Wie? VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Gij Gij Lijst 7 Stemt „DeVrijheidsbond" Lijst 7 Sport-Var'ra. Schip van verm, aankomst Laatste bericht Chill 15 Juni te Terneuzen. Amstelland Buenos Aires 30 Juni 11 Juni van Bahia. Altona Ned.-Indie 20 Juli 15 Juni van Padang. Agamemnon (Ned.) Alexandrië 20 Juni van Malta. Ariadne (Ned.) Gdynia 23 Juni 19 Juni te Kopenhagen. Amazone Gdynia 18 Juni te Danzig. Amsterdam Baton Rouge in lading. Chili 23 Juni 19 Juni van Hamburg. Baarn Chili 19 Juni van Cristobal. Bodegraven Chili 15 Juni van Iquiquo. Bloemfontein Zuid Afrika 20 Juni van Genua. British Admiral Abadan 18 Juni van Perim. Bennekom Chili 15 Juni van Callao. Ceres (Ned.) Midd. Zee 30 Juni 18 Juni van Cephalonia. Calypso Midd. Zee 23 Juni 19 Juni van Finisterre. Colombia West Indië 23 Juni 18 Juni van Madeira. Cordillera West Indië 12 Juli 20 Juni van Pto Barrios. Crynssen Hamburg 23 Juni vertrekt 22 Juni. Caribia Hamburg 23 Juni vertrekt 22 Juni. Doll us Batavia 24 Juli 15 Juni vertrokken. Engeland Maru Moii 17 Juni van Perim. Enggano Ned. Indië 12 Juni van Colomb; Eugenia Chandris Necochea 16 Juni vertrokken. Grootekerk J apan 19 Juni van Penang. Harcaio Buenos Aires 14 Juli 16 Juni van Interseccion. Jagersfontein Hamburg in lading. Klara Zetkm Leningrad In lading Lorca La Goulette (v. IJm.) 24 Juni 18 Juni van Gibraltar. Menes Ned. Indië 17 Juni van Perim. Ned. Indië 6 Juli 13 Juni van Colombo. Merula Curacao 13 Juni van Houston. Maaskerk Zuid Afrika 15 Juni van Las Palmas. Nereus (Ned.) Stettin 25 Juni in lading. Nina Borthen Constantza in lading. Oranje Nassau West Indië 26 Juni 18 Juni van Pto Delgada. Phrygla West Indië 3 Juli 17 Juni van Trinidad. Poelau Roebiah Batavia 19 Juni van Padang. Peisander Batavia 26 Juli in lading. Polvdorus Hamburg 27 Juni vertrekt 22 Juni. Rapana Curacao 12 Juni vertrokken. Reggestroom Hamburg heden 19 Juni vertrokken. Saleier Batavia 19 Juni te Liverpool. Stentor Batavia 17 Juni van Port Said. Stad Haarlem Bizerta 18 Juni van Ouessant. Thornbury Trompenberg Ulysses (Ned.) Uckermark; Vesta (Ned.) Venus (Ned.) Waal Waterland Wieringen Zuiderkerk Zaanland Curacao Hernösand Kemi Bourgas Ned. Indlë Mldd. Zee Hamburg Ornskoldsvik Buenos Aires Archangel Japan Buenos Aires 22 Juni J 6 Juni vertrokken. 20 Juni 14 Juni vertrokken. 26 Juni 20 Juni vertrokken. I 15 Juli 18 Juni te Izmir. 7 Aug. 17 Juni van Macassar. 7 Juli 20 Juni te Fiume. in lading. 18 Juni 12 Juni vertrokken. 14 Juli 16 Juni van Montevideo. 22 Juni j 19 Juni van Kopervik. 118 Juni van Port Said in lading. VISSCHHK1J EN SCHEEPVAART IE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Fransch Nederl. Belgische m.s. kr. Astrée Ransdorp Zinnia Caen Hoboken Noordzee erts zwavelzuur BEVERWIJK De jaarvergadering van „Kennemerland". Gezonde financiëele toestand. Donderdagavond vergaderde in de boven zaal van het veilinggebouw „Kennemerland de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne merland". De voorzitter de heer J. P. Nijssen zette in zijn openingswoord de reden uiteen, waarom deze jaarvergadering zoo laat werd gehouden. Vooral de omstandigheid, dat niet minder dan drie accountants aan de adminis tratieve jaarverslagen te pas moesten komen in verband met de na de moeilijkheden van 1934 getroffen regelingen, was meede oorzaak Spr. herinnerde voorts aan het totstandko men van een goede regeling, die een einde maakte aan de ernstige moeilijkheden in 1934. Ten aanzien van de crisismaatregelen merkte de voorzitter op, dat deze aan de be sturen zeer veel zorgen geven en herinnerde voorts aan den storm van verontwaariging welke het Koninklijk Besluit verwekte, inzake den steun aan den tuinbouw. De veilingcom missie probeert nog steeds voor de tuinders in Kennemerland iets gedaan te krijgen. De inzet van het jaar 1935 was aan de vei lingen iets beter. Vooral het eerste voorjaars product, de spinazie, bracht een bevredigen den prijs op. Dit product bracht ongeveer f 25.000 meer op, dan vorig jaar. Ook andere producten vinden steeds koopers tegen rede lijke prijzen. Met nadruk wilde de voorzitter er echter op wijzen, dat een en ander uitslui tend is toe te schrijven aan den invloed van het koude weer. De vooruitzichten voor den tuinbouw blijven echter nog zeer somber, om dat er geen export is. Na de vaststelling der notulen bracht de directeur, de heer W. de Groot, een uitvoerig jaarverslag uit, dat voor het grootste deel aan de moeilijkheden in 1934 en de oplossing daar van gewijd was. De leden hebben deze zeer be langrijke uiteenzetting met groote aandacht gevolgd. In chronologische volgorde passeer den de elkander snel opvolgende gebeurtenis sen de revue. Zij gaven voor de eerste maal sinds de veelbewogen dagen een volledig en klaar beeld van de spannende dagen, die over het lot van den tuinbouw' in Kennemerland beslissend zouden zijn. De directeur had voor zijn rapport een daverend applaus in ontvangst te nemen. Vervolgens werd het accountantsrapport uitgebracht door den heer Watervis De balans sloot in actief en passief op een eindbedrag van f 226.854.51. De belangrijkste posten, die op de balans voorkomen zijn- de ficit ultima 1933 f 107.042.25. gebouwen, in clusief de uitbreiding f 65466 10 en onder schulden o.m. hypotheek op gebouwen f 51000 voorschot R.K. Coöp. Land- en Tuinbouw- bank f 12000; rekening-courant f 108.507.67, leening deficit f 10885, afschrijving op de uit breiding f 10 000. De verlies- en winstreke ning sloot met een eindbedrag van f 43.311 19. Het winstsaldo bedroeg f 5589.79. De balans en de verlies en winstrekening wer den na uitvoerige toelichting van den accoun tant vastgesteld. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd het batig saldo aange wend tot afschrijving op het deficit, terug betaling aan nieuwe leden, die na 1 Nov. 1924 zijn ingetreden en tot aflossing aan de deel nemers in de leening van het deficit. De be-1 sluit zal zich voor zoover noodig ook uitstrek ken tot de winst over 1933. Daarna werden de voorstellen tot statuten wijziging aangenomen. De bepaling, dat ieder lid, wiens lidmaatschap eindigt door opzeg ging of ontzetting gehouden is om aan de vereeniging een uittreegeld te betalen van f 1000 onverminderd zijn andere in de sta tuten vastgelegde verplichtingen werd ge schrapt, in verband met de oplossing van de in 1934 gerezen moeilijkheden. Vervolgens werden met algemeene stemmen onderstaande voorstellen aangenomen: Aan hen, die onder de vigueur van art. 4 lid 3 als lid zijn ingetreden en die deswege aan de vereeniging een bedrag schuldig zijn van f 1000, uittreegeld kwijtschelding te ge ven van die schuld. Te bepalen en vast te stellen, dat het aandeel van elk lid in het to tale verliessaldo der verééniging per 31 Dec 1934, te betalen volgens de artikelen 5 en 9 dei- statuten bij uittreding of verlies van het lid maatschap, zal bedragen 1/381 deel van het deficit der goedgekeurde balans over 1934. Na toelichting van den voorzitter werd even eens besloten het fonds groot f 2805.13, dat gesticht werd voor de uitbetaling van de mi nimumprijzen voor op de veiling onverkocht gebleven producten, zooweel mogelijk terug te betalen aan de leden, van wie 1/2 pet. van de opbrengst werd ingehouden. De vergadering machtigde het bestuur tot het openen van een gewoon bedrijfscrediet voor het geza menlijk bedrijf der Vereenigde Veilingen groot f 10000 bij de R.K Coöp. Land- en Tuinbouwbank, voor welk crediet de vereeni ging voor 3/4 deel aansprakelijk zal zijn en de „Vrije Veiling" voor 1/4 deel. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer J. P. Nijssen met groote meerderheid in zijn functie herkozen. Als bestuursleden werden herkozen de hee- ren N. Commadeur, Job Zonneveld en A. Meyland In de vacature wegens bedanken van den heer P. Stam werd benoemd de heer J. Doodeman. De heer H. Vendel werd herkozen als com missaris. In de plaats van de heeren J. v. Eer de Az... J. Rijs en Jac. Weterings, die bedankt hadden werden gekozen de heeren P. Klaassen S. v. d Kolk en A. v. d. Borren. De voorzitter dankte de afgetreden leden voor hun werkzaamheden in het bijzonder den heer Jac. Weterings, die 20 jaren achtereen met groote nauwgezetheid zijn taak als com missaris heeft verricht. Nadat aan het einde der vergadering ook de nieuwe geestelijke adviseur, kapelaan S. Ligthart-, nog een kernachtig woord tot de leden had gesproken en vele leden van de rondvraag gebruik hadden gemaakt werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. AARDBEIEN EN GROENTEN. Blijkens de officiëele gegevens over de oogst van 1934 zijn de oogstresultaten van '934 niet beter geweest dan in het daaraan voorafgaande jaar. De stijging van 1.056 343 K.G. in 1933 tot 1.259.912 K.G. in 1934 moest ook voor een deel worden toegeschreven aan het feit. dat in 1931 en 1932 vele bloembollen kweekers weer aardbeienvelden hebben aan gelegd. wat in 1934 uitbreiding van den aan voer tot gevolg had). Aan groenten werd geveild voor 393.530.63 tegen 345.959.37 in 1933, een kleine verbete ring dus, welke evenwel niet geheel aan de tuinders in d:eze omgeving is ten goede ge komen. In Beverwijk worden namelijk van jaar tot laar meer producten aangevoerd van buiten de streek Kennemerland. De gewassen waren in onze omgeving als gevolg van djroogte en boonenziekte zeer middelmatig. De prijzen Inwoners van de Gemeente Veisen verlangt, dat al het mogelijke gedaan wordt in het belang van onze Volksgezondheid. Dan moet ook zorgen dat de Gemeenteraad bezet wordt door ern stige en deskundige personen. De namen op LIJST 7, Dr. DE GROOT en Dr. RUTTEN, geven U voldoende waarborg V R IJ D A G >1 JUNI Ï935 BREITENSTEIN - UITZINGER - Dr. RUTTEN - BRUGGEMAN - LUCHSINGER Dr. DE GROOT - BIJVOET - Mr. GUéPIN - VREUGDENHIL POORTENAAR. (Adv. Ingez. Med.) waren soms iets hooger, wat ten goede kwam aan de aanvoerders, die een goed gewas moch ten oogsten. Maar al was de omzet aan groenten iets hooger, toch worden de bedrijfsuit-komsten ovetr het algemeen lager getaxeerd dan in 1933. Er is in 't vorige jaar in den tuinbouw groot verlies gele i :n, dat echter niet door de steun maatregelen kon worden achterhaald, omdat de zoogenaamde richtprijs, die de basis is van de steunmaatregelen, in Kennemerland geen effect heeft. Van don tuinbouwsteun is voor die verliezen niets te verwachten. VERGADERING VAN „HANDELSBELANGEN" UITGESTELD. In verband met het samenvallen met de jaarvergadering van de R. K. Tuindersvereeni ging „Kennemerland" is de vergadering van de Kooplieden vereeniging „Handelsbelangen" die eveneens Donderdagavond zou worden ge houden, uitgesteld tot Donderdag 27 Juni. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG. Aan de op Dinsdag 25 Juni a.s. te Hooger- heide (N.B.) te verrijden clubkampioenschap pen op den weg. Van onze plaatselijke Rennersclub „Ken nemerland" nemen daaraan deel de heeren Braas, Pronk. Heyne, Hqolwerff, Burger en Brandjes. In den strijd om het individueele kam pioenschap op den weg rijden van „Kenne merland" mee de heeren W. Brandjes, B. Duineveld en B. Glas. Renners en supporters, die in flink aantal hun favorieten zullen aanmoedigen maken de verre reis per autobus. SUPPORTERSVEREENIGING „ROOD-ZWART". In de jaarvergadering van de Supporters vereniging „Rood-Zwart" werden de heeren D. Honig en K. Prent respectievelijk als secretaris en als commissaris herkozen. De heer S. Hoogervorst zag zich tot vice-voorzït- ter benoemd. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan de spelers van het eerste elftal van de Kennemers alsnog een stoffe lijk blijk van waardeering te schenken in ver band met het behaalde kampioenschap. Aan het slot der bijeenkomst heeft de voor zitter van de Kennemers de heer H. M. Jansen dank gezegd voor de belangrijke werkzaam heden der Supportersvereeniging in het vo rige vereeni-gings jaar. KATHOLIKE KINDERUITZENDING „T ZWAKKE KIND" Het bestuur van deze instelling schrijft ons: Donderdagavond vergaderde het bestuur van de Stichting „Katholieke Kinderuitzen ding ,,'t Zwakke Kind". De secretaris en penningmeester gaven een overzicht van de werkzaamheden c'jer Stich ting. Er werden in totaal uitgezonden vanaf October 1934 tot en met Juni 1935: 31 kinderen met een aantal verpleegdagen van 1365. De verschillende financieele acties hadden ook een giunstig resultaat opgeleverd, het aantal donaties was ook bevredigend, maar ondanks diit zag het bestuur gaarrb nog enkele dona ties aan hun lijstje toegeovegd. Allen die iets voor dit mooie werk voelen, kunnen zich ver voegen bij den heer C. Hoogeland, Strick van Linschotenstraat 60. Beverwijk. Verder werd er besloten verschillende acties te organisee- ren en hoopt en vertrouwt het bestuur op de medewerking en steun van allen. Helpt mede aan de uitz. door uw giften. afnemen, niet koopkrachtig meer waren. En het resultaat van deze zucht naar winst is, dat ons kleine land thans 400.000 werkloozen telt, waarvan 150.000 van 1526 jaar. Er is geen plaats meer voor de jongeren en deze wetenschap bewerkt hun moreele ondergam Het is vervolgde spreker onmogelijk, om de regeering dezen toestand te verwijten, maar wèl mogen wij eischen, dat zij niet de houding „aanpassen en afwachten" inneemt, maar vooruitstrevend werkt en de juiste mid delen aanwendt om uit het crisismoeras te geraken of althans df nood zoo veel moge lijk te lenigen. Het is de S.D.A.P. die de regeering door het plan van den arbeid de uitweg heeft ge wezen om te komen tot arbeidsmogelijkheid en vanzelf vermindering der werkloosheid. Verwijzen naar den toestand in Scandinavië besloot spr. met de opwekking om „rood1 te stemmen. Vervolgens was het woord aan mevrouw Barbiers-Seelemeyers. Wij kunnen, zoo ving mevrouw Barbiers aan, met blijdschap ton- stateeren, dat, waar om ons heen van alle kanten insehrompeling en afbrokkeling voor komt, de S.D.A.P. pal staat. Wel probeert men ons steeds van valsche of holle leuzen te beschuldigen, maar niet tegenstaande dat alles groeit de daadkracht van onze partij en naderen wij steeds meer tot ons doel en ideaal. Men heeft, aldus spreekster alles gedaan om de gehate S.D.A.P. te verdringen, maar zelfs de raad van 19 heeft geen succes ge had. Het is dus de plicht van de S.D.A.P., om nu nog sterker uit den strijd te treden. Er zijn nog vele menschen. waaronder vooral vrouwen, die hun stemplicht niet naar waarde schatten en een lauwe houding aan nemen. Wij moeten vervolgde mevrouw Barbiers, deze menschen den weg wijzen, zoodat zij het besef krijgen, dat het ook hun plicht is om bij de aanstaande verkiezingen het Plan van de arbeid ingang te doen vinden. De gemeenteraad moet zich steeds meer onsluiten bij de landspolitiek. Laten wii daarom onze geknotte macht nog beter gebruiken. Tenslotte moedigde zij de aanwezigen aan om ook de laatste etappe van de reis moedig te beginnen, niet om persoonlijk voordeel, maar om het belang van alten te dienen. PERSONALIA. Voor het candidaatsexamen natuurkundig ingenieur is geslaagd de heer C. Lely, te Velsen. (Adv. Ingez. Med.) VELSEN PROPAGANDA V ERGADERIN G S OCI AAL - DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB. Woensdagavond werd in de bioscoopzaal van „De Pont" een vergadering van de Soc. Dem. Vrouwenclub gehouden. Het algemeen onderwerp voor deze bijeen komst was de gemeentepolitiek in verband tot de landspolitiek. Van dit onderwerp behandelde de heer Kerckhof de landspolitiek, waarna mevrouw Barbiers—Seelemeyer den politieken toestand in de gemeente besprak. Na een kort welkomstwoord van de presi dente der af deeling Velsen zongen de aan wezigen staande het clublied. Vervolgens declameferde mevrouw Schaar- Sanders „Vrouwenmoed" van Henriëtte Roland Holst en „Het gebed te Waalwijk", van Adema van Scheltema, waarna de heer Kerkhof zijn rede aanving. „Wij staan, aldus spreker, aan den voor avond der gemeenteraadsverkiezingen waarbij het gemeentebestuur geheel of gedeeltelijk vernieuwd zal worden. Nog nooit hebben deze verkiezingen zoo nauw in verband gestaan met de landspoli- tie, omdat waar vroeger in ons land zelfbe stuur voor provincie of gemeente bestond, dit thans op alle mogelijke wijze geknot is. De toestand is de laatste jaren steeds schrijnen der geworden. De crisis heeft een steeds groot eren omvang gekregen. En vragen wij wat hiervan de oorzaak is dan kan als eenig antwoord gegeven worden: „Het particulier eigendom en het winstbejag van enkelen". De productiemiddelen bevonden zich in han den van enkelen, die niet- naar de behoeften doch zooveel mogelijk geproduceerd heb ben, met het gevolg, dat op het moment van te groote overproductie en te weinig omzet de fabrieken gesloten moesten worden en de arbeiders op straat stonden. "Waaruit weer voortkwam, dat een gedeelte van diegenen die het teveel geproduceerde aotrden moeten HEEMSKERK HONDEN-RACE. Door het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal op Zondag 28 Juli des namiddags 3 uur een hondenrace worden georganiseerd. De race zal worden gehouden op de Heeren laan in het wandelpark „Marquette". Bij genoegzame deelname zal er ook voor ongedresseerde honden van Heemskerksche eigenaars een race worden gehouden. Deze race die voor Heemskerk en den geheelen omtrek iets nieuws is, zal wel veel belang stelling trekken. DE AARDBEIENMARSCH. De op Zondag a.s. door de K.W.C. georgani seerde Aardbeienmarsch zal om ongeveer 12 uur in ons dorp arriveeren, waar de groote rust zal worden gehouden. In het K.S.A.-ge- bouw zullen de deelnemers (deelneemsters) op aardbeien worden onthaald. SANTPOORT KINDERZANG. Na het eerste optreden van Lies Hertiers kinderkoor „Duinlust" schreven wij, dat we vol vertrouwen de verdere prestaties van dit kinderkoor zouden tegemoet zien. En nu was de zanguitvoering van gisteravond daar om te bewijzen, dat wij inderdaad juist gezien hadden, want het groote programma, dat de kleinen ten gehoore brachten, mocht er wer kelijk in alle opzichten wezen! De voorzitster van het koor, Mevr. Gerrits— Sorree, bleek een „vrouw van de klok" te zijn, want netjes op tijd werd er begonnen, een eigenschap, waaraan andere vereenigingen een voorbeeld kunnen nemen. Het eerste nummer van het programma deed reeds direct wat goeds verwachten, want het aardige „Roeiliedje" van Van Ramshorst werd met goede voordracht en duidelijke, be schaafde uitspraak gezongen. Dit waren trou wens eigenschappen, die we ook bij de andere nummers telkens weer constateerden. Genoeg lijk kon zonder tekstboekje het gezongene worden gevolgd, terwijl bij elk nummer steeds weer opviel, dat Lies Hertier er werk van maakt, dat de zangers (essen) begrijpen, wat ze zingen en waarom ze het zoo moeten zin gen, als zij het aangeeft. En dat wil wat zeg gen, als men in aanmerkung neemt, dat „Duinlust" zooveel kleine peuters onder haar leden telt. Maar hoe kranig zongen juist die kleintjes om maar een voorbeeld te noemen „De Oempa's" van Jacob Hamel. En in com binatie met de grooteren werd „Koos de Gym nast" hulde voor de pittige rhythmus „Van een geweldig jagertje" en „Die domme kippen" om maar weer eenige nummers te noemen, met veel entrain gezongen. Er traden ook nog enkele leden van 't koor als solisten op. Het jeugdige duo, dat „De Meimaand" zong en de solist, die de „Ouwe holle boom" voorstelde, moesten hun nummers zelfs herhalen. Veel succes had ook het dubbel-meisjes kwartet, dat met veel gevoel en zeer zuiver en beschaafd „Herfststemming" en „Engelen wacht" van Cath. van Rennes deed hooren. In dit laatste nummer klonk „God, onze Vader, houdt zelf de wacht" bepaald ontroerend. Ter afwisseling liet onze Santpoortsehe fluitiste, Mej. G. Frankfort, zich met veel succes hooren. In de pauze deed Mevr. Gerrets op de aan wezige ouders en dat waren er heel wat, want de zaal van „Zomerlust" was zoo goed als geheel bezet een beroep om hun kinde ren naar het koor te zenden. En we kunnen dat verzoek van harte ondersteunen, want onder leiding van Lies Hertier, die in Hanna de Boek een kranige „vleugeladjudante" heeft leeren de kinderen uiterst beschaafd zingen' En wie weet, dat de cultureele waarde van mooien zang niet te hoog kan worden aange slagen en dat ons volk in dit opzicht nog wel iets te kort komt, zal zeker niet aarzelen aan dezen oproep gehoor te geven. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris W. H. van Ar- kel te Haarlem werd gisteren publiek verkocht de villa „Hoogstede" Vimkenbaan 15 Sant poort. Kooper werd de heer H. H. Koning q.q. voor f 8500 Het tuinland met open grond, tusschen Vinkenbaan en den Bloemendaalscheweg groote 1.30.69 HA werd gekocht door den heer G. J. Roodenburg te IJmui-den voor f 12.100. De verkooping van vee en inboedel van C. Spanjaard die in Zomerlust zou plaats vin den, is niet doorgegaan. IJMUIDEN AR JA-CLUB „WILLEM VAN ORANJE". A.s. Woensdagavond wordt door de Arja» club Willem van Oranje in de turnzaal van de Marnixschool een slotvergadering van den verkiezingsarbeid gehouden. Tienminuten-toespraken zullen worden ge houden door de heeren Ds. R. J. v. d. Meulen, Ds. S. E. Wesbonk, B. Schipper e.a. Tusschen de toespraken door worden de uit slagen bekend gemaakt van de verkiezingen in deze gemeente, van Rotterdam, Amsterdam enz TECHNISCHE STUDIECLUB „ANIMO". Verscheidene leden van de technische Stu die club „Animo" zullen Zaterdag 6 Juli een excursie maken naar het "anetarium te Den Haag. MARKTPRIJZEN. van Vrijdag 21 Juni Tarbot per K.G. f 0.57f 0.36 Tongen per K.G. f 0.80f 0.55 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 3.60 Schar per 50 K.G. f 3.90 Kleine poon per 50 K.G. f 3 Groote gullen per 50 K.G. f 11 Kleine gullen per 50 K.G. f 7.50f 5.70 Wijting per 50 K.G. f 2.10-f 1.70 Makreel per 50 K.G. f 3.20 BESOMMINGEN. Trawler: Zwaluw IJM 90 f 1110. LoggerC.-KW 173 f 520 Pekelharing: Gorredijk IJM 490 f 2580 ,w.o. f 790 van de Cornelis de Boer Jr.) Donderdag is te Essen de voetbalwedstrijd West Duitschland—Noord Frankrijk met een 1_1 gelijk spel geëindigd. De strijd werd ge leid door den Nederlandschen scheidsrechter J. J. Grootmijer. De Donderdag te Ascot gehouden paar- den-race om den „Gold Cup" is gewonnen door „Tiberius" van Sir Abe Bailey. Tweede werd „Alcazar" van Mr. Woodward. „Denver II" van den Franschman Boussac kwam als derde aan. Het vermaarde Fransche paard ,/Brantome" eindigde als vijfde. De Zweedsche regeering heeft een be drag can 90.000 Kronen ter beschikking ge steld van het Zweedsche O.C. ter voorberei ding van de deelneming aan de Olympische Spelen te Berlijn. De Nederlands® zwemploeg, welke op Zondag 30 Juni a.s. te Parijs tegen het Fransche team uitkomt is als volgt samen gesteld: 100 Meter vrije slag: Kreffer en Scheffer (beiden D.J.K.). TA»T\ 100 Meter rugslag Van der Hoek (Z.I.A.N.) en Metman (IJ). 200 Meter schoolslag: Maier (Het IJ) en Verhoef (Z.I.A.N.) 5 x 50 Meter vrije slag estafette: Kreffer, Scheffer, Van der Hoek, van Aelst (H.Z. en P.C.) en Regter (R.Z.C.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 Juni. Ondertrouwd 19 Juni: H. J. Huijbens en C. J. Beljaards; J. A. Valent en M. G. Flipsen; D. van der Linden en C. F. H. A. Nicolai; A. van Duijn en J .Koopman; H. Makkelie en C. J. Princen; R. Rol en G. D. Geerts; A. Jan sen en A. W. van der Heide; K. W. Petrick en H. H. Sutter; R. H. Bruins en W. M. Kroder; J. Kuiper en J. M. van der Linde. Getrouwd 19 Juni: J. van Wijk en H. de Wildt: H. Oude Nijhuis en PI. P. A. M. Snoeks; W. J. van der Wel en G. Stokman; L. Rondema en S. A. Meijers; H. Schreuder en W. C. Fictoor; A. Hendriks en M. L. H. van der Aar; J. L. Teunissen en E. D. Appelboom; J. H. Wijts en A. M. H. van Es; W. B. Duineveld en G Ruijtenschildt: L. G. de Graaf en G. C. Joustra; W. Havik en G. Boontjes; H. A Jan sen en G. A. van Gelderen; R. C. Zoet en H. Fórtgens; N. Elshout en R. A. Post; J. D. van den Eijnde en A. Groeneveld: J. C. Vermeij en C. van Rooij: H. J. Lenaarts en G. A. Steen- kist; B. Th. van Graas en L. E. Kirstan; W. Beltman en M. Verkerk: P. Boekei en A. M. Peper; W. W. Zieck en J M. Gerrits; Chr. de Vries en J. Leiienaar. Bevallen 17 Juni: A. BoereeTuil, z.; J. C. Ar ink—Schouten, z.; 18 C. Bouwens—Schrijers d.; H. H. KampermanTroost, z.; 19 Juni: A. H. NieuwenhuizenPieterse. z.; H. E. Meijer- Vogelzang, z. Overleden: 18 Juni: W. H. L. Pennarts» 55 j„ Rollandstraat. AGENDA VOOR VELSEN £i\ 1 MUIDEN VRIJDAG 21 JUNI Bioscoop de Pont: „Rondom een Millioen'* en „Het huis der droomen". 8 uur. ZATERDAG 22 JUNI Bioscoop de Pont: „Rondom een Millioen" en „Het huis der droomen". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden- VRI JDAG 21 JUNI Luxor Sound Theater: „De Poolsche Jood". Doorloopende voorstelling van 7 u. tot 11.30 u. Palace: „Stimmen der Liebe". Op het too- neel: het ensemble 4 Kaeths, concertharmo nica. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De vroolijke schei ding". Op het tooneel: Wilburry's acrobatiek. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Vader's Eerewoord". 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 22 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6