HET NIEUWE AVONDBLAD De concentratie van den Duitschen vischhandel. SCHAKEN WIELRIJDEN. KORFBAL 20e JAARGANG No. 189 MAANDAC 17 JUNI 193S IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM er. ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele piijs. AT.LE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen /2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Verkoop van gemeentegrond. Totale opbrengst circa 26.750. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, te verkoopen aan: a. H. B. van der Hoef te Santpoort of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van f 6 per M2, een perceel bouw terrein aan de De Savornin Lohmanlaan te Velsen, ter grootte van ongeveer 600 M2; b. W. D. Arendsen te Bloemendaal of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van f 6 per M2, een perceel bouw terrein aan de Wijnoldy Daniëlslaan te Sant poort, ter grootte van ongeveer 670 M2; c. Mevrouw I. S. Kalff, geboren Bendien, te Velsen tegen den prijs van f 5.25 per M2, een perceel grond aan de geprojecteerde Van Ho- gendorplaan aldaar, ter grootte van ongeveer 500 M2; d. H. J. Weber te IJmuiden of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van f 8 per M2, een perceel bouwterrein op den hoek van de Lorentzstraat en de Vlier straat aldaar, ter grootte van ongeveer 638 M2; e. A. J. de Graaf te Santpoort of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van f 6.50 per M2. te verkoopen, een per ceel bouwterrein aan de Broekbergenlaan al daar, ter grootte van ongeveer 426 M2; f. W. A. Bulters te Haarlem of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van f 8625 in totaal, twee perceelen bouwter rein, liggende onderscheidenlijk aan de Broek bergenlaan en den Middenduinerweg te Sant poort, ter grootte van respectievelijk ongeveer 791 M2 en ongeveer 785 M2. De totale opbrengst van de bovenstaande bouwterreinen bedraagt derhalve circa f 26750. STEUNBONNEN VOOR RADIODISTRIBUTIE. Het Comité verzoekt ons te melden, dat in schrijving voor het verkrijgen van een steun- bon voor de maand Juli voor de radiocentralen in de gemeente Velsen geschiedt op Donderdag 20 Juni voor de Centralen Kennemerland en Velsen-Noord en uitreiking op Donderdag 27 Juni voor Kennemerland van 78 uur en voor Velsen-Noord van 6 1/2—7 1/2 uur. Voor de Centrale Huisman en v. d. Broek geschiedt de inschrijving op Vrijdag 21 Juni en de uitreiking op Vrijdag 28 Juni van 78 uur op de bekende plaatsen. Er wordt niemand zonder goede bewijzen ingeschreven R.-K. VOETBALCLUB OPGERICHT. De in het RjK. Vereenigingsgebouw gehou den vergadering welke onder voorzitterschap stond van kapelaan Berkhout en welke ten doel had tot oprichting te komen van een R.K. voetbalclub is volkomen geslaagd. Deze vereeniging welke den naam ontving van I. E. V. zal haar wedstrijden spelen op het terrein in het park „Rooswij k". Zij zal deelnemen in het a.s. seizoen aan de compe titie van den Dioc. Haarlemschen Voetbal bond. JAARVERGADERING VAN KINDERVREUGD Onder leiduig van den voorzitter den heer P. van Willigen vond Vrijdagavond in het clubgebouw de jaarvergadering' plaats van bovengenoemde vereeniging. De vergadering was slechts matig bezocht. Uit de verslagen bleek dat het ledental was achteruitgegaan, Bedroeg het in 1933 nog 193 leden, in 1934 149, thans is dit nog slechts 102. Het verslag van den penningmeester was al zeer bedroevend. Waren de inkomsten in 1934 f 1606 88 de uitgaven f 1490.57, zoodat een saldo overbleef van f 114.31, na afbetaling der diverse schulden bleek er thans een tekort te zijn van f 47.91. Het bestuur zal een onderhoud aanvragen met B. en W. in de hoop, dat het gemeentebe stuur een uitweg zal weten te vinden. De aftredende bestuursleden, n.l. mevrouw Stapper en de heeren P. v. Willigen en J. Hos werden met groote meerderheid van stem men herkozen. Zij aanvaarden hun benoe ming. Namens de kascommissie werd door mevr. Berghuis den penningmeester dank gebracht voor zijn keurig beheer. Tot nieuwe leden zagen zich aangewezen de heeren W. Davidson, J. Visser en G. v. Willigen De voorzitter deelde verder nog mede, dat in Augustus een tentoonstelling zal worden gehouden van het werk der leerlingen der handwerkclub. Hij hoopte, dit samen te laten gaan met de herdenking van het 10-jarig be staan van de vereeniging Kindervreugd op 21 Augustus en verzocht aan de jongedames haar medewerking voor den te houden bloem pjesdag ten voordeele van den speeltuin op 29 Juni a.s. Met dank aan allen, die in het afgeloopen jaar iets voor Kindervreugd deden sloot den voorzitter deze vergadering. VERKIEZINGSPROPAGANDA DER S. D. A. P. De Federatie Velsen der S. D. A. P. heeft in verband met de komende gemeenteraadsver kiezing een aantal openbare vergaderingen be legd, waar als sprekers zullen optreden eenige voor de verkiezing gestelde candidaten Hedenavond spreken in „De Daad" (voor heen Flora) aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost de heeren W. F. Visser, J. Stark en J. v. d. Veer. A.s. Dinsdagavond spreken in „De Weij- man" te Santpoort mevrouw Barbiers-Seele- meyer en de heeren P. F. C. Roelse en J. v. d. Kerkhof f en a.s. Donderdag treden in Thalia op mevrouw Barbiers-Seelemeijer en de hee ren W. F. Visser en J. v. d. Veer. Op alle vergaderingen wordt medewerking verleend door de Arbeiders Tooneelvereeni- ging P. A. L. V. U. IJMUIDEN Visscher ij nieuws in een notedop. Verkochte schepen. De motorlogger SCH 170 van den heer M. v. d. Toorn is naar Scheve- ningen verkocht. Het schip zal te Wouwbrugge voor de trawlvisscherij worden gereedgemaakt. Het aanvoeren van steurharingDe minister van Economische Zaken heeft aan de Vissche- rij Mij. „Piscator" te Rotterdam tot 31 Augus tus 1935 vergunning verleend tot het aanvoe ren van steurharing met de stoomtrawlers Betje RO 16, Claesje RO 46 en Dirkje RO 53 onder voorwaarde, dat ten genoegen van de Stichting Visscherij Centrale wordt aange toond, dat deze steurharing niet wordt uit gevoerd of gekaakt, doch uitsluitend wordt bestemd voor de rookelijen. Geen uitvoer van zalm naar Frankrijk. De minister van Economische Zaken heeft be paald, dat met ingang van 15 Juni de uitvoer naar Frankrijk van zalm, spiering en houting, zoowel versch als bevroren, zal zijn verboden. Deze uitvoer zal slechts zijn toegestaan, indien wordt gegeven een certificaat, vanwege den minister afgegeven. Zieke stuurman. Aan boord van den stoom trawler IJselmond is op zee de stuurman ern stig ziek geworden. Deensche kotter met een kokin aan boord. Als een groote bijzonderheid kan worden ge meld, dat de Deensche motorkotter E 436 naar zee is gegaan met een kokin aan boord. VERHOOGING VAN DEN HUURPRIJS VOOR HET KAMPEERTERREIN. Den 7en Mei j.l. werden B. en W. van Velsen door den Raad gemachtigd, met het Rijk een nieuwe huurovereenkomst aan te gaan betref fende het kampeerterrein te IJmuiden. Hier bij werd uitgegaan van de gedachte, dat het terrein na de in de voordracht van B. en W. aangegeven wijziging een grootte zou behou den van 4.36 H.A. en dat de huursom dus op f 436, na één jaar te verhoogen met f 50 zou kunnen worden gehandhaafd. Bij de uitzetting der nieuwe grenzen bleek echter het terrein een grootte te hebben van 5.19 H.A. In ver band hiermede dient de huurprijs verhoogd te worden tot f 519, behoudens de hiervoor vermelde f 50. B. en W. stellen voor, deze huurverhooginj goed te keuren. VELSER ZWEMINRICHTING. Het bezoek in de afgeloopen week van Zater dag 8 tot en met Vrijdag 14 Juni 1935 bedroe*, 1172. Laagste aantal: Dinsdag 11 Juni 77. Hoogste cijfer: Vrijdag 14 Juni 249. PERSONALIA. De heer J. J. Bierma te IJmuiden-Oost slaa^ de te Utrecht voor het politiediploma van den Bond van Christelijke politieambtenaren in Nederland. BRAND IN EEN SPOORWEGWAGON. Zaterdagmiddag bemerkte het spoorwegper soneel van het Havenstation, dat er brand was ontstaan in een leege gesloten spoorweg wagon, staande op het emplacement bij de vischhal. Men waarschuwde de brandweer, die spoedig met de autospuit arriveerde. Het brandje was spoedig gebluscht, maar de wagon was van binnen geheel verband. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat jongens in de wagon een vuurtje hebben ge stookt. VERKIEZINGSVERGADERINGEN CHR. DEM. UNIE. DER Verstrekkende gevolgen voor reederij en handel. Door de afdeeling IJmuiden-Velsen zijn in verband met de komende gemeenteraadsver kiezing twee openbare vergaderingen belegd. In de eerste vergadering, die a.s. Woens dagavond in het Koning Willemshuis plaats vindt, zullen als sprekers optreden de candi daten de heeren J. van Beelen en P. Snoek, in de tweede op Maandag 24 Juni, die wordt ge houden in het Hervormd Vereenigingsgebouw, Kalverstraat spreekt de heer J. Geitz uit den Haag. Krachtens een besluit van 1 April j.l. is op 15 Mei j.l. in Duitschland In werking getreden een nieuwe visscherij wet, volgens welke alle ondernemingen van de volgende bedrijfstak ken van rechtswege aangesloten zijn bij een organisatie, genaamd „Centrale der Duitsche vischeconomie"de zeevisscherijde kust- visscherij, de binnenvisscherij inclusief visch- kweekerij, de vischzouterij en drogerij, de vischindustrie, de vischmeelfabricatie en groothandel, de groothandel in visch en visch- producenten en de kleinhandel. In één woord dus, alles wat maar eenigszins met visch in ver band staat. De Centrale heeft tot taak, de vischmarkten te ordenen en de bevoorrading daarvan te waarborgen, opdat de vangst, het verbruik en de verkoop van de visch en de vischproducten, van schaaldieren en nevenproduct-en geschie den tegen prijsvoorwaarden, die met het alge meen Duitsch belang overeenstemmen. Dit doel meent men door de concentratie van alle ondernemingen te kunnen bereiken. Om haar doel te bereiken, mag de Centrale haar toevlucht nemen tot de volgende maat regelen 1. Het vaststellen der productie van de af hankelijke ondernemingen wat betreft de hoe veelheden en de soort der artikelen. 2. Het in het leven roepen van een verorde ning op den verkoop, van voorschriften of ver boden inzake bepaalde systhemen van exploi tatie, het vaststellen van verkoopsvoorwaarden in overleg met de afnemers en het treffen van een compensatietaxe. 3. Tijdelijke of definitieve sluiting van die ondernemingen, die. ten opzichte van 's lands economie nutteloos geacht worden, verplichte uitbreiding van exploitatiemogelijkheden zoo ook verbod van uitbreiding van capaciteit dei- afhankelijke industrieën en verbod van uit breiding zonder toestemming der vereeniging. 4. Vaststelling, onder goedkeuring van den Rijksminister van Voeding en Landbouw, voor de leden, van de verkoopprijzen en het vast stellen van verplichte prijsgrenzen voor visch en vischproducten. 5. Het heffen van bijdragen van de leden tot dekking van de salarissen der ambtenaren en andere uitgaven. 6. Het vaststellen van straffen op overtre dingen. „Het Visscherij blad" (Ostende) tee kent hierbij het volgende aan: „Indien dit alles meer dan papieren maat regelen beoogt te zijn zal het de moeite waard zijn het experiment met aandacht te volgen. Het zal inderdaad iets nieuws zijn te verne men hoe de Hoofdvereeniging, met al hare vertakkingen in de verscheidene visscherijha- vens en verbruikscentra, het zal aanleggen om, ten alle tijde en in alle plaatsen, tusschen de verscheidene bedrijfstakken, tusschen deze laatste en de koopers of verbruikers, den ge- wenschten „samenhang" te doen ontstaan, op dusdanige wijze, dat de visscherij, de be voorrading en de prijzen steeds voor alle be langhebbenden aan ideale voorwaarden be antwoorden. Welke verordeningen de Vereeniging zal uit vaardigen om te bewerkstelligen dat weer en wind, stroomingen en samenscholingen der visch zich schikken naar de eischen eener redematige bevoorrading der Duitsche natie in zeevisch; hoe men zal beletten dat de vis schers en schippers zeer verschillen in aanleg, arbeidskracht en vakkennis, de schepen in technische vaardigheid en vangstvermogen, de bedrijfsleiding in doelmatigheid en exploi tatie middelen, de vischhandelaars- en winke liers in doorzicht en inrichting, de fabrikan ten van vischwaren in afzet en hoedanigheid hunner producten is een andere zaak! Hoe zij het zal aanleggen om al deze uiteenloopende factoren met een gelijkschakeling der prijzen samen te ordenen, weten we niet. Wat zal zij vermogen als, in den schoot dei- bestuurscommissies, de tegenstrijdige be langen of zelfs het rechtmatig eigenbelang te voorschijn komen, met al de aandriften van ijverzucht en nijd, die het ellendig kenmerk zijn der menschelijke natuur, en hoe zal zij beletten dat de gemoederen in opstand ko men tegen de onvermijdelijke onvolmaaktheid van bestuurslichamen, wier ongenade weldra alle gezag der Vereeniging zal te niet doen. Voorzeker, kan een gebiedende tusschen- komst van overheidswege, in zekere omstan digheden, zooals bijvoorbeeld bij ons in tijd der haringvisscherij, als het er op aankomt de bevoorrading in versche visch te bevei ligen, of ook in geval van verkoop door onze schepen in het buitenland, in het algemeen belang wenschelijk worden, doch dit kan niet opwegen tegen de moreele en economische verwarring die de Duitsche visscherij thans bedreigt." CHR. GEREF. KERK. Door den kerkeraad der Chr. Geref. Kerk is ter voorziening in de predikantsvacature het volgende tweetal opgemaakt: Ds. L. Klei sen te Vlissingen en Ds. A. Zwiep te Zeist. SOUVENIRS VAN DE „NORMANDIE". De purser van de „Normandie", het nieuwe Fransehe reuzenschip, moest te New York voor de terugreis aan land om een heele mas sa hikoopen te doen. Gebleken is namelijk, dat tal van passagiers een souvenir van de reis hadden meegenomen en zoo ontbraken meer dan 300 zilveren lepels en 500 asehbak- jes met den naam van het schip erop! de eindstelling der pionnen verlies van de partij. De tiende partij geeft weer een da me-pion opening te zien. Zwart staat langen tijd ge drukt, weet zich echter los te maken, waarna wit remise aanbiedt. Wij laten hieronder den volledigen uitslag vol gen. H. S. G. speelde aan de oneven borden met wit. H .S. G. IKralingen I. G. KrooneT. ten Kate 1/21/2 R. A. G. DavidsonH. G. Blok 10 G. BollebakkerW. Chr. Goris 10 A. S. KatanN. A. v. d. Heuvel 1O B. v. d. VeldenJ. Schenk 10 F. A. PutsJ. v. d. Gevel 01 J. K. Veurman—J. W. A. Koster 01 G. de BruinH. A. v. d. Maas 10 J. H. MarwitzE. Ketting 01 Ph. Th. Stol—P. J. F. Dupuis 1/2—1/2 Ttaal 6—4 Het Haai-lemsch Schaakgezelschap zal op 30 Juni te Bussum zijn eersten promotie wedstrijd naar de eerste klasse van den Ned. Schaakbond spelen. DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. Een beeld uit de Noord-Chineesche stad Peiping, die de Japanners dreigen te bezetten en thans door een groot deel der bevolking verlaten wordt. Haarl. Schaakgezelschap kampioen 2e kl. van Nederland. Zaterdagavond heeft in het clubgebouw van het Haarlemsch Schaakgezelschap de laatste wedstrijd plaats gehad om het kam pioenschap tweede klasse van den Ned. Schaakbond. De eerste tientallen van het Haarlemsch Schaakgezelschap (kampioen Noord-Holland schen Schaakbond i en van de schaakver- eeniging Kralingen (kampioen Rotterdam schen Schaakbond) hebben beide hun uiter sten best gedaan om het kampioenschap te veroveren De wedstrijd was des te spannender, daal de 'beide tientallen eik van Max Euwe (Amst. Schaakbond) en Leidsch Schaak Genoot schap (Haagsche Schaakbond) hadden ge wonnen en zelfs in bordpunten precies gelijk stonden. De voorzitter sprak daarom in zijn wel komstrede den wensch uit, dat de uitslag geen gelijk spel zou worden, die een herhaling van den strijd noodig zou maken. De wedstrijd begon te half zeven en reeds binnen twee uur, gelukt het Bollebakker, aan H. S. G. de leiding te geven met 1—0. De Bruin weet dezen voorsprong tot 20 te ver grooten. Dan komt echter het eerste ver- liespunt. Wanneer de stand 4 1/22 1/2 ge worden is. laat het winnende punt echter ge- ruimen tijd op z-ich wachten. Doch te half 12 wint ook Davidson. De winst is dus zeker. De partijen: Aan het eerste bord zien wij de Drake- variant van de Siciliaansche partij; echtei laat Wit zijn pion niet oprukken, de geheeie partij heeft wit wel iets in het nadeel gestaan, maar daar voor zwart geen winst was te beha Ien, wordt deze partij remise. Aan het tweede bord wordt met d4 geopend zwart speelde hiertegen de West-Indische verdediging. Hier wordt een zeer fraaie partij door beiden gespeeld. Daar echter zwart een mooier pionnenstelling weet te verkrijgen, ziet hij kans de partij te winnen. Aan het derde bord krijgen we een Sici liaansche partij te zien. Bij den 8en zet komt de witte dame op b 3, welke zet zoo sterk blijkt, dat de winst verzekerd is. Bord vier geeft ons het tweepaardenspel in de nahand te zien. Hoewel wit kwaliteit en een pion voor is, weet zwart zich keurig te her stellen. In het eindspel maakt wit een groote fout en geeft onmiddellijk op. Partij vijf. Hier zien wij den orthodoxen variant van het geweigerd dame-gambiet. Zwart komt zeer gedrukt te staan. Na een ver rassende paardenmanoeuvre van wit komt een stormaanval op den koningsvleugel en het mat volgt snel. Aan het zesde bord wordt dame-pion-ope ning gespeeld. Gedurende het geheeie spel staat het zwarte paard slecht. Tenslotte volgt na verlies van kwaliteit, verlies van de partij voor wit. Partij VTI. Na geweigerd dame-gambiet weet zwart zich spoedig los te maken. Enige zwak ke zetten van wit worden door zwart uitste kend benut en de overwinning voor zwart kan dan ook niet uitblijven. In de Italiaanse he partij aan bord acht, weet zwart door een vorkzet een stuk te winnen. Hoewel wit probeert door offer van een stuk remise te forceeren. weet zwart door het offer te weigeren, zich van de winst te vei-zekeren. Partij negen geeft den Tarres-variant van het dame-gambiet te zien. Hoewel wit de ge heeie partij een vrij goede stelling had, brengt Twaalf-uurs vaardigheidsrit. Zooals ieder jaar houdt de Amsterdamsché Sportclub „Olympia" ook dit jaar een 12 uur's wielervaardigheidsrit over een afstand van pl.m. 155 K.M. met een gemiddeld tempo van, 15 K.M. per uur. Iedereen kan deelnemen; men ontvangt een. medaille als belooning na het volbrengen van den rit in den bepaalden tijd, terwijl bijzon dere prijzen beschikbaar zijn voor den verst komenden en oudsten deelnemer. Het traject loopt van Amsterdam (Schinkelhaven) via Diemen, Soest, Soesterberg naar de Pyramide, vervolgens over Maarsbergen, Doorn, Bunnik, Utrecht, Nieuwersluis, Duivendrecht naar Amsterdam (Schinkelhaven). Vertrek 30 Juni a.s. v.m. 7 uur. Aankomst n.m. 7 uur. Het se cretariaat is gevestigd bij P. II. Mester, 2e Helmerstraat 42II, Amsterdam West. Haarl. TwaalftalNoord-Holl. Twaalftal. Haarlem wint met 30. Op het Oosterkwartierterrein aan de Zo- mervaa-rt speelden de vertegenwoordigende twaalftallen van Haarlem en Noord-Holland; voor den dertienden keer tegen elkaar. De gasten, die het overgroote deel der wed strijden wonnen, moesten na 'n sportleven, strijd tegen de Haarlemmers verliezen. Reeds na enkele minuten doelt Landwehr van Oosterkwartier. Het bleef 10 tot twin tig minuten na rust. Toen vergrootte Hand- graaf (II.K.C. Haarlem) den voorsprong. Te gen het einde weet Trap (Flora op goede wijze er 30 van te maken, zoodat Haarlem wel verdiend won. Stand: N. H. K. B.: 13 10 1 2 20 37—20 H. K. B.: 13 3 0 10 6 20—37 Direct na afloop reikte de heer Nijland Vis ser. van den N. II. K. B., den beker uit met eenige toepasselijke woorden aan den aan voerder de heer Handgraaf, die er zijn vreugde over uitte, dat ditmaal de Honings Maizena- beker in Haarlem bleef. De heer Wilson dankte namens den H.K.B. Oosterkwartier, voor de goede organisatie, dat haar veld keurig in orde had gemaakt; de twaalftalcommissie voor haar goede keuze en hoopte, dat Haarlem nog menigmaal de beker zou winnen. Deze wedstrijd sluit op waardige wijze het seizoen van de II.K.B. HAARL. KORFBALBOND. Aurora. Gespeeld op 16 Juni: Promotie en Degradatie Aurora 2Meerlebosch 1 42 Bekendmaking der nieuwe twaalftallen Maan dag op het terrein. Dinsdag korfbaltraining. Zomercompetitie. Op veler verzoek heeft de competitie-leider een zomeravond-competitie samengesteld, die uit vijf afdeelingen bestaat, vier van vijf en één van vier twaalftallen. Er wordt in elke afdeeling een heele compe titie gespeeld. Elke wedstrijd duurt twee keer dertig minuten met tien minuten rust en vangt aan 's avonds half acht. De bedoeling ligt voor, dat de twaalftallen samengesteld worden uit beginnenden en on- geoefenden spelers, aangevuid met betere spe lers (sters). De competitie moet voor 1 September ge ëindigd zijn. Ruim honderdtachtig ontmoe tingen moeten gespeeld worden. Pi'Ogramma tot 25 Juni: Afdeeling A: 29 Juni: Always Ready— Fiora a. Afdeeling B: 19 Juni: Aurora bD.V.S. a. Afdeeling B: 21 Juni: Oosterkwaa-tierOns Genoegen b. Afdeeling B: 24 Juni: D. S. V. a—T. H. B. b. Afdeeling C. 20 Juni: QsnoAurora c, D.S.V. 'o.Tempo. Afdeeling C. 24 Juni TempoFlora b. Afdeeling D. 19 Juni. Palvu aS. V. b Afdeeling E. 18 Juni OosthoekPalvu b. Afdeeling E. 19 Juni. S. V. aI. V. H.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1