen van een kweekersveld en bol len van een tentoonstellingsveld. En toen de regen werkelijk ook kwam, en van regen ontaardde in stortbui, werd de vei ling zoo half om half in het bloemenpaleis voortgezet, dat tegelijkertijd reeds afgebro ken werd. Het is alles „afbraak" wat de klok op Flora luidt. Enkele kleine gebouwtjes, waar de kaartjesknippers zaten, zijn naar verschillen de eigenaars verhuisd. De gemeente Haarlem heeft er een paar gekocht, voor de rijwiel stalling in de Kruisstraat is op één beslag ge legd, Noorderbad krijgt er een. De groote ge bouwen hebben voor een deel reeds hun be stemming gekregen, zooals onze lezers weten, voor andere wordt nog onderhandeld. Het groote gebouw zal wel nergens worden opge trokken. Afbraak, transport, herbouw, aan koop, zie hier vier factoren die de zaak niet goedkoop maken en waarbij de laatste nog niet eens het zwaarste weegt. Officieel moet op 19 Juli alles weg wezen, de gebouwen, de bollen, de tegels, de bruggen, alles. Spoedig zal Groenendaal weer Groenen- daal wezen, zonder Flora, wachtend op 1945, terwijl het zich afvraagt hoe de wereld er dan zal uitzien SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam Rotterdam n. N.-York 3 (11.20 a.m.) 150 mijl Z. van Valentia. Lochmonar Vancouver n. Rotterdam 4 te Londen. Volendam 4 v. Rott. te New-York. Statendam 4 v. N.-York n. Rotterdam. HALCYONLIJN. Vredenburg 5 van Rotterdam naar Narvik. Flensburg 5 van Narvik te Vlaardingen. Maasburg Rott. n. Pto Ferrajo p. 5 Gibraltar Stad Dordrecht 4 v. Seriphos n. Oran en Rott./Vlaardingen. Stad Arnhem 4 v. Melila n. Emden. Stad Zaltbommel Susa n. Londen 4 v. Oran. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) p. 4 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisr.) 4 van Zanzibar. Jagersfontein 4 v. Rott. te Hamburg. Randfontein (thuisr.) p. 4 Ouessant via Duinkerken Randfontein (thuisr.) p. 5. Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Helder. 5 van West Afrika via Hamburg te Amsterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Adrastus Java n. N.-York 4 v. Belawan. Palembang N.-York n. Batavia 5 v. Port Swettenham. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjikembang 2 te Hongkong. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Agamemnon 4 v. Malta n. Alexandrië. Merope 3 van Cadix naar Huelva. Odysseus 2 v. Pto Barrios n. Curacao. Orion 4 van Patras naar Malta. Van Rensselaer 5 v. Paramaribo te Amst. Vesta 4 van Barcelona naar Genua. Bodegraven 3 v. Corral naar Talcahuano. Pluto 5 van Amsterdam naar Kopenhagen. Barneveld 5 van Amsterdam naar Chili. Hermes 5 van Amsterdam naar Hamburg. Venus, Venetië n. Rotterdam 5 van Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Tjandi 4 van Rotterdam te Hamburg. Kedoe (thuisreis) vertr. 6 (12 n.m.) v. Lndn. Kota Gede (uitreis) pass. 5 Juni Gibraltar. Kota Nopan (uitreis) p. 5 Pt. de Galle. Baloeran (uitreis) p. 4 Suez. Kota Radja (thuisreis) 5 te Suez. STOOMVAART-MIJ, OCEAAN Deucalion 5 v. Yokohama te Rotterdam. City of Wellington Dairen n. Rotterdam 2 te Tsingtao. Phiioctetes Rott. n. Japan p. 4 Dungeness. Melampus Batavia n. Amst. 5 v. Singapore. City of Cardiff, Japan naar Rotterdam 4 van Port Swettenham. Phrontis, Amsterdam n. Java 5 te Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Saleier (thuisr.) 5 van Genua. J. P. Coen (uitreis) 5 Juni van Amsterdam. Enggano (thuisr.) 3 van Singapore. Poelau Tello (thuisr.) p. 4 Perim. GRIEKSCHE VERZEKERING. Tot heden moest de Grieksche koopvaardij vloot altijd hare verzekeringen sluiten in het buitenland omdat in het eigen land nog geen kapitaalkrachtige maatschappijen bestonden Men wil daarin nu verandering brengen en er gaan stemmen op in de scheepvaartkringen om zelf een groote maatschappij te vormen, waardoor de premie niet aileen in het eigen land blijft doch ook minder dan tot heden kan bedragen, wat voor de reederijen groote besparing geeft. VLOOTVERMEERDERING. De Java-China-Japan Lijn overweegt haar vloot met een nieuw stoomschip uit te breiden, dat op een Nederlandsche werf gebouwd zal worden. HOUTVAART OOSTZEE. De haven van Kemi (Finland) is ijsvrij en de scheepvaart is heropend. AANVOER CELLULOSE. Het Zweedsche stoomschip Venersborg is van Stockholm aangekomen met een lading cellulose voor de papierfabriek te Velsen. AANGEKOMEN. 4 Juni: Thriantha, ms„ Kings' Lynn. 5 Juni: Ingvall, ss„ Sandvik. Van Rensselaer, ss„ West-Indië. Otterhound, ss„ Swansea. Dorine. ss„ Casablanca. Venersborg, ss., Söderhamn. VERTROKKEN. 4 Juni: Ebenhaezer, ms„ Kings' Lynn. Theseus, ss„ Londen. Glynwen, ss„ Delfzijl. Helene, ss„ Kings' Lynn. Komiles, ms„ Archangel. Polydorus. ss„ Hamburg. Ask, ss„ Rotterdam. Af on Dulais, ss.. Blyth. Bowling, ss„ Leith. Vliestroom, ss„ Huil. Merel, ss., Londen. 5 Juni: Barodd I, ms., Kristianssand. Ragnhild, ss. Kopenhagen. Te IJmuiden aangekomen: Papierfabriek. Zweedsch s.s., Venersborg, .Stockholm, cellulose. Het Blauwe Lint eerst naar Italië! Uitreiking aan den vorigen recordhouder. NEW-YORG, 5 Juni fV.D.) Pas over eenige maanden zal de „Normandië het blau we lint ontvangen uit handen van Harold Hales* wegens haar recordreis van Parijs naar New-York. Het lint moet nl. nog officieel wor den overgedragen aan den gezagvoerder van de „Rex" het Italiaansche schip dat het laatst het record verbeterd had. De commandant van de „Rex" kapitein Francesco Tarbotto, heeft telegrafisch zijn gelukwenschen doen toekomen aan den gezagvoerder van de „Nor mandië", kapitein René Pugnet. Mevrouw Lebrun de echtgenoote van den president der Fransche republiek heeft gis termiddag de thee gebruikt op het Witte Huis te Washington en was gisteravond de eere- gaste van president en mevrouw Roosevelt bij het laatste officieele diner, dat dit seizoen op het Witte Huis heeft plaats gehad.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5