VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Gij Gij Lijst 7 Stemt „De Vrijheidsbond" Lijst 7 verm. aankomst Chili Andriotis Buenos Aires Amstelland Buenos Aires Arete Cardiff (v. IJm.) Apollinaris Londen Altona Ned.-Indië Boskoop Chili Buenos Aires Baarn Chili Berenice West Indie Bodegraven Chili Beverwijk Archangel Bloemfontein Zuid Afrika Ceres (Ned.) Midd. Zee Caribia West Indië Crynssen West Indië Coatsworth Archangel Chr. Huygens Batavia Dolius Batavia Despina a Pappa Huelva (voor IJmuiden Danae Nantes (v. IJm.) Essen Ned. Indië Engeland Maru Moii Everest Archangel Ebani West-Afrika Enggano Ned. Indië Fauna Venetië Ganymedes Piraeus Grootekerk Japan Glarona Curacao Gunda Archangel Hercules West Afrika Harcalo Buenos Aires Hebe (Ned.) Danzig Havtor Archangel Hennes Hamburg jagersfontein Z. Afrika Joh. v. Oldebarneveldt Ned. Indië Junior Hernösand Janis Faullaums Onega Klara Zetkin Leningrad Ned. Indië Montferland Buenos Aire* Menes Ned. Indië Melampus Ned. Indië Merope Valencia Marianna Leningrad. Nereus (Ned.) Stettin Orion (Ned.) Alexandrië Orpheus (Ned.) Oporto Phoenicia Mexico Poelau Tello Batavia Phrygia West Indië Poelau Roebiah Batavia Pan Europe Aruba Rhesus Batavia Randfontein Z. Afrika Rhea (Ned.) Midd. Zee Salabangka Ned. Indië Batavia Stentor Batavia Skeldergate Rosario Simon Bolivar Hamburg Scopas Curacao Archangel St. Stephan Follonica Archangel Treworlas Buenos Aires Tarakan Ned.-Indië Titus (Ned.) Midd. Zee Thesens (Ned.) Danzig Urdanrik Moermansk Ulysses (Ned.) Rourgas Venus (Ned.) Midd. Zee Waterland Buenos Aires Zuiderkerk Japan 11 Juni 30 Juni 10 Juni heden 27 Juni 17 Juni 11 Juni 10 Juni 24 Juli 8 Juni heden 9 Juni 11 Juni 25 Juni 11 Juni 15 Juni 7 Juni 9 Juni 10 Juni 5 Juni 10 Juni 19 Juni 14 Juni 13 Juli 6 Juli 13 Juni 8 Juni 11 Juni 7 Juni 3 Juli 11 Juni 20 Juni 10 Juni 13 Juni 13 Juni 28 Juni 18 Juni 9 Juni 8 Juni 7 Juni 10 Juni 17 Juni 8 Juni Laatste bericht 27 Mei van Curacao. 3 Juni van Las Palmas. 1 Juni vertrokken. 7 Juni vertrokken. 3 Juni uitgeklaard 6 Juni van Macassar 3 Juni te Hamburg. 2 Juni van Las Palmas. 5 Juni van Callao 3 Juni van Pto Delgada 5 Juni van Talcahuano 6 Juni Röst gepasseerd. 4 Juni van Zanzibar. 3 Juni te Izmir. 5 Juni van Barbados 6 Juni van Madeira 31 Mei vertrokken. 5 Juni vertrokken in lading. 4 Juni vertrokken 4 Juni vertrokken. 4 Juni van Gibraltar. 29 Mei van Singapore. 30 Mei vertrokken. 1 Juni van Dakar. 6 Juni te Belawan 6 Juni van Messina 6 Juni van Ouessant 6 Juni van Algiers 28 Mei vertrokken, pass. 1 Juni Lodingen. 6 Juni van Havre. 23 Mei te Santa Fé. 4 Juni te Kopenhagen. 30 Mei vertrokken in lading. 7 Juni van Hamburg. 6 Juni van Algiers 30 Mei van Gefle. 30 Mei vertrokken. in lading 3 Juni van Port Said. 28 Mei van Bahia. 1 Juni van Padang. 7 Juni van Belawan 6 Juni te Lissabon 2 Juni vertrokken in lading. 5 Juni te Malta. 6 Juni vertrokken. pass 1 Juni Azoren 7 Juni te Suez 1 Juni van Pto Mexico, in lading. 27 Mei vertrokken. 3 Juni van Perim. 5 Juni Dungeness gepass. 6 Juni te Oporto. 4 Juni van Marseille. 5 Juni van Genua. 1 Juni van Singapore. 18 Mei van Montevideo, vertrekt 8 Juni. 31 Mei vertrokken. 3 Juni van Lodingen. 1 Juni van Gibraltar. 30 Mei vertrokken. 16 Mei vertrokken. 6 Juni te Londen 6 Juni van Malta. in lading in lading 6 Juni te Constantra 5 Juni van Algiers, in lading. 5 Juni van Colombo. BEVERWIJK Moeilijkheden met de Arbeidswet. Twintig menschen dreigt ontslag. Bij de bananen-stokerijen van de heeren Gebrs. Duijn en van de N.V. Lucas Aarden- burg zijn ernstige moeilijkheden ontstaan, verband houdend met de bepalingen van de Arbeidswet. Een onlangs genomen beslissing van den Hoogen Raad heeft deze bananen- stokerijen namelijk onder de fabrieken ge rangschikt, waarin volgens de voorschriften gedurende 8 1/2 uur daags arbeid mag wor den verricht. In dit bedrijf is echter het pro duct aan bederf onderhevig en de vruchten vragen er niet naar of het rijpingsproces bij dag, dan wel bij nacht voltooid is. De ba nanen komen punctueel des Maandags te Rotterdam aan, worden dan met vrachtauto's naar Beverwijk vervoerd en onmiddellijk in de boxen opgehangen. Deze bananen zijn be stemd om aan het einde der week in de win kels voor de consumptie verkocht te worden. In ieder geval moet het rijpe product op tijd verzorgd worden. Steeds vonden 2025 in deze stokerijen arbeid, doch door de uit spraak van den Hoogen Raad en door het ingrijpen van de Rijkspolitie dreigt daaraan een einde te komen. De directies stonden op het standpunt, dat ook zij, evenals alle gros siers in groenten en fruit het werk konden indeelen, zooals de producten, die aan bederf onderhevig zijn. dat verlangden. Nu dit niet mogelijk blijkt te zijn en de invoering van een twee-ploegenstelsel te kostbaar moet worden geacht, hebben beide firma's besloten hun bedrijven stop te zetten en het personeel, dat in de bananenafdeeling werkzaam was, tegen 22 Juni te ontslaan. Naar wij vernemen zou heden (Zaterdag) - morgen ten kantore van de Arbeidsinspectie te Haarlem over de gerezen moeilijkheden een conferentie worden gehouden. EXCURSIE A.N.G.O.B. Op Woensdag 12 Juni houdt de geheelont- houdersvereeniging „A.N.G.O.B." afd. Bever wijk een excursie naar de Ruïne van Brede- rode. CHR. WERKMANSBOND. Op Donderdag 13 Juni wordt in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een ledenvergadering van den Chr. Nat. Werkmansbond gehouden. Op dezen avond zal Ds. Krijger een inlei ding houden over het onderwerp .Sabbath- avond". VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Op den tweeden Pinksterdag zal door de vereeniging van Jong Hervormden, een be zoek gebracht worden aan den landdag, uit gaande van de Federatie van Hervormde Jongeren in Nederland die te Haarlem ge houden wordt. 1 DE SANITAIRE INSTALLATIE VAN HET BADHUIS De aannemer J. M. Tromp heeft het lood- gieterswerk en het leveren en plaatsen van het sanitair voor het nieuw te bouwen bad huis van het Witte Kruis opgedragen aan de N.V. v.h. A. Blom Hz. alhier. POESEN SNEUVELEN. Een plaatsgenoot, die eenige dagen de stad verliet sloot zijn twee poesen in de schuur en zorgde er als dierenvriend voor, dat het hun aan niets ontbrak. Toen de man van de reis terug kwam waren de poesen on danks alle goede zorgen gestorven. De be woner gaf het eten de schuld en de politie zond de resten daarvan op naar het Rijks- Landbouwproefstation te Wageningen. Het wetenschappelijk onderzoek wees uit, dat het katteneten van goede kwaliteit was en dat de oorzaak dus buiten de schuur moest lig gen. Er schijnt in die omgeving een „katten mepper" te huizen, want er sneuvelen meer poesen daar op onverklaarbare wijze. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer W. Sehillemans, een fraaie zilveren draagpenning geslagen t.g.v. het eerste eeuwgetijde van Nederland's on afhankelijkheid. Voorts werd een lithografische afbeelding verkregen van het Midden-Kennemlandsche Huis te Kleef. JEUGDIGE BOEFJES. Een zevenjarig jongmensch was zoozeer door de verzamelwoede van sigarenbandjes beze ten dat hij brutaal een sigarenwinkel binnen stapte en twee sigaren uit een kistje kaapte. Ongelukkig voor hem was de politie in de buurt, die den snoodaard in de kraag pakte. Toen kwam tevens aan het licht, dat de knaap leelijke „streken op zijn compas" had. Hij had met een andere „gangster" leeftijd 5 jaren uit een fietsmandje een kluwen garen gegapt en van een onbeheerd staande fiets een ba- ga geriem. De politie verstrekte een uitbrander en ver moedelijk zullen de jeugdige boosdoeners er thuis ook nog wel een en ander van gehoord en gevoeld hebben, want de politie heeft het gebeurde aan de ouders verklapt. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden heden-. Zaterdagmorgen in totaal 853 werkloozen ingeschreven tegen 868 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 492, (vo- dige week 498), Wijk aan Zee en Duin 254, f252) en Heemskerk 107 (118). DE PAARDENVERLOTING. Het bestuur van de Harddraverij vereeniging „Beverwijk en omstreken" voert thans onder handelingen over den aankoop van den be kenden draverhengst ..Qualiteit". die als twee den prijs voor de vierde Beverwijksche Paar den verloting zal worden aangekocht. Werknemers in de gemeente Velsen t ZKTEKD'AÜ S 'JUNI 1935 moet begrijpen, dat de werkloosheid niet eer zal ver minderen, dan wanneer er voor U allen weer plaats is in een winstgevend bedrijf. Een bloeiend bedrijfsleven is ook Uw belang kunt zorgen dat de liberalen de belangen van het bedrijfs leven en dus ook Uw belangen kunnen behartigen door te stemmen op LIJST 7. (Adv. Ingez. Med.) De eerste Luilakmarkt. Een groot succes. De eerste Beverwijksche Luilakmarkt. welke door de directie van de bloemenveiling „Cen trum" in samenwerking met de bloemenkwee- kersvereeniging „Flora" werd georganiseerd is een groot succes geworden. Het publiek rea geerde op deze eerste poging zoo spontaan, dat het er den schijn van had. alsof Beverwijk reeds jarenlang op zijn Luilakmarkt had ge wacht. Reeds voor het aanvangsuur verdron gen zich vele kijklustigen voor de poorten van het veilingsgebouw „Centrum" en toen de eerste wagens met bloemen en planten bin nenreden. drong tevens het publiek naar bin nen. zoodat van een controle op het aantal bezoekers geen sprake kon zijn. Voor iedere 25ste bezoeker was namelijk een bloeiende plant beschikbaar gesteld, maar de stormloop was zoodanig, dat niet viel uit te maken wie de gelukkigen waren. De directie nam dan ook het verstandige besluit, om met de uitreiking der attracties maar te wachten tot het mid dernachtelijk uur, wanneer de drukte wat ge luwd zou zijn. De kooplieden maakten goede zaken en het was opvallend, zooveel Luilak- markt-bezoekers beladen met bloemen en planten huiswaarts te zien keeren. alsof het de bekende Haarlemsche traditioneele Luilak markt gold. De groote drukte, welke op het markterrein heerschte bevorderde een opge wekte stemming. Het mannenkoor „Zanglust" dat van een repetitie huiswaarts keerde en ook nog een kijkje op de markt kwam nemen, kwam op de lumineuze gedachte in de hal van het veilingsgebouw een tweetal liederen ten gehoore te brengen. Het behoeft wel geen be toog, dat deze attractie door de Luilak-menigte op hoogen prijs werd gesteld. Een klaterend applaus was de belooning voor de zangers, die op zoo'n origineele wijze de Luilakmarkt op luisterden. Het bleef lang druk op de markt, maar toen het nachtelijk uur was aangebroken kwam er een periode van rust. Maar bij het krieken van den dag kwam de jeugd al weer opdagen, die zich deze gelegenheid om Luilak te vieren na tuurlijk niet liet ontgaan. De eerste Luilakmarkt mocht in alle opzich ten geslaagd heeten. Zoowel de kooplieden als de directie van de veiling hebben hun initia tief, om Beverwijk een Luilakmarkt te schen ken, met succes bekroond mogen zien. MAKELAARS EXAMEN. Bij de te Utrecht gehouden examens voor het diploma der makelaardij uitgaande van de Nederlandsche Broederschap van gedi plomeerde Makelaars slaagde de heer A. J. Bredewold te Beverwijk. MA RKTBERICHTEN. Noteering van den 7en Juni 1935 Spinazie per kist f 0.30f 0.60 Postelein per kist f 0.10f 0.26 Andijvie per kist f 0.30f 0.60 Raapstelen, 100 bos f 2 Radijs 100 bos f 3 Wortelen per bos f 0.02f 0.08 Komkommers per 100 f 4f 8 Asperges, wit per bos f 0.30 Asperges blauw per bos f 0.23f 0.25 Asperges dun per bos f 0.15f 0.20 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f 0.08 Idem zand per K.G. f 0.10 Peulen per Kilo f 0.25f 0.35 Doppers per Kilo f 0.44 Bloemkool per 100 f 2f 13 Uien per kist f 0.18 Sla per kist f 0.20f 0.60 Rabarber per 100 bos f 1f 3 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.05 Appelen per kilo f 0.35f 0.40 Aardbeien per doosje f 0.25f 0.30 SANTPOORT CONCERT OP HET CONCOURSTERREIN. In plaats van „Kunstkring" uit Spaarndam treedt hedenavond het jeugdfanfare-korps „Het Oosterkwartier" uit Haarlem voor het jubileerende „Oefening kweekt Kunst" op. Het volgende programma wordt ten gehoore gebracht. 1. Lustrum-marsch 2. La Visiona (Ouverture) 3. Fantaisie Myntha 4. L'Amitié (Ouverture) Pauze. 5. Vers le Rhin, Marsch 6. Fantaisie „Fransche Armitié1 7. Doux Souvenir Wals 8. Finale. Peter Wit Gadenne Mourque Fils-Fils Purnot-te Martin Benoidt HET MUZIEKCONCOURS. Ter gelegenheid van het Muziekconcours van het Fanfarekorps „Oefening Kweekt Kunst" wordt heden Zaterdagavond een con cert op het concoursterrein gegeven, welwil lend aangeboden door de Haarlemsche Jeugd fanfare, directeur Peter Wit, en de Gemeng de Arbeiders-Zangvereeniging „Morgenrood" uit Santpoort, directeur Meijer Smeer. Op tweeden Pinksterdag wordt het muziek concours voortgezet met een concertwed strijd. Het programma luidt: Eere-afdeeling: Fluitistencorps „De Vriend schap" uit Woerden, directeur H. J. van dei- Laan Vierde afdeeling Harmonie: No. 1 „Sur- sum" uit Bloemendaal, directeur J. A. Meng. No. 2 „Devote" uit Leiderdorp, directeur F. D. van Wijck. Derde afdeeling Harmonie: „Sursum Cor- da" uit Maassluis, directeur J. K. C. Karsse- boom. Tweede afdeeling Fanfare: No. 1 „St. Cae- cilia" uit Rijsbergen, directeur F. Busch; No. 2 „St. Hieronymus" uit Den Haag, directeur J. J. Meijer. Afdeeling Uitmuntendheid Fanfare: No. 1 „E.M.M." uit Heerjansdam, directeur C. Wil- lemse; No. 2 „Wilhelmina" uit Numansdorp, directeur C. Hofman. Afdeeling Uitmuntendheid Harmonie: „St. Caecilia" uit Schipluiden, directeur C. C. J. Vrij hof f. Eere-af deeling Fanfare: „Wilhelmina" uit Ransdorp, directeur S. A. Noom. Superieure eere-af deeling Fanfare: No. 1 ..Gusto" uit Schiedam, diretceur J. K. C. Karsseboom; No. 2 „Kon. Edam's Fanfare corps" uit Edam, directeur A. Vink. Te 12.15 uur: marschwedstrijd in het schit terende Burgemeester Rijkenspark. No. 1 ,De Vriendschap" uit Woerden; No. 2 „Sursum" uit Bloemendaal. Mej. Cl. Andries, zonder beroep van M. V. Heemskerckstraat 104, naar Castricum. Hendr. J. Wentink. arbeider, van G. vaU Assend elf straat 17 naar Castricum. VELSEN C. J. M. V. „PHILADELPHIA". In verband met de Pinksterdagen zal de e.v. vergadering van de C. J. M. V. „Phila delphia" op Maandag 17 Juni in het gebouw van Chr. Belangen gehouden worden. De agenda vermeldt o.m. een Bijbelinlei ding van den heer H. Groeneveld en kroniek van den heer P. Kraayeveld. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: A. van Leeuwen en J. F. Beentjes. Pelsstraat 23. Velsen N. J. Beerepoot en M. E. Heeremans, Westermoerbeek 152, Oude Nie- dorp. B. J. Stottelaar en T. de Pagter, Dennen straat 6, IJmuiden. W. Veldwiesch en A. van Kampen. Velserduinweg 117, IJmuiden O. W. Zwemmer en J. W. Beuneman, Wilhelmina- kade 28. IJmuiden. T. van Houwelingen en G. ten Brinke, Terburgstraat 20, Santpoort. L. J. Schellevis en G. H. Jonker, Carolinastraat 14, IJmuiden. J. C. Haeseker en M. Kuné, Gierstraat 70, Haarlem P. J. Holstein en W. J. C. Dekker, P. C. Hooftlaan 1, Driehuis. T. van Slooten en E. van Duijn, van Linschotenstraat 11. IJmuiden. Ondertrouwd: P. G. Boon en J. Koelemeijer, Kanaalstraat 16rd., IJmuiden. Haarlem. Ka naalstraat 16rd„ IJmuiden. P. H. Bais en T. G. Verwoerd, Den Helder. Wijk aan Zeeërweg 123, IJmuiden. Den Helder. H. de Wolf en P. Wub- ben, Planciusstraat 40, IJmuiden. Terburg straat 31. Santpoort. Schuitstraat 1, Sant poort. P. van de Leur en M. v.'Tiggelen, Amers foort. Wiliemsbeekweg 26, IJmuiden. Deven ter. Bevallen: H. Affourtit—Post, d.. Roggeveen straat 16, IJmuiden. M. H. VendelKors, z„ Willemsbeekweg 49, IJmuiden. C. P. E. Balm Vriesekoop. d., Planciusstraat 15, IJmuiden. W. A. LijnbachBernard, z.. Popelstraat 11, IJmuiden. G. K. IJbele—SteiÜr™"f. Noor derlaan 26, Velsen N. E. v. d. GrijnVersteeg, d.. IJmuiderstraatweg 8. IJmuiden. J. de Jong— Rademakers, d.. Cremerlaan 2a, Santpoort. C. G. Groen—de Vries, 2 z„ D. Hartoghstraat 66. IJmuiden. Overleden: W. van Veen, 63 jaren, weduw naar van M. Ram Kennemerlaan 115, IJmui- den.H. van der Waaij, 23 jaren, ongehuwd. Duinweg 27, Santpoort. WIJK AAN ZEE VERANDERING AANVANG CURSUSJAAR. Naar wij vernemen, zal ook aan de Chr. School aan den Noorderwijkweg het cursus jaar voortaan niet 1 Mei, maar 1 Augustus aanvangen. In verband met dit besluit zal het loopende Cursusjaar doorloopen tot 31 Juli 1936 en zal de aanneming van leerlingen voortaan plaats hebben met 1 Augustus. Als overgangsmaatregel zullen opnieuw leerlingen worden aangenomen op 1 Augus tus as. Geboren: Gerard, zoon van J. W. J. Rum- ping en G. M. Graaman. Jenneke Cornelia, dochter van F. Reichard en M. M. van der Ent Ondertrouwd: J. M. Vermeulen en H. H. H. A alders; J. J. Bonarius en E. Walter; P. Hulscher en W. M. J. van Hooff. DIENSTPLICHT. Bij beschikking van den minister van Defensie is aan den ingeschrevene voor den dienstplicht der lichting 1935 F. van Lamoen met ingang van 16 Juni a.s. voor den tijd van een iaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. HINDERWET. Ter secretarie dezer gemeente ligt ter in zage een verzoek met bijlagen van de N.V Bataafsche Import Maatschappij te 's Gra- venhage, om vergunning tot het plaatsen van een electrisch gedreven benzine pomp bij het perceel, gelegen aan de Verlengde Groene- laan no. 80. DIEFSTALLEN Ten nadeele van den heer C. V. aan de Hoflanderweg zijn in den nacht van 6 op 7 Juni j.l, een perk geraniums ontvreemd, ter wijl uit een prieel, staande bij het woonhui.0 van den heer G. W. stoelkussens en een tafel kleed werden weggenomen. HEEMSKERK POSTDIENST MET DE PINKSTERDAGEN. Telegraaf, telefoondienst van 89 uur, voor cel gesprekken van 89 uur. Van 8.30—9.30 uur afhalen van niet-aange- teekende stukken. Op den 2en Pinksterdag zal slechts één post bestelling plaats hebben. Geboren: Maria, d. v. Joh. Kuijper en A. M. Zeegers; Adriana, d. v. Jac. Schuitemaker en H. Mattijse: Agnes Anna, d. v. O. A. de Wit en M. H. Hoogeland. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Jac. L. Meijland, 34 j.. en Geertr. C. Koedijk 23 j.. beiden alhier. Ger. J. Met- zelaar. 28 j. te Velsen en Marg. Fatels 25 j.. alhier; Joh. van Roon 2 7j. en S. C. M. van Dam, 25 j.. beiden alhier BEVOLKING. Ingekomen personen: geene. Vetrokken personen: Alb. Vormer, arbeider, van Communicatie- we? 2. r.aer Purmerend. Mej. E. Mohrhaus. dienstbode, van Marqet- telaan 19 naar Duitschland. IJMUIDEN Duitsche haringvisscherij. De in Glückstadt thuisbehoorende haring vloot is thans geheel ter visscherij in zee ge stoken. Verminderde bergingskans. De kans om den bij IJsland gestranden Engelschen stoomtrawler Lincolnshire, waar over wij reeds eerder berichtten, vlot te krij gen schijnt minder te worden. In verband hiermede is de premie aan de herverzekering markt weer van veertig tot vijftig procent opgeloopen. In verboden water. De Engelsche stoomtrawler Dunraven Castle uit Swansea is naar Castletown (Ier land) opgebracht wegens het visschen in ver boden water. Millioenenschat op den zeebodem. Het is aan een Zweedsche bergingsmaat- schappij gelukt om aan de Oostzijde van het eiland Sveaborg in de Finsche Golf het wrak te vinden van het Russische schip, dat in het jaar 1721 met de oorlogskas van Peter de Groote aan boord verloren ging. Deze oor logskas zou niet minder dan 200 millioen Finsche marken aan waarde in hebben. Vele malen heeft men geprobeerd om deze schat te bergen, doch telkens faalden de po gingen. In het jaar 1933 gelukte het een Zweed- schén marine-officier de hand te leggen op een in 1725 gedrukt Russisch zeevaartkundig boek, waarin de ligging van het wrak nauw keurig beschreven stond. Deze officier stelde zich nu in verbinding met de bergingsmaat- schappij „Neptun". welke zich voor de nieu we bergingsplannen interesseerde. Naar de Zweedsche bladen schrijven vreest men geen groote moeilijkheden te zullen on dervinden ofschoon het wrak in den zeebo dem is weggezakt. Met de technische hulp middelen van dezen tijd hoopt men alle moeilijkheden te kunnen overwinnen. Over de verdeeling van het geborgene is ook reeds een overeenkomst gemaakt. Van alles wat boven gebracht wordt gaat een derde deel naar het museum te Sveaborg, een ander derde deel gaat naar het histo risch museum van de Marineschool te Stock holm en het derde deel wordt toegewezen aan de bergingsmaatschappij. BURGERLIJKE' STAND HAARLEM 7 Juni. Ondertrouwd 6 Juni: J. v. d. Bergh en J. van Leeuwen; P. Schipper en M. R. van Luiiken; J. C. Hurkmans en J. W. C. C. Bakker; M. v. d. Booren en A. M. Handgraaf: A. Martens en G. Vlug; G. Poldervaart en A. W. P. H. Toorenent; M. van Delden en P. H. M. Martens; Getrouwd 6 Juni: P. de Bruin en H. J. van Maas; J. P. van Galen en M. v. Zon; F. W. Freljmuth en W. Jonker: J. Nieuwenhof en J. E. Hagebout; B. Over dijk en G. W. Does; J. Groenevelt en H. D. v. d Burg; W. E. Pieters en W. Boogaard; D. C. Keetlaer en A W. M. Koenekoop; H. S. Kwakkelstein en B. Mooij; D. Hoek en A. W. v. d. Vecht. Bevallen 3 Juni: A. M. Seijsener—Kockel- koren. d.; J. M. Gosen—Verhagen, d.: 4 Juni: H. v. Heems—Krikkel', d G. Admiraal—Hoek- zema, z.; 5 Juni: M. E. van DijkKikkert, d. Overleden 5 Juni E .J. Negrijn—-Snellens. 62 j„ Kamperlaan; C. A. Persoon, 56 j„ Jans straat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 8 JUNI Bioscoop De Pont: „Op Stap" en „Het huisje in Grinzing". 8 uur. ZONDAG 9 JUNI Bioscoop de Pont: Matinee: Op Stap. Avondvoorstelling 8 uur: Op Stap en Het Huisje in Grinzing. MAANDAG 10 JUNI Bioscoop de Pont: Matinee: Op Stap. Avondvoorstelling 8 uur: Op Stap en Het Huisje in Grinzing. DINSDAG 11 JUNI Bioscoop de Pont: „Op Stap" cn „Het Huisje in Grinzing". 8 uur. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag 9 Juni en Maandag 10 Juni waarge nomen door de Kenn. Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg, welke apotheek tevens is aan gewezen voor den nachtdienst in de volgende week. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 8 JUNI Luxor Sound Theater: „Langs net leven". 2.30, en verder doorloopende voorstelling, 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: „Haar grootste succes" Tooneel: Lay Fun Troupe. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Alleen voor U". 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De 4 Müllers". Tooneel: Rolf Han sen, Weensche goochelaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 9 JUNI (Eerste Pinksterdag) Stadsschouwburg: Groot recital met dans, guitaar en castagnetten: Asuncion Granados 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 10 JUNI (Tweede Pinksterdag) Bioscoopvoorstellingen des" middags en des avonds. DINSDAG 11 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling, 8.159.15 u# Bioscoop voorstell in gen

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7