Het Blauwe Lint. De „Normandie", het nieuwe reusachtige Oceaanschip van de Compagnie Transatlan- tique, heeft het Blauwe Lint gewonnen door het record van den snelsten overtocht met cenige uren te verbeteren. Tevoren stond dit record op naam van het Italiaansche schip „Rex", daarvoor op naam van het Duitsche schip „Bremen", dat het weer ontroofd had aan de Engelsche „Mauretania". De glorietijd van de Mauretania is inmiddels definitief be ëindigd. Het schip wordt gesloopt, en onlangs Is de inventaris geveild. Maar straks komen de Engelschen weer aan bod voor het Blauwe Lint, want dan zal hun nieuwe Oceaanreus, de „Queen Mary" zee kiezen en natuurlijk pro- beeren, sneller dan de Normandie den haring- vijver over te steken. Al dit bouwen van reusachtige Oceaan schepen, en al deze snelvaarderij om het Blauwe Lint schijnt op niets anders gebaseerd te zijn dan op nationale ij delheid. De kleine naties kunnen zich den bouw van zulke zee- kasteelen niet veroorloven; laten we er maar blij om wezen. Want de heele zaak blijkt een geldwegsmijterij van je welste te wezen, en daar behoeven we nu toch heuseh niet naar te verlangen. Niemand minder dan de Engel sche minister van Handel Walter Runciman heeft dezer dagen verklaard, dat „die Blauwe Linten veel te duur zijn". En hij liet de toelichting niet achterwege. Zeekasteelen als de Normandie en de Queen Mary zijn zeer 011- voordeelig in het gebruik, en ook in den bouw. „Als wij voor dezelfde totale bouwsom, die de Queen Mary gekost heeft, drie middelmatige Oceaanschepen op stapel gezet hadden, zou dat veel meer menschen aan den arbeid heb ben gezet, en de exploitatie van die drie sche pen zou twintigmaal voordeeliger zijn geweest dan die van de Queen Mary", zei Runciman. Dit wat de werkverschaffing, de bouwkos ten en de exploitatie betreft. De Blauwe Lint- racerij zelf kost nog eens groote extra-bedra gen, want het brandstofverbruik van de sche pen neemt, als zij tot hun maximum-capaci teit worden opgejaagd, geweldig toe. Nu is het voor een Hollander wel erg ge makkelijk, deze dingen als onzinnig te ver- oordeelen. Ten eerste behoort onze landaard al tot de nuchterste landaarden ter wereld, ten tweede doen „wij" niet mee aan het tijd- raceix om het Blauwe Lint. Als wij het afkeu ren zal een Engelschman, een Duitscher, een Franschman of een Italiaan ons dan ook ver moedelijk verdenken van hetgeen een Am sterdammer aanduidt als ,,de kif'-'. Maar zelfs als men al dit voorbehoud maakt blijft toch de gedachte overheerschen, dat het een malle historie is. Wat bezielt eigenlijk al die scheepvaartmaatschappijen en sommige regeeringen, die subsidies geven voor den bouw van zulke Oceaanreuzen? Is het behalen van een succesje bij de massa, in een moeilijken tijd als deze, dergelijke opofferingen waard? Onwillekeurig komt de herinnering op aan erg-malle dingen uit het verleden, zooals b.v. aan den windhandel in tulpen. Is dit veel minder mal? Er komt nog bij dat de toekomst van het passagiersvervoer over den Atlantischen Oceaan kennelijk is weggelegd voor de lucht vaart. Het experimenteele stadium van de Oceaan vluchten is voorbij. Vaste luchtvaart diensten over den Oceaan zijn al in wording. Kan men niet op zijn vingers natellen, dat binnen een jaar of tien de luchtvaart al een groot deel van het passagiersvervoer over deix Oceaan tot zich getrokken zal hebben? En als het met de luchtschepen lukt, wordt die zaak van nog veel grooter beteekenis. Wat zijn de snelheden van een Normandie eix een Queen Mary, vergeleken bij die van een luchtschip, en vooral vergeleken met die van een vliegtuig? Wat zijn de enkele uren, die deze zeeschepen met uiterste opvoerins van hun capaciteit kunnen winnen en waar bij eigenlijk niemand eenig practisch belans heeft, in vergelijking met een verkorting van dexx reisduur van vier dagen tot éen dag? Dat is allemaal erg Hollandsch-nuchter, zult u zeggen, en ik vind het wel aardig berichtjes over record verbeteringen te lezen. Ja zeker, en de Engelschen of de Franschen of de Duit- schers vinden het nóg aardiger, tenminste als het een van hun eigen schepen betreft. Maar is dat ettelijke mill-ioenen waard? Wordt uw waar deer ing van de Fransche natie beïnvloed door het feit, dat de Normandie een paar uur minder noodag heeft gehad dan de Rex en de Bremen Zal straks uw hoogachting voor de Engel schen stijgen als de Queen Mary er een uur korter over mocht doen dan de Nonnandie? En zult u dan zeggen, bij het koopen van bui- tenlandsche artikelen: ik wil dat Fransche ding niet hebben: ik moet een Engelsch ding hebben? Neen, daar geloof ik niets van. Laat ons wèl wezen. De Hollandsche nuchterheid is in deze tij den wel een zeer kostbaar bezit. Laten we dit nationale product als zoo danig waardeeren en het trachten te be houden. Minister Runciman heeft klaarblij kelijk een beroep op de even-bekende Engelsche nuchterheid gedaan, en het is al te laat. want Engeland bouwt nóg een Queen Mary op. Wij kunnen ons voordeel doen met de werkelijkheid. Het is, zelfs in deze tijden, volstrekt overbodig zulke malle dingen te doen. R. P. Vergadering van Bloembollen cultuur. Motie Hillegom aangenomen. BEVERWIJK HET POSTKANTOOR OP PINKSTEREN. Op de beide Pinksterdagen zal het post kantoor voor het publiek als op de gewone Zondagen zijn opengesteld. Op den Tweeden Pinksterdag wordt één postbestelling uitgevoerd. Dan bestaat geen gelegenheid tot het afhalen van correspon dentie. Donderdagavond vergaderde in de boven zaal van Hotel „ter Burg" de afdeeling Be verwijk eix omstreken van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur ter be handeling van den beschrijvingsbrief voor de op 24 Juni a.s. in het Krelagehuis te Haarlem te houden Algemeene vergadering. Het voornaamste punt van deix be schrijvingsbrief, de saneering en de in ver band daarmede ingediende motie van de afdeeling Hillegom, lokte breedvoerige be schouwingen uit over het saneeriixgsvraga- stuk. De heer Seignette uitte de vrees, dat export bij opheffing van de saneering on mogelijk zal worden en vroeg zich verder af, of de handel deze „klap" ineens kan opvan gen. Het kon wel eens zijn. dat het vak dan tenslotte tocjx weer bij de regeering moet terecht komen. Spr. achtte het nog geens zins bewezen, dat het bedrijf van de saneering niet beter is geworden. Er is op het oogen- blik sprake van een zekere wanhoopsstem- ming, die het nemen van een beslissing ge vaarlijk maakt. De heer Seignette meende, dat men moest probeeren, de fouten, die aan het saneering- stelsel kleven, te verbeteren. Men moest het echter niet afbreken. Vanuit de vergadering werd gewezen op de groote onbillijkheid, dat de kweekers de ambtenaren, belast met de uitvoering der saneeringsbepalingen, zelf moeten betalen. In overheidsbemoeiingen stelden sommige leden in het geheel geeix vertrouwen meer, zoodat zij in ieder geval voorstanders waren van de geheele opheffing der saneering. De vergadering sprak zich na uitvoerige discussies in meerderheid uit voor een ver vroegde uitspraak inzake de saneering, zoo dat deze dan voor 19351936 van de baan kon zijn. Met dezelfde stemverhouding werd beslo ten de motie Hillegom omtrent de afschaf fing der saneering en de daaraan verbonden teeltbespreking te steunen. Slechts vijf stem men werden tegen de motie uitgebracht, ter wijl drie leden zich van een uitspraak ont hielden. Nadat de heeren Jli. Meijer en A. Kochx als afgevaardigden naar de algemeene vergade ring waren aangewezen, werd de bijeenkomst gesloten. PROPAGANDA-BIJEENKOMST. De reeds in ons blad aangekondigde propa ganda-feestavond van het Zonnestraal-Comité zal op Zaterdag 15 Juni in gebouw de „Har monie" worden gehouden. Zooals wij berichtten zal de heer Jan van Zutphen als spreker optreden. DE VERBETERING VAN HET VAARWATER. B. en W. hebben aan de firma Dikkeboo-m en Sybrandse te Ouderhaske (Fr.) opdracht gegeven tot het op diepte -en breedte brengen van de Zwaaihaven en de Pijp voor een be drag van 17000. De werkzaamheden zullen zoo spoedig moge lijk een aanvang nemen. HET V.V.V.-VOETBALTOERNOOI. Maandag, tweeden Pinksteidag. zal het vóet- baltournooi van de V.V.V. om de zilveren aardbeienslof en het kampioenschap van midden-Kennemerland in het Gemeentelijk Sportpark met de wedstrijden Schoten Beverwijk (aanvang half twee) en V.S.V.— Kinheim (aanvang '3.45 uur) worden voort gezet. Evenals vorige week zullen Zaterdag middag van 3—4 uur aan het bureau van de V.V.V., Breestraat 29 voor werkloozen op ver toon van stempelkaart toegangsbewijzen tegen gereduceerden prijs beschikbaar zijn. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in hotel „Oud Mee- renstein" ten overstaan van Notaris J. H. Bremmers in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met erf aan de Adrichem- sl-raat no. 59. groot 1 A. 44 c.A. Eigendom van de familie Pfister. Hoogste bieder D. Teer, alhier, voor f 1980. Bij afslag niet gemijnd. Een woonhuis met erf aan de Beecksangh- laan, no. 59, te Wijk aan Zee eix Duin. groot 2 A. 32 c.A. Hoogste bieder D. Bois voor f 4750. Bij afslag niet gemijnd. 3. Een woonhuis met erf aan de Beecksangh laan no. 57. groot 2 A. 18 c.A. Hoogste bieder D. Bais, voor f 4750. Bij afslag niet gemijnd. 4. Een villa met erf en tuin aan de Beeck- sanghlaan n-o. 55, hoek Verlengde Vondel- laan, te Wijk aan Zee en Duin, groot 5 A. 77 c.A. Opgeboden tot f 68.00. Bij afslag niet ge mijnd. evenmin als de combinatie. 5. Een villa met erf en aanhoorighe-den aan de Vondellaan n-o. 32, groot 5 A. 15 c.A. Hoog ste bieder P. Liegting, Castricum, voor f 7300. Bij afslag gemijnd door den heer D. Teer, al hier op f 225. Opbrengst 7525. De perceelen 2, 3 4 en 5 behoorden tot het faillissement van P. H. M. Braun. KENNEMER MOTOR CLUB. De K.M.C. zal op den Tweeden Pinksterdag inplaats van een duinrit te Wijk aan Zee, waai*voor burgemeester Rothe geen toestem ming wilde geven, een tocht maken naar Amersfoort. VERLOTING CRISISCOMITé. Daar het aantal loten nog niet verkocht is zal de verloting ten bate van het Crisiscomité nog eenigen tijd uitgesteld worden. JEUGDHERBERG KASTEEL ASSEMBURG. Met de Pinksterdagen zullen ongeveer 250 treksters en trekkers in de jeugdherberg over nachten. WIJK AAN ZEE HEEMSKERK BOTSING TUSSCIIEN AUTO EN MOTOR RIJDER. Donderdagavond reed een motorrijder tegen een auto op. De luxe-auto kwam uit de M. v. Heemskerkstraat, hoek Rijksstraatweg en de motorrijder zou de M. van Heemskerkstraat inrijden, doch vermoedelijk nam hij zijn draai te kort, zoodat hij tegen het achterspatbord van de auto aam-eed. welke werd ingedeukt. In de auto zaten kinderen van een predikant uit Wijk aan Zee en de chauffeur, welke met den schrik vrij kwamen. De motorrijder kwam er ook goed af, doch zijn motor was bescha digd, Juist passeerden twee marechaussees, die van e~n en ander px-oces-verbaal opmaak ten. CONCOURS. Op den 2en Pinksterdag zal het concours worden voortgezet. Om 11,45 ontvangt daar het gemeentebe stuur van Heemskerk het hoofdbestuur, jury, eere-comité, uitvoerend comité, voorzitters en dix-igenten der deelnemende vereenigingen ten Raadhuize. 12.15 Marschwedstrijd op de Marque ttelaan waaraan door 7 corpsen wordt deelgenomen. 2 uur: Concertwedstrijd in het wandelpark Marquette waaraan door 14 corpsen wordt deelgenomen. 8.30 Eerewedstrijd tusschen de corpsen die een eersten prijs behaald hebben in hun af deling. OPTOCHT. Door de R.-K. Instelling „Kindsheid" wordt op 13 Juni des namiddags alhier een optocht gehouden, bedoeld als propaganda voor de R.-K. Missie. DANSCLUB „ADONA". Op 2en Pinksterdag organiseert de dans club „Adona" voor haar leden en introdu- cé's een dansavond 'in het K.S.A.-gebouw. AARDAPPELVERBOUWERS. De telers van vroege aardappels, die door vorstschade zoo gedupeerd zijn, dat het gewas als vernietigd kan worden beschouwd, exx die aanvankelijk geen recht hadden op nateelt, hebben mededeeling ontvangen, dat zij alsnog een verzoek kunnen indienen om voor het ver nietigde gedeelte een ander product te mogen telen. V RIJD "AG 7 JUNI 1935 VERGADERING S.D.A.P. De plaatselijke afdeeling der S.D.A.P. beleg de Donderdag iix Kennemerduin een openbare vergadering, waar de heer W. van Dok een lezing hield over het onderwerp: ,,De platte landsverarming en de komende gemeente raadsverkiezing". Spreker ving aan met uiteenzetting van verband tusschen beide deelen van zijn onder werp. De plattelands verarming is 't gevolg van de huidige landspolitiek, die z.i. ten gevolge heeft de vergrooting der nooden. Den aan passing aan lager niveau, welke de werkloos- ïeiduitkeering oplegt, is voor de arbeidsloozen een bespotting, geeft verdere ontwrichting en drukt op allen, niet 't minst op den midden stand. Ze vergroot de macht van bank-, han dels- en grcndkapitaal. Spr. wees op de vele executies en waarschuwde tegen mogelijke hoopvolle gedachten, die gewekt mochten zijn door de aankondiging van 't wetsontwerp in zake beperking executierecht. De werkloosheidsvoorziening, die in ons land ;emeentezaak is. behoort naar spreker's mee ning evenals in Engeland rijkszaak te zijix. Zij ondermijnt de gemeentelijke zelfstandigheid en maakt sociale en cultureelc maatregelen onmogelijk. De momenteel 240 noodlijdende gemeenten in ons land zijn daarvan de voor beelden. Niet wij, zei spr., doch de regeering dient aan te passen. Invloed daarop uit te oefenen is ook middels gemeenteraadsverkiezing mogelijk. De uitslag van die verkiezing zij een manifestatie tegen het beleid der regeering. De vergadering werd geleid door den heer Gobel uit Wijk aan Duin. DE MOEILIJKHEDEN IN DE R.K. KIES- VEREENIGING. Het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging, dat door het Kringbestuur Haarlem was geschorst is van deze beslissing in beroep gegaan bij 't Partijbestuur in Den Haag. Het Partijbestuur heeft in zijn uitspraak be paald, dat de schorsing gehandhaafd blijft en wijst er op, dat het Kringbestuur Haarlem de arbitrale bevoegdheid bezit in te grijpen, waarnaleving van het reglement dit noodig maakt. Het Kringbestuur Haarlem heeft het noodig geoordeeld het bestuurs in de uitoefe ning van zijn bestuursfunctie te schorsen, ten einde de voorbereiding der gemeenteraads verkiezing regelmatig voortgang te kunnen doeix vinden. Aanvechting van deze discipli naire maatregel van 't Kringbestuur Haarlem, zou haar elke reëele beteekenis ontnemen. HET GESCHIL SCHAAPER—SCHELVIS. De heer C. C. Schaaper heeft den volgenden brief aan het raadslid den heer Bern. Schelvis gezonden. „Naar aanleiding van het feit, dat ik op mijn brieven van 16 en 18 Mei j.l. aan U gericht, nog steeds geexx antwoord heb ontvangen, deel ik U mede, dat ik U nog twee dagen gelegen heid geef om mijn aanbod te accepteeren, en adviseer U dit ook nadrukkelijk. Anders noodzaakt U mij, om zelf een ver gadering te beleggen, en op die vergadering aan de R.K. Kiezers eens te onthullen, de wijze van werken van U en Uw partij. Echter, daar ik gaarne open kaart speel, bied ik U nogmaals de gelegenheid om U te verdedigen." materiaal niet bezitten en dat gebeurt toch meer dan eens van deze ouverturen, moeten afblijven. We zullen het programma verder niet Op den voet volgen. „L'Etoile du Nord" van Meijerbeer, Elnleitung zur der Opera „Die Loreley" van Max Brucb, Andante uit de 5de symphonie van Beethoven enz., ze werden prachtig en onder doodsche stilte uitgevoerd. Afzonderlijk willen we echter nog even ver melden „Andante Cantabile" van Tschai- kowsky in een arrangement van K. H. Kerk- hoff. Reeds dit alleen was een gang naar het concoursterrein waard geweest. We zijn er van overtuigd, dat de aanwezigen een schoone herinnering aan dezen kunstavond zullen bewaren. DS. W. BREUKELAAR 70 JAAR. Donderdag vierde Ds. W. Breukelaar, dié thans ruim 5 jaren aan de Gei'. Kerk van Santpoort is verbonden, in blakenden welstand zijn 70en verjaardag. De blijken van belangstelling die de nog steeds zeer actieve grijsaard op dezen dag mocht ontvangen, waren buitengewoon groot in aantal. Den geheelen dag kwamen tal van belang stellenden hem persoonlijk gelukwenschen, o.m. maakten hun opwachting deputaten van de Generale Synode van de zending onder de heidenen en Mohammedanen, van de Com missie van Advies over de zaken der zending en van den Kerkeraad, schoolbesturen en vo rige gemeenten van Ds. Breukelaar. Vooi'ts zijn er talloos vele bloemstukken erf telegrammen van gelukwensch ingekomen. BILJARTEN. Wereldkampioenschap cadre 45—1. Gabriels kampioen, In het Kurhaus te Scheveningen werd Donderdagmiddag een begin gemaakt met den vierden en laatsten dag van de wedstrij den om het biljart wereldkampioenschap ancre cadre 451. De uitslagen wai'en: Albert 300 15 81 20.—- Moons 151 15 40 10.06 Dom m erin g 300 26 53 11.53 Cóte 237 26 63 9.11 Davin 300 17 113 17.64 De Leeuw 250 17 69 14.70 Dc slotpartij. SANTPOORT Pierre Laval bij het verlaten van het Elysée, omringd door journalisten. CONCERT „DE EENDRACHT". Gisteravond, gaf de harmonie „De Een dracht" onder leiding van den heer G. H. Boedijn het concert, dat zij aan het fanfare korps „Oefening kweekt Kunst" in verband met zijn 25-jarig bestaan welwillend had aangeboden. In verband met het min of meer di'eigende weer en het ontbreken eener zo- mersche temperatuur vermoedelijk was de belangstelling niet zoo groot, als we ver wacht hadden. En als zoo vaak hadden ook nu de afwezigen weer ongelijk, want wat de Velsenaren dezen avond gepresteerd hebben, stond wel op een buitengewoon hoog peil en stempelt hun vereeniging tot een der beste uit den lande. Het koi'ps telt een prachtige bezetting, zoowel wat het hout als het koper betreft, en wordt geleid door een diligent, die aan groote muzikaliteit een dito dosis serieusheid paart, waardoor elk onderdeel tot in de puntjes verzorgd wordt. Bovendien is zijn wijze van dirigeeren voortreffelijk: keurig beheerscht, suggestief, waar het moet, terwijl feitelijk elk deel van zijn li chaam muzikale aanwijzingen geeft. In dit laatste verband hoorden we zelfs spreken van de „muzikale vingers" van den heër Boedijn. Het begin deed reeds het beste vei'wachten, want de Colonel Bogey-marsch van Kenneth J. Alford genoot een vertolking, zooals we maar zelden hoorden, 't Was aanstonds te merken, dat de heer Boedijn niet van het standpunt uitgaat, dat 't „maar" een marsch is, die van zelf wel „rolt". Onder zijn leiding maakte „De Eendracht" er a.h.w. een con certstuk van. De bekende ouverture „Egmont" werd even eens schitterend ten gehoore gebracht. De wijze, waarop dit geschiedde, toonde over tuigend aan. dat korpsen, die hiervoor het In de avonduren moest de beslissing vallen met de partij Gabriëls-Sweering. Beiden begonnen met een poedel, waarop Gabriels na 19 een vastliggenden bal kreeg, waarop hij den acquit miste. Sweering maakte na een 5. door zijn ze nuwen, een onnoodige touché. Na een 1 van Gabriels heeft Sweering in zijn volgende serie plotseling zijn vorm te pakken. Zijn rappels zijn uiterst zuiver. Hij herstelt de fouten op goede wijze en lost moeilijkheden op verbluffende wijze op. De 100 gaan er aan. Op 119 mislukt een treksloot van den langen ban. Gabriels krijgt dan direct goed spel in het» middenvak, waarvan hij dankbaar profiteert doch het worden er slechts 15 door onzeker rappelleei'en. Het spel van Gabriels is stroe ver dan gewoonlijk. Wel zijn de rappels dik wijls zeer zuiver, doch bij klein spel heeft hij last van zijn zenuwen. Hij scoort echter in snel tempo, ditmaal in hoofdzaak de zij vakken van den korten band benuttend. Langzamerhand bereikt hij echter het middenvak en dan stijgt de score snel. De Belg is er nu geweldig in. Hij loopt het totaal van Sweering (147) voorbij en gaat rustig verder. De 100 gaat onder spontaan applaus op, dat even hartelijk klinkt als bij de 100 van Sweering. Het worden er 156, waarmee de Belg ver voor is gekomen. Sweering geeft zich echter nog niet gewon nen. Ook hij scoort er na een moeilijk begin in de zijvakken rustig op los in het midden vak. Op 39 strandt hij echter met nog een flinken achterstand. Gabriels is er direct weer in. Hij maakt een prachtige serie. Alles lukt nu. Zoo nu en dan wisselt hij de positie, doch het hoofdterrein van zijn opei'aties is toch het middenvak. Op 72 sneuvelt hij met de haven in het zicht (294). Als Sweering in dezelfde beurt de 200 pas seert, kan hij niet anders meer zijn dan een eervol veiiiezer. Het wox-den er 45. waarmee hij op 231 komt te staan. Dan maakt Ga briels onder luid applaus de 300 vol en wint daarmede de partij. Sweering poelt en het is afgeloopen. Gabriels is kampioen. De cijefsr waren: Gabriels 300 14 156 21.4a Sweering 231 14 119 1650 De eindstand van het tournooi luidde als volgt: 1 Gabriels (België) 7 2100 130 2 Sweering (Ned.) 6 2031 179 3 Davin (Frankrijk) 5 1949 147 5 Moons (België) 2 1/2 1537 142 6 Dommeirng (Ned.) 2 1302 167 7 Cöte (Frankrij) 1 1/2 1687 167 8 De Leeuw (Ned.) 1 1620 181 173 119 162 144 83 78 118 16.15 11.34 13.25 10.82 7.79 10.09 8.95 DOODELIJK ONGELUK ONDER OVERSCHIE OVERSCHIE, 6 Juni (V.D.) Vanmorgen reed de 14-jarige Van den Berg per rijwiel over de hulpbruggen van den nieuwen rijks weg onder Overschie. Door onbekende oorzaak i kwam de jongen te vallen. Een achter hem komende zeswielige vrachtauto, bestuurci door J. L. uit Velsen kon niet meer stoppen en overreed den jongen. Hij was op slag dood. De marechaussee heeft de vrachtauto voor onderzoek in beslag genomen en den bestuur der naar de kazerne overgebracht. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver p. 5 (12.5 n.m. Beachy Head. Binnendijk, Rotterdam n. N.-Orleans 4 (n. m.) van Havana. Lochmonar, 6 v. Vancouver te Rotterdam. Drechtdijk, Vancouver na Rotterdam 4 te Balbao. Damsterdijk 3 v. Voncouver n. Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein, 6 v. Hamburg n. Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Hercules (thuisr.) 6 van Havre. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 5 van Colombo. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjikembang, 4 v. Hongkong n. Muntok. Tjisondari 5 te Manilla. Tjinegara, Shanghai n. Java 4 v. Macassar. JAVA—NEW-YORK LIJN Palembang, New-York n. Batavia 6 te Sin gapore. Adrastus, Java n. New-York 5 te Penang. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (uitr.) 6 (v.m.) van IJmuiden. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Achilles, 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Alkmaar. Chili n. Amsterdam via Liver pool 6 (12.30 v.m.) 350 mijl N.NW. van Flores. Calypso, 5 van Genua naar Livorno. Costa Rica. Amsterdam n. Barbados 5 (5 n.m.) van Madeira. Fauna, 5 van Catania naar Messina. Ganymedes, Bourgas n. Rotterdam, pass. 5 Fin is ter re.. Rhea, 5 van Lissabon naar Oporto. Saturnus 5 van Algiers naar Calamata. Ulysses, 6 van Varna naar Constantza. Merope 6 van Huelva te Lissabon. Telamon, 6 van Amsterdam naar Rotterdam Vulcanus 6 van Amsterdam n. Rotterdam. Orestes, 6 van Amsterdam n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo, (thuisr.) 6 te Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 5 v. Victoi'ia (Braz.). STOOMVAART MIJ NEDERLAND J. P. Coen (uitr.) 6 te Southampton. Poelau Bras (uitr.) p. 4 Gibraltar. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Theseus, 5 van Batavia en Amsterdam te Londen. Philoctetes, Rotterdam n. Japan 5 (8.20 v.m.) 63 mijl Z.O. van Land's End. Eurymedon, Liverpool n. Java p. 5 Gibraltar. City of Cardiff, Japan n. Rotterdam 5 v. Penang. Polydorus, 5 Juni van Batavia te Hamburg. Phrontis, Amsterdam n. Java 6 van Suez. Perseus, Japan n. Rotterdam 4 te Yokohama City of Wellington, Dairen n. Rotterdam 5 te Shanghai. Antenor, Japan n. Rotterdam 5 v. Hongkong. Clytoneus, Batavia n. Amsterdam p. 6 Prawle Pt. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Silverbeech, Vancouver n. Bombay 5 te Madras. Silverpalm 2 v. Vancouver n. N -Orleans. Ertsaanvocr. Alhier is aangekomen het Fransche stoom schip „Astree" van Caen met een lading erts voor het Hoogovenbedrij f Weer in de vaart. Het stoomschip „Jan Pietersz. Coen" vande Stoomvaart Mij. „Nederland", dat na zijn binnenkomst in April van het vorig jaar te Amsterdam werd opgelegd, is weer in de vaart gebracht en Woensdagavond met passagiers en stukgoed naar Ned. Indië vertrokken. Verstekelingen aan boord. Na het vertrek uit Danzig werden op het Zweedsche stoomschip „Figge", da„ alhier gisteren binnenkwam, 2 verstekelingen aan getroffen. Deze beide personen, van Russische en van Poolsche nationaliteit, zijn te Am sterdam kan den vreemdelingendienst over gegeven. Duitsch vïsscherjjbedrijf. Voor de „Nordsee Deutsche Hochseefisscherei A. G." is op een Hamburgsche Werf de stoom trawler „Memel" met goed gevolg te water ge laten. AANGEKOMEN 5 Juni: Aruba s.s. Goole Helder s.s. West-Afrika Astrée s.s. Caen 6 Juni: Ransdorp m.s. Hoboken Rijnstroom s.s. Leith Figge s.s. Danzig Gateshead s.s. New Castle Bretland s.s. Danzig. Hontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 5 Juni: J. P. Coen s.s. Batavia Rhein s.s. Hamburg Mary m.s. Danzig Trito s.s. Rotterdam Pluto s.s. Kopenhagen Barneveld s.s. Chili Heimes s.s. Hamburg 6 Juni: Eemland s.s. Rio de Janeiro Bretland s.s. Bayonne De moord in Haarlemmermeer; Op 20 Juni voor de Rechtbank. Naar wij vernemen zal Donderdag 20 Juni a.s. de Haarlemsche Rechtbank de zaak be handelen tegen den jongeman, die verdacht wordt van den moord op den heer D., mole naar te Leimuiden, gepleegd op 19 April j.l. Als verdediger zal optreden mr. T. A. M. A. van Löben Seis. „De Lichthoeve" te Santpoort. Woensdagavond zeven uur is zuster J. Th. Kuyck, directrice van het bekende kinder tehuis „De Lichthoeve" aan de Kweekerslaan te Santpoort, die wegens een ernstige ziekte zulk een langen tijd door zuster Verkerk te Garderen Is verpleegd, in „De Lichthoeve" te ruggekeerd. Men heeft haar een vreu~èc volle thuiskomst bereid. Het huis was vol bloemen en de kinderen hadden overal versieringen aangebracht. Ook werd door de kinderen een welkomstlied gezongen. Zuster Kuyck is nog onder geneeskundig^ behandeling, maar spoedig hoopt zij het werk; dat haar zoo lief is, weer te hervatten, j

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 9