I BEVERWIJK HEEMSKERK jaarvergadering r.k. coöp tuin- dersvereeniging „kennemerland". De R-K. Coöp. Tuindervereeniging houdt op Donderdag 20 Juni a.s. des avonds om zeven uur in de veüingzaal aan de Breestraat haar jaarvergadering. De agenda voor deze belang rijke vergadering luidt als volgt-: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag van den Directeur. 4. Rapport Accountant en balans per 31 December 1934. 5. Vaststellen van de rekening 1934 en be stemming van het batig saldo, ingevolge art. 23 der Statuten. Voorgesteld wordt: afschrijving op het defi cit, terugbetaling aan nieuwe leden, die na 1 November 1926 zijn ingetreden, benevens af lossing aan de deelnemers in de leening van het deficit. Dit besluit, voor zoover noodig ook uit te strekken tot de winst over 1933. 6. Statutenwijziging. Het bestuur stelt voor, art. 4 lid 3 der sta tuten geheel te schrappen en den voorzitter opdracht te geven, deze wijziging- binnen 14 dagen na de vergadering notariëel te doen verlijden. Toelicht: Het te schrappen art. 4 lid 3 luidt als volgt: ..Ieder lid, wiens lidmaatschap eindigt door opzegging of ontzetting, is gehouden om aan de vereeniging een uittreegeld te betalen van 1000, zulks onverminderd zijn verplichtingen, voortvloeiende uit het bepaalde bij art. 5 en 9 dezer statuten". Het is den leden bekend, dat. in het voor uitzicht der bekende moeilijkheden, op 30 December 9132, deze bepaling in de statuten werd opgenomen. Nu de moeilijkheden voorbij zijn, meent het bestuur den tijd gekomen, dat de in- en uittreding van leden niet meer aan boete van 1000 moet worden gebonden en stelt daarom voor, het 3e lid van art. 4 te schrappen. 7. Bestuursvoorstellen. Het bestuur stelt voor* a. Aan hen die onder de vigueur van art 4 lid 3, als lid zijn uitgetreden en die deswege aan de vereeniging een bedrag schuldig zijn van 1000 uittreegeld, deze schuld geheel kwijt te schelden en hen van die kwijtschel ding bericht te doen toekomen, b: Te bepalen en vast te stellen, dat het aandeel van elk lid in het totaal verliessaldo der vereeniging per 31 December 1934. te be talen volgens art. 5 en 9 der statuten bij uit treding of verlies van het lidmaatschap, zal bedragen 1/381 deel van het deficit der goed gekeurde balans over 1934. c. Het gedurende 1933 en 1934 van de leden ingehouden fonds ad pCt. van de opbrengst, welk fonds bestemd was, met medewerking van het Provinciaal bestuur van Noord-Hol land ter uitbetaling van minimumprijzen, voor op de veiling onverkocht gebleven producten en thans groot 2805.13. zooveel mogelijk terug te betalen aan die leden van wie het werd in gehouden. d. Machtiging en goedkeuring te verleenen tot de opening van een gewoon bedrijfscrediet voor het gezamenlijk bedrijf der Vereenigde Veilingen groot 10.000, bij de R.K. Coöp. Land- en Tuinbouwbank te Beverwijk, voor welk crediet de Vereeniging voor drie vierde deel aansprakelijk zal zijn en de Coöp. Vei lings- en Aankoopvereeniging „Vrije Groenten en Fruitveiling "W.A. voor één vierde deel. 8. Mededeelingen .waaronder bespreking der rondgezonden „keumormen". 9. Verkiezing voorzitter. 10. Verkiezing bestuursleden. a. wegens periodiek aftreden van de hee- ren: N. Commadeur, Job. Zonneveld en A. Meijland, allen herkiesbaar. b. vacature, wegens bedanken van den heer P. Stam. 11. Verkiezing commissarissen. a. wegens periodiek aftreden van de hee- ren:H. Vendel, herkiesbaar en J. Rijs, die zich niet herkiesbaar stelt. b. vacature,wegens bedanken van de hee- ren: J. v. Eerde Az. en Jac. Weterings. 12. Rondvraag en sluiting. De vergadering is toegankelijk voor niet- leden-tuinders die in de vereeniging belang stellen. Zij moeten echter een aparte presen tielijst teekenen en mogen niet aan de stem mingen deelnemen. Op 20 Juni a.s., den dag der jaarvergadering, zal in de Parochiekerken te Beverwijk, Wijk aan Zee, Heemskerk, Driehuis, Wijkeroog. Limmen, Castricum en Assendelft een H. Mis worden opgedragen ,voor de levende en over leden leden der Vereeniging. zondags- en nachtdienst van de apotheken. De Zondags- en nachtdienst voor de apo theken wordt vanaf Zondag 16 Juni en de volgende week waargenomen door apotheek Sepp, Zeeweg 27, telef. 2086. kennemer oudheidkamer. De Kennemer Oudheidkamer ontving: een koperen zwavelstokdoos en een predikants Ternagedachtenisplaat Ao. 1818. burgerlijke stand. Ondertrouwd: J. C. Duin en C. A. M. Post; A. P. Meulenberg en F. de Boer; N. C. van Wingerden en K. M. Musel. Getrouwd: Ch. van der Wal en P. Fousert; H .A. van der Wijst en A. M. Duiker; C. G. van der Wijst en H. A. C. Duiker; K. Assen- delft en G. Akkerman. Bevallen: G. MolenaarBakkum, d.; A. M. AppelHalf, z.; J. J. MelchiorKremers, z.; A. RijkenWernik, d.; B. M. RekveldVis ser, z. jaarvergadering v.v. „beverwijk" De voetbalvereeniging „Beverwijk" heeft in het clublokaal, café C. Vessies. haar jaarver gadering gehouden. De voorzitter, de heer Kossen, bracht in zijn openingswoord dank aan de elftalcommissie en aan de supporters- vereeniging „Rood Wit" voor de ondervonden medewerking. Ook den landeigenaar, den heer J. J. de Wildt betrok spr. in zijn dankwoord. Een belangrijk deel van het uitstekend ver zorgde jaarverslag van den secretaris, den heer Brantjes, was gewijd aan de promotie van het eerste elftal. De samenwerking van het bestuur liet niets te wenschen over. Het jaarverslag ademde een optimistischer geest, dan in jaren het geval is geweest. Het financieele verslag van den penning meester vermeldde aan ontvangsten een be drag van 3573.70. De uitgaven hadden 3593.32 bedragen, zoo dat er een nadeelig saldo was van 19.62. Het tekort kon echter ruimschoots worden ge dekt uit het kassaldo. Bij de bestuursverkie zing werden de heeren Klaver en Meijer her kozen bij enkele candidaatstelling. Een belangrijk besluit van deze vergadering was, om de contributie voor werklooze leden te verlagen tot 15 ct. per week. In zijn slotwoord heeft de voorzitter de leden op het hart gedrukt vooral trouw de trainings- lessen te bezoeken. beverwijksche bridgeclub. De Beverwij ksche Bridgeclub zal op Donder dag 20 Juni des avonds te 8.15 uur in het Kennemer Hotel een ledenvergadering hou- denln deze bijeenkomst zullen besprekingen worden gevoerd over de samenstelling van de paren en teams en het organiseeren van selectiewedstrijden. bevolking. Ingekomen: J. Th., M. A. en L. A. Aardenburg zonder Groenelaan 9 van Velsen. De Boer W. H. kruideniersbed. Alkmaarsche straatweg 101 van Casvicum. Van Roon G. W. landarb. Noorderweg 11 van Oterleek. Van Leeuwen J. H. slager Nieuwstraat 13 van Zaandam. Bergers P. gez. arb. Romerkerkweg 61a van Wijk aan Duin. Castricum S. gez. bloemist, Albert van Saxenstraat 5 van Velsen. Van Heumen J. M. kloosterzuster Peper straat 17 van Den Bosch. Schoutsen M. dienstbode Baanstraat 113 van Bloemendaal. Van den Berg P. winkelier Schans 8 van Den Haag. Vertrokken: Echtgen. Mooij geb. van Geest zonder naar Wijk aan Duin Verl. Vondellaan 18. Kraaijer O. gez. winkelbed. naar Wijk aan Duin, Rijksstraatweg 7. Appel P. venter naar Wijk aan Duin. Arendsweg 90. Ten Hoeve A. H. zonder naar Heiloo N. Beetsweg 155. Slaman J. Th. P. gez. vrachtrijder naar Wijk aan Duin Groeneweg 43. Gehem E. M. zonder naar Assendelft Pol der 1184a. Duiker H. A. C. zonder naar Rotterdam, Boogjes 49. Wuijts J. H. mach. ballast mij. naar Amster dam Borneostraat 110 IH. de werkloosheid. Het aantal bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling ingeschreven werkloozen was he den, Zaterdagmorgen 801 tegen 853 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 466 (vorige week 492), Wijk aan Duin 240 (254) en Heemskerk 93 (107). secretariaat van de kennemers. Naar wij vernemen heeft de heer P. Blaauw bedankt als secretaris van de Kennemers. In de volgende vergadering zal in deze vaca ture worden voorzien. Tot dien .tijd is het secretariaat gevestigd Alkmaarsoheweg 20, Beverwijk. De woning van den secretaris is niet meer telefonisch aangesloten. ZATERDA'G 15 JUNI 1935 JAARVERGADERING „koninginnedag". Vrijdagavond hield de Vereeniging tot vie ring van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina haar jaarvergadering in de boven zaal van Hotel Oud-Meerenstein. De voorzitter de heer H. A. J. J. v. d. Bergh opende de bij eenkomst en constateerde, dat de pers meer belangstelling voor de vereeniging toonde, dan de leden, die op de vergaderingen gewoonlijk schitteren door afwezigheid. De secretaris, de heer S. J. de Jonge, bracht als gewoonlijk een keurig verzorgd jaarverslag uit. waaruit bleek, dat het aantal leden aanmerkelijk was ge daald. Indien de burgerij den Koninginnedag in de toekomst als plaatselijke feestdag be houden wil, dan zullen vele nieuwe leden tot de vereeniging moeten toetreden. Vervolgens werden de geslaagde Oranjefeesten van 1934 gememoreerd, De herdenking van den ver jaardag van H.M. de Koningin was weliswaar vanwege den rouw van het Vorstenhuis be scheiden, maar niettemin zeer geslaagd. Het financieel overzicht van den penning meester, den heer D. M. G. Botterop stond dit maal in mineur, voornamelijk, omdat tijdens de sportfeesten op den vorigen Koninginnedag een regenbui vele menschen er van weerhield, het sportpark te bezoeken. De ontvangsten hadden 1150.64 en de uitgaven 1141.58 be dragen, zoodat het saldo van het boekjaar 1934 ruim 9 bedroeg. De vooruitzichten voor 1935 waren dus niet bijster gunstig. Het be stuur heeft naar middelen moeten uitzien, om op het programma te bezuinigen. Onderhan delingen daarover zijn nog gaande, Bij de bestuursverkiezing werden de heeren Blaauw. Botterop, De Jonge, Verbunt en Luy- pen met algemeene stemmen herkozen. In de plaats van de heeren Dr. C. J. K. van Aalst en P. Cloeck, die bedankt hadden werden als nieuwe bestuursleden gekozen de heeren Herb. Blom en J. Rijmer. Daarna werd het programma voor de feest viering voorloopig vastgesteld. De feestdag zal zooals gewoonlijk worden geopend met koraalmuziek vanaf de trans van den Wijkertoren. Daarna volgt de aubade van de kinderen voor het raadhuis. De school jeugd zal zich natuurlijk bezig houden met- kinderspelen op het weiland tegenover de buitenplaats „Scheybeeck". Voor den namid dag staat weer de gebruikelijke turnuitvoering van de Gymnastiekvereeniging „Tur-nlust" in het Gemeentelijk Sportpark op het program ma. Daarna zal een voetbalwedstrijd worden gehouden, waarvoor ditmaal de voetbalver eeniging „Beverwijk" zal worden uitgenoodigd. De dag wordt besloten met een vuurwerk, waarvoor het bestuur een nieuw plan voor bereidt. In de commissie voor het vuurwerk werden benoemd de heeren Botterop, Meyran, Minkema, Van Kampen, Timmer en Verbunt. De voorzitter sloot daarna de vergadering met een opwekking, om de vereeniging „Ko ninginnedag" te blijven steunen en beval de propaganda voor de uitbreiding van het aan tal leden nog eens dringend aan. „qualiteit" aangekocht. Het bestuur van de Harddraverij vereeni ging „Beverwijk en Omstreken" heeft thans officieel den harddraver „Qualiteit" aange kocht als tweeden prijs voor de vierde Be- verwijksche Paardenverloting. de bananen-rijpinrichtingen en de arbeidsinspectie. In aansluiting op ons bericht omtrent de gerezen moeilijkheden tusschen de directies van de alhier gevestigde inrichtingen voor het rijpen van bananen en de arbeidsinspec tie in verband met den arbeidsduur kunnen wij nog mededeelen, dat tusschen deze di recties en het hoofd der Arbeidsinspectie een conferentie is gehouden. De besprekingen hebben echter nog geen oplossing gebracht, omdat de arbeidsinspec tie deze bedrijven ingevolge de wettelijke be palingen met fabrieken gelijk moet stellen, zoodat ook voor de rijpinrichtingen de 48 urige werkweek blijft gelden. Het aan de ar beiders, ongeveer 20 in getal, aangezegde ontslag, is nog niet ingetrokken. De directies zullen nog eens opnieuw deze zaak in studie nemen, teneinde zoo mogelijk te voorkomen, dat de betrokken arbeiders werkloos worden. Het aardbeienseizoen nadert. De eerste veiling. DE OVERSTROOMINGEN IN DE VER. STATEN. Een beeld uit den omtrek van de Missouri, waar groote gebieden onder water werden gezet. De eerste speciale veiling van aardbeien zal door de Vereenigde Veilingen op Donder dag 29 Juni a.s. des namiddags te 4 uur in het Veilingsgebouw „Kennemerland" aan de Breestraat worden gehouden. De tuinders worden geadviseerd om voor het binnenland en de fabrieken de vruchten zonder dop te plukken. KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub houdt op Dins dag 18 Juni a.s. in het Café Oud Meerensteijn des avonds 8 uur een ledenvergadering. DE AARDBEIENMARSCH VAN DE K. W. C. In verband met den door de K.W.C. uit geschreven Aardbeienmarsch kan reeds wor den gemeld, dat van verschillende zijden door flinke groepen ingeschreven is, o.a. uit Ede. Utrecht, Amsterdam, Amstelveen en Haarlem Ook is door personen uit den geheelen om trek druk van de inschrijving gebruik ge maakt. Ook thans zal wederom tijdens de ver plichte rust in het K.S.A.-gebouw te Heems kerk een portie aardbeien gratis worden aan geboden. Verscheidene extra- en eereprijzen zijn reeds toegezegd, zoodat ook ditmaal deze wandeltocht een succes belooft te worden. KENNEMER ZWEMCLUB. Voor Zondag a.s. is er voor de K.Z.-leden wederom gelegenheid tot het beoefenen van de zwemsport, evenals de vorige maal van 2.003.30 uur voor de damesleden en van 3.455.30 voor de heerenleden. Het polozevental is ingedeeld in de derde klasse van de kring Haarlem en speelt Dinsdag 18 Juni haar eersten competitiewed strijd tegen Halfweg 2. De aanvang is be paald op 8 uur. Het zevental is als volgt samengesteld: F. Pielage, B. G. Luttikhuizen, C. v. Heijst, J. Halenbeek. G. C. Wiezer, K. Bruin, D. Adrichem. In deze samenstelling uitkomend geven wij de K.Z. een goede kans op de overwin ning, ondanks het feit dat de gelegenheid om te trainen de laatste maand beïnvloed is door de ongunstige weersomstandigheden Met vertrouwen kunnen de verrichtingen van dit team tegemoet worden gezien. marktberichten. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 14 Juni 1935. Spinazie per kist 2540 Sla per kist 2070 Postelein per kist 1218 Wortelen per bos 59 Rabarber per 12 1/2 Raapstelen per bos 12 Radijs per bos 22 1/2 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 34 Uien per bos 12 Bloemkool le soort per stuk 1013 Bloemkool 2e soort per stuk 57 Tomaten per K.G. 1014 Doppers per K.G. 2025 Peulen per K.G 18—25 Snijboonen per K.G. 4652 Dikke boonen per K.G. 6068 Asperges le wit per bos 2635 Asperges 2e wit per bos 1014 Asperges le blauw per bos 1628 Aardbeien p'er doosje 1127 Frambozen per doosje 52 Aardbeien per slof 851.25 Perziken per stuk 310. een drijvende artis. Buitenkansje voor de schooljeugd. Van 22 tot 26 Juni a.s. zal in Beverwijk een diergaarde van bescheiden afmetingen te bezichtigen zijn. Deze kleine Artis is in gericht aan boord van een schip, waarmede thans een tournee door ons land wordt ge maakt. De onderneming wordt door ver schillende vooraanstaande organisaties ge steund. Met het tournee wordt beoogd het verbreiden van kennis der natuurlijke histo rie, waarvoor in de eerste plaats de school jeugd in aanmerking komt. De leerlingen van de scholen zullen dan ook in de gelegen heid worden gesteld deze drijvende dier gaarde te bezichtigen. Het tentoonstellings schip zal ligplaats kiezen in de haven alhier. De dierenverzameling telt onder haar be woners apen, slangen, vogels, een krokodil, meerkatten, reptielen, tropische zee- en zoetwatervisschen, een vos, een neusbeer enzoovoort. Vermaard is de Ambonneesche zeetuin met zijn kleurrijke koralen en wonderlijke diepzeevisschen. mishandeling. Een vader kwam bij de politie een klacht indienen tegen een juffrouw, die zich schul dig gemaakt zou hebben aan mishandeling van zijn 14-jarig dochtertje. De politie heeft de zaak in onderzoek. aangehouden. De politie alhier heeft een man aangehou den, die in het Algemeen Politieblad gesig naleerd stond voor 4 dagen hechtenis. Hij is naar Haarlem overgebracht teneinde zijn straf uit te zitten. de blauwe week klok. De klok, die door het comité voor dé Blauwe week werd verloot, is op 8.13 uur blijven staan. De houder van het lot, dat dezen tijd vermeldt, is dus eigenaar van het uurwerk geworden. VERKIEZING GEMEENTERAAD. In een op Vrijdag, gehouden zitting van het Hoofd- en Centraal stemburea is de of- ficieele uitslag van de Gemeenteraadsverkie zing vastgesteld. Deze stemt geheel overeen met de in ons blad reeds gepubliceerde uit- SCHOUW. Vanwege den polder „De Ditgeester- en. Heemskerkerbi*oek" zal op Donderdag 27 Juni a.s. een schouw worden gevoerd over de Vaarten. Wateringen, Tochtslooten. Not- slooten en Rietdergen onder Uitgeest en over de Tolvaart en Noksloot onder Heems kerk. Geboren: Theodorus Cornelis Jacobus z. v. Barth. P. C. Beentjes en G. Mulder. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Jac. Veldhuijs 25 j., en A. C. Koper 23 j„ beiden alhier Petr. van Lieshout 26 j.. alhier en A. M. Schuurman 20 j„ te Wijk aan Zee en Duin.; W-ilh. de Boer 40 j. alhier en J. M. L. Boots 42 j. te Wijk aan Zee en Duin. Het crematorium te Velsen. Over een klacht van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding. Op het laatst gehouden congres van dé Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbran ding werd een klacht geuit omtrent ver keerde toestanden wellce zouden heerschen aan het Crematorium te Velsen. Het hoofdbe stuur achtte deze klacht van een dergelijken omvang, dat een commissie werd ingesteld, teneinde een nauwkeurig onderzoek te doen plaats vinden. Deze commissie heeft thans het rapport over dit onderzoek uitgebracht, het is aan de afdeelingen toegezonden. Het. rap port beslaat 80 pagina's. De inhoud wordt niet gepubliceerd. Thans zal een buitengewone vergadering der Vereeniging op Zaterdag 22 Juni in Utrecht plaats vinden ter behandeling van dit rap port. De afdeeling Haarlem is opgeroepen tot een vergadering op Maandag a.s. teneinde de houding vast te stellen welke de afgevaardig den zullen aannemen over het rapport De afdeeling Velsen vergadert hedenavond. Een Ossche moord geheel opgehelderd. p. de B. vertelt. Na zijn bekentenissen over roofovervaï- den en brandstichtingen, heeft P. de B. thans ook aan de max*echaussee verteld hoe hij zijn neef Gerrit heeft vermoord. Het slachtoffer was zijn beste vriend. Steeds verkeerden beide jongelieden in el- kaars gezelschap. Samen zijn zij betrokken geweest in tal van beroovingsgevallen. Onder voorwendsel een kippendiefstal te gaan plegen, hebben beide neven 's avonds het huis van Trieneke C. in het Schayksche Veld verlaten. Het was een jonge vrouw, voor wie de beide neven groote genegenheid koes terden. Ver weg in de velden aan de grens van de gemeente heeft P. de B. zijn medemin naar Gerrit, voor wiens de vrouw den laatsten tijd opvallend groote genegenhend aan den dag legde, met een mes onverhoeds aange vallen. In een toestand, die schier aan krankzin nigheid moet hebben gegrensd, bracht de da der het slachtoffer 67 messteken toe. Door deze bekentenis is dus volledige klaar heid in dit drama gekomen en moeten ook zij overtuigd zijn, die nog twijfelden aan de schuld van P. de B. moordaanslag op een veekoopman. De 60-jarmge W. H. D„ zonder beroep en wonende te Alblasserdam, heeft Vrijdagavond om ongeveer halfzeven met een revolver een aanslag gepleegd op den 32-Jarigen P. G. V., van beroep veekoopman, wonende te Willege- Langerak. Het slachtoffer werd niet levens gevaarlijk gewond; de dader werd gear resteerd. personalia. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Am- l sterdam slaagde voor he doctoraal examen Germaansche taal en letterkunde (Engelsch) de heer W. G. Hermes te Haarlem; voor het doctoraal examen economische wetenschap pen de heer W. F. Bok. eveneens te Haar lem. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. ■Delftdijk Rotterdam n. Vancouver 12 van Cristobal. Rotterdam 13 n.m. van Sta vanger naar Rotterdam. Lochgoil Vancouver n. Rotterdam p. 14 Prawle Point. HALCYONLIJN. Flensburg 14 van Vlaardingen te Kirkenes. Stad Arnhem 14 van Emden n. Vlaardingen Rozenburg 13 van Vlaardingen te Grange mouth naar Casablanca. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk 14 van Bremen te Hamburg. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk uitreis 13 Juni te Shanghai. Serooskerk 14 van Rotterdam n. Antwerpen HOLLAND—AFRIKA LUN. Meliskerk (uitreis) 13 van Dar-es-Salaam Jagersfontein 14 n.m. v. Rotterdam naar Beira. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane 12 van Hongkong naar Amoy. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Silverpalm Vancouver n. Calcutta 12 van San Francisco. Silvermaple Vancouver n. Calcutta 13 van Belawan. KON. NEDERL STOOMBOOT MIJ. Amor 14 van New-York n. Haiti. Ajax 13 van Hamburg te Gothenburg. Ariadne 13 van Kopenhagen te Gdynia. Ceres 13 van Samos n. Piraeus. Euterpe 14 van Bordeaux n. Amsterdam. Ganymedes 13 van Amsterdam te Ham burg. Nereus Amsterdam n. Kopenhagen p. 13 Holtenau. Orestes 13 van Tanger naar Algiers pass. 13 Gibraltar. Perseus 13 van Alicante n. San Felliu de Guixols. Saturnus 13 van Piraeus naar Salonika. Stuyvesant 14 van New York n. Port au Prince. Ulysses 13 van Salonika naar Volo. Venus 14 van Rotterdam te Amsterdam. Vesta 13 van Patras n. Venetië. Bodegraven Chili n. Amsterdam 12 te Iquique. Deucalion 14 van Rotterdam te Amster dam. Irene 14 van Rotterdam naar Olhao. Aurora 14 van Rotterdam naar Vigo. Calypso 14 Juni van Gibraltar te Setubal. Vulcanus Rotterdam naar Gibraltar p. 14 Gibraltar. Berenice 13 van Amsterdam te Hamburg, burg. Thesus 14 Juni van Kopenhagen te Aar- huus. Telamon 14 Juni van Faro n. Malta. Hercules 14 van Hamburg te Amsterdam. Simon Bolivar' 14 van Amsterdam naar Barbados. Van Rensselaer 14 van Amsterdam naar Paramaribo. KON. HOLLANDS CHE LLOYD. Montferland 14 van Buenos Aires te Am-\) sterdam. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita 11 Juni te Rouaan naar Key West Agatha 12 Juni te Singapore, v.o. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Djambi uitreis p. 14 Kaap de Goede Hoop. Indranoera thuisreis 14 Juni van Singapore ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone thuisreis 13 Juni te Santos. Alchiba 14 van Hamburg te Rotterdam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (uitreis) 14 van Suez. Johan de Witt 14 Juni v. Amsterdam te Havre. Enggano thuisreis 12 van Colombo. Poelau Laut 13 van Amsteram te Batavia J. P. Coen uitreis 14 van Genua, STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Wellington Dairen n. Rotterdam 14 te Singapore. Polyphemus 14 van Amsterdam n. Liver pool en Batavia. Antenor Japan n. Rotterdam 13 te Penang. City of Cardiff Japan n. Rotterdam 12 van Colombo. Memnon Batavia n. Amsterdam 13 van Colombo. Gelukt bergingsonderzoek. Dezer dagen meldden wij, dat in de Oostzee een expeditie was uitgerust om te trachten uit een in den vorige eeuw bij het eiland Sveaborg gezonken oorlogschip de schatten te bergen. Naar nu gemeld wordt is het den duikers inmiddels reeds gelukt in het schip te komen, als bewijs waarvan zij eenige zilvereen kan delabers mede naar boven hebben gebracht, welke elk vijf pond wegen. Men vermoedt, dat de duikers nog andere kostbare voorwerpen naar boven zullen brengen omdat aan boord van het schip niet alleen de oorlogskas was doch ook een groot deel van de destijds door de Russen buitgemaakte kunstschatten. De oorlogskas heeft men nog niet gevonden, doch er wordt niet aan getwijfeld of ook de ruimte, waarin deze bewaard wordt, zal met de technische hulpmiddelen van den tegen- woordigen tijd te bereiken zijn. Het werken op het wrak valt evenwel niet mede. omdat het geheel in den grond is weg gezakt. aangekomen 13 Juni: Gateshead s.s. New Castle Scandia s.s. Gdynia Venus s.s. Midd. Zee 14 Juni: Montferland s.s. Buenos Aires Express m.s. Kings Lynn Douglas s.s. Goole Hontestroom s.s. Londen Van Ghent torp.jager Noordzee Kortenaer torp.jager Noordzee O 12; O 13; O 15 duikbooten Noordzee Wirma s.s. Mantyluoto Ciltvaira s.s. Riga Hercules s.s. Hamburg Pan Europe m.s. Aruba vertrokken. 13 Juni: Johan de Witt s.s. Havre Lingestroom s.s. Bristol Beverwijk s.s. Hoek v. Holland Ibani s.s. Hamburg Irene s.s. Rotterdam Sheksna s.s. Leningrad Jagersfontein m.s. Rotterdam Aurora s.s. Rotterdam Texelstroom s.s. Liverpool 14 Juni: Solglytt I m.s. Bergen Australia m.s. Thameshaven

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5