DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. De doodslag in de Haarlemmermeer. Nozema-oniwerp aanvaard. Graanhandelaar met knipmes doodgestoken. Tegen 19-jarigen dader 12 jaar geëischf. In den nacht van Vrijdag op Za terdag 20 April 1935 werd aan de po litie in Haarlemmermeer kennis ge geven van liet vinden van een lijk aan den Huigsloterdijk in Nieuw-Vennep bij de Oude Wetering. Het lijk bleek ie ziji'. ran den 52-jarigen graanhan delaar Klaas Duyser te Leymuiden. De politie stelde een uitgebreid on derzoek in, omdat een gewelddadige dood werd vermoed, en hieruit bleek, dat er inderdaad van moord of dood slag sprake was en dat de dader zou zijn een 19 jarig boerenzoon uit Ab- benes. De auto met de papieren van den vermoor den man werd in den nacht van Zaterdag op Zondag aangetroffen in het Florapark te Haarlem. Op de treeplank en aan den bin nenkant van het linkerportier waren bloed vlekken zichtbaar. De auto stond daar on beheerd. Toen de politie haar onderzoek aanving, had zij vermoeden dat de boerenzoon de da der kon zijn. Inspecteur Jelsma vertrok eerst naar Appingedam, doch de achtervolgde jongeman was vandaar in gezelschap van zijn meisje naar Lochem gegaan, en daar ten huize van een familielid trof de inspecteur hem aan. Het eerste verhoor gaf al aanleiding hem mee te nemen naar Hoofddorp. De aan gehoudene bekende volledig den doodslag gepleegd te hebben. Hij kende den familietoe stand van den verslagene, die in een echt scheidingsprocedure betrokken was, en de dader heeft den man uit een café in Amster dam opgebeld zoogenaamd namens zijn ad vocaat om mededeelingen te doen, die mis schien tot een verzoening zouden kunnen lei den. Een bedrag van f 500 moest de heer Duyser naar Amsterdam meenemen. De heer D. kreeg spoedig echter argwaan en begon te vermoeden, dat de boerenzoon zijn geld wilde hebben. Hij besloot toen met den jongeman naar diens ouders te gaan. Toen ze bij de boerderij waren aangekomen wilde de zoon niet naar binnen; een worsteling ontstond, waarbij volgens den dader de graanhandelaar den eersten klap heeft gegeven. Hij trok daar op een knipmes en heeft daarmee den dood slag bedreven. Het lijk liet hij achter en met de auto van het slachtoffer is hij toen naar Haarlem gereden waar hij den wagen in het Florapark heeft neergezet. Op hem wer den bij zijn arrestatie twee briefjes van f 500 gevonden, welk bedrag de graanhandelaar bij zich had Donderdagmiddag heeft de dader voor de Haarlemsche rechtbank terechtgestaan ter zake van doodslag en van diefstal. Gedag vaard waren 5 getuigen en 2 deskundigen Verdediger was mr. T. A. M. A. van Loben Seis. De publieke belangstelling was zeer groot, reeds uren te voren stond men in een lange file voor het Paleis van Justitie te wachten. Verdachte was zeer onder den in druk en antwoordde met zachte stem op de hem gestelde vragen. Dr. J. P. L Hulst verklaarde dat het slachtoffer overleden is aan snij- en steek wonden vooral in de rechterzijde van den hals, toegebracht door een gewoon knipmes. Ofschoon de verslagene niet sterk was. en zeer spoedig buiten adem, zelfs bewusteloos raken kon bij eenige inspanning, zou ook een gezond mensch in dit geval overleden zijn aan'de wonden. Inspecteur Jelsma heeft het lijk gevon den vlak bij den ingang van het erf, waarop de boerderij van de ouders van den dader stond. Dr. F. E. Posthumus Meyjes deelde mee. dat verd. geestelijk normaal is, goed hartig. maar minder eerlijk en leugenachtig. Verd. had schulden gemaakt en was bang om door hem misdreven dingen wéér aan zijn vader te vertellen na alles wat er al op dat gebied gebeurd was; bovendien wilde hij zijn vader niet onaangenaam zijn. De deskundige achtte verd we! toerekeningsvatbaar, met een impulsieve natuur. Pas na de daad zou verd. het idee van den diefstal gekregen hebben. Verschillende getuigen kwamen daarna ver klaringen van bijkomstigheden afleggen. Aan den beambte van de bank, waar de versla gene het geld opgenomen had, had de graan handelaar verteld, dat hij opgebeld was door zijn advocaat, die hem met een bepaald be drag verwachtte in Amsterdam. Verdachte gaf het feit toe. Hij had eerst gepoogd geld los te krijgen van den graanhandelaar, tot dekking van zijn schulden, die ongeveer f 160 beliepen. Pres.: „Maar je belde den graanhandelaar op om f 500 mee te brengen. Wat was je be doeling daarmee? Hoe had je. dan gedacht het geld in je- bezit te krijgen?" Verd.: „Als ik hem in de auto krijg, kan er misschien een ongeluk gebeuren, heb ik ge dacht." Pres.: „Had je misschien gedacht het geld te rollen? Er was toch geen groote kans, dat er iets gebeuren zou!" Eerst zijn beide mannen naar Hilversum ge reden, doch de advocaat was daar niet, zoodat ze teruggingen naar Amsterdam. De graan handelaar werd kwaad omdat hij merkte om den tuin geleid te zijn en wilde naar den va der van verd gaan, waaidegen verd. zich ver zette. Bij de boerderij trok verd. aan de handrem, omdat hij niet wilde, dat men ver der ging. Eerst stapte de graanhandelaar uit den wagen en gaf verd., die ook uitgestapt, was, een schop tegen zijn beenen, waarbij hij struikelde en achterover viel. „En toen is 't gebeurd," zei verd nauwelijks hoorbaar en brak in tranen uit. Hij weet niet meer, waarom hij het deed en wat er bij door zijn hoofd ging. Vroeger heeft hij ver klaard. dat het zijn plan was den aangeval lene dood te maken. Het slachtoffer heeft zich heelemaal niet verweerd tegen de steken waarmee verd. pas ophield, toen hij bloed aan zijn handen voelde. Toen hij daarop in de auto weg wilde rijden, dacht hij plotseling aan het geld en nam het mee. Requisitoir. De Officier, mr. Paardekooper Over man herinnerde er aan, dat dit het derde me\srdgeval in de Haarlemmermeer van den laatrten tijd is. Uitvoerig besprak hij het on dersoek en een woord van hulde bracht hij aan de politiemannen, die dat onderzoek ge leid hebben. In Amsterdam moest men on geveer 200.000 nummers nazoeken om te we ten te komen uit welk café getelefoneerd was naar Leymuiden! Met groote activiteit van inspecteur Jelsma is tenslotte het spoor gevolgd en verdachte in Lochem gevonden. Eerst hield hij zich van den domme, zei, dat het op hem aangetroffen geld door hem ge vonden was op den weg, doch tenslotte kwam de bekentenis. Een beroepsmisdadiger is verdachte niet. Ei- is sprake van doodslag en van diefstal. De ouders van verd. hebben hem steeds goed be handeld en hem de hand boven het hoofd gehouden. Zij staan goed bekend. De jongen heeft zijn ouders veel verdriet gedaan. Hij wilde geen landbouwer worden doch zyn eigen weg kiezen, en móest met auto's rijden en geld uitgeven. Een strenge straf is op haar plaats en de officier vroeg voor beide feiten waarvan hij ook den diefstal zeer ernstig vindt, samen een gevangenisstraf van twaalf jaar met aftrek van preventief. Pleidooi. Mr. T. A. M. A. v. Löben Seis besprak vooral de strafmaat. Het requisitoir gaat te veel vooi-bij de persoonlijkheid van verdachte en de raadselachtigheid van deze zaak. Spr. kan zich niet voorstellen dat een normaal mensch na de gepleegde feiten niet anders reageert dan verd. doet. Men heeft te doen met iemand gesproten uit een goed, gods dienstig milieu en daarom is de daad van verd, zoo onbegrijpelijk. De medicus nam als eenig motief aan, dat verd. bang was om zijn vader onaangenaam te zijn. Maar de psychiater heeft pleiter niet overtuigd, dat er dan geen psychisch defect aanwezig is bij verdachte Pleiter drong aan op nog een psychiatrisch onderzoek, en verzocht de rechtbank rekening te houden met den jeugdigen leeftijd van verdachte. Uitspraak over 14 dagen. ZES JAAR GEëlSCHT WEGENS BRAND STICHTING. De Officier van Justitie bij de rechtbank te Zwolle eischte tegen den gedetineerden tim merman A. B. te Wezep (gem. Oldebroek) een gevangenisstraf van zes jaar terzake dat hij in den nacht van 7 op 8 Mei opzettelijk brand heeft gesticht in zijn timmerwerkplaats aldaar, welke mede met twee woonhuizen totaal af brandde. Voor drie in een der beide woningen reeds slapende personen bestond groot levens gevaar. N.V. WEST JAVA KINA CULTUUR MIJ. In de algemeene vergadering van aandeel houders van de N.V. West Java Kina Cultuur Maatschappij werden de balans en de winst en verliesrekening over 1934 goedgekeurd. De heeren mr. dr. J. N. Bastert en Mr. C. D Salomonson werden als commissarissen her kozen. Tot onder-directeuren werden benoemd de heeren F. J. v. d. Beek en C. A. Klaasse Steeds weer ongelukken met benzine. In een woning aan de Urkstraat te Am sterdam op het z g. Blauwe Zand aan de Overzijde van het IJ is tengevolge van het vlam vatten van een emmer met benzine, waarin de vrouw des huizes een jurk uit- waschte en die te dicht bij een brandend gas- cömfoor stond een brandje ontstaan. Toen de brandweer, die direct gewaar schuwd was, aiTiveerde, hadden de bewoners het vuur reeds gebluscht. De vrouw had aan den linkerarm brandwonden opgeloopen. Andere middelen. In verband met de den laatsten tijd plaats gevonden hebbende ongevallen bij het ge bruik van benzine voor huishoudelijke doel einden wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat in plaats van benzine gebruik kan worden gemaakt van het niet brandgevaar lijke trichlooraethyleen en tentrachloor- koolstof. Bij het gebruik van deze laatste twee stof fen zorge men voor ruime luchtwisseling of gebruike men deze liefst in open lucht. PLANK VAN VRACHTAUTO STAK TE VER UIT. Op den Boschdijk nabij de Pastoor Arslaan te Findhoven heeft een doodelijke aanrijding plaats gehad. Van een vrachtauto van de zuur stoffabriek Franken Donders te Tilburg stak een plank te ver uit, waardoor een wielrijder, de 33-jarige fabrieksarbeider I. A. J. Vorsten- bosch uit Zoxtel, geraakt werd. Met een zware hersenschudding werd het slachtoffer naar het Sint Josephziekenhuis te Roermond vervoerd, waar hij aan de beko men verwondingen is bezweken. TWEEDE KAMER Amendementen hadden geen kans. Een zwaar Juli-program. CHILEENSCHE BUITENLANDSCHE SCHULD Naar wij vernemen heeft een Chileensche delegatie, die dezer dagen te Amsterdam was aangekomen, voor de bespreking van de po sitie der Nederlandsche houders van Chileen sche obligaties, een conferentie gehad met het bestuur van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel. De delegatie is daarna naar Parijs vertrokken waar heden een conferen tie zou plaats hebben met de vertegenwoor digers der Fransche, Zwitsersche, Belgische en Nederlandsche houders van Chileensche obligaties. De Vereeniging voor den Effecten handel zal de Nederlandsche belangen ver tegenwoordigen Lloyd-gepensionneerden wenden zich tot de regeering. Transferprotocol is geteekend Door onzen gezant te Berlijn. Certificaten voor dividendblaclen van aandeelen. In aansluiting aan de reeds eerder gedane mededeeling omtrent de Ne- derlandschDuitsche transferregeling en de in verband daarmede gesloten overeenkomsten in zake het reisver keer van Nederlanders naar Duitsch- land en van Duitschers naar Neder land, wordt van officieele zijde be richt, dat het transferprotocol thans te Berlijn door onzen gezant aldaar en door een vertegenwoordiger van de Duitsche regeering is onderteekend. Ter aanvulling van de op 14 Juni j.l. bekend gemaakte bijzonderheden wordt o.m. nog het volgende omtrent deze transferregeling mede gedeeld: De gelegenheid tot aanmaak van certifica ten van couponbladen, die in het vorige pro tocol aan zekere termijnen was gebonden, is thans weder zonder termijnbeperking open gesteld voor alle Nederlandsche schuldeischers die dis in 't transferprotocol voorziene uitkee- rlngen boven het contant te betalen gedeelte wenschen te verkrijgen. Dit laatste geldt ook voor dividend-bladen van aandeelen, welke dus eveneens moeten worden ingeleverd om daartegen certificaten te ontvangen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat hou ders van dividendbewijzen, waarop van 1 Juli 1935 af dividend gedeclareerd wordt, deze dividendbewijzen niet naar Duitschland ter incasso moeten zenden, doch de dividendbla den inclusief bedoeld bewijs, moeten inleveren ter verkrijging van certificaten. Nederlandsche schuldeischers wier effecten in Duitschland liggen kunnen, indien zij cer tificaten willen laten aanmaken, hun man tels en coupon- c.q. dividendbladen naar Nederland laten komen. De Duitsche regeering heeft zich bereid ver klaard de betreffende aanvragen tot verzen ding der effecten naar Nederland goed te keuren. De aandacht wordt er nogmaals op geves tigd. dat Holland-marken uitsluitend gebezigd kunnen worden door den eigenaar van die obli gation, resp; aandeelen of andere vorderingen. Bij de uitgifte van de chèques op naam zullen bewijzen van dien eigendom worden vereischt. Zij vragen een tegemoetkoming. Een groot aantal organisaties heeft zich met een adres gewend tot de Tweede Kamer inzake de pensioenenramp bij den Kon. Holl. Lloyd. Requestranten achten het billijk, dat de Staat de slachtoffers niet in den steek laat, waar hij ook, toen er nog geen algemeene crisis in het scheepvaartbedrijf heerschte, op ruime schaal deze reederij steunde en daar door verwachtingen heeft gewekt, die nu he laas niet.verwezenlijkt zijn. Aan de Kamer wordt verzocht het daarheen te willen leiden, aat aan deze zoozeer gedupeerde pensioenge rechtigden althans eenige toegemoetkoming zal worden verleend De verdwenen kassier nog niet terecht. (S.D.A.P.) Totale schade nog niet op te geven. De sinds Maandag uit Wormerveer verdwe nen kassier is nog niet terecht. Volgens de Tel. heeft hij uit den Haag een brief aan zijn vrouw geschreven, waarin hij bekent de stuk ken van zijn cliënten te hebben weggenomen. Blijkens het onderzoek is in totaal een be drag van ongeveer drie ton aan effecten ver dwenen. Een gedeelte daarvan is echter ii Amsterdam in beslag genomen, zoodat de to tale schade nog niet definitief is op te geven. Van een maatschappij is een bedrag van twee ton verduisterd. Deze maatschappij is echter tegen diefstal verzekerd. Zooals zoo vaak het geval is, blijkt ook thans speculatie de oorzaak te zijn van de misstap pen van den kassier. Tenslotte zijn z'n verlie zen evenwel zoo groot geworden, dat de gaten niet meer te stoppen waren. Om in de safe loketten van zijn cliënten te kunnen komen, heeft hij van verschillende sleutels duplicaten besteld, terwijl hij ook niet altijd twee gelijke sleutels gaf. De een paste dan op de gehuurde safe, de andere op een nog niet in gebruik ;estelde. De K XVIII is in Australië aangekomen. 's-Gravenhage, Donderdag. Hallo, hier Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Onmiddellijk was er echte radio stemming. Met de communisten liet alleen de revol.-soc. Sneevliet het „voor" hooren over de motie-de Visser, die het wetsontwerp i.z. den nationalen zender aangehouden wil de zien om het eerst zoo te wijzigen, dat de radioluisteraars als voornaamste belangheb benden overwegende zeggenschap zouden krijgen. Een tweede motie-de Visser, er op aandrin gende dat Nederland in geen geval den ra dio-oorlog in den aether moet bevorde ren en zich bij de in ternationale golfleng- tenregeling van Lu- zern (1933) hoort aan te sluiten werd eveneens met 605 verworpen. Mr. Boon (lib.), die voorzag dat zijn amendement tot be perking der taakomschrijving van de N. O. Z. E. M. A. geen schijn van 'n kans had, trok het in arrenmoede in, doch voelde nu eigen lijk niets meer voor het wetsontwerp. Hierop lichtten de heeren Drop (s.d.) en v. Dijk (a.r.) amendementen toe, om den Raad van Beheer der N.V. wat anders sa men te stellen. Beiden wilden er slechts 2 vertegenwoordigers van het P.T.T. bedrijf in opnemen, daarentegen was de heer v. Dijk niet voor 2 doch voor 3 leden van den Radio- raad, terwijl de s.d. afgevaardigde deze laat ste vermeerdering niet wenschte. De Minister vond het veel beter het wets ontwerp op dit punt onveranderd te laten en zich dus te houden aan het in dit opzicht tusschen de diverse groepen tot stand geko men compromis, denkbeeld, dat bij Mr. Boon (lib.) en Mi*. Teulings (r.k.) steun ontmoette. Resultaat: nederlaag over de twee amende- menten-vaders. Zonder hoofdelijke stemming nam de Kamer het N.O.ZEM.A.-ontwerp aan; alleen de heeren de Vi-sser (eommun.) en Sneevliet (rev. soc.) lieten aanteekenen, dat zij tegen waren. Toen gingen we eenige locaalspoorwegen en tramwegen naasten, waaronder het lijn tje Hoorn via Venhuizen naar Bovenkarspel- Grootebroek, en den tramweg EdeWage- ningen. Mr. v. Rappart (lib.) sprak zich te gen de opheffing van laatstgenoemde ver binding uit, omdat hierdoor Wageningen's belangen al te zeer geschaad zouden worden, terwijl de heer Stumpel (r.k.) een lans brak voor het platteland en in dit verband o.m. speciaal voor de zoo even genoemde verbin ding in de Noord-Hollandsehe tuinbouwstre ken. Nog wat gemopper van den heer Lou- wer (lib.) en een verdediging door den heer v. Braambeek (s.d.l, gevolgd door den Mi nister en t-oen ook dit wetsontwerp weer stemmingloos aangenomen.- Eindelijk beleefden we dan toch een kleine sensatie, nl. bij het voorstel tot bekrachti ging van het met België gesloten verdrag tot het merken van eieren in het interna tionaal handelsverkeer. Hierbij onderging Minister Gelissen den parlementairen vuur doop. Naar aanleiding van een opmerking van den plattelander Mr. Vervoorn gaf de nieuwe bewindsman van Economische Zaken te ken nen. dat het inderdaad langzaam gaat met de normalisatie bij de „pluimvee-industrie": deze Minister staat op en gaat naar bed met al wat industrie is! Een tweetal contingenteeringsontwerpjes deden ons nog even van het gemoedelijke Limburgsche geluid genieten, dat Excellen tie Gelissen liet hooren en toen was men al weer door de agenda heen. Op 9 Juli gaat de Kamer wederom aan den slag. Regeling van het verkeer met mo torrijtuigen en rijwielen, uitverkoopregeling zijn dan aan de orde en wie weet of ook niet het anti-cumulatie-ontwérn tegen dien da tum voor openbare behandeling rijp zal zi.in. Na dergelijke legislatieve voorspijzen, zal dan wel onmiddellijk als hoofdschotel het groote bezuinigings-voorstel volgen. Want dat dient de Kamer nog te verorberen vóór het aan breken van het tegen eind Juli te verwach ten zomer-reces. E. v. R. JEUGDIG K.L.M. KLANT REIST TOEZICHT. ZONDER Langste étappe achter den rug. De K. xvm is Donderdag 17 uur plaat selijke tijd, te Fremantle, de hoofdstad van West-Australië aangekomen.- Hiermede heeft de Nederlandsche duikboot, die in het vaderland met, zulk een groote be langstelling op haar reis gevolgd wordt, het grootste traject over zee zonder oponthoud in een haven, afgelegd. Aan boord van het Indië-vliegtuig „Per- koetoet", dat,Vrdag van Schiphol vertrok, bevindt, zich op weg naar huis de 13-jarige Jhr. L. Bosch ridder van Rosenthal, een zoon van den Nederlandschen gezant te Caïro. Tot heden is hij de jongste passagier die zonder geleide de reis per Indië-vliegtuig ge maakt heeft. K.L.M.-NACHTDIENST OP KEULEN PER FOKKER/DOUGLAS. Van Maandag 4 Juni af zal de nachtdienst voor het vervoer van post en goederen Am sterdamRotterdamKeulen v.v. met een Fokker/Douglas vliegtuig uitgevoerd worden inplaats van met een Fokker F. 7b, zooals dat tot heden het geval was. De dienstregeling wordt dan als volgt (in plaatselijken tijd): vertrek van Schiphol 23,25 vertrek van Waalhaven 23,55, aankomst te Keulen 0,30 uur. Het vertrek uit Keulen heeft plaats om 3.25, aankomst te Rotterdam 4.40 en te Amsterdam 5.10 uur. V R IJ n A G 21' JUNI 1935 De verduistering van f 135.000 Door de Haarlemsche politie werd ambtshalve ingegrepen. Een inval van de Justitie bij een Amsterdamsche Bank. In ons vorig nummer hebben wij uitvoerige bijzonderheden medegedeeld over de arresta tie van den 55-jarigen chef-commies van het spoorwegstation te Haarlem wegens verduis tering van 135.000. Wij kunnen thans nog verschillende bijzon derheden mededeelen. Allereerst dat het in grijpen der Haarlemsche politie ambtshalve geschiedde. Dinsdagmiddag liepen er in de stad ge ruchten, dat aan het Haarlemsche station een belangrijke verduistering was geconsta teerd. Deze geruchten kwamen ook op het politiebureau. Er was evenwel door de Spoor wegen geen aangifte gedaan. Dinsdagavond wendde de politie zich tot den stationschef, maar die deelde mede, dat hij opdracht van' de directie, had om over het voorgevallene te zwijgen. Daarmede nam de politie even wel geen genoegen. Pas toen bij de directie aangedrongen was op medewerking ontving de chef de machtiging -de politie inlichtingen te geven „omdat de politie nu toch al met de zaak hekend geworden was". Later is gebleken, dat de oneerlijke ambte naar reeds op Maandagavond tegenover de spoorwegautoriteiten een schriftelijke beken tenis heeft afgelegd Er is nog geen onderzoek door de politie ingesteld of de verduisteringen zich beper ken tot het bedrag van f 135.000. Dit bedrag is door den dader zelf opgegeven. De spoorwegautoriteiten hebben medege deeld, dat zij een onderzoek in de boeken, zullen instellen om het juiste bedrag der verduisteringen vast te stellen. Er zijn aanwijzingen die het vermoeden wet tigen, dat het nadere onderzoek zal uitwijzen dat het bedrag nog hooger is. Die veronder stelling wordt gegrond op de wijze waarop gespeculeerd is. De dader heeft bij zijn eerste verhoor aan de justitie opgegeven dat hij de verduisterin gen in het laatste jaar gepleegd heeft. Er is evenwel reden om aan te nemen, dat het ge knoei over een langeren tijd loopt, zelfs over twee op drie jaar, omdat de dader in dien tijd reeds grootere uitgaven deed dan zijn in komen veroorloofde. Hij heeft daarover aan de politie verklaard, dat hij in dien tijd een prijs uit een Belgische loterij getrokken had. Naar de juistheid van die verklaring is nog geen onderzoek ingesteld kunnen worden. De politie kon ons nog geen opheldering geven hoe het mogelijk is, dat voor zulke be langrijke verduisteringen zoo lang bij de Spoorwegen bedekt konden blijven. Men weet, dat de Spoorweg-autoriteiten verklaard heb ben, dat. de dader er alleen door zijn buiten gewoon geraffineerd optreden in geslaagd is om zoo lang aan de controle te ontsnappen. De boeken zijn nog niet door de politie in beslag genomen omdat de Spoorwegen die nog noo- dig hebben voor het rapport dat over de ver duisteringen opgemaakt zal worden. De dader heeft opgegeven dat hij het geld! verspeeld heeft met speculaties. Deze specu laties geschiedden over een groote bankin stelling te Amsterdam. De speculaties wer den, in opdracht van den spoorwegambte naar, uitgevoerd door een vriend, die be diende bij de bedoelde bank is. In de boeken: kwam daii ook alleen de naam van dezen bediende voor. De politie had de zekerheid, dat hij de bedoelde bankinstelling te Amsterdam op bedoelde rekening nog een bedrag van on geveer f 30.000 stond. Daarvan moest ver moedelijk nog een deel op de bank overge schreven worden voor' verliezen die inmid dels weer geleden, waren. Woensdagmiddag heeft de politie zich tot de bankinstelling gewend om op het saldo en de desbetreffende stukken beslag te leg gen. De directie der bank weigerde daartoe evenwel zeer beslist haar toestemming. In verband met deze weigering heeft de Haarlemsche justitie aan de Amsterdamsche justitie verzocht haar medewerking te ver- leenen om heden in bedoelde bank een huis zoeking te houden om op het saldo en de andere bescheiden beslag te leggen. Nader vernemen wij dat- deze huiszoeking inderdaad heeft plaats gehad. Het onderzoek in de zaak van den commies chef wordt nog steeds door de politie voort gezet. De aangehoudene blijft daarom nog in het politiebureau in bewaring. Eerst als het voorloopig onderzoek afgeloopen is zal hij aan de Justitie worden overgegeven. Vliegdiensten ondervonden hinder van het weer. Laatste dienst naar Londen Donderdag niet uitgevoerd. Het slechte weer, dat Donderdag boven Europa heerschte, heeft zijn invloed doen gel den op de vliegdiensten van en naar Schiphol. Eenige toestellen zijn met vertraging binnen gekomen. Andere rapporteerden zeer ongun stig weer, doch arriveerden op den juisten tijd. Over het algemeen hingen de wolken laag terwijl het aanhoudend regende. Het zicht was echter vrij goed. In verband met de weersomstandigheden achtte de K. L. M. het evenwel raadzaam het laatste toestel naar Londen, dat om 21,20 uur Donderdagavond moest vertrekken, waar voor eenige passagiers geboekt waren, te an- nuleeren. Het toestel uit Parijs, dat vandaar om acht uur was vertrokken voor Amsterdam via Brussel en Waalhaven heeft wegens het slechte weer in Zuid-België in Valenciennes een tusschenlanding gemaakt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2