HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 186 DONDERDAG 13 JUNI 1935 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus iy2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel mw 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting, Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. TWee Leeuwen. De Negus of wel Keizer van Abessinië, Haile Selassie I, heeft onze Koningin twee leeuwen cadeau gedaan. Het geschenk is voor Artis bestemd; de leeuwen zijn daar al aangekomen en een Amsterdamsche repor ter heeft de trotsche intrede van éen hun ner binnen zijn „loophek" beschreven. Even was de prachtige koning des wouds verblind door de zon, toen hoorde hij de geluiden der velerlei andere dieren in den tuin, zag het publiek voor zich, schudde de trotsche manen hief het machtige hoofd hoog op en uitte zijn eerste welkomst-brul aan het adres van Amsterdam. Zoo ongeveer drukte die reporter het uit. Echt iets voor de Amsterdammers: als daar iemand brult denken ze altijd dadelijk dat het een beleefdheid jegens hun stad of je gens henzelf is. Ik ben er nog niet zoo zeker van dat die leeuw dat zoo heeft bedoeld. Ik heb hooger denkbeelden omtrent den Koning des Wouds. Het gebrul kan beteekend heb ben: „Wat een stelletje", toen hij het Am- sterdamsche publiek zag. Of „Jammer dat daar zoo'n hek staat". Of: „Wat heeft de Negus mij nu gelapf'.Zeer zeker heeft het ook beteekend: „Ik zit opgesloten! Geef mij mijn woud terug!" Ik voel sympathie met deze en andere op gesloten leeuwen. Ik voel de tragiek van hun gevangenschap. En het lijkt mij een beetje verwaten en zin loos hun smart-gebrul bij het ontwaren van •hun vrijheidsberooving te verklaren als een welkomstgroet aan diegenen, die hun opgeslo ten hebben Maar wij menschen zijn nu eenmaal zoo. Wij sluiten dieren op om ze op ons gemak te kunnen bekijken en wiet apenootjes te voe ren. Vandaag al pogen de Amsterdammers u kunt ei' zeker van zijn dezen Koning des Wouds met apenootjes te voeren. Pietje zal het doen, veilig achter 't lie'k, met een handje stevig geklemd in de hand van juf, en een haastig stapje achteruit. En Truusje zal hem een koekje geven, en de ouwe heer Bakkemuller, die z'n gezondheidswande lingetje maakt, zal den Machtige zijn peukje sigaar toewerpen. Zoo maar, verachtelijk, en met een beetje herlevend zelfbewustzijn. Toch is het aardig van den Keizer van 'Abessinië, dat hij' onze Koningin en daar door de Nederlandsche Natie twee leeuwen cadeau heeft gedaan. Ik weet niet waarom hij het gedaan heeft, maai* mag men een gekre gen leeuw in den bek zien?., en is het niet een prettiger vorm van internationale beleefd heid dan clie vlooteskaders, die op je reede komen en je toepaffen: Saluut!boem! pas opboemanders schieten we boem!met scherp!boem!en jul lie aan flarden!boem boem!" De hartelijke bedoelingen die in dit losse flodder-gepaf schijnen te moeten schuilen heb ik nooit kunnen begrijpen. De leeuwen daarentegen zijn een aanwinst. Dr. Sunier, de directeur van Artis, is er blij mee. Zijn entrées zullen erdoor stijgen en hij ziet graag mooie leeuwen. Pietje met de ape nootjes, Truusje met het koekje en de oude heer Bakkemuller met het peukje hebben er prettige momenten door. Juf heeft fijn gegrie zeld: als dat hek er nou 's niet wasAlleen voor de leeuwen is het niet leuk. Blijkbaar is de Negus van Abessinië een royaal man. En geen bang man. Want zoo- als wij allemaal weten is hij in een klein meeningsverschil geraakt met Italië, dat in wezen loopt over de vraag wie er voortaan Negus van Abessinië zal zijn: Haile Selassie I of Mussolini I. Men zou verwachten dat hij in deze omstandigheden al zijn leeuwen mobiliseerde tot den laatste toe, terwille van zijn „veiligheid". Maar in Abessinië leuteren ze niet over zulke dingen, en kijken niet op wat leeuwen meer of minder. Uit pure hoffelijkheid, uit „grandezza" ook, doen ze er een paar cadeau, terwijl de legioenen van den Romein aan hun grenzen staan. Het is grootsch en schoon. Straks gaat de Negus misschien nog een stap verder, en stuurt hij wat leeuwen aan den Koning van Italië, uit pure hartelijkheid en bravoure Het zou een internationaal succes zijn. En de directeur van den dierentuin in Rome, de kleine Pietri, de kleine Mafalda en de oude signor Ba-kkimullero zouden het óók aardig vinden Er moesten meer zulke beleefdheden zijn. R. P. IJMUIDEN De debatavond Van Geel- kerken-Bijleveld Groote belangstelling. Naar wij vernemen, bestaat vooral van Anti-RevoTutionnaire zijde groote belang stelling voor den debatavond Van Geelker- ken-Bijleveld die zooals men weet op den avond vóór de Raadsverkiezing in Thalia zal worden gehouden. Ofschoon in de beide za len ongeveer 1000 bezoekers een plaats kun nen krijgen, verwacht men, dat velen teleur gesteld zullen moeten worden. Aanvragen om plaats-kaarten kwamen binnen van de Theo logische School te Kampen en uit tal van plaatsen in de omgeving als Haarlem, Am sterdam, Egmond, Castrioum, Alkmaar enz. PER ALKMAAR PACKET NAAR AMSTERDAM Naar wij vernemen, is door de Alkmaar Packet thans de zomer-dienstregeling inge voerd. Als gevolg hiervan vertrekken nu da- êeüjks zes booten naar Amsterdam, Het humoristische sportfeest op het Stormvogels-terrein. Nurksen hebben geen toegang. Evenals verleden jaar zal ook nu weer een humoristische sportavond op het terrein van Stormvogels gehouden worden en wel a.s.Vrij dag. De organisatoren van dezen avond zijn er wederom in geslaagd een programma samen te stellen, dat het beste doet verwachten. Ongetwijfeld zal er a.s. Vrijdagavond weer onbedaarlijk gelachen worden. Nurksen doen daarom het beste thuis te blijven. Het programma luidt als volgt: 7 uur: Intocht met muziek. 7.05 uur: 100 M. hardloopen. W. Koster, „Brillé". 7.15 uur: 5 x 100 M. M. estafette achteruit tusschen Zilveren Schijven en Stormvogels- Veteranen. Voor de dammers komen uit Bas- stra, Smit, Schaap en Ligthart, voor Storm vogels Vetergnen, Hemken, Thijsen, Snoeks en de Jonge. Starter is de heer Suwerink. 7.30 uur: Voetbalwedstrijd Stormvogels-ve- teranen-Zilver-ui Schijven. Tijdens de rust sprintwedstrijd tusschen „Brille" en „Bijna- purg". De elf rallen zijn samengesteld als volgt. Stormvogels-Veteranen: J. Thijsen, doel. G. Hemken en W. Koster, achter, G. Heilig, N.N., A. Vos, midden; G. de Jonge, J. Blinkhof, R. Visser, H. Snoeks, Veuger, vóór. Zilveren Schijven: A. Ligthart doel; J. Smit en P. v. d. Velde, achter; T. Postma, P. Leijte en H. de Boer, midden; Basstra, v. d. Sluis, ,-Backhuijs", v. d. Outenaar en K. de Jong, vóór. De Waterpolodag in Utrecht. V. Z. V. bereikt de demi-finale. Met de volgende spelers en reserve-spelers bond V.Z.V. in Utrecht den strijd aan. T. v. d. Broek, G. I. Vriend, G, Janus, P. Visman, J. de Maijer, C. Visman, S. Oudhuizen, A. Koningstem, Chr. Visman en R. H. Bankert. Als eerste tegenstander had V.Z.V. de Forel. In het begin ging liet spel over en weer, maar gedoelpunt werd niet. Na een misverstand in de. achterhoede doelpuntte de Forel 10. Nog voor de rust zorgde J. de Maijer voor het gelijk makende doelpunt 11. De V.Z.V.-aanval kon maar niet los ko men en schoot zeer ongelukkig. Tot over maat van ramp werd Visman, het water uitgestuurd. Nu moest alles op alles gezet worden. De achterhoede zwom mee op en G, Janus bracht na een overtreding van de Forel den stand op 12, waarin geen veran dering kwam. Een uur later werd gespeeld tegen de Ba ronie, die na herhaaldelijk V.Z.V.-aanvallen zeer fortuinlijk aan een 10 voorsprong kwam. V.Z.V. kon nog steeds het doel niet vinden. Na de rust gelukte het de Baronie weer met een houdbaar schot haar voorsprong te vergrooten. V.Z.V. wijzigde hierna de opstel ling, hetgeen reeds dadelijk succes had. De keeper kon een schot van C. Visman niet in zijn macht krijgen. 21. Maar door beter plaatsen van de Baronie vergrootte deze haar voorsprong 31, waarin geen verande ring kwam. Het zeer matige spel van V.Z.V. stak sterk af tegen den competitie vorm van vorig jaar, vooral de voorhoede was zeer traag, waarin in de competitie wijziging moet komen, an ders blijven nederlagen niet uit. WATERPOLO -COMPETITIE. PinguïnsV.Z.V. (16). De opstellingen waren als volgt: V.Z.V.: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, H. KTuijver, P. Visman, J. de Maijer, C. Visman, G. Janus. Pinguins: P. v. d. Mark, J. C. Everliard, W. Hamers, L. Doijer, P. Huurman, S. Heijn, H. Vis. Het begin bracht al dadelijk een sterk V.Z.V.-offensief, maar de voorhoede kon het doel nog niet vinden. De meeste schoten wa ren hoog over of naast. Een paar maal moest de keeper optreden die twee ballen na elkaar tot corner werkte. Eenige Pinguins- aanvallen volgden, doch de IJmuider-verde- diging was op haar post. Na eenig samenspel lukte het C. Visman het eerste doelpunt te scoren, laag in den hoek en onhoudbaar voor den keeper. Kort daarna bracht H. Kluijver na goed vrij zwemmen den stand op 02. Bij een vrije worp lag Everhard vrij en benutte de hem geboden kans met een ove rigens houdbaar schot. (12). Hierna volg den weer V.Z.V.-aanvallen, maar steeds brachten de paal en de lat uitkomst voor de Pinguins. De rust ging in met een kleinen voorsprong voor V.Z.V. Na de rust werd met zes man doorgespeeld, een der Pinguins had kramp gekregen waar om ook V.Z.V. 1 man liet uitvallen. Het bleek spoedig dat de Pinguins al hun kruit verschoten hadden, want spoedig na het uitzwemmen vergrootte G. Janus den voorsprong. (13). C. Visman bracht den stand daarna op 1—4 en wist vervolgens nog met twee kogels den keeper te verschalken. (1—6). De eerstvolgende wedstrijd wordt gespeeld in de V.Z.I. tegen DA.W. uit Alkmaar Zon dag a.s. 2 uur nm Om het Damkampioenschap van Groot IJmuiden. P. Ley te kampioen le klasse Het 3e klas kampioenschap wint v. Straten. Onder groote belangstelling werd Dinsdag avond in Hotel Kennemerhof de laatste ronde van het damkampioenschap van Groot- IJmuiden gespeeld. Doordat Leyte tegen Ligthart en Suyk tegen H. Schaap remise speelde is de beslissing van dit toumooi toch nog onverwacht gevallen. Aanvankelijk leek het er n.l. op dat twee of drie spelers barragepartijen zouden moeten spelen, doch Ligthart nam met één stuk in 't voordeel niet de juiste voortzetting en zoo doende werd het kampioenschap van Leyte een feit. Dit is een fraai succes van den 16-jarigen kampioen, die zooals men weet, ook het club kampioenschap van D.C.IJ. behaalde. Van hem kan nog veel verwacht worden en niet ten onrechte ziet men in hem den derden D.C.IJ.'er, die den meestertitel zal behalen. De eindstand is als volgt: Eerste klas Finale: gesp. gew. rem. verl. pnt. Leyte 4 2 2 0 6 C. Suyk 3 0 3 0 3 H. Schaap 3 1113 Ligthart 3 0 2 1 2 Basstra 3 10 2 2 Er resten nog de partijen LigthartSchaap en SuykBasstra, die nog de beslissing voor de tweede en derde plaats moeten opleveren. In de tweede klas wist H. Laros het kam pioenschap te veroveren zooals wij in ons blad van Zaterdag j.l. reeds hebben -gemeld. De eindstand van dit toumooi luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. Laros 5 3 2 0 Buis 5 3 117 Smit 5 3 0 2 Schager 3 10 2 2 Souverein 3 0 12 C. Buis 3 0 0 3 0 Hier resten nog enkele partijen voor de derde In de derde klas heeft het tot het laatst toe geducht gespannen. Leek het eerst, dat van Straten met slechts 1 verliespunt uit 5 par tijen met vlag en wimpel het kampioenschap zou behalen, de practijk heeft anders geleerd. Ook Klinge wist het evenals van Straten tot 9 punten te brengen, zoodat de beslissing bij deze twee spelers lag. Een herkamp volgde, waaruit van Straten als overwinnaar naar voren trad. Het volgend jaar zal hij in de tweede klas uitkomen. De eindstand luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. v. Straten 5 4 10" Klinge 5 4 10 v. d. Sluis 4 12 1 Schol 4 112 Postma 4 0 13 Schouten 3 0 0 3 0 Ook hier moet de beslissing voor de derde plaats nog vallen. Veel mooie partijen werden in dit tournooi gespeeld. Jammer was het, dat onze dam- re-dacteur de heer B. Dukel zich wegens fa milieomstandigheden moest terugtrekken Overwogen wordt, in de zomermaanden een wedstrijd te organiseeren tusschen hem en Leyte. OORLOGSSCHEPEN VERWACHT. In verband met Koninklijk bezoek aan Amsterdam. Naar wij vernemen worden Vrijdagmorgen alhier verwacht de torpedojagers Kortenaer en Van Ghent en de onderzeeërs O 12, O 13 en O 15, welk bezoek verband houdt met het Koninklijk bezoek aan Amsterdam. De oorlogsbodems worden tegen half acht in IJmuiden verwacht. De torpedojagers zul len aan den toeristensteiger, de onderzeeërs aan de kleine steigers vast maken. Aldaar zullen eenige bestuursleden van de Vereeni- ging „Onze Vloot" scheep gaan voor het ma ken van een kort zeereisje. Na binnenkomst stoomt de flottielje op naar Amsterdam. NATUURVRIENDENGROEP VELSEN- IJMUIDEN. De af deeling Velsen-IJmuiden van de Na- tuurvriendengroep organiseert op 22 en 23 Juni a-s. een tweedaagsch uitstapje naar Castricum en omstreken. Van daar wordt een strandwandeling gemaakt naar Wijk aan Zee waar in Het Paaschduin overnacht wordt. Men vertrekt van het Velserduinplein VELSEN De tewerkstelling van jeugdige werkloozen. Negen jongens wegens „onbe hoorlijk gedrag" ontslagen. Tunen te Santpoort, om toekenning van een schadeloosstelling. 12. Verkoop van grond. 13. Benoeming van: a. een onderwijzer aan de U.L.O.-school te IJmuiden; b. drie leden en drie plaatsvervangende le den van de Streekplancommissie voor den IJ mond-Noord. HET FESTIVAL VAN „DE EENDRACHT". Alhoewel de termijn van inschrijving voor deelneming aan het festival van de Harmo- niekapel „De Eendracht" reeds gesloten was, heeft het comité alsnog aan het Chr. ^emengd koor Excelsior, directeur Jan Bei der gelegenheid gegeven aan 'het festival deel te nemen. Excelsior zal als laatste koor moeten op treden op Zaterdag 6 Juli. BURGEMEESTER KWINT GEÏNSTALLEERD ALS EERE-VOORZITTER VAN HET CRISIS-COMITé. In de gisteravond gehouden vergadering van het Crisiscomité is burgemeester Kwint door den voorzitter den beer P. Bosman ge ïnstalleerd als eere-voorzitter. De ouders moeten het gelag betalen. Zooals wij reeds hebben gemeld zijn on langs 24 jeugdige werkloozen op het land goed „Waterland" tewerkgesteld voor het ver richten van eenvoudige werkzaamheden, als het schoonmaken der paden enz. De jongens werden in ploegen ingedeeld en werkten on der toezicht van den tuinbaas. Zooals men weet zouden de' jongens per week een vergoeding ontvangen van f 2.50, welk bedrag niet in mindering zou worden gebracht van de steunuitkeering van den werkloozen vader. Met dit soort werkverschaffing werd begon nen op Duin- en Kruidberg, evenwel op een bescheidener schaal dan op „Waterland". Werd het op eerstgenoemd landgoed zulk een succes, dat tot een werkverschaffing op uitgebreider schaal kon worden overgegaan, anders was het op „Waterland", waar een aantal jongens zich niet hield aan de orders van den tuinbaas of liever in het gras ging zitten dan de spade of schoffel te hanteeren. Dit had tengevolge, dat een 9-tal jongens wegens „onbehoorlijk gedrag" werd ontslagen. Het vreemde van het geval is echter, dat- de betrokken vaders van den secretaris van het orgaan voor Steunverleening de mede- deeling ontvingen, dat in verband met het ontslag van hun zoon van hun steun een be drag van f 2.50 zal worden afgehouden. Deze mededeeling heeft in de betrokken gezinnen groote ontevredenheid veroorzaakt. Men wil onderzoeken of het mogelijk is, dit voor deze gezinnen zoo onwelkome besluit on gedaan te maken. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 18 Juni 1935, des namiddags 7 uur, ten ge meentehuize. Agenda: 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen, 3. Financieele besluiten. 4. Verlaging presentiegeld leden van stem- bureaux. 5. Nadere regeling van de bezoldiging van den secretaris der commissie van toezicht op het lager onderwijs. 6. Verhooging van den huurprijs voor het kampeerterrein. 7. Wijziging van de verordening regelende de voorwaarden voor de levering van water door het Waterleidingbedrijf. 8. Stichting van een „Centrale Werkplaats' voor jeugdige werkloozen. 9. Vaststelling van plan XIII tot herziening van het oorspronkelijk bij Raadsbesluit van 15 Juli 1924, no. 3, vastgestelde uitbrei dingsplan voor de gemeente Velsen. 10. Advies omtrent het beroepschrift van E. Geradts te Haarlem, tegen de weigering eener bouwvergunning. 11. Advies omtrent het verzoek van G. van SANTPOORT GESLAAGD. Voor het examen Lichamelijke Oefening akte L.O. is te Amsterdam de heer M. Arpad uit Santpoort geslaagd. De saneeringsmaatregelen voor het bloembollenvak. De motie-IIillegom geamendeerd door Limmen. Zooals bekend komt o.p de 117e (buitenge wone) algemeene vergadering der Alg. Ver- eeniging voor Bloembollencultuur een motie Hillegom aan de orde inzake de saneerings maatregelen voor het bloembollewvak. Deze motie is nu geamendeerd door de afd. Limmen. Als dit amendement wordt aangenomen, zal de motie als volgt luiden: „De 177e algemeene vergadering, gehouden op 24 Juni 1935, gehoord de besprekingen inzake saneering bloemboll-enbedrijf, gelet op de uit de saneering voortvloeiende on dragelijke lasten, alsmede op de schadelijke en ongewenschte gevolgen voor het bloem bollenvak verbonden aan voortzetting der door de regeering getroffen maatregelen, evenwel van meening, dat het wense'helijk blijft de maatregelen tot beperking van de met bloembollen be teelde oppervlakte voor alsnog te handhaven, spreekt zich met dit voorbehoud uit tegen verdere overheidsbemoeiing en noodigt het Hoofdbestuur der Algemeene Vereen-iging voor Bloembollencultuur dringend uit, on verwijld stappen te willen doen om de sa neeringsmaatregelen na afloop van het sei zoen (derhalve op 1 December 1935) te doen eindigen met uitzondering van de beperking van de met bloembollen beteelde opper vlakte" Tot zoover deze geamendeerde motie. De afdeeling Limmen is van oordeel, dat het in het belang van den export niet ge- wenscht is, reeds op 24 Juni een beslissing te nemen, ten aanzien van de wenschelijk- heid van het al dan niet voortzetten der sa neeringsmaatregelen. Zij wenscht deze aan gelegenheid op de Algemeene Vergadering in behandeling te zien nemen na 15 September 1935, dus in de tweede helft van genoemde maand, opdat een beter overzicht verkregen kan worden van het beloop van den handel in het algemeen Zij vreest, dat een te vroeg tijdige uitspraak in den export een chaos zou kunnen scheppen. Daar echter op 15 Sep tember wel 80 of 90 pet. van de te exportee ren bloembollen verzonden zullen zijn, zou dit gevaar alsdan niet meer dreigen. Verder meent zij, dat, al zou onverhoopt op 24 Juni een beslissing worden genomen ten aanzien van de bestaande regeerings- maatregelen, in ieder geval aan de in boven genoemde motie vervatte wensch om de maatregelen tot beperking van de met bloem bollen beteelde oppervlakte te handhaven gevolg dient te worden gegeven. Wanneer deze maatregelen zouden verval len vreest zij een toomlooze uitbreiding der cultuur. Verder vreest zij, dat een roekelooze uit breiding ten gevolge zou hebben, dat het buitenland, bevreesd voor dumping, tegen maatregelen zou nemen. Te Milaan zijn voorbesprekingen gevoerd door de leden van de Italiaansch- Abessynische arbitrage-commissie. Zittend v. 1. n. r.: Pitman (Amerika), Benjamin Pattek, graaf Aldovrandi en Lapradelle (Frankrijk). KIND VERDRONKEN. Te Werkhoven is het vier-jarig dochtertje van de familie Klokke bij het spelen in den z.g. Ouden Rijn, achter de ouderlijke woning, geraakt. Niemand had het ingeval bemerkt totdat eenigen tijd later de moeder eenig waschgoed ging uitspoelen, Zij bemerkte plotseling, dat de klompjes van het kind op het water dreven. Gekleed begaf zij zich te water, waarna zij het kind op het droge bracht. Door eenige leden van de E.H.B.O. werd kunstmatige adem haling toegepast, hetgeen evenwel niet meer mocht baten. METSELAAR STORTTE MET SCHOORSTEEN NAAR BENEDEN. Woensdagmiddag is de metselaar A. H. te Boxtel tijdens het herstellen van een bouw- valligen fabrieksschoorsteen, met een gedeel te der schoorsteen naar beneden gevallen. Met een gebroken nek werd de man opgenomen. Hij -overleed bijna onmiddellijk na het ongeluk,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1