HET NIEUWE AVONDBLAD VOOR TAXI Aansporing. Visscherij-Snufjes 20e JAARGANG No. 206 ZATERDAG 6 JULI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef, 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Wat D. C. IJ. in dit seizoen presteerde. Veel mooie successen behaald. Nu de damsport eenige maanden gaat rus ten, is het niet onaardig eens een opsomming te maken van de prestaties van de Damclub IJmuiden, die zich tot een der sterkste clubs in den lande heeft weten op te werken en de eer van IJmuiden vele malen hoog heeft ge houden. De successen waren ook het afgeloopen sei zoen weer zeer groot. Men oordeele slechts: Het eerste, het tweede en het derde tiental wist de tweede plaats te bezetten in de com petitie van den Nederlandschen Dambond, het vierde werd ongeslagen kampioen. Wel een be wijs, dat de roem van D. C. IJ. niet drijft op eeiiige sterren, maar dat het spelpeil in alle geledingen hoog is. Het eerste tiental heeft door het behalen van de tweede plaats in de competitie de te vormen hoofdklasse bereikt. Ook de persoonlijke successen van sommige leden waren groot, pe mooiste prestatie le verde wel Ligthart door het behalen van den meestertitel. Na hem moet P. Leijte genoemd worden. D71-* jonge speler'plaatste zich in den eindstrijd den meestertitel, behaalde den titel van clubkampioen van D. C. IJ. en ver overde den titel van kampioen van Groot- IJmuiden. Drie D. C. IJ.ers brachten het tot de finale in den strijd om het kampioenschap van Noord-Holland, n.l. Suijk, K. de Jong en La- ros. De 3e klasser Laros veroverde den kam- pioehstitel. Aan den strijd om het kampioenschap van ■Nederland namen twee D. C. IJ.ers deel. Du- lcel was langen tijd favoriet. Ten slotte mogen de jubileumwedstrijden, door de club op zulk een schitterende wijze georganiseerd, niet vergeten worden, met als hoofdnummer het internationaal tournooi, dat zelfs den wereldkampioen, den kampioen van België en den kampioen van Nederland naar IJmuiden bracht. Voor deze jubiléümwèdstrij- 'd'eh bracht de burgerij van IJmuiden duizend gulden bijeen, wel een bewijs, dat D. C. IJ. po pulair is Drie schitterende feestavonden toonden, dat de D. C. IJ.ers niet alleen goede dammers zijn, maar dat ze ook goed feest kunnen vieren. Al met al is het seizoen 1934-1935 een sei zoen van groote successen geweest, waarop men in latere jaren zeker met trots zal te rugzien. De verwachtingenvoor het komende sei zoen zijn hoog gespannen. Het bestuur droomt al van nieuwe kampioenschappen en nieuwe meestertitels. In elk geval zal het ijverige be stuur alles in het werk stellen om D. C.^IJ. te maken tot de grootste en sterkste damclub van het land. Nieuwe cursussen zullen worden georganiseerd om dit doel te bereiken. GESLAAGD. Voor het examen ter verkrijging van het diploma boekhouden van de Vereeniging van Leeraren slaagde onze plaatsgenoot de heer Ph. Homburg. DE HEER J. C. SLIS MORGEN 75 JAAR. Morgen wordt de heer J. C. Slis. directeur der N.V. Zeevischhande! von Oterendorp en Co. 75 jaar en wij meenen dit feit niet on vermeld te mogen laten voorbijgaan. De heer Slis toch staat gedurende een menschen- leeftijd aan het hoofd van een der oudste en belangrijkste zaken van IJmuiden en was een der oprichters van de IJmuider Visch- handelvereeniging, van welke vereeniging hij van de oprichting af op 3 April 1908 tot 31 Mei 1930, toen hij zijn functie neerlegde, voorzitter was. Sinds genoemden datum is de heer Slis eere-voorzitter der vereeniging. Ondanks zijn hoogen leeftijd leidt de heer Slis nog steeds de zaken van zijn firma en men kan hem nog geregeld in IJmuiden zien. (Hij woont in Haarlem). Het visscherijbedrijf in het algemeen, de vischhandel in het bijzonder heeft veel aan dén heer Slis te danken. Vele moeilijkheden waarmede de vischhandel in den loop der jaren te kampen heeft gehad heeft hij met bezadigdheid en bezonnenheid overwonnen en het is zeker niet het minst aan hem te danken, dat de IJmuider Vischhandelver- eeniging tot zulk een belangrijke organisatie is uitgegroeid. Gaarne wenschen wij den 75-jarige een blijden levensavond toe. BURGEMEESTER KWINT BIJ HET ROODE KRUIS. De oefening, die Donderdagavond in de duinen bij het terrein van Stormvogels door het Roode Kruis onder léiding van den voor zitter Dr. W. van Haselen werd gehouden, werd bijgewoond door burgemeester Kwint, die vergezeld was van den directeur van den Gem. Geneeskundigen- en Gezondheids dienst Dr. L. S. Limborgli Meijer. De colonne stond bij de aankomst van den burgemeester in het gelid geschaard. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Zaterdag 6 Juli 193-5, radio telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Alchiba, Alcyone, Alphacca, Alpherat Ba- loeran, Chr. Huygens, Crijnssen, Dempo, In- drapoera. Johan v. Oldenbarnevelt, Kota Tjandi, Marnix v. St. Aldegonde, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Si- bajak. Slamat. Statendam, Stuyvesant, Veen- dam, Venezuela. blijft Uw n um (Adv. Ingez. Med.) Luchtbeschermingsdienst voor de burgerbevolking. De heer D. de Ridder, hoofd van den Lucht beschermingsdienst te Velsen schrijft ons: De bijzondere groote vooruitgang van de wetenschap en techniek in de laatste jaren heeft ook belangrijke verandering gebracht in de wijze van oorlogvoering. Bij een toekomsti- gen oorlog zal dan ook ook een geheele bevol king met allerlei gevaren worden bedreigd. De Luchtbeschermingsdienst voor de burger bevolking wordt meer en meer een actueel onderwerp, waarin de burgerbevolking steeds meer belangstelling gaat toonen. Uit deze be langstelling groeit de overtuiging, dat de ken nis van de luchtbeschermingsdienst voor de burgebevolking een noodzakelijkheid is ge worden in de moderne samenleving. In alle talen is lectuur over dit onderwerp verschenen. Ook in Nederland verschenen in den laatsten tijd verschillende boekwerken en maandschriften over dit belangrijke onder werp. Bij den uitgever Schuijt te Velsen verscheen méde het door Yge Foppema geschreven boek werk: „Gas! Zijn wij weerloos?", een zeer ter lezing aanbevolen boekwerk. In verband met het wetenschappelijk doel, waartoe dit artikel moge dienen, neem ik het navolgende uit gemeld boekwerk over: ,Wat de burger noodig heeft zijn geen standpunten en systemen, is allerminst pro paganda, die gewoonlijk toch alleen maar door de eigen partijgangers wordt gelezen en gewaardeerd, maar dat zijn kennis en inzicht. Deze kennis en dit inzicht te verschaffen is het doel van dit boekwerk. Bij het lezen van dit boekwerk zal de burgerbevolking kennis nemén van al datgéne, Wat ovei* deh modernen oorlog wordt verteld.-Dit moet iedereen weten die.'niet^straks"verrast wil worden door een werkelijkheid, die des te gruwelijker zal zijn naarmate men minder voorbereid is". De schrijver eindigt zijn eerste hoofdstuk, getiteld „In het zestiende vredesjaar", dan ook juist met de woorden: „Voor degenen, die 'bij voorkeur de oogen sluiten en blindelings het gevaar over zich laten komen, is dit boekwerk niet geschreven. Het heeft ten doel oogen te openen. Een ge waarschuwd man en een gewaarschuwde vrouw tellen voor twee. En in den tijd die komt zullen wijallen dubbele kracht zéér noodig hebben". Onder verwijzing naar het boekwerk van den schrijver Gemmeke, getiteld: „Bommen op Nederland" (bladzijde 6669) moge dan ook daaruit het volgende geciteerd worden: „De bescherming van de bevolking zal veel moeilijker zijn dan die van het leger, aange zien uit den aard der zaak het leger gediscipli neerd is, hetgeen bij de bevolking niet het ge val is, vérre vandaar, doch hetgeen wel dege lijk het geval zal moeten worden. Wordt het volk niet behoorlijk opgevoed, onderricht en gedisciplineerd, dan zullen de nadeelige ge volgen in oorlogstijd niet uitblijven". Daarom moet de bevolking doordrongen zijn dat de voorbereiding reeds in vredestijd moet geschieden, opdat rust en kalmte bij de be volking een eerste voorwaarde bij luchtaan vallen zijn, willen de maatregelen, door de politie genomen, eenig nuttig effect sorteeren. Met andere woorden: voor de gasbescherming (en in het algemeen voor de luchtbescher ming) ligt het zwaartepunt bij de gastucht (Y. Foppema: Gas! Zijn wij weerloos?). Als hoofd van den Luchtbeschermingsdienst alhier, mag ik dan ook niet nalaten er op te wijzen, dat, bestrijding om welke reden of oogmerk ook van den Luchtbeschermings dienst voor de burgerbevolking behoort te worden beschouwd als een misleidend propa gandamiddel. Misleidend, omdat een vrijwel algemeen onkundige bevolking onbewust wordt aangezet tot het plegen van zelfmoord en omdat een dergelijke bevolking door onjuiste voorlichting gesterkt wordt in de nalatigheid tot het nemen der noodzakelijke maatregelen. Het is immers een gebiedende eisch ge worden in de moderne samenleving, dat de burgerbevolking zelf maatregelen moet nemen tegen de gevolgen van luchtaanvallen, steeds er op bedacht ziinde dat „luchtbescherming" is pogen tot zelfbehoud. De Studie-vereeniging voor Luchtbescher ming geeft de navolgende voorschriften daar toe: Wat kan men in vredestijd reeds doen? 1. Schuilvertrekken. Hebt ge geen kelder, neemt dan een ver trek met weinig deuren en vensters, of zoekt een plek op voor een schuilloopgraaf. Wendt u voor nadere inlichtingen over de inrichting tot den Gemeentelijken Luchtbeschermings dienst. Schaft de materialen aan of als ge 't er op wilt wagen bespreekt ze voor dagen van spanning. Werkt gezamenlijk aan uw schuil vertrekken onder toezicht van een zelfgekozen leider Oefent in vredestijd in het ordelijk bezetten van het vertrek of de loopgraaf. Denkt, be halve aan het materiaal voor het stutten van plafonds en muren, aan: werktuigen voor uitgraven bij instorting; verbandtrommels en chloorkalkpoeder (inlichtingen bij den ge meentelijken geneesheer)noodverlichting. 1 liefst zaklantaarns; afdichting van het ver trek: lakens, dekens, geolied papier, zandzak ken. karton, enz. Vergeet niet te noteeren waar zand is te krijgen. Zand is het beschermingsmiddel tegen scherf-, brandwerking en luchtdruk. Het is bij (Sinds 1 Juli worden eendaagsche retour haar ten tegen verlaagde prijzen voor het geheele net der Nederlandsche spoorwegen uitge geven.) De spoor geeft nu voor heel ons landje, Eendagsretours voor lager prijs. Dat heipt misschien 't vervoer een handje En als het lukt. dan is het wijs. Het dient maar, om ons aan te sporen. Dat wij meer rijden met den trein, Meer en ook vaker dan tevoren, En dat het spoorslags moge zijn. Want er is wel veel concurrentie Van andre vormen van transport, Wel waardig dat er met attentie En energie gearbeid wordt. Ach, moge het geen wind-ei leggen, Daar toch de spoor ook loopen moet, Als ik voor mij het had te zeggen, Ging 't iederen transportvorm goed. Maar 'k liet het nieuwtje iemand kijken, Die werkt in 't autobusvervoer. Hij zei: Ja, hieruit kan weer blijken, De spoor is wel op haar.... retour. P. GASUS. luchtaanvallen meer noodig dan goud of brood. 2. Zolders. Weg die oude rommel! Verruilt die prullen tegen een groote kist met zand en eenige groote schoppen. De gevaarlijke brandbom heeft tegen zand niets in te brengen. Een laagje zand op zolder van tien cpntimeter be veiligt uw huis. Maar een brandbom kan ont ploffen en andere branden veroorzaken.Daarom wateremmers op zolder of een handig blusch- apparaat. Wijst den dapperste van het huis gezin aan om bij gevaar op zolder te zijn. Ook nu gezamenlijk aan het werk. Vraagt ook inlichtingen bij den gemeente lijken Luchtbeschermingsdienst over onbrand bare verf of iets dergelijks voor de zolderbe timmering. 3. Verduistering. Kijkt nu reeds uw gordijnen eens na. Ziet of de dakvensters kunnen worden afgedekt. Is uw buitenverlichting in orde? Zorgt donker blauw papier of doek in huis te hebben voor omwikkeling van lampen, buitenverlichting, fiets- of autolantaarn. Bedenkt dat één zicht baar licht in oorlogstijd het leven van hon derden medemenschen in de waagschaal stelt. 4. Overige maatregelen. a. Houdt u op straat aan de verkeers regels. Volgt raadgevingen van politie strikt op, weest niet lastig op stations en in het postkantoor. Beoefent zelftucht, dan zijt ge in oorlogstijd een voorbeeld en kunt uw mede- mensch het leven redden. Voorkomt panieken, waar ge dit kunt. In trams, bioscopen en bij gedrang is daar gelegenheid voor. Vormt niet dadelijk een oploop. Bedenkt dat een bom een vernietigende uitwerking op een groote menigte heeft. Voor ge het beseft heeft deze de massa verspreid en hoe! Acht U te hoog voor kuddedier. b. Hangt in uw huis op een zichtbare plaats een lijst met adres en/of telefoonnummer van: den dokter, het gemeentelijk hoofd van den luchtbeschermingsdienst, den naastbij- zijnden brandweer-, alarm- en politiepost. EEN PRETTIG UITSTAPJE. Een prettig uitstapje hebben gisteren de leerlingen van de zesde klasse der Insinger school gemaakt. Onder leiding van den heer Selling werd per autobus een tocht gemaakt naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. Ver volgens is de reis gemaakt via Arnhem naar Beekbergen en Loeneh, waar een tijdje bij den waterval vertoefd werd. Van Loenen werd de terugreis via Hoenderloo en Ede naar IJmuiden gemaakt, waar omstreeks half tien de kinderen wel eengiszins vermoeid doch hoogst voldaan arriveerden. GESLAAGD. Voor het Johan van Oldenbarneveld-gym nasium te Amersfoort is geslaagd P. Visser, leerling van de Comitéschool alhier Visscherijnieuws in een notedop. De Antje RO 15 naar Alblasserdam. De mo tortrawler Antje RO 15 is naar Alblasserdam vertrokken, waar de trawler, zooals reeds eer der door ons werd gemeld van een sterkeren motor (500 P.K.) zal worden voorzien. De Caroline naar zee. De stoomtrawler Ca roline van de Vem is naar zee vertrokken. Voorloopig uit de vaart. De Jacqueline Clasina van dezelfde reederij is voorloopig wegens de slechte resultaten uit de vaart ge nomen. Van deze reederij zijn thans zeven booten weer stilgelegd n.l. de Derika 5, Derika 7, Clasina Luther, Hercules. Cahtrina Duijvis, Jacqueline Clasina en Henriette Jacoba. Het Vikingschip op Funen. Men meldt uit Stockholm: Ofschoon het meer dan twintig meter lange grafschip uit den Vikingtijd, dat men nu al sedert eenige weken in de buurt van Kerte- minde aan het ontgraven is, tengevolge van de verweering van het hout niet gerestaureerd kan worden, moet de vondst op zichzelf toch als een groote aanwinst voör de Deensche ar- chaeologie beschouwd worden. Bij het onder zoek van den grond in het schip heeft men thans reeds -ver overde driehonderd voorwerpen van allerlei aard gevonden. Wij vermeldden onlangs reeds gouder.t en zilveren fragmenten en volgens de laatste berichten uit Kerteminde moet men ook eenige paardenschedels en een aantal beenderen van andere dieren, huisdie ren naar 't schijnt, aangetroffen hebben. Het onderzoek is de laatste dagen door regen be lemmerd.. Men heeft hoop, een deel van het schip, dat in beteren.toestand ^erkeert dan de steven en het boord, -die het eerst zijn blootge legd, te kunnen conserveeren. Uitvoerige mededeelingen zullen vermoedelijk eerst van deskundige zijde verstrekt worden, wanneer de opgraving en het voorloopige onderzoek van de graf vondsten geëindigd zijn. (Schuttevaer) Haringinvoer De motorlogger Vooruit is hier van Peter head aangekomen met een lading pekelha ring, bestemd voor twee plaatselijke firma's. FLAN EL-PANTALONS Joh. Elzer, Trompstraat 224§i De nieuwste Polo-shirts, iRiemen enz. (Adv. Ingez. Mèd.) VELSEN WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen ten aanzien van de winkels in de afdeeling Santpoort op 6, 8, 9, 10, 11, 12 en 13 Juli 1935 ontheffing is verleend van het verbod om des avonds na 8 uur, respectievelijk 9 of 10 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben en wel tot des nachts 12 uur. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door den gemeenteaad, in zijn vergadering van 28 December 1934, onder no. 4 werd besloten, het gedeelte van den Brederoodscheweg te Santpoort, van de Willem de Zwijgerlaan af tot den Middenduinerweg nabij den spoor wegovergang in dien weg. aan het openbaar verkeer te onttrekken, dat bedoeld Raads besluit werd goedgekeurd bij Koninklijk Be sluit van 23 Mei 1935 noa 43 en dat het ter gemeentesecretarie (4e afdeeling) gedurende veertien dagen na dagteekening dezer voor eer. ieder ter inzage is nedergelegd. UITBREIDING PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, aan Hare Majesteit de Ko- CCXVI. En nu wachten we weer met een kloppend hart op de definitieve regeling van den uit voer van fijne visch naar Frankrijk. U hebt in onze krant al kunnen lezen, dat er tot 11 Juli een voorloopige regeling is ingevoerd. Dit was ook al een verrassing en natuurlijk een voor de betrokken exporteurs onaan gename. want ze zagen hunne porties aar dig ingekort, sommige z^lfs tot 30 pet. Het zal nu wel zoo worden, dat deze kortingen definitief worden ingevoerd en dat de hier door vrijkomende hoeveelheid onder de nieuw erkende exporteurs wordt verdeeld. Dat zal een heele uitzoekerij worden en nu zou het warempel wel eens kunnen gebeuren, dat al die uitzoekerij voor niets is geweest, want opnieuw komt uit Frankrijk het be richt. dat men een eind wil maken aan het stelsel der contingenteering en in plaats daarvan een verhooging der invoerrechten wil invoeren. Opheffing der contingenteering zou met één slag het einde brengen van die ontel bare technische moeilijkheden, die steeds het gevolg zijn van een ingewikkeld systeem van in- of uitvoerbelemmering, verhooging van het invoerrecht echter zou wel eens het einde kunnen brengen van iederen uitvoer. Want de door Frankrijk geheven invoerrech ten zijn nu reeds zoq hoog. dat alleen bij een groot verschil tussGhen den inkoopsprijs en den verkoopsprijs met winst uitgevoerd kan worden. Een verhooging van eenige be- teekenis en dat schijnt de bedoeling te zijn zou onzen uitvoer naar Frankrijk wel eens den genadeslag kunnen toebrengen, vooral dien van grove visch. Van de twee kwaden is dc contingenteering dus altijd nog het minste, zoodat we maar hopen, dat het bij het oude blijft. Die nieuwe regeling van de erkende exporteurs en de uitbreiding van het aantal moet de Visscherij Centrale maar eens op haar gemak in orde brengen, maar dan ook zoo, dat het ons geen moeilijk heden bezorgt van de zijde van Frankrijk want dan kon het wel eens misloopen. Overigens verwachte men van deze nieuwe consenten-regeling niet al te veel. De moei lijkheden in het visscherijbedrijf zullen er niets minder door worden. Dan heb ik wel een betere tip voor de V. C,: probeer eens van den minister van Economische Zaken of wien het moge aangaan, gedaan te krij gen, dat we niet meer 20 ets. of een kwartje belasting hebben le betalen op een fleschje bakolie. Deze dure bakolie is een groote sta- in-den-weg voor een vermeerdering van het vischgebruik. Met de besommingen was het deze week weer extra mis: Oentoeng f 620; Zwarte Zee f 500; Dolfijn f 560; Zwaluw f 780; ziehier het resultaat van vier trawlers; f 6.50, f 550, f 660 en f 600 zijn de besommingen van vier kotters in dezelfde week. Zegt dat iets of zegt dat niecs? En er was geen enkele kust boot, die het er beter afbracht. Natuurlijk kwamen er Maandag weer veer tig loggers aan de markt Die Katwijkers vis- schen zeker voor hun plezier. Als ze eens niet allen op één dag binnen waren, zouden ze ongetwijfeld veel meer kunnen besommen, maar er is in Katwijk klaarblijkelijk gel.d genoeg. PIETERMAN. Italië blijft maar troepen naar Afrika verschepen. Hierboven ziet men den algemeenen secretaris der fascistische partij, Starace, die'afscheid neemt van enkele bataillons, die „de eer van het vaderland" gaan verdedigen.... ningin, om vergunning tot het uitbreiden van de centrale van het Provinciaal Electri- citeitsbearijf, door bijplaatsing van 5 stoom turbines, diverse electromotoren en 2 voor spantransformatoren. op het perceel, ka dastraal bekend gemeente Velsen, sectie B no. 2559, plaatselijk bekend fabrieksterrein. Op Vrijdag, den 19en Juli a.s. des voor middags te elf uur, zal ten Gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: P. W. Nijssen-van der Lem, d., Rijksweg. Santpoort. M. Tol-Neervoort, d., Kanaalstraat 210. IJmuiden. G. A. H. Ver- wayen-Dienaar, d.. Lijsterlaan 12, IJmuiden J. v. d. Veen-Klijn, z.. Hagelingerweg 216, Santpoort. A. Leenknegt-van Jole. d„ R. Claeszenstraat 12. IJmuiden. J. Tijl-Unger z.. Tuinderstraat 110, IJmuiden. Overleden: J. Tusch. 48 j., echtgen, van J. Barteling, Schulpweg 134. Velsen. J. C. Rob, 41 j.. echtgen. van W. Tuijn, G. Dou- straat 25, IJmuiden. P. van Eek. 75 j., wed. v. H. H. Meurs, Willemsbeekweg 36, IJmui den. D. Luit. 77 j.. wed. van D. van Leeu wen, Willebrordstraat 95, IJmuiden. W. Varkevisser, 73 jwed. van C. van Duijven voorde, Evertsenstraat 39, IJmuiden. Ondertrouwden: A. W. Voorting en G. J. Visser, Zeeweg 235, IJmuiden. B. Massier en R. Vijfschaft. Haarlem. J. Nuijens en M. C. Maarschalk, Terrasweg 52, Santpoort A. Oort en L. van Leeuwen, Wijk aan Zee en Duin. J. H. Bosman en A. C. Sloot- mans, Boskoop. J. Wagenaar en D. E. van Leeuwen. D. Hartoghstraat 46, IJmuiden. P. Kraaijeveld en A. C P. Prins, Koningsweg 34. Velsen-N. H. C. J. Hoogbruin en A. H. Muller van Voorst. Stationsweg 79. Velsen. G. P. van Beek en M. A. M. Scheffers, Am sterdam. Gehuwden: W. E. Palstra en M. E. C. Hes- terman, Zeeweg 289. IJmuiden J. W. van Beek en A. H. E. Stegemeijer, Hofgeest 24, Velsen: A. Roodzant en E. Schweitzer, Kanaalkade 0, Velsen (N.) D. Vis en G. F. Ch. Kiithe, Heemstede. C. de Waard en A. Hordijk, Haarlem. C. Rasch en E. J. v. d. Zwan, Huijgensstraat 59, IJmuiden. W. Pitman en G v. d Wal. P. J. Troelstra weg 23, Velsen. A. Kwak en A.. Zwemmer. J. P. Coenstraat 18, IJmuiden. J. Schmidt en N. Schilling, Castricum.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1