BERICHT De „Koetilang" is al weer op haar nest. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK GEEN VOETGANGERS OP DEN VERKEERSWEG. De Breestraat heeft de reputatie van de beste plaats te zijn, waar men elkander in Be verwijk rendez-vous kan geven. Daar is niets tegen, want de hoofdstraat is breed genoeg. Toch worden bij voorkeur allerlei onmogelijke plaatsen uitverkoren, om van gedachten te wisselen zooals aan de binnenzijde der ga zons of op de hoeken van zijstraten en dan bij voorkeur op den rijweg natuurlijk. Zeven jongelui, die op deze voor het verkeer zoo hin derlijke wijze openbare vergaderingen hief den, werden door de politie voorzien van een proces-verbaal. DE VOETGANGER GAF EEN ZETJE. Een man op een fiets reed de Begijnestraat uit en zag bij het inrijden van de Breestraat een voetganger over het hoofd, aangezien hij al zijn aandacht noodig had om niet uit de bocht te vliegen. De voetganger, die de mani pulaties van den fietser „door" had nam een afwerende houding aan en op het moment, dat hij tegen den vlakte gereden zou worden, gaf hij zijn belager een „zetje". In plaats van de aangeredene kwam de aanrijder op het asphalt terecht. Hij stond op en maakte juist aanstalten zijn „stootblok" te lijf te gaan toen de agent als uit de lucht kwam gevallen en de uitvoering van dit voornemen verijdelde. Het geval werd opgehelderd, zoomede het feit, dat de fietser eenigermate in nevelen scheen rond te zweven. De wet windt er geen doekjes om en zoo kwam in het proces-ver baal te staan „wegens staat van dronken schap". VEILIG VERKEER. Van alle weggebruikers bezorgen de wielrij ders het overige wegverkeer den meesten last, omdat zij het over het algemeen meestal tot eigen schade met de verkeersregels niet zoo nauw nemen. De politie hield eens een extra oogje in het zeil hoe het bijvoorbeeld met het aangeven van richting stond. Erg bemoedigend was het niet. Acht fietsende dames en heeren sprongen zoo nonchalant met deze wettelijke bepaling om, dat de politie haar opvoedende taak door middel van processen verbaal kracht moest bijzetten. DE EVENREDIGE VRACHTVERDEELING De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een schipper uit Rotterdam wegens over treding van de wet op de evenredige vracht- verdeeling in de binnenscheepvaart. WAAR TWEE KIJVEN.... Vorige week maakten wij melding van een relletje, dat zich bij avondlijk duister af speelde in het vredige polderland, waar de gemeente 23 woningen bezit. De kwestie, waai de heele buurt aan te p:as kwam, ging over een jongmensch, dat uit vrees voor een pak ransel niet naar huis durfde. Een van de buren koos partij voor den jongen en verleen de hem onderdak. Dat was heelemaal niet naar den zin van den vader, er vielen veel woorden en iets minder klappen. De politie kwam en herstelde de rust. En nu zou men denken, dat de zaak in kruiken en kannen was, maar dat was geenszins het geval. De va der van het gedeserteerde jongmensch toog, na er een nachtje over geslapen te hebben, naar het politiebureau en kwam aangifte doen van mishandeling. Een buurvrouw had hem mishandeld en zij was daarbij geassis teerd door haar zoon. De politie maakte pro ces-verbaal op, maar zij herinnerde zich te vens, dat zij naar den polder was getogen, om de rust te herstellen, die door den verbolgen vader zelf verstoord was. En toen de man het politiebureau uitstapte was hij, behalve zelf een proces-verbaal, ook twee ervaringen rij ker. De eerste was, dat familieaangelegenhe den beter binnen de muren kunnen blijven en de tweede, dat de politie zorgvuldig de weeg schaal van het recht hanteert. Eerlijk is eerlijk. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Donderdagmiddag, na afloop van de thee schenkdemonstratie, zal in gebouw „Harmo nie" in de Groenelaan een ledenvergadering worden gehouden van de afdeeling „Beverwijk en omstreken" van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. De agenda vermeldt een be stuursverkiezing ter voorziening in de vaca ture, ontstaan door het aftreden van Mevr. J. v. Ameyden-Okken. HEEMSKERK PERSONALIA Te Harlingen slaagde voor stenografie en typen mej. Agaat Sinnige alhier. COLLECTE HERWONNEN LEVENSKRACHT. De collecte door de R.K. Volksbond ten bate van Herwonnen Levenskracht gehouden heeft f33 opgebracht WIJK AAN ZEE Ztj, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. UITBREIDING VAN 'T AANTAL BUSLICHTINGEN. Ingaande Dinsdag 13 Juni wordt een 3e bus lichting te 13 u. 45 ingevoerd en komt te on geveer 15 u. een postzendïng uit Beverwijk aan. Deze postzending blijft echter op 't kan toor en wordt in de 2e (avond) bestelling op genomen. In 5% dag naar Batavia en terug. Hans Marlin en Scholte over hun indrukken. EEN MOOI SUCCES. Onze plaatsgenoot de heer Leo Pielage be haalde Zondag op het concours te Zandvoort met het onder zijn leiding staande koor „In- ter Nos" uit Zaandam in de afdeeling Uit muntendheid Gemengde Koren met 302 pun ten een eersten prijs. Uitgevoerd werd „De Gypten" van Roeske als verplichte en „Den Uil" van Diepenbrock als eigen gekozen com positie. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING 17 Juni 1935. Spinazie per kist 501.15 SÏa per kist 2050 Postelein per kist 2238 Wortelen per bos 710 Rabarber per bos 11/22 1/2 Raapstelen per bos 11/22 Radijs per bos 23 1/2 Peterselie per bos 34 Selderie per bos 34 Uien per bos 1112 Bloemkool le per stuk 1015 Bloemkool 2e per stuk 68 Tomaten per K.G. 1216 Doppers per K.G. 2022 Peulen per K.G. 2026 Snijboonen per K.G. 4046 Dikke boonen per K.G. 5056 Asperges le wit per bos 2534 Asperges 2e wit per bos 1115 Asperges le blauw per bos 1723 Komkommers per stuk 36 Aardbeien per doosje 4223 Frambozen per doosje 3643. Perziken per stuk 310 Aardbeien per slof f 1.10 Het was tien minuten voor half zeven, toen Maandagavond de sirene van den verkeerstoren van Schiphol drie maal na elkaar loeide en te 18.26 uur precies, stond de „Koeti lang" op het platform voor het stationsgebouw stil. Hier mede had Douglas D. C. 2 de eerste reis van Batavia naar Amsterdam volgens het versnelde dienstrooster in 51/2 dag volbracht. Monter wuifden gezagvoerder Scholtei. tweede piloot Schray, mecanicien Naber en de radio-telegrafist Pestman de wachtenden toe uit de cockpit, waarvan men, zoodra de wielen den grond raakten, de oranje-blanje- bleu vlag had uitgestoken; monter en frisch stapten ook uit de cabine de vijf passagiers, een Nederlandsche dame, drie Engelschen en de heer Hans Martin, secretaris van de directie der K.L.M. Passagiers en bemanning werden begroet door verwanten en vrienden, maar voor deze bijzondere gelegenheid waren tevens aan wezig de heer Plesman, directeur der K. L. M., de heer Wurfbain, president van den Raad van Beheer der K. L. M„ onderdirecteur Guillonard, de inspecteur v-an de Indië-lijn de heer Moes en tal van andere K. L. M. of ficials. Indrukken van Hans Martin. Toen de douaneformaliteiten achter den rug waren en de K.L.M.-familie zich in het restaurant rondom een lange tafel had ver zameld, vonden we den heer Martin bereid ons het een en ander van zijn reis mede te deelen. En aangezien deze trip naar Indië geen vacantie-, maar een dienstreis was, vroegen we in de eerste plaats naar het doel van deze reis. „Wel" verklaarde de heer Martin, „in geer, 5 jaar was ik de route langs geweest en dus moest noodig eens worden nagegaan, hoe alles werkte. Zoowel wat betreft de organi satie, de gronddienst, de accomodatie langs de route voor de passagiers, de machines zelf enz. En het tijdstip voor heen en terug was zoo gekozen, dat ik op den heenweg met de „Koetilang" nog de Zuidelijke route via Maastricht-Rome kon volgen, die in den winterdienst gevlogen wordt. En bovendien kon ik een proef nemen met den versnelden dienst, dien ik voor het eerst meemaakte. Dat de proef als geslaagd kan worden beschouwd bleek wel uit het opgetogen relaas van den heer Martin, die de versnelde reis minder vermoeiend acht dan de vroegere langere Teisduur. Nu immers vertrekt men behoudens een enkele uitzondering, bijna elke morgen omstreeks 7 uur, terwijl men in den namiddag zoo goed als nooit na 5 uur op de plaats van bestemming is. Wie dat wil kan dus de verb1 üfplaats voor een nacht op zijn gemak bezichtigen, j Voor het eerst is men er dit jaar toe over gegaan. in de dienstregeling de tijden van vertrek en aankomst der vliegtuigen op te nemen. Met trots vertelde de heer Martin, dat de „Koetilang" bijna overal hoogstens enkele rjnnnWi iqn.f. rfnch eenise minuten vroeger dan in de dienstregeling stond aangegeven, arriveerde. Het voordeel hiervan was o.a. dat men dan met de aan komst van de toestellen rekening kon houden en zorgen, dab de post gereed stond. De grondorganisatie bleek weinig of niets te wenschen over te laten. De radiodiensten voldeden, dank zij ook de Ned. Seintoestellen Fabriek, die voor de vliegtuigen een uitmun tende zender en ontvanger had gebouwd, de vliegvelden langs de route waren ook voor de Douglastoestellen goed, en de accomodatie voor de passagiers werd steeds beter. Deze hadden te Jodpur de beschikking over een paleis van een hotel, overal elders waren de hotels eveneens uitmuntend en te Bagdad, tot dusver het eenige zwakke punt op dit gebied, was juist een prachtig modern hotel geopend. De „Koetilang" was de eerste Douglas op de Indië-route en overal was de belangstel ling en bewondering voor het toestel zeer groot, zoowel uit officieele als uit luchtvaart kringen. We vroegen nog iets over de vliegeigen- schappen van de Douglas, doch hierop ant woordde de heer Martin: „Ik beoordeel de reis uitsluitend van com mercieel standpunt. Op technisch gebied ben ik een leek, maar vrag dit Scholte". Piloot Scholte over de Douglas-toestellen. En Scholte. de gezagvoerder van de Koeti -lang antwoordde op onze vraag, hoe het vliegen met de Douglas hem bevallen was, met een ondiplomatiek woord, dat vrij ver taald, hierop neer komt: „reusachtig!" Natuurlijk had Scholte nog geen kennis kunnen nemen van het dezer dagen gepu bliceerde „Uiver-rapport", wist hij zelfs nog niet, dat het gepubliceerd was, en dus vroe gen wij hem, wat hij dacht van de vlieg- eigenschappen van de Douglas vooral bij slecht weer. Zijn oordeel luidde in elk opzicht gun stig. Hij zelf had op deze reis midden door een zware moesson gevlogen. Hij achtte daarbij de Douglas DC 2 in elk opzicht ab soluut een verbetering. Door de groote stijl kracht, waardoor men juist op 3000 a 4000 M hoogte met het beste rendement vliegt, kan men over menige bui heen vliegen waar men anders doorheen moet. En is dit toch het geval, dan is men door de groote snelheid er ook eerder doorheen. Over de bestuurbaar heid was Scholte uitermate tevreden. Zelfs in zware remousse had hij het voetenstuur bijna niet behoeven te gebruiken. In de cockpitt had men alles wat men noodig had bij de hand en op de juiste plaats. Het lan den werd buitengewoon vergemakkelijkt door de remklappen. waardoor men ondanks de hooge vliegsnelheid, slechts een matige landingssnelheid kreeg. Of het versnelde reisschema voor de be manning niet vermoeiend was? Integendeel, verzekerde Scholte. De reis in acht of negen dagen was vermoeiender. Men vloog nu in 51/2 dag 55 vlieguren, dus slechts 10 uur per dag. Bovendien maakte men door de groote snelheid, reeds om de 21/2 uur een tusschenlanding. Het langste ononderbroken traject duurde, ondanks regen en tegenwind, 4 uur 20 minuten. Het was een traject AllahabadJodphur, waar over de oude machipes ongeveerf 71/2 uur vlogen. En met de Douglas kan je in de af- mattendste ritten zoo hoog gaan vliegen, dat je het in je tropenpakje koud kreeg en de verwarming moest aanzetten. Daarbij kwam, dat zelfs in de cockpitt het gedaver der motoren slechts gedempt werd gehoord en dit alles hield de bemaning frisch en maakte deze versnelde reis minder vermoeiend dan die volgens het oude reisschchema. Neen, Scholte was een geestdriftig voor stander van dezen versnelden dienst en van de Douglas-machines. Het was ruim zes uur, toen de drie Engelsche passagiers, een uit Jodpur en 2 uit Calcutta, afscheid van Scholte kwamen nemen, want te 7.10 uur vertrok de K.L.M.- machine naar Londen. Eergisteren stonden zij nog in het hartje van West-Indië, van avond waarschijnlijk reeds op Piccadilly of ergens anders in de Britsche hoofdstad. En opnieuw vragen wij ons af, wie precies de grens zal afbakenen tusschen de fantasie van het sprookje en de nuchtere zakelijk heid van organisatievermogen en moderne techniek. De Gemeenteraads verkiezingen, Deventer. Bij de gemeenteraadsverkiezingen, welke Maandag te Deventer werden gehouden, wer den uitgebracht 17806 (16494) geldige stem men. De verschillende partijen behaalden het volgend aantal stemmen: A.R. partij met Christ. Hist. 1834 (resp. 621 en 1120). C.P.H. 756 (897), Vrijheidsbond 2273 (2416); R.K. Staatspartij 2891 (2723), S.D.A.P. 5556 (4907). V.D. bond 1872 (2083), R.S.A.P. 2624, (1727). Het aantal gekozenen is: Anti Rev. en Christ. Hist. 2 (resp. 1 en 2), Comm. partij iHoll. 1 (1), Vrijheidsbond 3 (4), R.K. Staats partij 4 (4), S-D.A.P. 8 (7), V. D. partij 3 (3), Rev. Soc. Partij 4 (3). Emmert. Uitgebracht aantal geldige stemmen 14.742 (in 1931: 13.542), waarvan op: Lib. 909 (1234), V.D. 1301 (1284), S.DA..P. 3269 (3971), Ge meentebelang 552 (0), A.R. 2489 (2416), C.H. 2030 (2281), R.K. 1783 (1903), Kath. Dem. 465 (0), Comm. 506 (335), Rev. Soc. 771 (0). Chr. Dem. Unie 980. Een der zittende s.-d. was na 1931 tot de O.S.P., thans R.S.A.P. overgegaan. De samenstelling van den gemeenteraad is geworden: 1 Lib. (thans 2), 2 V.D. (3), 7 S.D. A.P. (8), 1 Gemeentebel. (0), 5 A.R. (5), 4 C.H. (5), 3 R.K. (4), 1 Kath. Dem., 1 Comm. (0), 1 Rev. Soc. (0), 1 Chr. Dem. Sneek. Bij de te Sneek gehouden verkiezingen voor den gemeenteraad werden uitgebracht 7356 (6899) stemmen. Van de verschillende par tijen behaalde de A.R. partij 1493 (1427) stem men, de C. H. Unie 1174 (1154). de Vrijheids bond 504 (460), de R.K. Staatspartij 946 (914) de S.D.A.P. 1693 (1952) de Vrijz. Dem. Bond 798 (824), Comm. Partij Holland 509. Christ. Dem. Unie 239. Op een zetelaantal van 15 bedroeg het aan tal gekozenen van de Anti Rev. Partij 3 (3) Christ. Hist. Unie 2 (3), Vrijheidsbond 1 (1). R.K. Staatspartij 2 (2), S.D.A.P. 4 (4), Vrijz. Dem. Bond 2 (2), Comm. Partij Holl. 1 (0). DINSDAG 18 JUNI 1933 Door onze lens gesnapt HONKBAL INGELASCHTE WEDSTRIJDEN. Het programma vermeldt: Woensdagavond: E.D.O.Haarlem. Haarlem IIISchoten. Donderdagavond: H.H.C. 3—De Duvianen 2 Woensdagavond zal dus het eerste treffen tusschen E.D.O. en Haarlem plaats hebben. Naar wij vernemen zal Haarlem uitkomen zonder Parson en Beets. Dat beteekent een ;educhte verzwakking van het negental. Het _s evenwel best mogelijk dat deze verzwak king wordt opgeheven doordat.... naar alle waarschijnlijkheid Smit op de werpplaats zal staan Deze naam zegt den menschen die al wat langer honkbal volgen, heel wat. Er zijn nog niet veel werpers geweest met zulke capaciteiten èn als werper, èn als slagman èn als honklooper. Smit heeft echter eenige jaren niet gespeeld, en heeft nog maar zeer kort geoefend, zoodat hij moge lijk nog niet op volle kracht zal kunnen spelen. Veenhof zal nu weer zijn oude plaats op het tweede honk innemen en C. Kloos fungeert als links-velder. Deze wedstrijd wordt op het terrein van E.D.O. gespeeld. Op het terrein aan de Kleverlaan wordt Woensdagavond gespeeld Haarlem III Schoten en Donderdagavond H.H.C. mDe Duvianen II. WATERPOLO. DE WATERPOLO-COMPETITIE. De wedstrijden der vorige week hebben geen verrassingen opgeleverd. Wat de dames betreft, hebben zoowel H.P.C. als Zignea de competitie met een nederlaag ingezet. De heeren van H.P.C. hebben het seizoen met een prachtige 71 overwinning op U.Z.C. geopend. Twee dagen later in Utrecht kon H.P.C. het tegen dezelfde ploeg slechts tot een gelijk spel brengen. Dat is een kostbaar verliespunt voor H.P.C. In d-e tweede klasse zijn de Waterratten uitstekend gestart door Nereus in eigen home met 31 te kloppen. H.V.G.B. stond tegen Neptunus langen tijd met 31 voor, nochtans verloren de Haarlemmers met 4—3. Haarlem heeft het in Gouda tegen de G.Z.C. niet kunnen bolwerken. De Velser Zwemvereeniging is goed be gonnen door in Bussum van de Piguins met niet minder dan 61 te winnen. Een fraai debuut voor V.Z.V. DE WEDSTRIJDEN VAN DEZE WEEK. De volgende ontmoetingen zijn vastgesteld: Dames tweede klasse afdeeling A: H.P.C.Inter Nos en NereusH.D.Z. 2 Dames tweede klasse afdeeling B: A.D.Z. 2Pinguïns, Nereus 2Triton en TritonZignea. Heeren eerste klasse afdeeling A: A.Z. 1870—De Dolfijn en U.Z.C.—Het IJ. Heeren eerste klasse afdeeling B: D.J.K.L.Z.C. en MaasZian. Heeren reserve eerste klasse afdeeling A. D.J.K. 2—De Dolfijn 2 en U.Z C. 2—Het IJ 2. Heeren tweede klasse afdeeling B: Triton—H.V.G.B.. Nereus—Triton, H. V. G. B.—De Waterratten en De Ham—Neptunus. Heeren tweede klasse afdeeling C: De ZijlHaarlem, SchoonhovenDe Zijl. G. Z. C.R. Z. C. en HaarlemS. V. Hille'gers- berg. Heeren reserve tweede klasse B: H.V.G.B. 2—Nereus 2. Neptunus 2—H.P.C. 3. Heeren derde klasse afdeeling B. D.A.W.Pinguins en V.Z.V.Aalsmeer. Heeren reserve derde klasse afdeeling C: D.W.S. 2De Zijl 2 en Haarlem 2H.P.C. 4. De H.P.C.-dames hebben a.s. Donderdag, wederom een zwaren strijd. Inter Nos komt in Groenendaal op bezoek. We verwachten, dat de Heemsteedsche dames uit deze ont moeting minstens één punt behalen. Zignea trekt ■naa-r" Wposo om aldaar tegen i Th. van Eek. Als de historie van Beverwijk ooit nog eens geboekstaafd wordt, dan zou behalve de ge meentesecretaris ook de heer Th. van Eek daarvan wel eenige hoofdstukken voor zijn re kening kunnen nemen. Want de heer Van Eek is een Beverwij ker, wiens naam eigenlijk zoo'n vertrouwden klank heeft, dat hij als het ware iets van de historie in zich rond draagt. Zijn vader was de oprichter en eigenaar van de bekende slagerij in de Nieuwstraat die jaren „Koekebak- kerssteeg" werd genoemd. Naturlijk was dit niet vanwege slager Van Eek, maar op den hoek woonde de koekenbakker. Er waren in die dagen slechts twee slagers in Beverwijk. Hoeveel er nu zijn is niet bij benadering op te geven, maar in ieder geval, in de Nieuw straat daar woonde „Piet van Eek en die had een hondje", zooals het liedje luidde, waar mede Beverwijksche moeders haar kinderen zoet hielden. De heer Th. van Eek volgde zijn vader in de zaak op en hoewel zijn beide zoons op hun beurt de nieuwe generatie in het be drijf vertegenwoordigen, kan de heer Van Eek nog niet van het uniform van het gilde afstand doen. Hij heeft altijd levendig belang gesteld in de ontwikkeling van zijn woonplaats. Zijn uitstekend geheugen stelt hem in staat heel wat bijzonderheden uit het verleden van Be verwij ksche personen en toestanden te ver tellen. De heer Th. van Eek behoorde heel, heel lang geleden tot de oprichters van de Bever wij ksche Harmoniekapel en toen eenige jaren geleden de heer Hofmeester zijn veertigjarig jubileum als dirigent vierde, heeft de heer Van Eek zich beijverd de toen gehouden re ceptie op te vroolijken met een prachtig histo risch verhaal. En datzelfde zou hij van zeer veel instellingen en corporaties kunnen doen en in de eerste plaats, van zijn eigen bedrijf, waarvoor hij zijn beste krachten heeft gegeven. Triton te spelen. De Haarlemsehe kunnen van Triton, dat nog weinig routine heeft, met bescheiden cijfers winnen. Zoo wel H.P.C. I als H.P.C. 2 (heeren) zijn deze week vrij. H.V.GJB. moet deze week twee wedstrijden spelen. De eerste ontmoeting gaat tegen Triton in Weesp. Slaagt men er in den ge vaarlijken goalgetter J. Scholten, afdoende te bewaken, dan gelooven wij, dat de oude Haarlemsehe Club in Weesp zegeviert. Aan de Kleverlaan speelt H.V.GJB. Don derdag tegen de Waterratten. Haarlem moet, evenals H.V.G.B., deze week tw.ee wedstrijden spelen. Tegen de Zijl in Leiden kan ongetwijfeld succes geboekt wor den, doch de thuiswedstrijd tegen Hilligers- berg zal wel te zwaar zijn om hieruit twee punten te behalen. V.Z.V., dat zoo uitstekend begonnen is, krijgt de Poloclub Aalsmeer op bezoek. Wordt ook deze ontmoeting gewonnen, dan is een kans op de bovenste plaats zeker niet uitgesloten. COMPETITIE KRING HAARLEM. Voor deze week zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: le klasse: H.V.G.B. 3—Haarlem 3, D.W.R. 3—H.V.G.B. 4 H.V.G.B. 5—H.Z.VC l^V.Z.V. 2—H.P.C. 6 en H.Z.V. 1Halfweg 1. 3e klasse: K.Z. 1Halfweg 2 Adspiranten B- H.P.C B—H.V.G.B. B HOLLAND—AMERIKA LLJN. Lochkatrine 13 van Rotterdam te Nw.- W-estminster. Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam 16 te Landen. Lochmonar, Rotterdam naar Vancouver 16 te Londen. Statendam, Rotterdam naar New-York p. 16 (n.m.) Lizard. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam 15 te San Francisco HALCYON LIJN. Stad Dordrecht. Seriphos naar Rotterdam pass. 16 Ouessant. Stad Arnhem, 16 van Vlaardingen naar Bagnoli. Maasburg, 15 van Pto. Ferrajo naar Oran. Rozenburg. Grangemouth naar Casablanca pass. 16 Flamboro Head. Stad Zwolle, 15 van Vlaardingen te Gdynia Vredenburg. 17 van Narvik te Vlaardingen. Stad Dordrecht, Seriphos naar Rotterdam pass. 17 Dungeness. Stad Zaandam, Fethiye naar Rotterdam 17 van Oran JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane 15 van Ealavia te Shanghai. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 17 te Port Natal. Jagersfontein 17 van Antwerpen naar Hamburg. Bloemfontein (thuisreis) 16 van Port Said. Randfontein 17 van Ham-burg te Amsterd. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 22 te Havre verwacht. Reggestroom 17 van Amsterdam naar Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 17 Juni te Suez. Meerkerk. Rotterdam naar Japan passeer de 17 Juni Peri. Grootekerk (thuisreis) 16 te Singapore. JAVA—NEW-YORK LIJN. Siantar 15 van New-York naar Batavia. Kota Pinang Batavia naar New-York 16 v. Belawan KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 15 van Beyrouth naar Malta v.o. Ajax 15 van Uddevalla naar Amsterdam. Amazone, Amsterdam naar Kopenhagen pass. 16 Holtenau. Bennekom, 14 van Amsterdam te Callao en vertr. naar Chili. Berenice 16 van Hamburg te Amsterdam. Bodegraven 15 van Iquique naar Mollendo Calypso 15 van Setubal te Lissabon. Ceres 15 van Piraeus naar Calamata. Crijnssen 16 van Amsterdam te Hamburg. Euterpe, Bordeaux naar Amsterdam 15 v. La Pallice. Fauna, Venetië naar Amsterdam pass. 16 (7.20 n.m.) Ouessant. Juno 15 van Cadix te Genua. Nereus 16 van Kopenhagen te Stettin. Orestes, 15 van Algiers naar Piraeus. Orion, Patras naar Rotterdam pass. 16 (6 n.m.) Ouessant. Perseus, 15 van San Felin de Guixols te Barcelona. Pluto, Stettin naar Amsterdam passeerde 16 Brunsbuttel Saturnus, 16 van Salonika te Izmir. Simon Bolivar, Amsterdam naar Barbados passeerde 16 Ouessant. Theseus 17 van Aarhuus te Amsterdam. Ulysses, 15 van Volo te Kymassi. Van Rensselaer. Amsterdam naar Parama ribo pass. 16 Ouessant. Vesta. 16 van Patras te Venetië. Vulcanus. 15 van Oran naar Barcelona. Venezuela. 15 van Barbados te Cristobal. Irene, Rotterdam naar Olhao passeerde 15 Dungeness. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Salland, 17 van Hamburg te Amsterdam. Waterland (thuisreis) 16 van Montevideo. SILVER—JAVA—PACIFIC LUN. Eengalen 15 van Calcutta n. Vancouver. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Tjandi, 16 van Bremen te Rotterdam. Dempo, 17 van Batavia te Rotterdam. Baloeran (uitreis) 17 te Belawan. Indrapoera. (thuisr.) 16 van Sabang. Kota Radja (thuisr.) pass. 16 (11 n.m.) Ouessant. Garoet 15 van Bombay naar Batavia. Sibajak uitreis 17 van Lissabon. Kedoe 17 van Rotterdam naar New Or leans. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone thuisreis 16 van Santos. Alchiba uitreis 16 8.3 v.m. 60 mijl Oa. van Niton. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello thuisreis 20 te Londen ver wacht. Poelau Roebiah 16 van Batavia naar Am sterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City op Oran Rotterdam naar Japan 15 te Hongkong. Achilles Japan naar Rotterdam p. 17 Gi braltar. Stentor Batavia n. Amsterdam 17 van Port Said. City of Wellington Dairen n. Rotterdar- 17 van Singapore. Antilochus 14 van Rotterdam te Kobe. Rhesus Batavia n. Amsterdam pass. 15 Gibraltar. Memnon Japan n. Rotterdam 16 van Port. Said, City of Oran, Rotterdam n. Japan 15 te Hongkong. City of Bristol Japan n. Rotterdam p. 16 Gibraltar. Eurymedon Liverpool n. Java p. 16 Perim. Polyphemus Amsterdam n. Liverpool en Java 16 te Swansea. Philoehtetes Rotterdam n. Japan 16 van Suez. Benvannoch Otaru n. Rotterdam via Lon den p 16 Dover Nut van de draadlooze. Op een Deensehen motorkotter E 516 Vega werd tijdens de visscherij een opvarende zwaar gewond aan één der handen. De schipper kwam door bemiddeling van de draadlooze te lefoon in verbinding met het ziekenhuis te Esbjerg, vanwaar het advies gegeven werd hoe te handelen. Bovendien zou een dokter het schip tegemoet varen met de reddingboot, waarvan de bemanning was samengeroepen. Deze reis behoefde evenwel niet door te gaan omdat het scbin de haven naderde IJsinvoer. Met het Duitsehe motorschip Jupit-er is hier van Kragerö een lading blokijs aangebracht voor de N.V. tot verkoop van Natuurijs.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6