HET NIEUWE AVONDBLAD Australisch alpinisme. \otSSlNlEN^'/<£' 20e JAARGANG No. 204 VRIJDAG 5 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDELAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-. marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De kustvisscherij en de visscherij in het IJselmeer in Mei. Gunstige resultaten der haringvisscherij. De afdeelirxg Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken deelt het vol gende mede omtrent de kustvisscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers betrekking hebben op de maand Mei 1934. De weersgesteldheid was voor de uitoefening der visscherij over het algemeen ongunstig. In de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee werd de visscherij drukker, in de Lauwerzee en den Dollart en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten daarentegen minder druk uitgeoefend dan in Mei 1934. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Waddenzee en het niet afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten waren beter, in de Lau werzee en den Dollart en het IJsselmeer daarentegen slechter dan in Mei van het vo rige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde Viscb bedroeg nl. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 432,459 1427.630) .KèG. en f 1,225.— (f 7.890.in de Waddenzee en het niet- afgesloten gedeelte van de Zuiderzee 5.728,803 (5.191,037) K.G. en f 97.740.— (f 77,484.—) in het IJsselmeer 330.417 (.602.613) KG. en f 181,611.— (f 235,527.—), in de Zuidhol landsche stroomen en zeegaten 157,574 (179,725) K.G. en f 20.673 (f 17,948.—). Uit Zeeland werden verzonden 41,165 (13.710) oes ters ter waarde van f 2.132,(f 417.en 243.430 (599.000) K.G. mosselen ter waarde van f 4.359.— (f 6.901.—). In het IJsselmeer was het resultaat der aal- visscherij met alle soorten vischtuigen over het. algemeen weinig loonend. Enkele dagen, als het. warmer was, konden .nog tamelijk be vredigende vangsten met, het hoekwant wor den gemaakt. De prijs van de aal was tame lijk hoog. De botvisscherij met staande net-: ten werd nog door enkele visschers uitge oefend. doch de vangsten waren zeer slecht.. In de Waddenzee werd de haringvisscherij met kommen reeds in den aanvang der maand door verschillende visschers geëindigd. Toch waren de vangsten van haring niet ongun stig. Menigmaal werd uit de vangst de groote haring gesorteerd en afzonderlijk verkocht. Het koude weder was gunstig voor de ver zending van versche haring; de prijs viel dan ook niet tegen voor de maand Mei. Ver der werd met de kommen nog groote bliek, fint. schar, schotjes, zalm en soms tamelijk veel bot gevangen. De vangsten van geep waren nog gering. De ansjovis-visscherij met kommen verliep, evenals die met de zegen en wonderkuil, slecht. De haringvisscherij met den wonderkuil werd reeds in het begin der maand gestaakt, waar zij niet meer loonend v/as. Ook met de zegen nabij Den Helder werd weinig haring gevangen. Het koude en ruwe weder oefende een ongunstigen invloed uit op de botvisscherij met staande netten en bot- schutwant, terwijl ook het resultaat dezer visscherij met hoekwant niet zoo goed was als in de vorige maand. De vangsten der aalvis- schers waren nog zeer gering. Op garnalen, welke gekookt werden afgeleverd, werd door ongeveer 20 vaartuigen van Texel en enkele van Den Helder gevischt. de vangsten waren echter gering. Enkele vaartuigen van Den Hel der visc-hten in den aanvang der maand nog op garnalen voor de Amsterdamsche markt, doch ook hier waren de vangsten gering. Bo ven dien werd nog op garnalen voor de droge rijen te Texel en Den Helder gevischt. Op de oesterperceelen werden ruim 50.000 K.G. oes ters uitgezet en on de mosselperceelen in de Pijp ongeveer 14.000 balen halfwasmosselen. De visscherij op mosselen voor eendenvoeder werd door 12 Wieringer motorvaartuigen voortgezet. De alikruikenvisscherij was van zeer weinig beteekenis, evenals de visscherij op kokhanen. In de Lauwerzee bleef de garnalenvisscherij vrij gunstige resultaten opleveren. De vraag van de zijde der pellerijen bleef echter ge ring. De kommenvisscherij leverde zeer wei nig op. WILLEM BARENDSZSTRAAT OF WILLEM BARENTSZSTRAAT? Eenige jaren geleden deden we een eigen aardige ontdekking: op een nieuw naam bordje van de Lagérsstraat had men een s vergeten, zoodat deze straat aan den eenen kant Lagérsstraat en aan den anderen Lager straat heette. Het kwam in de krant en niet zoo heel lang duurde het of de fout werd hersteld. En wat zien we nu? Er is in IJmuiden een buurt, waar men de straten dsn naam heeft gegeven van den een of anderen wereldreiziger uit het bloei tijdperk onzer vaderlandsche geschiedenis, als Maarten van Heemskerk, de Rijp, Olivier van Noort. Natuurlijk is ook Willem Barendsz niet vergeten, Op alle naambordjes in de straat, waarvan deze held van den tocht naar Nova Zembla als peetoom heeft gefungeerd, kan men dan ook lezen: Willem Barendsz- straat. Op alle? Mis! Want één bordje is er. nog wel gespijkerd op de deur van een overheidsgebouw^ e vlak naast een hoekhuis waarop een bordje met den naam Willem Barendszstraat (dus, zoo als het hoort met een d) is aangebracht, waarop men kan lezen: Willem Barentsz- straat, dus met ex t. Waarom dat bordje daar is aangebracht, begrijpen we niét. Waarom men den naam met een t heeft geschreven, begrijpen we heelemaal niet. Maar vergissen is menschel ijk. DE LUCHTBESCHERMINGS TENTOONSTELLING IN HAARLEM. De heer D. de Ridder, commissaris van politie, hoofd van den Luchtbeschermings dienst in de gemeente Velsen verzoekt ons, de aandacht te vestigen op de Burgerlijke Luchtbeschermingstentoonstelling, welke thans in de voormalige H.B.S. voor Meisjes, Krocht no. 1 te Haarlem, wordt gehouden. Hij acht het van veel belang, dat zooveel mogelijk ingezetenen uit onze gemeente de tentoonstelling gaan bezichtigen. De tentonostelling, die duurt tot 10 Juli heeft tot doel, zooals de heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen bij de opening heeft mede gedeeld, het publiek door eigen waarneming in te lichten en bekend te maken met het gevaar, dat uit de lucht dreigt. Men kan zien, met welke eenvoudige middelen de ge volgen van een luchtaanval verminderd kun nen worden NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERS VEREENIGING. Zaterdag wordt door de gezamenlijke af- deelingen der Nat. Clir. Geh.-Onth. vereeni- gingen te Amsterdam een bezoek gebracht aan Velserbeek en Rooswijk. In verband met dit bezoek wordt 's middags 5 uur een open lucht bijeenkomst gehouden op het Beuken- rond ixiRooswijk waar door verschillende spre kers een propagandawoord zal worden ge sproken. De opening van het strand- gebouw der IJ. R. B. Interessante reddingsdemonstratie. Na afloop van de officieele opening van het strandgebouw der IJmuicler Reddings brigade zal een interessante demonstratie plaats vinden in het redden van drenkelin gen op zee. Het volgende programma zal worden uit gevoerd 1. Demonstratie van bevrijdings- en ver- voergr-epen; 2. Redding van een drenkeling met behulp van een boom met grijpklossen. 3. Redding van een vermoeid zwemmer met behulp van de rijdbare haspel; 4. Redding van een drenkeling door middel van den kettinggreep. 5. Redding van een drenkeling door middel van den zeemansgreep. 6. Opsporing van een drenkeling in een zwin. 7. Redding van een drenkeling met behulp der vlet en toepassing van de kunstmatige ademhaling en vex'dere verzorging van een op het droge gébrachton drenkeling. 8. Redding van een drenkeling met behulp van een zwemmend paard. VELSEN WAT NIEUWS BRENGT DE BIOSCOOP? Het nieuwe programma van de bioscoop „De Pont" vermeldt twee hoofdfilms van een bijzonder gehalte: „De Piccolo van het Dal- masse-Hótel" en „Ochtendgloren". In eerst genoemde, een Tobis Klangfilm wordt de hoofdrol bezet door Dolly Haas en als men nu nog weet, dat bekende filmkunstenaars als Harry' Lieatke, Hans Junkermann, Walter Steinbeck en Martha Ziegler er in optreden, weet men al, dat er volop gelegenheid is, om eens hartelijk te lachen. De korte inhoud van „De Piccolo van het Dalmasse-Hötel is als volgt: Friedel Borneman, een aardig, dapper meis je met groote schitterende oogen, wordt door maandenlange werkloosheid tot een moedig besluit gedwongen. Met het veel te groote costuum van een kellner, die onder dienst is gegaan en met de papieren van dit jong- mensch, meldt zij zich als piccolo bij het Dalmasse-Hotel. En het waagstuk gelukt! Zij wordt aangenomen, ondanks het groote aantal mede-sollicitanten. Friedel Bomemann wordt nu als piccolo Nr. 1 in een bruin uniform ge stoken en heet van nu af aan Friedrich Kan- nebach. Friedel past zich zeer spoedig aan en zij krijgt plezier in haar werk. Iedereen is ten zeerste met haar ingenomen. Zij weet alle wenschen van de vele gasten te vervullen, voordat zij zijn uitgesproken, zij helpt den liftchef en den portier bij vervelende kar weitjes, zij stoèit met de kamermeisjes, kort om zij doet alles, weet alles en is steeds daar, waar zij juist noodig is. Wanneer echter Baron von Dahlen zijn in trek neemt in het Dalmasse-Hotel is het uit met het zelfverzekerd optreden van Friedel. Onder haar bruin uniformjasje begint haar meisjeshart vlugger te kloppen iederen keer. dat zij den grooten, slanken man tegenkomt. Toch blijft zij opvallend veel in zijn nabijheid en van alle gasten geniet hij bij haar de voor keur. De Baron, die een Jamme hand heeft als herinnering aan den wereldoorlog, reist steeds met een bediende, die hém helpen moet bij het kleeden. Hij is dan ook zeer verlegen, wanneer deze bediende door familie-omstan digheden plotseling wordt weggeroepen. Ter stond echter staat Friedel voor hem klaar en (Een Australiër heeft een wed denschap gewonnen door een kruiwagenwaarin een man was gezeten, binnen S dagen naar den top van den Buffaloberg te kruien, gedeeltelijk door diepe sneeuw.) Het geestesoog ziet het inleidend spel: De man zat daar knus in den kring zijner vrinden En een van hen vrceg hem, wat zou je nou wel Van 'n tocht naar den top van de Buffalo vinden. Hij smaalde: dat kan 'k met een kruiwagen doen En dan mag jij zelf er nog wel in gaan zitten, Men lachte nou, wedden? verklaarde hij toen, En zoo kwam het tot deze vreemdste der ritten. Hij duwde al zwoegend de berghelling op, Een uur, nog een uur en al meerdere uren. Veraf in de sneeuw blonk het einddoel, de top. De tocht, was de afspraak, mocht acht dagen duren. Hij duwde en rustte en duwde weer voort, De kar sloeg soms om en dan moesten ze wachten Dan zei de „bezitter" een heel leelijk woord, Terwijl (en cmdat ook) de toeschouwers lachten. Zij hebben het einddoel tenslotte gehaald. Na honderdmaal spijt, dat zij 't waren begonnen. Maar toen hun de weddenschap uit werd betaald, Toen bleef slechts de trots, dat zij hadden gewonnen. Je kunt je, wanneer 't om een weddenschap gaat. Al lang bij den mensch over niets meer verbazen, Het lijkt, dat er lang al geen grens meer bestaat, Voor vindingrijkheid van wedlustige dwazen. Maar nooit heeft men stellig op vreemder manier. De waarheid der aloucté stelling doen blijken, Wanneer je een kruiwagen hebt, kun je schier Den moeilijksten top in het leven bereiken. P. GASUS. avond, wanneer zich niet minder dan 14 ver- eenigingen en Zondagmiddag' en Zondagavond, wanneer zich eveneens 14 vereenigingen zul len laten hooren, voor muziekliefhebbers veel te genieten zijn. Wij twijfelen er niet aan, of cok deze concerten zullen zich in een druk bezoek mogen verheugen. Na afloop van het festival Zondagavond zal „De Eendracht" nog eenige nummers spe len en wel onder leiding van den eere-direc- teur den heer K. H. Kerkhoff. Tot slot wordt de zeer interessante bedrijfs film van de papierfabriek vertoond, welke vertooning door de directie der fabriek is aangeboden. biedt hem haar diensten aan. Het strikken van een das gelukt haar echter maar matig Daarvoor is zij te opgewonden en trillen haar handen te veel. Sinds de komst van Baron von Dahlen vindt Friedel het piccolo-baantje ook lang zoo leuk niet meer. Von Dahlen toont nl. zeer veel in teresse voor een zekere Miss Wellington, die met haar moeder in het hotel logeert en die eigenares zou zijn van groote plantages in Texas. Von Dahlen stuurt haar zeer vaak bloe men, die Friedel met de voorgeschreven be leefdheid aan Miss Mabel moet overhandigen, hoewel zij haar met het grootste plezier deze bloemen in het gezicht zou willen slingeren. Jaloersch als zij is probeert zij achter de zwakheden van Miss Mabel te komen en tot haar verrassing ontdekt zij allerlei dingen, die niet kloppen met hetgeen Miss Mabel voor wendt- te zijn. Zoo hoort zij haar eens tegen over haar moeder een plat-Weensche opmer king maken op een oogenblik. dat zij meenen onbespied te zijn. Een zeer merkwaardig iets voor een „geboren" Spaansche. Bovendien valt het Friedel op, dat de „Spaansch" dames uit sluitend Hongaarsche en Duitsche kx-anten lezen. Het zijn slechts kleinigheden, maar vol doende om Friedel argwanend te maken. Ano niem stuurt zij den baron een waarschuwing: „Een goede vriend waarschuwt U voor Miss Mabel Wellington". Het briefje komt echter te laat. Von Dahlen heeft zich reeds door Miss Mabel laten verschalken. De huwelijksdag is reeds voltrokken. Friedel slaagt er echter in de beide dames als een paar gevaarlijke hotel dieveggen te ontmaskeren. Het blijkt, dat zij tot een bende behooren, die het op de familie- juweelen van den baron voorzipn hadden. De bai'on wil den piccolo, die hem zoo'n grooten dienst bewezen heeft, pei*soonlijk be danken. Hij laat den pienteren jongeman bij zich komen, maar al pratende begint hij hoe langer hoe meer te twijfelen, of hij nu een jongen of een meisje voor zich heeft. Wanneer hij zijn vertrek aankondigt.valt de piccolo flauw. Zij komt echter spoedig weer bij en wijt de oorzaak van haar bezwijming aan overspanning.en maakt zoo spoedig moge lijk beenen! „Zij is natuurlijk bang voor den dokter" denkt de Baron. De geschiedenis wordt ten slotte zeer inte ressant en het slot is zeer vex-rassend. „Ochtendgloren" is de geschiedenis van een gezin, dat door werkloosheid getroffen wordt. PERSONEELVEREENIGING EENDRACHT MAAKT MACHT. Op de te Utrecht gehouden algemeerxe ver gadering vaxi de Vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht maakt Macht" werd het dagelijksch bestuur herkozen. Het bestaat uit de heeren H. Groeneveld. voorzitter, J. Schouten, beiden te Velsexi en G. H. Luijkman te Apeldoorn. HET FESTIVAL VAN „DE EENDRACHT" A.S. Zaterdag des namiddags 6 uur zal het grootsch opgezette festival, georganiseerd door de Harmoniekapel „De Eendracht" in verband met haar 35-jarig jubileum worden voortgezet. De sympathie, die in de muziekwex-eld in 'onze gemeente en in de omgeving jegens de j ubileerende vei'eeniging wordt gekoesterd, blijkt duidelijk uit het groote aantal deelne mende vex-eenigingen, waaronder er vele zijn. die zich een vooiaanstaande positie hebben weten te -veraveren. Daarom zal er Zaterdag- Vliegtuigen vervoeren sinds 15 jaar post. In een bijeenkomst te 's-Gravenhage herdacht. Heden is het vijftien jaar geleden, dal; de Nederlandsche posterijen voor de eerste maal het vervoer van briefpost aan een vliegtuig hebben toevertrouwd. In een bijeenkomst- van P. T.T.-personeel, K. L. M.-personeel en andere bij de lucht vaart betrokkenen is dit historisch feit Don derdagavond gevierd. De directeur-generaal der P.T.T.. ir. M. H. Damnie, opende de bijeenkomst met. een v/oord van welkom. Hij zeide een oogenblik geaarzeld te hebben of men deze herdenking wel zou doen plaats vinden, daar de K.L.M. nas haar 15-jax*ig bestaan gevierd heeft. Om de groots vlucht, welke het postvervoer door de lucht heeft genomen, werd het echter wel geoorloofd'geacht- dit jubileum te vieren. De heer Plesman directeur der K.LM, be sprak vervolgens de ontwikkeling van het postvervoer per K.L.M. Vervolgens zette hij de positie der post in ons luchtvaartverkeer uiteen. Hij wees ook op onzen wereldhandel ëii het contact met .do overzeesche bezittin gen. In Mei jlis 15.000 K.G. post vervoerd. Tot 1934 is totaal 926.000 K.G. post vei'voerd. Toch waren de inkomsten uit' het postver voer niet de grootste, nl. f 766.000 tegenover f 13.896.4C0 uit andere goedex-en. Op de'ln- dië-x'oute maakt thans de post 80 pet. van de inkomsten uit. Reeds nu is gebleken, dat met den halfwe- kelijkschen dienst op Indië dingen bereikt worden, welke men tot heden niet bereiken kon. De K.L.M. stelt er een eer in, dat men aan haar cïe post heeft willexi toevertrouwen. Het zal steeds vlugger gaan. maar de K.L.M. is niet tevreden, dat zij slechts tot Batavia kaxi vliegen. Het postverkeer moet meer vei'takt worden, ook in het binnen- laxid. Voorts valt in West-Indië nog veel te doen. De KL.M. moet het zoover bx-engen. dat zij de post in Midden-Amerika brengt ixx 2 12 dag. Destijds waren we de vrachtvaar- cr-, a zvhen we de oostvilevers worden. De K.L.M. zal eerst tevreden zijn, als er een geregelde dienst over den Noox-d-Atlan- tischen Oceaan tot stand- is gekomen. Opium werd met valsch geld betaald. Complot staat te Rotterdam terecht. De vacantiekamer van de Rotterdamsche i-echtbank heeft zich Donderdag bezig ge houden met de bex-echting van een complot, dat zich toelegde op frauduleuzen handel in opium eix zich boveixdien bediende van uit Belgic afkomstige bankbiljetteix van 100. Een hoeveelheid van ongeveer 3 K.G. bereide opi um, reeds in poeder verpakt en voor het overige deel in bussen heeft de rechtbank in December van het vorige jaar verbeui'd ver klaard. Aan de Inspectie van de Registratie wei*d opgedi-agen om het gevaarlijke verdoo- vend goedje door verbrarxding oxxschadelijk te maken. Hiermede werd belast de 57-jai'ige W. F. vaix A„ die de opium echter verkocht aan dert 64-jai-igen II. D. Op zijn beurt gaf deze het weer aan den 33-jarigen A.W. die het in Es- schen (België) in ontvangst zou nemen. Met het vervoer van Rottei-dam naar de Belgische grensplaats belastten zich de 34- j'arige koopman P, B. en de 32-jarige café houder W. J. M„ beiden te Oud-Beijerland. Aan de Nederlandsche-Belgische grens werd het tweetal door de max-echausseé aangehou- den en het opium in beslag genomen. In dien tusschentijd was de koopprijs, een bedrag van 300 door Van W. die het opium iix Esschen in ontvangst dacht te nemen al taald. Van de beide opiumdragers had de aan de grens aangehouden P. B. 3 valsche bank biljetten van 100, welke waax*depapieren hij van de 36-jarige K. v. d. W, ooi'spronkelijk had ontvangen, doch reeds aan den werkman H. D. ter hand gesteld. D. betaalde met slechts 2 van de 3 vervalschte bankbiljetten van 100 den ambtenaar die het opium had moeten vex-branden, zoodat deze in plaats van 300 slechts waardeloos geld ontving. Het derde vervalschte biljet verkocht D. van 4 aan den 44-jarigen machinist J. K. te Poortugaal. Van de vexwalschte biljetten zijn er 2 achter haald. De machinist K. beweerde het voor 4 ge kochte bankbiljet van 100 te hebben ver brand, zoodra hij op de hoogte kwam van de arrestatie van D. Bij D. is het biljet in beslag genomen en het derde biljet kwam te voor schijn bij het doorzoeken van het bureau van den ambtenaar V. A„ dié het biljet in snippers voor hem had bewaard. Tegen den ambtenaar der registx-atie W. F. van A. eischte het M.O. wegens verduistering 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voor loopige hechtenis; tegen H. W. D. eischte het O.M. 6 maanden gevangenisstraf, voor de helft voox-waardelijk met drie jaar proeftijd: de eisch tegen P. B. luidde 2 jaar, tegen H. G. H. 1 jaar, tegen W. J. M. twee jaar, tegen H. W. D. nogmaals 1 jaar met aftrek van de voorloopige hechtenis, tegen J. K. dxde maan den en tegen K- v. d. W. vier jaar. 24.305 jongens moeten onder dienst. Bij Kon. besluit is bepaald, dat var. de voor inlijving aangewezen persoxien der lich ting 1936 bestemd wox*den tot gewoon diexxst- plichtige 24.305, waarvan 1.121 voor de zee macht. OVERGANGSEXAMENS 2e H. R. S. B MET 5-JARIGEN CURSUS. In ons nummer van gisterexx vermeldden wij op pagina 11 Overgangsexamens. Hierbij was weggevallen, dat deze betrekking had den op de 2de H.B.S. B met 5-jarigen eursus aan het Saxxt poor terplein. Drie slachtoffers van het water De 18-jarige A. S., uit Groningen, die niet voldoende kon zwemmen, is bij of in de bad inrichting te Noorddijk, onder Groningen, ver dronken. Zijn kleeren werden in een van de badkamertjes van de zweminrichting gevon den. Het lijk is nog niet gevonden. In een kanaal gevallen. De 25-jarige G. P., woixende te Geulle, maakte met zijn zuster een fietstocht langs het Julianakanaal aldaar. Ter plaatse zijn teerwerken in uitvoering bij den Rijkswater staat, waardoor het verkeer bemoeilijkt wox-dt. Tengevolge van een kleine onhandigheid is P. met zijn rijwiel komen te vallen en over de glooiïng in het kanaal terecht gekomen. P., die niet kon zwemmen, verdween onmiddellijk in de diepte. Nadat spoedig hulp kwam op dagen. werd nog gedurende twee uren ge dregd. waarna tenslotte het lijk werd opge haald. Donderdagavond omstreeks acht uur is door onbekende oorzaak een 9-jarig jongetje in het Merwedekanaal te Utrecht geraakt. Onmid dellijk werden reddingspogingen in het werk gestéld en na ongevëer een kwartier wist de politie het knaapje met een vaarboom op te halen. Kunstmatige ademhaling werd toege past en aanvankelijk meende men dat het knaapje aLs gered beschouwd kon worden en werd het per ziekenauto naar de Rijksklinie ken vervoerd. Later op den avond is het ech ter aldaar overleden. Concurrentie en samen werking. Prof. Lieftinck spreekt voor de loodgieters. De Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons in Nederland hield zijn algemeene ledenvex-- gadering in het gebouw St. Joris te Middel burg. Prof. Mr. Dr. P. Lieftinck, van de Handels- hoogeschool te Rotterdam sprak over „Con currentie en Samenwerking". Prof. Lieftinck toonde in den breede aan, waarom het niet moet zijn concui'rentie of samenwerking. Aan de hand van de historische ontwikkeling der bedrijfsverhoudxngen en ook naar de voorbeel den van den dag, toonde spr. a,an, dat onge breidelde concurrentie even groote fouten heeft als die, welke kleven aan te ver door gevoerde samenwerking. Daarom moet een ge zonde concuiTentie gehouden worden, hetgeen echter geenszins xredelijke samenwerking uit sluit. LEDEN EXAMENCOMMISSIE. Tot leden van de commissie, belast met het afnemen van het Staatsexamens voor muziek zijn o.m. benoemd: M. Lürsen en A. de Vogel te Haarlem en J. P. Vincent Jr. te Sant poort. ARABIEN Adua ...'•Gondar oSokofa Q O Magdala Monkorero Harnar< Bïllo O ,.o Adis Abeba "SOMA tlfEnt *w - Boni O Djallen 0 0 «W^KENIA t s-SiBt De pijl in het kaartje wijst op het geoied, dat Engeland aan Abessynië wilde afstaan, opdat dit land iets zou terugontvangen voor de concessies- aan Italië.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1