HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG No. 187 VRIJDAG 14 JUNI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit: ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van "den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent .spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN ZELFREGISTREE RENDE MACHINE - TELEGRAAF. Zooals zij, die meermalen met schepen heb ben gereisd zullen weten, worden de comman do's voor het manoeuvreeren van schepen vanaf de brug door middel van een telegraaf aan het machinekamerpersoneel kenbaar ge maakt. Bij het onderzoek naar verkeerde manoeu vres is echter dikwijls twijfel gerezen om trent de vraag of de schuld van een aanvaring een stranding of iets waarbij het in de eer ste plaats op de onmiddellijke opvolging der van de brug gegeven bevelen aankomt, aan het te laat gehoor geven aan de signalen heeft gelegen. Gewoonlijk zijn de meeningen dan zeer ver deeld en moet op de verklaringen, zoowel van het personeel van de brug als dat van de machinekamer, worden afgegaan. Hierdoor blijven vele gevallen van aanvaringen e. d. zooals vanzelf spreekt, onopgehelderd. Het is thans aan den heer I. A. C. Faber der K. P. M. gelukt een uitvinding te doen, waarbij alle twijfel in bovenvermelde geval len wordt opgeheven. Hij heeft nl. een toestel geconstrueerd, dat elk signaal .van de brug voor de machinekamer tegelijkertijd op de beide plaatsen automatisch registreert. Zoo doende kan het niet anders of verschil van meening omtrent het geven en ontvangen van bevelen is uitgesloten. Verschillende vertegenwoorrigers van bui- teniandsche scheepvaartmaatschappijen in teresseeren zich sterk voor het practische re- gistreertoestel. Op het in aanbouw zijnde s.s. „Janssens" der K. P. M. wordt de nieuwe vinding reeds aangebracht. VISSCHERIJNEEUWS IN lEEN NOTEDOP. Duurdere visch. Door den geringen aanvoer mede door het feit, dat er deze week drie vastendagen zijn en de vraag naar visch dus grooter is dan anders, liepen de vischprijzen flink omhoog. De tongen, die Maandag ge middeld 42 ets. per <K.G. waxen, brachten gis termorgen 55 a 60 ets. per K.G. op. De kust- booten hadden dientengèvolge bevredigende besommingen. Zoo besomde de Ancor voor 90 manden f 1620. - - Mooie reizen van Deensche kotters. Onder de schepen, die van de gunstiger markt pro fiteerden behoorden de Deensche kotters E 436 en E 19. Eerstgenoemd scheepje be somde voor een vangst van 100 manden schol, gevangen op een reis van 5 a 6 dagen f 1510. laatstgenoemde voor 60 manden f 810. Is blijven liggen. De Witte Zee IJM. 167 is blijven liggen om eenige reparatie te onder gaan. Naamlijst visschersvaartuigen. Voor de 122e maal verscheen bij de N.V. Dorsman en Odé's Boekhandel en Drukkerij te Vlaardingen de Naamlijst van Nederlandsche reederijen en visschei'svaartuigen (haringschepen, stoom- en motorti'awlei's en motortrawlkotters). Verkochte schepen. De stalen zeillogger On derneming III SCH 498, in 1917 gebouwd bij Gebr. Coops te Hoogezand, thans eigendom van de N.V. Reederij v. h. Frank Vi'olijk al daar is door de Scheveningsche Sleephelling Mij. verbouwd tot motorlogger en voorzien van een 150 P,K. Kromhoutmotor. Het schip heet thans Geertruida en vaart onder het merk SCH 134. De motorlogger Jan SCH 170 van de reederij M. v. d. Toorn is naar Kat wijk verkocht. Het schip is Woensdag van IJmuiden naar Woubrugge vertrokken om te worden nagezien. Daarna zal het van onze hoven uit de ti-awlvisscherij gaan uitoefenen. „WILHELMINA". Tot directeur van het Chr. Harmonie Ge zelschap „Wilhelmina" is benoemd de heer Marinus Adam. tweede dirigent van de H.O.V. en directeur van onze plaatselijke vereeniging Euphonie. Niet minder dan 26 sollicitanten hadden zich na een oproep aangemeld. Wij kunnen niet anders dan Wilhelmina felici- teeren met haar nieuwen zeer bekwamen di rigent. De nieuwe dirigent komt heden kennis ma ken met zijn leden. ZAAK VERPLAATST Mevrouw N. Vrickx-Sant, gediplomeerd drogiste, die reeds sedert eenige jaren in het perceel Zeeweg 231 een drogisterij dreef, heeft hoar zaak verplaatst naar het perceel Zeeweg 355 bij de halte Zeeweg. De nieuwe zaak, die morgen geopend wordt bevat een rijke sor teering van alles wat in een drogisterij thuis behoort, zoodat geen enkele klant teleurge steld behoeft te worden. Op den dag der opening krijgt iedere klant, die een bedrag van f 1 besteedt naar keuze een zakflacon Eau de Cologne of een pakje scheermesjes cadeau. Wij twijfelen er niet aan of Mevrouw Vrickx- Sant zal ook in haar nieuwe zaak veel klan ten trekken. ONGEVAL DOOR HET BREKEN VAN DE VOORVORK VAN EEN RIJWIEL. Gistermiddag reden twee meisjes op één fiets door Oud-IJmuiden toen plotseling de vóórvork van het rijwiel brak. Beide meisjes kwamen leelïjk te vallen. De bestuurster mej. K. kreeg verwondingen over het geheele lichaam, het andere meisje klaagde over pijn in de beenen. Nadat zij verbonden waren konden zij huiswaarts keeren. ZOMERCOMPETITIE D. C. IJ. Evenals verleden jaar zal ook dezen zomer door D. C. IJ. een zomercompetitie worden georganiseerd. De eerste ronde begint reeds 6-s. Maandagavond. Muziek en Tooneel in onze gemeente. Balans van het koorseizoen 19341935. Wanneer men de moeilijkheden in aanmer king neemt waarmede de plaatselijke ver- eenigingen, évenals haar zustërvereenigingen elders de laatste jaren te kampen hebben ge had, behoeft ïrien over hetgeen ons gedurende het afgeloopen seizoen geboden werd zeker niet onvoldaan te zijn. Er waren teleurstellingen en teleurgestelden. toegegeven. Op die teleurstellingen, wat de belangstelling voor kunstuitingen door dilet tanten betreft, hoop ik in een slotartikel nog nader te kunnen terugkomen. De zangkoren uit onze gemeente hebben zich wèl geweerd. Hoewel er nog altijd m.i. te veel vereenigingen zijn en er dus te weinig vereeniging is (onze lijst vermeldt in totaal 23 koren!) zijn van de uitvoeringen van die koren verscheidene belangrijk geweest. Het concert, dat de eerste onder haars ge lijken het Chr. Gem. koor Looft den Heer, dir. Stephen Jansen, in de Herv. Kerk te genieten gaf was artistiek zeker geen gering succes. De lauweren welke Looft den Heer op het on langs te Almelo gehouden concours oogstte, behoeven we niet op te sommen. De vooiTaad prijzen te Almelo werd dusdanig geplundevd., dat er voor de mededingende ensembles slechts weinig overbleef! De Chr. Gem. koren Excelsior (dir. Jan Beider) en Nieuw-Hosanna concerteerden beide onder groote belangstelling, zoodat het materieel succes nu eens verzekerd was. Een belangrijk ding voor de penningmeesters, die tevreden mochten zijn. Wijdde Nieuw Hosanna met een kerkconcert het nieuwe kerkgebouw „De Goede Herder" in, Excelsior vierde met eenzelfde concert, dat (zeer gelukkig gekozen) op den 2en Kerstdag gegeven werd, haar eer ste lustrum. Het optreden van beide vereeni- gingen kenmerkte zich door een degelijke af werking en voorname reproductie der gezon gen liederen. Beide lieten hun veelbelovend adspiranten- koor medewerking verleenen. IJmuiden's a Capellakoor met als leider P. Grin Jr., bleef niet achter en gaf zijn jaar- lijksch concert. Ditmaal onder medewerking van het maixnenkoor „De Eendracht" (dir. H. van Dijk). Dè uitvoering, die veel goeds in zich borg, bewees dat in het a Capellakoor velen zich aangetrokken gevoelen tot het cantate- en klein oratorium zingen. De heer Grin toon de zich wederom een degelijk en muzikaal geschooid leider. Het zelfde mannenkoor vierde op gulle wijze in den aanvang van het seizoen zijn 5-jarig bestaan. Een rijke variatie van zang- en an dere nummers werd den belangstellenden be zoeker daarbij geboden. De Eendracht bewees met zijn optreden, dat er ijverig geklommen wordt: excelsior. Het mooie materiaal wordt met zorg door directeur van Dijk behandeld en gei-etoucheerd. Van IJmuiden's Mannenkoor is de herinne ring aan het fameuze concours ter eere van het zilveren jubileum, dat in het Patronaats gebouw gegeven werd, nog levendig. Het man nenkoor, dat qua ledental toen enorm bloeiend leek, is na dien tijd snel in „volume" afgeno men. En dat is nu eens een geval, waarbij we zooiets niet betreuren. Want van een ensemble, dat den luisteraar onwillekeurig herinnerde aan een spreekwoord waar „weinig wol" in voorkomt, is IJmuiden's mannenkoor gewor den tot een groep zangers, die in elk opzicht homogenen zang leveren. Ter dege heeft directeur Henk J. Arisz zijn mannen geleerd wat zingen is en hoe te reageeren op zijn aan wijzingen. Dat hebben de laatste concerten, waar we het ensemble hoorden, wel bewezen. Het knapenkoor is. na wat wij er van gehoord hebben, zeker een belofte voor de toekomst en een welverdiende reserve voor IJ.M. Directeur Johan Tol voerde zijn Oud-Kath. Gem. Zangvereeniging „Crescendo" aan op haar der traditie getrouw jaarlijksch concert. Er bleek, vergeleken met voxige jaren, veel gewonnen te zijn op vocaal gebied; Crescendo had een flinken stap vooruit gedaan. Mede dank zij het pittige musiceeren van den Kunstkring een welgeslaagde avond. De Chr. gem. zangvereeniging Hallelujah heeft den naam glashelderen en hoogst zui veren zang ten beste te kunnen geven, een reputatie welke ze ook in dit seizoen weer op overtuigende wijze handhaafde. Theo van Zut- phen zwaait over Hallelujah, dat geen con- courssuccessen nastreeft en zich van wedstrij den afzijdig houdt, met bekwamen hand den dirigeerstaf. Polyhymnia, het gemengd koor dat door Jan Beider geleid wordt, gaf met een slecht bezocht jubileumconcert ter eex-e van het 15-jarig bestaan, een proeve van haar zeker niet geringe bekwaamheid. Jammer, dat deze vex-eeniging niet eens wat meer van zich laat hooren; Polyhymnia is zeker waard eens meer het concertpodium te betreden. Een tot voldaanheid stemmende uitvoering was die van de IJmuider Volksstem, directeur J. Post, ter gelegenheid van het 20-jarig be staan. Getoetst aan het bepaald genre koor zang, n.l. de socialistische strijdliederen, mag de Stem er zeker wezen. Ook de uitgevoerde cantate was hoogst verdienstelijk. De huldi gende woorden het bestuur toegesproken heb ben de Stem wel bewezen, dat ze als vo cale cultureele organisatie een belangrijke plaats inneemt. Voorwaarts was gast bij dit jubileum. Op Santpoort luidde Vox Humana onder het energieke beheer van Joh. Brands met Rom- bergs Lied van de Klok en Erlkönig het 5de lustrum uit. De prima concerten van Vox, die tot slotstuk van haar zilveren feest, als gastvrouwe bij het concours van den N.-Holl. Zangersbond optreedt, worden tot even zoovele mooie avonden. Van de resteerende koren, welke dit seizoen door een uitvoering acte de présence gaven, willen we nog noemen het Chr. gem. koor Soli WANDGEDIERTE. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeex-t U afdoende verdelging. Waar anderen faalden, slaagden wij. ZUIVERONDERNEMING „RADICAA L". Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) Deo Gloria te Velsen Noord (dir. S. Wiersma), de kinderkoren Klimop onder denzelfden lei der, Lentebloemen Volsen-Nrd. (dir. de heer P. Koelmans)Lenteklokjes (dir. mej. Rick Meijering), Kleixie Stem (dir. J. Post), het R.K. Kinderkoor (mevr. D. AriszSchrama). het dubbelmannenkwartet Caecilia (dir. Henk J. Ar is) en het Jeugd-kerkkoor (dir. mevr. H. DoevendansOortwijn) Dit laatste (dames) koor vierde onder groote belangstelling zijn eerste lustrum en luisterde op Prinsessedag den avond op. Beide uitvoe ringen kx-egen een feestelijk tintje. Er wordt door het Jeugdkerkkoor immer met verve ge zongen. Van de IJ.O.V. kregexx we fraaie reprises te genieten van wijlen Sam Vlessing's chef d'oeuvre het zangspel Rose Marie. Het waren opvoeringen waaraan zorg noch moeite werd gespaard. Artistieke leiders waren de heex*en Phil. S. Vlessing en A. H. Holtslag; hen heeft het niet aan succes ontbroken. Thans heeft de IJ.O.V. Lehar's Lustige Witwe in studie oxider x-egie van den heer Reixihard Rijke. Het is een verblijdend teeken, dat er voor de ope rette een warme belangstelling bestaat, zoo wel bij executanten als bij het publiek. Moge dit zoo blijven! W. FEESTAVOND VAN D. C. IJ. De ixx de feestzaal List gehouden feestavond van D. C. IJ. is een waardig afscheid geweest van het jubileumjaar. Te ruim half negen opende de voorzitter van D. C. IJ., de heer K. de Jong de bijeenkoxnst met eexx woord van welkom tot de ixx grooten getale opgekomen gastexx. Hij deed een beroep op aller mede werking om den avond zoo goed mogelijk te doen slagen. Daarna werd een begin gemaakt met de uitvoering van het omvangrijke programma onder de bezielende leiding van den heer De Jong. Zang, mondorgelmuziek en tooneel wis- seldexi elkander af. Veel succes oogstte C. Suyk xnet zijn viool-solo, waarbij hij werd be geleid door zijn leermeester den heer Ph. Vles sing. De uitreikixig van de prijzen aan de winxxaars van de verschillende jubileumwedstrijden en aaix die van de kampioenschappen Groot IJmuiden was eeix belaixgrijk onderdeel van het programma. Uitgereikt werden de volgen de prijzen. Nederlaagwedstrijdexx le klas: le prijs (be ker), Damclub Haarlem, 2e prijs (lauwertak) Damclub „Excelsior", 3e prijs (Ki'uis) D.S.T.O. 2e klas: le prijs (beker), St. Paxxcx*as, 2e prijs (krans) Castricum-Wormer, 3e prijs (kruis) Castricuxn-Wormer. 3e klas: le prijs (krans) H.D.C. 4e klas: le prijs (lauwertak) D.K.Z. 2e prijs (krans) Alkmaar-Krommeniedijk, 3e prijs (plaquette) Alkmaar-Krommeniedijk. Massakaixip-prijs (gong) St. Pancras. Kampioexischap Groot-IJmuiden: le klasse le prijs (rookstel) P. Leijte, 2e en 3e prijs xxog niet bekend. 2e klasse: le prijs (alpacca-stel) H. Laros, 2e prijs (schemerlamp) H. Buis, 3e prijs nog xxiet bekend. 3e klasse le prijs (schilderij) Van Stratexx, 2e prijs (kandelaar) Clinge, 3e prijs xxog niet be kend. De voorzitter van Sint Pancras sprak eexxi- ge vriendelijke woorden en bood den voorzit ter eexx bloenxexxmaixd aan. Verder werd ook P. Leijte in de blommetjes gezet. Nanxexxs den Districtbond Nooi-d-Holland werd aaix den jongen meester Ligthart een fraai uitgevoerd diploma overhaxxdigd. Ook Laros exx de kampioen D.C.IJ. 4 kregeix een diploma. De feestvreugde duurde tot laat in dexx xxacht. Den heer De Jong mag een woord van lof niet oixthoudexx worden voor dc wijze waarop hij den avond heeft geleid. N. A. S. B. NIEUWS Naar wij vernemen heeft de afdeeling IJmui den van den N. A. S. B. een turngx-oep voor ge huwde dames opgericht. De oefeningen worden Vrijdagsavoixds ge houden in het gymnastieklokaal van school H. heeft geleerd met gevolgtrekkingeix voorzich tig te wezen, eer de overeexxkomst defixxitief is oxxderteekeixd. Wat betreft andere gunstiger of oxxgunsti- ger bepaliixgen in deze overeexxkomst voor overmaking vaxx dividexxdexx, rexxten van obli- gatien, huursommen en dergelijke, valt even min iets met zekerheid te zeggen. De voorzitter der Duitsche delegatie zal spoedig naar Berlijn terugkeex-en eix het is te voorzien dat onmiddellijk na bekrachtiging van Duitsche zijde, publicatie der bepalixxgen uit deze overeenkomst zal volgen. Transfer-overeenkomst met Duitschland bereikt? Kans op gunstige regeling niet uitgesloten. Het wachten is op definitieve onderteekening. Den Haag, Donderdag. Gisteren arriveerde de voorzitter der Duitsche transfer legatie in Den Haag exx had op het departement van financiën een bespreking met den voor zitter der Nederlandsche delegatie plaats. Vervolgens werd de geheele Nederlandsche delegatie bijeengeroe pen die gedurende den namiddag met den Duitschen voorzitter overleg pleegde. Hiermee werden de een week geleden te Berlijn ondex*broken onder handelingen weer opgenomen. Men bereikte texx slotte eenstemmigheid op een grondslag die het principieele be zwaar der Nederlandsche ï-egeei-ing, hetwelk zooals bekexxd üx Berlijn op het laatste moment tot opschortixxg der parafeering had geleid), ophief. Het resultaat werd aanstonds aan minister Colijn voorgelegd, die zich daarmee namens de regeering ver- eenigde. Gisteravond werd het verdrag op het departement van financiën ge parafeerd. De onderteekening zal ten spoedigste te Berlijn plaats vinden, terwijl de publicatie van bijzonderhe den morgen kan wordexx verwacht. Dit bericht wijst ex-op dat de onderhande lingen in een gunstiger stadium zijn geko- mexx. Wat echter de gevolgen zullen zijxx, valt nog niet met zekerheid te zeggexx. Ter confe rentie ixx Berlijn zijn vorige week verschillen- de plannen ter sprake gekomen, waarvaix een was dat de Duitschers die in Nederland huxx vacaxxtie wenschten door te brengexx, in plaats van tien mark, vijfhonderd mark mochten meeixemen. De mogelijkheid bestaat dat dit nu inder daad het geval zal wezen, doch de ervaring FRANSCHE TRAWLER GEARRIVEERD. Het Uiver-rapport. Verschijnt eerstdaags. Naar onze Haagsche correspondent verneemt zal het Uiver-rapport eerstdaags verschijnen. Deli-Batavia Rubber Mij. De Gustave Denis in de Visschershaven. De nieuwgebouwde motortrawler Gustave Dexxis Di 1147 van de Compagnie der Pêcheries Maritimes te Dieppe kwam gistei-avond half xxegeix ixx de Visschershaven te IJmuiden bixxnen om, zooals wij reeds hebben gemeld een lading Noorsch ijs in te xxemen. Voor de vele belangstellenden aan den kant was het eenigszins een teleurstelling, daal de trawler niet grooter was dan de van hier uit varexxde Rotterdamsche motortrawlers, terwijl meix een grooten tx-awler van het Taraxxa-type verwachtte. Het verwekte algemeene vex-bazing dat een dergelijk klein vaartuig wordt gebezigd voor de visscherij in het hooge Noordexx. Het ijsladen ging vlug in zijn werk want reeds een uur na binnenkomst kon de traw ler weer vertrekken. Daar IJmuiden voor dit doel zeer gunstig gelegen is, hoopt men natuurlijk, dat het voorbeeld van de Gustave Denis door andere trawlers van dezelfde of andere Fransche reederijen gevolgd zal wor- deix. Voor onze plaatselijke ixxdustrie zou dit van groote beteekenis kurmen zijn. Thans een voordcclig saldo. Het veTslag luidt o.m. als volgt: De stand van den aanplant is in het algemeen goed. Ter verkrijging van bezuiniging werd Bah Hapal als zelfstandige onderneming opge heven exx aan Dolok Oeloe toegevoegd. In 1935 zal er, tengevolge van de rubber- resti-ictie, minder product geoogst worden, waardoor wij gelegenheid zullexx hebben voor onderhoud van alle aanplantingen en her- ont.girming van de oudste complexen. De rubberoogst bedroeg totaal 2.910.046 K.G. droge rubber (v. j. 2.174.378). Gemid deld per hectare 507 K.G. (454). De oogst 1934 werd verkocht tegen doox-een pl.m. 20 3/4 cent (12.40) per 1/2 K.G. fraixco Bela- wan. De kostpx-ijs bedroeg pl.m. 9.13 (9-18) cent per 1/2 K.G., ixxcl. gewone afschrijvin gen. De koffie-aanplaxxt op Bah Hapal is ge rooid: 407 picol werd verkocht tot gemiddeld f 14.48 (18.23) per picol. Aangezieix de vaststelling der standaard producties nog niet bekend is, kuixneix wij niet vexunelden hoe groot het quantum ixx 1935 zal zijn. Voor uitvoer zou waarschijnlijk c.a. 2.100.000 K.G. wox-den toegewezen. Tot heden zijn van oogst 1935, unci. -eenige voorverkoopen. verkocht: 1,242.500 K.G. tot gemiddeld pl.nx. 21 cent per 1/2 K.G. franco Belawan. Wij kunnen thans xxog niet beoordeelexx in welke mate ae kostprijs van ons product in 1935 door de restrictie zal beinvloed worden. Wij verwachten, dat een stijging onvermij delijk zal zijn. De netto-opbrengst van den rubberoogst bedroeg f 1.131.345 (518.079), terwijl de kos ten, zonder afschrijving op aanplant waren f 531.580 (399.362), blijft f 599.764 (f 118.716)). Netto opbrengst koffie f 4351 (43.326), oogst en afwerkiiigskosteix zonder afschrijving op aanplant f 2957 (39.425) is f 1393 (8900), bij: vcx'jaard dividendbewijs f 500, alzoo totaal f 601.658. In mindering hiervan komen: on kosten in Nederland f 11.817 (7776). interest f 67.080 (75.326). tantièmes f 44.811 koersverschil f 3573 (329), voordeelig saldo f 474.376 (44.516). De afschrijving op aan- plantingexx bepaalden wij op f 300.000 (275.000), zoodat een saldo overblijft ad f 174.376 (v. j. nadeelig saldo f 230.483), het welk naar xxieuwe rekening is overgebracht. N.V. CULTUUR MAATSCHAPPIJ „PAN GLIPOERG ALIH''. In de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werd door de directie verslag uitgebracht over het afgeloopen boek jaar en werden de balans en winst- en verlies rekening over 1934 goedgekeurd. Dientengevolge is het dividend over 1934 bepaald op 7 pCt.. De heer E. K. Boissevain, die als commissaris aan de beurt van aftre ding was, werd als zoodanig herkozen. BENSDORP N.V. In de algemeene vergadering werden de jaarstukken over 1934 goedgekeurd en werd besloten over te gaan tot ujtkeeriixg van een dividend van 25 per pref. aandeel en 15 per restantbewijs. De heer X. Keiler, wiens maixdaat als ge machtigde van de Trustee der Obligatie- leening, door de algeheele aflossing ten einde liep. werd door de Algemeene Vergadering met algemeene stemmen als Commissaris gekozen ter voorziening in de vacature, in het college ontstaan door het overlijden van den heer Mr. K. J. Philips. OOK ARRESTATIES BUITEN HET „MILIEU". De marechaussee te Veghel heeft op ver zoek van die te Oss Dondei-dagmiddag ge arresteerd een zekeren B., die ervan verdacht wordt aan personen uit het Ossche milieu geld te hebben gegeven om zijn bakkerij met winkel en woonhuis in brand te steken. De aanwijzingen tegen B. zijn zeer sterk. Hij is Donderdag op transport naar Oss gesteld. MET EEN ELECTRISCHE DRAAD IN AAN RAKING. Op de Koninklijke Lederfabriek „Oosterwijk" te Oosterwijk had hedenmorgen de metselaar H. P. uit Tilburg bij zijn werkzaamheden op een der daken het ongeluk, in aanraking te komen met draden van het electrische net, aaix de gevolgen waarvan de maix kort daarop overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1