UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL DE IMPRESARIO DER BRITSCHE RECEERINC. Radio-Programma V R IJ D A G 28 JUISTI 193» HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Minister Eden, die gisteravond per vliegtuig naar Engeland is teruggekeerd, heeft in de diplomatenloge nog een deel van de middag zitting van de Kamer bijgewoond. Daarna had hij in het vertrek, dat voor de regeeringsle- öen bestemd is, wederom een ouderhoud met Laval. Over zijn besprekingen verluidt in be voegde Fransche kringen, dat de instructie, die Eden op zijn verzoek aan Londen op grond van zijn eerste Parijsche oponthoud in- tusschen ontvangen heeft, niet beantwoorden aan datgene, wat men in Frankrijk hoopte. De vragen van Laval zouden betrekking, gehad hebben op de volgende drie punten: 1. Betuiging van onderlinge afhankelijk heid der afzonderlijke punten van de Fransch-Engelsche verklaring van 3 Februari en de uiteindelijke verbinding van luchtcon- ventie, Donaupact en regeling der bewape ningen te land; 2. De onderlinge afhankelijkheid van de be wapening te land, te water en in de lucht; 3. De noodzakelijkheid het algemeen ka rakter1 te behouden van hét tusschen de Locamo-mogendheden ontworpen luchtpact, dat versterkt moet worden door bilaterale materieele overeenkomsten, welke effectief den wederzijdschen bijstand, de basis van het algemeen pact, organiseeren. In gewoonlijk welingelichte Fransche krin gen verklaart men ten aanzien van de be trekkelijk korte besprekingen tusschen La- val en Eden, dat men ook gisteren niet geko men is tot verwezenlijking van het pro gramma van Stresa, hoewel men aan beide zijden geenszins pessimistisch is. De Engelsche regeering aldus zegt men aarzelt om af te zien van de politiek van het gebruik maken van gunstige gelegen heden, zooals bij de tot stand koming van het Duitsch-Engelsche accoord. terwijl de Fransche regeering de gelijktijdige oplossing van alle problemen wenscht. Zij is er niet op tegen, dat men in de eerste plaats over het luchtpact onderhandelt, maar daarbij moet het verband tusschen het systeem van de re geling der bewapening te land het Oostpact en het Donaupact gehandhaafd blijven. In zekere Engelsche kringen zou men van meening zijn, dat de onontbeerlijke toenade ring tusschen de Fransche en de Engelsche methode binnen een week zou kunnen wor den bereikt. Eden confereert met Lavaf. Zijn instructies beant woordden niet aan wat men te Parijs gehoopt had. Drie vragen van Laval. boven de 5 pCt. uitgaat, door den staat zal worden ingetrokken. Met 9 tegen 8 stemmen en 2 stemmen blanco werd een amendement aangenomen, wagrin bepaald wordt, dat de vervaardiging van wapens en de wapenhandel van 1 Januari 1936 af uitsluitend door den staat zal worden verzorgd. (V.D.) Aardschokken in Zuid- Duitschland. Schoorsteenen kwamen naar beneden; kerktorens in beweging. Amerika. „Niet terug naar den vroegeren dollar". President Roosevelt heeft een boodschap doen toekomen aan het Congres, waarin hij aandringt op aanneming van een wet, die ae regeering beschermt, tegen verdere pro cessen.-op-grond van de goudclausule, zooals die is opgenomen in, de vóór devaluatie uit gegeven schuldbrieven. In deze boodschap verklaart Roosevelt ver der dat hij niet zal terugkeeren tot den vroe geren gouden dollar en spreekt hij de ver wachting uit, dat de ver-langde wet dit stand punt zal sanctionneeren. Engeland. Lloyd George's New Deal niet aanvaard? Aan het Britsche kabinet is thans het rap port ter hand gesteld van zijn sub-commissie, die belast is met de bestudeerïng van Lloyd George's ..New Deal". Naar verluidt heeft het kabinet daarop in zijn zitting besloten, het fi nancieele herstelplan van Lloyd George van de hand te wijzen. Dantzig. Weer binnenlandsche incidenten. Reuter meldt uit Dantzig: Volgens particuliere berichten uit Dantzig is aldaar de hoofdcommissaris Fobbes gear resteerd. Verder is senator Hut-h, die belast was met dè leiding der economische zaken, afge treden Frankrijk. Wapenindustrie in handen van den Staat? PARIJS, 27 Juni. Heden sprak de minis ter van financiën Régnier voor de financieele commissie van de kamer over de voor de landsverdediging opgestelde buitengewone uit gaven. Na de rede van den minister keurde de commissie deze uitgaven met 14 tegen 7 stem men goed. Een lid van de commissie diende op het gunstige rapport een amendement in, volgens hetwelk bij staatsopdrachten bedon gen zal moeten worden, dat iedere winst, die STRATOSFEERVLIEGERS STIJGEN TOT 16000 M. Reuter meldt uit Moskou dat de Russische Stratosfeer-reizigers, die met de ..U.S.S.R. I bis" een tocht hebben ondernomen in hun rap port aan de Sovjetregeering hebben medege deeld dat zij een hoogte van 16.000 meter heb ben bereikt. Zij verklaarden zich bereidnieuwe stra tosfeertochten te ondernemen. De bemanning van den stratosfeer-ballon heeft naar Tass nader meldt een buitengewone zorg betoond voor de apparaten, welke het re sultaat van de waarnemingen naar beneden brachten, met opoffering van eigen veiligheid. Toen de ballon op een hoogte van 7000 meter te snel daalde, vreesde men, dat de instrumen ten beschadigd zouden worden tijdens de lan ding: op bevel van den commandant sprong prof. Verigo toen met zijn parachute uit den gondel op een hoogte van 3500 meter. Duizend meter lager volgde Priloetski, die een verren sprong maakte, ten einde niet verward te ra ken in het sleeptouw. De commandant zelf, Zille, klom op 2000 meter hoogte op het schuitje, op gevaar hier af te vallen en wist de ballon met groote zorg te doen landen, zonder dat één van de instrumenten bescha digd werd. Donderdagavond is in geheel Baden een krachtige aardschok- waargenomen, waar door op verschillende plaats-en de huizen aan het slingeren gingen. Voetgangers voelden onder zich den grond bewegen. Vooral sterk is de aardschok waa-rgênomen in hef Murydal en wel zeer sterk in Roten fels. Uit Freiburg wordt geméld, dat daar om 18 uur 21 frwee tamelijk sterke aardschokken zijn waargenomen. I-Ietzelfde wordt gemeld uit Of- fenburg, waar de duur van de schokken 2 seconden bedroeg. Bijzonder hevig schijnt de beweging van den grond te zijn geweest in het Hegau- en Boden- seegebied. Er staat echter nog niet vast of de haard van de aardbeving inderdaad in dit gebied heeft gelegen, zooals vroeger ook reeds het geval is geweest. Volgens een bericht uit Singen am Hohentwiel werden daar 5 tot 6 vrij hevige aardschokken met een totalen duur van 5 seconden gevoeld. De beving was niet golfvormig, doch had den aard van schokken. In verschillende woningen sprongen deuren open en meubelen verschoven yan hun plaats. Gelijkluidende berichten komen uit het Bo- denseegebied. In Loerrach werden slechts twee korte schokken gevoeld. Over materieele scha de is tot dusverre uit de genoemde gebieden niets gemeld Te Stuttgart is do aardbeving vooral krach tig gevoeld op de omliggende hoogten. In Ba lingen (Schwaebische Aip) was de aardschok zoo krachtig, dat de inwoners in hun eersten schrik voor een deel hun huizeiwerlieten In Heidenheim a. d. Brenz en in Steinheim voelde men eerst een lichten en daarop een zeer krachtigen aardschok; Kasten, deuren en vensters kwamen in heftige beweging. Men kon zelfs duidelijk eeil heen en weer zwaaien der kerktorens waarnemen. In Biberach in Ober-Schwaben werd de beving begeleid door een op donderen gelijkend rumoer. In verschillende straten vielen schoorstee nen naar beneden. Ook in Oostenrijk schokken. Ook in verschillende deelen van Oostenrijk zijn gisteren vrij sterke aardschokken waar genomen, die echtere voorzoover thans bekend is, geen schade hebben aangericht. In de Zuidelijke Alpen was reeds eenigp dagen ge leden een schok gevoeld Het seismologisch instituut te München deelt mede, dat de schokken de krachtigste zijn die door het instituut sedert 16 Novem ber 1911 "zijji' ópgéféékéhd. rv./; De aardschok was zoo krachtig, dat de naalden van het'buitengétoö'oii géVoélig'è 'ap paraat, dat voornamelijk dient voor de aan- teekening van verre aardbevingen,' zoo krach tig doorsloegen, dat slechts het begin van de grondbeweging werd genoteerd. Op tal van plaatsen in Zuid-Beiéren zijn later berichten ontvangen over de aardschokken. In Memmingen gingaan de beving een op donder gelijkend rommelen, vooraf. Er zijn geen berichten ontvangen over noemens waardige schade. Het seismografisch instituut te Stuttgart heeft eveneens een aardschok geregistreerd. Men is hier tot de conclusie gekomen, dat de haard der beving in het gebied der Zwabische Alpen ligt. NOODWEER TEISTERT DE OOSTZEEKUST. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft een zwaar onweer gewoed, dat zijn weg nam door geheel Mecklenburg en Voor-Pom- meren en gepaard ging door wolkbreukach tige regenval. In het geheele Oostzeekustge- bied is veel schade aangericht. Op tal van plaatsen sloeg de bliksem in en brandden de getroffen gebouwen af. Internationale Kamer Koophandel. Geen ernstige meeningsverschillen. De voorzitter van de Internationale Kamer van Koophandel, de heer Fentener van Vlis singen, heeft gisterenmiddag tegenover een vertegenwoordiger van Havas de volgen de verklaringen afgelegd: „Ik dementeer de geruchten, die meldin; maken van hevige meeningsverschillen onder invloedrijke congres-delegaties. Ik moet met nadruk vaststellen, dat deze meeningsver schillen veel minder belangrijk zijn dan dit bij den eersten indruk leek. Een overeen stemming op alle gezichtspunten is moge lijk, daar zij geen betrekking hadden op eenigerlei principieele problemen, doch uit sluitend op de manier, die tot een zoo snel mogelijke stabilisatie zou kunnen leiden van de valuta's. Alle delegaties zonder uitzon dering hebben erkend, dat zonder deze sta bilisatie der valuta's een verbetering in den wereldhandel niet zou kunnen intreden, Prof. Ohlin (Zweden) heeft in een voor dracht uiteengezet, dat het tot nieuw leven brengen van den wereldhandel afhankelijk is van drie voorwaarden: 1. Engeland moet zich bereid verklaren de schommelingen van het pond sterling bin nen nauwe grenzen te houden: 2. De landen met overwaardige valuta'; moeten hun concurrentie-capaciteit herstel len door een verstandige devaluatie en ver volgens het quota-systeem en het systeem van wederzijdsch in evenwicht brengen van de handelsbalans opgeven: 3. Alle landen met groote goud- en devie zenreserves moeten een politiek van goed koop geld voeren. Spr. keurde uitdrukkelijk de Amerikaan sche handelspolitiek goed, welke een herle ving van de meestbegunstïgingsclausule tot stand wil brengen door toepassing op alle soorten van invoerbeperkingen. Feugère (Frankrijk) sprak over het pro bleem der politiek van wederkeerigheid haar uilwerking op den wereldhandel. Spre ker bepleitte uitdrukkelijk terugkeer naar gezonde verhoudingen en afschaffing van de kunstmatige handelsbelemmeringen. H. von Streeruwitz (Oostenrijk) sprak over ..Valuta en handelsverkeer". Hij zette uiteen, dat de kunstmatige ommekeer, die zich in de laatste jaren heeft voorgedaan in de consolideering van d-e economische verhou dingen en de stijging der wereldproductie, bedreigd wordt door de voortschrijdende on zekerheid in het valutawezen. Engelsch militair toestel in zee gestort. Piloot omgekomen. Honderden vacantiegangers aan de kust van Sussex waren er gisteren getuige van dat een toestel van de Royal Airforce in zee stortte en zonk buiten Selsey Hill. De plaat selijke reddingboot werd onmiddellijk te water gelaten en men slaagde er in het lijk van den piloot te bergen. De piloot was de eenige zittende-van het toestel. Paarden sprongen op de rails Ontsporing in Zweden eischt 8 dooden. Donderdag is bij het aanleggen van een spoorweg nabij het plaatsje Mooskosel ir Noord-Zweden een ernstig ongeval gebeurd dat acht menschenleveris heeft geëischt. Toen een trein met materiaal en een volle wagon met werklieden naar het werk ging sprongen plotseling twee paarden op de rails. Zij werden overreden doch tevens ont spoorde de trein, met het gevolg dat zeven werklieden en een vrouw in den personenwa gen gedood en dertien ernstig gewond wer den. Er is nog een aantal gewondep, dat in ge vaar verkeert. Een maand m de lucht. Amerikaanschc vliegers maken goede kans voor het düurrecord KERKELIJKE VERGADERINGEN IN WÜRTEMBERG VERBODEN. MUNOHEN, 27 Juni. (V.D.) De Würtemberg- MERIDIAN (Missisippi) 27 Juni (Reuter) sche minister van binnenlandsche zaken dr. J j)e gebroeders Keys bevinden zich reeds bijna Schmidt heeft tot nader aankondiging alle I een maand onafgebroken met hun vliegtuig vergaderingen jn de lucht. kerkelijke en conventionëel-e en bijeenkomsten en kerkelijke voordrachten in het openbaar verboden „ter bescherming van den staat.'' Uitgezonderd zijn slechts kerkelijke plechtigheden processies enz. die jaarlijks of periodiek plaats vinden. Indien zij tot hedenavond in de lucht blijven zullen zij het duurrecord-vliegen hebben ver beterd. Het oude record is gevestigd in 1930 door de gebroeders Hunter, die 553 uur 41 mi nuten, 30 seconden in de lucht bleven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Daar komt met veel kabaal, de kop van het vreeselijke monster boven water uit. „Ai!" roept de prins, „wat zie ik nu! O, Thijs, wat ben jij in een ver schrikkelijk gevaar geweest! Wat een leelijk monster is dat, zooiets heb ik van mijn leven nog niet gezien „Kom." lacht Thijs, „laat ons zoo gauw mogelijk het beestje op den kant halen!" Een verrassing staat hun echter nog te wachten doch dat moet je op het volgend plaatje maar eens zien! Politieke filmsterren. (Van onzen correspondent.) LONDEN, 25 Juni. Sir Kingsley Wood, die nu minister voor Volksgezondheid is, heeft als hoofd van het departement van Posterijen en Telegrafie overtuigend bewezen dat hij een neus heeft voor reclame. Het is daarom geen wonder dat de Nationale regeering hem heeft benoemd tot leider van de propaganda, welke moet hel pen deze regeering aan het bewind te houden. In dezen bewindsman heeft Stanley Baldwin een medewerker van onschatbare waarde. In zijn persoon zijn de eigenschappen van een goed politicus en van een goed zakenman ver- eenigd. Gedurende zijn Postmaster-General- schap heeft hij een voorbeeld gegeven hoe men moet adverteeren en tevens bewezen dat adverteeren goed is voor de zaak. Zijn zaak was de post-, telegraaf- en telephoondienst. De middelen welke hij uitdacht of misschien "et uitdenken, maar dat doet er niet toe om vooral de telegraaf- en telephoondiensten te populariseeren zou de geniaalste impresa rio hem niet hebben kunnen verbeteren. Er is nu een andere man aan het hoofd van dit be drijf. Maar het jongste geval van telephoon- reclame de prijsvraag welke de gouden stem moest ontdekken in de stemmen der 20.000 telephoonjufrouwen van het Vereenigd Ko ninkrijk en die de gansche natie weken lang telephonisch heeft doen denken was nog een idéé van Sir Kingsley Wood. Hij heef nieuw leven en nieuw bedrijf gebracht in de belangrijke diensten welke onder zijn oud Departement ressorteeren, en, terwijl hij zijn xubliek extra gerieven verschafte, den Kanse lier van, de Schatkist aan zich verplicht door de winst van deze „self supporting services' aanmerkelijk te verhoogen. De waarde en de kracht van dezen man als impresario van de Nationale regeering wor den door de tegenpartij terdege beseft. Dat is nog pas in het Lagerhuis gebleken, waar een van de Liberalen die het nationaal ka rakter der regeering niet op zijn juiste waarde weten te schatten aan Baldwin vroeg hoeveel tijd Sir Kingsley Wood, aan de Volks gezondheid en hoeveel tijd hij aan de natio nale propaganda dacht te besteden. De Premier kon dat niet zoo precies zeggen maar kende Sir Kingsley genoeg om te weten dat hij de volksgezondheid niet voor de propa ganda zou verzaken; en overigens zoo de vraag misprijzend was bedoeld wist ook de tegenpartij dat men het in dezen tijd niet zonder politieke propaganda kon stellen. Hier had men een openhartige erkenning uit den mond van den hoogsten staats dienaar dat de politieke partij of de regee ring, "welke zich wil handhaven en gezag en invloed wil behouden, de groote trom moet roeren. De Premier spfak van „political ad vertising", hetgeen hier een verzachtende term is voor propaganda, een woord waar aan men van vroeger beschamende herinne ringen bewaart en dat, toegepast voor partij politieke werkzaamheid, moet doen vermoe den dat de stemming voor „hondengevech ten" op politiek terrein, welke onvereenig- baar is met nationaal bestuur en waarvan het bestaan' door Baldwin herhaaldelijk wor-dt gelogenstraft, nochtans aanwezig is^ 'Wat daarvan zij, Baldwin houdt" er zich van overtuigd dat de conduitestaat van zijn regeerimg, hoe goed hij hem ook mag achten, zonder meer niet de verzekering kan ver schaffen dat de kiezers straks met hetzelfde vuur zijn candidaten naar Westminister zul len afvaardigen. Propaganda moet dien con duitestaat niet alleen onderstreepen, maar door veronachtzaming van de aninder gun stige punten in hefc fraaiste licht zetten. In dien men overal in het land de Times las en verteerde, en de schranderheid bezat de subtiele beteekenis van zijn kolommen te vatten, dan zou de regeering het wel zonder de rechtsfereeksche en onverdroten propa ganda van den film wagen kunnen stellen. Maar het aantal lezers van het genoemde blad is niet zoo groot, en het dringt niet door tot die oorden en buurten, welke de filmwagen gemakkelijk bereikt. En dit voertuig met zijn nationale boodschap bereikt meer menschen dan de Daily Herald, tegen wiens invloed het front maakt, en het werkt op het gemoed van die millioenen zielen, die de Daily Mail of Daily Express alleen voor ontspanning le zen en niet om er politieke wijsheid uit te putten. De reizende bioscoop van de Nationale regeering houdt zich weinig in en om Londen op. Gelegenheid om van haar voorstellingen te genieten krijgt men soms wanneer men in de provincie vertoeft of ergens in het land met vacan-tie is. Ze kruist onverwacht uw weg. Én hoeveel er rondkruisen, hoeveel van deze machinale evangelisten van het natio naal bestuur aan den weg staan, roepende om aller attentie, is een geheim, dat alleen de impresario van den bestuurstroep zou kunnen verklappen. Zijn meesterhand is mer':':?.ar in de voorstellingen. Wanneer zulk een v» agen en route is onderscheidt hij zich .lleen van een flinken bestelauto in de aan wezigheid van een luidspreker, achterop en in achterwaartsche richting op het dak ge plaatst. De twee luiken, welke den wagen aan de achterzijde sluiten, verbergen een scherm. De luiken gaan triomfantelijk open wanneer het spel gaat beginnen. Op het scherm ver schijnsel in beeld de kopstukken van de regee ring. En met hun verschijning komen hun stemmen uit den luidspreker op het dak. Praten is hun kracht (en daarom leent de spreekfilm zich zoo bij uitstt. oor hun doel) en acteeren waarin zij naar soms wordt beweerd in het dagelijksch politiek leven 'toch ook meesters zijn gaat hun niet zoo goed De verklaring van deze tegenstrijdigheid zal wel liggen in het feit dat zij hun acteurs talenten alleen of het best kunnen ontplooien een omgeving welke hun gemeenzaam is; het parlement, een politieke vergadering, een feestmaaltijd met hun volgelingen of voor hun zaak en dat zij ze kwijtraken in een film studio, waar de atmosfeer hun vreemd en geen aansporing is en waar de opzet voor hun optreden kunstmatig en geforceerd moet zijn. Deze politieke sterren hebben de tech niek van het spelen voor de film niet geleerd. Hun eenige uitdrukkingsmiddel is hun stem, hun director heeft terecht uitgemaakt dat dit voldoende is en dat zij zich kunnen ont houden van stappen, van het maken van ge baren en van het- trekken van ongewone ge zichten. Wij spraken van „kopstukken". Dat zijn zij op hun films, ook letterlijk. Men ziet weinig meer dan 't hoofd en den nek in een boord en iets van de schouders en soms een bloemetje in het knoopsgat van een jasomslag. Zij komen uit de wazige diepten van het doek naar voren, als uit een mist, snel. en levendig; een close-up van Neville Chamberlain, een close-up van Stanley Baldwin. Een gemoede lijk groot hoofd is dat van den Premier, niet zoo hartroerend als dat van Anna Stern of Greta Garbo, maar toch indrukwekkend en sympathiek genoeg om de omstanders te doen uitroepen „Good old Stanley". Hij spreekt in gemeenzamen toon, vriendschappelijk, har telijk, toenaderend, over wat de regeering heeft gedaan voor de werkloozen, voor hen die huizen willen hebben, voor den landbouw en voor de nijverheid. Hij gewaagt overtuigend van de hoogten van welvaart, welke het land heeft bereikt, en van de bewondering en den naijver waarmede alle andere landen de phenomenale verheffing van Engeland uit den crisispoel aanschouwen. Hij erkent dat het beeld van den voorspoed nog niet voUedig i-s, dat 't aan gaafheid tekort schiet. maar legt uit dat met geduld en dat met onverzwakt vertrouwen in de Natio nale regeering alles ter-echt zal komen. Bald win is de primus onder de politieke filmster ren, niet vooral omdat hij Premier is maar vooral omdat hij den besten toon vat. Hij vleit zijn gehoor met zijn amicaliteit en zijn vertrouwelijkheid en heft het op naar de po sitie van gewickln beteekenis welke hij zelf inneemt. De in"uvidueele en de maatschap pelijke waarde van de meestal eenvoudige menschen in het gehoor komen voor hun ge voel hoog te staan bij het aanhooren van hun Pxremier-op-het-doek. Neville Chamberlain is een veel lastiger ob ject voor Sir Kingsley Wood. Hij wordt voor gesteld als een toovenaar, die begrootïngs- overschotten uit de lucht, gi'ijpt. De nadruk wordt gelegd op de overschotten, niet op den man die wat droog is in de keel, en wat te tevi'eden met zichzelf om den gemiddelden burger te kunnen bekoren. En Walter Elliot, de minister van Landbouw, flatteert niet in een close-up en zeker niet wanneer hij gewaagt van de zegeningen van den Varkensraad. De filmwagen toeft niet te lang bij begrootingen en varkens en wisselt de vertooning af met opgewekte, zij het wat ongeschaafde muziek uit den luidspreker, met opvoedkundige beeldjes van zee-anemonen en la-abben in de diepten der oceanen en zelfs met een Hefdesdrama, waarin een Labour- pacifist bekeei-d wordt tot de zienswijzen van het Nationaal bestuur, dat vrede handhaaft voor het vadei'land door verhooging van de verdedigingsmiddelen. A. K. van R. Geen vee of zuivelproducten naar Rusland. Transacties thans niet mogelijk. Eenigen tijd geleden heeft zich in opdracht van het college van regeeringscommissarissen der Landbouw-Crisiswet 1935, een drietal ter zake deskundige personen naar Rusland be geven, ten einde te onderzoeken of en in hoe verre mogelijkheden bestonden om tot export zaken met de Sovjet-Unie te geraken. Het col lege van regeeringscommissarissen achtte dit ï-echtsreeksche contact gewenscht. nadat ver schillende pogingen om door middel van tus- schenpersonen tot handelstransacties te ge raken, "niet tot resultaat hadden geleid. Uit de thans bij het college ingekomen rap porten is gebleken, dat op dit oogenblik nage noeg geen mogelijkheid bestaat voor het tot stand brengen van nieuwe handelstransacties met de Sovjet-Unie ten aanzien van producten, welke onder de Landbouw-Crisiswet 1933 val len, meer in het bijzonder dus ook niet ten aanzienvan. vee,, varkens, spek, rundvleesch in blik en zuivelproducten. Intusschen kon door het tot stand gekomen rechtstreeksche contact met de bevoegde Rus sische instanties beter de aaixdacht gevestigd worden op onze importmogelijkheden, hetgeen, indien de belangstelling voor onze producten mocht toenemen, naar het oordeel der regee ringscommissarissen van belang kan zijn. ZATERDAG 29 JUNI 1935. HILVERSUM, 301 M. VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram.pl. 10.00 Moi'gen wij ding VPRO. 10.15 Voor arb. i. d. con- tinubedr.: „De Fliei-efluitei-s", o.l.v. E. Walis, Hetty Beck (declamatie), en Gram.pl. 12.00 „De Zonnekloppers", o.l.v. C. Steyn, 12.45 Gra- mofoonpl. 1.00—1.45 „Orvitropia", o.l.v. J. v. d. Horst. 2.00 Gram.pl. 220 „De Notenkrakers", o. D. Wins. 3.00 E. Walis en zijn orkest, m. m. v. Erna Eisner (zang). 3.30 Gfam.pl. 4.00 Declamatie R. Numan. 4.20 Gram.pl. 5.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 5.40 Literaire lezing E. Beekman. 6.00 „De Wielewaal", o.l.v. P. Tiggers, en toespraak. 6.30 Vervolg orkest concert. 7.15 G. v. Veen: Aansluiting van het Lager bij het Middelbaar Onderwijs. 7.40 Harp- concert M. Carty. 8.00 Herh. SOS-ber., Vaz Dias en VARA-Varia. 8.12 Wij vragen uw aandacht voor8.15 „Galante roovers", operette van Millar. M.m.v. solisten, orkest o.l.v. Beeck- man, en het Dickson-ballet. In de pauze: Gram.pl. 11.3012.00 Gram.pl. HUIZEN, 1875 M. KRO-programma. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert. 1.00 Gram.pl. 1.20 Schlagermuziek. 1.50 Gram.pl. 2.00 Lezingen. 3.00 kinderuurtje. 4.00 Zenderverz. 4.15 Gram.pl. 4.40 Orkestconcert. 5.30 Lezing. 5.45 Orkestconcert. 6.20 Lezing. 6.45 Gram.pl. 7.15 Lezing. 7.35 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 805 Orkest concert. 8.35 Report. 9.50 Orkestconcert. 9.20 Voordracht. 9.40 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gram.pl. 10.45—12.00 Schlagermu ziek en Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.3510.30 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 11.50 Cricketverslag. 11.55 Gram.pl. 12.05 BBC- Northern-orkest m.m.v. O. Coulson (alt.) 1.20 Commodore Grand Orkest o.l.v. Davidson. 2.20 Tennis-verslag uit Wimbledon. 3.15 Verslag van het Vliegfeest der Royal Air Force. 4.00 Tennisverslag van Wimbledon en cricket- nieuws. 5.35 Joe Loss en zijn Band. 6.20 Be richten. 6.45 Cricketnieuws. 6.55 Sportpraatje. .05 Welsch intermezzo. 7.20 Vocaal concert (sopraan en bas). 7.50 Militair concert o.l.v. F. M. Marks, m.m.v. S. Thomas (tenor). 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Theater-orkest o.l.v. S. Robinson, m. m. J. Rorke (bariton). 11.2012.20 Ambrose en zij ïx Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcei*t i.l.v. Doyen. 9.05 „Le Hulla", operette van Rousseau. M.m.v. solisten, koor en orkest o.l.v. Bigot. Hierna orkestconcert o.l.v. Pascal. KALUNDBORG, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 Reportage. 5.20—5.40 Cellorecital. 8.20 Orkest en koorconcert. 10.55 Banjosoli. 11.10 Gram.pl. 11.2012.35 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Uit Breslau: Concert. 12.20 Uit Stutt gart,.: Gevar. concert. 4.20 Gevar. programma, m.m.v. het Keulsch Symphonie-oi-kest, het Omroepkoor en solisten. 5.40 Concert. 7.20 Om roeporkest. 9.20 Radiotooneel. 10.50 Dans muziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2