UIT HET BUITENLAND Nazi-propaganda gaat door in Oostenrijk. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Engeland's schrijvende vrouwen. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL Radk>-Procramma D I NSD A G 18 J U N I 1935 3apan s actie in Noord-China. Japansche oorlogs- vliegtuigen naar het terrein der onderhandelingen Telefoon-, telegraaflijnen en radiostations bezet. Zijn alle Jspansche eischen ingewilligd? CMna. Japan's actie in Noord-China. Ondanks de officieele Chineesche verkla ringen volgens welke het incident van Tsjahar geregeld zou zijn, doen de Japansche autori teiten met nadruk opmerken dat er geen en kel accoord is tot stand gekomen omtrent de algemeene betrekkingen tusschen Tsjahar en Mandsjoekwo, De Japansche bladen melden voorts, dat niet toestemming van den Japanschen minis ter van oorlog, talrijke vliegtuigen naar Kal- gan zijn gezonden, waar de militaire missie onderhandelingen voert met de plaatselijke Chineesche autoriteiten over de gedeeltelijke ontruiming van de provincie Tsjahar, Deze maatregelen zouden genomen zijn om botsingen tusschen de Japansche en Chinee sche troepen te vermijden. Het eerste transport der Japansche troepen Zou gisteren de provincie binnenmarcheeren en wel in dat deel, waarin zich tot nu toe nog Chineesche militairen bevonden. Inzake het incident meldt Reuter nog uit Tokio, dat overeenkomstig de beslissing van den Japanschen generalen staf te Tsjang Sjoen de troepen van generaal Soeng Tsje Joean, gouverneur van de provincie Tsjahar, zullen worden beschouwd als bandieten en als zoodanig worden behandeld De troepen van Tsjahar worden beschuldigd de wapenstilstand van 2 Februari te hebben geschonden. Het Japansche oppercommando heeft de te- graaflijn SjanhaikwanTientsin militaire la ten bezetten. Alle telefoonkantoren aan deze lijn staan thans onder controle van Japansche militairen Het Japansche oppercommando heeft bo vendien talrijke radiostations bezet en con troleert het geheele draadlooze verkeer tus schen Noord-China en Nanking. Alle Japansche eischen ingewilligd? V. D. meldt voorts uit Tokio: De Chineesche autoriteiten hebben prac- tisch alle eischen van de Japansche militaire autoriteiten ten uitvoer gelegd volgens berich ten, die alhier uit Peking zijn ontvangen. De achterhoede van de 25ste divisie is uit Hopei vertrokken, terwijl verwacht wordt, dat op 20 Juni de geheele tweede divisie zich zal hebij ben teruggetrokken. Het politieke opleidings instituut, dat een centrum was van anti-Ja pansche agitatie in Noord-China is ontbon den, terwijl bovendien de Nankingregeering of ficieel de anti-Japansche agitatie heeft ver oordeeld. Generaal Yoe Hsoe Tsji Tsjoeng. die afgetreden is als gouverneur van Hopei trekt zijn troepen terug uit Hopei. Frankrijk. Roustan wordt minister van onderwijs. Tot opvolger van den plotseling overleden minister van onderwijs Marcombes zal van daag benoemd worden de tegenwoordige mi nister van koopvaardij, Mario Roustan. Tot minister van koopvaardij zal worden benoemd William Bertrand, die deze functie bekleedde in het kabinet-Flandin tot den val van dit kabinet. Italië. Het standpunt t. o. v. Duitschland's herbewapening. Naar in welingelichte kringen verluidt, is het memorandum der Engelsche regeering over de Duitsch-Engelsche vlootbesprekingen door de Italiaansche regeering beantwoord. Verklaard wordt, dat de regeering zich daar bij uitspreekt voor een behandeling der Duitsche herbewapening ter zee in het kader van het verdrag van Washington en tegen af zonderlijke behandeling. Tegelijkertijd ver klaart Italië zich bereid deel te nemen aan iedere conferentie over de vlootkwestie, die in een geest van tegemoetkoming wordt ge houden. Steeds meer troepen naar Oost-Afrika. Zondag heeft de Koning te Sora de parade der Zwarthemdendivisie „23 Maart" bijge woond, terwijl Starace te Padua de 50 Legioe nen Zwarthemden heeft geïnspecteerd. Het passagiersschip „Gange", dat dezer da gen uit Afrika te Napels is teruggekeerd, zal met nieuwe troepencontingenten weer vertrek ken. Ook de schepen „Belvedere" en „Colom bo", die reeds meermalen troepen hebben over gebracht, zijn weer in zee gegaan. Duitschland. Duitschland's aanspraken op koloniaal bezit. Tijdens de koloniale conferentie in Freiburg heeft gouverneur Schnee het woord gevoerd over de waardeering, die de Duitsche kolo niale werkzaamheid overal heeft gevonden en die de zinneloosheid bewijst van de motivee ring van het aan Duitschland ontnemen van zijn koloniën. „Ons voortbestaan als volk aldus spr. eischt koloniën en wij houden om al deze redenen vast aan den eisch van uit levering dier koloniën". Rijksstadhouder Ridder von Epp hield ver volgens een rede, waarin hij o.m. zeide: „Wij behoeven geen rechtsgronden aan te voeren tegen de beschimping van ons in het verdrag van Versailles met betrekikng tot de kolo niale kwestie. Het is voldoende, dat onze wil bestaat dat niet verder toe te laten en dat wij de gevolgen daarvan ook niet kunnen dulden, aangezien wij de koloniën thans noodiger heb ben dan toen wij ze verwierven. Het is nood zakelijk er aan te denken, dat Afrika zich thans reeds zoo lang onder vreemde heer schappij bevindt en dat op natuurlijke wijze dit land zich in de richting van vreemde heer schappij ontwikkelt. Wij hebben daarom geen „EMPRESS OF BRITAIN" MET VRACHT SCHIP IN BOTSING. OTTAWA, 16 Juni (Reuter). De .Empress of Britain" van de Canadian Pacific Line en het Britsche vrachtschip „Kafiristan" zijn in de golf van St. Lawrence tegen elkaar gebotst. Het eerst genoemde schip bleef onbescha digd, het andere maakt water tijd te verliezen, wanneer wij onze aanspra ken willen doen gelden. De koloniale kwestie is voor ons geen aangelegenheid van imperia lisme, maar een zaak van voeding. De kolo niale eisch luidt heden voor ons, in twee woor den: „Brood en Eer". Wij kunnen niet erken nen, dat Duitschland weliswaar principieel waardig en gerechtvaardigd is tot het bestu ren van koloniën, doch dat men niets wil we ten van feitelijke teruggave. Duitschland heeft ook geen interesse bij een mandaat, maar het eischt als het eigene, datgene wat het voor God en de menschen rechtens toebehoort. „Het meisje met de gouden stem." Negen uitvei-korenen uit 15000 concurrenten. Een onderzoek der Britsche posterijen naar telefonisten met een „gouden stem", om te spreken voor den nieuw in stellen tijdsigna- lendienst, heeft tot resultaat gehad, dat na 'n onderzoek, dat zich uitstrekte over 15.000 in telefooncentrales werkzame telefonisten, thans negen meisje zijn uitverkoren, om in ouderlin gen wedstrijd te laten uitmaken, wie van haar de mooiste stem heeft en officieel zal worden uitgeroepen tot het meisje „met de gouden stem". Vrijdag a.s. zullen de negen overge bleven deelneemsters bijeenkomen in King- George V Hall van het hoofdpostkantoor te Londen, waar de eindstrijd zal plaatsvinden en waar de meisjes, ter beoordeeling door de jury, ook klassiek Engelsche proza en poëzie zullen moeten voorlezen. De uitverkorene zal waarschijnlijk ook worden aangesteld door de B.B.C. In de jury, die het eindoordeel zal uit spreken, hebben o.a. zitting de dichter John Masefield, de actrice Sybil Thorndike, Lord Hiffe namens de Posterijen, S. Hibbsrd, chef omroeper van de B.B C. en Mrs. E. D. Atkin son, als vertegenwoordigster van de telefoon abonné's. PROF. KARL BARTH IN HET GELIJK GESTELD. Na een disciplinair proces voor de rechtbank te Keul-en is, naar men zich zal herinneren, prof Karl Barth, hoogleeraar in de godgeleerd heid aan de universiteit te Bonn, op 20 Decem ber van het vorig jaar uit zijn ambt ontzet, omdat hij had geweigerd den ambtseed in den voorgeschreven vorm af te leggen. Hij wilde aan den eed van trouw aan den Leider en Rijkskanselier namelijk de woorden toevoegen „voor zoover ik dat als evangelisch Christen voor God kan verantwoorden". Tegen het tegen hem gevelde vonnis, 't welk hem bo- dien het recht op pensioen ontzegde en hem alleen een jaar lang half wachtgeld toekende, was prof. Barth in hooger beroep gekomen bij het Pruisisch h o o g - adm in is tr a ti e f gerechts hof. Naar de Zwitsersche evangelische pers dienst meedeelt, heeft dit hof het tegen prof. Barth gevelde vonnis vernietigd, zoodat hij zijn ambt als hoogleeraar te Bonn kan hervatten. (N.R.C.). HITLER JEUGD VRAAGT KARDINAAL FAULHABER „OM OPHELDERING". Het orgaan van de Hitlerjeugd „Wille und Macht" heeft Kardinaal Faulhaber enkele vragen gesteld over passages van het in op dracht van den kardinaal geschreven boek van dr. Stonner over de Germaansche cultuur, welke in tegenspraak zijn met uitlatingen van den kardinaal. O.a. heeft de kardinaal ergens gezegd dat de luiheid van de oude Germanen spreek woordelijk was, terwijl in het boek juist de werkzaamheid van de oude Germanen wordt geroemd. De Hitlerjeugd vraagt opheldering hierom trent. EEN ZWEEFVLUCHT VAN 170 K.M. De Duitsche vlieger Mandetsky heeft met zijn zweefvliegtuig een vlucht gemaakt van 170 K.M., van Gronau naar het Poolsche dis trict Mos j kin. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Het record zweefvliegen dat op een vlucht van 85 K.M. stond, is hiermede met 100% verbeterd. Fransche vliegster vestigt een hoogterecord Tot 11.800 M. gestegen. Naar Reuter uit Parijs meldt, heeft de be kende vliegster Maryse Hilz het wereldrecord hoogvliegen voor vrouwen op haar naam ge bracht met 11.800 Meter. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf «l* met garantie, pijn vanar J oo. trekken inhpp-r loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag. Woensd. en Donderd. v. 79 u. De Illegale Korrespondenz" tart de politie. Starhemberg machiiger dan Schuschnigg en Miklas. (Adv. Ingez. Med.) Door predikant op de vingers getikt. (Van onzen Londen schen correspondent). Een vertegenwoordiger van de Presbyte- riaansche kerk, dominee F. E. England ge- heeten, heeft harde en vernederende woor den gericht aan het adres van de schrijven de dames, die in Groot-Brittannië zoo veel vuldig voorkomen. Hij heeft de voorbeelden voor oogen gehad van „twee of drie jonge vrouwen, die roem hadden verworven als schrijfster van romans". En hij verklaarde van die jonge vrouwen, dat zij niet 'konden spellen, dat zij geen flauw idee hadden van het gebruik van leesteekens en dat haar ken nis nihil was en haar geest steriel, afgeschei den van de goedkoope, romantische ontboe zemingen in haar boeken, welke zij verhalen van haar fantasie noemden. Deze voorbeelden uit 's dominee's kennis senkring schenen hem voldoende te zijn voor een tamelijk generaliseerende uitspraak van zeer misprijzend karakter, over de vrou- welke beoefenaren der bellettrie in Engeland. De weleerwaarde heer England heeft uiter aard slechts een enkel kantje van de waar heid over Engelsche schrijfsters en haar werk een waarheid die als de meeste waarheden van het tijdperk zeer veelzijdig is belicht. De dames fabriceeren inder daad een massa goedkoope romantiek. Zij voldoen aan de vraag der leesbibliotheken, die den honger van haar klanten (en het is een honger, die bijna niet te verzadigen is) moeten stillen. De bioscoop, die zich in het versohaffen van de door den dominee ge wraakte romantiek ook niet onbetuigd laat, schijnt meer als een aperitief dan als een verzadiger te werken. En bij zooveel behoefte staan er vele dames die minder uitmunten in degelijk talent dan in oppervlakkige han digheid, minder in zielkunde dan in begrip van wat de dwepende vrouwen van den tijd verlangen, klaar om de behulpzame hand te bieden. Men heeft hier te doen met een huis-industrie, die aan de vraag naar lectuur van de leesbibliotheken voldoet. Zoo er ar beidsters zijn in deze industrie, die in punc tuatie en vastheid van spelling tekort schie ten dan. is-dat geen.bezwaar; want de druk ker heeft zijn zetters, zijn correctors en zijn revisors. Trouwens de dominee begaf zich met dit verwijt op gevaarlijk terrein. Goed kunnen spellen en punctueeren zal veelal een voor-de-hand-llggende verdienste van een goed schrijver zijn, maar het blijft niet temin van ondergeschikte beteekenis. Het is 'b.v. een openbaar geheim, dat een van de groote lichten van de Engelsche letterkunde van een vorig geslacht, Robert Louis Steven son. niet behoorlijk kon spellen. Eenige schrijfsters van beteekenis hebben hoewel zij moeten hebben beseft, dat de schoen haar niet paste, den dominee van antwoord gediend. Haar opmerkingen waren veelal ironisch maar Lady Eleanor Smith, de schrijvende dochter van wijlen Lord Birken head, vond het betreurenswaardig dat de Reverend England in het bijzonder de vrou wen voor zijn aanval had uitgekozen. Zij vindt, dat vrouwen zioh in litei-atuur met meer succes doen gelden dan in de andere kunstzinnige groepen en dat vrouwelijke auteurs zoowel in Engeland als in de Ver- eenigde Staten uitmuntend werk leveren. A. K. VAN R. NOODLOTTIG ENTHOUSIASME BIJ DE AANKOMST VAN BYRD. NEW YORK, 17 Juni (V.D.) Bij de aan komst van het Poolexpeditieschip van Admi raal Richard Byrd, de „Jacob Ruppert", heeft zich een droevig ongeval voorgedaan. Twee jongelui wilden in hun enthousiasme het schip reeds op de reede van New York verwelkomen. Met een kleine boot roeiden zij het tegemoet, doch hun bootje kenterde en beiden ver dronken. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs kijkt weer eens in het rond enziet werkelijk iets glinste ren! Hij denkt: „Het is de sleutel fijn, dat ik hem heb! Hij had daar nog heel lang kunnen liggen, maar nu is het uit met het werk van dien toovenaar!" En hij is erg blij .terwijl hij er naar bukt. Doch nu is hij in groot gevaar! (Van onzen Weenschen correspondent). WEENEN, Juni. Oostenrijk danst nog steeds op een vui- kaan en de bewindhebbers, die op het oogen- blik de macht in den staat uitoefenen, ver- keeren maar steeds in een allesbehalve ple zierige en zeer zeker niet benijdenswaardige positie. Zij hebben nog voortdui-end tegen de nazi's te kampen en het lijkt wel, of de nationaal-socialistische beweging zich in Oosteni-ljk maar niet zal laten onderdrukken. De nazi's in Oostenrijk zijn net als een duiveltje in een doosje: nauwelijks zijn er in den eenen tak van staatsdienst of in het eene ministerie weer eens een paar lieden gearresteerd, die „Staatsfeindlich" waren, d.w.z. die tegenstanders van de regeerinp waren, of floeps: in een ander staatsbedrijf of in een ander departement wordt alweer een nieuw nazi-„nest" ontdekt en ook hier worden, veelal onder opzienbarende omstan digheden, verschillende personen i-n hechte nis genomen. Onwillekeurig denkt men aan het oude verhaal van de Hydra met de zeven koppen, die de moerassige streek van Lerna onveilig maakte. Tot dusver is er nog geen Hercules komen opdagen, die de koppen afhakte die de wonden telkens onmiddellijk met een gloeiend stuk hout uitbrandde om te ver hinderen, dat er voor iedere bloedende stomp zeven nieuwe koppen te voorschijn groeiden De nazi's geven sedert eenigen tijd een persdienst uit, welke uitmuntend geredigeerd schijnt te worden. Voortdurend sturen zij den meesten buitenlandschen dagbladcor respondenten en verschillende gezantschap pen en consulaten alsmede tal van anderen personen en bureaux, waarvan aangenomen wordt, dat zij er belang in stellen te weten hoe de toestanden in Oostenrijk werkelijk zijn in gesloten couverts per post fraai getypte nieuwsberichten toe. Deze persdienst noemt zichzelf „Illegale Korrespondenz". Dit nazi-correspondentie bureau beschikt over uitmuntende relaties en heeft medewerkers in het Bundeskanz- leramt en in de verschillende ministeries, in het leger en in alle deelen van Oostenrijk. Het weet precies den inhoud mede te deelen van geheime acten in de departementen, geeft afschriften van vertrouwelijke mede deelingen, die door het hoofdkwartier van het Vaderlandsche Front aan de diverse leiders der afdeelingen werden rondgestuurd het verhaalt, vaak op drastische wijze, wat er op de vergaderingen van den minister raad ter sprake is gebracht en wat het eene en wat het andere lid van de regeering over een bepaald onderwerp te* zeggen heeft ge had, het komt met officieele statistieken voor den dag en het discht ook telkenmale bij zonderheden uit het economische en het po litieke leven op. Men is er nog niet in kunnen slagen de on versaagde uitgevers van de „Illegale Korres pondenz" te arresteeren. al heeft men dezer dagen in de couranten, welke alle, zonder uitzondering, onder regeeringstoezicht staan en die dan ook alleen mogen drukken wat de regeering aangenaam is, getracht het volk wijs te maken, dat men de „daders" gevon den had. Men heeft wel een zestigtal per sonen gearresteerd, waarvan er twintig weer vrijgelaten werden en men schreef nu, dat het nest van de „Illegale Korrespondenz" uitge groeid was, maar aldra moest men inzien, dat men zich bedrogen had, want de „Illegale Korrespondenz" verscheen nog op denzelfden dag. De nazi's van deze „Illegale Korrespondenz' zijn zoo brutaal geworden, dat zij zelfs telken male een exemplaar van hun benchten aan het hoodfbureau van politie aan den Schot tenring sturen net als de gewone persbureaux dit doen, die ook van alles, wat verschijnt, een zoogenaamd „Pflichtexemplar aan de politie moeten zenden (teneinde gecensu reerd te worden). Thans schrijft de „Illegale Korrespondenz", met een opschrift aan het adres van de Staatspolizei, d-i- de politieke 'afdeeling van de Polizeidirektion", dat zij nog steeds verschijnt, en wel in de onmiddel liike omgeving van het hoofdbureau van onlitie en dat zij ermee zal doorgaan de Staatspolizei steeds een „Pflichtexemplar toe te zenden. „De autoriteiten", zoo schrijft de nazi-perdienst, „bewijzen door de groote aandacht, welke aan ons geschonken wordt, slechts de juistheid en de betrouwbaarheid van onze mededeelingen!" In het kamp van de regeer ing heerschen ook niet enkel vrede en eendracht. Er be staat nog steeds een ï'ivaliteit tusschen de Heimwehr-troepen van Starhemberg en de Roomsch-Katholieke „Cstmarkische Sturm- scharen" van Schuschnigg. Tusschen deze beide groepen in of ook misschien wel heele maal daarbuiten men kan dat niet zoo precies definieeren staat de Freiheitsbund van Kuntschak die beiden anderen een doorn in het oog is en die zij het liefst zoo gauw mogelijk zouden willen zien verdwijnen. De militante scharen van deze groepen be staan hoofdzakelijk uit betaalde mannetjes, die zich grootendeels uit de werkloozen ge recruteerd hebben. Zij krijgen behalve eten en drinken en huisvesting in als kazernes ingerichte gebouwen vijftig groschen loon per dag, d.i. ongeveer veertien cents. Voor meesten niet eens genoeg om hun behoeften aan rookwaren te dekken, laat staan om bij het warme weer een pot bier of een „Vier tel" wijn te koopen. Ik sprak verschillende personen van de diverse huurtroepen, die allen ontevreden waren. Maar die tevens nog grooteren angst hebben, dat zij binnenkort aan den dijk gezet kunnen worden en die dan niets meer hebben. Starhemberg heeft verleden Zondag een groote parade van zijn Heimwehr-troepen in de hoofdstad gehouden. Eerst had er bij het kasteel SchÖnbrumi een groote openlucht- bijeenkomst plaats, waarna eenige duizenden Heimwehrmannen in gesloten gelederen naar de binnenstad marcheerden. Tal van vracht auto's met voortdurend in koor „Starhemberg Starhemberg!schreeuwende kinderen reden in dén optocht mee. Op de Ring- strasse werd de stoet ontbonden. Schuschniggs ..Ostmarkische Sturmscha- ren" willen niet ten achter staan en gaan nu ook een parade in elkaar zetten. Starhemberg en Schuschnigg zijn het in veel opzichten niet met elkander eens. Schuschnigg staat als bondskanselier aan het hoofd van de regeering en dus ook boven Starhemberg, die slechts vice-kanselier is. Maar in zijn hoedanigheid als opperste aan voerder van het Vaderlandsche Front, heeft prins Starëiemberg weer meer macht dan Schuschnigg. Op een bijeenkomst van de leden van de Anglo-American Press Asso ciation, dat zijn de correspondenten te Weenen van de Engelsche en de Amerikaan- sche dagbladen, die gezamenlijk een excursie naar het in de buurt van Weenen aan den Donau gelegen stadje Klosterneuburg hebben emaakt, heeft de gouverneur van Neder- Oostenrljk, Baar von Baarenfels, zelf een vooraanstaand leider in de Heimwehr-bewe- ging èn in het Vaderlandsche Front, die in Heimwehr-uniform op deze ongedwongen pers-samenkomst verschenen was, gezegd, dat Starhemberg als opperhoofd van het Vader landsche Front de macht beeft Schuschnigg en zelfs het staatshoofd Miklas als lid van het Vaderlandsche Front te schrappen, waar door zij ook hun hooge staatsfuncties on middellijk zouden verliezen. Want niemand kan een staatsambt bekleeden, die niet bij 1-Iet Vaderlandsche Front is aangesloten. Ik zelf heb Baar von Baarenfels toen nog uit- drukkeiyk gevraagd, of Starhemberg dit kon doen zonder overleg met anderen gepleegd te hebben en het antwoord daarop luidde ja. Starhemberg heeft dus daadwerkelijk meer macht en invloed dan Schuschnigg en dan Miklas. In regeeringskringen schijnt men het te betreuren, dat Baar von Baarenfels dat ge zegd heeft, want het heet dat men thans aan alle vooraanstaande pex-sonen in staatsdienst een vertrouwelijk schrijven gericht heeft, waarin hen gezegd werd de bijeenkomsten van de Anglo-American Press-Association niet meer te bezoeken. De journalisten, welke tezamen deze vereeniging vormen, waren steeds gewoon ministers en buitenlandsche gezanten, alsmede vooraanstaande personen uit het politieke en economische leven en uit de kunstwereld bij zich op de lunoh te vra gen. Deze maaltiiden vinden steeds in een der voornaamste hotels van de stad nlaats. Bij deze gelegenheden spraken gastheeren en rasten over verschillende dingen met elkaar en stelden de mannen van de pers vaak vragen, die zii onder gewone omstandigheden met «rcmakkeliik beantwoord konden kriigen. Want het werk van de buitenlandschè jour nalisten wordt in de laatste tijden vaak zeer moeilijk gemaakt. W. M. BEIKAAR. Lloyd George's „New Deal". Door de regeering onaanvaardbaar geacht. LONDEN. 17 Juni (V.D.) Men verwacht dat deze week in het Lagerhuis door de re geering zal worden medegedeeld dat het plan voor een „New Daal" voor Engeland, dat is ontworpen door Lloyd George en o.a. in uitgebreide werkverschaffingensplannen voor ziet voor haar onaanvaardbaar is. IBN SAOED IN ENGELAND. Emir Saoed, de kroonprins van Arabië Saoedia, is in Engeland aangekomen, waar hij de gast van de regering is. FORMOSA OPNIEUW DOOR NOODWEER GETEISTERD. In Midden- en Zuid-Formosa heeft een noodweer gewoed, tengevolge waarvan de spoorwegdiensten stilgelegd werden. Een der tigtal huizen stortte in, waarbij echter slechts 1 persoon gewond werd. S.A. LEIDER VERMOORD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is nabij Bonn een S.A.-lelder vermoord; de mo tieven voor de daad zijn nog niet bekend. j WOENSDAG 19 JUNI 1935. HILVERSUM 301 M. VARA-Uitzending. 10.— VPRO. 6.30 R. V. U. 8.Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram. platen. 9.30 P. J. Kers Jr., Onze keuken. 10.Morgen wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrij ven, W. J. v. d. Woestijne (lezing), Orvitro- pia o.'l.v. J. v. d. Horst, Fr. Nienhuys (voor dracht) en de Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 12.Gram.platen. 12,30 Schalmei o.l.v. P. Renes. 12,45 Strijkorkest o.l.v. E. Walis. 1,15 1.45 Dubbel X o.l.v. C. Steyn m.m.v. P. Miller (zang). 2.Voor de Vi'ouw. 2,15 „Faust", opera van Gounod (gr. pl.) 3.Voor de kinde ren. 5.30 VARA-orkest oJ.v. H. de Groot. 6.30 R.V.U. Jhr. drs. D J va.n Lennep: Toekomst en Pscychotechniek. 7.Sportuïtzending. 7.20 Gram. platen. 7.45 Dr. L. Heijei-mans: De a.s. Zonnestraal-collecte, 8.S.O.C.-ber., 8.03 Vaz Dias VARA-Vaiia. 8.10 Zang door K. Philip- se. A.d. vleugel: C. Steyn. 8.30 J. Huy (saxot- foon) en J. Jong (piano). 8.40 H. Wiggelaar (viool) en C. Steyn (piano). 9.Onze Radio krant, VARA-Maandrevue m.m.v. Eddy Walis' orkest en solisten. 9.30 Gram. platen. 9.45 Or gelspel J. Jong. 10.15 De Notenkrakers oJ.v. D. Wins. 11.— Gram. platen. HUIZEN 1875 M. N.R.R.V.-uitzending. 8.Schritlezing en meditatie. 8.159.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. W. Eggink. 11.12.M. F Jurjaanz (harmo nium) en mej. A. Geest (sopraan). 12,15 Gram.platen. 12,30 Kwintetconcert o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.Gram. platen. 2.30 Causerie voor postzegelverzamelaars, 3.-3.45 Zang door J. Poldermans (sopraan). A.d. vleugel: H. Huls hof. 4.Orgelconcert J. Mulder en Gram. platen. 5.Kinderur. 6.— Gram. platen. 6.30 Afgestaan. T.Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Re portage 7.30 Landbouwhalfuur. 8.Vaz Dias. 8.05 Arnhemsche Orkestvereeniging o.l.v. J. Spaanderman. 9.Causerie dr. A. van Deur- 10è3012,Gramofoonmuziek. sen. 9.30 Vervolg concert (Om 9.50 Vaz Dias)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3