DE OLYMPISCHE DAG. ATHLETIEK WIELRIJDEN. VOETBAL GYMNASTIEK. Osendarp slaat Berger. De Ruyter zorgt voor verrassing op 800 M. Kaan wint de 110 M. hordenloop. Ooms wint de sprint over 1000 M. Hongarije slaat het Neder- landsch Bondselfal met 32. De athletiekwedstrijden. Onze athletiekmedewerker schrijft ons: Vooral uit propagandistisch oogpunt bezien was het athletiekgedeelte bij den Oiympischen Dag wel van buitengewoon goede kwaliteit, want de duizendkoppige menigte heeft van sport kunnen genieten, zooais deze niet steeds geboden wordt. Het eene spannende nummer volgde het andere en dit deed het enthousiasme op de tribunes dermate op laaien, dat ieder athletiekenthousiast zoowel over de uitstekende richtingingen als ook te recht ingenomen was over de waardeering. welke men zijn menschen zoo royaal toe zwaaide. Het begon reeds met het nummer 100 M. waarvoor uiteraard door de revanche Osen- darp-Berger veel belangstelling bestond. Ook nu weer heeft Osendarp zich de meerdere ge toond, doch Berger deed zich weer van een uistekende zijde kennen. Slechts zijn start was niet van die felheid zooals wij dit van hem gewend zijn en daardoor zat Osendarp reeds in de eerste meters voor, op 20 M. zelfs 2 M. Toen ontbrandde de strijd echter op zijn he vigst. Beide loopers gaven alles wat zij hadden, de een om het gewonnen terrein te behouden, de ander om goed te maken wat nog goed te maken was. Vele meters scheidden hen van de andere concurrenten, doch de belangstel ling gold slechts de beide groote rivalen van wie Osendarp een plotseling grooten vooruit gang demonstreerde. Bij de eindstreep scheidde hem ruim 1 M. van Berger en eerst toen de tijd bekend gemaakt werd bleek wat beiden hadden geboden. 10.5 sec. noteerde Osendarp, een tijd door hem nog nimmer ge maakt en Berger kreeg 10.6 sec., waarmede hij zijn internationalen vorm wederom bereikt heeft. Nederland telt plotseling 2 sprinters van groot formaat, dat drong tot allen door en men juichte het tweetal toe zonder ophouden, een belooning, die hen beide ten zeerste toekomt. Een strijd om wellicht nooit te vergeten was bovendien die op 800 meter. Dop nam hier de leiding om in snel tempo de eerste ronde af te leggen, een tempo, dat de jeugdige De Ruyter van de Volewijskers het best wist bij te hou den. Bouman en Tackema bleven aanvankelijk op behoorlijken afstand hun kans afwachten, welke zij bij de bel gekomen achtten. Dop moet dan loslaten en De Ruyter en Bouman met Petit zij aan zij laten passeeren. Bouman gaat het felst op de Ruyter af en heeft hem spoedig te pakken, doch dan ontspant zich een lange nek- aan nekrace waarbij het Bou man op 50 M. van de finish gelukt met ge ring verschil een voorsprong te nemen. Doch dan zet plotseling de jeugdige Volewijcker nog eens aan. Zoo fel is zijn aanval, dat Bouman loslaten moet en wat niemand gedacht had geschiedt: deze nieuweling, die zijn eersten grooten wedstrijd loopt, wint nog met 1 m. in den. goeden tijd van 1 min. 59 sec. Tackema, dié een heel sterk laatste stuk loopt, neemt nóg de derde plaats in en ook zijn tijd blijkt binnen 2 minuten. De Haarlemmer was te laat begonnen, doch het dient gezegd, dat zijn eindspurt de sterkste van allen was. Nu mej. Schuurman niet meer van de partij is, heeft ook de 100 M. dames aan spanning gewonnen, wat beek uit het duel De Vries— Aalten, welke de- -laatste op- het laatste; 'mo ment, toen mej. De Vries'éven scheen te éti'ui- kelen, in haar voordeel wist te beslissen. Ook hier derhalve een strijd zooals die men zich slechts kan wenschen, waardoor het program ma; .dat voor den voetbalwedstrijd gegeven we'rd uiterst geslaagd was. Na den wedstrijd keek men met spanning- uit naar het andere gedeelte, dat bestond uit 110 M. horden en twee estafettes. De horden kwaméii het eerst aan bod en natuurlijk werd dit een overwinning van den Haarlemmer Wim Kaan, die tevens zijn besten tijd uit dit seizoen liep, n.l. 15.1 sec. Sterk werd hij evenwel bij de eindstreep bedreigd door Mesman Schultz die den wedstrijd van zijn leven liep. Zijn tijd bedroeg 15.3 sec. en daarmede is hij de tweede Nederlandsche hordenlooper, die tot een der gelijke prestatie in staat bleek. Had Wim Kaan de Sprint van Mesman, dan zou men van den Haarlemmer ongetwijfeld groote prestaties zien, want zijn hordentechniek is uitstekend, terwijl dit bij den Amsterdammer minder ver zorgd is. De A.V. '23 behaalde de zege op de 4 maal 100 M. estafette. Tot het laatste wisselpunt was V. L. een groote bedreiging voor de ploeg, doch toen ging Berger er zoo snel vandoor, dat niemand meer twijfelde aan het eindresul taat. Bij de dames was het A.D.A., dat zege vierde, terwijl de ploeg uit Groningen door een misverstand aan den start bleef zitten, waardoor deze dames tevergeefs de lange reis naar Amsterdam hadden ondernomen. De resultaten zijn: 100 M.: 1. T. Osendarp Trekvogels 10.5 sec., 2. C. Berger A.V. '23 10.6 sec., 3. Van Beveren A.V. '23 11.1 sec., 4. Geul, V. L., 5. Boersma A.A.C., 6. Jansen V. L. 100 M. dames: 1. Aalten T.O.V. 12.6 sec. 2. De Vries A.D.A. 12.7 sec. 3. Dalmolen Brunhilde 13.1 sec. 800 M.: 1. De Ruyter De Vole wijekers 1 min. 59 sec., 2. Bouman A.A.C. 1 min. 59.2 sec. 3. Tackema Haarlem 1 min. 59.7 sec., 4. Petit Avon. 110 M. horden: 1. W. Kaan, Haarlem 15.1 sec. 2. Mesman Schultz A.V. '23 15.3 sec. 3. Van Leeuwen A.A.C., 4. Beintema Hellas, 5. Span- jerdt BI. Wit. Jansz, die in 15.4 sec. binnenkwam moest worden gediskwalificeerd wegens het omwer pen van meer dan 2 horden. 4 maal 100 M. heeren: 1. A.V. 23 42.9 sec. 2. V. L. 43.5 sec. 3. A.A.C., 4. Trekvogels, 5. Be Quick. 6. Haarlem. 4 maal 100 M. dames: 1. A.D.A. 52.7 sec., 2. U.D.A. 45.1 sec., 3. A.V.A., 4. Brunhilde L., 5. Athleta. Wielrennen. De sprintwedstrijd over 1000 Meter werd verreden in drie series, waarvan de eerste aankomenden in de finale werden geplaatst, benevens de snelste tweede. Ie rit: 1 Buchly. Den Haag 1 mm. 47 2,5 cec 2 Van der Vijver. Breda 1 min. 47 3/5 sec!'Tijd laatste 200 Meter 13 2 5 sec. 2e rif 1 Ooms. Haarlem 1 min. 27 4/5 sec. Tijd laatste 200 Meter 13 sec., 2 Van Hal, Amsterdam, 1 min. 28 sec. K 3e rit: 1 B. Leene, Den Haag 1 min. 30 3/5 sec.. 2 Van Gelder Amsterdam 1 min. 31 sec. Tijd laatsté 200 Meter: 13 1/5 sec. Finale: 1 Ooms. Haarlem tijd 1 min. 47 3 5 sec. Tijd laatste 200 Meter 13 3/5 sec., 2 !B Leene Den Haag, 3 van Hal Amsterdam, 4 Buchly, Den Haag. Olympische inhaalwedstrijd over maximum 400 Meter le rit: Westelijke ploeg bestaande uit Pa ter (Amsterdam), Zwartepoorte (Amsterdam) Bats (Wassenaar) en Westbroek (Amster dam) winnen van de Noordelijke ploeg be staande uit Meulenkamp (Leeuwarden), Weitenberg Harlin genTillman Gronin gen), en Bakker (Assen) met grooten voor sprong in den tijd van 4 min. 39 sec. 2e rit: Zuidelijke ploeg bestaande uit Wolf- haeen (Rumpen). Kluistermans (Bosschen- hoofd), Lammers (Roermond) en van Geene (Waalwijk) winnen van de Oostelijke ploeg bestaande uit Pistorius (Utrecht), Gerritsen, (Deventer), Keddeman (Vriezeveen) en de Kemp (Almelo) in den tijd van 4 min. 49 3/5 sec. Finale: Westelijke ploeg winnen van de Zuidelijke ploeg in den tijd van 5 min. 10 1/5 sec. De voetbalwedstrijd. Tusschen de andere takken van sport door werd de voetbalwedstrijd gespeeld. Scheidsrechter Langeirus liet tossen, waar bij de Hongaren terreinkeus hadden. De opstelling der ploegen was de volgende: Nederlandsch bondselftal (in het wit ge stoken) Doel: Leo Halle (Go ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajax) en Fleury (SCH) Midden: Pauwe (Feijenoord)Van Houtum (LONGA), en van Heel (Feijenoord). Vóór: Vrauwdeunt (Feijenoord), van Spaen donck (Neptunus), Bakhuys (ZAC), Van der Boor (OD.S) en Mulders (Ajax). Hongarije: Doel: Vaghy (Kispest). Achter: Vago (Bocskai) en Sternberg (Ujpest) Midden: Saros (Phoebus), Somly (Kispest) en Pallotas (Bocskai). Vóór: Markos Bocska/ i);Sik AOs e c (Budai) Nemes (Kispest)-Mester ..(Szegëd)on. .Serenyi (Kispest) De Hongaren nemen het spel dadelijk in handen en reeds na, 7 minuten hebben zij succes. Onze achterhoedeappelleert voor vermeend buitenspel, dp ba-1 belandt bij den linksbuiten Serenyi, wiens voorzet door den mid voor Nemes, totaal ongedekt keurig werd ingekopt, (01). In het Bondselftal vlot het nog geenszins en het duurt nog eenigen tijd voordat de Hongaarsche achterhoede voor moeilijkhe den komt te staan, als Bakhuys eenmaal hoog voorzet en keeper Vaghy met veel moeite den bal voor de aanstormenden Mulders en Van Spaendonck kan wegwerken. De Hongaren blijven den toon aangeven en na 20 minuten vergrooten zij den voor sprong. Serenyi wordt de bal toegespeeld, van Diepenbeek en Halle begrijpen elkaar niet wie den bal zal wegwerken en Serenyi profiteert handig van dit misverstand door keurig in te schieten langs den uitgeloopen Ne d erlandschen doelman. (0—2). Dit misverstand was- intusschen niet het eenige geweest tot n.u toe, integendeel en kele minuten daarvoor was Halle zeer on oordeelkundig uitgeloopen. Van Houtum kon den schuiver nog uit doel trappen. Langzamerhand wordt de Nederlandsche aanval gevaarlijker. Bakhuys lost onverwacht een schot, dat over de lat vliegt. Een ouder- wetsehe kogel daarna wordt door keeper Vaghy gestopt Van Spaendonck krijgt en kele goede scoringskansen evenals van der Boor, maar men faalt bij het schieten. Een kwartier voor de rust verlaat de Hon gaarsche midvoor het veld en wordt vervan gen. Het Nederlandsche elftal blijft iets meer m den aanval en wederom krijgt de linker vleugel een pracht-kans, als var. Spaendonck scherp voor plaatst. Maar zoowel van der Boor als Mulders missen jammerlijk. Enkele minuten voor de pauze wordt de moeite beloond Van Spaendonck zet stevig door, zijn voorzet gaat ven-aderlijk voor langs doel en als keeper Vaghy er naast grijpt kan Mulders gemakkelijk scoren. (12.) Van den Oiympischen Dag te Amsterdam. Boven: de Haarlemmer Ooms wint de 1000 Meter sprint. Rechts: het laatste wisselpunt in de 4 x 100 Meter estafette der dames. De winnaars in den zeemijl wedstrijd te Zandvoort. V. 1. n. r.: Jean Guilini, de Belgische winnaar in ae hoofdklasse, mej. J. Kastein, eerste der dames, J. v. Hemsbergen, tweede in de hoofdklasse en T. v. Dommelen, de eerstaankomende veteraan. Een offensief in de laatste minuten voor de rust, van Hongaarsche zijde, is het gevolg van dit tegenpunt, doch onze achterhoede is nu wat beter op dreef. In de tweede helft zijn enkele Hongaar sche spelers vervangen, terwijl in de voor hoede van het Bondselftal van der Boor en van Spaendonck van plaats zijn verwisseld. De rechtbuiten Markos. weet schitterend op te brengen, op de lijn zet hij vlak voor doel voor, de midvoor weet vallende op de doellijn den bal in het net te werken. Op advies van den grensrechter geeft scheids rechter Langenus een vrijen trap omdat de Hongaarsche midvoor den bal met de hand heeft bewerkt. Er zijn ruim 20 minuten gespeeld, als Markos wederom een handig staaltje voetbal laat zien en zijn pass wordt nu onhoudbaar door Serenyi ingetrapt (13). Het spelpeil zakt na dit doelpunt aanmer kelijk. En het is vrij onverwacht, als het Bondselftal een tegenpunt kan scoren. Vrauwdeunt wordt twee maal achter elkaar in staat gesteld voor tg zetten. De tweede maal belandt het leder bij Bakhuys, die op springend met een magnifieken kopbal on houdbaar doelpunt. (2—3). Dit doelpunt wordt 13 minuten voor het einde gemaakt en de spanning is weer eenigs zins teruggekeerd In den resteerenden tijd krijgt men aan Nederlandsche zijde echter geen kans meer om den gelijkmaker te scoren, terwijl ook de Hongaren Halle niet meer passeeren.Het einde komt dus met een 3,2 zege voor de Hongaren. De spelers. Fleury debuteerde en stelde teleur. Hij speelde zijn gewone spel niet terwijl zijn taak nog verzwaard werd door het feit. dat tus schen hem en Van Heel in het geheel geen afspraak was gemaakt, wie den buitenspeler zou aanvallen. Van Diepenbeek was wel be ter. doch zijn plaatsen was miserabel. Leo Halle in doel verrichtte prachtige dingen, maar ook enkele nonchalante. Vooral zijn uitloopen geschiedde menigmaal op het ver keerde moment. Samenwerking tusschen hem en de beide backs bleek in het geheel niet te bestaan. In de tweede helft ging het wel wat beter. In de middenlinie zwoegde van Houtum voor de rust heel verdienstelijk, in de tweede helft kon hij het tempo niet geheel meer vol gen. Pauwe was nog de beste van de drie, terwijl van Heel toch niet zijn internatio naal spelpeil kon bereiken. In de voorhoede waren de beide vleugel spelers zwak, vooral Vrauwdeunt, terwijl Mulders te veel van zijn plaats afliep. Van de beide binnenspelers was van der Boor nog de beste, terwijl Bakhuys op de mldvoor- plaats zijn schutterscapaciteiten thuis had gelaten. Zijn doelpunt was magnifiek. De Hongaren speelden een keurig spel, af wisselend lang en kort, terwijl het schieten geenszins het zwakke punt uitmaakte. Over het algemeen waren de Hongaren technisch beter, maar vooral in positiespel konden de Nederlanders nog heel wat leeren van hun tegenstanders. Het rammelde vaak in het Nederlandsch Bondselftal, verband tusschen de linies was meermalen afwezig, terwijl het ook in de linies afzonderlijk lang niet kloote. Onze ruiters. Het springconcours ging over 12 hindernis sen tusschen 1.20 en 1.40 Meter in een par cours van ongeveer 700 Meter. De maximale tijd bedroeg 1 min. 50 sec. Luitenant Pahud de Mórtanges sprong met „Modeste" als eerste en moest worden afge beld wegens drie maal weigeren. Het zelfde geschiedde met „Bobby" onder luitenant Van Lennep, welk paard zooals medegedeeld werd voor het eerst aan een dergelijk concours deelnam! Verreweg het beste- sprong „Jachtheld" on der ritmeester Van der Voort van Zijp. Zon der fouten werd het parcours afgelegd in den besten tijd van den dag, n.l. 1 min. 24 sec... Deze prestaties waren meer dan voldoende om ritmeester Van der Voort van Zijp als eerste te doen eindigen. Luitenant Greter legde met het fraaie paard „Carina", een aanwinst van een half jaar geleden, eveneens een foutloos parcours af, doch wegens 1 maal weigeren moesten toch nog drie fouten worden toegekend. De eenige amazone Mej. Pauptit reed met „Gitane" zeer verdienstelijk en bezette met 4 fouten de vierde plaats achter ritmeester Heuff met „Jimmy", die een korteren tijd maakte. 1. RitmeesVr Van der Voort van Zijp viet „Jachtheld". 0 fouten, tijd 1 min. 24 sec. 2. Luitenant Greter met ..Carina", 3 fou ten, tijd 1 min. 47 sec. 3. Ritmeester Heuf met „Jimmy" 4 fou ten, tijd 1 min. 28.4 sec. 4. MejPauptit met- jjGitane" 4 fouten, tijd 1 min. 48 sec. 5. Ritmeester Baron Sirtema van Gro- vestins met „Godard" 8 fouten, tijd 1 min. 27.4 sec. 6. Luitenant de Bruin met „Rosine" tijd 1 min. 30 sec. Wedstrijden Adspiranten K. T. K. Zaterdagmiddag werden op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan athletiek wedstrijden voor adspiranten uit den Kenne- mer Turnkring gehouden, die onder leiding van den heer W. H. Verkes een vlot verloop hadden. Er namen ruim 160 jongens en meis jes uit 9 vereenigingen aan deel. Door elkaar genomen stonden de prestaties op hetzelfde vrij hooge peil als vorig jaar. Over alle afdeelingen samen was 't beste re sultaat voor Turnlust-Beverwijk, ofschoon deze vereeniging zeker niet in 't bezit zal ko men van alle vereenigingsprijzen. De vaststel ling van deze is nog niet definitief, maar ver moedelijk is de vereenigingsprijs van de jong ste meisjes voor de T. V. IJmuiden, van de jongste jongens voor Turnlust B., van de oud ste meisjes voor O.S.S. of Turnlust B. en van de oudste jongens voor Concordia of Turn lust B. De voornaamste persoonlijke uitslagen luiden: Jongste meisjes: 60 M. hardloopen: 1. N. v. Dongen (T. V. IJ.) 8.9 sec., 2. R. Jansen (Bato), 3. J. Bron (T. V. IJ.) Verspringen: 1. R* JanseniBa.to.4.29 M„ 2. N. v. Dongen (T. V. IJ.), 3. R. Jager (Sparta) Balwerpen: 1. T. v. Apeldoorn (Bloemen- daalsche G. V.) 18.51 M„ 2. M. v. Keulen (Turnlust B), 3. C. v. Leeuwen (T. V. IJ.) Jongste jóngens: 60 M.. hardloopen. 1. L. Krijt (Turnlust B) 8.7 sec.,. .2, C. v.d. Meulen. (Turnlust B), 3. R. Braaksma (Concordia) Verspringen: 1. W. v. Driel (Turnlust B) 4.40 M„ 2. C. v. Arum (Concordia), 3. R. Braaksma (Concordia). Balwerpen: 1. P. Hoeken (Turnlust B) 18.25 M., 2. J. Rosenbergen (O. S. S.), 3. L. Krijt (Turnlust B). Oudste meisje: 80 M. hardloopen: 1. A. Zwemmer (O. S. S.) 11.2 sec., 2. A. Bolwit (O. S. S.) 3. G. Kat (Sparta) Vèrspringen: 1. A. Zwemmer (O. S. S.) 4.525 M. 2. A. Bolwit (O. S. S.). 3. M. Los, (Turn lust B). Duitsche driesprong: 1. J.. Jongeman (Turn lust B), 3. H. Schipper (Turnlust B). Discuswerpen: 1. J. Sjouwerman (Concor dia) 22.98 M„ 2. R. v. Ronkel (Turnlust B 3. A. de Könnigh (Turnlust H). Oudste jongens. SO M. hardloopen: 1. J. Braaksma (Concor dia). 10.3 sec., 2. J. v. d, Weijd-e (Concordia) 3. C. Ooijevaar (Turnlust B). Hoogspringen: 1. J. Braaksma (Concordia) en W. Spaan (Gratia-Plato) 1.45 M., 2. J. Smit <0. S. S.) en E. Keesman (O. S. S-), 3. W. v. Koningsbruggen (O. S. S.) en L. Klein (Turn lust B). Vèrspringen: 1. J. v. a. Meijde (Concordia) 4.69 M. 2. C. Reijnders (Turnlust B) 3. C. Ooijevaar (Turnlust B); 3. J. Zwart (Turn lust B). Duitsche driesprong: 1. J. v. d. Meijde (Con cordia) 6.66 M., 2. C. Ooijevaar (Turnlust B 3. J. Zwart (Turnlust B), Kogelstooten1. W." Spaan (Gratia-Plato: 11.52 M.. 2. J. Braaksma (Concordia), 3. J Smit (O. S. S.) Speerwerpen: 1. W. Spaan (Gratia-Plato) 30.65 M.2. J. v. d. Meijde (Concordia). 3. C. Reijnders (Turnlust B). Kampioenschappen K. N. G. V. De wedstrijden om de athletiek-kampioen- schappen van het K. N. G. V. worden waar schijnlijk op 8 September in Dordrecht ge houden. Nederl. athleten naar de Engelsche Kampioenschappen. Naar wij vernemen zullen de „Snelvoeters" de volgende athleten uitgezonden naar de Engelsche kampioenschappen op 12 en 13 Juli te Londen: Osendarp (Trekvogels) 100 en 220 yards hardloopen: Berger (A.V. 1923) 100 en 220 yards hardloopen; Jansen (Vlug en Lenig) 220 yards hardloopen, van Beveren (A.V. 1923) 100 yards hardloopen. Deze athleten zullen tevens deel uitmaken van den ploeg die deelneemt aan de 4 x 110 yards estafette. De Bruyn (Olympia) discuswerpen en kogel stooten; W. Kaan (Haarlem) 120 yards harden en W. Peters (P.E.C.) hink-stap-sprong. Voorts zal voor rekening van de A.V. 1923 uitgezonden worden v. d. Poll, die deel zal nemen aan het speerwerpen, terwijl Klasema voor rekening van Vlug en Lenig deel zal nemen aan de 400 yards hardloopen. Pogingen worden in het werk gesteld om A.A.C. te bewegen'Roelofs te doen 1,:'' voor deelneming aam het-Zhoogsj?ringen. Groote prijs van Kopenhagen. Van Vliet winnaar. De finale om den Grooten Prijs van Kopen hagen. werd Zondag verreden. In alle drie ritten won onze landgenoot van Vliet, waarbij hij Merkens (Duitschland), Olsen (Denemarken) en Rigoni (Italië) wist te slaan. Stormvogels op tournooi. Naar we vernemen, heeft Stormvogels be sloten als inzet van het seizoen, deel te ne men aan het tournooi om den Zilveren Wes tertoren, dat jaarlijks door Spartaan wordt uitgeschreven en aan het Spaernebeker-tour- nooi van de Haarlemsche roodbroekeri. V. V. V.-tournooi Beverwijk geëindigd. KinhcimW. F. C. (1—7). Na de overwinningen op Stormvogels en Alkm. Boys had Kinheim Zondag in de fi nale een volslagen off-day, waarvan W.FC. hahcli'g' tfMiëérdèl1 W-F-C. heeft. j;e,eds,na enkele minuten suc ces 01 doch kort hierna maakt Stals uit een vrijen trap gelijk. (11). Eenigen tijd gaat het spel nu gelijk op en neer doch als W.F.C. dan een doelpunt maakt begint het bij Kinheim te rammelen. Goede schoten van Bley en Max zorgen dat -de rust ingaat met een 41 voorsprong. Na de rust is keeper Druyven vervangen door Groot. Kinheim speelt, wat beter. Als W.F.C. echter profiteert van een fout in de achterhoede en er onhoudbaar 51 van maakt, zakt het spel. W.F.C. weet nog tweemaal het net te vin den en wint alzoo de fraaie zilve-ren aard- beienslof, terwijl Kinheim den beker in ont vangst kan nemen. De prijs-uitreiking. Na afloop werden de prijzen uitgereikt in Oud-Merensteyn. Mr. Moens, de voorzitter van de V.V.C. bracht dank aan den K.N.V.B. voor de verleende toestemming voor het houden van dit tournooi en aan de commis sie van den K.N.V.B., aan cle scheidsrechters (welke als herinnering een klokje kregen) aan den heer de Groot aan wie de techni sche leiding was opgedi-agen, en aan den staf van medewerkers. Mr. Moens keurde de houding van de Kennemers, die uitgenoodigd waren, doch niet verschenen zijn. af. De prijzen werden uitgereikt aan W.F.C. Ge prijs zilv. aardbeienslof)Kinheim 2e pr. (beker), Beverwijk (3e prijs lauwertak) en Alkm Boy;s (4e prijs medaille) hetwelk ge paard ging met wederzij dsche toespraken, welke gewaagden van groote waardeering. De heer Stoutenbeek bracht tenslotte, na mens de overige bestuursleden van de V.V.V. aan Mr. Moens. hulde voor het vele werk en zijn groote doorzettingsvermogen getoond bij 't organiseeren van dit tournooi Voor zijn vele werk zal aan Mr. Moens op de eerstvolgende bestuursvergadering van de V.V.V. een blijvende herinnering worden aangeboden. Een stormachtig applaus beweest dat alle aanwezigen met deze welgemeende woorden van harte instemden De V.V.V „Beverwijk en in 't bijzonder haar voorzitter. Mr Moens kan dan ook met trots op dit zoo -bij uit stek geslaagde tournooi terug zien. De Zwaluwen tegen Hongarije. Op Donderdag 4 Juli zal op het V.U.C.- terrein te Den Haag een ontmoeting plaats hebben tusschen het Zwaluwen-elftal en de keurploeg van Hongaarsche spelers. Het Zwaluwen-elftal is als volgt samen gesteld: Doel: Mul (H.B.S.) Achter: Van Stokken(D. W. S.), Van Run, (P.S.V.) Midden: de la Mar (Haarlem), Kammeijer (Haarlem). Breitner (Hermes-DV.S.). Vóór: Wels (Unitas). Drok (R.F.C.), Lungen (A.F.C.), Van Spaendonck (Neptunus), Mijnders (D.F.C.) Reserves: Dommers (V.U.C.). van Gooi (Haarlem), van der Bergen (H.B.S.)Voor molen (Snarta'. Van Diik <HV.V.) Sportdag K. T. K. Het groot aantal spelploegen, dat zich aan meldde voor deelneming aan den 13 Juli in Haarlem te houden sportdag van den Kenne- mer Turnkring, heeft geleid tot het uitschrij ven van .vóórwedstrijden. Deze zijn: Grensbal dames. Woensdag 3 Juli: Turnlust B. IIConcordia I. Turnlust B. IBato. Slagbal meisjes, Zaterdag 6 Juli. Bloemen- daalsche G.V.Bata, O.S.S.Concordia. Slagbal jongens, Zaterdag 6 Juli O.S.S. Batö. Alié bladen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3