Het geheim van Lady Littenton Kroonprins Ibn Saoed bracht Vrijdag met zijn gevolg een bezoek aan Schiphol, waar hij de K.LM.-vliegtuigen bezichtigde en een rondvlucht boven Amsterdam maakte De sleepboot „Risico", welke te Alphen aan den Rijn na de ketelontploffing gezonken was, is Vrijdag gelicht De Koningin van Engeland woonde deze week in Covent Garden te Londen de opvoering der opera „La Bohème" bij, waarin de bekende Amerikaansche prima donna miss Grace Moore de rol van „Mimi" vertolkte FEUILLETON ELSA KAISER. 24) Maar de weeke volle vrouwenstem klonk op nieuw: „Hebt u mij dan niets te zeggen, Joan?" „Neen mylady niets anders dan wat u al ■weet". Zij keek op en recht in de groote oogen van lady Angelique Plotseling rolden de tra nen over haar wangen, zij kwam op lady An gelique toe, kuste haar de hand en zeide dof: „Vaarwel, mylady, ik dank u voor uw goed heid en vertrouwen in mij." Een half uur later had zij Littenton Castle I verlaten. HOOFDSTUK XX. „Vandaag is het Claire's feestdag, vandaag viert zij haar verloving," dit was de eenige gedachte die Alice den ganschen dag niet- verlaten had. Zij zag de gasten op Littenton Castle, zij zag in gedachten het feest waar Claire en hij het middelpunt van waren. „O. steunde zij en greep haar hoofd met beide handen vast. Voor het venster van haar klei ne pensionkamer keek zij naar buiten zonder iets te zien. Toeirzïj zoo overhaast Littenton Castle ont vlucht was, had zij dadelijk passage op een Fransch schip genomen en was naar Parijs gegaan. In een goedkoop pension had zij een kamer genomen en deed nu moeite een be trekking te vinden want haar opgespaarde salaris dat Claire haar geven wilde, had zij meegenomen en daarvan leefde zij nu, lang zou dat echter niet kunnen want Parijs is duur en om te solliciteeren heeft men geld nooddg, Maar vandaag kon zij aan niets anders denken dan aan Claire's feestdag. Het had in haar macht gestaan deze verloving te ver hinderen, één woord had het haar maar ge kost doch zij had het niet willen uitspreken. Lord Littenton zou haar geloofd hebben. Met een wrang gevoel dacht zij aan het oogen- blik in haar kamer op Littenton Castle toen hij haar handen gegrepen had en zoo innig gesmeekt had Ach maar wat zou het gegeven hebben in dien zij al gesproken had? Zou een Lord Lit tenton een eenvoudig meisje als Joan Forth trouwen? En al zou zijn liefde groot genoeg geweest zijn om alle standsveroordeelen te overwinnen, zij was immers Joan Forth niet, zij was Alice Gordonhaar bedrog zou uit gekomen zijn en dandan was zij verloren geweestvoor altijd. Nooit zou hij dat vergeven hebben en Claire, Claire die haar geholpen hadneen, neen, zij had niet an ders kunnen handelen dan zij gedaan had. Maar had zij met haar zwijgen zich niet voor altijd van lord Littenton gescheiden? O, als zij toen geweten had hoe zwaar haar dit zou vallen had zij mischien een ander besluit genomen. De scheiding van hem was bijna niet te dragen, alles was leeg, dor en eenzaam geworden, niets had meer een doel en ner gens was rust voor haar kloppend en verlan gend hart. Haar sombere vooruitzichten maakten haar nog niet zoo ellendig als deze scheiding. Alice dwong zich aan haar toekomst te den ken. Niemand wist waar zij was, zij was ge vlucht zonder een woord zonder een briefje achter te laten. Zij had niet meer kunnen schrijven, zij wilde ook niet schrijven aan Claire die haar vriendschap verraden had. door aan Charley te zeggen dat zij dichtbij was. Claire bestond niet meer voor haar. Zij wenschte haar alle goeds toe maar zij zou haar nimmer meer vertrouwen kunnen. Nu was de tijd gekomen, dat zij moest werken en toonen dat" zij wat kon, nooit wilde- zij meer terug naar het huis van mr. Gordon en ook nooit naar Claire Ergens in huis klonk een gong, men moest eten. Eerst nu begreep Alice wat het was een arm meisje te zijn. dat voor haar brood moest werken, een meisje zonder tehuis levend in een pension. Madame Salier verhuurde kamers aan menschen die hun bezigheden buitenshuis hadden en die enkel des middags in de groote sombere voorkamer samenkwamen om den maaltijd te gebruiken. Maar die eetkamer was voor Alice een kwelling, zij die aan zooveel schoonheid en rijkdom gewend was, kon bijna niet leven, niet ademen in.de bedompte ruimte tusschen menschen die zij niet kende en die haar tegenstonden Madame Salier was een moede hardwerken de vrouw, die er afgewerkt en zorgelijk uit zag, maar toch wilde zij aan tafel waai- zij met haar pensionaires at nog een schijn van de Fransche gastvrijheid en gezelligheid bren gen Zij hield met moeite de kranten bij en praatte over zoowat alles met haar gasten. Alice met haar wondere schoonheid en haar elegante toiletten stak vreemd af in dit milieu en de andere pensiongasten keken ge ïnteresseerd toe als madame Salier het woord tot haar richtte, maar het meisje was niet licht tot spreken te brengen zij sprak nu en dan een paar conventioneede woorden en luis terde verder zwijgend toe, onderwijl probee- rend het eten in te slikken dat haar afschu welijk leek. Vandaag had zij een nieuwen tafelbuur ge kregen, een jonge man die dadelijk probeerde haar in het gesprek te betrekken. Hij stelde zich voor, Lucien Soulier, filmregisseur. Hij deel interessant en vertelde allerlei geschie denissen van beroemde Fransche tooneel- speelsters en acteurs en begon daarna Alice brutaalweg uit te vragen. Zij wilde niet onbe leefd schijnen en antwoordde dus op zijn vra gen en weldra hoorde hij dus dat. het mooie, meisje een beroep zocht en niet wist welk en ook geen verbindingen had in deze vreemde stad. „Komt u toch bij de film, mademoiselle, sloeg hij voor, als men zoo mooi is als u en zoo elegant dan komt men er wel." „Ook zonder talent!" vroeg zij adrem. „Waarom zoudt u geen talent hebben, ma demoiselle?" vroeg hij. Zij trok haar wenkbrauwen op. Maar hij liet haar geen tijd tot antwoorden. „Hebt u nog meer zulke elgante japonnen?" Zij keek hem niet begrijpend aan en knikte stom. Daarna lachte zij en zeide: „O, ja, kleeren heb ik en nog eleganter dan dit maar is dat dan zoo belangrijk?" „U zoudt kunnen figureeren, overlefde hij, en op die manier beginnen. Mooie en elegante figuren worden steeds gezocht. Als het blijkt dat u talent hebt, merkt men u wel op en dan krijgt u kleine rollen om zoo langzamer hand tot de groote rollen te komen. U zoudt het ver kunnen brengen mademoiselle, als u wilt, het ligt geheel aan u zelf." Zij had nog heelemaal niet aan zooiets ge dacht. Het leek haar vreeselijk toe dat Alice Gordon als figurante bij de film zou komen maar er was geen andere uitweg, het was toch altijd beter wat dan niets want zij moest toch leven en wilde ook nog leeren. Dat alles kostte geld en wat zij uit Littenton Castle had meegebracht zou niet voor lang kunnen strek ken. ,Mag ik er tot vanavond over denken?" vroeg ze lief. 's Middags rekende zij uit hoeveel alles haar kosten zou met lessen in stenografie en boek houden erbij kon zij hoogstens nog drie weken in dit pension blijven. En bij het avondeten kondigde Alice haar buurman aan dat zij gaarne van zijn vriendelijk aanbod gebruik zou maken. De taal was geen bezwaar want zij had in Amerika op de universiteit zoowel Duitsch als Fransch geleerd en sprak deze talen vloeiend door haar vroegere reizen in Europa. Het eenige wat vreeselijk voor haar was, was dat Alice Gordon geen geld had. Ailce Gordon die vroeger had kunnen koo- pen waar zij lust in had, diezelfde Alice- moest nu ieder geldstuk omkeeren, moest n*r berekeningen maken hoelang zij nog leven kon van hetgeen zij in haar zak had. Leven zonder luxe, zonder zelfs behoorlijk eten, geen auto, geen paartj, geen bediende en zoo kwam het dus dat de hooghartige Alice haar* tafelbuurman heel vriendelijk mededeelde, dat zij gaarne zijn aanbod aannam. Den volgenden morgen reed zij met hem in de „métro" naar één der voorsteden waar de ateliers van de studio d' Orphée gevestigd wa ren. Hier hoorde zij dat Lucien Soulier hulp regisseur was en heelemaal nog niet de groo te man was die hij voorgaf te zijn. Na uren lang wachten scheen het Lucien gelukt te zijn zijn protegée bij één der grooter aan te beve len, want Alice werd geroepen en moest toen een proef afleggen, loopen, gaan zitten en zich bewegen, een paar passen dansen en nog en kele onverklaarbare bewegingen maken. Alice leek echter in het minst niet meer op de groo te dame die zij in New-York geweest was, zij. was nog wel heel mooi maar het verdriet had haar teruggetrokken en schuchter gemaakt, de meest slechte eigenschappen om in de we reld vooruit te komen. Had zij haar vroegere trotsche houding gehad zoo zou haar een be tere plaats aangeboden zijn maar helaas., Evenwel gelukte het Lucien toch voorloopig voor haar een conti'actje van een week als fi gurante te verkrijgen. Buiten gekomen zeide Alice moe: „Ik heb u dadelijk wel gezegd dat ik zonder eenig talent ben." Lucien wuifde deze mede deeling weg. „Het geeft niets, meende hij, je zult wel eens een gelegenheid krijgen te toonen wat je kunt. Ia ieder geval verdien je nu -wat en dan is heb leven altijd gemakkelijker." (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8