HET NIEUWE AVONDBLAD Het 35-jarig jubileum van „De Eendracht" Het strandgebouw der IJmuider Reddingsbrigade. Officiëele opening a.s. Zaterdagmiddag. 20e JAARGANG No. 201 MAANDAG 1 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM er, ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke kortmg. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNeMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tuigen enz. f400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Een druk bezochte receptie en een fraaie ouverture. De Harmonie-kapel „De Eendracht" heeft Zaterdag jJ. op waardige wijze en onder zeer groote belangstelling haar 35-jarig jubileum gevierd. Het uitvoerend comité bestond uit de heeren J. Smit, procuratiehouder der firma Van Gelder te Velsen, H. Schilp. eere-voorzit- ter der vereeniging, J. Fooj, secretaris, J. Vel, voorzitter, J. A. Stapper, penningmeester en de heeren K. Hollander en G. H. Stapper. De receptie Des namiddags 3 uur recipieerde het be stuur in gebouw Concordia. Een groot aantal afgevaardigden van vereenigingen maakte van deze gelegenheid gebruik het bestuur te com plimenteeren. Verder werd de plechtigheid o.a. bijgewoond door den heer K. H. Kerkhoff, oud-dirigent der jubileerende kapel, terwijl burgemeester Kwint persoonlijk zijn gelukwenschen aan het bestuur kwam aanbieden. Een ontelbaar aan tal schriftelijke gelukwenschen en telegram men kwam binnen van diverse zakenmenschen muziekliefhebbers en vereenigingen van elders. Het was de heer J. Smit, die eerst het woord richtte tot het bestuur om dit te complimen teeren namens de directie. Toen riep hij de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe. In keurig gekozen woorden memoreerde spre ker de vroegere jaren van het bestaan dei- kapel onder wijlen dirigent J. J. Zwart en wees er op, met welke ontzettende moeilijkhe den deze te kampen had. Velen, zeide spreker, kenden geen muzieknoot, al was deze zoo groot als onze fabriekstoren, doch de heer Zwart vond grooten ruggesteun bij wijlen den heer D. Wiepkes voorheen directeur dezer fabriek, getuige de met lauweren getooide vaandels. De heer Smit herdacht met waardeering wij len den heer Sam Vlessing, die ook eens den dirigeerstok zwaaide over de „Eendracht" en bracht in het bijzonder dank aan den heer K. H. Kerkhoff, ook. namens de directie, voor de ongeveer 15 jaren dat hij de Eendracht heeft gedirigeerd en deze tot grooten bloei bracht. Namens de vereeniging- bood hij den heer Kerkhof het eere-directeurschap aan. Hierna werd even gepauzeerd en de thee rondgediend, doch eerst een oogenblik stilte gevraagd voor wijlen den heer P. Smidt van Gelder Sen. De lieer Kerkhoff dankte voor de hem ge boden onderscheiding, waarna hij van alle zij den werd gelukgewenscht. De heer Gerard H. Boudijn bood zijn voor ganger een zelf geteekende plaat aan, welke door den heer Kerkhoff met grooten dank werd aanvaard. Hierna kwam de stroom van gelukwenschen los. Mevrouw Smidt van Gelder-Sijpesteiin bood een krans aan. De heer J. Allan compli menteerde namens Papyrus, onder aanbieding- van een bloemenmand, voor de gymnastiek- vereeniging complimenteerde mevr. Stad Gropendaal, de heer P. de Greef, onder-voor zitter, bracht zijn felicitatie over en memo reerde daarbij eenige feiten uit het verleden der Kapel. Verder werd het bestuur gelukge wenscht door Kunst na Arbeid van IJmuiden- Oost, het mannenkoor De Eendracht, het eere- lid D. Zwart, de tooneelvereeniging Concordia bij monde van den heer C. Bakker, door de Concordia Band bij monde van mevr. H. v. d. Vlugt-de Vries, namens Van Gelder's Sport,- vereeniging door den heer J. Hommes, die zijn felicitatie op rijm had gezet, door het Doopsgezind Zangkoor van Beverwijk, „Looft den Heer" van IJmuiden, de dames der wer kende leden der Harmonie Kapel. En nog hield de stroom aan en daar geen felicitatie zonder bloemen was, was het bestuur ge noodzaakt wat achteruit te gaan om plaats te maken voor de vele geschenken in kleur en geur. Er kwamen nog de Beverwijksche Harmonie kapel, de Chr. Gem. Zangvereeni- ging „Soli Deo Gloria", het Chr. Gem. Koor „Nieuw Hosanna", het Fanfarecorps „Eens gezindheid" van Wormer, de Chr. Zangveree- niging „Hallelujah", het Beverwijksch Ge mengd Koor, Speeltuinvereniging „Kinder vreugd" en tal van andere nog. De heer P. J. Piepers bood namens het prij- zencomité het bestuur een herinneringsme- medaille aan. De heer J. Kroon sloot de rij, die namens de leden der vereeniging het bestuur felici teerde en den directeur een bloemenmand aanbood, waarbij hij hem dank bracht voor zijn opofferend werk ten bate van ,.onze" Een dracht. De heer J. Vel, voorzitter, dankte voor de vele gelukwenschen en bracht in het bijzonder dank aan de directie der papierfabriek en aan de plaatselijke pers. Op verzoek van den heer J. Smit werd een driewerf hoera aangeheven voor den voorzit ter en den secretaris van de jubileerende ver eeniging. Het festival. Zaterdagavond. Met een concert, dat weer eens de reputa tie der Eendracht bevestigde, heeft de jubi leerende harmoniekapel der Papierfabrieken Zaterdagavond het festival ter eere van het 35-jarig bestaan geopend. Het bezoek aan het park Concordia, was dezen avond niet oveiweldigend. Maar zij, die er waren behoorden tot de echte muziek minnaars en zullen geen moment spijt ge had hebben, dat zij dit concert bijwoonden. Het was dan ook alleszins de moeite waard om de fijne hoogst muzikale afwerking van een programma-met-cachet te beluisteren. We zullen die afwerking niet op den voet volgen, doch slechts hier en daar een greep doen. Met dirigent Boedijn heeft de kapel niet alleen een hoogst gelukkige keuze gedaan, maar meer nog: de kapel, zou feich geen be ter muzikant, geen beter artist kunnen en mogen wenschen. Tot welk een verfijnd musiceeren hij zijn blazers weet te instrueeren kwam wel in het bijzonder in Valse Triste van Sibelius. We ber's Oberon ouverture en de zoo bij uitstek symphonische werken als Tschaikowsky's Andante uit het strijkkwartet op. 18 en het Andante con moto uit de vijfde van Beetho ven naar voren. De bezwaren, welke wel licht tegen het vertolken van voor strijkers geschreven composities eventueel nog zouden mogen bestaan, kunnen bij een uitvoering als de Eendracht ons hier bood, gevoegelijk weg vallen. In de machtige Egmont-ouverture wist Boedijn bij het allegro een pakkende climax te leggen; een fijntjes geblazen hobotrekje, mooi door het koper ondersteund, viel op. Het aaneen reien der verschillende gedeel ten op een manier, welke afwijkt van het cliché, geeft (evenals bij Sibelius en Weber) een sterk persoonlijk cachet aan de uitvoe ring. Ragfijn was het Andante van Tschai- kowsky, waarin de solo-klarinet en baryton zoo voornaam musiceerden. Er waren mo menten, zoo gevaarlijk en waarin het zoo op zelfbeheersching aankwam, dat je populair gesproken je hart vasthield opdat men niet struikelen zou. Strak van rhythmiek en doorzichtig van uitvoering was Sibelius' Valse Triste, een der meest bekende composities van dezen wee moedigen Finschen componist. Qua. compositie kon Meyerbeer's ouverture L'étoile du Nord mij minder bekoren. Een pompeus werk, dat zich vrijwel over leefd heeft. Het Andante uit de vijfde frappeerde on middellijk door den subliemen inzet van het celli-thema. Boedijn schilderde met fraaie „penseelstreken" de kleurige nuances. De va riaties op het thema werden zoowel in dis als in baskant technisch-knap uitgevoerd. De Oberon-ouverture was natuurlijk een kolfje naar de hand van kapel zoowel als van directeur. Tot wat fameuze prestaties hout en koper van de Eendracht in staat zijn, liet zich hier goed in hooren, terwijl Boedijn's eruptieve natuur eerst recht gelegenheid had zich te doen gelden. Hoe deze contrasten mint trad in de Oberon aan den dag; crescendi en de- crescendi zijn dermate verzorgd, dat er niet meer van verlangd kan worden. Een langdurig applaus voor de superieure vertolking viel den blazers ten deel. Terecht liet de dirigent zijn muzikanten in de hulde deelen. Het was een uitvoering, waarmede de Een dracht zichzelf tot ongekroonde koningin van het festival heeft uitgeroepen! Zondagavond. We begonnen met een klein maar aan dachtig publiek, dat gestadig aangroeide en dat voor de vereenigingen, welke een succes vol optreden te boeken hadden, eeai warm applaus over had. Soli Deo Gloria. De Harmonie van Driehuis, het R.-K Soli Deo Gloria onder C. Oudendijks pittige lei ding, was aangewezen om als eerste het avondprogramma te openen. Als prettig-aandoend huldeblijk aan het jubileerende corps werd begonnen met de Jubileummarsch van Eendrachts voormali- gen dirigent, wijlen Sam. Vlessing. Soli was zwaar gehandicapt door het plotseling verhinderd zijn van een 4-tal be langrijke krachten, nl. solo-klarinet, bas, piston en klarinet. Niettemin was de inzet van het Fantaisie-ballet Féte de Nuit van Duneufbourg zeer verdienstelijk. De stem ming. in de marsch vrij wankel, was nu beter. We hadden Soli in langen tijd niet gehoord en er mag dan geconstateerd wor den, dat er zeker vooruitgang te bespeuren is. De klank is nog niet wat het zijn moet; het tutti klinkt goed doch de rnf en p zijn nog te dun; dit vraagt nog extra-afwerking. Wat de dirigent met zijn corps heeft weten te bereiken, vnl. in Meijerbeer's Pardon de Ploërmel verdient een woord van lof, in 't bijzonder voor de wijze van uitvoeren. Kunst en Vriendschap. Van de R.K. Harmonie Kunst en Vriend schap uit Krommenie, dir. J W. v. d. Laan. hoorden we het Andante uit v. Beethoven's eerste en Ouverture Solennelle van Parès. De inzet van het Andante door de 2e klari netten gaf blijk van een delicaat blazen van het hout, terwijl dit later ook bij het dunne koper naar voren kwam. Het geheel werd in gehouden en zeer beschaafd van klank voor gedragen met goed begrip van deze compo sitie. Dit is des te verdienstelijker waar het hier grootendeels jonge of zeer jonge blazers betrof. De kleine foutjes als het eens te vroeg invallen van een houtblazer zien we dan gaar ne door de vingers evenals stemmingsvlekjes en het niet overal handhaven van de ver- eischte muzikale spanning. Het voor K. n. _V. vrij zware werk van Parès stelde het corps voor modulaties, welke niet iederen blazer in het gehoor lagen, zoodat dit plus een minder goede stemming aan den eer sten indruk afbreuk deed. Beverwïjks Gemengd Koor. De Bever wij ksche gasten zongen onder di rectie van L. Stiens Boedijn's Heil den mor gen; dat koor steeg een 12 toon en de sopra nen hadden dus moeite met hun partij. De bezetting is wat zwak, v.n.l. het mannenkoor met 3 tenoren en 5 bussen tegen ongeveer 24 dames. Het zingen was beschaafd en muzikaal, ook in de Vesper van v. Beethoven; het dames koor is ook kwalitatief de meerdere. De Vesper hadden we gaarne meer leven in geblazen; het tempo was hier o.i. te uitge meten; 1,2 toon gezakt. Een heel aardig koor. Polyhymnia. Uit IJmuiden-Oost kwam de gemengde zangvereeniging Polyhymnia onder directie van Jan Beider en voerde uit Erdelmanns Morgen en Salve Regina van Oberhof er. De sopranen kunnen gerust wat inbinden; dat vibreerend èn geforceerd forte-zingen ver fraait een nummer heusch niet. Ook Salve Regina leed aan dikte. De directeur weet zijn koor op vakkundige wijze te leiden al coquet- teert hij graag met zijn crescendi. De klank van Polyhymnia is een goede; de alten zijn wat zwak, tenoren goed, af en toe zelfs fraai; bassen moeten meer geven om het geheel in klankevenwicht te brengen. Op toon gezon gen; het geheel was zeker een goede beurt voor Polyhymnia. De Vereenigde Zangers. Het Beverwijksch Dubbelmannenkwaret onder des heeren II. van Dijk's leiding, telt goede krachten. Het Lente van Keereweer was niet vast van stemming en ziet van uit voering. Sanctus van Schubert was verreweg het best; fraai van klank en nuanceering. Toch zouden we dezen zangers gaarne eens een wat minder zoetelijk programma aanraden; dat houdt èn de aandacht van de uitvoerenden èn die van 't publiek meer gespannen. Mannenkoor Zanglust. Eveneens uit Beverwijk kwamen de zangers van Zanglust, een koor, waar dirigent van Dijk alle eer mee inlegde. Voornaam van klank vooral in de forti was Andriessens Nimmer Nacht, dat hij steeds .beschaafd liet zingen. Voor den klank der baritons hebben we nog wenschen; homogeen zijn de tenoren en de bassen, waarvan vooral de laatste mooi timbre hebben. Abendfriede am Rhein van den knappen koorcomponist Neumann toonde welke kwali teiten Zanglust bezit.. De uitspraak van het Duitsch is niet overal even correct. Zollners Wanderschaft gaf het basregister gelegenheid zijn goede krachten eens extra naar voren te brengen. Een hartelijk applaus viel hen ten deel. St. Caecilia. St. Caecilia, de R.K. Harmonie uit Velsen- Noord, betrad daarna de tent. We hoorden haar onder directie van P. N. Jooszen uitvoe ren de ouverture Lustige Weiber von Windsor en Scènes Pittoresques, beide niet van moei lijkheden ontbloot. Door te veel concentratie op de technische zijde van de ouverture verloor rhythmiek zoo wel als dynamiek aan verzorging, zoodat de climax uitbleef. Te hoog gegrepen, Caecilianen. Ook in Massenet mislukten dikwijls de meest voor de hand liggende passages, alhoe wel dat toch geenszins noodig was geweest. Indien de leden hun partijen thuis maar be studeerd hadden! In het Angelus ontwikkelde St. Caecilia een heel verdienstelijken klank, omdat dit gedeelte geen eisclien stelde. Saxen, klarinetten en hoog koper hadden goede momenten. In het Féte Bohémienne legde Massenet het loodje. Crescendo. De Harmonie Crescendo uit Haarlem .dir. H. W. Hofmeester, sloot de rij voor dezen avond en was een waardig heksluiter. Frisch en gezond van klank uiterst muzi kaal van voordracht werden Rousseau's ouver ture Liège immortelle en de wals Les Pati- neurs tot rake stukken harmonie-muziek. Alle passages waren er, in het bijzonder van het lage koper. De klarinetten hadden tech nisch minder rommelig kunnen zijn. Daaren tegen was het koper van een dergelijke kwali teit, dat het luisteren er naar een genot. werd. Geen wonder, dat er in ruime mate bijval geoogst werd. Voor Woensdagavond staan het mannenkoor ,.De Eendracht" en de harmonie „St. Caecilia", beide uit Velsen-Noord op het programma. W. Zonnestraal-collecte. A.s. Zaterdag 6 Juli wordt in deze gemeente de jaarlijksche Zonnestraal-collecte ge houden. In verband hiermede vindt Dins dagavond in het gebouw van den IJ. B. B. aan den Velserduinweg een vergadering plaats voor het houden van een bespreking voor de wijkverdeeling der collectrices. Het comité verzoekt ons mede te deelen dat de dames die bereid zijn te collecteeren, zich kunnen opgeven bij mevr. Luppens, Trompstraat 173, mevr. -Poldervaart, Wille- brordstraat 90, mevr. van Kempen, Kerkplein Velsen, en bij de heeren A. Peek, Brinio- straat 7 (Consultatiebureau), H, Woltman, Kennemerlaan 125 Consul tatiebureau) en P. Helder Edisonstraat 10 IJMUIDEN EXAMENS. EXAMEN NUTTIGE HANDWERKEN. 28 Juni '35. Rijkskweekschool voor onder wijzerscessen) te Haarlem: Geëxamineerd 5 candidaten. Toegelaten de dames J. C. L. van Eerden, A, van Es, A. G. Houwen, M. C. L. Jagt te Haarlem, en M. G. Lettenmeijer, te IJmuiden. Enorme drukte op het strand. Op een in de maand Februari j.i. gehou den vergadering van de IJmuider Reddings brigade werd besloten tot het oprichten van een strandgebouw ten dienste van het red dingswerk, terwijl/tevens een gedeelte er van beschikbaar zou worden gesteld als wacht lokaal voor' de strandpolitie. Als tegenpre statie stelde de gemeente de Reddingsbrigade in de gelegenheid van de Nutsspaarbank hier voor een bedrag te leenen van f 15C0. In samenwerking met de Nijverheidsschool werd de bouw van het geheel van hout op getrokken gebouwtje ter hand genomen en thans is het zooals uit de foto blijkt, „op een oor na gevild". De officieele opening is vast gesteld op a.s. Zaterdagmiddag. Vermoedelijk zal zij door burgemeester Kwint geschieden. Het gebouwtje is 9 x 4,80 M. en heeft twee verdiepingen. Op de beganen grond bevindt zich over de geheele oppervlakte een maga zijn voor het reddingsmateriaal. Ook de red- dingsvlet der brigade krijgt hier een plaatsje. Op ae veruïepmg is aan de voorzijde een Dal- lustrade, die doorloopt over de halve breedte der zijkanten. De helft van de verdieping is bestemd voor het wachtlokaal van de strand politie, in het achterste gedeelte bevindt zich links een kleedkamer voor heeren, rechts een voor dames en een keukentje. Zoo is dus door een prijzenswaardige samen werking tusschen overheid en particulier initiatief weer een instelling tot stand ge komen. die ongetwijfeld in de zomermaanden bij druk strandbezoek op haar plaats zal zijn. En naast deze samenwerking tusschen het gemeentebestuur en de Reddingsbrigade mo gen we noemen de samenwerking tusschen deze brigade en den hulpdienst van het Roede Kruis die zijn post heeft naast het nieuwe gebouw der Reddingsbrigade. (Op de foto het witte gebouwtje links). Broederlijk wonen en werken ze naast elkaar, om hulp te bieden aan iedere die dat noodig heeft, geheel be langloos. Duizenden genoten van den heerlijken zomerdag. Het was gisteren een kostbare dag voor IJmuiden en een heerlijke dag voor die dui zenden, die de koelte van de zee hebben op gezocht. Reeds vroeg in den morgen kwa men ze per boot, per rijwiel, per spoor, per auto en bevolkten ze het strand, zoowel bin nen als buiten de pieren. En al spoedig had den de veerbootjes zoowel die welke van de steigers nabij de Zuidersluis als die welke van den kop van de Visschershaven vertrekken volop passagiers en was ook de eenige toe gangsweg naar het strand overvol. Het strand tusschen de pieren en van de Zuiderpier af, Zuidwaarts, geleek tegen het middaguur een groot tentenkamp en zoover het oog Zuidwaarts reikte, d. w. z. tot het Bloemendaalsche strand, zag men een dichte mengite badgasten en een tentenkamp waar in een groot leger zou kunnen bivakkeeren. Op het strand tusschen de pieren leek het wel een mierennest. Hier was elke vierkante meter benut, zoowel te land als te water. Natuurlijk hebben ook duizenden genooten van de heerlijke wandeling op de pier. Op zulk een drukken dag blijkt weer eens aller duidelijkst, dat het met den toegangsweg naar het strand slecht gesteld is. De weg van IJmuiden naar het parkeerterrein (dat na tuurlijk eivol was) verkeert in een slechten toestand en vooral wordt hier een goed rij wielpad aan weerskanten van den rijweg zeer gemist. Een mooie taak is hier weggelegd voor het gemeentebestuur om hierover eens met Waterstaat te gaan confereeren. Een dankbaarder object voor werkverschaffing is wel niet denkbaar. De weg van het parkeerterrein naar de Zuiderpier is sedert eenige dagen veel ver beterd. Tot aan het begin van de pier is het zand nu opgeruimd, maar het landge- deelte van de pier is door het vele zand nog moeilijk begaanbaar. Er moet nog veel ge daan worden voordat er van een idealen toe stand gesproken kan worden. Natuurlijk hadden ook de strandtaxi's het druk. Door het groote aantal, dat thans de verbinding met het strand onderhoudt, was er weinig stagnatie. Jammer is het, dat de qualiteit van vele exemplaren van dit zoo populaire vervoermiddel, nog al te wenschen overlaat. Onze uitvoer van tong. Voor Frankrijk een tijdelijke regeling ingevoerd. Het was wel te verwachten dat het met de invoering van de nieuwe regeling voor den uitvoer van tong, die zooals men weet, thans gemonopoliseerd is, niet zoo vlot zou loopen. Er zitten aan deze materie zooveel moeilijkhe den vast, dat ingewijden er aan twijfelen of het wel mogelijk zal zijn, haar op een dusdanige manier te regelen, dat het beoogde doel: steun aan de visscherij ten koste van de exporteurs wel ooit bereikt wordt. Zeker, het zal niet moeilijk vallen den exporteurs voor de door de Visscherij Centrale verstrekte erkenningen en consenten een heffing op te leggen, maar men vreest, dat de controle, die niet alleen in IJmuiden maar ook in andere visschersplaatsen als den Helder, Scheveningen en Rotterdam zal moeten worden uitgeoefend, zooveel zal kosten, dat er voor een premie voor de ree- ders weinig overblijft. Inmiddels is de zaak thans zoover geregeld, dat men hoopt, 11 Juli a.s. de regeling voor elkaar te hebben; hoe deze zal worden weet niemand, zelfs niet de IJmuidensche leden der Vischerij-Centrale. Wel weet men, dat van he den af een tijdelijke regeling wordt inge voerd. Deze wijkt echter niet veel van de be staande regeling af. Naar wij vernamen is al leen bepaald, dat wat den export naar Frank rijk betreft alle houders van consenten een kleiner percentage hebben toegewezen dan ze tot nu toe mochten uitvoeren. Nieuwe expor teurs zijn echter in deze tijdelijke regeling niet opgenomen, zoodat het logische gevolg van deze tijdelijke regeling is, dat er minder tong (fijnvisch) naar Frankrijk zal worden uitge voerd dan mogelijk is, wanneer althans de aanvoer wat minder overvloedig is. De definitieve regeling wordt met spanning tegemoet gezien. Toeristenbezoek. Het Britsche stoomschip Vienna passeerde Zaterdag weer van Harwich naar Amsterdam met een aantal Engelsche toeristen Vlugge reis. De Kon. Hollandsche Lloyd te Amsterdam deelt mede, dat zijn stoomschip Montferland den 18en Mei van Montevideo vertrok en den. 13en dezer tegelijk voor den Nieuwen Water weg was met het stoomschip Alphacca van de Rotterdam-Zuid-Amerika Lijn, dat precies een week eerder van Buenos Aires was ver trokken. Scheepvaartbeweging, In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 48 stoomschepen en 22 motorschepen, te zamen 70 schepen tegen 62 schepen in de week tevoren. Naar zee vertrokken 54 stoomsche pen en 19 motorschepen, tezamen 73 schepen tegen 77 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 143 schepen of 4 schepen meer dan in de voorlaatste week Vlootuitbreiding. De Hollandsche Stoomboot Mij. laat een nieuw motorschip voor de kustvaart bouwen, dat een inhoud van 1000 ton draagvermogen zal krijgen en onder den naam Amstelstroom in de vaart zal komen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1