UIT HET BUITENLAND WEEKABONNEMENTEN Frankrijk, Aim erika. Engeland. Engeland's oostkant zakt. THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL De „Prinses Juliana" bij Harwich aangevaren. RADIOPROGRAMMA. Het Italiaansch-Abessynische conflict. Abessynië's leger bestaat uit 350.000 man. Het kan tot 900.000 man opgevoerd worden. Verwijdering tusschen Engeland en Frankrijk? Frankrijk eischt de dét&ils van het Duitsche vlootprogram. Afrika. Abêssynië kan 900.000 mart mobiliseeren. In een interview met den correspondent yan de Matin7' te Addis Abeba heeft Ras Moeloegwetta, de Abessynische minister van Oorlog, verklaard, dat zijn land 350.000 man onder de wapenen heeft en zonder moeite in staat zou zijn in vijftien tot dertig dagen tijds 800.000 a 900.000 man te mobiliseeren. De minister verklaarde. „Indien Italië hoopt een mandaat over Abessenië te verkrijgen, dan vergist het zich. Zelfs al zou Abêssynië eens mandaatgebied worden, dan nog zou het niet onder Italië komen te staan." Inmiddels heeft zich opnieuw een afdeeling Italiaansche troepen naar Oost-Afrika inge scheept. Het zestigste regiment infanterie heeft aan boord van de „Saturnïa" de Ita liaansche haven Cagliari verlaten. In Abêssynië zelf is het volkomen rustig, uit gezonderd in de provincie Gojam, waar solda ten van den vroegeren Ras Hailu aan het muiten zijn geslagen. De muiterij stond, naar Reuter verneemt in-geenerlei verband met de huidige situatie en kon gemakkelijk worden onderdrukt. wat betreft den binnenlandsch-politieken toe stand moeilijker in zeker opzicht, maar onein dig veel moeilijker wat betreft den buiten- landsch-politïeken toestand. Het is ons doel sinds 1931 Groot-Brittannië te reconstrueeren. Duitschland. Franklin Bouillon sticht een nieuwe partij. Onder leiding van Franklin Bouillon is, naar Reuter uit Parijs meldt, in de Kamer een nieuwe groep opgericht, welke afgevaardigden van alle richtingen wil vereenigen om te ko men tot een energieke actie van nationaal herstel in politiek, economisch en sociaal op zicht. De groep stelt zich ook ten doel een strijd te voeren tegen de propaganda van het eenheidsfront der socialisten en communis ten. De minister voor landbouw Cathala heeft zijn adhaesie betuigd, evenals vele andere parlementsleden van verschillende groepen, waaronder zelfs radicaal-socialisten. Verwijdering tusschen Enge land en Frankrijk? In politieke kringen te Parijs is men van meening dat ook na het bezoek van Eden de verwijdering tusschen Engeland en Frankrijk ten gevolge van de zelfstandige totstandko ming van het Engelsch-Duitsche vlootaccoord eer grooter dan kleiner is geworden. Frankrijk schijnt niet bereid te zijn ge hoor te geven aan de uitnoodiging der Britsche regeering tot het zenden van vlootdeskundigen naar Londen, voor besprekingen over de alge- meene vlootsterkte, zoolang het Duitsche vlootbouwprogram voor de komende 7 jaar niet volledig wordt bekend gemaakt. Duitschtand daarentegen staat erop. dat het de détails van de komende vlootuitbrei- ding die door Groot-Brittannië is goedgekeurd, vooral tegenover Frankrijk en de andere mo gendheden voor zich houdt, zoo lang deze mogendheden niet zelf hun eigen bouwpro- gram openbaar maken. 3Vz milliard deficit op de begrooting. Het begrootingsjaar is gisteren afgesloten met- een deficit van bijna 3 1/2 milliard dol lars. De staatsschuld bedraagt in totaal ongeveer 28,7 milliard dollars. CA.N.P.) Mijnwerkersstaking voor- loopig uitgesteld. Uit New-York: De voorzitter van de Ver- eenigde Mijnwerkersorganisaties. John Lewis, had Zaterdag aan 6000 vakvereenigingsver- tegenwoordigers van de plaatselijke bonden telegrafisch opgedragen het werk in het steen- kolengebied van de Alleghanies Maandag te doen neerleggen. Lewis schat, dat bij de sta- kingsoproep 450.000 mijnwerkers betrokken zijn. Later werd gemeld dat de staking op ver zoek van Roosevelt voorloopig voor den duur van Juli uitgesteld was. De mijneigenaren en de mijnorganisatie zijn overeengekomen voor Juli de oude arbeids voorwaarden te handhaven. Bij een conflict zouden ongeveer 450.000 mijnwerkers ber- trokken zijn. Lid der Kaukasische regeering ontslagen. De volkscommissaris voor den binnenland- schen handel, Eliava, vroeger een der intiem ste medewerkers van Stalin, is op voorstel van de partij-instanties van al zijn functies als lid van de Kaukasische regeering ontheven. Eliava heeft een bijzondere politieke rol vervuld bij de doorvoering van de politiek van Stalin in den Kaukasus. Hem wordt verweten dat hij betrekkingen heeft onderhouden met Jenoekidze, die zooals bekend, thans uit de partij is gestooten. „De eerste practische schrede naar ontwapening" In Braham Park nabij Leeds hield minister president Baldwin een rede over de doelstel lingen van zijn regeering betreffende de bin- nenlandsche politiek. Hij zeide o.m.: Het Britsch-Duitsche vloot accoord beteekent geen afwijking van de sa menwerking tusschen Groot-Brittannië, Frankrijk en Italië, welke onlangs te Stresa is bekrachtigd. Het vloot-accoord lijkt ons een practische en krachtige stap in de* richting van de internationale beperking der bewape ning. Ik geloof dat het de eerste practische schrede naar ontwapening is welke na den oorlog is bereikt. Ik twijfel eraan, aldus Baldwin verder, of [Wij ooit moeilijker tijd hebben meegemaakt, De gouwdag in Berlijn. De gauwdag van Berlijn is gistermiddag in het Berlijnsche Sportpaleis door den plaats- vervangenden gouwleider Goerlitzer met een korte toespraak geopend, waarin hij uiteen zette. dat de gouwdag gehouden werd om den gouwleider en den Duitschen volksgenooten rekenschap af te leggen over het gepresteerde werk. Nadat o.a. dr. Ley gesproken had nam dr. Goebbels als Berlijnsche gouwleider het woord. Goebbels ving aan met zich te keeren tegen de criticasters van de nat. soc. staatsleiding, zeg gende: Geen kracht dan de onze kan de groote politieke en economische problemen meester worden. Wij hebben drie kardinale problemen als de meest urgente opgevat, n.l. de binnen- landsche eenheid, de opheffinge van de wer keloosheid, en het herstel van onze nationale soevereiniteit. Niemand zal bewergen, dat ons dat niet gelukt is, maar oak niemand zal kun nen zeggen, dat dat eenvoudig is geweest. Zoo is bijv. nog niet geheel opgelost het probleem „partij en staat", de kwestie of de staat dan wel de partij den voorrang heeft. De partij komt in de eerste plaats, in de tweede plaats komt de staat. Na de betooging in het Sportpaleis trokken de verschillende nat. soc. formaties naar het Tempelhofer Feld, waar een reusachtige men- schenmenigte bijeen was. Om 6 uur des mid dags stonden daar de 120.000 leden der ver schillende partij formaties op het midden van het terrein voor de groote tribune, waer de lei dende persoonlijkheden van den gouw Groot- Berlijn, vertegenwoordigers van den staat en de partij en talrijke eeregasten plaats genomen hadden. Toen Goebbels langs de eeredelegaties schreed weord hij stormachtig toegejuicht. Autobusongeluk eischt zes dooden en vele gewonden. Aanhangwagen schoot op een helling los. Reuter meldt uit Milaan: Nabij Monealvo is een ernstig ongeluk ge beurd met een gezelschap van 180 leerlingen van een instituut der Salesianen, dat te Tu rijn in een autobus met aanhangwagens een uitstapje maakte. Tijdens de rit sprongen twee banden, doch de chauffeur achtte het niet noodig de schade te herstellen. Op een hellenden weg kreeg de wagentrein een snelle vaart en toen de chauffeur de remmen aantrok, sloeg de aanhangwagen met een schok tegen den motorwagen op en schoot los, zoodat de wagen van den weg af viel. Hierbij kwamen zes kinderen om het leven en 120 werden gewond, waarvan velen ernstig. De bevolking van Monealvo bood onmid dellijk hulp. De chauffeur is gearresteerd. ACHT PERSONEN IN AUTO VERBRAND. Uit Casa Blanca: Tusschen Rabat en Meknes is een autobus verongelukt en in brand ge raakt. Acht personen werden ernstig gewond, 13 zijn verdwenen, men vreest dat zij levend zijn verbrand. (Reuter) DE OVERSTROOMINGEN IN JAPAN. TOKIO, 30 Juni. Volgens de officieele rap porten hebben de overstroomingen, welke het oosten van Kioesjoe en het district Kwansai teisterden, 72 dooden geëischt en gewonden, terwijl 12 personen nog wor den vermist te Kioto. De materieele schade bedraagt 20 millioen yen. Militairen zijn gezonden om te helpen de dijken te versterken en aan het ber gingswerk mee te werken. (Reuter) MASSA-ONTSLAG VAN GRIEKSCHE OFFICIEREN ATHENE, 28 Juni (V.D.) De daartoe inge stelde commissie heeft thans de lijst gepubli ceerd van officieren die wegens veroordeeling door den Krijgsraad of vrijspraak wegens ge brek aan bewijs, waarbij echter twijfel om trent hun gezindheid is blijven bestaan, uit het leger zullen worden verwijderd. Er worden 377 officieren gepensioeneerd, 497 ontslagen en 43 geschorst. Kruitmagazijn ontplofte. Dertig personen omgekomen. Te Loenghwa (Jehol) is een kruitmagazijn in de lucht gevlogen. De wacht van dertig man is in haar geheel om het leven gekomen. „BRUSKEERING VAN HET NIEUWE DUITSCHLAND. Toen onlangs de vereeniging van officie ren, diedeel hebben uitgemaakt van 't 28e Duit sche regiment, op een congres bijeen was, zond de voorzitter, de gewezen luitenant-generaal von Oldtmann een telegram aan den ex-keizer Op genoemd "congres was ook een deputatie aanwezig van de Hitler-jeugd, welke echter naar het „Berliner Tageblatf' van den pers dienst der Hitler-jeugd verneemt terstond krachtig tegen de verzending van dit telegram protesteerde. De organisatie der Hitler-jeugd verklaarde niet meer aan dergelijke bijeen komsten te zullen deelnemen, zoolang de be trokken president, generaal von Oldtmann dus de consequenties zou hebben getrokken uit zijn „eigenmachtige daad", die „een bruskee- ring van het nieuwe Duitschland" wordt ge noemd. Generaal von Oldtmann heeft thans mede gedeeld, dat hij het presidium der betrokken regiments-vereeniging neerlegt, waarna de Hitler-jeugd zich weer bereid heeft ver klaard tot samenwerking. (Tel.). Eén meter in 5000 jaar. Een commissie van het Lagerhuis heeft in een rapport over afwatering, dat zij juist heeft bekendgemaakt, o.a. opgemerkt dat Engeland een weinig overhelt en dat het zich beweegt. Dit laatste wisten wij ook zonder het rapport al. Enkele jaren geleden op een goeden nacht bewoog het zich dermate dat uw correspon dent er door uit zijn eerste sluimering werd geschud. Hij zag de gordijnen van zijn slaap vertrek in verzet beven en de stilte van den nacht was angstwekkend. Een andere bewe ging is die, welke men sinds jaren heeft waar- genomen. Het is een beweging, welke naar den zin moet zijn van Lord Beaverbrook, die En geland's prachtige isolatie wenscht van een slecht gehumeurd Europeesch Vasteland. Het is n.l. een beweging, welke het Kanaal ver breedt of anders gezegd Engeland doet weg- deinzen van onze kust en van die van België en Frankrijk. Stoutmoedige voorspellers heb ben reeds durven verklaren, dat het Vereenigd Koninkrijk eens midden in den Atlantischen Oceaan zal liggen. Maar dit overhellen is nieuw. Volgens het genoemd rapport is de standvastigheid van het westelijk deel van het land boven allen lof verheven. De bewegelijk heid en de ongedurigheid zijn aan den oos telijken kant die neiging vertoont weg te zak ken naar lagere regionen. Men maakt zich niet ongerust. Als de beweging voortgaat met de traagheid, welke ze in een kwarteeuw heeft getoond, dan moet het 5000 jaren duren voor dat de verzakking een enkelen meter is ge vorderd. Het vooruitzicht dus, dat het land eens op zijn kant zal staan ligt te ver in de toe komst om aanleiding te worden tot slapelooze nachten. Engeland met zijn harden grond ,zijn krijt- kust en zijn rotsen schijnt „terra firma" te zijn van de hoogste orde. Het is schijn. Zijn geologische samenstelling heeft fouten, die het minstens twee gevoelige schokken per jaar toebrengen. Nog niet zoo lang geleden werd een berg in Wales door een trilling van de aardkorst bijna in tweeën gespleten en een man, die in de buurt te slapen lag werd uit zijn bed geworpen. Een halve eeuw geleden werden in Londen meer dan 1000 plafonds en muren van huizen meer of minder ernstig be schadigd door een aardtrilling, die een frag mentje van een seconde duurde. Alleen die geologische fouten zijn verantwoordelijk. De duistere kracht, die warmte geeft aan het bronwater van Bath en hitte aan de geisers van IJsland heeft er de hand niet in. Het land ligt immers niet in den vulcanischen gordel, waarin Italië en Japan en Californië op on gezette tijden worden geteisterd door aard bevingen. Neen, het Vereenigd Koninkrijk is alleen hier en daar wat zwak in zijn geolo gische botten en de minimale verzakkingen en verschuivingen, die daarvan het gevolg zijn, verschaffen de aardschokken, waarvan het land er sedert de eerste waarnemingen een duizend jaar geleden meer dan 2000 heeft gehad. A. K. VAN R. Borotra zal niet duelleeren. Zaak in der minne geschikt. De kwestie tusschen Borotra en den Fran- schen tennis journalist Poulain is in der minne geschikt, zoodat er van een duel tusschen bei den is afgezien. Een jury, gevormd door ge tuigen wan beide partijen, verklaarde naar Reuter meldt dat Poulain geen aannemelijke reden had aan de sportiviteit van Borotra te twijfelen. De zaak is hiermede definitief van de baan. CHIAPPE WONDT ZIJN TEGENSTANDER BIJ DUEL. Zaterdag heeft het duel plaats gehad tus schen den voormaligen voorzitter van den Pa- rijschen gemeenteraad Godin en Chiappe. De beide tegenstanders vuurden ep elkaar, doch misten. Daarop werd nogmaals geschoten, waarbij Godin licht gekwetst werd door een kogel, die hem in de rechterheup trof. Het duel werd toen gestaakt, zonder dat de beide tegenstanders zich echter met elkaar ver zoenden. WEER EEN SPOORWEGONGELUK IN RUSLAND. Uit Omsk wordt gemeld, dat bij een bot sing tusschen een automotrice en een goe derentrein zes personen om het leven zijn gekomen. ROMAIN ROLLAND BIJ STALIN. MOSKOU, 29 Juni (keuter). Naar het Tass-agentschap meld; heeft de Fransche schrijver Remain Rolland heden een onder houd gehad met Stalin, in diens werkkamer. Het gesprek, dat ruim anderhalf uur duurde, werd op een bijzonder vriendschappelijken en hartelijke ntoon gevoerd. KATOENWORM BELAAGT EGYPTE'S OOGST. CAïRO, 29 Juni (V.D.) De katoenworm, die in de laatste jaren tot- groote bedreiging- is geworden voor de katoenplanters heeft in een groot gedeelte van Beneden-Egypte de katoenoogst aangetast en men maakt zich ernstig bezorgd over den toestand. Het zal echter pas blijken tegen het midden van Juli als de larven uitkomen of men er inderdaad in geslaagd is het gevaar te keeren. Niet Kunnen zwemmen en tocK gaan baden. Twee slachtoffers van eigen onvoorzichtigheid. Zondagmiddag is de 18-jarige P. v. A. uit Eindhoven, die te Zaltbommel bij een zuster logeerde, bij het baden in de Waal verdronken. Het slachtoffer kon niet zwemmen. Voor de oogen van vrouw en kinderen verdronken. Onder de gemeente Rosmalen is Zondagmid dag in de rivier de Aa verdronken de 34-jarige spoorwegarbeider Handriks uit 's-Hertogen- bosch. De heer H. was des middags met zijn vrouw en kinderen in een bootje de rivier opgegaan, waarbij de heer H. zich te water begaf, hoewel hij ïxiet kon zwemmen. De rivier is echter zeer ondiep. Nochtans bevinden zich op bepaalde plaatsen diepere draaikolken en in één van deze schijnt de heer H. terecht te zijn gekomen. Voor hun oogen zagen mevrouw H. en haar kinderen hem verdrinken. Een voorbijganger wist hem tenslotte uit het water te trekken, doch toen waren de levensgeesteix reeds geweken. Lustrumfeesten te Leiden. De stad in feestdos. Reünisten ontvangen. De lustrumfeesten, die door het Leidsch Studentencorps worden gevleid ter gelegen heid van het 360-jarig bestaaxx van de Leidsche Hoogeschool dragen ditmaal weer een bijzonder luisterrijk karakter. Men heeft thans ook weer alles in het werk" gesteld om de burgerij zooveel mogelijk bij de feeste lijkheden te betrekken en dat heeft tenge volge gehad dat de burgerij van haar kant het L.S.C. is tegemoet getreden en de te hou den feesten een passende omgeving heeft ge geven door het luisterrijk vei'sieren van een groot aantal straten. De lustrumviering is begonnen met een Academische herdenkingsrede, uitgesproken voor alle Academici door den rector-magni- ficus, Prof. Dr. W. v. d. Wonde in de Pieters kerk, de plaats waar door den Leidschen voorganger Pieter Cornelisz, bij de opening van de Academie gebeden werd om Gods zegen voor deze Hoogeschool, gesticht „tot eer en grootmaking van zijn Heiligen naam, tot opbouw en stichting zijner Gemeente, en tot zaligheid, geleerdheid en ervarenheid in alle eerlijke en loffelijke kunsten van de Hollandsche, Zeeuwsche en andere natiën en tot welvaart van het Vadertand en van de stad Leyden". Prof. v. d. Woude wees op de groote verschillen, die er bestaan tusschen de Universiteit in haar aanvang en de uni versiteit van thans, hoewel toch de taak van de Universiteit, een middelpunt Van geeste lijk en wetenschappelijk leven te zijn dezelf de is gebleven. Zaterdag was" de eigenlijke openingsdag van het lustrum en de eerste plechtigheid die daarbij plaats had was de ontvangst der reünisten Zaterdagmiddag te twee uur op het Stationsplein. De leden van Pro Patria in hun fraaie uniformen met den witten vederbos vormden de eerewacht en gingen vooraan in de stoet, die geopend door de muziek van het 6e Reg. Veld. Art. door Lei- dens straten tiok en die voorts bestond uit het collegium en de subvereenigingen en disputen, de senaten der bevriende corpora, de muziek Ulrieh, het Leidsch Politie-mu ziekgezelschap en natuurlijk de reünisten zelf, een stoet van ongeveer 750 oud-leden van het corps, waaronder vele bekende ge leerden en autoriteiten uit het geheele land. We noemen slechts jhr. mr. A. C. D. de Gi*aeff minister van buitenlandsche zaken en oud gouverneur-generaal van Ned.-Indië, den oud-minister van buitenlandsche zaken. Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, den commis saris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Röell -. Philips, ihr. mr. G. A. H. Michiels van Kessenich, enz. De stoet begaf zich naar de Stadsgehoor zaal, die met het oog op den middeleeuw- schen maaltijd, die daar heden wordt ge houden, reeds in een middeleeuwsch inte rieur was geschapen De praeses van het L. C. de heer H. C. Dresselhuys, sprak een welkomstwoord, tot reünisten en genoodig- den en verklaarde het lustrum voor ge opend. Nadat een eendrachtig Io Vivat was gezongen, werd zijn rede beantwoord na mens de reünisten door Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland. De optocht werd daarna voort gezet naar de Sociëteit Minerva, waar de reünisten werden verwelkomd door den pre sident der Sociëteit, den heer P. B. M. ten Bosch. Zaterdagavond heeft een reünisten- maaltijd plaats gehad in de Stadsgehoor zaal Daaraan namen ongeveer 400 reünisten deel. En heden is het, de groote dag van de Maskerade „Het landjuweel". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC „Kijk!", riep Thijs, „kijk dien kerel loopen! Vlug, daar moeten wij snel achteraan! Als hij langer in de vrijheid rondzwerft, wed ik dat hij nieuwe schanddaden bedrijft!" „Och," zei Koenboud „laat hem maar ik maak eerst snel de poort van Elvira's kasteel oper MA" AN DAG JUL1! 1935 Schip vrij ernstig beschadigd. Drie passagiers gewond. „Oranje Nassau" weer in de vaart. Het Nederlandsche s.s. „Prinses Juliana, van de Stoomvaart Maat schappij „Zeeland" metende 2908 ton en gebouwd in 1920, ïs Zaterdag voor de haven van Harwich in aan varing gekomen met een Deensch stoomschip, de „Esbjerg". De „Prin ses Juliana" vaart op de lijn Vlissin- genHarwich. De botsing van de beide schepen was zoo hevig, dat de „Prinses Ju liana" aan stuurboord zware averij bekwam en dat aan boord alles door elkaar vloog. Een dame werd dien tengevolge zoo ernstig gewond, dat zij toen de „Prinses Juliana", na op eigen kracht de haven te zijn binnengevaren gemeerd werd aan de Parkenstone- kade, onmiddellijk overgebracht werd naar het ziekenhuis te Harwich, waar zij ter verpleging werd oprenomen. Twee andere passagiers bekwamen nog blessures, die echter van minder ernstigen aard waren. Zij konden althans, na verbonden te zijn, hun reis naar Londen voortzetten. Ook de „Esbjerg" had niet onaan zienlijke schade bekomen en achtte het raadzaam de reis het schip was juist de haven van Harwich uitgeloopen niet voort te zetten. De oorzaak van de botsing valt nog niet met zekerheid na te gaan. Volgens deskun dige ooggetuigen had de aanvaring plaats ter hoogte van Felixstowe tusschen Beach- endBoei en Platter Boei. Hier is een nauwe vaargeul, die bij laag water slechts weinig ruimte tot passeeren overlaat. Het is zeker een ongelukkige samen loop van omstandigheden, dat juist bij den laagsten waterstand de beide schepen zich in de bocht tusschen de twee genoemde boeien bevonden. Met alle macht werd getracht een aanvaring te voorkomen, doch de schepen waren elkander reeds te dicht genaderd en het is ook niet onmogelijk, dat in de ondiepe vaargeul een groote trekking ontstond, die het voor de schepen moeilijker maakte van elkander af te houden. De Esbjerg raakte de „Prinses Juliana" aan stuurboordzijde, waar eenige platen boven de waterlijn werden opengescheurd. De directie van de Stoomvaart Maatschappij „Zeeland" heeft de „Oranje Nassau", welke opgelegd was, Zaterdagnacht om vier uur naar Engeland doen vertrekken ter vervan ging van de „Prinses Juliana" die nu buiten dienst gesteld is. Met de „Oranje Nassau" gingen mee de heeren Koens en Van den Broeke, inspecteurs, resp. van den uitvoe renden dienst en van machineafdeeling Deze hebben de schade aldaar opgenomen en zijn Zondagavond te kwart voor zes weer met de „Oranje Nassau" te Vlissingen terug- gekeerd. Deze deelden mede, dat de „Prinses Juliana" zeer ernstig gehavend is. Een spe ciale commissie zal een onderzoek naar den omvang van de schade vaststellen. De directie der Maatschappij moet nog be slissen, of het schip in Engeland zal worden gerepareerd, of dat het, na voorloopig te zijn gedicht naar Vlissingen zal terugkeeren om daar te repareer en. Omtrent de gewonden kan worden medege deeld, dat dit zijn twee dames en een heer, allen Engelschen. De heer was slechts licht gewond en kon de reis voortzetten. Dei beide dames, waarvan één een hersenschudding had bekomen ,zijn in het ziekenhuis opge nomen. Waarschijnlijk hebben eenige Neder landsche passagiers lichte kwetsuren, als schrammen e.d. opgeloopen. De dienst van Zondagmiddag is overgenomen door de „Bruges" van de North Eastern Railway Com- nany, die vaart op het traject Antwerpen Harwich. Het schip is op het gewone uur Vertrokken en heeft -behalve de passagiers Vlissingen-Harwich ook de mail aan boord genomen. De vracht zal echter door de .Oranje Nassau' worden vervoerd. De dagelijksche dienst der Maatschappij gaat gewoon door. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. DINSDAG 2 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten; 9.00 Ensemble Rentmeester: 10.00 Morgenwijding: 10.15 Gramofoonplaten; 10.30 Vervolg Ensemble Rentmeester; 11.00 Mevr. R. Lotgering-Hille- brand: Visch bakken; 11.30 Opening v. h. 32e Nat. Middenstandscongres te Apeldoorn; 11.50 Gi-amofoonplaten12.00 Cantabile-or kest o.l.v. E. Beeckman en Gramofoonplaten, 1.50 Viool-recital P. Dekker m.m.v. E. Veen (piano)2.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 2.45 Voordracht J. v. Ees; 3.10 De AVRO- Decibels o.l.v. E. Meenk: 4.15 Gramofoonpla ten; 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel; 5 00 AVRO-prijsvraag voor de jeugd; 5.30 Gramofoonplaten; 6.00 Kovacs Lajos' oi-kest en gramofoonplaten; 7.00 Causerie Dr. H. P. Hein eken7.10 Vervolg Kovacs Lajos; 7.30 H. Felderhof: Abessinië: 8.00 Berichten; 8.05 ..Botsingen...."; 8.10 Omroeporkest o.l. van N. Treep m m.v. D. Domgraf-Faszbaen- der (bariton): 9.00 „Een.zonnige morgen", spel van Serafin en A Quintero. Vert-.: L. v. Gasteren. Regie: K. Klyn: 9.25 Viool-spel B. Lensky, a. d. vleugel P. Palla; 9.35 Roy Fox en zijn band 10.30 Gramofoonplaten; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Uit „Haeck". Den Haag: La- joss Kiss en zi,in orkest. HUIZEN 301 M. KRO -Uitzen ding 8.00 Gramofoonplaten; 11.30 Godsd. half uur: 12.15 Gramofoonplaten: 12.30 Schlager- muziek en gramofoonplaten: 2.00 Vrouwen uur; 3.00 Gramofoonplaten: 4.15 Orkestcon cert en gramofoonplaten: 6.40 Lezingen: 7.35 Gramofoonplaten en lezing: 8,00 Vaz Dias; 8 05 Schlager- en Jazzmuziek: 9.10 Gramo foonplaten; 9.15 Causerie: 9.30 Orkestcon cert; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonplaten 10.45 Grkestconcert; 11.15 Gramofoonplaten,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2