HET NIEUWE AVONDBLAD Bekende plaatsgenootem 20e JAARGANG No. 203 WOENSDAG 3 JULI 1935 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yz cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct.. elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Bezuinigings-klok. De Nederlandsche regeering laat in haar Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het Bezuinigings-ontwerp de bekende klok weer eens met dreunende sla gen over den lande galmen. Het is allerminst opwekkende lectuur. En daarnevens is in de pers verschenen de rede, die minister Colijn bij de opening van het nieuwe [Provinciehuis te Maastricht heeft gehouden. Nieuwe klanken vernemen wij niet. Het zijn de bekende geluiden geworden. Er zijn wel eenige wijzigingen van belang in het wets ontwerp zooals de terugneming van de herberekening der pensioenen, de handhaving van eenige Armenraden en een extra-bezuini ging op het universitaire onderwijs maar in hoofdlijnen is het ontwerp hetzelfde ge bleven en de economische politiek der regee ring blijkt niet de geringste wijziging te heb ben ondergaan. Zij zal het uiterste blijven doen om devaluatie te voorkomen, zij zal iedere poging tot stabilisatie der valuta steunen en zoo mogelijk hiervoor het initiatief nemen; zij stelt verlaging van het kosten niveau als leidend beginsel voorop, zij acht verdere belastingverhooging hoogst onwen- scbelijk. De salarissen-vermindering van het rijks personeel is onveranderd in het ontwerp ge bleven, en uit den aard der zaak zullen ook de salarissen van provincie en gemeenten den invloed daarvan moeten ondervinden. De regeering overweegt nog, hoever die invloed zich zal mogen uitstrekken. Hier komt de neiging de citaten uit de Memorie van Antwoord te onderbreken, en deze voor velen sombere aankondiging eens even te beschouwen. Houdt men bij het. étappes-gewijze afbrokkelen der salarissen en bij de vage voorberichten daarover wel vol doende rekening met het psychologisch effect ervan? Wij Hollanders zijn wel geen bijzonder zuinige natie, maar als ons een of andere .vermindering van inkomen boven het hoofd hangt zijn wij secuur genoeg om ons daar teaen tevoren te dekken. En als wij den omvang van de vermindering niet weten, taxeeren wij veiligheidshalve en ook omdat -wij van nature al niet te optimis tisch zijn aan den hoogsten kant. Waarmee ik maar wil zeggen, dat dergelijke vage voor spellingen een funesten invloed op den koop lust van de betrokkenen hebben. De regeering schijnt.voortdurend in de meening te verkee- ren dat het Nederlandsche volk nog- steeds niet beseft dat het zich moet aanpassen en op een lager niveau gaan leven. Intusschen past het Nederlandsche volk zich voortdurend aan, is voor 99 pCt. al tot een veel lager levensniveau gezakt en is allerminst geneigd aan te nemen, dat een nieuwe welvaartsperio de voor de deur staat. Wat meer optimisme en wat minder alarm in „den officiëelen toon" zou het Nederland sche bedrijfsleven, dat zijn best doet om zich staande te houden, ten goede komen. Ik be ken dat ik altijd schrik als een nieuwe regee- ringsmemorie of een nieuwe rede des heeren Colijn ons met haar somberheid komen over stelpen. dat ik soms verlang naar eenige offi- ciëele erkenning van de in-wezen-juiste be grippen omtrent suggestie en autosuggestie, indertijd door dr. Coué zoozeer aanbevolen, en dat ik na iedere regeeringsuiting altijd vele menschen spreek wien de moed weer voor een stukje ontnomen is. Misschien richt de regee ring zich in hoofdzaak tot politieke tegenstan ders, maar die overtuigt zij toch nooit en het geheele volk luistert naar deze jobstijdingen. Van veel grootfr waarde zijn m.i. beschou wingen zooals dr. Colijn opnieuw gehouden heeft over de internationale oorzaken van de economische ellende en over den weerzin, waarmee andere landen tot devaluatie zijn overgegaan en het geringe resultaat dat zij ermee bereikt hebben. Dit zijn zakelijke ge gevens van beteekenis. Het is ook van belang te weten dat Engeland, voortgaande met zijn staatsschud op den huidigen voet af te lossen, er 400 jaar over zou doen en toch maar al lemaal bewapenen voor den „Volgenden Laatste", en dat Nederland in 40 jaar dit re sultaat hoopt te bereiken. Wij leven niet al leen voor onszelf, ofschoon zoovelen zich naar deze gedachte gedragen. Wij leven ook voor onze kinderen. De Memorie blijft overigens een naargees tig stuk. R. P IJMUIDEN DAMMEN. MASSAKAMP DISTRITSBOND NOORD HOLLAND— AMSTER.D AM. De jaarlijiksche massakamp tusschen de twee boven vermelde districtsbonden welke in Juli gespeeld zou worden is tot September uitgesteld. KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND. Op de deze week gehouden bestuursverga dering van den districtsbond Noord-Holland is bepaald dat de wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap van het geheele dis trict dit jaar gespeeld zullen worden in Oc tober a.s. Door den groei van het ledental worden deze wedstrijden des te belangwek kender. In afwijking van den gewonen gang van zaken is bepaald, dat dit keer het kam pioenschap eerste klasse in een ronden- tournooi verspeeld zal worden. Waarschijn lijk zullen de volgende spelers gerechtigd zijn aan dit tournooi deel 'te nemen: 1 B. Dukel. 2 A. Ligthart, 3 P. Leyte, 4 C. Suvk. 5 P. J. v. Dartelen. 6 J. B. Sluiter, 7 J. W. v. Dartelen, 3 B. May, 9 Giskes, 10 Zit man. 11 F. Berkemeijer, 12 C. Beets. 13 Ka- pelle. 14 J. Stolp. Er zal in verschillende plaatsen o.a. Haarlem. IJmuiden, Zaandam en Beverwijk des Zaterdags en Zondags ge speeld worden. De omzet in den Rijksvisch- afslag. Nog steeds in dalende richting. Ned. Vereen, v. Huisvrouwen. Declamatie-middag Maartje Bierman. Ook de maand Juni was voor het visscherij- bedrijf een ongunstige maand: de omzet in den Rijksafslag, die in Juni 1934 nog f 358.992 bedroeg, liep in de vorige maand terug tot f 331.147, en was dus ruim f 27.000 minder. Vergelijken we met elkaar de cijfers van de opbrengst der Nederlandsche schepen dan blijkt, dat deze in Juni 1935 en in Juni 1934 bedroegen resp. f 313.000 en f 324000. Een groot deel van de vermindering komt echter op rekening van de buitenlandsche schepen, v.n.l. de Deensche kotters, terwijl voorts de opbrengst der consignat-iezendingen met ca. f 7000 terugliep. Maar ook de Nederlandsche reeders hebben al weer achteruitgang van de bruto-ontvangsten moeten constateeren; al leen de drijfnetvisscherij toonde een vrij aan zienlijken vooruitgang. Er kwamen de vorige maand binnen: van de trawl- en zeevischzegen-visscherij 94 (95) stoom- en motortrawlers met f 175.660 (f 185.071), 213 (191) motorloggers met f 103.405 f 109.739), 266 (216) motor-kustvisschersvaar- tuigen met f 24.828 <f 29.116), 37 (19) open booten met f 156 (f 126) 17 (39) Deensche mo- torkotters met f 12.306 (f 20.651) en 2 (1) Belgische met f 698 (f 92) van de drijfnetvisscherij 1 (0) stoomlogger met f 1794 en 4 (2) motorloggers met f 6223 (f 567). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 5073 (f 12.262) In het eerste halfjaar van 1935 waren deze cijfers: trawl- en zeevisch-zegen: 829 (821) stoom- en motortrawlers met f 1.690.506 (f 1.790.000), 1277 (1288) motorloggers met f 679.8'24 (f 823.400), 1399 (1728) kustvisschers met f 102.865 (f 126.734), 228 (182) open booten met f 859 (f 1633) 1 (17) Duitsche stoomtrawlers met f 1906 (f 39 073), 81 (89) Deensche mo- torkotters met f 47.717 Cf 46.338) en 8 (9) Belgische met f 4642 (f 2698). Drijfnetvisschers kwamen er binnen: 31 C6> motorloggers met f 34.265 (f 4215) 90 (1) stooraloggers met f 50396 (f 3859) en 4 (37) Engelsche stoomdrifters met f 2982 (f 41.810) Beugvisschers33 (137) met f 33.837 f 99.348) Consignatiezendingen f 71.543 (f 98.160). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van het overeenkomstige tijdvak in 1934) Bij een berekening van de resultaten per schip over het eerste halfjaar zien we, dat de gemiddelde reisbesomming in 1935 bedroeg f 2035, tegen f 2175 in 1934. En veel meer dan in 1934 bestond het aantal in exploitatie zijnde trawlers uit groote booten, zoodat de resultaten in werkelijkheid nog ongunstiger zijn dan deze cijfers doen vermoeden. Iedere ingewijde is het er met ons zeker wel over eens, dat een gemiddelde besomming van nauwelijks f 2000 onvoldoende is om een winstmarge over te laten. En men zou over het resultaat nog tevreden kunnen zijn, wan neer dit cijfer zich over het geheele jaar ge rekend, zou kunnen handhaven. Maar dit mag sterk in twijfel worden getrokken, want er komen nog minstens drie slechte maanden, misschien wel vier, waarvan de eerste (Juli) zoo slecht is ingezet, dat de gemiddelde reis- opbrengst der trawlers wel ver beneden de f 2000 zal blijven. De eerste twee dagen van Juli was de gemiddelde besomming van 13 trawlers (10 groote of tusschensoortbooten en 3 kustbooten) slechts f 1400! Ook van de motorloggers kan weinig goeds gezegd worden. Van deze schepen liep de ge middelde reisbesomming terug van f 640 in het eerste halfjaar van 1934 op f 530 in 1935. welk cijfer over Juni '35 daalde tot f 485. Wie zich van de crisis niets aantrokken, waren de Deensche motorkotters. Deze ble ven ook nu, evenals verleden jaar, boven een gemiddelde van f 500, een voor dit soort sche pen geen ongunstig cijfer. Vergelijken we de resultaten der drijfnet visscherij, dan zien we een aanzienlijke ver betering, want waar deze visscherij in het eer ste halfjaar van 1934 slechts ruim f 8000 op leverde was dit cijfer in hetzelfde tijdvak van 1935 gestegen tot bijna f 85000. Dit als ge volg van het langer voortzetten der haring- visscherij door de Nederlandsche stoom- en motorloggers. Vermelden we tenslotte nog, dat de omzet aan den afslag, die in de eerste zes maanden van 1934 nog f 3.081.892 bedroeg, in dezelfde periode van 1935 was gedaald tot f 2.721.491 Het jaar 1935 dreigt dus nog heel wat slech ter te zullen worden dan zijn voorganger. Visscherijnieuws In een notedop. Opgelegd. De stoomtrawler Clasina Luther is voorloopig wegens reparatie opgelegd. Een betere markt afgewacht. De Adriatic, die Maandagavond binnenkwam, heeft niet voor de Dinsdagmarkt gelost, doch de markt van heden afgewacht, in de hoop een gunstiger besomming te maken. Naar de Clyde vertrokken. De Rotterdam IJM. 112 is met een groote lading kolen, deels op het dek geladen, naar de Clyde vertrokken. Naar wij vernemen, zal de trawler een zestal weken aan de Westkust blijven visschen. De vangst zal steeds met een thuisvarende boot van de Vem worden meegegeven, terwijl het schip in een Engelsche haven zal bunkeren. De Eendracht ook naar de Westkust. De Een dracht zou gisteren naar de Westkust vertrek ken. Het vertrek werd echter uitgesteld in ver band met het minder gunstige weer. Door de groote lading steenkool en ijs lag het schip zeer diep, reden waarom het raadzaam werd geacht, beter weer af te wachten. De stranding van de „Sperwer'' De slot-bij eenkomst in dit seizoen der af- deeling Velsen.IJmuiden van de Neid. Ver- eeniging van Huisvrouwen werd gisteren middag in het gebouw voor Chr. Belangen gehouden. Een groot getal leden woonde dezen mid dag, die zeker wel tot de meest geslaagde van de bijeenkomsten der Velser-afdeeling geworden is, bij. Mevr. P. L. de Boer-Harder presideerde en introduceerde met een enkel woord de West-Friesche declamatrice mej. Maartje Bierman, allen middels de AVRO- microfoon reeds wel bekend. Het werd eender een vertel- dan een de clamatiemiddag, want op onnavolgbare wijze vertelde mej. Bierman, hoe zij tot het „preu- velen" gekomen was en schetste daarna haar belevenissen aan een officieel diner, als dorpsbaker, als lid van een reisvereeniging op weg naar Scheveningen. hoe het dorps fanfarecorps naar een concours ging en men in een bioscoop terecht kwam, enz. En dit alles in het onvervalscht dialect, dat de be woners van N.O. Noord-Holland zoo ken merkt. Er is door de huisvrouwen op een bijeen komst zelden zoo gelachen als nu het geval was en allerlei gebeurtenissen uit een boe rendorp] e, aan welke een kern en een mo gelijkheid van waarheid niet ontzegd mogen worden, op smeuïge wijze opgedischt werden. Geen wonder, dat Maartje Bierman aan een toegift niet ontkwam en mevr. de Boer haar hartelijk dankte voor den buitenge woon gezelligen middag, welke de declama trice den dames verschaft had. De handwerken door den philantropischen kring vervaardigd zal mevr. Dammers gaar ne in ontvangst willen nemen. Na de vacan- tie zal dan een verloting gehouden worden, waarvan de baten voor een liefdadig doel bestemd zullen worden. DE OPENING VAN HET STRANDGEBOUW DETi IJ. R. B. Zooals wij reeds hebben gemeld, zou de ope ning van het st-randgebouw der IJmuider Red dingsbrigade vermoedelijk a.s. Zaterdagmid dag door burgemeester Kwint geschieden. Thans vernemen wij. dat burgemeester Kwint het tot hem gerichte verzoek, het ge bouwtje officieel te openen heeft aanvaard. De plechtigheid heeft plaats a.s. Zaterdag middag 3 uur De aanvaring tusschen „Klip fontein" en „Costa Rica". „Costa Rcia" had moeten wachten. „De navigatie liet alles te wenschen over." De Raad voor de Scheepvaart deed uit spraak in de zake de stranding van het stoomvisschersvaartuig „Sperwer" IJ.M. 133 op het Hornrif. De Raad is van oordeel, dat de mededeelingen van den kapitein omtrent de door hem gevolgde navigatie weinig vertrou wen verdienen. Het meest voor de hand lig gend acht de Raad. dat de zaak zich aldus heeft toegedragen, dat de kapitein, zonder voldoende controle en ook zonder dat in de kaart eenige koers was afgezet, gevaren heeft zooals hij altijd deed en dat hij onvoldoende maatregelen heeft genomen om het Hornrif aan te looden. Indien inderdaad de koers is opgegeven gelijk de kapitein heeft verklaard, dan is er verkeerd gestuurd. Dat een losse magneet hier een rol zou hebben gespeeld, daarvan is de Raad geenszins overtuigd. Intusschen is er nog een andere omstan digheid. welke hoe ook aanvankelijk moge zijn genavigeerd, het voor den Raad duidelijk maakt, dat kort voor de stranding geheel on voldoende is opgelet. De kapitein bevond zich bij de stranding op de brug. Het was slecht weer met Noordwesten wind. Welnu, dan is het ten eenenmale onaannemelijk, dat, bij behoorlijke oplettendheid de branding van het rif niet tijdig zoude zijn opgemerkt. Alles bij elkaar genomen moet de Raad dus wel tot de slotsom komen, dat de navi gatie alleszins te wenschen overlaat. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Op Donderdag 4 Juli zal er weder een avond oefening worden gehouden in het duinter rein achter het Stormvogelveld. Den leden der transportcolonne en helpstei's wordt verzocht precies om 8 uur aanwezig te zijn. De Raad voor de Scheepvaart deed Dins dag uitspraak inzake de aanvaring van her, stoomschip „Costa Rica" op het Noordzeeka naal. De Raad is van oordeel, dat deze aanvaring is veroorzaakt door het uit het roer loopen van de „Klipfontein" op een oogenblik, toen de „Costa Rica" reeds zóó dicht was gena derd, dat een aanvaring onvermijdelijk was. De Raad heeft op hetgeen na dat uit het roer loopen van de „Klipfontein" is geschied geen aanmerkingen te maken. Op dat oogenblik was inderdaad de aanvaring onvermijdelijk en er is toen alles gedaan wat mogelijk was om de gevolgen der aanvaring te verzachten. Een en ander neemt niet weg, dat het op zichzelf onbevredigend is te achten, dat twee schepen, die elkaar zeer tijdig zien, die zijn voorzien van loodsen, die volkomen met de plaatselijke omstandigheden van het kanaal op de hoogte zijn, onder in het geheel niet ongunstige weersomstandigheden niettemin met elkaar in aanvaring zijn gekomen. Wel mag hier worden gewezen op de betrekkelijk ongunstige omstandigheden ter plaatse in het kanaal. Wegens de uitvoering van werk zaamhedên ter verbreeding van het kanaal was de verlichting ter plaatse minder goed. daar deze aan een oever was weggenomen en vervangen door een noodverlichting. Toch meent de Raad, dat deze aanvaring niet had mogen plaats hebben. De „Klipfon tein" verklaarde namelijk, dat het punt van passeeren, indien het schip niet uit het roer ware geloopen, jütst ter hoogte van een bag germolen zou liggen. Dan ware het voor de „Klipfontein" nog beter geweest dat zij, zien de dat de „Costa Rica bleef doorvaren, den kop in den Zuidwal had gestoken, al is de Raad. gelijk reeds gezegd, van oordeel, dat, indien een der schepen had gewacht, de verplichting daartoe eerder op de ..Costa Rica". dan op de „Klipfontein" rustte. In elk geval was het geen de „Klipfontein" nu deed het schip lag reeds op twee a drie scheepslengten afstand van de „Costa Rica" gestrekt aan de Zuidzijde van het kanaa-l gevaarlijk, daar de kans op zuiging te groot was. Harerzijds had de „Klip fontein" kunnen volstaan met de normale manoeuvres, welke bij het passeeren juist ter hoogte van de baggermolen zou plaatsvinden, dan zou de verantwoordelijkheid daarvan op de „Costa Rica" hebben gerust en niet op de ..Klipfontein". De Raad spreekt de hoop uit, dat in het vervolg niet wordt doorgevaren, wanneer de schepen niet de redelijke zekerheid hebben, dat het passeeren op normale wijze kan plaats hebben, Alles moet veel ruimer wor den genomen dan hier, waar tot zeer kort voor de ontmoeting der beide schepen, op de Klipfontein" nog onzekerheid bestond. of het pa-sseereiv bewesten of beoosten den bag germolen zoude plaats' hebben... VELSEN KIEZERSLIJSTEN KAMER VAN KOOPHANDEL. De Burgemeester van Velsen brengt ter al gemeene kermis, dat ter secretarie der ge meente ter inzage is gelegd een uittreksel uit elk der kiezerslijsten voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken. Tot en met 14 Juli a.s. is een ieder bevoegd bij de Kamer verbetering van de door de Ka mer vastgestelde kiezerslijsten te vragen op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt of ver keerd geplaatst is. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De in onze gemeente gehouden bloempjes dag ten bate van de speeltuinverenigingen „In Veilige Haven". „De Moerberg" en .Kin dervreugd". aangesloten bij de Centrale van Speeltuinverenigingen heeft opgebracht f 264.63. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: F. J. KramerTabak, z., Linden- straat 7, IJmuiden; E. K. van GelderVisman. z., D. Hartoghstraat 4, IJmuiden; A. de Vries— van der Plas, z., Planciusstraat 22, IJmuiden; Z. J. VlielandWoord, z„ de Ruijterdw.straat 11, IJmuiden. Overleden: B. Oldenburg, 81 j„ weduwn. v. A. Metselaar. IJm.straatweg 12, IJmuiden; J. L. Sperling, 38 j„ echtgen. van C. C. Bastiaan, Zeeweg 333, IJmuiden; L. Sikkers, 64 j. echt- gen. v. T. J. H. Schneiders, Willem de Zwijger laan 6, Santpoort. SANTPOORT VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM. Op de Witstelaan reed een vrachtauto, die met hooi geladen was, tegen een boom aan, doordat de bestuurder snel voor spelende kinderen moest uitwijken. De vracht moest worden overgeladen. GOED AFGELOOPEN. Doordat de chauffeur van een uit de rich ting Velsen komende auto er niet zoo gauw erg in had, dat de chauffeur van een voor hein rijdende auto voornemens was naar links uit te wijken, had op den Rijksweg ter hoogte van den Slaperdijk een hevige bot sing plaats. Gelukkig kwamen de inzitten den er goed af, doch van de beide auto's kon dit niet gezegd worden. Een hunner moest zelfs weggesleept worden, De politie maakte van een en ander pro ces-verbaal op. Buiktyphus te Leiden. De directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst te Leiden maakt be kend. dat zich in de afgeloopen week twee eevailen van buiktyphus hebben voorgedaan De bevolking te Leiden wordt dringend aan geraden de melk vóór het gebruik te koken en geen karnemelk te gebruiken, die niet van gepasteuriseerde melk is bereid. TWEE JAAR WEGENS DOODSLAG. De Utrechtsche rechtbank deed uitsoraa in de strafzaak tegen den 60-jarigen land man H R. te Deil. die terecht had gestaan wegens opzettelijke berooviug van het leven van de 74-jarige vrouw A. M op 11 Maart jl. en veroordeelde den verdachte tot een ge vangenisstraf van twee jaar.' Door onze lens gesnapt A. KRIJGER De heer A. Krijger is afkomstig uit Middel-» harnis, maar reeds op jeugdigen leeftijd ver trok hij met zijn ouders naar Maassluis. Als kind nog, n.l. op 9-jarigen leeftijd ging hij met een Scheveningschen logger naar zee. La ter trad de heer Krijger in dienst bij L. Smit en Co.. Internationalen Sleepdienst. In 1908 kwam de heer Krijger naar IJmuiden om dienst te nemen als machinist op een stoom trawler. Vele jaren heeft hij gevaren bij de Wed. S. I. Groen, het laatst, in 1919 op de Bal- der van de Shamrock. Begin 1920 werd de heer Krijger aangesteld als bezoldigd bestuurder van den Nederl. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportar beiders. Van dezen bond is de heer Krijger bijna 30 jaren lid geweest. Bij zijn 25-jarig lid maatschap ontving de heer Krijger het gou den insigne van het Chr. Nationaal Vakver bond. In 1930 werd de heer Krijger overge plaatst naar Vlaardlngcn ,doch in 1933 kwam hij weer in IJmuiden terug. De heer Krijger is 2e voorzitter van den Chrïstelijken Bestuur- dersbond en heeft zitting in de arbitragecom missie inzake het visseherijbedrijf. Vóór 1930 was de heer Krijger gedurende eenige jaren lid van den Gemeenteraad. EXAMENS. Examen handenarbeid. 2 Juli. Rijkskweek school te Haarlem. Geëxamineerd 8 candi dates Toegelaten de dames J. C. L. van Eer den. A. van Es, M. C. L. Jagt. C. P. Mantel, H. Martin, G Verschoor te Haarlem. M. G. Lettenmeijer te IJmuiden en J. M. Tijster man te Boskoop. FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft de volgende faillissementen op 2 Juli uitgesproken. E. Saegher, winkelier in huishoudelijke artikelen, wonende te Wormer, Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. J. B. Rijs, schilder, wonende te Haarlem, Jan de Braystraat 2. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel. alhier. H. van Dijk. sigarenmaker, thans wonende te Santpoort'. Hoofdweg 109, vroeger te Bever wijk, Bloemstraat 4 en 6, Curator Mr. Silvain Groen, alhier. M. Pos Sr., schilder, wonende te Zaandam, Schapenpad 4-5. Curator Mr. H. C. M. Dek- huyzen te Zaandam. Rechter-Commissaris: Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten. Opgeheven is wegens gebrek aan actief het faillissement van W. Snieder, wonende te Haarlemmermeer, Zwanenburgerdijk 299. Cu rator Mr. A. Beets, alhier. Geëindigd is wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst het faillissement van de nalatenschap van wijlen den heer Adrianus Schuyt. in leven zonder beroep, wo nende te Heemskerk, Rijksstraatweg 34. Cura tor Mr. J. H. Bremmers te Beverwijk Op 4 Juni 1935 werden gehomologeerd de accoorden in de faillissementen van de han delsvennootschap nnd-pr de f'rm° Bouwmdmr- nemin" t-i -- -- - A{—+e Haarlem en van haa: firmanten: J. F. G. Valentijn, bouwondernemer, wo nende thans te Rïiswiik en K. P. J. MEERMAN, aannemer, wonende thans te Amsterdam. Curator Mr. W. Briët Mzn. alhier.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1