STILTE VOOR VEILIGHEID. Rubriek voor Vragen. Geeft alleen signalen die NOODIG zijn. In houdt u vooral aan de verkeersregels. En verder geldt voor het straatlawaai Op grachten, pleinen, straten, Een spreekwoord, algemeen bekend Dat van de holle vaten. Clinge Doorenbos. De K.N.A.C. heeft in het algemeen belang <je leiding der z.g. anti-lawaai actie overge dragen aan de Geluidsstichting. De in deze maand aangekondigde anti-lawaai week in de residentie, is derhalve moeten worden nitge- gesteld. De KN.A.C. meent in het belang van allen, te handelen door op enkele gewichtige vraag stukken, die zich voordoen, meer de alge- meene aandacht te vestigen. Herhaaldelijk is de vraag opgeworpen, waar 0m de voorgenomen actie-week als anti- lawaai week werd bestempeld, terwijl in het buitenland daarbij geregeld van „stille" weken werd gesproken. Hierop kan worden geant woord, dat voor het automobielverkeer geen stille week in ons land kan worden worden gehouden, omdat dit in strijd zou zijn met bet wettelijk voorschrift, ©en signaal te geven wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Maar wel is noodig een streng door gevoerde actie voor naleving van het, sedert Juli 1934 ingevoerde wettelijk verbod om van de signaalinstrumenten gebruik te maken anders dan wanneer de veiligheid van het ver keer zulks vordert en van het reeds langer geldend verbod voor den eigenaar of houder van een motorrijtuig om de afgewerkte gas sen van een motorrijtuig anders af te voeren, te doen of te laten afvoeren dan door een be hoorlijk geluiddempende inrichting. Hoewel de K.N.A.C. overtuigd is, dat met ge buitenlandsche ervaringen voor oogen, de wetgever stellig verder zou kunnen gaan op den weg tot beteugeling van het overbodige onbehoorlijke en' hinderlijke straatlawaai (het invoeren van stiltezones, waar bij duisternis de acoustische signalen door optische signalen zouden moeten worden vervangen, een voor schrift voor de maximum sterkte van de ge- luidseinen in de bebouwde kommen enz.), meent men toch, dat anderzijds ook weer niet moet worden overdreven .Wanneer 'n acoustisch signaal absoluut noodig is, dat moet dit wor den gegeven, dat blijft een axioma. Eenige verbetering inderdaad waarneembaar. Sedert het vorige jaar werd vastgelegd dat onnoodig signaal geven niet alleen strijdig is met de fatsoens- maar ook met de rechts normen, is in ons land een verbetering in dit opzicht waarneembaar geworden. Toch is het verband tusschen minder lawaai en grootere veiligheid niet moeilijk aan te toonen. Legt een bestuurder van een motor rijtuig er zich op toe om het signaalgeven tot het strikt noodige te beperken, dan zal hij verrast zijn van 't veilige gevoel, dat hij krijgt en van de aanmerkelijk grootere voorzichtig heid, waarmede wordt gereden. Hij zal niet meer onnoodig snel voorbij onoverzichtelijke zijstraten rijden, hij zal intuïtief op het voor hem bestemde gedeelte van straten en wegen rijden, hij zal ervaren, dat het geen zin heeft op grooten afstand en dus voortijdig geluid signalen te geven, omdat zij geen effect sor- teeren, hij zal gaan aanvoelen, dat het niet behoorlijk is om 't signaal geven te benutten als middel tot het uitsluitend doelde snelheid op te voeren, hij zal alleen signaal geven, wan- naar de veiligheid van het verkeer dit wer kelijk vordert en tot de conclusie komen, dat „de uitwerking van een onnoodig gegeven signaal verwarrend is". Met het toenemen van het gevoel voor veiligheid, wanneer de bestuurder van een motorrijtuig minder „leven" maakt, zal hij zich gaan ergeren aan het vele onnoodige lawaai, dat anderen, nog niet bekeerden, maken en hij wordt nog de vurigste anti-lawaai propagandist! Een belangstellende in het anti-lawaai waagstuk zegde de K.N.A.C. een bedrag van 250 toe als prijs bij een onderzoek naar het meest geruïschlooze motorrijwiel (1 of 2 cylinders), dat zal worden gehouden tijdens een der volgende practische anti-lawaai acties aan wel tijdens de door de K.N.A.C. in het na jaar te organiseeren veiligheidsweek. Uit statitieken van verkeersongevallen in het buitenland, o.a. in Parijs, Stuttgart en Helsingfors en ook in Amsterdam, is gebleken, dat wanneer de bestuurders van motorrijtui gen zich (moeten) instellen op een vermin derd gebruik van het stignaalinstrument, min der risico's worden genomen, geen bravour- stukjes worden uitgehaald .beschaafd en be hoorlijk wordt gereden en daardoor het aan tal verkeersongevallen, dat een onrustbarende stijging vertoont, afneemt. Curieus waren de berichten over de actie in Zwitserland, met name in Bazel, waar het door medewerking van het publiek, zonder bepaalde dwang van de Overheid, gelukte een verras send resultaat te bereiken. De K. N. A. C. doet hierbij een beroep op alle automobilisten om van stonde af aan het aantal verkeerssignalen tot het strikt noodige te beperken 1 a 2 korte signalen hebben bovendien zonder uitzondering hetzelfde ef fect als meermalen herhaalde of lang aange houden tonen. Niet alleen de automobilisten bezondigen zich aan onnoodig straatlawaai. doch wanneer zij evenwel hun plichten na komen, dan kan ook van de overige weggebrui kers worden verlangd, dat zij op een rustige, veilige en gedisciplineerde wijze aan het ver keer deelnemen en dat ook allerwegen meer aandacht wordt besteed aan het onnoodige en uiterst hinderlijke straatlawaai, dat niet door het rollend verkeer wordt veroorzaakt (pneumatische drilboren, overmatig geluid bij het venten, enz.) Algemeene Verkeerswet. Werd in het voorgaande reeds in !t kort ge wag gemaakt van de wettelijke voorschriften voor de signaalgeving in verband met de ver keersveiligheid, zoo moet helaas geconsta teerd worden, dat de wettelijke voorschriften ta.v. de regeling van het wegverkeer in ons land nog maar ten deele zijn aangepast aan de ruime evolutie, welke dat verkeer en inzon derheid het motorisch wegverkeer gedurende vele jaren heeft ondergaan. Het is om die re den, dat de K. N. A. C. onlangs opbouwend werk heeft trachten te verrichten door het concepieeren van een Algemeene Wegverkeers- wet, opgetrokken op het bij de Staten Gene raal ingediende ontwerp voor een nieuwe Mo tor- en Rijwielwet, waarin het geheele wegver keer wordt betrokken. Voorgesteld werd daar in o.a. kort en goed een bepaling op te nemen, welke moet worden beschouwd als de grond slag voor elke wegverkeersregeling; „Ieder weggebruiker is verplicht zich op de open bare wegen en de rijwielpaden zoodanig te ge dragen. dat hij niemand schade toebrengt of noodeloos hinder of last veroorzaakt". Een codificatie van dessen orrbeschrevea verkeer vrij te houden, tenzij het zich daarop t Eenige bladen hebben gemeld, dat Mr. moet begeven om uit te wijken Liggen in 1 Slingenberg aangezocht zou zijn. De re- stads- of voorstadsstraten dubbele tramrails! geeringspersdienst verzekerde ons evenwel, in het midden van de rijbaan, dan is de opj dat dit niet juist is, de zaak is nog niet in leiden tot grootere veiligheid, tot rumoer met geringere en dragelijker proporties, (tevens stelde de K. N. A. C. zich op het standpunt dat de „voorrangregel" volgens art. 5 van'het Mo tor- en Rijwielreglement, een bron van groote onveiligheid en overmatig lawaai, onverwijld wijziging behoeft, liefst in den geest van de beproefde Belgische regeling). Maar, om dit desideratum te bereiken, is het in de eerste plaats noodig, dat zij, die aan het verkeer deelnemen, er goed van doordrongen zijn, op welke wijze zij dit beliooren en moeten doen. Eerst dan kunnen zij begrijpen de leus van de K. N. A. C. „Verkeersorde bevordert stilte". Het is noodig in ae eerste plaats het accent te leggen op de juiste plaats, welke de wegge bruikers bij hun deelname aan het verkeer (vooral in de bebouwde kommen) moeten in nemen omdat, indien hieraan zoo goed moge lijk wordt voldaan, zoowel de veiligheid van het verkeer als de „meer stilte" actie in hooge mate worden gediend. Daarvoor kunnen de volgende zeer beknopt weergegeven wenken dienstig zijn: Voetgangers behooren in beginsel thuis op het voor hen bestemde domein, de trottoirs en de voetpaden. Het is van belang, dat zij op de afzonderlijke trottoirs rechtshouden, opdat zij, die het dichtst bij de rijbaanzijde loopen en b.v. voor andere voetgangers op den rijbaan even moeten uitwijken, het aankomende rij verkeer tegemoetgaan en dus het gevaar in front en niet van achteren hebben; zij bewe gen zich op deze wijze veel rustiger dan wan neer zij links houden. Zijn voetgangers ver plicht de rijbaan, het voor het rijverkeer be stemde gedeelte van den weg of de straat, over te steken, dan behooren zij dit niet plot seling, maar voorzichtig, zonder oponthoud en op de kortste wijze te doen. Zij moeten ver mijden over te steken in de kruisingsruimte van het rijverkeer bij kruispunten of drie sprongen en op pleinen. Zijn speciale voetgan gers oversteekplaatsen ingericht, dan moet hiervan zooveel mogelijk worden gebruik ge maakt. Zijn bij uitzondering in de bebouwde kommen of op buitenwegen geen trottoirs of voetpaden beschikbaar, dan zal den voetgan gers blijken hoe verrassend veilig zij wande len aan de uiterste linkerzijde van de rijbaan, waar het aankomende rijverkeer tijdig kan worden opgemerkt; dit is vooral van belang bij duisternis en ongunstige weersomstandig heden. Gewone rij- en voertuigen, dus handkarren, paardewagens enz. behooren evenals bestuur ders of geleiders van rij- of trekdieren en van vee, tot het z.g. langzame verkeer. Dit verkeer moet steeds zooveel mogelijk het uiterste rech tergedeelte van de rijbaan dan wel een even tueel beschikbare z.g. parallelweg opzoeken en volgen, dus vlak langs den trottoirkant. Zijn afzonderlijke ruiterpaden aanwezig, dan zijn deze natuurlijk speciaal voor dat verkeer ge reserveerd. De wielrijders behooren eveneens tot het langzame verkeer. Zijn langs straten of we gen al dan niet vrijliggende rijwielpaden of rijwielstrooken aangebracht, dan behooren zij hiervan gebruik te maken. Zoo niet, dan zullen zij zooveel mogelijk het uiterste rechtergedeel te van de rijbaan hebben te volgen. In vele steden zijn klinkerstrooken aan de kanten van de keibestratingen aangebracht niet al leen om het rijwielverkeer een vlakker en beter rijvlak te geven, maar zeer zéker ook om dat verkeer zoo veel mogelijk te leiden naar het daarvoor meest geschikte en veilige ge deelte. Wanneer dit niet noodig is voor een vlotte verkeersafwikkeling doen wielrijders goed zooveel mogelijk achter en niet naast elkander te rijden. Zij moeten steeds vermij den met meer dan tweeën naast elkaar te rijden. Voor motorrijtuigen geldt de bepaling, dat het „den bestuurder van een motorrijtuig is verboden links te houden, voor zoover dit niet noodzakelijk is voor het uitwijken bij het in halen of voorbijgaan van motorrijtuigen, rij wielen, andere rij- en voertuigen, rij- en trek dieren en vee". Voor deze categorie van weg gebruikers is derhalve evenals trouwens voor alle hierboven genoemde (behalve de voetgan gers) voorgeschreven, dat zooveel mogelijk het rechtergedeelte van straat of weg moet wor den gehouden. Aangezien het uiterste rechtergedeelte van de rijbaan, zooals bovenvermeld, bepaaldelijk is aangewezen voor het langzame verkeer (en parkeerende voertuigen) rijdt het verkeer met motorrijtuigen, het z.g. snelverkeer, normaal op de rechterhelft van de rijbaan, maar trachten de verkeersstrook voor het langzame de rechterweghelft gelegen trambaan voor het snelverkeer voor hen de normaal aangewezen plaats. In smalle stadsstraten met weinig ver keer zullen motorrijtuigen, het best aan de rechterzijde dicht bij het midden van de straat rijden. In bochten en bij straatkruxsingen is het verboden links re houden, voor zoover air niet noodzakelijk is voor het uitwijken bij het voorbijrijden van de op de rijbaan stilstaande motorrijtuigen. Wanneer alle categorieën van weggebruikers zich beijveren zorg te dragen zooveel mogelijk dat gedeelte van straat of weg te gebruiken, dat voor hen het meest logisch is aangewezen en zich hoeden voor onverwachte manoeuvres om in het „vaarwater" van een andere ver- keerssoort te komen dan wel dit andere ver keer plotseling te kruisen, dan verkrijgt de verkeersafwikkeling een vlot, veilig en rustig verloop; geluidsignalen kunnen tot een mini mum worden beperkt. Dan zullen zooals reeds gezegd alle verkeersdeelnemers het devies van de K. N. A. C. bij haar anti-lawaai actie „Ver- keersorde bevordert stilte" leeren begrijpen en waardeeren en eveneens beseffen, dat ook waar is de leus „Stilte bevordert verkeers veiligheid." Wie wordt opvolger van Minister Marchant? Mr. M. Slingenberg een ernstige candidaat. dit stadium gekomen, Eenigen tijd geleden hebben wij medege deeld. dat- de R.K.. A.R.. C.H.. S.D.A.P. en V.D.-fracties uit de Provinciale Staten van Noord-Holland vergaderd hebben over de •erdeeling van de zetels van de leden van Gedeputeerde Staten. In de afgeloopen perio de was de verdeeling: 2 RIK.. 2 S.D.A.P., 1 A.R.. en 1 VJD. Besproken werden de meer malen door den Vrijheidsbond geuite bezwa ren, dat deze partij buiten dit overleg werd gehouden. Er werd tenslotte besloten tot verdeeling van 5 zetels, terwijl de 6de zetel beschikbaar gesteld zal worden voor de V.D. of voor den Vrijheidsbond. In die bij eenkomst werd reeds op de mogelijkheid ge zinspeeld, dat Mr. Slingenberg opvolger van minister Marchant zou worden. Wij hebben ook reeds gemeld, dat later geconfereerd is door de fracties van de V.D. en den Vrijheidsbond. Ons werd medegedeeld dat nog geen besluit gevallen is, omdat „dit samenhangt met een beslissing van hoogere machten". Blijkbaar werd hier dus gezinspeeld op de beslissing over het ministerschap. Wij hoorden verluiden dat als de zetel, van Gedeputeerde aan den Vrijheidsbond zal worden toegewezen, deze fractie Mr. A. Asscher te Amsterdam candidaat zal stel len. Onze inlichtingen uit den Haag doen evcn- el vermoeden dat er kans is. dat er geen beslissing zal vallen over de bezetting van den ministerzetel voor 4 of 5 Juli. terwijl de stemming in de Prov. Staten van Noord Holland over de leden van Gedeputeerde Staten al op 3 Juli zal plaats hebben, Nog meer klachten over het doorlekken. Uit Sittard wordt ons gemeld dat het Julia- nakanaal onder de gemeenten Stein en Ur- mond nog ernstiger dan een week geleden doorlekt. De schade aan de landerijen en boomgaar den is reeds zeer groot. Onder de bewoners van den Westelijken kanaaloever tusschen Maas en kanaal is groole onrust ontstaan. DOUGLAS FAIRBANKS TE BATAVIA BATAVIA, 5 Juni (Aneta) Morgen arri veert hier Douglas Fairbanks met zijn jacht Caroline", waarmee hij de Molukken heeft doorkruist. Douglas Fairbanks vliegt op 7 Juni met een speciaal vliegtuig van'Batavia naar Singapore. Oo zijn reis door het Oosten heeft hij ook in Australië en op Thir£^day Island vertoefd. Voorloopig wordt evenwel nog geen beslissing verwacht. De val van het kabinet- Bouisson. Het is al meer dan twee weken geleden dat aan Mr. H. P. Marchant ontslag verleend werd als minister van onderwijs. Toch is nos geen opvolger benoemd en het laat zich aanzien, dat dit voorloopig ook nog niet ge schieden zal. Dit wekt eenige verwondering te meer omdat bij het publiceeren van een bericht over het aftreden van Mr. M. P. L. Steenberghe als minister van economische zaken meteen den naam van zijn opvolger werd gemeld. Uit goedingelichte bron ir Den Haag werd ons verzekerd, dat de re geering overtuigd was. dat het voor de veilig heid van onzen gulden gewenscht was. dat. nu Mr. Steenberghe zich had doen kennen als een voorstander van devaluatie, zijn minister-plaats onmiddellijk werd bezet door een voorstander van de handhaving van on zen gouden standaard. Diezelfde overwegingen gelden niet bij de aanwijzing van een op volger voor Mr. Marchant. Het ligt, volgens onzen zegsman in de be doeling pas over te gaan tot het aanvullen van het ministerie als zekerheid verkregen is over de verdere levenskansen van het kabi net in verband met het ingediende bezuini- gingsontwerp. Over een kleine week verschijnt het af- deelingsverslag der Tweede Kamer (Ons werd bevestigd, dat de voorstellen der regeering in de afdeelingen vrij ongunstig ontvangen zijn) Dan zijn er twee weken gemoeid met het samenstellen van de memorie van antwoord. Vermoedelijk zullen er ook twee weken ver- loopen tusschen de verschijning van dit antwoord en de behandeling in de Tweede Kamer. Die zal dus waarschijnlijk Dinsdag 2 Juli beginnen. Het is dus aan te nemen dat niet voor 4 of 5 Juli iets te zeggen zal zijn over de positie van het kabinet. Onze zegsman wras overtuigd, dat tot zoo lang gewacht zou worden met de aanwijzing van een opvolger voor Mr. Marchant. Het is opgevallen, dat de vacature van Prof. Dr. Ir. H. C. J. H. Gclissen als directeur van de Prov. Limburgsche Electriciteits Mij, niet onmiddellijk vervuld zal worden. Deze voorziening is voorloopig opgedragen aan de twee onderdirecteuren. Dit is blijkbaar zoo gedaan om eerst zekerheid te hpbben over de vraag of het ministerschap van den heer Gelissen van eenigszins langen duur zal zijn. Er zijn in den kabinetsraad wel reeds be sprekingen gehouden over een eventueelen opvolger van Mr. Marchant en eventueele wisselingen in portefeuilles om het gemakke lijker te maken een geschlkten opvolger te vinden. Als een der ernstigste candidaten werd ons genoemd Dir. M. Slingenberg (V.D.) oud wethouder van Haarlem, lid van het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. Verschillende Kamerleden wilden hun stem rectificeeren PARIJS, 5 Juni Het kabinet Bouisson is het vijfde kabinet der Fransche republiek, dat gevallen is op den dag, dat het zich aan de Kamer voorstelde. De eerste maal geschiedde dat op 16 Mei 1877 met het kabinet Rochebout, en daarna in 1914 met het kabinet Ribot. In 1926 trof eenzelfde lot het kabinet-Herriot, eveneens in verband met den val van de Franc en in 1930 geschiedde het met het kabinet Chau- temps, dat- het vertrouwen van de Kamer niet kon krijgen PARIJS, 5 Juni (Reuter). Uit een nauw keurige telling van de stemmen blijkt, dat behalve de oppositie van uiterst links (com munisten en socialisten van alle schakeerin gen) 65 radicaal-socialisten tegen de geering hebben gesteld. Verscheidene bladen berichten, dat een aantal leden van de Kamer na de stemming hun stem rectificeerden, zij waren geschrok ken door den uitslag. Zij hadden de val van het ministerie niet gewenscht. Hun rectificatie kwam evenwel te laat, het resultaat van de stemming was reeds bekend gemaakt. Op de vannacht gehouden vergadering van een honderdtal afgevaardigden, ver tegenwoordigende de linksche partijen, van communisten tot linkervleugel van radicaal socialisten is geen beslissing genomen. Besloten werd daarop heden een beslissing te nemen inzake de moties van socialisten en communisten, waarvan de eerste betrekking heeft op een mogelijke ontbinding van de Kamer en de tweede uiting geeft aan den wensch van de linksche groepen zich te ver eenigen tot verdediging van de franc. De meeste bladen dringen in hun com mentaar op de stemming in de Kamer even eens aan op Kamerontbinding. Engelsche persstemmen. LONDEN, 5 Juni. De Engelsche pers volgt met groote spanning de gebeurtenissen in Frankrijk. De „Daily Telegraph" schrijft in een hoofd artikel dat de val van drie Fransche regeerin gen binnen negen maanden een schril licht jverpt op den geest van oneenigheid en ver deeldheid, die ongelukkigerwijze tusschen de politieke partijen in Frankrijk heerscht. De „Daily Mail" schrijft dat Frankrijk op het oogenblik de grootste politieke crisis sedert de stichting van de Derde Republiek doormaakt, die zich misschien zelfs tot een Europeesche crisis kan ontwikkelen. De „News Chronicle" schrijft dat de Fran sche Kamgr moet worden aangepast aan de eischen van dezen tijd en veranderd moet worden in iets beters dan de onverantwoor delijke spreekbuis van zuivere belangengroe pen. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnês van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan Tiet bureau van ons bladmet duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge- uubliceerd. RECEPTEN VRAAG: Het zitvlak van een blauw kam-garen pantalon is glimmend. Hoe krijg ik dat weer goed? ANTWOORD: De glimmende plek zeer voor zichtig afwrijven met een puimsteentje: dan ste vig afborstelen en ten slotte bedekken met een dubbelen, goed natten doek en strijken met een beet strijkijzer. De doek mag volstrekt niet droog gestreken worden! VRAAG. Hoe kan ik mijn waterproof lioht ge- voerden regenmantel reinigen en weer waterdicht maken? ANTWOORD: Leg den mantel glad over een tafel en borstel hem egaal en gelijkmatig af met' een neutraal, lauw zeepsop je; sla daarna den mantel door een zwak lauw sopje en hang, zonder spoelen, glad od. Na 10 minuten dompelt gij hem in een aluinbad van 1/2 pond aluin op een emmer warm water en behandelt daarin den man-tel ook ongeveer 10 min. Wring dan uit en hang buiten glad op. Als hij droog is, aan den verkeerden kant met niet te warmen bout strijken. "VRAAG: Hoe maakt men rabarberlimonade? ANTWOORD: Wij kennen wel rabarbermarme- lade en rabarbervla, maar van rabarberlimonade hebben wij geen recept. Vermoedelijk zal de be handeling zijn als volgt: kook de goed schoon gemaakte en in kleine stukjes gesneden rabarber goed. gaar en giet 2© -£oor. eeg, dubbel gevouwen d-oek. Voeg bij het vocht per halve liter een pond suiker; laat die op een zacht vuurtje, al roerend, oplossen en voeg er naar smaak wat citroensap bij. Bewaren in zeer schoone en goed gesloten flessclien en gebruik 1 deel o-p 4 deelen water. VRAAG; Hoe is het recept voor sneeuwpud- ding? ANTWOORD: Benoodigd: 1 liter melk; 1 ons maizena. 9 0 gram suiker, 1/2 stokje vanille, 4 eiwitten. Trek S/4 liter melk eenigen tijd met de vanille op een hoekje van de kachel; breng ae dan aan de kook met de suiker. Meng met de overige melk de maïzena aan tot een gïad papje', verwijder de vanille. Schenk de aangemengde maizena, roerende, in de kokende melk. Laat de pudding koken tot de maizena gaar is en de massa zoo dik, dat de bodem van de pan zichtbaar is, als men met een lepel door de pap roert. Klop het eiwit zeer stijf en roer er dan, onder flink kloppen de pudding door. Doe hem dadelijk in den vorm, die met ongeklopt eiwit is omgespoeld en laat bekoelen. Men gebruikt deze pudding o.a. met warme bessensapsaus. Voor bessensapsaus benoodigd: 2 d.L. bessen sap, 1/2 d.L. water, ruim 1/2 ons suiker, een stukje pijpkaneel of citroenschil, 17 gram aard- appelsago. Breng water en bessensap met suiker en kaneel of citroenschilletje langzaam aan de kook. Meng de sago aan met wat koud water: giet dit roerende in de kokende vloeistof en laat 2 minuten doorkoken, (De saus moet dan geheel helder zijn). Neem er voor het opdoen de kanee! of het citroenschillétje uit. Ook kunt gij nemen: Sinaasappelsaus; bereiding als boven, maar in plaats van bessensap, sap van 4 flinke sinaasap pels en geen kaneel. VRAAG: Hoe verwijdert men vlekken van zwarte schoensmeer uit rose zijden avondschoen tjes? ANTWOORD: Stevig afwrijven met een propje watten en waschbenzine en dadelijk daarna be dekken met een laagje magnesia. Laat een uur rustig liggen en schuier dan af. Deze behandeling buiten in de schaduw en vooral geen -vuur of licht in de nabijheid! PLANTEN VRAAG: Mijn 4-jarige seringenboom geeft mooi blad, maar wil maar niet bloeien, Hoe zou dat komen? ANTWOORD: Dan moet gij uw sering eens ver planten, In dc-n-regel geeft-dit bloemk nopv.ormmg. VRAAG: Weet u een middel tegen luis rozen?. ANTWOORD: Laat zware tabak evenals tb trekken en bespuit de planten goed met vocht; ook den onderkant der bladeren. 5 noodig na een paar dagen herhalen. Ook zijn handelaars in tuinbouwartikelen middelen te: luis verkrijgbaar. BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Hoe hoog is de aanslag pers. bel. Heemskerk over 1935 bij een huur van 6.50 w., inclusief water; aftrek voor 1 kind; meubilair aanslag 5.40? 2. Hoe hoog zou die aanslag zijn te Beverwijk? ANTWOORD; 1. Volgens voorloopige opgaaf "8.30. 2. idem 54,10. ONDERn AG 6 JUNI 1935 Onrust langs het Juliana- kanaal. HET JONGSTE ITALIAAN SCH—ABESSI- NISCHE INCIDENT. LONDEN. 5 Juni (Reuter). De „Daily Telegraph" bericht uit Addis Abeba, dat net tc Rome gepubliceerde bericht over de nieuwe incidenten aan de ItaliaanschAbessinische grens te Addis Abeba niet worden bevestigd- DIVERSEN VRAAG: Hoe kom ik aan een wandelkaart voor Duin en Kruidberg? ANTWOORD: Schriftelijk aanvragen aan den Rentmeester-, den heer F. Piekema, Brederood- schetveg 82, Santpoort, en gefrankeerde en van adres voorziene enveloppe voor antwoord In sluiten. Vooraf 0.50 storten op zijn girorekening 44294. De bezitters van kaarten mogen hoog stens door twee kinderen worden vergezeld. VRAAG: Hoe maakt men heften van messen, die door water uitgetrokken zijn. weer zwart? ANTWOORD: Kook wat provinciehout in wa ter en houd in deze warme oplossing de mes heften (niet het staal of nikkel). Laat drogen en wrijf dan met een weinig zwarte was op een zaohten doek in. Stevig uitwrijven. Onderhouden met zwarte was en bij het afwasschen de hefts»n niet in koker.d water. VFAAG: Moet ik nog formaliteiten vervullen, als ik met de fiets naar België wil? ANTWOORD: Ja. gij moet een touristonkaart aanvragen aan het Belgische Hoofdconsulaat Wa genstraat 72. den Haag, of het Consulaat Sn Am sterdam West, Vondelstraat 87. Kosten 5 Belg. francs (ongeveer 30 ct.). Verder hebt gij, om, weer in Nederland te kunnen terugkomen, een bewijs noodig, dat gij Nederlander zijt; dus b.v. een geboortebriefje, een trouwacte, een militair paspoort of iets dergelijks. Rijwielen worden tij delijk zonder formaliteiten toegelaten mits zij gebruikt zijn. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lyst Trekking van Woensdag 5 Jnni 1935 Hooge Prijzen 1000.— 6359 10392 13359 4006463 10456 14368 19866 200.— 1281 4606 1003 1639 7000 9005 10171 15577 17345 17838 18517 19083 19139 19976 Prijzen van 70. 103 134 142 144 178 213 286 344 472 495 531 654 793 906 955 965 1031 1330 1564 1592 1624 1724 1763 1764 1778 1927 1980 1983 2000 2046 2089 2100 2182 2192 2521 2553 2598 2624 2734 2803 2823 3061 3175 3490 3574 3579 3777 3839 3916 3922 4020 4039 4045 4066 4123 4155 4206 4231 4234 4253 4365 4372 4403 4443 4641 4744 4763 4864 4873 5010 5211 5256 5312 5331 5704 5745 5762 5795 5982 6023 6055 6066 6073 6090 6096 6129 6212 6247 6384 6546 6563 6596 6602 6659 6716 7046 7239 7347 7504 7518 7810 7954 7955 8040 8097 8099 8198 8248 8399 8450 8609 8655 8831 8939 8951 9059 9223 9245 9312 9469 9508 9527 9736 9828 9845 9897 9965 10177 10335 10428 10491 10658 10707 10716 10873 10947 11071 11101 11134 11195 11254 11302 11347 11371 11395 11476 11527 11581 11651 11675 11708 11814 11878 11891 11927 12054 12088 12234 12238 12550 12601 12615 12708 12784 12818 13117 13141 13210 13227 13272 13544 13600 13661 13776 13832 14033 14089 14128 14307 14320 14380 14424 14469 14617 14637 14740 14741 14757 14790 14839 14922 15038 15061 15137 15171 15258 15272 15281 15288 15310 15513 15514 15673 15804 15837 15966 15973 16024 16032 16098 16235 16368 16387 16445 16462 16489 16493 16531 16729 16818 16981 17023 17130 17190 17216 17288 17349 17372 17397 17414 17438 17670 17735 17959 17973 17995 18049 18208 18431 18471 18628 18646 18664 18762 18776 18810 18813 18835 18836 19008 19116 19294 19333 19359 19547 19580 19605 19610 19631 19937 20061 20085 20140 20185 20451 20469 20515 20635 20705 20736 20789 20860 Nieten 31 47 91 108 113 121 161 180 204 209 268 282 287 293 299 315 319 384 411 471 580 595 622 636 716 747 759 801 856 879 892 905 913 936 984 990 1010 1043 1057 1097 1102 1107 1145 1206 1246 1256 1374 1382 1430 1431 1510 1524 1585 1586 1610 1628 1635 1681 1723 1774 1788 1935 1953 2033 2058 2124 2129 2140 2156 2160 2179 2181 2216 2242 2248 2289 2336 2379 2392 2425 2445 2460 2482 2512 2573 2593 25y5 2622 2652 2658 2663 2686 2707 2757 2832 2837 2897 2923 2928 2953 2935 3038 3109 3129 3137 3160 3174 3196 3204 3305 3322 3332 3392 3394 3399 3507 3502 3615 3631 3633 3712 3715 3738 3752 3766 3768 3788 3815 3819 3824 3829 3849 3858 3917 3976 3998 4015 4017 4041 4061 4094 4096 4113 4127 4187 4194 4209 4276 4285 4301 4322 4360 4388 4416 4444 4437 4517 4529 4535 4547 4552 4603 4611 4630 4655 4683 4690 4760 4356 4915 4966 4992 5014 5017 5082 5083 5099 5102 5109 5112 5150 5186 5205 5367 5413 5555 5612 5613 5615 5620 5635 5658 5685 5747 5752 5757 5810 5868 5917 5991 6028 6043 6085 6113 6185 6222 6252 6301 6321 6345 6353 6470 6483 6594 6630 6644 6673 6720 6728 6737 6743 6779 6801 6807 6829 6979 6994 7015 7042 7105 7135 7159 7167 7175 7193 7223 7226 7287 7344 7358 7420 7450 7520 7527 7545 7575 7583 7644 7700 7715 7730 7757 7819 7868 7870 7976 8009 8025 8027 8030 8111 8115 8121 8182 8184 8193 8212 8241 8313 8377 8392 8432 8434 8462 8487 8512 8557 8591 8620 8632 8653 8702 8746 8756 8789 8822 8860 8870 8889 8903 8978 8995 9046 9062 9102 9179 9190 9305 9319 9335 9352 9354 9382 9390 9395 9403 9424 9427 9431 9439 9516 9524 9533 9547 9654 9728 9737 9774 9799 9889 9939 10000 10089 10102 10105 10109 10111 10160 10194 10204 10217 10286 10294 10306 10336 10333 10367 10414 10438 10506 10529 10547 10554 10585 10632 10706 10726 10728 10730 10738 10748 10767 10772 10852 10854 10855 10865 10903 10954 10961 10972 10984 10991 10998 10999 11023 11094 11169 11183 11202 11229 11236 11257 11262 11307 11316 11337 11409 11616 11658 11703 11727 11731 11743 11769 11780 11825 11869 11870 11883 11903 11905 11941 12031 12049 12060 12146 12196 12198 12334 12378 12380 12419 12426 12509 12535 12617 12743 12904 12933 12965 13033 13039 13057 13073 13075 13084 13124 13198 13209 13216 13234 13244 13312 13313 13319 13321 13351 13499 13516 13528 13535 13540 13556 13577 13595 13682 13711 13719 13737 13761 13829 13846 13855 13967 14014 14051 14088 14090 14118 14129 14154 14163 14218 14265 14303 14326 14335 14355 14357 14371 14381 14437 14468 14537 14552 14559 14593 14629 14656 14661 14753 14766 14784 14835 14842 14843 14854 14855 14861 14927 14938 14982 15003 15004 15043 15090 15182 15212 15260 15297 15301 15307 15326 15373 15388 15393 15479 15488 15491 15563 15612 15613 15617 15629 15687 15703 15730 15750 15819 15870 15913 16021 16025 16099 16144 16164 16205 16220 16261 16280 16297 16311 16336 16391 16433 16514 16555 16591 16598 16611 16617 16620 16677 16733 16742 16851 16873 16394 16900 16936 17002 17011 17038 17080 17151 17155 17180 17198 17238 17240 17253 17261 17298 17333 17340 17359 17423 17447 17<€0 17500 17518 17521 17581 17589 17622 17652 KJ677 17678 17683 17696 17697 17736 17758 17764 17786 17792 17976 18010 18013 18046 18064 18077 18142 18146 18160 18206 18220 18254 18257 18310 18319 18322 18370 18378 18400 18408 18422 18434 18443 18447 18476 18496 18498 18500 18520 18528 18545 18595 18607 18608 18623 13631 18695 18786 18812 18872 18873 18898 18902 18908 18910 18918 18943 18967 18986 18991 19018 19024 19057 19082 19100 19118 19126 19220 19328 19338 19353 19372 19438 19452 19506 19509 19514 19563 19565 19567 19584 19591 19611 19613 19628 19661 19682 19722 19785 19814 19853 19878 19892 19917 19919 19928 19942 19964 20018 20073 20126 20165 20187 20198 20204 20214 20275 20304 20314 20352 20358 20368 20403 20422 20423 20474 20482 20494 20526 20555 20559 20573 20605 20611 20625 20645 20669 20764 20778 20781 20783 _v814 20828 20902 20909 20949 20956 20992

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7