Wie? Stemt „DE VRIJHEIDSBOND" LIJST 7 VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Wij EISCHEN dit! Wij EISCHEN dat! Schip Allonaar ^nistelland 4ltona Agamemnon (Ned.) Jriadne (Ned.) Amazone Boskoop Baarn godegraven Bloemfontein Betty H. British Admiral Bennekom Ceres (Ned.) Calypso Colombia Cordillera Crynssen Caribia poiras Maru Énggano •••••-- Eugenia Chandris Grootekerk Ganyn*.edes Harcalo Klara Zetkin Lorca Menes Melampus Merula Maaskerk Munkforce Martin Goldschmidt. Nereus (Ned.) Orion (Ned.) Oranje Nassau poelau Tello Phrygia poelau Roebiah Peisander polydorus Rhesus Rapana Reggestroom Saleier Stentor Scopas Stad Haarlem Solheim Thornbury Trompenberg Ulysses (Ned.) Uckermark Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Waal Waterland Wieringen van verm. aankomst Laatste bericht Chili Buenos Aii-es Ned.-Indië Alexandrië Gdynia Gdynia 30 Juni 20 Juli 23 Juni 15 Juni te Terneuzen. 11 Juni van Bah ia. 15 Juni van Padang. 15 Juni van Beyrouth. 18 Juni van Danzig, in lading. Chxli Chili Chili Zuid Afrika Bjorneborg Abadan Chili 18 Juni 3 Juni te Hamburg. 10 Juni van Pacasmayo. 15 Juni van Iquiquo. 16 Juni van Port Said. 12 Juni van Tornea. 8 Juni vertrokken. 15 Juni van Callao. Midd. Zee Midd. Zee West Indië West Indië Hamburg Hamburg^ 30 Juni 18 Juni 23 Juni 12 Juli 23 Juni 23 Juni 16 Juni te Calamata. 17 Juni van Lissabon. 11 Juni van Barbados. 14 Juni te Pto Barrios, vertrekt 22 Juni. vertrekt 22 Juni. Batavia 24 Juli 15 Juni vertrokken. Moii Ned. Indië Necochea 17 Juni van Perim. 12 Juni van Colombo. 16 Juni vertrokken. ■Ta pan Hambux-g heden 17 Juni van Singapore. 19 Juni vertrokken. Buenos Aires 14 Juli 12 Juni van Zarate. Leningrad in lading. La Goulette (v. IJm.) 14 Juni vertrokken. Ned Indië Ned. Indië Curacao Zuid Afrika Skoghall Klaipeda 9 Juli 6 Juli heden heden 16 Juni van Aden. 13 Juni van Colombo. 13 Juni van Houston. 15 Juni van Las Palmas. 15 Juni vertrokken. 15 Juni van Elseneur. Stettin 25 Juni in lading. Alexandrië West Indië 20 Juni 26 Juni 18 Juni te Rotterdam. 10 Juni van Paramaribo. Batavia West Indië Batavia Batavia Hamburg 20 Juni 3 Juli 26 Juli 27 Juni 14 Juni van Gibraltar. 16 Juni v. Pto Caballo. 16 Juni vertrokken. in lading, vertrekt 22 Juni. Batavia Curacao Hamburg 20 Juni 29 Juni 15 Juni van Gibraltar. 12 Juni vertrokken, in lading. Batavia Batavia Curacao Bizerta Curacao 30 Juni 19 Juni 22 Juni 14 Juni van Gibraltar. 17 Juni van Port Said. 31 Mei vertrokken. 12 Juni van Oran. 6 Juni vertrokken. Hernösand Kemi 18 Juni 12 Juni vertrokken, in lading. Bourgas Ned. Indië 15 Juli 7 Aug. 17 Juni van Kymassi. 8 Juni te Macassar. Midd. Zee Hamburg 7 Juli 16 Juni te Venetië, in lading. Ornskoldsvik Buenos Aires Archangel 18 Juni 14 Juli 20 Juni 12 Juni vertrokken. 16 Juni van Montevideo. 14 Juni van Honningsvaag. Japan Buenos Aires 18 Juni van Port Said in lading. IJMUIDEN V erkiezings vergadering der C. P. H. 13e door de afdeeling IJmuiden der C.P.H. in liet vergaderlokaal Willebrordstraat ge houden openbare vergadering was door een 100-tal belangstellenden bezocht, toen zij door den voorzitter geopend werd. De voorzitter constateerde, dat de levensomstandigheden der arbeiders er in de laatste jaren niet op vooruit zijn gegaan. Het is nu zoo. aldus de voorzitter, dat de meesten' geen kleeding of schoeisel meer hebben en dat meestal des Woensdags het laatste dubbeltje in het gas verdwenen is. Dit als gevolg van het stem men op de rechtsche partijen in 1931. Door de arbeiders werd niet begrepen, dat een loonsverlaging noodwendig gevolgd moest worden door een steunverlaging en een steunverlaging onherroepelijk een loonsver laging tengevolge heeft. Steeds weer ontbrak de zoo hoog noodige strijd der vakbeweging. Eenheid van actie is broodnoodig. Laat men toch bedenken, dat onze maag voedsel noo- dig heeft, ongeacht of men communistisch denkt of sociaal-democratisch. Bedenk toch, zeide spreker, dat voor schoolvoeding geen geld is, doch wel voor de burgerwacht. De C.P.H. heeft aan de S.D.A.P. het aanbod tot het vormen van een eenheidsfront gedaan. Zij heeft dit geweigerd, doch de arbeiders zullen moeten gaan begrijpen, dat de tijd zal komen, dat zal als er niet spoedig opgetreden wordt, zuilen moeten loopen op hun kousen en zon dei- eten. Hierna was het woord aan Mr. S. de Jong. Het is de eerste maal, dat -hij een commu nistische rede houdt van de kansel van een kerk, doch hij zou het met genoegen iederen avond willen doen, zeide Mr. de Jong, Deze tijd is een tijd van bijzondere verantwoor delijkheid voor de C.P.H. Vele jaren was de C.P.H. gedwongen een propagandapartij te zijn. Dit wordt anders. Het begin eener massa-beweging is er. De mogelijkheden daartoe worden grooter, doch ook de ver antwoordelijkheid. Wij zijn er van overtuigd, dat wij vele ze tels zullen winnen. Toch zijn wij niet van meening, dat wij met parlementaire acties- Sovjet-Holland zullen bereiken. Doch wij doen mee, omdat wij bij de massa moeten zijn. Toch zal er wel spoedig aan de parle mentaire acties een einde komen. Het kapi talisme begint terrein te verliezen en daar door vervalt voor hen het belang dat zij hebben bij het parlementaire stelsel. Dus zal dit vervangen worden door kapitalisti sche dictatuur tenzij het proletariaat dit door gemeenschappelijk optreden verhindert. Niet alleen daarom doet de C.P.H. mee aan de verkiezingen. Deze zijn een goede graad meter der krachtsverhoudingen. De C.P.H. heeft twee taken in de ge meenteraden nl. de schelmste critiek te voe ren op de Burgerlijke Maatschappij en de doorvoering van positieven arbeid zonder zich af te vragen of de bourgeoisie dit kan of wil betalen. Deze crisis is niet gelijk aan vroegeren crisissen doch valt samen met de stervensperiode van het kapitalisme. Het ka pitalisme heeft de menschheid ontzettende schatten gebracht, doch het was een nood zakelijke stap op weg naar den vooruitgang. Thans is voor haar het oogenblik van ster ven aangebroken zooals dat voor alles en voor ieder komt. Echter zal de bourgeoisie haar positie niet zonder strijd afstaan, zij zoekt reeds thans naar nieuwe vormen. Eén dezer vormen is het fascisme dat zich voor doet als arbeidersvriend doch in werkelijk heid de vijand der arbeiders is. De drie universeele fascistische landen zijn Italië, Duitschland en Japan. Ieder dezer landen op zichzelf is steeds bezig 'een oorlog te ontketenen. Japan is weer bezig een stuk van China te stelen, Italië bereidt zich voor, om Abessinië te veroveren, welk land ook begeerlijk is voor Duitschland, Frankrijk, Engeland, en zelfs voor Japan. Waarin dus de kiem voor een wereldoorlog besloten ligt. Duitschland zou zich tevreden gesteld ge voelen en zelfs bereid zijn niet van de kapi talistische landen te stelen, als het maar in het bezit van de Oekraine was. En deze lan den zijn niets gemeener dan die landen die momenteel slechts belang hebben bij vrede. Toch zal de C.P.H. deze laatste steunen want iedere dag van vrede is een dag van opbouw voor de Sovjet en een dag van afbraak van het kapitalistische stelsel. De hoofdzaak is, de massa in beweging te brengen want de middenstand heeft nog nooit een zelfstandige politiek gevoerd, doch zich steeds aangesloten bij diengene die het sterkst was. Het fascisme wordt niet bepaald door de kleur van een hemd. Of zij zich Croix de Feu of Bond van Oud-strijders noe men doet er niet toe, maar fascisten zijn het. 180.000 Fransche oud-officieren, die hun dienstrevolvers thuis hebben, zijn volkomen bereid deze mee op straat te brengen, doch door het marcheerend eenheidsfront wist men te bewerkstelligen, dat achter elkaar eenige regeeringen de volmachten geweigerd werden, die het eerste fascistische tijdperk in moesten luiden. Parijs ligt besloten in een gordel van roode voorsteden. Dit weet de bourgeoisie en zij regelt zich daarnaar. Zoo kan het in Holland ook als het eenheids frontaanbod wordt aangenomen. De moge lijkheden tot het vormen van een anti-fas cistisch blok zijn aanwezig. Het socialisme is niet te verwachten gelijk een mooie zomer dag met dansende A.J.C.-meisjes. Hiervoor zal strijd geleverd moeten worden. In uw handen ligt het of wij hier een overwinning van het proletariaat zullen bevechten. Debaters waren niet aanwezig, waardoor de vergadering te 10 uur gesloten kon wor den. ANKER EN KETTING OPGEHAALD. Het door het Duitsche s.s. Kurmark in de Buitenhaven verloren anker met ketting is gisteren door de sleepbooten Nestor en Hector van Bureau Wijsmuller, opgehaald. Het zou heden aan boord van genoemd vaartuig te Amsterdam worden afgeleverd. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 20 Juni zal een avondoefe ning worden gehouden in het duinterrein achter het Stormvogelveld. De leden der transportcolonne en helpsters worden uit- genoodigd des avonds 8 uur op genoemde plaats aanwezig te zijn. EXCURSIE HUISVROUWEN - VEREENIGING. Een groot aantal dames, leden der af deeling Velsen-IJmuiden van de Nederl. Ver eeniging van Huisvrouwen, maakte Dinsdag een uitstapje naar de Blue Band-fabrieken te Rotterdam. Te ongeveer half elf arriveerde het ge zelschap aan het uitgestrekte complex ge bouwen waar het margarine-concern zijn bedrijf uitoefent. Onder deskundige leiding werd daarna een uitgebreide wandeling door de fabrieken ondernomen en de gasten het geheele procédé der boterbereiding. van den aanvoer der grondstoffen tot aan het expe- dieeren der bekende rechthoekige pakjes. Het margarinebedrijf gaat gepaard met een olie-industrie, welke weer aanleiding geeft tot het fabriceeren van zeep; de zeepfabri cage ontvangt de grondstoffen van de olie 'rt^ustrie. Het concern verzorgt een grooten expor' van vetten en beheert de distributie van grondstoffen voor de margarineindustrie INWONERS VAN DE GEMEENTE VELSEN! '"■'O'ENSDAG 19 JUNI 1935 en wie zal dat betalen? Als er geen geld meer is, dan houdt alles op. Mogen wij het zoover laten komen om te bewijzen dat dit systeem niet goed is? Verstandige menschen zien vooruit Verstandige menschen zeggen KENNIS IS MACHT! (Adv. Ingez. Med.) voor geheel het Europeesch vasteland. Er vinden 1500 menschen werk. Nadat men met belangstelling kennis ge nomen had van alles wat het bedrijf te aan schouwen gaf en ontelbare vragen, welke naar aanleiding" van deze excursie gerezen waren, door de gastheeren waren beantwoord, ver- eenigde zich het gezelschap aan een lunch, welke de Veiser huisvrouwen namens de directie aangeboden werd. Tijdens deze lunch werd in hartelijke bewoordingen de directie der Blue Band-fabrieken dank gebracht voor de gulle ontvangst. Na afloop heeft een deel der leden van de afdeeling een boottocht door de Rotter- damsche havens gemaakt. ZEILWEDSTRIJDEN OP HET NOORDZEE KANAAL. De Kennemer Roei- en Zeilvereeniging or ganiseert op Zondag 30 Juni a-s. in samen werking met de Zaanlandsche en de Haar- lemsche vereenigingen onderlinge zeilwed strijden op het Noordzeekanaal. Men zij toch voorzichtig met opgevischte mijnen. Wenken van den Raad voor de Scheepvaart. Inzake de verwonding van den motordrijver aan boord van den motorlogger „Kees"' KW 105, tengevolge van het springen van een deel van een opgevischte mijn, is de Raad, met den Inspecteur-Generaal voor de Scheepvaart van oordeel, dat dit betreurenswaardige on geval een gevolg is van onnadenkendheid van het slachtoffer en tevens van gebrek aan de noodige zorg van den kapitein. Het is wel zeer teleurstellend, dat, wanneer weder eenige jaren zijn verloopen, nadat een ongeval met een opgevischte mijn heeft plaats gehad, zich opnieuw zulk een ongeval moet voordoen om met voldoende gevolg de aan dacht van zeevarenden te vestigen op het groote gevaar, dat aan het verrichten van eenige manipulatie door onkundigen aan op gevischte mijnen of gedeelten van mijnen is verbonden. Het is niet gemakkelijk om, naast den drin genden raad om geen manipulaties aan de mijn of zich daaraan bevindende voorwerpen te verrichten, te zeggen, wat de schippers van visschersschepen nu wèl moeten doen, indien zij een mijn of een gedeelte daarvan op- visschen. Het is den Raad bekend, dat de schipppers bang zijn voor oponthoud, indien zij het voorwerp mede naar binnen nemen, doordat hun hij binnenkomst een bepaalde plaats wordt aangewezen waar zij moeten wachten totdat de deskundigen aan boord komen Hierdoor kunnen zij groote schade ondervin den inzake het markten van de gevangen visch Daarom zijn de meeste schippers geneigd, de opgevischte voorwerpen zoo spoedig mogelijk weder over boord te werpen. Daarbij moet echter worden bedacht, dat het gevaarlijke voorwerp door een ander schip kan worden opgevischt. met al het daaraan verbonden gevaar, indien niet de noodige zorgvuldig heid wordt in acht genomen. Daarom zou naar 's Raads oordeel de beste toestand deze zijn, dat de opgevischte mijn aan dek wordt gesjord en mede naar binnen wordt genomen, terwijl de grootst mogelijke voorzichtigheid wordt betracht en dat de autoriteiten zóó tijdig de noodige maatrege len nemen, dat het schip bij binnenkomst geen of nagenoeg geen oponthoud ondervindt. Hoofdzaak is natuurlijk, dat aan de opva renden van visschersschepen zoo duidelijk mogelijk worde ingeprent, aan welk een groot gevaar zij zich blootstellen, wanneer zij met eenig zich in of aan een mijnlichaam be vindend voorwerp iets ondernemen. STUIVERTJE WISSELEN. Eenige jaren geleden werd het s.s. Soneck van de Hansa Lijn te Bremen aan een sloo- persfirma verkocht. Niemand dacht, dat dit schip ook weer in de vaart zou komen, doch na eenigen tijd werd het eigendom van de Neptun Lijn, eveneens te Bremen gevestigd. Deze bezigde het onder den naam Latona ge durende geruimen tijd voor den dienst op Spanje. Eigenaardig wordt het, nu het circa 1200 br. reg. tons groote stoomschip andermaal ver kocht is en wel wederom aan de vroegere ree- aerij, die het herdoopte inSoneck. Het komt nu andermaal in de vaart op Spanje. Lezing over Economische perspectieven" In het Casino hield de vereeniging de Gie- teling Dinsdagavond een lezing-avond. Als spreker was voor dezen avond uitgenoo- digd de heer Sligting over het onderwerp „Economische perspectieven". De heer Früdiger opende bij ontstentenis van den voorzitter de bijeenkomst waarna de heer Sligting zijn lezing aanving. Het economische leven van onzen tijd aldus spr. plaatst ons geregeld voor verrassingen en wel van zeer onaangenamen aard. De werkloosheid stijgt onrustbaren. Was het aantal werkloozen einde Maart 1934 333.000, einde Maart 1935 bedroeg dit 384.000. Spreker achtte het pas ontworpen be zuinigingsplan een sterk nadeel voor de even- tueele daling van genoemde werkloosheids cijfers. Verder constateerde spreker, dat de bedrijfs resultaten er zeer slecht voor staan, de afzet gebieden worden steeds minder door hooge in voerrechten en betalingsmoeilijkheden. Hij achtte het zeer noodzakelijk, dat we ons bezinnen, waar het met het economische le ven en bij gevolg<Smet de maatschappij naar toe gaat. De vraag „Waarheen met de wereld" heeft geleid tot den opbouw van verschillende maat schappelijke vormen, die zich op papier heel aardig lieten aanzien. Spreker geeft als voor beeld de Bellamy-beweging, die een groot ge brek van inzicht in het maatschappelijk en economisch herstel aan den dag legt en waar bij het nooit komt tot concrete dingen. Over die concrete punten weidt %ker uit voerig uit. Hij behandelde dan het monetaire prroleem, dat weer in 3 verschillende 'punten onder te verdeelen is. Ie de onstabiele wisselkoersen, o.a. het fluc- tueeren van de wisselkoersen in Engeland, Zweden, Vereenigde Staten. Deze fluctuatie heeft een zeer nadeeligen invloed op de beleggers. De calculaties van de handelaren worden door die wisselingen sterk beinvloed. Voor den producent zijn deze wisselingen nog van groo ter nadeel. De grondstoffen moeten immers reeds vroegtijdig aangeschaft worden. Spr. vindt 'n stabilisatie van de wisselkoersen dan ook ten zeerste noodzakelijk. Als tweede punt besprak de heer Sligting de onstabiele waarde van het geld. De prijzen staan met die waarde in het nauwste verband. Stijgen de prijzen, dan daalt de waarde en zoo ook omgekeerd. Is een stabilisatie van de waarde van het geld dan ook zeer zeker gewenscht dit brengt toch groote moeilijkheden met zich mede. Spreker geeft dan een overzicht van de groot- handelsprijzen en de levensonderhoudkosten, in de landen waar men in den loop van de ja ren tot devaluatie is overgegaan. Vergelijkt men deze cijfers met die van Ne derland dan ziet men, wil de groothandels- prijs zich in ons land aan die van bovenge noemde landen aanpassen, dat deze met 22 pet. naar beneden moeten. Evenzoo is het met het levensonderhoud gesteld. Om een evenwicht in die economische ver houdingen het meest nabij te benaderen ziet spr. als eenige oplossing de devaluatie. Rijst hierbij de vraag of er geen nadeelen aan een eventueele devaluatie verbonden zijn, dan moet men zich juister afvragen, welke na deelen kleiner zijn; die van de devaluatie of van een perspectieflooze deflatie. De devaluatie zal hier volgens spreker de voorkeur verdienen. Tenslotte staat de heer Sligting nog uitvoe rig stil bij de handelspolitiek, het credietwe- zen en de maatschappelijke ordening, waarna er gelegenheid werd geboden voor het stellen van vragen over dit interessante onderwerp (Adv. Ingez. Med.) VERKIEZINGSVERG ADERING. De Oud-Katholieke Kiesvereeniging belegt a.s. Donderdagavond een propagandaverga- dering in het Gebouw vor Chr. Belangen. Als spreker zal optreden de heer B. A. van Kleef over het onderwerp: „Beginsel en Taak". De Oud-Katholieke Zangvereeniging „Cres cendo", directeur de heer Joh. Tol, verleent haar medewerking. VERGADERING „DE HANZE". De afdeeling IJmuiden van de R.K. Mid- denstandsvereeniging .De Hanze" belegt Donderdag 20 Juni een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. In deze vergadering zal o.a. de vx-aag be handeld worden of „De Hanze" de N.S.B. mag steunen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Jacqueline Clasina IJM 10. vangst: 55 manden schelvisch; 165 manden braadschel- visch; 75 manden radio; 95 manden kabel jauw en gul: 15 manden platvisch; 90 man den makreel: 10 manden wijing; totaal 505 manden en 30 stuks stijve kabeljauw. Stoomharinglogger: Gox-redijk IJM 490, vangst 204 kantjes maatjesharing; 35 kant jes groene haring (laatste schot van twee schepen) BESOMMINGEN. Trawlers: Catharina Duyvis IJM 60 485 manden f 2470. Odin IJM 168 440 manden f 3120 Petten IJM 49 400 manden f 2400 Adriatic IJM 18 315 manden f 2150 Adelante IJM 19 465 manden f 2670 Uiver IJM 384 390 manden f 2120 Kotter; E 436 f 550. Loggers: SCH 285 f 650; SOH 412 f 750; SCH 342 f 650: KW 91 f 730; KW 28 f 730; KW 65 f 760; KW 52 f 760. Onze uitvoer van tong naar Frankrijk. Nieuwe basisjaren voor erkenning als exporteur. Zooals wij gisteren reeds hebben gemeld, zal waarschijnlijk 1 Juli a.s. de nieuwe rege ling v-or den uitvoer van tong (fijnvisch) in werking treden. Uit dit bericht blijkt, dat de uitvoer gemonopoliseerd wordt en dat expor teurs door de Ned. Visscherij Centrale als zoodanig ei'kend moeten woi-den. Het bericht vermeldt niet, wie voor zulk een erkenïning in aanmerking komen, zoo dat men licht geneigd zou zijn te vei-onder- stellen, dat deze erkenning volgens denzelf den maatstaf zou geschieden als waarop tot nu toe de consenten werden verstrekt, d.w.z. aan exporteurs die exporteerden in 1931-1932 en naar gelang van hun uitvoer in deze jaren. Bij informatie vernamen wij echter, dat ten opzichte van het toekennen der erken - ningen een andere basis wordt aangenomen Thans zullen in aanmei-king komen expor teurs, die hebben uitgevoerd in de jaren 1925- 1930. Dientengevolge zal een aantal exporteui-s die thans niet tot de „club der gelukkigen" behooren, in deze club worden toegelaten anderen daarentegen zullen hun contigent wel aanzienlijk zien vei'minderen. Ongetwijfeld zit er iets billijks in 't nieuwe systeem, alhoewel het op zijn beurt nieuwe ontevredenheid zal maken. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Woensdag, 19 Juni 1935. radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Alchiba. Alcyone Aldabi, Alwaki, Baloeran Chr. Huijgens, Colombia. Indrapoera, J. P. Coen. Kota Gede, Oranje Nassau, Poelau Bras. Poelau Roebiah. v. Rensselaer, Rotter dam HAL, Sibajak, Simon Bolivar, Staten dam, Veendam. MARKTPRIJZEN van Woensdag 19 Juni. Tai-bot per K.G. f 0.68—f 0.50 Griet per 50 K.G. f 30—f 16 Tongen per K.G. f 0.92f 0.72 Groote schol per 50 K.G. f 30 Middelschol per 50 K.G. f 27f 26 Zetschol per 50 KG. f 24.50f 17.50 Kleine schol per 50 K.G. f 21f 10 Schar per 50 K.G. f 8—f 4.10 Tongschar per 50 K.G. f 22f 18 Vleet per stuk f 1.15 Kleine poon per 50 K.G. f 3.50f 2.40 Gi-oote schelvisch per 50 K.G. f 22—f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 17f 14 Kleine middelschelvisch per 50 K G f 16 f 10.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 9f 2.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 70f 28.50 Grooe gullen per 50 K.G. f 22f 13 Kleine gullen per 50 K.G. f 17f 7.50 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 2.60 Makreel per 50 K.G. f 10.50f 4 Heilbot per K.G. f 0.90—f 0.68 Leng per stuk f 1.60f 1 Koolvisch per stuk f 1.50f 0.80 GOUDEN ECHTPAAR. De heer en mevrouw Deelder, Koningin Wilhelminakade herdacht Dinsdag zijn 50- jarige echtvereeniging. Het was de wensch van het gouden bruids paar dezen heuglijken dag in den familie kring in stilte te herdenken. VELSEN Kiest Woensdag 26 Juni Witte Kruis". „Het „Witte Kruisjesdag". Men schrijft ons: De Afdeeling Velsen van de Noord-HolL Vereeniging „Het Witte Kruis" zal Woensdag 26 Juni a.s. haar jaarlijkschen Witte Kruisjes dag houden. De veelomvattende werkzaam heden van deze vereeniging zijn bij verreweg de meeste inwoners der gemeente wel zooda nig bekend, dat het eigenlijk overbodig is, dezen collectedag warm aan te bevelen. Toch is het goed er hier nog eens nadrukkelijk op te wijzen, dat wil deze vereeniging haar taak naar behooren blijven vervullen, zij in de eerste plaats den steun der bevolking drin gend noodig heeft. Het is niet overdreven, wanneer er op gewezen wordt, dat het in- dei-daad heel erg voor de inwoners der Ge meente zou zijn, als „Het Witte Kruis" door financieelen nood gedwongen, haar werk zaamheden zou moeten inkrimpen. Dat mag niet plaats hebben. Zeer velen gedenken dank baar de hulp die zij van één der wijkzusters kraamverzorgsters hebben ontvangen, of nog dagelijks genieten. En wat is het voor de meeste gezinnen niet een buitengewoon ge mak en genot wanneer de dokter hen verwijst naar één der magazijnen om aldaar verpleeg- materialen te gaan halen die voor de zieke noodig zijn. Bijna de meeste jonge moeders gaan we kelijks met haar baby naar één onzer zuige lingenklinieken te IJmuiden, Santpoort of Velsen-Noord en ontvangen daar van den kinderarts gratis advies betreffende de voe ding van haar kind. Het zeer groote aantal bezoeken bewijst wel dat deze arbeid van het grootste belang is. Woensdag 26 Juni, de dag der Gemeente raadsverkiezingen wordt een ieder in de gele genheid gesteld, al dezen arbeid van „Het Witte Kruis" mede in stand te houden Op welke wijze? Door U te tooien met het em bleem der vereeniging, dat U zal worden aan geboden door een gx-oot aantal dairies, voor den minimum prijs van 10 cent. Wijst haar vriendelijk verzoek niet af, maar koopt allen een speldje, dat zal de dames des te meer aanmoedigen en de kas der vereeniging ten goede komen. Woensdag 26 Juni sta, wat dit betreft ixi het teeken van eensgezindheid. Immers „Het Witte Kruis" stelt zich op een strikt neutraal standpunt en vex*leent haar hulp aan per sonen van alle gezindten. Jonge dames van 14 jaar en daarboven, helpt ons ook dit jaar en meldt U voor den verkoop van „Witte Kruis jes" zoo spoedig mogelijk aan bij één der on derstaande adressen: Voor IJmuiden bij Zuster R. Lavoo en den heer J. Woltman, Witte Kruisgebouw, Kenne- merlaan 125. Voor IJmuiden (O.) bij Mevrouw van Zwie- ten, Merellaan 5 en Zr. I. de Jong, Mèrel- laan 1. Voor Velsen bij Mevrouw Boosman, Sta tionsweg 7 en Zr. I. G. Postema, Meervliet- straat 31. Voor Velsen-Nrd. bij Mevrouw Koene, Ka naalkade 58a en Zuster A. Zandstra, Wijker- straatweg 25. Voor Santpoort bij Mevrouw Bankert, Kruid bergerweg 23 en Zr. A. W. Tulp, Burg. En- schedélaan 27. PROPAGANDA VOOR DE A.S. RAADSVERKIEZING. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" zal a.s. Zondagavond een vergadering beleg gen in het R.K. Vereenigingsgebouw dit met het oog op de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Den heer H. Kuiper, lid van den Raad der gemeente Haarlem zal het woord voeren. UITSTAPJE DER 5c KLASSE VAN SCHOOL G. Dinsdagmorgen vertrok een 50-tal kinderen der 5e klasse van school G onder leiding van den heer de Wilde en mej. Hetler voor een uit stapje naar den Haag en Scheveningen. Al dreigde de regen als spelbreker op te zul len treden, gelukkig liep dit goed af en zeker hebben allen zich kostelijk geamuseerd. Over Leiden ging het naar den Haag met een bezoek aan Zeiss-Planetarium, verder langs het Vredespaleis naar Scheveningen met een wandeling op de pier, waar men een prachtig gezicht had over het wijde watervlak. Te 6 uur arriveerden de „touristen" weder te Velsen na een genotvollen dag, met over vloed van tractaties. AANVULLING AGENDA VOOR IJMUIDEN DONDERDAG 20 JUNI Bioscoop de Pont; „Op Hoop van Zegen", 8 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7